• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
holky a nejde se na OSSZ jen když jste byly OSVČ? Uvidíme, co nám písne lanka :slight_smile:

školka - Luci, já bych k zápisu určitě šla, aby s Adámkem počítali, nemusí nastoupit hned od září a když, tak tam může chodit třeba jen jednou týdně na dopoledne - vyjde tě to levněji než miniškolka a navíc už si zvykne na prostředí i kolektiv. Navíc může v létě nebo na podzim najednou během měsíce hodně vyspět, zvlášť když z něj bude "velkej bráška". Ono je to u těch kluků někdy později, ale zato skokově.

Taky řešíme školku, u nás je přecpaná,část dětí má třídu ve škole, protože kapacita školky nestačí a navíc je umístěna v takových těch montovaných buňkách, které už jsou ale v katastrofálním stavu, obec má od hygieny nůž na krku, letos musí začít stavět novou, ale nejsou na to prachy. Navíc co jsem se doslechla o přístupu učitelek k dětem....z maminkovského i profesionálního hlediska zamítám :grinning: :grinning:
Takže přemýšlíme nad školkou ve vedlejší vesnici nebo v Tišnově - ale taky je problém tam dítko umístit, zvlášť když budu na mateřské. Ale Juli kolektiv potřebuje, takže doufám, že ji někam vemou.

janulava....Juli má 28 měsíců, váží 10kg, nosí velikost 80, 86 :grinning:
před dvěma měsícema bylo jídlo lžičkou katastrofa, vidličku jsem jí teda nikdy nedala, asi by si s ní vypíchla oko. Oblíkat se sice chtěla sama, ale vůbec jí to nešlo.
Před 3 týdnama začala zvládat obléknutí kalhotek - ale nedocházelo jí, že každá noha má být v daném otvoru, do tepláků se taky rvala do jedné nohavice. No oblíkání končilo řevem, vztekem.... Před týdnem najednou pochopila - levá noha levý otvor, pravá noha pravý otvor :grinning: , takže si sama obleče kalhotky i tepláky, má teda problém trefit se hlavou do výstřihu /jednou se nacpala do půlky rukávu :grinning: /,ale bojuje. Vyslíkat se naučila tak před 14 dny, najednou ze dne na den.
Když nad tím tak přemýšlím,tak nám ten vývojový skok začal s tím, jak jsem přestala dávat plíny.....
Jo a holky, vypadá to, že jsme bez plín :sweat_smile: máme 4 noci bez počůrání.
27. led 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani sun....bohužel ten rok jsem byla jediná s angličtinou, která se vrátila po přerušení. Měla mi pomoct paní, která má na starosti ten systém, jenže nastoupila jako nová, takže se v tom taky pěkně plácala. Chlap který tam byl předtím a měl perfektní přehled co a jak postoupil na vyšší místo a jaksi už nebyl k dispozici. Vlastně až od holek z vyšších ročníků jsem zjistila co a jak. Jenže už se mi to posunulo.
Jinak angličtina je celkově na pajdáku vyhazovací :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen na podzim kvůli ní odešlo do Olomouce 6 holek, další to vzdaly úplně. Mají to nastavené jako bysme měli učit minimálně na střední škole :frowning2:
27. led 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:no,blbý je,že když ti nenastoupí,tak ho pak další rok nevezmou.Alespoň u nás.Takže ho zapíšu,to určitě,ale tu protekci si asi nechám až na další rok.On je doma bez plenek,ale ve školce mu je zatím nechávám.Až tak za měsíc mu je přestanu dávat i tam,počlám,až se aklimatizuje.Tam s tím problém není.V klasické školce by asi byl (i když on v jedné plíně klidně celé dopoledne vydrží).Co se samostatnosti týká,tak nevím,jaký jsou tam požadavky,ale vzhledem k tomu,že se tam většinou dostanou až ty větší děti,tak asi něco vyžadovat budou.Tady to ty tety berou tak,že je nejmladší,tak se k nim může přijít pomazlit .... ale jak to chodí v klasické školce,to netuším.Já bych ho i v klasické školce dávala jen na dopoledne.A co vím,tak ty děti tam stejně většinou nejsou každej den.To máš hnedka nějaký nachlazení .....Sociálku zkusím obvolat.Ona by mi to teoreticky mohli říct i na gyndě a dokud nedostanu papír pro zaměstnavatele,tak to nemá smysl řešit.Taky jsem nějak předpokládala,že to zaměstnavatel nahlásí a automaticky přejdu.Jak vidím,tak asi ne.
K tému nextum,taky teď vybírám.Ale já nemám trpělivost hledat na stránkác,takže hledám už ve zboží,co je na MMB a kolikrát jsou tam velký cenový rozdíly.

@janulava
27. led 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No v podstatě máte pravdu všechny.
doktor vydá lejstro na peněžitou pomoc v mateřství (zkrátka na mateřskou) Tu je potřeba dovyplnit a odevzdat zaměstnavateli. Ten to předá na okresní správu sociálního zabezpečení pod kterou spadá a ta vám mateřskou bude vyplácet.
Vzhledem k tomu že máte tím pádem příjem tak je potřeba to do 8mi dnů od vzniku nahlásit na sociální odbor úřadu práce kde jste si domluvili rodičovskou. Vyplní se tam lejstro o změně - tj že nastupujete na mateřskou od určitého data a aby Vám mohli dopočítat jestli budou doplácet rodičovskou a kolik tak potřebují vědět kolik dostanete mateřské, takže vyfasujete lejstro "potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" který potřebujete od ossz potvrdit a doručit na sociálku UP nejlépe do konce měsíce v kterém se změna udá.
Jenže v mým případě mi na ossz řekli že to vyplácí tak jak všude jinde měsíc zpět - tudíž počítat kolik to vyjde budou v únoru a tím pádem mi ten formulář vyplní až v únoru. Paní tady na sociálce by to zas potřebovala už teď. Takže jsme se dohodli že mi rodičák pozastaví - aby nebyl zbytečně přeplatek, který bych musela vracet a až dodám formulář v únoru tak to srovnáme....
Ale přijít na to kdo komu co kdy to teda bylo martirium.
co se odchodu lékařů z Brna týče tak teda netuším nic. Domporod mě doufám mine. Vzhledem k tomu termínu.
Jo Eli by brali stejně od září v na konci srpna jsou jí tři - ideální čas na tohle to. Škoda že to tak ideálně nevyšlo s tím druhým.... Ale i tak nevim co je vlastně lepší. Ale Eli děcka miluje - takže jí tam bude asi dobře.
S břichem - je pravda že když srovnávám fotky s Eli tak to odpovídá tomu 31tt touhle dobou jsem ho s Eli měla větší. A jím - s Eli jsem přibrala celých 6kg kdežto teď už mám nahoře 9. Takže nejezením to nebude. Sice je pravda že s Eli jsem startovala na 54 a vyšplhala se na celých 60 a teď co jsem po Eli kojením zhubla tak jsem nestihla přibrat - takže jsem startovala z 51 ale těch 60 mám už teď.
@janulava -teda ten sníh ti vůbec nezávidím.....
27. led 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Tý jo, tak to jsem nevěděla, že by ho další rok nevzali. Vůbec nevím, jak je to tady. Stránky školek v Řečkách jsou dost skoupé na informace. Ale poptám se na to pak u zápisu. Kdy ho máte vy? U nás se vydávají přihlášky až v polovině dubna a odevzdávají v květnu. To jsem byla dost překvapená, že je to tak pozdě. Ale tak líp pro nás, snad se do té doby Kuba trochu rozvine, co se samostatnosti týče :grinning:
@sharon2 Tý jo, tak to je Juli taky pěknej drobek. Ale u holčičky je to v pohodě... A je teda hoooodně šikovná!!! Jako Kuba je taky šikula, ale jen ve věcech, které ho zajímají. Přijde mě jako klasický štír, co ho nebaví, prostě zarytě ignoruje. Umí počítat do deseti, pozná skoro celou abecedu, barvy a tvary. Tohle by ho bavilo furt, u každýho jídla musím odříkat písmena a čísla na obalech od jogurtu, časácích, tak se to vlastně naučil, jináč by se nenajedl. Ale jíst sám lžičkou, nočník a jiné tyhle věci ho neba, tak je prostě ignoruje :angry: Když si navlíká punčochy (aby se mu lépe prchalo z nočníku), tak si je natáhne tak, že má zadek venku :grinning: Prostě už nezvládne si je přes něj přetáhnout, jak se mu o ten zadek zarazí :grinning: Ale je fakt, že u nich je teď všechno hodně skokové. Tak snad nás takový skok taky čeká... A gratuluju k odplenkování na noc, to je fakt paráda!!!! :slight_smile:

Jinak se sociálkou se poptám, budu tam muset jít kvůli té změně trvaláku. Jinak to taky nechám na dobu, až dostanu papír od Dr. Ale už teď se těším na objíždění úřadů. Dnešní cesta z plavání byl očistec. Není opravdu nad to, bydlet v oblasti kde je věk. průměr 60+ a po trase MHD je Glóbus, Billa a Lídl :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Bus napranej důchodcema s těma pojízdnýma taškama. Já těhu, Kubu na rukách, nikdo nás nepustil. Na místě vyhrazeným pro kočár seděla nějaká babizna, těsně vedle namáčklá mamina s kočárkem a druhým dítětem na rukách... A ta bába na ni furt řvala, ať si toho malýho dá laskavě na jinou stranu, že do ní kope. Obě jsme byly rády, že to vůbec ustojíme bez pádu, páč držte se, že... Jsem fakt myslela, že už jí něco udělám... A to je tu pořád. Když nemají kecy, typu, nó ještě s kočárkem se sem cpěte (přitom je to nízkopodlažní) :angry: Tak aspoň tak provokativně koukají... Zlaté šaliny... Závidím všem , kdo jsou samostatně pojízdní. Což bych asi taky mohla, ale bojím se teď řídit :confounded: No, jen jsem vám chtěla popsat, jak se tady u nás cestuje Mhdéčkem :grinning:
28. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava.....haha, my co se bojíme řídit už 12let MHD a IDS důvěrně známe :grinning: někdy je to na cvokhaus.
Juli zas donedávna nebavilo vůbec čtení knížek, jen si je sama prohlížela, ale jen rychle listovala, číst říkanky nebo textíky ani omylem. Teprve teď začíná nad obrázkama sama povídat a občas chce přečíst co tam je.
Když to srovnám se starší, ta uměla v tomhle věku celou knížku říkadel zpaměti, vykládala pohádky (zato teď když má číst, to jsou ksichty :grinning: :grinning: ).... fakt je to o tom, co to děcko zajímá :slight_smile:
28. led 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:tak abecedu ani počítat neumí a ani mě to nenapadlo:slight_smile:Je šikula.My teda milujeme knížky,on si je sám prohlíží a dělá,že je čte.Říkadla sice neumí říkat (jak by taky jo,když ještě pořádně nemluví),ale odzpívat umí celou knížku.Já jsem ho naučila prstíky a manžel barvy (učil ho i šachy a podle něj umí i figurky,ale nezkoumala jsem to:slight_smile:)
Já nevím,kdy máme zápis.Tuším,že sousedka mi říkala,že v březnu.
Hele,k tomu nextu,já si na netu něco našla,na obrázku super a protože jsme měli cestu do Olympie,tak jsem se tam schválně stavila.Neměli tam všechno,ale co tam měli,tak hrůza.Na obrázku to vypadalo 100x líp,takže to kupovat nebudu.Já chtěla teda hlavně trička a to jsou prostě předražený hadry.Stejně tak nějaký věcí v HM.Co se mi nelíbilo na obrázku,tak v reálu dobrý a naopak.
28. led 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Technická - kdo rodil v Bohunicích - jak to tam chodí - když přijdete s bolestma - dostanete se autem někudy až k budově - nebo jen k bráně a zbytek pěšky? A když se mrně odváží - jak se to řeší - je nějaká cesta ven budovama aby se nemuselo tak daleko venkem? Nebo ne.
Na dnešním UTZ nás nepotěšili - další kontrola ve čtvrtek, pak pravděpodobně v pátek hospitalizace a zátěžový oxitocinový test a pak se uvidí......
28. led 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:v Bohunicích jsem nerodila,ale vím,že můžeš zajet až ke vchodu,ale musí se pak přeparkovat.Nemůžeš tam stát dlouho.teda,co jsem slyšela.
29. led 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani....nepotěšili, že se otvíráš nebo se nedaří dobře miminku? Vydrželi jste to dlouho, tak to určitě bude dobrý! Držíme palečky!!!!
Já v Bohunicích v porodnici nikdy nebyla, ani netuším, kde tam je.....
29. led 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Ja myslim,ze to bude v pohode.Pokud koukam spravne, :dizzy_face: budes pr.tyden v 38.tt.Tak to uz se bere jako porod v terminu a mrnous jako donosenec. :slight_smile: Hlavne,ze vas hlidaji,aby mimco nejak neztradalo.Drzime moc pesti a budem se tesit na zpravu! :dizzy_face:
jinak ja Bohunice taky neznam,rodila jsem na Obilnaku a chtela bych zas...

Kluci jsou vypakovani na plavani,to je takovej bozskej kliiid doma! :sunglasses:
jsem se chtela zeptat,davate si ted v tehu vanu?Vim,ze se to nema.Ale mame novou koupelnu vcetne vany,me to tak laka ji vyzkouset...
30. led 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava proč by se nemělo??? já chodila do vany do porodu tak nevím ani že by se nemělo.. :fearful:
30. led 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:v prvním jsem nedávala,teď dávám (teda od druhého trimestru),ale nemám celé břicho pod vodou a nejsem tam hodiny.

@kaaatinka :koupat by ses neměl,protože hrozí přehřátí plodu a předčasný porod nebo potrat.

@lanka :jak se ti daří?
30. led 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka jak psala Lucka. Kvůli přehřátí plodu a navíc i kvůli infekcím. Ale to jsem si právě říkala, že když chodím s Kubou plavat a je tam dalších deset lidí, je to asi větší hrozba, než když si napustím vanu a ležím si v ní sama...
@llllucka já právě s Kubou všechno tak dodržovala (vitamíny, zdravá strava, žádná vana, kokakola, alkohol) a teď to tak nějak nehlídám...Z ovoce jím jenom mandošky a pomeranče. Zeleninu žádnou (pálí mě po ní žáha), mám furt chuť na paštiky, salámy, vlašskej salát, stejky, několikrát jsem neodolala dvou deckám vína :zipper_mouth:, vitamíny žádné navíc taky neberu..Samo mám špatné svědomí :rolling_eyes:
A teď si dám navíc i tu vanu :sweat_smile: Úplně mě to láká si v ní poležet a třeba půl hoďky číst. Samo si teda nenapustím tak horkou jak normálně... Ale půjdu do toho!! :grinning: Ježíš, snad to prtě ve zdraví přežije!!!
30. led 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Co to je prosím tě ten zátěžový test?Oxytocin se dává při rozběhlém porodu, aby se spustily silnější kontrakce a urychlilo se to? Takže Ti vlastně vyvolají porod nebo je to něco jiného? :fearful:
30. led 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava....určitě to prtě ve zdraví přežije :grinning: :grinning: :grinning:

před 10 lety se nevhodnost vany nijak neřešila - jen že nemá v prvních týdnech horká abys nepotratila - a i to se spíš řešilo právě naopak, když měly holky na vysoké strach, že jsou těhu, tak si dávaly vařící vodu a k tomu svařák :grinning:

a já teda celý těhu s Míšou vanovala o106 - jsem děsnej zmrzloň, takže pokud není koupelna hooodně vyhřátá, tak je pro mě je sprcha něco velmi nesympatického :grinning: tehdy jsem vydržela ve vaně s knížkou i 2 hodiny a v 9 měs. jsem skoušela i tu horkou na vyvolání porodu - a nic, stejně jsem přenášela :grinning:
A u Juli i teď si dávám vanu taky, jen nějak od toho prvního porodu mě to ležení a čtení ve vaně nebaví, takže tam vydržím max 15 -20 min. Ale tohle poslední prtě nějak nemá vanu rádo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. led 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Do porodnice se při příjezdu dostaneš až před vchod. Pak tě manžel odvede a jde přeparkovat (pokud zůstane u porodu zaplatí na parkovišti majlant :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Při odjezdu zase pustí úplně až ke vchodu - takže v pohodě. Jezdí se tam bočním vchodem (jsou tuším dva, kterýma se dá dostat až k porodnici - blíž to popsat neumím, protože nejsem řidič:frowning2:
30. led 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 já se právě s dcerkou taky koupala skoro furt, hůavně jsem tím zabíjela noci pač jsem nemohla spát, takže jsem si vlezla do vany a vydržela v ní i 2 hodiny a připouštěla teplou. hodně m to pomáhalo na bolesti zad. A s klukem jsem se teď zase hodně sprchovala pač vanu nemáme ale taky mi ten proud vody pomáhal na záda :slight_smile:
31. led 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:no,tak alkohol a kolu neřeším.už při prvním těhu mi doktorka říkala,že 2-3 dcl vína denně je v pohodě a u kávy 3 šálky.Mám kamaráda gynekologa porodníka a ten mě taky ubezpečil,že pokud mám chuť,ať si dám.Ale mě alkohol moc nesedne,pálí mě z něj žáha a v podstatě od prvního těhu vůbec nějak moc nepiju.
31. led 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Otevřená jsem už od 32tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nepotěšili nás tím testem.
@janulava Koník je týden do předu. Bude to ukončený 36tt. A nejde o týdny ale o to mrně - protože to odpovídá 32-33tt a nikdo z doktorů nedokáže v součastné chvíli říct jestli se po porodu bude chovat podle "stáří" nebo podle "velikosti"...
Nemyslím že by koupání ve vaně vadilo - pokud si nenapustíš vyloženě horkou vodu - proč ne.
Oxitocinový zátěžový test - je že mi do žil pustí oxitocit - dávku budou zvyšovat a zkoumat na monitoru jak na to zareaguje placenta a mimino. Porod to podle doktorů nespustí, ale co jsem se dívala na netu tak mi přijde že polovina lidí co tím prošla v krátké době na to porodila. Trvat to má celé do kupy hodinu a sledovaná budu 24 hodin protože dochází k podráždění dělohy. Zkoumají vlastně co placenta vydrží. protože tím že je mimino mrňavý a celkem bez důvodně - já zas tak malá nejsem a první bylo v normě tak se domnívají že placenta je nespolehlivá (na což mě upozorňovali už ve 20 tt že po tom krvácení je potrhaná a plná sražené krve) a maj strach aby se na to nevybodla předčasně a mimino nezůstalo bez výživy a v nejhorším i bez vzduchu uvnitř.
@llllucka zkoušíme vyvolávat babskýma radama abychom se vyhly testu - ale zrovna moc nám to nejde. :sweat_smile:
@marci výborný děkuju - já asi vím který brány máš na mysli - takže je to o dohodě s vrátným - a přeparkovávat je pohoda.... dík.
31. led 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka stačilo říct, že veze k porodu a pak že jede pro novorozence a otvírali automaticky.
Já na vyvolání nedám dopustit na pupalku dvouletou, cpala jsem jí do sebe ve velkých dávkách (ted přesně nevím to množství, musela bych se mrknout do knížky). Podle mě jsem u ní tímhle porod vyvolala, obsahuje přirozený prostaglandiny, takže náhrada sexu (z jehož představy mi bylo před porodem blivno). Jinak jsem měla v záloze ricinový nápoj (ale ten až po termínu v případě hrozby vyvolávání).
Jinak moc držím palce, at to dopadne dobře!!!!
31. led 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo - riciňák začínám zvažovat - ale moc se mi nechce do toho alkoholu....
s prostagladiny teda problém nemám - páč mi bývalo hodně zle a manžela jsem k sobě nepustila ani na metr - stačilo se břicha jen dotknout a bolestí jsem se skládala - ironií osudu je že je mi teď mnohem líp než bývalo...... No co už. Když se nepovede - budu muset věřit doktorům že ví co dělaj a že to nedopadne katastrofálně.
31. led 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani......vím, že se otvíráš už několik týdnů, myslela jsem, jestli je to horší, nebo právě že přestává fungovat placenta. Mě na to dr taky upozornil, že i když to mimino zvládlo v tom 14-20tt, kdy bylo to praskání placenty masivní, tak může dojít k tomu,že placenta později nebude zlvádat ho vyživovat, a pak dojde k tomu čemu asi u tebe, že bude menší popř. se bude muset vyvolat porod dřív. Tak snad bude mimčo jen menší, ale bude vyvinuté dle věku.... držíme palečky a kdybys náhodou porodila, tak písni smsku jak to s prďolkou vypadá!!!
31. led 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:držíme palce,aby vše dobře ve čtcrtek dopadlo a v nejhorším se miminko narodilo jen malé.Ono to pak určitě dožene:wink:
1. únor 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Držím pěsti,ať to ve čtvrtek dobře zvládneš Ty i mimčo a ať je všechno v klidu a bez komplikací!!!
1. únor 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ted moc nestíhám, oba jsme si s Matym z víkendové chalupy dovezli virozu - Maty je na tom hůř, má pořád devětatřicítky, vždy se mu uleví a pak se to zas vrátí :frowning2: Dr.říkala, že to tak může pár dní být, tak to holt musíme vydržet :pensive: POřád na mně visí a vyžaduje mou neustálou přítomnost, tak ted s ním nic moc jiného nenadělám :zipper_mouth:

nezvládnu tu asi reagovat na vše,Lance už odpověděla Marci, takže to je vyřešeno, zbývá jen dodat, že i já moc držím palce, at je hlavně mimi v pořádku a správně vyvinuté :wink:

stran školky se furt rozhoduju, nechce se mi Matyho dávat mezi starší děti a předpokládám, že jich tam bude většina už čtyřletých, jinak nám to v září taky vychází akorát jak Lance, Maty bude mít 3 roky koncem srpna. POřád se rozhoduju, jestli ho ted přihlásit nebo ne. Synovce pobyt ve školce s o rok staršíma dětma dost poznamenal, vůbec jsem ho ted u našich nepoznávala, jak byl agresivní, jen se ho Maty dotkl (a to je o 2,5 roku mladší a samo o dost menší) a Radim po něm "vyjel" a ohnal se, že jsme Matyho museli chránit. Hračky si uzurpuje sám pro sebe a Matymu je vůbec nechtěl půjčit a samo si s ním vůbec nechtěl ani hrát :frowning2: Švagrová říkala, že to má ze školky, jak si tam musí chránit své - ptže je tam s většinou předškoláků a jemu bude ted teprve 5 let. Tomuto bych Matyho ve školce nerada vystavovala, ale zas na druhou stranu kolektiv potřebuje, má děti moc rád a je společenskej, mazlit se teda vůbec nechce a plíny přes den mít nemusí. jen teda venek ještě nemáme pořešenej, ale to předpokládám běhěm teplejších dnů venku zvládnem :wink: Nají se sám, obleče s pomocí, ale většinou aspon spolupracuje a i to se dá ještě vypilovat. Spíš mi jde o takovou jeho důvěřivost a naivitu - vím, že toto jednou musí "ztratit" a nejpozději v té školce se to stane, ale přijde mi zas na to ještě malej. Je zas fakt, že ted se vyvíjí takovou rychlostí, že kdo ví, co bude za toho půl roku. No přihlášky se vyzvedávaj příští týden, tak tam zajdu a pozeptám se aspon, stejně nám moc šancí nedávám, když zůstávám doma :pensive:

Luci - ještě k tomu věku - já teda hodně kolem sebe slyším, že dítě ti do školky vezmou, až má ty tři roky - takže když je Adámek v prosinci, tak ho třeba přijmou, od září mu budete platit tu školku, ale "fyzicky" může nastoupit až dovrší ty 3 roky - tedy v prosinci
a ted už fakt nevím, na co jsem chtěla reagovat, dočítala jsem vás v průběhu odpoledne a večera, jinak to nešlo, tak jestli jsem na někoho s něčím zapomněla, tak se moc omlouvám. Klidně se mi kdyžtak "připomente" :wink: :sweat_smile:

jo ještě jak jste tu řešily, co děti baví, že jim to jde a na ostatní kašlou, nebo to ignorujou, naprosto náš případ :grinning: Nejlíp jde asi Matymu skládání puzzle - asi je poznamenanej maminkou, která stavěla ,když ho čekala :sweat_smile: 25 dílků postaví sám, stačí mu se podívat na ten celkový obrázek, pak to vyklopí (dole zůstane ten obrázek v malém) a postaví to - samo to musí být nějaký pro něj zajímavý obrázek - nejlépe Krtek :wink:
1. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun :Ať jste oba brzo O.K. My to taky měli,ty virózy řádí všude.U nás ji mám pro změnu já,ale naštěstí jen nějakou lehkou formu.Měli jsme jet zítra na hory,ale musím to zrušit,protože radši nechci riskovat a člověku je stejně nějlíp doma,když je nemocnej.
Máš pravdu,fyzicky by ho nevzali nebo jen třeba ne jedno dopoledne.Každopádně by tam byl asi nejmladší tak jako tak.S manželem jsme už tak nějak rozhodnutí,že ho letos zapíšeme,ale protekci si necháme až na příští rok.Alespoň nebudeme někomu zabírat místo.On bude chodit do miniškolky,tajže pro něj se nic nezmění,jen to bude trochu dražší.
2. únor 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka díky. no lítá to všude kolem, tak je to těžké nechytit :frowning2:
Tak to je dobrý, že můžete Adámka dávat do té miniškolky :wink:
2. únor 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, tak jak je vám? Už lepší? Je toho fakt moc, navíc to počasí tomu asi nahrává :angry: O víkendu prý +9 stupňů. Kde sakra jsme? Takový skoky... Ať jste brzo fit!! A Maty skládající puzzle :confused: , tak to je teda šikovnej, asi fakt po mamce :slight_smile: S tou školkou to bude ještě zajímavý. Ale je to až za víc jak půl roku, tak snad nám kluci ještě trochu dospějí. Za dnešní situace si to taky neumím představit...

Jinak my byli včera na 3D. Bylo to super. Mimčo je zdravé a v pořádku. Má asi 1200g a 35cm. Ta váha mě celkem překvapila, přijde mi to moc :sweat_smile: .Ale prý to odpovídá 28.tt, což jsme. Připojuju fotky :slight_smile: a pohlaví jsem neviděla, takže pořád netušíme :wink: Jo a s tím počítáním tady na Koníkovi, mě teda sedí týdny jak podle průkazky, tak i podle toho včerejšího UZ. Jsem 27+2 neboli 28.tt.
3. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava no Maty snad už lepší, tuk tuk tuk - zato ted jsem " v koncích" já :frowning2: v noci se mi dostala ta rýma do ucha, celá polovina hlavy mi "zalehla" a bolela od toho ucha přes zuby až do krku :frowning2: dnes jsem byla u dr. ptže se to nedalo vydržet, ta mi poradila kapat tam kapky, co se dávají do očí a ještě nějaká homeopatika, ale ty mi tu jen objednali a budou až zítra ráno :unamused: Každopádně dr.říkala, že pokud se to do zítřka nezlepší, tak mám jít určitě na ušní, že mi dají nějaká atb přímo do toho ucha. ach jo, co člověka ještě nepotká, nikdy jsem na něco takového netrpěla :confounded:

já na puzzle šikovná nejsem, mě to jen baví :grinning: :grinning: :grinning:

myslím, že ještě budem hodně koukat, jak kluci k tomu třetímu roku dospějí, bude to zas skok :wink: a pak si budem říkat, že my jsme je do té školky přeci jen nenahásily!!! Mohl od nich být aspon chvíli klid :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

fotečky krásné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a to jste byli na 3D docela "pozdě" ne? bylo ještě mimi hezky vidět? Celé už asi moc ne, že.
JJ, tady na konovi to počítá dobře, ptže tam zadáš termín porodu, tak ti počítá stejně, jak u dr. :wink: aspon já to tak mám, dala jsem si tam teda termín dle utz ve 12tt, takže to nemám dle ms. jů a dnes jsem začla 19tt - letí to, letí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek