• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@janulava
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=128965

holky prý berou od téhle paní, ale i jinde ,vždy najdou něco aktuálně - určo se s paní domluvíš :wink:
24. led 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka aspon budeš připravená! :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Díky moc,Jani.Zítra to prozkoumám.Dneska mě skolil moribundus alias střevní vir. :unamused: Nakazil mě asi Kuba,tak jdu zalehnout.Dneska to bylo opravdu náročné.Taky v tom těhu lapnu fakt všechno,co se o mě otře :wink: Tak dobrou! :slight_smile:
24. led 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun no mám obavy že na pubertu není člověk připravený nikdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :grinning:
24. led 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já jsem taky furt KO, ale u mě to bude asi i tím věkem a dost špatnou fyzičkou, která jde s tím jak se snažím polehávat ještě dolů. A k tomu to pitomý zkouškový. Spím max 5 hodin denně a mozek už mi začíná stávkovat, odmítá brát nové informace., všechno mi jde jak psovi pastva :angry: Mimís už toho má asi taky dost, občas (většinou při umývání koupelny nebo vytírání) dostanu takové křeče do břicha a zad, že se nemůžu pohnout. Ale když si pak dám den klidu, tak je to v poho.

Jinak předevčírem spala Juli v noci neplánovaně bez pleny. Holky se koupaly dřív, pak ještě pobíhala v pyžamu a já jí tu plínu zapomněla dát :grinning: a dopadlo to dobře, nepočůrala se, ráno hlásila, že chci na nočník. Na dnešek jsem jí plenu dala a byla suchá, takže dnes ji dávat nebudu. Uvidíme, jak se budou noci dařit. Při odpoledním spaní je čůrání v pohodě, to zvládá. Jen to kadění.....jednou za pár dní to prostě skončí v kalhotkách. Ví že má vylézt z postýlky, ale jaksi si na ten nočník nesedne ani nezavolá. Ale to se poddá :wink:
25. led 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad puberta.....ta tě asi dostane vždycky. Ségra má za sebou už 4 puberťáky a někteří teda měli průběh dost děsnej. Před rokem do toho vplula její nejmládší, dvanáctiletá. A stejně to ségra občas těžko rozdýchává, říká že každé další je snad horší. Její teorie - užívej si dítě dokud je maličké a bezvýhradně tě miluje. V 6 - 7 letech tě přestává potřebovat, v 10 jsou pro něj všichni ostatní důležitější než ty a od 14 za tebou přijde jen když něco potřebuje a má pocit, že ty jsi povinna vůči němu všechno, ale ono vůči tobě nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bohužel jak tak koukám kolem, tak není jediná, které se její láska a starost takhle vrací. Míša má 10, jsem zvědavá, co mě za ty 2-3 roky čeká....
25. led 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 to jsou teda vyhlídky.... nebyly jsme lepší. :slight_smile:
Noci bez plíny závidím - protože se po nocích dost budím tak jsme se dohodli že Eli budem v noci budit a zkusíme to. předevčírem nám to vyšlo - dali jsme ji čůrat večer než jsme šli spát a pak ještě ráno když jsem ji budila před odjezdem k Dr. musela vstávat dřív než jindy. Zato včera večer jsme to nestihly byla počůraná ještě než jsme přišli a ráno jsem čekala až se vzbudí a byla zas mokrá. Takže zatím asi budem muset najít kdy čůrá anebo nějak pozměnit. mlíko těsně před spaním a ráno chodit budit o chvilku dřív než se probere sama.... No uvidíme...
25. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se vyvrbí :slight_smile:
my na noc už mlíko nedáváme a J. ani v noci nic nepije. Ona teda vůbec míň pije. Ale je fakt, že jak jsem říkala, že přes den moc nečůrá a pak je pročůraná noční plína, tak si to sama během té doby co jsme přestali dávat plínu na odpol. otočila. Teď čůrá dopoledne co hodinu :slight_smile: myslím, že jí pomohlo i to, že jsme dokola opakovali, že má nočníček u postýlky a když bude chtít čůrat, tak může vylézt (jindy totiž odpoledne opakujeme, že z postýlky se nevylézá dokud není vyspinkaná :grinning: :grinning:)
Ale máte dobrý, že když Eli vzbudíte, že ti zas usne. Juli by usínala několik hodin.

jo, tak před Vánocema jsem si říkala, jak jsem ráda, že k těm všem průšvihům mám chvilku zuby v pohodě.....haha, tak dnes mi kus upadl :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdyby to vydrželo aspoň do půlky května.....
25. led 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky:slight_smile:

Šári:gratuluju k UTZ.Koukám,že se nakonec těm vašim mrňouskům v bříšku daří:slight_smile:My teď s manželem řešíme očkování.Adámek má jít na druhou dávku priorixu a já ještě neštovice neměla,takže mám trochu strach.Musím to pořešit s doktorama a snad se nám to podaří přeložit.
26. led 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My teda ten priorix nakonec očkovat nedávali, takže nevím, jak souvisí s neštovicema.....
Ale jestli jo, tak bude určitě nějaký rozptyl, že byste to naplánovali tak, aby pak mohl Aďu pár dní někdo hlídat?

Jé a připomněla jsi mi, že musím Juli objednat na plicní na očkování TBC.

lanko...jak je ti? Už to máš zapár :slight_smile: jak já ti to závidím.....ať už je léto :wink:
26. led 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 No když je to večer - tak usíná okamžitě - horší po ránu - buď požádá o mlíko a ještě usne, nebo vstává.... uvidíme kam se to vyvine.
Po pravdě melu z posledního po nocích nespím - to chodí poslíci. Přes den si toho radši moc nevšímám - hádám porod nepropásnu.... Eli ve dne nespí, takže odpočinek na nule....Teď mě ještě nepotěšili když mi prozradili že kyjov si s náma poradí jen v případě že mrněti nebude vůbec nic, ale ono se spíš počítá s tím že tady u těch mrňavců podle UTZ se neonatologie spíš potřebovat bude než ne. Takže asi nakonec budem muset do Bohunic..... se mi tam vůbec nechce - v Kyjově už vím co a jak a v Bohunicích zas budu namydlená...Asi radši moc neuvažovat a brat to tak jak do teď ze dne na den.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, že Vám sem tak lezu :slight_smile: Jsem od Pohořelic a na Facebooku mi kamarádka poslala pozvánku na pochod proti snižování mateřské v Brně, někdy v březnu, ještě upřesním, kdyby jste se rozhodli. Nečetla jsem Vás, takže možná už o tom víte?

@sharon2 všimla jsem si, že budeš dávat malou očkovat na TBC. Syna taky neočkovali jako mimi a Dr. mi řekla, že mám čekat až mi pošlou dopis a pořád nic. Už mu budou v květnu tři roky. Prý s ním pak pojedu někam až do Mikulova. Chtěla bych radši do Brna, ale nevím kam, mohla bys mi poradit?
26. led 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 no je to náročný, ten tvůj životní styl - ale zkouškové už bys měla mít pomalu za sebou, ne? :wink: tak už se aspon trochu víc vyspíš :wink:
Julinka je s čůráním fakt moc šikovná!!! :wink:
no s tou pubertou jsi mě moc nepotěšila, teda jak jsi to napsala, natvrdo, tak teda... :confused: :confused: :confused: :fearful: :zipper_mouth: ale tak každá víme, že to nebude med a můžem doufat, ža jakmile pubeta trochu přejde, tak zas budem mít s dětma dobrý vztah, aspon u nás doma to tak bylo :wink:
a opatruj se, prosím tě, mamko!!!
vy jste nemuseli na priorix - není povinnej? Já vím, že vy to máte s očkováním jinak, ale hexy jste měly ne?

@lanka dáváte mlíko před spaním? to my už ne, snažím se, aby už večer moc nepil, jednou jsem mu asi v deset večer mlíko dala a ráno měl plínu pročůranou. Tak jsem mu řekla, že večer mlíko ne! On ho normálně ani nechce, jen když nemůže zabrat, asi mu to pomáhá usnout. Naštěstí to jsou ojedinělé záležitosti :wink: Ale zatím se bojím plínu na noc nedat, on totiž začne čůrat automaticky, když ho vzbudí zlej sen a brečí - cítím to vždy, když ho vezmu do náruče, abych ho uklidnila, tak se dělá v plínce "teplo" a on to ani nekomentuje. Ptže třeba ráno, když se počůrá do plíny, tak to hned "hlásí" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bohunic se neboj, doktoři jsou tam profíci a porodka je po rekonstrukci (já tam bohužel zažila ještě tu rekonstrukci a stav před r... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: děsný!!§ :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ale ted je to tam prý jak na hotelu :wink: a důležitý, že se ti tam o mimčo perfektně postarají a o to jde!!! :wink:
Stejně se držíš perfektně! No a noci jsou holt kapitola sama pro sebe. Já "došla" jen do toho 36tt a i tak mi to stačilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a kdy máš nějakou další KO?

@ewwusska jaký má město Brno vliv na snižování anebo zachování mateřské? :slight_smile:
26. led 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava jejda, drž se, at je brzo líp :pensive:
26. led 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani...únava se projevuje :grinning: :grinning: já si ten priorix spletla s prevenarem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Priorix samozřejmě máme, nějak mi to nedocvaklo.
Co ty, už nekrvácíš?
jinak zkouškový mi končí 11., už aby to bylo!!!

@ewwusska nám řekli, že je moje povinnost po druhém roce se na to očkování dostavit. Jen my to na podzim kvůli očkování odložili a já pak měla jiné starosti, tak jsem to vypustila.
Adresu a telefon kde v Brně ti posílám do IP

lani a jak moc malinké předpovídají že bude? Držíme palečky!!!!
26. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám problém a dotaz zároveň. Do 20. ledna jsem byla zaměstnaná i když na mateřské, ale teď mi pracovní poměr skončil. Nevíte, jestli se mám hlásit někde na pracáku nebo jak je to s placením zdravotního, když už ho teď neplatí zaměstnavatel? Díky
26. led 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 naštěstí už ne, ale nesmím moc tahat Matyho, jak mám nízkonaléhající placentu, tak bych zas krvácet mohla :rolling_eyes:
tak už at ti to ke zkouškovému uteče co nejrychleji - jak dlouho ještě budeš studovat?

@michmar jejda, tak to já bohužel nevím :frowning2:
26. led 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar A nebude nejlepší zavolat si rovnou do své pojišťovny a položit otázku? Tam by měli vědět co od koho kdy chtějí...
@jana.sun kdyby bylo po jejím tak má mlíko šestkrát denně a možná i ještě víc. Obvykle dojde a dohaduje se se mnou co se bude jíst. Cu mlíčko - ne máme polívku.... debata na hodinu a na další hodinu snězení pár lžic té polívky.... Asi špatně vařím nebo já nevim co. Nějak už to jde mimo mě, protože když je z děckama v družině a maj tam svačinu tak se prej cpe stejně jak prvňáci s druhákama a vůbec jí nevadí co je k jídlu nebo že má ten chleba kousat.... holt příklad vede. Takže začínám věřit že školka její nejezení vyléčí....Jiná otázka je jestli ji někam vezmou a jestli je vůbec rozumné dávat ji do školky a nechat si jejím prostřednictvím k tomu mladšímu tahat všechny možné i nemožné nemoci. Asi bychměla rozmýšlet - zápis je do zdejší školky příští týden......
V bohunicích jsem byla naposled přijatá v listopadu a trvalo to 6 hodin v čekárně na příjmu a poté při propuštění 8 hodin než mi daly papíry o nějakým klidovým režimu se zmiňovat ani nebudu. Já mohla čekat 8 hodin a když mě sestra konečně povolala že má ty papíry po tom co tam mm byl několikrát žadonit kvůli malé tak na mě sestra ještě vyjela když mi dala podepisovat uznání dluhu protože jsem to okamžitě nepodepsala a začala to číst. Prý na to mám čas později. Co jsou ti platný vymalovaný zdi když lidi stojí za pendrek. Radši se nebudu rozčilovat - protože tohle nebyl jediný střet co jsem si v bohunicích zažila. Prostě všechno o lidech.
Kontroly mám co chvíla poslední dobou mi přijde že jsem pomalu víc na cestách po doktorech než doma. Teď byla v pondělí, další je v pátek.....
@sharon2 no mrně v součastné chvíli odpovídá hlavou 32tt a břichem necelý 31tt takže mladší o měsíc. Nějak nevim kde jsme ten měsíc prošustrovali, na začátku odpovídalo pěkně termínům podle poslední ms..... a někde kolem 30tt se to zvrhlo. Se uklidňuju že to třeba jen mizerně měřej.
Teď ještě zítra pořešit sociálku - to je taky taková konina úřednická že by z toho jednoho trefilo. Měla jsem rodičák na 3 roky ty ještě nevypršeli a nastupuju na mateřskou takže se musí rodičák pozastavit. Na to aby to udělali tak potřebují od ossz vyplnit formulář kolik dostanu mateřské a chtějí to nejlíp do 8mi dnů od nástupu na mateřskou - nejpozději do konce daného měsíce aby to včas zastavili nebo upravili. Ossz mi mateřskou má vyplatit za leden kdy na ni nastupuji, platí to tak jak všude zpětně takže počítat to budou až v únoru a do té doby mi nic nevyplní. Tak a teď se člověče starej ať to máš zařízené protože to podle paragrafů to je správný postup...... A obě strany sociálky si stojí na svém přičemž mají oporu v paragrafech....... Co dodat.
26. led 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Speciálně pro tebe jsme stihly na honem ten "vysoko těhotenský břich" všechno ze včera.... :wink:
26. led 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani.....haha, tak potkat tě oblečenou, tak si možná všimnu, že máš začínající bříško a budu tipovat tak 4 měsíc :grinning: to já už mám teď pupek větší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mimčo je teda fakt prcek, divím se, že tě nezavřeli do nemocnice a nenapíchli mu nějakou tu výživu (zvlášť když jezdíš na kontrolu 2krát týdně).....asi se to už teď nedělá?
Ale třeba fakt nebudou ty jejich měření úplně přesná a bude větší. Tak to hlavně vydržte ještě ten měsíc, ať prcek nabere!!
jo úředníci a jejich paragrafy......to chce pevné nervy :angry: u nás na sociálce je teda naštěstí zlatá ženská - dostala jsem se k ní po svatbě a když srovnám s tou před ní a ještě s těma v Bučovicích.....tak je to nebe a dudy.

@michmar já teda nevím, ale pokud bereš mateřskou od zaměstnavatele, tak ti snad platí i zdravotní, ne? A pak to platí stát. Udělej co říká lanka - zavolej na pojišťovnu :slight_smile:

jani.....jak dlouho budu studovat netuším. Protože když jsem čekala Juli, tak jsem přerušila, loni jsem se vrátila a oni se mezitím změnili předměty na angličtinu. Takže já sice loni zvládla udělat druhák a skoro celý třeťák (co mi ten jejich úžasný systém povolil), ale nepustilo mě to dál v předmětech angličtiny. A na studijním mi tvrdili, že se nic nezměnilo, že si vymýšlím. No než jsem zjistila co mi vlastně chybí - a že je to z prváku i :angry: (my tam tehdy ten předmět neměli), tak už to nešlo doregistrovat a protože to jsou navazující předměty, tak mi utekl další rok angliny.
Takže teď jsem ve všech předmětech ve čtvrťáku a anglinu v prváku. Příští rok jsem měla končit, ale nebudu. Budu doufat, že až se prokoušu všema gramatikama a jazykovýma cvičeníma, tak mi povolí didaktiky a další předměty studovat během jednoho semestru. Ale moc na to nespoléhám.
anebo ještě můžu přejít do Olomouce, tam není ta angličtina tak příšerně nastavená, ani tak těžká. Vzhledem k těhulení to zatím neřeším....
26. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc :slight_smile:
26. led 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme teď s Kubou na dva dny opuštění, manža je na služebce :rolling_eyes: Ale celkem to utíká... Akorát to odklízení sněhu mě teda pěkně *** Jakoby to nemohlo počkat, až se manža vrátí :grinning: Jinak moribundus polevil, bylo to jenom něco jednodenního. Tak snad máme pokoj.
Koukám, že se bavíte o sociálce. Mě to čeká za chvíli, bohužel od tohoto měsíce spadám pod Brno, jinak jsem měla trvalák u našich v Mikulově a tam byla super ženská. Fakt s tak milou státní úřednicí jsem se jinde nepotkala, se vším mě pomohla, upozornila... No teď v brněnském molochu to asi bude děs běs :unamused: Se netěším, jestli budu muset lítat s papírama, jak psala Lanka. Nevěděla jsem, že se něco musí hlásit na ossz, jsem myslela, že to tam pošle zaměstnavatel. Ani nevím, kde to v Brně je :confused:
Ty jo, Lanko, takový pupíček, to je nádhera, taky bych netipla, že jsi těhu a máš za chvíli rodit :sweat_smile: To já se sem teda dávat nebudu, opravdu se stydím, nevím, co tam teda jako to moje dítě dělá, doufám, že je tam opravdu samo :grinning: ... Hlavně, ať už to vydržíte tu chvíli a mrně doroste co nejvíc!!
Já bych zas chtěla rodit na Obilňáku, jako s Kubou. Asi jsem teda divná, jak to čtu. Poprvé jsem tam byla moc spokojená, se vším a hlavně se sestřičkama na novorozeneckým. Každopádně, abychom vůbec měly, kde rodit, že... Jak to tak poslouchám a čtu ve zprávách. Nakonec nás situace donutí nedobrovolně k domporodu :zipper_mouth:

@sharon2 Tak to máš teda můj obdiv, ty fakt ještě zvládáš k Juli vysokou?! A teď navíc těhu... To bych se asi zbláznila. Já jsem strašně ráda, že tohle mám už za sebou. Přesně kvůli tady těm různým změnám v kreditech a předmětech za běhu... Držím pěsti, ať to letošní zkouškové přežiješ bez úhony a nakonec úsěšně skončíš, když už jsi tomu věnovala tolik energie!
26. led 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jo a Jani, dík za odkaz. začínám se v tom pomalu orientovat. Jen kdyby těch peněz bylo víc :sweat_smile: Mají tam moc hezké věci. Hlavně na holčičky (teď říkám naštěstí - ušetřím). Ale uvidíme po porodu ... :grinning:
26. led 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári:taky tě obdivuju.Já bych už znova studovat nechtěla.A proirix s neštovice nesouvisí.neuvědomila jsem si,že jsem nedali tu tetra vakcínu,kde neštovice jsou.Ale stejně ho radši nechám naočkovat v dubnu.Blbý je,že tady je ta doba dlouhá a na 10 dnů ho nikam dávat nechci.Stačí,že bude pryč,až budu rodit:wink:

lanka:tomu říkáš bříško,najez se:slight_smile:S tou sociálkou jsi mě dostala.Nevěděla jsem,že musím něco řešit.Můžeš nám ostatním těhulím vysvětlit,co máme vlastně dělat.Díky.
27. led 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci....já už taky znova studovat nechtěla, ale co nadělám, když se změnil zákon a mě na diplomu chybí slovíčko učitelství. A vzhledem k tomu, že sehnat s dětma někde místo je těžký a učitelů je dost, tak mi nezbylo nic jiného než studovat podobný obor jaký už mám :frowning2:
v něčem je to výhoda - vím o čem je řeč, v něčem nevýhoda - dnes se hrozně slovíčkaří, všude se motají kompetence a klíčové dovednosti a dává se přednost cizím termínům před českýma. Takže se vlastně přeučuju to co vím, místo abych to řekla jasně a srozumitelně, tak po mě chtějí všichni složité okecávání - a to mě děsně vytáčí :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvlášť když vím, že v praxi je zcela jedno jestli řeknu, že dítě má dovednost nebo kompetenci :grinning:
27. led 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka ty jo, tak to jsi mě s Bohunicema dost překvapila!!! Já tam teda měla tak z 95% štěstí na lidi :dizzy_face: ale je fakt, že jsem se vyhla čekání na monitor a jiným "nepříjemnostem", já tam jela rovnou rodit, když to bylo dřív a tím, že byl Maty KP, tak si mě i víc všímali, takže si fakt nemůžu stěžovat - teda až na noční směnu, ale tam byla jen jedna PA a asi tři rodičky, jedna z nich byla vedle mého boxu a zrovna tlačila, když já jsem se "ubytovala", tak to bylo docela zajímavé poslouchat - teda ji jsem vůbec neslyšela, jen ty kolem, jak ji povzbuzovali :sweat_smile: ale jak pak nastoupila ranní směna, tak byl kolem mě šrumec a všichni byli celkem milí :wink:
No Elenku mléko evidentně stále neomrzelo, co jí na něm tak chutná?? :sweat_smile: určitě to není tím, že bys špatně vařila - holt do školky s ní - neboj se toho, na jednu stranu se říká, že to druhé bude aspon na ty bacily takto zvyklé :wink: a Elenku ti stejně vezmou nejdřív v září ne? to už bude druhé mrně větší a odolnější :wink: takže na ten zápis určo běžte :dizzy_face:
stran papírování a přechodu z rodičáku na mateřskou už se toho děsím dopředu - je to všechno na hlavu padlé! :stuck_out_tongue_closed_eyes: nic není provázané, nepředají si vzájemně info a ještě si "protiřečí" :rolling_eyes:
tvé vysokotěhotenské bříško je opravdu no comment :grinning: takové mám ted já!!! :grinning:
já myslím, že ty měření nejsou úplně přesný, dost holkám to nesedělo - ale i podle toho bříška bude mimi asi menší, ale tak na světě to pak doženete :wink: navíc ještě stále nerodíš :wink:

@sharon2 no máš to "zajímavé" s tím studiem - skoro mi přijde nejlepší varianta ten přechod do Olomouce :sweat_smile: škoda, když už jsi mohla mít jen ten jeden rok a teda je divný, že to nemají pro takové "případy" jako jsi ty nějak ošéfovaný, když se to mění a ty to máš mezi tím pozastavený - si myslím, že jsi určo nebyla jedniná, ne :astonished:

@janulava s domporodem ani nestraš!!! :confused: :confused: :confused: na to já fakt nemám povahu a křičet tu na celej panelák taky nehodlám - ještě na mě někdo pošle policajty :grinning:
jak je to vůbec s Brnem, taky odchází hodně porodníků? V Praze jsou ohroženy dvě porodky, jestli jsem to postřehla dobře, to je síla!!! Tam to teda dost pocítí! :confused: pevně doufám, že než budu rodit já, tak se to nějak pořeší :pensive:
jinak fajn, že je ti líp :wink:
jak to, že musíš ty odhazovat sníh??? :confused:
za bříško se nestyd, jako s Lankou se tu nemůžem srovnávat žádná!!! :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
jo, tak jsi už něco vybrala? a s paní už ses dohodla? snad budeš spokojená, doufám, že jsem ti sem nedala odkaz na nějakou "podvodnici" :pensive:

@llllucka tak jestli nedáváte priorix tetra, tak by to mělo být v pohodě!!! :wink: :wink: :wink:
jak jinak pořád je? :slight_smile:
27. led 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:jo,ještě,že jsme ho nedali.Ale zase mám strach z neštovic,takže si nevyberu.
Jinak my jsme v pohodě.Samozřejmě bylo to první těhotenství snažší,ale to máme asi každá.Jen mě teď naštvala jedna maminka z MMB.Objednala jsem si i ní zboží,dohodly jsme se a ona mi dneska napsala,že se jí ozval jinej zájemce z místa bydliště a že to radši dá jemu,aby to nemusela balit.Kdyby tam rovnou napsala,že preferuje osobní převzetí,tak to neřeším (i když v dnešní době,kdy se posílá,kde co,to moc nechápu).
Holky,vy mě děsíte,já vážně musím obehnout zase nějaký úřady.A kde zjistím co a jak.Zatím jsem po tom nepátrala.

@sharon2:jo,kokám,že na každé škole je to stejný.Sestřenka taky pořád bojovala s tím,že si přerušila a pak měla jeden obor o rok posunutej dozadu.
27. led 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jak to vlastně máte příští rok se školkou.U nás se dítě dostane do školky jen přes protekci,kterou bych nejspíš měla,ale nejsem si jistá,jestli na to nebude Adam v září ještě malej.Většinou berou až tak 4 letý děti a on se svýme 2 3/4 rokama by tam byl jednoznačně nejmladší.Zatím chodí do miniškolky,teď začal 2 x týdně a můžu ho tam dávat i ten příští rok,ale je to samozřejmě o dost dražší.Manžel mi moc neporadí,podle něho je to na mě a kdyžtak to zaplatí,ale já pořád nevím a musím to rychle vyřešit,abych o tu protekci nežádala zbytečně.Adámek je podle mě takovej hodně dětskej.Určitě není na svůj věk vyspělejší než bývají některý děti.Je hlavně hodně umazlenej,na kluka až nenormálně.
27. led 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, já taky ještě přesně nevím, jak je to se sociálkou. Ale určitě budem muset s papírem od gyndařky do práce, že nastupujem na mateřskou. A protože budem pobírat PPM , nemůže nám sociálka vyplácet rodičovský příspěvek. Ptala jsem se a musí se to odhlašovat, mají na to na soc. nějaký papír. Jenže to mě říkala ta bývalá z Mikulova, na lhůtu oznámení jsem se ptala a výslovně mě řekla, že pokud nastupuju na mateř. v březnu, v únoru tam mám zajít. Žádný konkrétní počet dní neříkala. Já myslela, že prostě půjdu do práce s papírem od Dr. Oni to nějak nahlásí sociálce (jako výši té mateřské) a já jenom odhlásím rodičák na socce. Ale vidím, že asi bude ještě mezikrok z práce na OSSZ a pak teprve na sociálku odhlásit rodičák :confounded: No, taky se v tom moc nevyznám. Já teď čekám na papíry ze sociálky z Brna o tom, že mě přehlásili z Mikulova sem. To tam budu muset zajít, tak kdyžtak napíšu, co zjistím. Chci se jich na to určo zeptat! Fakt je to bordel a navíc mě připadá, že co pobočka, to jinej požadavek. Jakoby v tom Mikulově ty ženské dělaly něco navíc. Nebo ne navíc, ale že někde si to prostě ulehčí a nějaké jejich papírování hodí na nás :rolling_eyes:

Jinak o školce přemýšlím. Respektive, chtěla bych Kubu od září do ní dát. Asi jen na pár dní v týdnu (ze začátku i jen na dopolko) a pak přidat až bude mít ty tři roky (16.11.) myslím, že totiž potřebuje kolektiv dětí jak sůl a taky trochu jinou autoritu. Protože je mi jasné, že v cizím prostředí se bude chovat jinak,než mě doma... Takže půjdem k zápisu, ale je mě jasné, že moc šancí nemáme. Jinak je u nás blbé, že co se týče samostatnosti, je to špatné...není odplenkovaný, že by se uměl oblíct apod. To teda taky ne. Tak se spíš děsím tohoto... Umí si zout jen boty a ponožky :grinning: Sám zatím jí jen vidličkou. Takže asi tak :slight_smile: A umazlený je až běda. Teda jsem ráda, že je tulivý. Ale taky není vyspělejší než ostatní děti. On je navíc o dost drobnější než ostatní vrstevníci. Má jen 11 kilo ve 26. měsících :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nosí teď 92 oblečení a většinou je mu velká... No jsem na vážkách, ale zápis nechci propásnout. Navíc myslím, že když by nenastoupil, místo dlouho volné nebude., že by to nebyl problém.
27. led 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, taky nejsem typ na domácí porod, na to jsem poseroutka. Ani ne kvůli sobě, ale kvůli miminku... Já bych sice nemusela řvát na celej panelák :grinning: , ale sousedy tu taky máme, to by měli asi vzrůšo po letech :sweat_smile: .... Já se trochu bojím, že na začátku května to bude zrovna asi nejhorší. O Brnu výslovně nemluvili, ale pomalu přidávají další. Teď zas nějaká z Vysočiny, Vrchlabí.... To vy červencoví to snad budete mít v klidu :dizzy_face:
Sníh musíme odhazovat, páč to patří k uklízecí službě, kterou tu máme každej měsíc jeden týden. V listopadu jsme se přestěhovali do Řečkovic do 3patrového činžáku a ty služby je tu drží od 70. let :stuck_out_tongue_closed_eyes: (Asi si dovede představit věkový průměr sousedstva :grinning: ) jako bydlení je super, i okolí. Ale ty služby :rolling_eyes: Takže vytírám jak pitomec 4 patra a když nasněží odmetáme sníh ze schodů u vchodu a z chodníků kolem garáží. Páč tam se město nedostane, leda se smetákem a na to zvysoka prdí, že... :angry: Normálně dělá manža, ale teĎ byl pryč...
Jojo, mám něco vybráno, ale domluvené ještě ne, čekám do půlky února. To má být uzávěrka či co :sweat_smile:
27. led 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek