• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@sharon2 Jak jsi to měla naštudovaný - to učení spaní bez plin.... Začali jsme s malou - ale celou noc nevydrží. Když ji kolem půlnoci proberem a dáme na záchod tak už pak do rána zvládne být v suchu. Jen nevim jestli ji nepřestat budit - vždyť vzbudit by se měla sama ne? Abych ji nezvykla a nenosila o půlnoci čůrat i jako pětiletou..... :sweat_smile:
18. únor 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani o těch slavkovských školkách vím, ale tam se nám moc nechce. Zatím to nechávám tak a uvidím. Jak nás definitivně odmítnou tady, tak budem řešit co dál. Do Slavkova je to problém s dojížděním a vyzvedáváním. To je teda i tady, ale spíš by to šlo nějak plácat třeba i dědou občas. Zatím se spíš kloníme k tomu začít pak hledat něco v brně, ale možná i na ten slavkov dojde. Mám z toho docela hlavu v pejru. V práci pokud se tam budu vracet se budu muset snažit dojednat zkrácený úvazek, jinak by to vůbec nešlo....
S tím čůráním v noci je to u nás stejný. D. taky celou noc nevydrží. Teď vydržel deset dní v noci se nepočůrat - vzbouzel se sám kolem 2 hodiny. Pak už jsem mu plínu nedala a do rána vydržel. Už jsem měla nakročeno plíny sebrat na noc úplně a ted se 3x po sobě počůral a vzbudil na čůrání až kolem 4. S tím buzením nevím, já ho dříve budila, pak zas někde načetla, že to není dobrý dělat, z toho důvodu co píšeš ty, tak jsem budit přestala. Po čase se začal budit sám, ale úplně spolehlivý furt není a protože spí s náma tak nemám na to mu tu plínu úplně sebrat a řešit v noci 2 pochc.... postele.....
18. únor 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mm pracuje ve Slavkově - takže vožení tam a zpět pohoda, navíc tam má rodiče pro případ nouze a školka narozdíl od té tady (kam se nedostanem kvůli místu) funguje od 7 mi do 5ti. Takže u nás to je jasná a logická volba. Jsem zvědavá jestli se ám podaří něco sehnat v Brně.... třeba budete mít štěstí.
Eli spí ve své posteli takže pohoda - klidně jí tu postel v noci převleču....
18. únor 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stejně jsem víc vzhůru než spím :grinning:
18. únor 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kam Elenku chcete dát - do Zvídalka nebo Karolínky?
18. únor 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vypadá to na Karolínku.
18. únor 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad mlíko - my přešli na obyč mlíko, když J. začala odmítat umělý. Z automatu bych brala, ale u nás není. Dřív tu prý někdo prodával, ale to už bohužel není..... a taky ho Juli pije jen z flašky. Někdy chce do hrnku, ale pak to stejně nechá. Jinak Juli začala odmítat bílé jogurty a nechce ani ovocné. Občas sní pribináčka. Ale začla pít aspooň jogurtové nápoje - dostane do nich brčko a je spokojená, že má "koktejl".

ad odplínování.....přestala jsem dávat na spaní ve dne a ona přestala sama čůrat do plíny v noci, měla tam max jednu "várku" nad ránem. Tak jsme dali nočník k postýlce a řekla jsem jí, že když bude chtít čůrat, tak má zavolat, že ji dám na nočník. No a ona zavolala jen jednou, pak začala sama. Prostě si vyleze, vyčůrá se a zaleze. Takže já ani nevím, jestli čůrá v noci, nad ránem nebo ráno :slight_smile: ale za celou dobu se počůrala jen jednou ten první týden, protože se nepropudila.
Jo a jednou jsme celý den jezdili, tak byla hrozně unavená, dala jsem ji spát večer už o půl sedmé. Ona se v 8 napůl vzbudila, že jde čůrat, ale v tom polospánku si zapomněla sundat pyžamko, tak pak nešťastně seděla na nočníku a brečela :grinning:

mám za sebou test na cukrovku....byl to hnus, u holek si nepamatuju, že by mi bylo tak zle. Měla jsem co dělat, abych to nevyblindila. Ale výsledky ještě nevím, manžel je vyzvedne příští týden.
18. únor 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to držím palce ať dopadnou dobře...
Eli je bez plín přes den už dlouho - při odpoledním spánku už se taky nepočůrávala když ještě po obědě chodila spát. Ale v noci jsme zažili sucho jen párkrát - možná je to tím že má dlouhé noci.... chodí spát v devět a kolem deváté i ráno vstává - i když musím přiznat že tento týden nás mm vzbudil telefonem všechny v deset... :sweat_smile:
Nevadí - zkusíme to a když to nepůjde necháme toho. Třeba se chytí.
Nočník jsme zrušili - bojkotovala ho a že chce na záchod. Takže touhle dobou už vůbec netuší co to je. A na záchod sama po tmě nečekám že dojde...
18. únor 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,stejně jsou ty vaše děti šikulky.My Adama v noci přebalujeme 2-3x a to je jednou z toho většinou pročůranej až na prostěradlo.On prostě nejvíc pije večer a když dá půl litr před spaním a pak ještě něco v noci,tak se nemám čemu divit.
Se školkou je to blbý i v tom,že ty naše děťátka půjdou o rok později do školy,takže nárok budeme mít skoro až v šesti letech.
Marci:nevím,jak budeš hledat školku v Brně.Prý je problém dostat dítě i do skoukromé školky.
19. únor 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llucko, určitě nemyslím brněnskou státní, tak naivní fakt nejsem.....
O rok později už u nás problém se školkou nebude, na to jsme hodně velká díra :slight_smile:
19. únor 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jj, obzvoním kdyžtak sousedy, tady vedle mají tři děti, tak by si snad se čtvtým poradili :grinning: jen se obávám, když to bude dopo, aby tady vůbec někdo byl doma, ale panelák má 12 pater, tak někdo někde snad bude!!! :confused: :confused: :confused:
Jak říkáš, člověk se s tím nesmí stresovat, to je stejně nanic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak hlavně, že jste něco nakoupili :wink: next je tady v obchodech docela drahej, není?

@janulava no Maty moc těšící taky nebude, skoro mi někdy přijde, že už ted bere mimi trochu jako vetřelce, nemůže se po mamce válet dle libosti, pořád musí dávat pozor na břicho,... :zipper_mouth: Sem tam přijde, že jde udělat miminu malá, ale spíš mě tak jen "plácne" po břichu :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, uvidíme, co bude dál :zipper_mouth:

@marci Marci, jak to budeš mít s návratem do práce teda? Jestli ti Dejvíka nevezmou do školky? Tys pracovala někde v Brně, ne?

@lanka Eli ještě "neporodila" jo? :grinning: :grinning: :grinning: Maty asi taky nebude mít trpělivost čekat "na kopanec". Ale zas na druhou stranu stále se po mně rád válí, tak to možná přijde přirozeně, až se prckovi v břichu nebude líbit, že ho někdo utlačuje :sweat_smile:
Jinak je Eli šikovná s tím čůráním. Sice ji budíte, ale já myslím, že se na to naučí sama, že se bude budit sama o té půlnoci a jen ji zavedeš na záchod:wink:

@sharon2 no Julinka to měla s odplenkováním fakt v pohodě :wink: u nás to bude horší, když si jde občas Maty přes den lehnout, tak mu plínu nedám a nikdy se nepočůral. jednou jsem ho ale nedala před tím na nočník a on se počůral, ale vůbec se nevzbudil, spal v tom dál :frowning2: :frowning2: :frowning2: prostě ve spánku čůrá, ani o tom neví :zipper_mouth:
jinak gratuluju k testu na curkovku, snad budou výsledy OK :wink: a taky žes to zvládla :wink:
jo a dodatečně k těm zkouškám, myslím, že jsem ti ani nepopřála :pensive:
19. únor 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já bych měla pomalu asi začít balit, fakt se mi nechce!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava moc si hory užijte :wink:
19. únor 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Ano, pracovala jsem v centru brna. Jak to bude s návratem nevím, ještě mi přijde brzo to řešit. Když ho vezmou budu se snažit o zkrácení úvazku nebo o umožnění částečného home office, když ne tak třeba o nějaký měsíc neplaceného volna, diskutuje se zřízení firemní školky, soukromá školka, jiné hlídání, další těhotenství :grinning: ............těch variant řešení je několik, takže vůbec nevím jak to dopadne.
19. únor 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci tak hlavně, at to dopadne podle tvých představ :wink:

tak já se loučím, zítra se sem už asi nedostanu, mějte se, opatrujte se a pozor na bacily!!! :dizzy_face:
19. únor 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani díky.....já jsem hlavně ráda, že mám za sebou ty dva nechutný měsíce. Všechny zkoušky jsem nestihla, ale je mi to celkem fuk, dodělám příští semestr.

školky....pokud vím, tak jednímz kritériií přijetí do školky je, zda mamina pracuje nebo ne, takže marci když nastoupíšm něla bys mít plusové body :slight_smile:
a my co jsme doma...tak bych to zas tak v těch třech letech neřešila, vždycky se dá se starším zajít někam do kroužku, aby byl v kolektivu a když tam ta přihláška bude rok ležet, tak ta situace zas bude lepší .-) vím,že kamoška z toho taky měla vítr, a nakonec jí malýho vzali během roku Oni vždycky v době zápisu dělají bububu, ale pak je to v září jiný....některé děti nenastoupí apod.
19. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak ja se taky loucim. Za chvili vyrazime. Mejte se tu fajn!
20. únor 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 kritérium přijetí do školky zda matka nastoupí do práce nebo ne nedávno napadl i ombudsman a označil ho za diskriminační. Takže tímhle už se taky moc ohánět nedá. MM je zastupitelem obce a snažil se s dalšími prosadit, aby se tohle zohlednilo, ale nikomu se nechce moct jít do konfrontace s tímto stanoviskem, které je navíc docela čerstvé......
20. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci vidíš to, tak tohle nevím :slight_smile: holt jsem z toho už vypadla. Ale pamatuju si na dotazníky, kde krom jiného tohle to bylo a říkalo se, že se dávají body a pak se určí co a jak.
No já dnes mluvila s maminama z Tišnova a prý to vypadá na příští rok taky na nátřesk, protože jde málo dětí do školy. Spousta jich má odklad.... takže J. mi asi zůstane doma, zvlášť když nejsme Tišnováci.

holky na horách....užívejte si to.-)
í
20. únor 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:co já vím,tak ta kritéria má každá školka nastavený jinak.U nás se tohle třeba zohledňuje + věk dítěte a jak je dlouho do školky zapsané.Ale třeba kamarádka hledá školku na Lesné a tam jí řekli,že jediné kritérium je věk dítěte.
21. únor 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trochu nám to zamrzlo.... a nejen za okny. :grinning:
Malá vypadá že už "porodila" včera po koupání požádala mm že chce taky mlíko a že si prsa najde. Pak zjistila že je má chlupatý tak to vzala přes tričko a když skončila tak prohlásila že teď on... jako že bude kojit ona... tak mm aby nezkazil hru tak na to přistoupil - za chvíli se narovnal a než něco řekl tak mu malá hlásí - ještě z druhé strany. :sweat_smile:
23. únor 2011 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata prepacte ze vam sem leziem chcem sa len spytat, ze v sobotu ideme do brna a chcela by som tam kuk nejaky detsky obchod... viete mi nejaky poradit??? viem ze jeden je nedaleko vankovky (viete adresu?) Dakujem
23. únor 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak my máme super týden.Mnžel má vyvrtnutej kotník a angínu a Adámek měl z úterý na středu celou noc skoro 41 teploty a vůbec se nám nedařilo to srazit.Naštěstí až k ránu se mu trochu ulevilo.Šli jsme hnedka ráno k doktorce a ta měla zrovna dovolenou.Nakonec to vypadá,že to byly jen zuby,protože od včerejšího rána je absolutně bez teplot.Jen byl včera celej den uplakanej,jak ho ty zoubky bolely.Plus se asi nemohl nějak vykakat,protože se hrozně kroutil a když se večer vykakal,tak byl konečně v pohodě.

@desmodka :s dětským obchodem ti neporadím.Záleží,co chceš,jestli oblečení,tak to v centru najdeš,pár věcí pak mají v rozkvětu,ale jinak tam bohužel nic není.
24. únor 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kdo byste měl zájem o cokoliv budu nejpozději v pondělí objednávat....
http://dedra.ecpaper.cz/zima-jaro-2011/#page=1 na každý výrobek, když kliknete se zobrazí více informací
24. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani.....to máte doma veselo :grinning:

llluci...chudák malej Adámek, tak ať už je dobře.

Mě začínají bolet zuby, tak budu muset opět navštívit tvého manžela v ordinaci :frowning2: se tam vůůůůůbec netěším :stuck_out_tongue_closed_eyes: je mi jasný, že to zas bude něco :frowning2: :unamused:
ach jo, jestli by mi nebylo líp s klapačkama. Doma všechny buzeruju, sama si je čistím jak debil každou chvíli - a že je to teď náročné, zvedá se mi z toho žaludek - a je mi to houby platný......a od mm poslouchám, jak se mi kazí právě proto, že je moc čistím :angry: - on byl u zubaře naposledy někdy v sedmnácti.....

no nic, přeju hezký slunečný víkend...
25. únor 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jsme zpět, na chajdě kosa jak v ruském filmu :sweat_smile:
včera velký utz mega rychlý (jsem nasr... na Veveří :angry: :angry: :angry: , ani fotku nemám!!! :frowning2: ) a potvrzen druhý chlapeček - teda snad ho dr. tím letem světem zkontrolovala pořádně, ale prý je vše ok :pensive:

@sharon2 bavila jsem se s paní v té školce - nevím, asi to byla učitelka, prostě přebírala ty žádosti a ta taky říkala, že nařízení ombudsmana je takové, že jediné kritérium pro přijetí je věk dítěte - vše ostatní je diskriminace, tedy i fakt, že jde maminka do práce!!! :astonished: No my nikomu místo nevyfouknem, sami jsme na hranici přijetí - žádosti se vydávaly jen dětem narozeným před 31.8.08 - takže u nás 6 dní :sweat_smile:
na zuby zkus brát vápník - třeba ti chybí :wink: tak hlavně, at jsou v pořádku, co nejdřív :wink:

@lanka tak ted jsi mě fakt dostala!!! :grinning: :grinning: :grinning: Elenka je teda dokonalá!!! :grinning:

@llllucka jejda, tak snad už je u vás líp??? :confused: :confused: :confused: chudáci kluci! :zipper_mouth:
co ty - jsi v pohodě? :wink:

@desmodka jestli to ještě přečteš, tak v každém větším nákupním centru - Olympie, Avion, Campus,... je minimálně jeden "speciální" dětský obchod, plus na oblečení další - C&A, H&M,... tak určo na něco narazíte :wink:
25. únor 2011 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Jani vítej zpět .-) hlavně, že jste nezmrzli :wink:
Gratulace k chlapečkovi :slight_smile: tak je mi jasný, že na nás vyjde zase holka :grinning: .......lanka holčičku, lllucka kluka, my holku a vy klučinu :grinning:
A z utz ve 20tt taky nemáme fotku, snad dostaneme ve 30tt....
27. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 díky za přivítání :dizzy_face:
no, jsem na vás fakt zvědavá, co to bude :wink: :wink: :wink:
jak jsem tak slyšela, tak Prenatal opravdu ty utz ve 20.tt dost "odbývá" :angry: :angry: :angry: Jsem měla tušit, bych šla zas do Heliosu, teda jestli by mě vzali, když už nejsem jejich pacientka :pensive: Ale tam se nám s Matym tak hezky a v klidu věnovali, všechno pěkně ukázali, vysvětlili a když nechtěl pořádně ukázat pravou ručku, tak nás pozvali za měsíc na další, aby to raději překontrolovali. V Prenatalu mi přijde, že se ani žádným počítáním prstíčků nezaobírali :confused:
27. únor 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
27. únor 2011 v 17:18 • chopin5
Ahoj holky, tak myse taky hlásíme zpět z výpravy. Sněhu sice pomálu, ale užili jsme si saní, někteří i lyží a hlavně čerstvého vzduchu, vrátili jsme se úplně zdraví! :dizzy_face: Tímto děkuju našim, že jsem si tak krásně odpočala :slight_smile:

@llllucka Luci, tak doufám, že to opravdu byly jen zuby a teď už je Adámek v pořádku.
Jinak co se týče školek, fakt má každá školka jiná kritéria, proto je v tom takovej binec :angry: Jsem četla tu zprávu ombudsmana a podle něj je to opravdu tak, jak psala marci. Jediné oprávněné kriterium by měl být věk dítěte, ale víme, jak to je, že... U nás je kritérií milion, takže to fakt jdeme jen zkusit. Přinejhorším budu Kubu společensky socializovat doma s kojencem :grinning:

@jana.sun Jani, tak jste si to doufám užili. Ale to vybalování a praní teď, to je děs běs, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Gratulujem ke klučíkovi a Sharon, třeba tu holku dorovnáme my :wink: Jani, já jsem ani nevěděla, že mají školky určené datum, do kterého se musí vejít přihlašované děti.
A k těm UZ ve 20.tt. Já byla v Prenatalu a jsem teda spokojená. Paní na recepci mě speciálně vybírala termín k jediné Dr. Že ta si s UZ opravdu pohraje a dělá ho pečlivě a měla pravdu. Věnovala se mě docela dlouho, přišla mě pečlivá. Tak snad to tak bude i v reálu...

Musím končit, manžel mě vyhání od PC. Dávají mu hokej :angry:
27. únor 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka To se stát nám tak nevim, nevim jestli by jsem vydržela až do rána a nejeli jsme na pohotovost rovnou.... Snad jsou to opravdu jen ty zuby.
@sharon2 A vadila by ti další holka? Mě spíš vytáčeli lidi, kteří manžovi místo gratulace říkali že to nevadí že je to holka.... dokonce i moje mamka mu v tom smyslu promlouvala do duše...Nechápu proč maj k čemu gratulovat po porodu jemu to za prvé a za druhé co by jako mělo vadit na holce...
Máme ještě veseleji.... protože mrně za týden a půl přibrala jen 90g a doteď ještě pořád nemá porodní váhu, tak jsme se museli vrátit k odstříkávání. Takže Eli sedává vedle mě a s kelímkem od sudocream pod trikem odsává a pořád mě nutí že mi to do odsávačky doleje ať je toho víc a můžem si už jít hrát....
@jana.sun Tak nás v prenatalu neodbyli ve 20tt (byli jsme u Vlašína) a ve 30tt si to Dr. dělala sama v ordinaci takže asi holt špatný den a Dr.
@janulava Teda to si mm troufá... :grinning: asi tak jak ten můj.... :grinning:
28. únor 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek