• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@janulava hezká nová fotka v pase :wink:
jj, jsem od Šumperka, teda na druhou stranu než jsou Vernířovice - z Bludova. :wink:
Moc si to tam užijte, snad bude Kubík OK - raději ho ted drž v tom klidovém režimu, at se ho nechytí ještě něco horšího, holt je toho ted všude hafo :frowning2:
Ty termály nevím, zeptala bych se raději doktorky a hlavně teda, jestli je ta voda moc teplá, tak to asi pro mimčo nebude moc dobrý - není tam kontakt, zkus tam zavolat, určo ti řeknou :wink:
Taky se neskutečně těším na jaro!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak jestli budete mít tu holčinku, tak bude pokojík napůl auta, napůl princezny - to bude zajímavé :grinning: :sweat_smile:

My se teda příští týden taky chystáme "nahoru" - ale ne do Jeseníků, (i když za našima se taky stavíme), ale k Orlickým horám, tam má chalupu tchán, tak snad nám to vyjde :wink: Vlastně bychom taky jeli v neděli :dizzy_face: každopádně se ve čtvrtek musíme vrátit, je termín odevzádní přihlášek do školky a taky máme v pět hodin velkej UTZ :slight_smile:

co ten kašel, už ti to polevilo???
14. únor 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:Tak jsem včera pořádně prošla,co mám po Adamovi a musím ještě něco dokoupit.nejdřív se poptám po kámoškách a pak to kdyžtak koupím na MMB.Ale řeknu vám,když to dítě bylo v zimě,tak to bylo jednodušší.To bylo jasný,jak ho obleču,takhle nemám šajnu.
Návrh pokojíku bude snad příští týden,tak ho sem pak hodím.Třeba vás k němu něco napadne:slight_smile:
Musím se pochlubit,Adámek už zvládá školku na výbornou.Dokonce i tam už je bez plínek.Takže v březnu jdeme k zápisu do normální školky.A když ho nevemou,tak se taky nic neděje.
Půjdeme asi nakonec do toho koše.Zítra se s manželem chystáme do města koupit nějakou výbavičku z porodky.Snad něco seženem.

Jani:užij si hory.

Janulava:loni byl třeba květen hodně studenej.
15. únor 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Děkuju :slight_smile: Jedna z mála společných. Jinak všechno fotím já, takže nejsem vidět a fotek dohromady s Kubou mám opravdu málo :rolling_eyes:

Termály se vyřešily, Kuba má stejnou virózu, co já. Takže plavat nikam nepůjdem. Max na sáňky,aby nás čerstvý vzduch napravil :slight_smile: .Ještě pořád teplotuje, ale už nemá aspoň ty 39. A já mám kašel taky lepší, ale zahleněná jsem pořád. V tom spolíhám na ty hory :slight_smile: Děkujeme za zeptání :slight_smile:
No, jo, vy jste ti chalupáři! Tak si ty hory užijte a hlavně buďte zdraví!! Držím pěsti na velkej UZ, ať je vše OK a mimčo se vá krásně ukáže :dizzy_face: My budem zůstávat až do soboty, pokud teda nebude bláto. Ale snad ne. Jinak vy už máte zápis do školky? Tady v Řečkách je až 28. března. A stejně to moc nechápu, myslela jsem, že se půjde i s dítětem, jako při zápisu do školy. A to se jen asi vyzvedne přihláška, do 12.4. se odevzdá a až 2. května vydají rozhodnutí. Ale zas by to bylo dobrý, že by Kuba nemusel předvádět , co neumí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@llllucka Luci, tak to je Adámek fakt kabrňák. Že tak zvládá školku i odplínkování!! Jak často tam chodí a kam?
Já kupovat úplně ty malé věci 56/62 asi nebudu, taky jsem na ně koukala a jsou moc hezký, vůbec nejsou zničený. Až tak v červnu, jak uvidím, co nám chybí na léto a taky podle toho, co to bude :sweat_smile: , tak asi doobjednám věci z MMB. Nakoupím jen pár body s krátkým, kdyby náhodou bylo vedro. Je teda fakt, že taky nemám moc představu, jak v tom jarňo/letním období oblíkat. Věci do porodnice mě nenapadly :pensive: , to budu muset ještě prohlídnout, co měl vůbec Kuba ... Ono fakt hodně záleží, jaké to jaro bude. Tehdy v listopadu tak nějak člověk počítal, že buď bude zima nebo bude zima :grinning: Ježiš, to zas bude chystání všeho, plus balení tašky do porodky... :confused:

Holky, jak to plánujete udělat, až to propukne? Jako kam dáte kluky? My to máme blbý, že naši jsou 60km odsud a tchánovci nehlídají, tak na ně není Kuba moc zvyklej :( Leda by chvíli pohlídala moje ségra, než by dojeli naši, jenže je dětská sestra a jaksi si nemůže naplánovat službu předem, že ... :grinning: Já chci manžu totiž sebou, bez něj nerodím :sweat_smile:
15. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:hlavně,abyste byli oba brzo O.K.
My máme zápis první víkend v březnu.Nevím,jak to probíhá,ale přihlášky se odevzdávají tam.Adámek teď chodí 2x týdně a je to fakt lepší.
Jani,já budu dokupovat jen to,co nemám.Vše ostatní je jako nové.Ale nemám třeba kalhoty,mikču,slabší bundičku,čepičky,.... Když už to mám,tak je to zbytečně teplé.Ale nebudu to přehánět.Jen musím mít alespoň 2 kousky od jednoho,kdyby mi to malej poblinkal,ať ho mám do čeho převlíknout.
15. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zápis proběhl tak že se dostavil mm páč já už byla v porodnici - a učitelka si jen zapsala jméno a že máme zájem a že se v květnu ozvou. Toť vše - malá tam ani nebyla a nikdo nepočítal že tam bude......

Po dlouhé době se ozývám - dočetla jsem jen kousek - děkujem za gratulace. Je to trošku náročné - páč ten můj unaveneček je moc unavenej se i najíst - takže ji musím hodně do jídla honit a hlídat a k tomu jsem ji ještě ze začátku sloužila jako soukromej inkubátor, páč se jí nedařilo držet teplotu.... takže jsem ji odkládala tak na max půl hodinky.
Doma celkem dobrý - minulý týden s námi zůstal mm. Teď už jsme sami. a jediný co je opravdu potíž - že Eli by měla denně jít ven. S Klaudy ven nesmím dokud nebude mít tři kila. Vzhledem k tomu že jsme ze špitálu odešli s 2290 a teď po týdnu doma ji vážili a navážili 2240 tak to asi bude ještě nějakou dobu trvat než budem moct vyrazit.... :sweat_smile:
No a Eli - někdy je zlatá a někdy na zabití - asi tak jak každý jiný dítko. :grinning:
15. únor 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Držím palce ať se brzo vykurýrujete marodi. :wink:
15. únor 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:malá je nádherná.Ještě jednou moc a moc gratuluju.
15. únor 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Klaudinka je krásná :dizzy_face: No a přeju ať se ty gramy pomalu a jistě nabírají :wink:
15. únor 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka @kalerat děkujem
@kalerat vybavuju si dobře že jste chodili plavat na ZŠ kousek od nemocnice Milosrdných? Jak jste tam byli spokojeni co se vybavení a lektorů týče. Eli má sice teď molusky takže plavání nehrozí. Ale až je vykurýrujem tak bychom určitě zas někam chtěli chodit nejlíp s oběma.
15. únor 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka tak gratulace Adámkovi, jak to zvládá ve školce :wink:
jj, těžko odhadnout, co budem prckům oblíkat, ale já myslím, že na doma to bude podobné, jak v té zimě, ptže to se topí, tak je uvnitř teplo a jen pořešit, co ve vedrech, ale to vlastně ani pořádně oblečení nepotřebuješ :wink: pár bodyček s krátkým rukávem dokoupit a ostatní si myslím stačí po Adovi, ne? :wink: no a na venek ty slabší čepičky a mikči nebo bundičky, jak píšeš. Ale i tak bych venek možná řešila spíš "vrstvama" dek nebo přikrývek, abys nemusla s prckem furt manipulovat - vyslíkat a oblíkat :wink:
na pokojík se těšíme :wink:

@janulava já taky myslela, že se na zápis chodí s dítětem :grinning: Ale takto je to lepší- u nás je už ted, někde už dokonce byly zápisy v lednu, musí se to hlídat, všude je to jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hory si moc moc užijte a hlavně, at vám čerstvý vzdoušek pomůže :wink:
jj, taky mám málo fotek s Matym, ted v sobotu jsem "donutila" manžela, at nám nějaké udělá, ale mám tam neupravený vlasy, teda ne že by to byla nějaká hrůza, ale není to ono :rolling_eyes:
no to je otázka, jak to uděláme s druhým porodem - odpověď : improvizovaně :grinning: Asi si budu muset zavolat sanitku a být tam sama, než Martin sežene hlídání pro Matyho. TEda já dokonce zvažovala dulu, ptže se M.moc k dalšímu porodu nechce, po tom zážitku s Matym, ale když jsme se dozvěděli, kolik by nás to stálo, tak říkal, že to nějak určo uděláme a že tam se mnou bude! Tak to jsem fakt zvědavá, nakonec budu rodit určo sama :zipper_mouth: Babičky pohlídaj, ale jsou 120 km daleko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pokud donosím prcka do termínu, tak můžu dát Matyho ke tchýni třeba na týden, ale nenechám ho tam měsíc, co kdyby, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a vzhledem k tomu, že jeho jsem rodila o měsíc dřív, tak kdo ví, jak to nakonec bude ted - nenaplánuju prostě nic - uvidí se :astonished:

@lanka krásná holčinka Klaudinka, ještě jednou moc zdraví přejem a hlavně co nejdřív ty 3 kila :wink: jj taky si pamatuju to "vypiplávání" než je Maty měl :zipper_mouth: Ale pak už je to v pohodě. Elenka musí být z miminka nadšená, není? :wink: Moc vám to nafotkách sluší všem třem, holky :wink:
15. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:a co nějaká sousedka,ta by ho nepohlídala?babičky si nemůžou vzít dovolenou a každá třeba na týden přijet?Prosím tě,kolik stojí ta dula,vůbec nemám představu?
Já to mám asi z vás nejjednodušší.Naši bydlí autem relativně kousek a do půl hoďky jsou u nás.Pokud by byl taťka v práci tak to taky do hoďky stihne (jen mu musím ještě nahlásit,ať je v kanceláři,protože on cestuje po celé Evropě).No a kdyby to byl opravdu kvapík,tak v nejhorším hodím malýho ke kamarádce.Bydlí hned u nemocnice,tak bych ho tam nechala a naši by ho vyzvedli (nebo ho vememe do porodnice a vyzvednou ho tam).Ale tohle je věc,na kterou se netěším.A i kvůli Adámkovi doufám,že chytneme nadstandard,aby tam za mnou mohl libovolně chodit.
16. únor 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jedna kamarádka, co tu mám, tak se bude na jaře stěhovat za Brno a druhá rodí v dubnu a má dvouletýho prcka, takže by to pro ni bylo dost náročný. Víc jich tu nemám, bydlím na Vinckách 4 roky, takže tu nemám "základnu" :unamused: Ostatní kamarádky jsou pracující, tak je to taky složitější, navíc na ně není Maty zvyklý.
Babičky jsou obě v důchodě, moje mamka má ale Parkinsna, tak jen to cestování sem těch 120 km je pro ni náročné a tchýně by klidně dojela, ale zas nechci ji tu mít celý měsíc a jak jsem psala, nevím, kdy to na mě přijde. Samo když vydržím až do termínu, tak už tu někoho mít budu, ale pokud začnu rodit někdy třeba v půlce června, tak holt sama :frowning2:
Dula vyjde při nejmenším na 5 tisíc, ale spíš víc. Já nad tím přemýšlela, jako kdyby nevzali porodný, tak ani není moc co řešit a možná bych nějakou i oslovila, ale představila jsem si, že je tam se mnou vlastně cizí člověk a tak nějak mi to nesedne - ta představa. Chtěla bych tam někoho blízkého :pensive:
Dokonce jsem uvažovala nad tím, že se v červnu "nasáčkuju" s Matym k našim a budu případně rodit v Šumperku, tam by snad zvládla se mnou být i mamka - ale to by se asi moc nelíbilo manžovi, abychom byli tak dlouho pryč :astonished:
16. únor 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka To je nádhera! Moc vám to spolu sluší a Klaudynka je bobiš krásnej :slight_smile: ! Taky přejem, ať dobře baští a brzo naberete na procházkový tři kila :dizzy_face: A co Eli na malou? Nežárlí? Já jsem fakt zvědavá, jak to bude u nás. Kuba zatím jakékoliv zmínky o mimču ignoruje, ví, kde asi zhruba je :sweat_smile: . Ale nějakej zájem neprojevuje :sweat_smile:

@jana.sun Kuba je konečně bez teplot, takže na hory určo vyrazíme. Už se těším. Budou tam i naši, mamka nelyžuje, takže si snad zas trochu odpočnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jani, kdyby ta dula nestála tolik peněz, tak si myslím, že by to byl fakt dobrý nápad. Hele a nepřispívá na to třeba pojišťovna? Třeba ne přímo výslovně na ni, ale jestli nemá nějaký program pro nastavající matky, ze kterého by šly nějaké peníze použít...Ona by se Ti měla věnovat v průběhu těhu, takže jako úplně cizí by asi nepůsobila. Navíc je u ní výhoda narozdíl od manžela, že víc rozumí tomu, co chce udělat doktor, třeba i zbytečně, takže by měla asi víc zastání, mohla by ti vysvětlit, co přesně chtějí dělat a jako ženská by asi byla míň zděšená... :slight_smile: Ale chápu Tě, já tam taky chci manžu, proto moc nevím, jak to udělat. Tak doufám, že to Tvůj manžel nějak nakonec ustojí a budete spolu. Jsem na tom jako ty. Jsme opravdu čerstvě přestěhovaní (od prosince), tady kámošku žádnou nemám, na kterou by byl K. zvyklý. Sousedky máme dvě, jedna je strašná můra a navíc se zase moc neznáme. A kámošky, se kterýma se vídáme s dětma, tak mají obě termín o 14 dní dřív. Takže budou mít svých starostí dost. Naši by taky měli být schopní do hodiny přijet, tak pokud by měla ségra službu, přemýšlela jsem, že bysme jeli do porodky všichni a naši tam Kubu vyzvedli. Jenže když by to propuklo někdy v noci, tak ho nebudu budit a oblíkat apod.. To by asi strašně vyváděl :unamused: . Je blbé, že on je zvyklý fakt hlavně na naše a ségru, když je hlídanej, tak od nich. Ale asi pokud to vypukne v noci, povoláme tchána s tchýní nebo možná švagrovou, že by tu jen počkali, než přijedou naši, kdyby se vzbudil. Akorát kromě tchýně všichni pracují, takže v prac. den je to komplikovanější. A přes den uvidím, asi stejnej postup, tu hodinu dvě by s nima asi vydržel. Když je blbé, že oni nejsou ochotní jít k nám, aby byl ve svém prostředí :confounded: No, snad by je situace přesvědčila. Já mám totiž strach, aby byl čas na příjezd našich. S Kubou to byl fakt celkem fofr, na první porod. Do porodky jsme přijeli kolem 13,30 a 16,10 byl na světě. Samo, že to teď může být jiné, ale por. asistentka z Větrníku mě říkala, že druhý porod bývá rychlejší, :confused: tak nevím, nevím.... A to je ještě Jura věčně v luftu po služebkách, takže moje noční můra je, že je někde v prachu, já v bolestech, Kuba u tchánovců, do porodky sanitkou a rodit sama... Toho se fakticky děsím... :frowning2: On totiž ty služebky nemívá úplně plánované, někdy ho prostě pošlou někam třeba do Budějovic ze dne na den. Fakt je blbý, že se to nedá naplánovat :sweat_smile:
Taky mě napadlo, že by tam se mnou mohla jít mamka nebo ségra, kdyby Jura nebyl. Ale abych ségru zas nevyděsila do budoucna :grinning: Čím víc se to blíží, tím větší mám hrůzu, jak to celé provedem :zipper_mouth: No a o separaci od Kuby ani nemluvím, to mě je líto už teď :frowning2: No nic, začnu domlouvat miminu, že nejvhodnější doba na příchod do rodiny je 1.5. , to je neděle :grinning:
16. únor 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já z toho kam s Eli přes porod měla taky vítr a nakonec jsem si ji ke tchýni odvezla sama.... :grinning:

Nadšená Eli je, ale jak kterejch pět minut. Taky už mi při kojení navrhla ať dám miminko do koše a jdu se s ní honit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Občas se po ní ptá - kde je a občas zas prohlásí že překáží ať ji dám pryč. Prostě střídavě oblačno. :sweat_smile:
Každý kojení chce mlíko taky.
16. únor 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, všechny zdravím :slight_smile:

Lani.....ještě jednou gratulace, jste kočky všechny tři :dizzy_face:
ad ta vyvolávačka...jojo, je to hnus :frowning2:

Holky, tak já mám konečně po zkouškovém!!! Ale jak jsem se těšila, že se vyspím, tak mám teď pěkně rozhozenš usínání. Ležím a koukám do tmy i několik hodin. A už nás taky dostihly bacily. V neděli začala Juli soplit, v pondělí pokašlávat, v noci na úterý jí to sjelo na průdušky. A to jsem včera ještě měla kontrolu na gyndě, takže jsme musely absolvovat cestu domů vlakem (manžel nás tam hodil, ale pak musel dál). Bylo to náročné pro obě, protože jsem ji po Brně i Tišnově musela nosit. Ale ustáli jsme to, jen mi zas tvrdne břicho. Juli dostala svoje první atb, tak jsem byla trošku nervozní, jestli nebude nějaká rekace, ale dobrý. Dnešní noc teda trávila ležením na mě, s horečkou a dávením se, jak se to začalo povolovat, ale ráno už vypadala mnohem líp, zas začla poskakovat, i mlíko ráno chtěla :slight_smile: Dnes ji manžel vezl k babičce, protože jsem začala soplit a chrchlat já. A protože jsem díky těm 8 týdnům nevyspání fááákt hotová a k tomu tohle, tak prostě potřebuju aspoň dva dny pohov.

Jinak vás obdivuju, jak už přebíráte věcičky a plánujete co koupit ....teda jste o těch 5-6 týdnů napřed, ale myslím, že já vytáhnu krabice až tak v půlce května :slight_smile: zvlášť když mi včera dr řekl, že "na třetí těhotenství a problémy co byly v prosinci" je spokojen :grinning: :grinning: u Juli jsem v tomhle týdnu skončila v nemocnici s náběhem na porod a CS jsem měla 2. Ale nakonec jsem to dotáhla dokonce a ještě s vyvolávačkou...... tak abych se pro změnu tentokrát nedivila, jak rychlej to může vzít konec :grinning:
Jinak jsem díky vám začala přemýšlet jak to asi bude u nás.....noc je pohoda, to holky spí. Odpoledne Míša pár hodin Julinku taky uhlídá, přinejhorším půjdou obě ke kamarádce. Ale dopoledne.......no, nejspíš ji vezmeme sebou a pak budeme obvolávat prarodiče, kdo si pro ni může dojet. Haha, pak je tu ještě sesterna, ne? V Růžovce přece vždycky ukazují jak jsou tam milí, vstřícní ...... :grinning: :grinning: stresovat se tím nebudem ,nějak to dopadne.
Teď manžel domlouvá větší zakázku na Slovensku, příští měsíce tam bude každou chvíli, tak se může taky stát, že to budu koordinovat všechno sama. Haha, abych ještě nejela do porodky vlakem :grinning: :grinning: :grinning: no, asi je fakt načase, abych se přestala bát a začla řídit.....
16. únor 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jediné co u nás není problém, tak je S KÝM by tak Juli mohla být. Ať ji dáme komukoliv, je spokejená a v pohodě, se všema je kamarád :grinning: jen někoho sehnat :slight_smile:

zápis do školek.....haha, tam se s dětma opravdu nechodí, nic jako školková zralost není :grinning: to je až ve škole, kde se u zápisu zjišťuje jak mluví atd. Maximálně některá školka dotazníkem zjišťuje jak moc je dítko samostatné :dizzy_face:
16. únor 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, no s porodem to asi nenaplánujem, holt to budem řešit všechno za běhu a uvidí se, ono se to nějak vyvrbí. :wink: Těch alternativ je totiž třeba u nás tolik, že to stejně nenaplánuju dopředu, tak se pak uvidí. :wink:

@sharon2 držte se, holky, obě, at brzo vyzdravíte!!! :pensive: no jo, bacily dostihnou každého :angry:
a prosím tě, vlakem do porodky nejezdi, zavolej si sanitku!!! :grinning: :grinning: :grinning:

@lanka koukám, že Elenka to má jak na houpačce, jednou tak a podruhé jinak. Jak to řešíš s tím mlíkem, odstříkneš jí taky?

@janulava fajn ,že je vám líp, aspon si hory pořádně užijete :wink:
s tou dulou - je to fakt dost peněz a já si myslím, že ted už je i pozdě nějakou kontaktovat, to jsem si asi měla vzpomenout dřív. :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc jak jsem koukla na ty stránky a četla o nich a prohlížela fotky, tak mi došlo, že to nechci, bylo mi to takové cizí nebo jak to popsat - prostě takový divný pocit a na to já dám - nechce se mi do toho :pensive:
při nejhorším prostě odrodím sama, no co, nějak to zvládnu, co už nadělám, zvládly to jiné, zvládnu taky :zipper_mouth: Pro mě je spíš nejhorší představa, že tam bude muset Maty se mnou - jako co s ním tam?? asi by se o něj postarali, než by dojel manža, ale ta představa se mi nelíbí!!! :unamused: a přímo noční můra pro mě je představa, že to bude doma!!!! :confused: :confused: :confused: že to bude tak rychlé a akutní, že tu budu rodit s Matym sama!!! bože, doufám, že něco tímto nepřivolávám!!! :confused: :confused: :confused:
16. únor 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Hi, no koukám, že Eli v tom úplně jasno nemá :slight_smile: Ale tak ono je to asi jasný, začne malou vnímat postupně jak poroste. A s tím kojením, kojíš teda obě?? :sweat_smile: Hele, já zas po narození ségry naše prosila, ať ji vymění za štěně :grinning: No, neudělali to a jsem ráda. Celkem. :grinning:

@sharon2 Gratuluju k ukončení zkouškového a negratuluju k bacilům :unamused: , ale tak třeba si to tento rok tímto vyberete a budete mít obě klid. Hlavně odpočívej, když jsi sama!! Já musela Kubu držet v posteli a klidu Žížalákama v TV a žížaly za těch 14 dní NENÁVIDÍM!!!!!
A Janča má recht, vlakem nejezdi, nevím jestli by průvodčí zvládl dělat i porodní asistentku :grinning: Sanitka by byla jistější, když už máme doktory zase zpátky ve službách :sweat_smile:
Jinak věci na mimčo mám vytažené jen díky stěhování, nechala jsem si nahoře ty nejmenší. Ale právě se mě do třídění, praní a žehlení zatím vůbec nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nechávám to na konec března, až budu moct sušit venku, na sluníčku :dizzy_face: Taky máme úplně rozložený kočár, můj taťka se rozhodl, že musí udělat generálku :sweat_smile: a když jsem viděla tu hromadu u nich v garáži, obávám se, že to asi neposkládá zpátky :confused: Aspoň máme doma nosítko, tak budu kdyžtak nosit, no... :grinning: Takže u mě s chystáním věcí asi tak...

@jana.sun Jani, jasně, když ti intuice říká, že dulu ne. Tak to nech být. Ono to nějak půjde. Musí, že... A na to, že bys rodila doma sama, ani vůbec nemysli!!! Stihneš v pohodě zajistit Matyho a dojet na sál i s manžou! :slight_smile: Máš pravdu, že těch možností, kdy ten porod vypukne a jak, je tolik, že se to ani pořádně naplánovat nedá. V tom je to už s tím jedním prckem doma komplikovanější. Ale zvládnem to! :dizzy_face:
17. únor 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nekojím obě ani Eli neodstříkávám - tolik toho mlíka nemám. Eli mlíko nikdy zcela neopustila takže tu je pořád umělé a prostě když si skutečně nedá říct a trvá n a tom že je miminko - tak dostane flašku. Nehrotím to. :sweat_smile:
@janulava ono vám ani nic jiného nezbyde než to zvládnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je na tom asi to nejhorší.
17. únor 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poslední dobou u nás vládne spokojenost alespoň na straně té starší když jí mrně pujčím...
17. únor 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fotka se mi na poprvé nepřidala
17. únor 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani....jéééžiš, ty jsou roztomilýýýýý :slight_smile:
lani, ty dáváš Elence ještě umělý mlíko? My už dávno najeli na obyč. polotučný....

No mě Juli skoro každý den říká, jak mám velký bicho a že tam roste to miminko :sweat_smile: a když někdo přijde a zeptá se, tak mu vykládá, jak bude mimi spinkat v postýlce a Julinka ho bude vozit v kočárku.
Jo a nově večer před spaním začala říkat, že nás má moc moc láda :slight_smile: většinou ukládám já, ale minule byl nahoře i manžel a když jsem odešla, tak si ho zavolala a řekla mu to taky. Hihi, byl z toho naměkko....

17. únor 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani se mu nedivím. No dáváme - někdy to někdy z automatu - podle toho jestli ho doma máme a jak dlouho ho tam máme... :unamused:
Krabicový já nerada - tak ho nerozdávám ani Eli - leda tak na vaření... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Jé, to je hezký, jak se tulí! :slight_smile:
jinak Kuba jede každé ráno na Sunaru, obyč. mlíko odmítá. Já jsem ráda,że aspoń tím má pitný režim.On obecně málo pije, pokud vypije aspoň 100 vody,tak slavíme :unamused:
@sharon2 To se nedivím, že byl manža dojatý, to je fakt moc milý od Juli! :dizzy_face: Ta se očividně na mimčo těší. My se hned tak takového vyznání nedočkáme,Kubouš teprve rozvazuje.Sice hodně opakuje, ale strašně komolí. a teprv týden spojuje slova do jednoduchých vět. Ale i tak jsem za to ráda a je to sranda.Má hodně svých slov, tak ho našim dávám se slovníkem :sweat_smile:
Občas mě dá sám od sebe pusu, to mě teda spolehlivě dostane :dizzy_face:
17. únor 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava no hlavně, že jsi Kubu nakonec v té posteli udržela!!! Maty, jak měl ty devětatřicítky, tak jak mu to vždy na chvili polevilo, tak už tu lítal a pak zas "padl" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak, tak, nedomyslíme a jen můžem a budem doufat, že vše proběhne v pohodě!!! :wink:
už balíš na hory? Mně se taaaaaaaak nechce, nemám ráda balení!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lanka Maty taky pije mlíko stále z flašky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
fotka je nádherná!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@sharon2 Juli je zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
my přešli na polotučné ted nedávno, už mě fakt nebavilo odměřovat a míchat a míchat. Ale ted mi zas kamošky nasazují brouka do hlavy, že UM má všechny ty důležité výživové složky, co ještě děti do tří let potřebují a že když už na normální mlíko, tak plnotučný - jenže to Maty nechce :unamused:
já zas slyšela, že to mlíko z automatu není vhodné pro malé děti - čert aby se v tom vyznal!!! :rolling_eyes:

Maty ted všude říká, že má každej v bříšku schovaný miminko - i on! :sweat_smile: Cpe bud mně nebo sobě pod triko furt plyšáky :sweat_smile: jsem docela zvědavá, co bude říkat na to, až bude cítit pohyby mimča i "navenek" - až ho mimi kopne :dizzy_face:
17. únor 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,zkus se zeptat v porodnici.Já myslím,že kdyžtak vemete malýho se sebou a někdo ho tam pohlídá.Když to nepůjde vyřešit jinak,tak to prostě Maty bude muset zvládnout.Stejně ho to jednou čeká.A já myslím,že na dobu porodu by ho třeba dali na dětský.Určitě jsou tam hračky a tak.Oni to ty děti zvládnou,spíš pro rodiče je ta představa horší.Ta dula je mazec.Já vůbec neměla představu,protože jsem o tom nikdy neuvažovala.
Hele,kdyby to na tebe přišlo doma,tak prostě zazvoň na nějakou sousedku.Určitě ti pomůže než přijede manžel nebo sanitka.nebuď z toho streslá,to ti nepomůže.

Šári:tak gratuluju ke zkouškám:slight_smile:

Lanka:super fotečka-)

My taky pořád mlíkujeme.A protože ho Adam vypije opravdu hodně,tak asi ještě dlouho budeme.Vzhledem k tomu,že mléčnej výrobek nepozře,tak mi to nevadí.Je už neodměřuju.Prostě mu to tam nějak dám,kolikrát je to jen obarvená voda a hotovo.Klasický mlíko pije normálně,ale umělý mi příjde lepší.

My jsme s manželem věnovali středeční odpoledne na nákup výbavičky a hrůza a děs.Nakonec jsme nakoupili v nextu.Kamarádky jako na potvoru všechno minulý týden popůjčovali,tak vybírám na MMB zbytek,co potřebujeme.
18. únor 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, jeste nebalim. Mam to asi jako ty, nebavi me to. Ale co uplne nesnasim, je spis vybalovani a s tim souvisejici hory pradla na prani, zehleni a trideni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kuba me na bricho nechce sahnout, taky mu chci ukazat, ze mimco kope a nenecha se. Jen si ten muj pupek podezirave prohlizi :sweat_smile: Ale Maty ma ocividne pristup jako Juli-tesici :slight_smile: Ovsem Maty s plysakem pod trickem, to musi byt zajimavy :grinning:
18. únor 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava :třeba to ještě příjde.Adámek taky začal nezájmem a teď na každý miminko říká,že je to Maty.Dokonce mi ukazoval,že má taky bříško:slight_smile:)))On ho rád hladí nebo mi na něj dává pusinky,ale taky mě tam schválně štípe.Nejdřív tvrdil,že nechce miminko,teď prej jo,ale kdo ví,jestli ví,co to znamená.
Jinak se školkou to u nás vypadá bledě.Zbytečně jsem řešila,jestli dát nebo nedát.Prý to teď začnou kontrolovat,takže protekce nehrozí.Pokud ho nevemou ani za rok,tak budeme muset hledat soukromou školku:frowning2:
18. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, máš moc krásný fotky!!!!
K mlíku - D nikdy žádný mlíko nepil. Umělý jsem doma nikdy neměla a kravský na pití jsem mu nikdy nedávala (u nás doma se mlíko vyskytuje hodně sporadicky). Nemyslím si, že by jedno nebo druhé bylo důležité, spíš naopak. Z mléčných výrobků má občas jogurt, smetanu, když něco vařím, velmi nepravidelně lučinu, riccotu nebo cottage. Kaše mu vařím z rýžového mléka - to ale na pití nechce. D. pije jenom čistou vodu nebo výjimečně bylinkový čaj:slight_smile:
Ke školce - u nás to bude taky hodně velká loterie jestli ho vezmou nebo ne, za normálních okolností jsme počítali s protekcí, ale ta asi nebude možná. Ředitel ZŠ, který velí i MŠ, nastavil jako jediná kritéria pro přijetí věk dítěte, takže šance na přijetí jsou u nás hodně nízké. Od ředitelky školky vím, že si 6 dětí ze školky požádalo o odklad školní docházky, což zase snižuje počet nově přijatých.

18. únor 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No z automatu nám Dr. řekla převařit a jinak proti vůbec nebyla....
No jo Marci - ale to by mi ta opice musela jíst normální jídlo abych ji nemusela dávat mlíko a to u nás byl boj od začátku a je dodnes. Třeba ta druhá nebude takovej nejedlík.
Jo a co školky ve Slavkově? Zvídálek se má stěhovat a bude rozšířen o spoustu míst (tajné zdroje říkají že tak cca od listopadu by to mohlo být v daných prostorech funkční). A Jeptišky (karolínka) stvořili konkurenci - otevřou tolik tříd o kolik bude zájem (patří jim součastná budova Mš takže prostory mít budou) a už teď se přetahují o děti. Berou i mimo Slavkovské - takže co zkusit prozkoumat tuhle variantu. Oboje má webovky.
S tím kopáním - jana.sun - Klaudy to stihla za těhu jen jednou - Eli trefit do ruky, páč Eli neměla trpělivost čekat až něco bude... a když se stalo tak vůbec nepochopila zato ukazovala že taky umí hýbat s břichem. Mimochodem ona má mimi v bříšku ještě pořád - běda jak jí do něj někdo strčí.
@janulava třeba Kuba ještě překvapí.
18. únor 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek