• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Zdravím Vás všechny, můžu se přidat do diskuze? Jak čtu příspěvky, tak jsem aspoň klidnější, že nejsem sama, kdo "bojuje" s maminkama a tchyněma, které všechno ví a rády radí... mám malého Oliverka 5,5 měs. a obě rádkyně mě pořád napomínají, že malýmu nemůže jenom moje mlíko stačit, že jedna už ve 3.měsících dávala polévku a druhá v 5.měs.dávala miminu už skoro všechno jídlo. Dokonce tchyně byla tak aktivní, že přišla z nákupu a povídá mi, že mu koupila BIO mlíčko pro děti(že chudinka musí mít hlad, že se jí zdá že pohubl), dudlík mu namočila několikrát do medu(vůbec nechce dudlík),... a vůbec mě nechce poslouchat, že dnes je to prostě jinak i se stravováním dětí atd...taky mě poučuje, že zřejmě s ním dělám něco špatně, když se pořádně sám ještě nepřetočí, že její syn už chodil v 9.měs., jestli máte nějakou radu, jak by tchyně (66let) pochopila, že děti nejsou "závody" a svět pokročil jinam, tak napište :slight_smile:
17. led 2011 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun- jen k těm problémům se stoličkou, výborná je pohanka - dá se přidat do téměř všeho - do polévek /přihodit aspoň hrstku/, nebo zamíchat do zeleninových placiček, karbanátků, sekaný, lehce rozvařená se dá použít do omáček jako zahuštění místo jíšky, nebo pohanková kaše nasladko s ovocem, pohanka je prostě skvělá :slight_smile: ( ještě bych zařadila do jídelníčku i třeba kuskus, jáhly a cizrnu- rozvařená rozmixovaná polévka je supr. Kuskus se dá se vším možným co je v ledničce smíchat, já mám nejradši rajčata, papriky, cibule - podusím a smícham s kuskusem, jáhly zas třeba s hovězím na houbách.) Mě osobně to tedy na podobné problémy pomohlo...
17. led 2011 v 01:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janasun no za pět minut dvanáct snad ještě né.... ne to by jsme museli být už na sále. Do té doby to snad nějak stihnem.... :sweat_smile:
Ředit to dospělým vlákninou je doporučováno hodně. Ovšem jestli je to dobrý i pro takový mrňata netuším. Co já se ptala tak mi radili namlet kávovou lžičku lněného semínka (nebo možná radši míň aby to nevzalo opačný konec) a zamíchat to třeba do jogurtu nebo co ti jí. Ale chce to namlet fakt na hodně jemno. Mlýnek na koření značka ideál....ale to už je trošku větší investice, pokud ho nevlastníš.....
@jarunice samozřejmně - proč bys nemohla :wink: S těmi nevyžádanými radami to závisí na tom jaký je mezi vámi vztah normálně..... mě když to lezlo na nervy, tak jsem to vzala za opačný konec a předešla je a nechala si radit na mnou vybrané téma - jejich hlava se snažila poradit s tím nač jsem se ptala a tím pádem si nezabývaly a neradili tam kde jsem se neptala. Funguje to do dnes.
17. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
to je fakt divný počasí na leden, nejradši bych to fakt prochrněla... :angry: Ale to jaksi nejde, že...
Jani.sun díky, Kuba se zdá být lepší, ale jak je na tom ukáže dnešní nadílka v plíně :sweat_smile: . Nějak se ještě dneska nic nekonalo... A Honzík a Míša jsou moc hezký jména :slight_smile: Já bych chtěla Ondřeje a Kateřinu, ale nevím, jestli projde... Co se týká zácpy, tak to bohužel zkušenost u dítěte nemám. Jen mě napadlo, že ten Biopron by měl být na celkové upravení trávení, i na zácpu. Jinak jak psaly holky, pohanka, jáhly, cizrna, kuskus... Ale je mě jasný, že to asi do prcka moc nenacpeš :angry: Mě osobně třeba pomohla indická vláknina Psyllium, piju to teď každý ráno (sype se do vody) a mám pokoj. Ale jestli je to i pro tak malé děti, to nevím. Ale jestli tam má Maty i trochu krve, možná bych se poradila s Dr. po telefonu, na nějakém přířodním přípravku. Chudáček malej, musí to být pro něj i pro Tebe děs. Aby z toho neměl nakonec úplně strach a nebylo to psychický :frowning2:
Jinak moje mamka je úplně v pohodě, do jídla mě nekecala, naopak mě podporuje, Kuba třeba doteď neměl Pribiňáka, páč miluje Selské jogurty :slight_smile: A sladký (jako bonbóny, čokoládu) až teď po Vánocích, dostává kokoko-kokinko lentilky :slight_smile: Ale s nočníkem je jak posedlá. Nevím, jestli nesoutěží s nějakou kámoškou, co má stejně staré vnouče.. S jídlem byla expert moje tchýně. V deseti měsících cpala Kubovi medovník, KOBLIHY!! a nedávno rohlík s nivou. Jsem nechápala. Ale už se aspoň ptá, jestli mu něco může dát. Pak se tváří, že jsem citlivka a hysterka, když zakážu. Ale to mě je jedno... Nám pomohlo to, že její dcera má o rok mladší holčičku než je Kuba. Tak se vybíjí tam (chudák malá Nikča :zipper_mouth: ) a my máme klid... :grinning:
17. led 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:se zácpou ti neporadím.Krev tam podle mě má,protože má tu stolici moc tuhou,takže bych s neplašila.Kamarádčin syn měl taky problém s kaděním,musela mu dokonce pomáhat tak,že mu tlačila nohy na bříško,aby se vykakal.Ale časem se to upravilo samo.Zkus se zeptat v lékárně,určitě tam mají nějaký doplněk stravy.

@jarunice:no,mě mamka do ničeho nekecá.Když to zkusí,tak ji dokážu slušně usadit (ale to je opravdu jen vyjímečně-bere,že je jiná doba a hlavně si už všechno ani nepamatuje).A tchýně je tchýně s tou nic nenadělám.Ale když mě hodně štve,tak ji taky usadím.Teď se rozhodla,že naučí malýho kakat na nočníku,tak jsem na ni zvědavá.Ale jestli mu tím způsobí nějaký trauma a pak mi malej nebude chtít na nočníku ani čůrat,tak si to za rámeček nedá.Už od ní manžel taky slyšel,že syn moc nemluví,protože se mu nevěnujeme ...... A s jídelem je to kapitola sama o sobě.Podle ní ho umí nakrmit a dobře mu uvařit jen ona (že z jejích tučných jídel už pak doma několikrát zvracel, to už neřeší).
17. led 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarunice ahoj, vítej mezi námi :slight_smile:
tvoje tchýně je teda taky expert! :rolling_eyes: namočit dudlík do medu a "nutit" ho dítku, které ho nechce!!! :confused: vždyt pojem "medové" zoubky existuje už dlouho, ne??? :confused: Těžko říct, jak to těm některým nechápajícím matkám a tchýním vysvětlit, já v tomto až tak problém nemám - jen se obě diví, jak to ted je a že se tyto věci moc tehdy neřešily a nevěděly. Třeba já jsem atopik a alergik podle mě hlavně pro to, že moje mamka, jak mě čekala, celou dobu chodila do práce a tam byla často v zakouřeném prostředí - nikdo na ni jako na těhuli nebral ohledy, tenkrát se to fakt neřešilo :frowning2:
díky za ty tipy na tu zácpu, musím nějak pohanku zase zakomponovat, Maty ji jedl se zeleninou celkem běžně, ale tak od dvou let přestal a nechtěl, je to s ním už v jídlo horší, začal být moc vybíravej a jak mu něco donesu, tak hned nastane otázka: a kde je mašo? :rolling_eyes: ani nevím, jak na to došel, dožaduje se ho často a přitom jsem ho na to vyloženě neučila, prostě to maj ty chlapi asi zakódovaný, nebo co :sweat_smile: každopádně kakání už je asi lepší, dnes dokonce 2x a v pohodě, tak to snad bylo něco přechodného :wink:

@lanka no nezapomínej, že se tě na jména už budou ptát při příjmu :wink: :grinning:
dobrý fígl na ty nevyžádané rady - i já to občas udělám, i tak běžně se ptám, co a jak se tehdy dělalo a vyslechnu si to, když to říkají samy - ale ony naštěstí jen o tom mluví, neradí a neprndaj mi do toho :wink:
taky díky za radu na tu zácpu :dizzy_face:
hodně ted hlídám, aby měl dost tekutin za den, to bude možná taky ten kámen úrazu, musím mu často měnit "nadobku", ze které pije, jednou mi hrnek vypije najednou a z toho se ho ani nedotkne a pije z flašky od Kubíka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava já bych nejraději ted prochrněla celé toto těhu, jsem pořád grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
no, taky jsem se bála, aby se nezačal Maty kakání bát, ale vypadá to (tuk, tuk, tuk), že to bude dobrý :wink:
my sladký taky dáváme jen mááálo kdy, čokoládu skoro vůbec, občas lipo a když je hodnej, tak sem tam želatinový bonbony, ty on ale miluje!!! nejraději by je jedl pořád - takže ho v tom musíme krotit a dostane jich pár jednou za čas :sweat_smile: když se pak ale dostanem někde na návštěvu, kde se jídlo až tak neřeší, tak Maty se na všechno to sladký vrhá, jak kdyby nedostal najest :confused: holt jsou děti na sladký, zvlášt když mají maminku jako já, která se může po sladkým taky utlouct, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já u něj byla dost přísná na jídlo do jednoho roku, pak jsem to postupně přestala řešit, ptže když ho hlídá tchýně, tak to stejně dělá po svém, vím, že by mu nedala nic "hrozného", ale tak je z té staré školy a o všem ji taky nemůžu kázat - takže od těch dvou let už to moc neřeším. Jen nechci, aby jedl moc sladkého a samo trvám na čištění zubů!

@llllucka jj, manža mě taky uklidnoval, že ta krev je z toho, jak to má tuhé, ale já se spíš právě bála, aby si nevytvořil nějaký blok a nechtěl přestat kadit úplně - ale snad už je to fakt ok, doufám :wink:
17. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani haha "kde je mašo?" :grinning: :grinning: Ne všichni chlapi to maj zakódovaný!!! D. maso nechce a věčně skanduje před troubou "Macho ne, macho ne". Dostat do něj maso aspoň jednou týdně je docela bojový úkol.
17. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci ty máš tak nehorázně ukázkový dítě!!! :grinning: :grinning: :grinning: Příště řeknu Matymu, že "mašo" je u Davídka - jsem zvědavá, co na to řekne? :grinning: :grinning: :grinning: akorát je dost blbý, že on nechce celé jídlo sníst, když tam to maso není - někdy zabere, že mu řeknu, že je tam rozemletý, ale to sní jen trochu, asi zažene největší hlad a pak se masa stejně dožaduje :rolling_eyes:
18. led 2011 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun No ukázkový těžko. D. má furt svoje kolínkový období. Furt jenom řešíme, že fakt se nebudou jest jenom suchý kolínka. Včera je měl s brokolicou omáčkou a machem a rýpal se v tom a že nemá hlad. A jenom jsem zašla za roh, tak jsem ho načapala jak sedí na kuchynské lince a cpe se suchýma těstovinama co tam zbyly v hrnci. Prej "Dáda toooo nece, Dáda šuché" :unamused:
18. led 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:co já bych dala za to,kdyby to moje dítě jedlo maso.Buď ráda,že ho jí.mě začasl trošku jíst maso po tom průjmu,ale je to pořád spíš,že překvapí než že by to bylo pravidlem.
18. led 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci :grinning: :sweat_smile: no snad ho to brzo přejde!!!

@llllucka jasně, jsem ráda, ale když ho vyžaduje pořád, pomalu i ke "sladké" kaši, tak je to zas trochu moc :sweat_smile:
18. led 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, vítám jarunici :slight_smile:

stolice - J. s ní má taky trošku problémy, ale to bude dané tím, že málo pije. Na hooodně tuhou stolici nám pomohla obyčejná syrová mrkev. Nakrájím na kolečka a ona ujídá. Do druhého dne je po problému.
S jídlem je to poslední týdny taky nahnutý. Jeden den sní talíř bez problémů, bez protestů, druhý den u toho sedí, ani neochutná a i kdyby to bylo její oblíbené jídlo, tak do ní nic nedostanem. Nebo jí stylem - nabere, vyklopí. nabere, dá do pusy, půlku vyplivne. A takhle je schopná u toho sedět půl hodiny, výsledek je, že skoro nic nesní, je špinavá až za ušima a jídlo je všude.No u toho já rostu. Takže jsem teď začla dělat to, že když se v tom nimrá,tak jí to seberu.
Sladkosti - u nás je to vzhledem k Míše s omezováním horší, zvlášť teď, co byl Mikuláš, Vánoce.....ale dávám málo, většinou pár žel. medviků nebo kousek sušenky po úspěšném obědě.
Ve velkým u nás jedou jablka a mandarinky- ráda je sama loupe :wink:

maminky a tchýně - první nemáme, tam si boje odbyla ségra, druhá je od manžela vycvičená - ten jí ve dvaceti zákázal vstup do svého bytu poté, co mu ho neustále předělávala k obrazu svému :grinning:. Takže si dává pozor, aby k nám mohla :grinning: Navíc jsme se poznaly, když Míša měla 1,5 roku, ze začátku jsme se moc nestýkaly, takže si nějak nedovolila nic říct nebo nedej bůh udělat něco proti mě :grinning: a tak nějak si na to zvykla, že to dělá i u Julinky. Samozřejmě mi odvykládá co ona jak dělala a co je dobré a nejlepší, a že by to udělala jinak, a jak co dělám špatně, ale když řeknu bude to tak a tak, tak to dodrží.

naše odplenkování - tak za těch cca 10 dní chodí Juli spát odpoledne bez plíny se počurala jen jednou, ve spaní. Horší je to s tím kaděním. Do nočníku jí to nejde i když se snaží. Bohužel kadí těsně před spaním nebo před probuzením - někdy ráno, někdy odpol. Takže jednou se probudila pokaděná, podruhé to na ni přišlo před spaním,tak ještě zvládla vylézt z postýlky a jít ke dveřím, ale nezavolala ani si nesedla na nočník. Tak jsme sprchovaly :grinning:
Ale - poslední 4 dny se začala ráno budit se skoro suchou plenou /max 1.načurání/ a ráno už to nepouští do plíny, ale hlásí, že chce nočník. Takže pokrok vidím :slight_smile: za pár dní zkusíme i noc bez pleny.

Zítra jdu na Veveří na utz, tak doufám, že je mimís OK. Možná pak začnu taky přemýšlet nad jmény :slight_smile: jen nemůžu nahlas před manželem, protože mi bude chtít říct co čekáme. Vždycky když se někdo zeptá nebo na to přijde řeč, tak má pusu od ucha k uchu, rozzáří se jako vánoční stromeček a spustí " a mně se chce něco říííííííííct" . :grinning: :grinning: a začne náš boj o to, že to FAKT nechci vědět :grinning: :grinning:
18. led 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani.....ještě se před porodem vyfoť, musíš nám pak na nějakém srazíku ukázat svůj vysokotěhotenský pupík :grinning:

18. led 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 s tím odplenkováním to máte na dobré cestě :wink:
Taky Matymu seberu jídlo, když se v něm jen vrtá. Akorát navečer mi to vadí, že se bude v noci budit hlady, tak mu zkouším nabídnout něco jiného, přes den ani ne
jé, na zítra moc moc držím pěsti, at je na utz vše v pořádku - snad to ani tam nezjistíš!!! :wink: Jsi dobrá, toto bych fakt nevydržela, zvlášt, když to ví manža :zipper_mouth:
Pravda na Dančin pupík jsem fakt zvědavá!!! :grinning: teda na pupíky vás všech těhulek, ale Danča bude "extrém" :sweat_smile:
18. led 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi, Jani, tak teda poptávka po masu je fakt dobrá :grinning: U nás se teda jako jí, ale v kurzu moc není. Občas ho Kuba plive, ale zas teda na "suchý" taky není :grinning: Je ale fakt, že kolem toho 2. roku se to s jídlem u nás zhoršilo. A koukám, že asi obecně všude. Do té doby jedl všechno, loudil, nenechal nikoho v klidu najíst, teď ho k tomu musím honit, pokud není v jíd. židli, tak se ani nenají. K. je omáčkovej, tak mu dělávám, svíčkovou, rajskou, roštěnou, koprovku, všechno samo trochu upravené pro něj. Ale jednou jedno jídlo krásně sní, chce přidat, podruhý nad tím ohrnuje nos. Nejradši by jedl jen jogurty :rolling_eyes: Když mám pocit, že neměl dlouho rybu nebo hovězí, tak mu koupím nějakou skleničku. Tohle doma upravené totiž fakt nejí. Tak si říkám, aspoň v něčem trochu, aby měl. Ale sám teda lžicí ještě nejí, vidličkou krásně už dlouho. Ale na lžičku nějak nemá trpělivost, jak se mu to z ní sype (páč ji obrací), tak u toho zuří. Ale už by asi měl. No, budem se muset asi obrnit trpělivostí oba :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudák naše nová čerstvě udělaná kuchyně :astonished:
Tý jo, Sharon, to je Julinka fakt šikovná s těma plínama, no prostě holčička! Fakt jsou na to holky asi nadanější nebo co... Jinak taky držím pěsti na UZ! A jseš drsná, já kdyby to věděl manžel, tak to z něj asi vypáčím. A bylo mě něco v tom smyslu naznačeno i obráceně :slight_smile: Prý kdyby se Dr. podřekli a on u toho nebyl, mám hned hlásit :grinning: Ale zatím jsme oba pohlaví neznalí. Teda jako našeho Druhorozeněte :grinning: a tak mu pracovně říkáme Vilma.
Jinak holky, dneska jsem byla na glukóze a test nedopadl, jelikož jsem se po té nechuťárně pozvracela :unamused: (na magistrátě, kam jsem si jela vyřídit v mezičase řidičák. Naštěstí na wc, ale trapas to byl :zipper_mouth: ...)Takž jsem od dalšího testu po dohodě s gynekoložkou oproštěna. Tak snad nás cukrovka nepotká :( a všem, které to čeká, přeju pevný žaludek!
Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte, jak se dá přes MMB nakoupit z nové kolekce Nextu? Ještě jsem to nikdy neprovozovala a letos se mi tam teda líbí pár věcí. Tak jsem si říkala, že pokud mě to finančně vyjde, zkusila bych to...

Jo a pupíky bych taky ráda viděla :slight_smile: . Dneska na tom Obilňáku, pokud jsme všechny byly cca stejně, jsem byla opravdu obr hrochyně :angry: Ale, beztak to byly všechno prvorodičky, moje jediná útěcha :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak sem s nima, já se pokusím vyfotit v lepším světle a třeba taky časem dodám...
18. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:nám vyšla cukrovka dobře.Taky jsem doufala,že se nepobliju (měla jsem co dělat už cestou na ni),protože taťka je cukrovkář,takže mě by test asi neminul tak jako tak.Blbě od žaludku mi nebylo,ale strašně se mi motala hlava.Vlastně celej den.
19. led 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:nám vyšla cukrovka dobře.Taky jsem doufala,že se nepobliju (měla jsem co dělat už cestou na ni),protože taťka je cukrovkář,takže mě by test asi neminul tak jako tak.Blbě od žaludku mi nebylo,ale strašně se mi motala hlava.Vlastně celej den.
19. led 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s jídlem se u nás bojuje od začátku a ještě pořád je to boj. Poslední dobou mi projde pár lžiček polívky jedině pokud si do ní smí sypat cornflakes. K snídani nic, ke svačině dopoledne banán když si hraje a moc nevnímá že jí. Oběd je pár lžic polívky a při dobré náladě třeba i něco málo z druhého. Ke svačině jogurt stylem že ji honím kolem stolu a každé jedno dvě oběhnutá kolečka dostane lžičku. A večeře opět nic. Mezi časech projde třeba sušené ovoce nebo ořechy ale to je tak všechno. Je celkem jedno co je k jídlu. A když má opravdu hlad poručí si mlíko... :confounded: Děsím se toho až bude doma mrně a jíst furt jen mlíko - že bude chtít taky furt jen mlíko...
No nějak bylo nějak bude.....
@sharon2 držím palce s tím utz. No jsem zvědavá jestli to stihnem - při prvním těhu jsme si to doma fotili - jen tak sami pro sebe cca od nějakýho 20tt. Teď jsme to měli v úmyslu taky ale ještě jsme se nedostali ani k jedné jediné fotce. Mm z práce chodí většinou až po tmě - navíc teď v zimě jsou mizerný světelný podmínky i za dne a že bych se vyblejskla - jak se to tady na koňovi dělá před zrcadlem - tak na to mi chybí to zrcadlo dané velikosti - máme jen v koupelně nad umyvadlem - takže tam by jste toho moc neviděli.
19. led 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s jídlem bojujeme tak od roku.Do té doby jedl krásně a všechno.Od té doby přestal úplně jíst mléčné výrobky,ze sýrů jí jen parmazán.Ale klasický mlíko miluje.Maso vůbec nepotřeboval.Občas se mi podařilo něco propašovat do jídla,ale od té doby,co jí sám,tak to už nehrozí.Dřív miloval brambory a bramborovou kaši a to teď odmítá.Jak je nějaký jídlo s mrkví,vyjí jen tu mrkev a zbytek nechá.Nenutím ho,nehoním ho,ale štve mě to.Hlavně má málo železa a z masa je to nejlíp stravitelný,takže by ho potřeboval,ale nenadělám nic.Za to nezdravý věci,to by jedl.Jak má manžel tlačenku,klobás nebo jitrnici,tak to mu jede.A sladkosti by jedl pořád.Přes vánoce jsem ho nechávala,protože na těch návštěvách se to nedalo,ale po vánocích je zase na přídělech.Blbý je,že miluje kinder čokoládky,kterých dostal k mikuláši plno a on je miluje i manžel,takže je občas musím krotit oba.
19. led 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty děcka mezi druhým a třetím rokem s tím jídlem asi zápasí všechny. D. naštěstí nic nezdravýho do pusy nedá - šunku, uzeniny a nic takovýho by nepozřel, ze sladkýho má rád jenom bebe (to není zas tak hrozný zlo a víc než 2 sušenky nedostane), které ho naučila moje máma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Z mléčných výrobků jí jenom jogurt nebo výjimečně nějakýho lipánka, když si ho vyřve v obchodě (třeba dneska řval na celej obchod, že ho chce, měli jenom kakaovýho, no nedal si to vysvětlit, doma ho rozdělat, strčil jednou do pusy a řekl, že je to bleee a šel od toho). Mlíko nikdy nepil, jako myslím UM i žádný jiný. Jediný tekutiny co akceptuje je čistá voda nebo bylinkový čaj od Lerosu. Ráno snídá obilné kaše, které vařím v rýžovém mlíku.
To že nejí moc maso se snažím kompenzovat tím, že mu dávám dost luštěnin (s různou mírou úspěchu), skoro do všecho sypu mořský řasy, často mu vařím červenou řepu kvůli železu...Takže nijak nestrádá, ale taky je to s ním někdy na palici. Před týdnem byl s MM na pánské jízdě na horách (18 tatínků, 20 dětí) a živil se tam 3 dny jenom suchýma těstovinama.
19. led 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vidím, že nám ty děti všechny jedí jak se jim chce.
Já už teda jídlo Juli zvlášť nevařím ani neupravuju, začla jsem nám holt míň solit, míň kořenit atd. Jen když mám v plánu nějaké ostřejší jídlo nebo co se pro ni fakt nehodí, tak jí udělám něco jiného. Ale spíš se přizpůsobujeme my jejímu jídelníčku :slight_smile: mě to chutná, Míša jí ve škole a manžel jí stejně několikrát do týdne mimo domov, tak mu to nevadí :slight_smile: ale marci - mořský řasy, červená řepa.....to tě obdivuju, to nedělám. Ale je vidět, že Davča má tu zdravou stravu v sobě zakodovanou :slight_smile:

ultrazvuk dopadl dobře, dr. mimíse prohlížel snad půl hodiny, má vše v pořádku, i velikostně odpovídá.
Jani - já hned jak jsem si lehla hlásila, že pohlaví znát nechci, takže prořeknutí nehrozilo. A s manželem se o tom snažím nemluvit, aby ho fakt nenapadlo mi to prásknout :slight_smile:

holky, závidím vám, že máte za sebou cukrovku mě to čeká tak za měsíc :frowning2: se fakt netěším....
19. led 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava no, koukám, že kolem toho druhého roku je to s jídlem všude naprd - holt dětičky dostávají rozum a začínají být vybíravé! :angry: u nás se zas dlooooooho jí lžící - to ho "bavilo" už v době, kdy ještě nebyl dost manuálně zručný, tak jsem tehdy docela "trpěla". Musela jsem mu vždycky dát něco do misky, v čem on se hrabošil lžičkou a zkoušel nabírat - samo cestou to skončilo jinde, než mělo a do pusy šla prázdná lžička, tak jsem měla misku s jídlem schovanou a "mezisousta" jsem mu dávala já - no byla to tehdy "sranda" :stuck_out_tongue_closed_eyes: S vidličkou se to snaží nabírat jak lžičkou, tak ho to teprve učím :sweat_smile:
obdivuju tě, že to vydržíš, nevědět - to já fakt nedokážu :wink:
a stran toho testu na cukrovku - tady na Viniční je ten roztok prý docela dobrý, prý chutná, jak sprite bez bublinek, teda chválila si kamoška, co na tom byla dva týdny zpátky :wink:
kamošky, co berou Next, tak to berou od nějaké paní tady z Brna, která to na MMB nabízí, tak jestli chceš, poptám se jich a dám ti odkaz. Prý má i nějaký dobrý kurz, či co :wink:

@lanka krásná fotka :wink:
koukám, že Elenka se teda v jídle stále nepolepšila! Ale tak, jestli prospívá, tak holt je to holka, "drží linii" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Snad ji to časem pustí a začne jíst. Mimčo budeš kojit, tak ji snad tak nepřijde :wink:

@llllucka njn, typickej chlap - nezdravý jídlo a sladký - teda ale pěkně brzo Adámek začíná!!! :sweat_smile: :confused: ale co dělat, když to vidí u tatínka, že?? to je jak u nás - tatínek, tatínek je "svatej" :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@marci 18 tatínků a 20 dětí??!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to muselo vypadat :grinning: :grinning: :grinning:
a Dejvík ve svém živlu - holé těstoviny!!! :grinning: Tak ale jestli ti aspon částečně sní, co tu píšeš, že mu vaříš, tak by měl být v poho :wink: Holt Dejvík je výjimka :dizzy_face:

@sharon2 gratuluju k utz!!! To je zas jedna "etapa" za tebou a když je vše OK, to je paráda :wink:
cukrovku zvládneš - nechceš zkusit to na té Viniční :wink:
22. led 2011 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě se musíme "pochlubit" - konečně jsme na noc bez dudlíku - byli jsme u zubařky a ta řekla, že má Maty díky němu špatný skus, tak to vzal velice vážně a dudlíka nechal u našich králíčkům. Čekala jsem velké problémy a řev, ptže byl na něm opravdu zavislý, ale nic z toho se nedostavilo, už je to skoro týden :dizzy_face: a druhý den spí ve své nové posteli, postýlku jsme mu předevčírem rozmontovali, že bude pro miminko a zatím taky v pohodě :dizzy_face:
Manžel si ted (dost naivně) myslí, že týden počkáme a "vezmem" mu na noc plínku, že to půjde taky tak hladce :sweat_smile: No, vzhledem k tomu, že ji má Maty každé ráno dost počůranou, tak tomu teda nevěřím ani trochu!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2011 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jj - zabrali celej penzion, byla to akce Apalucha nr.1 :grinning: Čekala jsem, kdy to bude vysílat televize Nova :grinning: :grinning: Přijeli nadšení a D. furt vykřikoval "mamky, ne!!!!!" Nejlepší prý byli výlety vlakem, který tam normálně jezdí skoro prázdnej a má tak 2 vagony, to prý jel natřískaný a cestující z toho byli zděšení.
22. led 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky čtu že bojujete s masem....u nás to bylo naopak... když jsem se ptala NAty co chce na snídani.."maso", nebo "řízek" a to ji drží dodnes . ALe má smolu..snídaně je jogurtová :grinning: :grinning:
23. led 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, gratuluju k oddudlíkování a spaní ve velké posteli, to je Maty šikula, kolik změn naráz zvládl!! :slight_smile: Ti chlapi si to představujou, jak Hurvínek válku všechno... U nás se spí ve "velké" od Nového roku, taky to Kuba zvládá dobře. Přes den je usínání horší, musím ležet u něj, jinak mě pořád běhal po bytě. Ale tak jsem to spojila s příjemným a chodím spát s ním :sweat_smile: A taky jsme kvůli tomu začli číst pohádky před usnutím, celkem nás to baví oba.Né, že by teda Kuba nějak zaujatě poslouchal, hodně mě do toho kecá, ale aspoň leží :rolling_eyes:
Ta cukrovka na Obilňáku chutnala jak lepidlo, fujtajbl to byl. Ale určitě se to dá zvládnout. Akorát mě je špatně celý těhu, pokud se ráno po probuzení hned nenajím a nenapiju, tak jsem to čekala, že mě to žaludek neudrží...
Jani, kdyby ses mi teda prosím prosím zeptala holek na ten Next, byla bych ráda. Vůbec nevím, jak to chodí. Jak je to s cenou a placením a tak... DĚKUJUU!!! :slight_smile:
@marci Ty jo, tak mořský řasy, to mě vůbec nenapadlo. Ale třeba červená řepa je u nás taky celkem hit, tu má Kuba rád. A expedice Apalucha zní suprově :grinning: To musel být fakt mazec a dobrej zmatek, tolik děcek jenom s chlapama :sweat_smile: . Každopádně je to podle mě prospěšný na všechny strany a Dejvík z toho bude mít zážitků určo plno, navíc, pokud to bude každoročně. Hi a bojový pokřik "mamky ne" nemá chybu :grinning: ... Normálně závidím, asi sis taky pěkně odpočala... V našem okolí jsme rození dětí spustili my, takže Kuba na parťáky na podobné expedice teprve čeká...
@sharon2 Gratuluju k UZ a ať je všechno dál v pořádku :slight_smile: ! To samo platí i pro ostatní. Nás teď čeká 3D, za 14 dní. Už se těším, že uvidím prťouse :slight_smile: Mě manžel u dveří pořád šeptá a připomíná, ať hned hlásím, že nechceme vědět :grinning:

Jaký jste měly víkend? My se vrátili po víkendu u našich, manžel ho měl pracovní, tak jsem nechtěla být sama doma. Tak jsem si užívala maminčinu péči :slight_smile: a toho, že je o Kubíka postaraný. Fakt jsem to potřebovala. Nevím, ja to máte vy, ale já jsem teď v tom 2. těhotenství fakt jakási vyšťavená. Průběh je v pohodě, stejný, jak s Kubou. Ale nějak nemám energii, jsem fyzicky nějak zmožená :unamused: Každý pohyb nebo třeba oblíkání Kuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě hrozně unaví. Asi jak si pořádně neodpočnu přes den, Kubu furt někde naháním :zipper_mouth:, hodně jezdíme ven (bohužel ne autem). Nevím, čím to je. Nebo jestli i tou zimou. Jinak psychicky jako v pohodě, ale fyzicky nějak nezvládám. Manža je teď strašně pracovně vytížený, hodně po cestách, dělá i o víkendech...tak jsme taky často sami. Asi je to taky tím... Jako určitě nechci, aby to znělo, že si stěžuju, rozhodně jsem ráda, za to co mám. Jen to nějak nechápu, čím to je :angry: Zas o tolik starší nejsem, než v prvním těhu :grinning:
23. led 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka Jé, gratuluju k Tobiaskovi! :slight_smile: Jak vám to jde?
23. led 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci :grinning: :grinning: :grinning: taková menší místní "pohroma" :grinning: ale hlavně, že to mělo u dětí úspěch :wink:

@janulava taky jsem v druhém těhu unavenější, o to víc, že Maty nechodí přes den spát, aspon většinou ne, takže je to náročnější. Přeci jen, když jsem čekala jeho, tak jsem si mohla kdykoli jít odpočinout, když bylo třeba, tak to je hned o něčem jiném :wink:
na ten Next jdu rovnou holkám pisnout - tak ti pak dám vědět, ju? :wink:

@kaaatinka taky gratulace k Tobískovi :slight_smile:
a "masová" holčička je docela vyjímka, ne? :sweat_smile: aspon mně to přijde, že holčičky kolem spíš nic moc nejedí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale pravda, zas tolik jich kolem sebe nemám, spíš samé kluky :sweat_smile:
23. led 2011 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava
@jana.sun děkujem za gratulace.... jde nám to docela dobře, malej je klíště takže...snad nemusím ani popisovat :sweat_smile:
a to jsem si říkala že ho klidně nechám řvat...no nenechám :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jinak je zlatej, v noci spí hezky od cca 20-do cca 7 do rána s jednou přestávkou na papání při které usne.
No a masová holčička...taky nechápu, já sama maso moc zas tak nemusím ona je prostě řízková. kdybych ji dala vybrat mezi masem a jogurtem (kostíky) tak vyhraje to maso :grinning:
24. led 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka tak to ti malej spinká nádherně :wink: :wink: :wink: ukázkové miminko :dizzy_face:
no, co naděláš, aspon bude mít Natálka "dobrej základ" - a počkej v pubertě, třeba ji "rupne v hlavě" a začne být vegetarianka, tak bude mít aspon "nastřádáno" :sweat_smile:
24. led 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun jo to ona dobrý základ má :grinning: :grinning: teď máme dietu pač byla po návštěvách jak jsem byla v porodnici a pak než jsme se dali do kupy s malým a to docela dost přibrala. Mimochodem v pubertě je už teď..odmlouvá to, dělá ksichty, uráží se... puberta hadra, se děsím té opravdové :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. led 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek