• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahojky,Adámek je v pořádku.Měl v noci ty teploty,pak to najednou přešlo a nic.jen,jak jsem psala,ten následující den byl plačtivej,ale to bylo určitě i únavou.Manžel už angínu nemá,berle ještě 14 dní jo.
lanka:no,hodně jsem to zvažovala,ale protože jsme už jednou na pohotovosti s vysokejma teplotama byla (když měl šestou nemoc),tak jsem se tam nehrnula a doufala,že to nic není.
Dneska jsem byla na posledním UTZ.Mimiko je zdravé a bude to zase kus chlapa.Momentálně je velikostně o 2 týdny napřed a mám počítat s váhou min. 4,5kg.Naštěstí je alespoň dobře nachystanej.Bohužel se mi zkrátil čípek víc než měl,takže jsem teď v ležícím stavu.Adámek bude týden u mých rodičů,takže budu mít "dovolenou".A znáte to,odpočívat a nezvedat,super doporučení s prckem za zadkem:slight_smile:
28. únor 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava, taky vítej zpět, jak já vám ty hory holky záááávidím.....manžel jede ve čtvrtek na Slovensko. Pracovně, ale někam na horskou chatu. Kdybych neměla v pátek povinný semináře, tak nás všechny nabalím a jedem s ním :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takhle mám smůlu....
Vidíš to, vy vlastně taky pohlaví nevíte, tak třeba si tu holčičku vyberete a manželovi vyjde kluk :grinning:

lani....to víš, že nám ta třetí holka vadit nebude :wink: mě je to fuk úplně a manžel brble jen na oko, že by byl v baráku jedinej chlap. A tím že to ví už dopředu, tak ani to případné chvilkové zklamání nebude :wink:
haha a Elenka teda perlí!!!!

llluci....já bych po svých zkušenostech s dětskou pohotovostí i samotnou nemocnicí taky hoooodně zvažovala, jestli je nutný jet nebo ne. Ony prý ty vysoké horečky u malých dětí nejsou tak nebezpečné jak u velkých nebo dospělých....
k UTZ gratulace...to budete mít pěkného macíčka :slight_smile: ale prý se velké děti líp rodí :wink: tak odpočívej, využij prázdnin :grinning:

hele....to asi pan doktor s berlí v ordinaci neposkakuje, co? Uáááá k nikomu jinýmu nejdu, bojím bojím.....to budu ještě 14 dní koukat na prášky, který si nemůžu vzít a přesvědčovat se, že si to bolení zubů vymýšlím..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. únor 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava vítejte zpátky, děcka - fajn, jak jste si hory užili :wink: o vybalování a praní raději ani nemluv :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished:
u nás to tak školka měla, že nevydávají přihlášky dětem narozeným po 31.8.08 - ta paní "na příjmu" říkala, že už se jim minimálně 5 let nestalo, že by vzali dítě pod 3 roky a rovnou nám teda řekla, že my jako narození 25.8. už teda moc šancí nemáme, no :sweat_smile:
My byli v sobotu na návštěvě u známých, ti mají dvě holčičky (3,5 a 2 roky) a Maty se s nima tak pěkně vyřádil, takže nepotřebuje tak moc školku, jako pobyt aspon s pár dětmi svého věku - a to se nám určo nějak zařídit podaří :wink:

@lanka jj, Vlašín je v pohodě - no už jsem poučená no :frowning2:
u vás je teda fakt "veselo" - hlavně že máš v Elence spřízněnou duši :sweat_smile: Tak se držte, at začne Klaudinka brzo nabírat :wink:
s tím stejným pohlavím to je fakt no comment a když jsou dvě holky, tak lidi jsou schopni chlapa "litovat" - nejde mi to na rozum!!! Zdravé dítě je snad to nejdůležitější!!! :angry: a když to řeknu hodně blbě, tak zvlášt u vás, když jste měli v těhu takové problémy!!! :pensive:

@llllucka ty jo, tak odpočívej, odpočívej. Snad to bude ok - a teda ta odhadovaná váha!!! Pane jo :sweat_smile:
fajn, že je vám doma líp, teda klukům - u tebe snad bude taky :wink:

@sharon2 zuby pořád bolí?? :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: mrchy samy nepřestaly??? :zipper_mouth:
to je fakt škoda, že nemůžete jet s manželem, tak holt někdy příště :wink:
28. únor 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:úplně jsem přehlídla,že váš,co čekáte,tak moooc gratuluju:slight_smile:Já byla v prenatalu spokojená.Teď jsme byli vždycky u Vlašína a teď mi dělala UTZ moje doktorka.Pěkně mi všechno ukázala.Včera mělo mimčo škytavku,tak se manžel bavil:slight_smile:

@sharon2:jo,pohotovost je strašná a představa,že tam třeba hodiny sedím s děckem s takovýma teplotama ... Manžel poskakuje,neboj:slight_smile:Poskakoval i s angínou,někdo nás živit musí.Teď teda trochu spekuloval,když zjistil,že musím být ležmo,ale naštěstí to vyřešili naši a mě je úplně jasný,že si to tam Adámek užívá.Včera byli krmit kačeny ... Ale mě se prostě stýská.Byl u našich totiž už o víkendu,abych si odpočinula,protože mě trochu zlobilo břicho a najednou je toho moc.Takže zítra zkusím překecat manžela,abysme se za ním jeli podívat.

Tak já jsem věděla,že to bude zase velký,když druhý děti bývají většinou větší.Jen moje doktorka z toho nebyla moc odvázaná.
1. bře 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka tak to je teda odhad... klobouk dolů jsem zvědavá kolik to nakonec doopravdy bude. Jo - jsme příkladem toho že druhé dítě bývá větší.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vubec se nedivím že je ti smutno.. ale zas jsi ležmo až skoro na konci tak to už ti aspoň nebude smutno moc dlouho. Jinak koukám že to ležmo nás tu "postihlo" asi fakt všechny.
@jana.sun zapomínáš že většina dědiny si ani nevšimla že jsem těhu natož aby tušili něco o problémech ale moje máti mě s tím teda namíchla... :unamused: Jo Eli taky chybí nejvíc děti.. tak to jsou na tom stejně.
@sharon2 to mm teď každýmu kdo mu nadhodí že teda třetí a kluka hlásí že jeden kluk to už doma nevytrhne že ženský už budou v přesile a že mu to "nevytrhnutí" nestojí za to riskovat další ženskou v domě. To je asi další věc co nepochopím sotva se dozvědí že je to druhá holka tak nám plánují okamžitě třetí... :confused:
-ještě že nikam nesmím tak ty kecy vyžírá mm...
1. bře 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:koukám,že je to všude stejný.Vám říkají,že třetí bude kluk,nám zase,že třetí bude holka.Taky nechápu,proč všichni automaticky předpokládají,že rodiče chtějí páreček.Fakt je,že znám hodně párů,které to tak chtěli,ale v v konečným důsledku je to většině jedno.
Ona je prý porodní váha dědičná a my oba s manželem jsme měli 4 kila,takže už u Adámka jsem byla upozorňovaná,že to pod 4 kila nepůjde a měla pravdu.Takže já jen doufám,že to nepůjde na pět:slight_smile::slight_smile:Jak říkala kamarádka,do 36 týdne se budu šetřit a pak už bude jedno,kdy to vypadne.
Před vánocema porodila jedna paní,co s náma chodila na cvičení.Musela na vyvolávačku,porotože taky měli velkej odhad.Nakonec to mělo jen 4,5kila a 57 centimetrů.Prej akorát řekla manželovi,že tu soupravičku,co mají doma nachystanou ve velikosti 56 nosit nemá:slight_smile:
1. bře 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Kam se hrabem s 47 cm a necelýma 2.5 kilama... radši si nechci představit ten porod. :sweat_smile:
1. bře 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:byla kupodivu úplně v pohodě.Už to první dítě bylo velký,takže s tím počítala.Jen říkala,že vyvolávačku nechtěla,ale že prej se nedalo nic dělat,protože doktor nechtěl,aby přenášela.A musím říct,že na to,kolik to dítě vážilo,tak bylo drobný (asi díky té délce).A kolik má vlastně malá teď?
1. bře 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani,mám na tebe dotaz.Už si budu hlásit mateřskou,jak je to s rušením rodičovské.Nejdřív pošlu mateřskou zaměstnavateli a pak si ji jdu na sociálku zrušit nebo jak?
1. bře 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám to třetí níikdo neplánoval. Každý chápal, že chceme druhý, ale když jsem od začátku říkala, že bude ještě třetí - a ne kvůli tomu, že budeme zkoušet kluka - tak nedřív si mysleli, že si to rozmyslím a budu chtít zase do práce a teď si tady všichni klepou na hlavu, že jsem blázen.
Haha a to asi jsem, já bych těch dětí klidně měla šest, kdybych to nemusela odtěhulit a odrodit :grinning: toho už mám ale dost :grinning:

a k těm párečkům.....kamoška dělá v CARu v Brně a říká, že jsou takoví, kteří si to jdou zaplatit jen proto, aby ten páreček měli.....
1. bře 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, jen k te materske, aktualne resim. Napisu polopate, pac jsem se v tom sama tezko orientovala :sweat_smile:
Takze v Brne se to resi na dvou mistech, Krpole Mojmirovo namesti vyrizuje rodicaky a Zidenice Gajdosova materskou.
Takze s papirem z gyndy zajet do prace, ti to poslou na Gajdosovu. Do Krpole pry je lepsi predem zavolat, jakmile budes mit ten papir od Dr. s datem nastupu na materskou. Pac oni takhle muzou predem vcas stopnout vyplatu rodicaku, aby ti zbytecne u nich nevznikal preplatek a s tim dalsi litani....
Pak si prej mame zavolat na Gajdosovu (cca po tydnu odevzdani papiru do prace), jestli uz te maji v evidenci, tzn. jestli jim prisel ten papir z prace. Pac jakmile jim prijde, musi se tam pro nej zajet, podepsat ho a podepsanej ho zavest do Krpole. Kde ho vezmou jako ofiko oznameni o ukonceni pobirani rodicaku.
Ty telefonaty mezi tim usetri jenom litani nam, v pripade, ze ten papir z gyndy na Gajdosovu jeste nedosel :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
No rikam, je to pekne na prdlacku, ze to ma Brno takhle pitome rozdeleny... Snad ta zenska nekecala, zname to, kazdej urednik, jiny pozadavky, ze... Jestli chces, dala mi na sebe tel. cislo 900104558 - pi. Kališová Tak ji treba zkus primo. Budu ji volat do konce tydne, pac papir mam doma a chci nastoupit k 9.3. Cislo do Zidenic zatim nemam, snad bude nekde na netu. Blbe je, ze to maji pres jakousi 900 linku a ja se tehdy nemohla do Krpole dovolat. To cislo nahore, by melo byt k te pani na stul. Ale nevim... :confounded:

Doufam, ze pomuzu a nemistifikuju, diky informacim jedne pani z uradu :angry:
1. bře 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka díky :slight_smile:
já už na další utz taky budu chodit ke své dr., tak ještě prcka uvidím, ona je totiž pečlivá - a vzhledem k tomu, že mě v Prenatalu tak "odflákli", tak na něj juknu už na další KO 10.3. :wink:
Jasně, že se ti stýská po Adovi, snad jste se za ním dostali :wink:
Druhé děti jsou větší? To jsem netušila, no Maty byl prcek, ale o měsíc dřív, takže ted těžce posoudit - zatím nikdo nic neříkal, ale ono je u nás ještě brzo, že :wink:
Moc hezká věta: "Jen 4,5 kila a 57 cm" :grinning: :grinning: :grinning: :confused: Přiznám se, že to bych rodit nechtěla :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Tys rodila Adu přirozeně a jak to budeš mít ted? Omlouvám se za možná "nejapný" dotaz, ale přijde mi, že tak velké dítko se nedá ani porodit přirozeně - ale já jsem od přírody srábotka :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lanka u nás je to to samé, akorát že "klučmo" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: je smutné, že i u tebe i rodina, ale co naděláš, za "jejich doby" se děti rodily jak na běžícím pásu a tak se na ten "páreček" asi víc hrálo, prostě neměli jiné problémy, než řešit kraviny tohoto typu. Samo ne všichni, ale myslím, že pro jejich generaci nebylo dítě a zdravé dítě k tomu takový "zázrak" jako je to dnes. :pensive: Ono to lidi časem snad přejde a snad přestanou mít blbé poznámky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sharon2 jsem taky manžovi řekla, když mluví o dalším dítěti (tedy u nás třetím), že si to bude muset odnosit a odrodit asi sám, že to už asi fakt nedám :grinning:

@janulava jupí, díky za pěkný přehled - naštěstí mám ještě pár měsíců čas, takže až to budeš mit všechno ověřené, tak to z tebe budu tahat ještě jednou :wink: :wink: :wink: :sweat_smile: Toto je fakt lepší vědět dopředu, ptže je toho dost, navíc, když by si tam člověk zajel jen tak "zbytečně", kdyby ten papír ještě neměli, že. No díky díky za užitečné informace, budou se hodit - jsi zlatčíko :dizzy_face: A snad ti paní úřednice nekecala a nebudeš s tím mít ještě nějaké zbytečné běhání :wink:
1. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka No já to měla jinak - papír od Dr. + formulář "Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" k zaměstnavateli - ten ho pošle tam kam spadá. (formulář jsem si vytiskla https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=XRodPZ110101215&SSID=32615 )
Na sociálce UP do osmi dnů od nástupu na mateřskou nahlásit že jsem ji nastoupila a zrušit rodičák. Hlásí se to formulářem "Hlášení změn" (https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=ZmOH080101304&SSID=32619)
Poté jsem uháněla paní na sociálce zaměstnavatele aby mi vyplnění formulář zaslala (dostala jsem ho až v půli února - s odůvodněním že mateřskou platí zpětně a počítat předem to nebudou) a mm ho nesl na tu druhou sociálku úřadu práce kde jsem rušila rodičák.
Přeplatek jsem neměla protože jsem se domluvila o pozastavení plateb rodičáku z důvodu nástupu na mateřskou s tím že daný formulář dodám až se paní rozkýve.....

Věřím že bylo drobný .- k té delce ty kila - ale stejně bych to rodit nechtěla . Ale je fakt že vyvolávačka stojí za to.... Eli byla samovolně a to druhé jsem poznala vlastněš jen dvě kontrakce - první když mi píchli vodu a na druhou šla Klaudy ven. Všechny ostatní překryla ta bolest vyvolaná tabletou a to je teda soda - kontra aspoň přichází a odchází ale tohle bylo bez pauzy...Kdybych věděla do čeho lezu asi bych chtěla něco od bolesti.... Ale než jsem se rozkývala že to teda nedám tak už se nic nestihlo.
@sharon2 teda šest doma - praskal by mi hlava... :grinning: A to jsem z domu kde nás bylo sedm (čtyři my a tři sestřenky - všechno bydlelo pohromadě v jednom domě i s prarodiči...)
1. bře 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, nemáte zač :slight_smile: . Sama jsem v tom měla zmatek, tak ať se ho jiní ušetří :grinning:
Jen opravuju to telefonní číslo je to 950 104 558. Upsala jsem se v nule. Teď jsem ho prubla a funguje!!!!!! :grinning: , mluvila jsem s paní v Krpoli a opravdu stačilo jen přes telefon nahlásit datum nástupu na mateřskou. Ona si to u sebe v systému nastavila podle RČ. A jakmile budu mít podepsaný papír z Gajdošovy, mám ho buď poslat poštou nebo donést osobně do Krpole.

@lanka Není to tím, že nespadáte pod Brno - Město? To je právě to, co mě na úřadech štve, každý má jiný postup a požadavky. Připadá mě, že občas ty úředníci přehazují některou svou povinnost na nás. Aby si to ulehčili. Jiné je to ve Žďáře, jiné v Mikulově... Prostě binec.

Omlouvám se, že jinak nereaguju, nějak nestíhám dočítat, furt někde lítáme, v pondělí gynda, včera focení, dneska jedu do práce s tím papírem a odpo nám budou dávat koberce, tak ještě vyklízím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No tolik aktuality k ukončení rodičáku :grinning: Zatím se loučím :slight_smile:
2. bře 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,děkuju za rady.Ještě než jsem si to přečetla,tak jsem si zavolala na Mojmírák a tam mi bylo řečeno následující.Pozastavili mi výplatu rodičovského příspěvku s tím,že mi to za březen vyplatí zpětně,až budou vědět,kolik mi dá sociálka.Jinak s papírama se to u mě má tak,že pošlu papír zaměstnavateli,ten to pošle na sociálku,která mi papír o výši podpory pošle domů a s tím pak musím na úřad práce.Naštěstí musím teda na úřad jen jednou.Ale i tak nějak nechápu,že v dnešní době to nemají propojený.Ale co by člověk chtěl od úřeního šimla:slight_smile:

@jana.sun:Jani,rodí se úplně normálně,jen asi víc hlídají váhu miminka.Samozřejmě jde jen o odhad,takže,když mi v porodnici řeknou třeba 4,5kg,tak všichni víme,že to může být úplně jinak (při svým "štěstí" budu radši počítat víc).V případě větší porodní váhy tě pak nenechají přenášet.S čímž celkem souhlasím.Vyvolávačku bych nerada,ale lepší tohle než být pak na cucky.Adámek mě pěkně potrhal,protože byl velkej a šlo to rychle.Proto tentokrát budu opravdu doufat,že mi stihnou dát epidural,protože kdyby mě pak zase šili,tak bych to tentokrát necítila (to pro mě bylo na celým porodu to nejhroznější,co si pamatuju doteď,jak mě hodinu bez umrtvení šili).Jsem i ráda,že se tentokrát budu nejpíš obracet na konkrétního porodníka a ne že mě u každýho monitoru bude každej říkat něco jinýho.POdle kamarádky,která u téhle doktorky rodila (a i všichni kolem ní),je rozumná a dá se s ní domluvit (i u KP volí radši císaře).
Jo,většinou jsou druhý děti větší,není to na 100%,ale statisticky to tak prý je.

Za prckem bysme měli jet dneska,ale ještě se mi nepodařilo překecat manžela,takže uvidíme.
2. bře 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Tak já se z toho fakt picnu :grinning: Koukám, že dokonce co jiný úředník, to jiný postup. Nezáleží na pobočce... Mě teda o úřadu práce neříkala ani slovo. Ale myslím, že odbor SSP patří pod úřad práce. Takže asi jen používala jinou terminologii :sweat_smile: Já to dneska dala do práce a akorát mě moc nepotěšila naše účetní, prej to sociálce trvá dlouho, než si to zpracují, že si kolegyně z práce stěžují :angry: Mají na to zpracování-spočítání výše mateřské měsíc!!!! a trvá jim to snad dýl nebo co :astonished: . Což je fajn, to asi budu chvíli bez peněz, rodičák mě taky stopli. A taky mě nebyla schopná říct ani přibližnou výši, že už to nepočítají oni, ale přímo socka, ale je to prý o dost míň, než ta první. Ježiš jak já tohle fakt nesnáším :zipper_mouth: Taky nechápu, že to nemají nějak počítačově propojené, v dnešní době....

Holky nestrašte s většíma dětma. Kuba byl taky skoro 4 kilovej, je teda fakt, že to šlo všechno v pohodě a rychle, úplně pidi šití nakonci, ale teda rodit 4,5 kilo bych opravdu nechtěla :astonished: Nám mimino velikostně zatím odpovídá týdnu těhotenství, tak snad nebude větší než Kubík. A dobrá zpráva je, že je dolů hlavičkou, tak snad tak už zůstane :dizzy_face: Kuba se otočil až v 36. týdnu.
My teda ještě nejsme úplně rozhodlí, jestli skončíme u dvou nebo tří dětí. Úplně nezavrhujem tři, ale to poslední už asi s větším odstupem, kdyby bylo. Mě je totiž líto, že bych už nikdy nebyla těhotná navzdory nevolnostem a jiným neduhům, ale děsí mě ta ranná péče :sweat_smile: Takže kdyby nám náááhodou začlo chybět mimino a posléze batole (Kuba je teď totiž úplně skvělej, je s ním fakt sranda, je mazlivej, blbneme) Však to znáte :slight_smile:, možná ještě do třetího půjdem. Ale to je všechno ještě daleko.....

Luci a jak se dá naplánovat rození u konkrétního porodníka, když je přirozený porod? To nemusí být zrovna ve službě, ne? A kde se chystáš rodit? Já doufám, že to zvládnem převážně s por. asistentkou, jen by tam tentokrát nemusela být belgická stážistka :grinning: (I když byla milá a hrozně empatická). Páč lovit v angličtině slovíčka jako "chce se mi tlačit, můžu"? apod. v průběhu porodu bylo celkem náročné :grinning:
Nedivím se, že se ti stýská, taky by mě bylo smutno. Stačí mě den, dva bez Kuby a hrozně se na něj těším. Ale zas si opravdu odpočineš, s prckama to nejde. Tak si užívej ty nohy na stole, ať je mimčo i ty v pohodě a vydržíte co nejdýl. :slight_smile:
2. bře 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka ty jo, tak říkáš, když hrozí vyvolávaný porod, tak si rovnou zažádat o epidural??? :confused: já mám hrozně nízký práh bolesetivosti, takže bojím bojím i tak :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava super, že číslo funguje, určo toho využiju. díky, díky. :wink: a s úředním šimlem ani nemluvit!!! :angry: :angry: :angry: to člověku volá na mobil kdejaká firma, která si číslo ztáhne od jiné a to jde!!! Ale aby bylo propojené toto!!! :rolling_eyes:
takže když můžeš mít od třetího takový odstup, tak to jsi asi ještě dost mladá,co? :wink: Mně je 33, takže třetí by muselo být co nejdřív a to fakt nevidím moc reálně :astonished:
Měla jsi u porodu belgickou stážistku a nikoho jiného, s kým by ses v klidu domluvila??? :fearful: :fearful: :fearful: kdes rodila?? :confused:
A kde jste se fotili??? ukážeš fotečky??? my jdem začátkem dubna :wink:

@llllucka no já z toho byla už paf, když mi skončila mateřská s Matym a nedošly žádné peníze :grinning: Jako já si do té doby opravdu naivně myslela, že si to ty úřady "předají". tak jsem mazala na Gajdošku si to vyřídit :wink:
tak ti budu teda moc držet pěsti, at je porod co nejvíc v poho a samo ten epidural na to šití je super!!! :wink: a kde a u koho teda budeš rodit? to se asi platí, když chceš mít svého porodníka, že? Ale je fajn, že to jde :wink:
2. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:no,v podstatě ti řekli to,co mě,jen s tí,že prý na Gajdošku nemusím.Já ani nevím,jestli to náhodou neposílají na sociálku zaměstnavatele,takže by to ani na gajdošce nebylo,protože firma má sídlo mimo Brno a tam bych opravdu nejela.Když si tam zajedeš,tak to budeš mít asi rychlejší,ale já budu ráda,když to pošlou.
Hele,ono to není rození u konkrétního porodníka.To v Brně nejde (v Praze jo,ale jen formou úplatku).Jde o to,že u Adámka mi vadilo,že jsem na monitory nechodila k jednomu doktorovi.Protože jsem přenášela a jeden mi řekl,že pokud do příštího monitoru neporodím,tak to vyvolají,tak jsem na další monitor přišla nachystaná a tam mi jiná doktorka řekla,že je to zbytečný.Bylo to psychiky celkem nepříjemný,Takhle budu chodit k jedné doktorce a v případě,že bych šla na vyvolávačku,tak by mě nejspíš rodila ona.Ale pokud budu rodit přirozeně,tak samo ne.Kdyby si to člověk mohl zaplatit,tak to udělám a neřeším to,ale jinak ji otravovat nechci.Jenom,kdyby třeba byly problémy,tak na ni budeme mít číslo a manžel může volat.

@jana.sun :no,pokud mám správné info,tak vyvolávačka je většiou fofr,proto je tam všechno jakoby víc nahuštěné a i ty stahy jsou v tomhle horší.Ale on každej říká něco jinýho.Někdo ti řekne,že vyvolávačka v pohodě,někdo že už nikdy.

Tak jsem včera tu svoji malou prdelku viděla.Musela jsem na manžela trochu se lstí,ale podařilo se.Sice jsem celou cestu tam i zpátky poslouchala,jak mi to neměl dovolit ... ale co už:slight_smile:
3. bře 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem chtěla připojit čísla (ale ono je to různé podle bydliště).
Mojmírák: 950 104 571 (572,573)
Gajdoška: 541 516 554
Já volala radši tam i tam a všude mi řekli to samé.
3. bře 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun S tim otravovanim po mobilu mas pravdu,to je snad i protizakonne poskytovat soukr.udaje,ale co s tim,ze...Ted jeste zacli otravovat dealeri z energetik.Uz me strasne ***zvoni tu min.2xtydne,otravuji.Vetsinou v dobe Kubova usinani :angry: No,tim me tak vytoci,ze me aspon nedela problem je odpalkovat.Ale obtezuje me to...
U porodu jsem mela ceskou PA a v papirech jsem uvedla,ze me neva medici a zakynky.Tak tam byla jeste ta Belgicanka.A aby se asi zaucila,tak tam byla v podstate ona a konzultovala vyvoj s ceskou.Jako nevadila mi,byla fakt hrozne hodna a mila,pri monitorech a vysetreni i hodne jemna nebo jak to napsat :grinning: Takze v poho,jen ke konci uz me to nemyslelo v aj,tak to bylo horsi.Manza tlumocil a vse bylo v pohode...
No,tak vyvolavany porod me fakt vubec nenapadl,jeste,ze o tom pisete.Jde videt,ze vidime kazda hlavne tu variantu podle prvniho porodu.Luci,dik za info, jak to asi je pri vyvolani.Je fakt,ze v tomhle pripade je urcite lelsi byt ve spojeni s nekym,kdo te uz trochu zna s vi,co asi chces.To stridani Dr.na monitorech je blbe...Kazdopadne drzim pesti,at to jde samo,vyvolavacka neni treba!To teda plati pro vsechny nastavajici (druho)matky :slight_smile:
@llllucka a diky za cislo na Gajdosku.Taky tam pr.tyden budu volat,minimalne jestli jim prisel uz ten papir z prace.Ono to taky bude totiz rychlejsi,to osobne vyzvednout,nez cekat,az to da nejaka koza do posty.V Mikulove jim treba zafost o preposlani spisu lezela na stole 10 dni, v Brne pak dalsi tyden.To me na tom stve.Jim je jedno,ze na ty penize cekas,ze... :rolling_eyes: .

Jo, Jani,byli jsmena foceni v Babyfotu.Ja jsem moc nechtela,ale kamoska me premluvila,tak jsme to daly napul.Jsem si rikala, ze Kdyby to melo byt moje posl.tehu,tak budu mit pamatku a taky ze nemam moc fotek spolu s Kubou,tak jsem do toho nakonec sla.Zatim mam jen nahledy,az budu mit cd,dam sem odkaz.Aspon uvidite me predporodni bricho v 31.tt :sweat_smile:
A zas o tolik mladsi nejsem (jinak jsme samo obe jeste mladice :D),je mi 31,ale do 35 si rikam,je na treti jeste kdyztak cas :wink:
3. bře 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Já jsem s voláním hrozná.Vždycky zapomenu,takže pro mě je lepší,že to pošlou.Ale jestli si vzpomenu,tak zavolám.
Já taky nechávám cestu pro třetí mimi otevřenou.Neříkám ano,ale ani ne.POkud bude chuť,tak do toho půjdeme.Pro mě osobně je nejhorší těhotenství,protože vždycky první půlku zvracím a pak už jsem jak vorvaňa a strašně mi vadí,že jsem omezená.Jsem dost aktivní člověk.Manžel si ze mě teď dělá srandu,že jsem z nicnedělání nervózní a podráděná.Osobně se nebráním adopci,jenže vím,jaké jsou kolem toho obstrukce a hlavně si jsem skoro jistá,že by ho prarodiče nepřijeli.Teda z jedné strany.Ale u sebe a manžela vím,že by to problém nebyl.Jsem asi praštěná,ale já vždycky chtěla černou holčičku.
3. bře 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak se přidávám k těm, co se modlí, aby to tentokrát bylo bez vyvolávačky a když už, tak abych mohla dostat ten epidural - dvakrát jsem si ho přála a ani jednou nedostala. A teda po vyvolávačce to bylo extra rychlý, ale byla to fakt jedna dvouhodinová kontrakce, kdy jsem nebyla schopvná se po 5 minutách ani postavit natož dojít do sprchy.
Po vyvolávačce jsou ty kontrakce většinou silnější - pokud zabere. Mám kamošku, které zkoušeli vyvolávat 2 dny a nepovedlo se.....
llluci....taky mě malá při té rychlosti vevnitř hrozně potrhala a dr si toho ze začátku nějak nevšimla, tak nepokládala za nutný mě ani opichnout, pak už ze mě valilo tolik krve, že na to neměla čas a jak se snažila to zastavit tak mě roztrhla ještě víc. Takže ta další hodina po porodu byla děs.... no děvčata, jak se mi blíží termín a začínají se vybavovat vzpomínky, začíná mi být pěkně úzko :grinning: :grinning: od 37 týdne budu řvát, že chci epidural :grinning: :grinning:

Tak tišnovské úřady mě zatím většinou mile překvapily svou rychlostí, doufám, že ani tentokrát nezklamou. Obávám se, že největší brzda bude paní účetní naší školy, která krom své rychlosti je taky "velmi" milá a ochotná. No uvidím, nechám se překvapit.

adopce....já bych taky proti nebyla, ale manžel by úplně cizí dítě přijmout nedokázal. K Míše má vztah pěkný, ale dlouho trvalo, než si od ní přestal držet odstup a dá se říct, že mi doteď do její výchovy nemluví - když už, tak on je teda ten hodný :wink: vzhledem k jeho pohodlnosti až lenosti budu asi i u těch dalších já ten kdo vychovává, nařizuje atd., ale u Juli je vidět, že se případnému výchovnému zásahu tak okatě nevyhýbá :grinning:
3. bře 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka fajn, že ses viděla s Adámkem :wink:
já jsem myslela, že je to legální - zaplatit si porodníka :sweat_smile: Ale je fajn, že máš tu možnost kdyžtak někoho takhle mít a hlavně na ty monitory :wink: Já naštěstí budu chodit na monitor tady u své dr., tak mám v tomto směru po starostech :dizzy_face:
díky za čísla :slight_smile:
a s tou adopcí je to docela zajímavé - já si dřív taky říkala, že by mi nevadilo mít adoptovné dítě - třeba i pořídit "kamarády" svým dětem - ale mm by s tím asi měl problém :pensive: :pensive: :pensive:

@janulava já měla u porodu taky "žákyňku", ale naštěstí jen Slovenku, tak domluva byla OK :wink: Byla taky moc moc milá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
to jsem zvědavá, jak budeš spokojená s babyfoto :wink: nás bude fotit jedna kočka tady z MK, známe se přes jinou kamošku tady z MK , je sice z HOdonína, ale jezdívá i do Brna, nechávala jsem si od ní fotit Matyho loni v květnu - ale to jsem měla jen takové "minifocení". Ted bude "normální", tak jsem zvědavá na fotečky. Moje kamoška se od ní nechávala fotit víckrát a vždy měla krásné fotky - takové přirozené :dizzy_face:
Taky to beru tak, že je to pravděpodobně poslední těhu, tak at mám památku :wink:
no ty máš ještě do 35 let čas, já už moc ne - jen rok a půl :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sharon2 pořid si cedulku "epidural" a pověs na krk - pro jistotu :wink: já si nebudu hrát na hrdinku, měla jsem ho u Matyho a vidím to i u druhátka - pokud to samo půjde :wink: Pokud ne, asi to nepřežiju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
4. bře 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Šári,vevnitř to nejde opíchnout,jen šití hráze.Musela bys mít napíchlou epi,aby to šlo.Já jsem taky chtěla epidural,pořád jsem říkala,že půjdu už s cedulkou na krku a nakonec z toho nic nebylo,protože se to nestihlo.

@jana.sun:přežiješ,neboj:slight_smile:Adámka máme teď na víkend doma.Jen je "hrozný",jak jsem za ten týden ležení hrozně přibrala.Si nedovedu představit,jak pak vypadají maminky,co leží i měsíce.
5. bře 2011 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jů, to je fajn, že máte Adíka doma- moc si ho užij :wink: :wink: :wink:
já myslím, že spíš přibíráš tím, že jdeš "do finále" , nebo jsi nějak víc papkala? :wink: :sweat_smile:
5. bře 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka No já bych ti řekla jak - s Eli jsem ležela kromě posledního měsíce celou dobu - vypadala jsem o něco víc těhotně než s Klaudií... :grinning: Já myslím že to bude tím finálem než něčím jinym.... :wink:
adopci fandím - myslím že je to pro ty děcka fajn na barvě nesejde... my o ní hodně uvažovali kvůli všem těm potratům ještě před Eli. Ale je fakt že jsem nezkoumala jak by to skousli prarodiče. Tak nějak jsem v těch úvahách nedošla až tak daleko. I když papíry už jsme měli vyplněný a byli jsme těsně před odevzdáním na úřad než jsem zjistila že jsem těhu a tak jsme to na čas odložili s tím že to chvíli počká... čeká to dodnes a myslím že už to nikdy nezrealizujem, když jsme si pozjišťovali co všechno to obnáší tak raději uděláme místo těm "skuteně" neplodným. Vzhledem k tomu že máme vlastní bychom se k plné adopci stejně dostávali jen těžko a o částečnou kdy do toho můžou biologičtí rodiče trošku mluvit teda nestojím.. :confused:
@sharon2 a co se spolehnout na epi-no místo na epidurál - i když s epidurálem je jistější že tě šití bolet nebude....
Já měla dík epi-nu po Eli steh jeden - neprošla ramínka, a po Klaudii nic (vím že byla mrně, ale vzhledem k tomu že šla překotně na jednu kontra ven a ještě ji museli brzdit se tam chystali s nitěma jak si to vychutnaj a zjistili že není co šít...) :stuck_out_tongue_closed_eyes: zaplať pan Bůh teda.
@janulava zaměstnavatel spadá pod Brno venkov, já bydlištěm pod Vyškov a nemyslím si že by to mělo nějaký vliv.... jak je vidět holt každý úředník si to dělá po svém. :grinning:
5. bře 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:No,já to mám s prarodičema skoro z první ruky.Manželův bratr má 2 nevlastní holčičky a jeho rodiče je prostě nepřijali.Je tam hodně znát rozdílnej přístup mezi nima a Adámkem.A představa,že se takhle chovají i k "mýmu" dítěti,to bych nedala.
Lani,já jsem používala epi-no poctivě,ale prostě jsem byla prdlá vevnitř i venku.Venek neřeším,opíchli,zašili a dobrý,vnitřek byl hnusnej (jakmile to někde zašila,prdlo to jinde).A když si nemůžeš pochovat ani vlastní dítě,jen ho tam vidíš,tak to taky není nic moc.Ale tos ty asi taky Klaudinku nemohla,co.

@jana.sun:asi oboje.Ale ta absence pohybu je vážně znát.

Holky,jaký jste měli jednozázový kalhotky po porodu.Chci si nějaký objednat a nevím jaký (minule jsem dostala nějaký od kámošky).
5. bře 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka No nemohla okamžitě jí valili do iknubátoru a teprve pak zkoumali jaká je a tak. Takže jsem ji viděla tři vteřiny kdy ji vytáhli a ustřihli šňůru. Ani ji nikam nepokládali a jen do tepla a pryč..... takže ty dvě hodiny na sále jsme se s mm pronudili... :sweat_smile: a přemýšleli jak to vlastně s ní bude. A když jsme se cestou ze sálů chtěli stavit za ní - tak mě řekly neexistuje zalezte do postele. A mm šel sám - akorát dopadl jak husiti u chlumce - dozvěděl se že ji zrovna koupají takže ho tam nepustí a mluvit s ním taky nebudou - takže jsme čekali dál co bude a kdo nám co přijde říct... :sweat_smile: Moc vtipně nám zrovna nebylo....
S Eli to bylo lepší - sice jsme ji taky nechovali - byl frmol a ze sálu nás vypakovali na chodbu na ty dvě hodiny - a malou odnesli že na chodbě by jí bylo zima. Ale viděli jsme ji aspoň tu chvíli po porodu než mě dali do kupy a přeložili na normální postel a odvezli do chodby... :grinning: Asi n a to mám holt štěstí :sweat_smile:
5. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ležení a přibírání - tak já v okamžiku, kdy mi není dobře a víc polehávám, tak taky hned víc nabírám :frowning2: zvlášť když mě pálí žáha a jediné z čeho mi není zle je oslazená zakysaná smetana s piškotama :grinning: ....
haha lani, ty jsi zvláštní případ - ty v těhu shazuješ :grinning:

epi-no - myslím, že po třetí už to nemá smysl :grinning: já u Juli venku byla nastřihlá taky jen na jeden steh. Ale jak malá valila ven bez toho abych se otvírala, tak mě roztrhala vevnitř, a doktorka mě pak natrhla až konečníku (a nenamáhala se s opichnutím) při šití - taky to furt praskalo, dokonce na mě vyjela, že musím mít nějakou poruchu krve, že to tak krvácí, pak sháněla jakýsi jiný nitě než normálně..... takže já bych si raději do třetice splnila ten epidurál :grinning: ale moc tomu nevěřím, že to vyjde. A jestli jo, tak je mi jasný, že při mém štěstí to odnesu několikadenní migrénou jak prase.....takže nevím, co je lepší :grinning: :grinning: ale "snít" o bezbolestném porodu můžu ještě 3 měsíce :grinning:

kalhotky jsem kupovala v lékárně na obilňáku, značku nevím,byly dobré, mám schované :slight_smile:

5. bře 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, ještěže je koník, zapomněla jsem se objednat na utz ve 30tt. Teď koukám, že končím 27 týden, to už je nejvyšší čas....

jéé lani jsi tu - a jaký to teda celkově nakonec v těch Bohunicích bylo? Já nevím, jestli jít do třetice na Obilňák nebo zkusit B.
5. bře 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek