• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@lanka páni, tak to už jste byli s adopcí opravdu daleko - a je fakt, že to všechno kolem je strašně složitý a zdlouhavý - snad ku prospěchu dítěte? :pensive: :astonished:
já jsem někde četla, že na epi-no dost doktroři nadávaj a nedoporučují ho :confused: je fakt ale, jak to u porodu pomáhá - jen prý potom je s těma svalama či co problém a prý i do budoucna - je to už dýl, co jsem to četla, tak si to nepamatuju ty důvody, proč ne :zipper_mouth:
My o Matym taky ty dvě hodiny nevěděli, jen jsem ho zahlídla, jak ho vyndali, na chvilku, rychle přestřihli pupečník a šel pod masku, kde ho asi 5 minut prodýchávali a když konečně zabrečel, tak s ním valili pryč. Až po těch dvou hodinách se na něj mohl jít mm podívat, tak mi ho vyfotil a pak jsem mohla i já. :pensive:
Kdes rodila Eli, že vás "vyhodili" na chotbu??? :confused:

@llllucka kalhotky jsem kupovala přímo v lékárně, co je u porodky v Bohunicích - jinak pak doma to, co měli kde v běžných lékárnách, tak jsem brala - takové ty klasika síťované. Myslím, že když u vás vběhneš do lékárny, tak ti tam určo nějaké nabídnou :wink: Já teda neřešila, jestli je víc druhů :sweat_smile:
s tím švagrem a jeho holčičkama je mi to líto, že je prarodiče nepřijali - teda tak úplně - já když jsem uvažovala o adopci, jak se nám nedařilo um.opl., tak mě taky prarodiče nenapadli :zipper_mouth: No ale tehdy s tím měl docela problém i manža, i když možná nakonec, kdyby to opravdu nešlo,....těžko říct, už se to nedozvíme :astonished:

@sharon2 tak třeba do té třetice bude ten bezproblémový porod - nebo aspon bude ten epidural a nedostaví se migréna :wink: :wink: :wink: Budu ti držet pěsti :dizzy_face:
já jak jsem ležela, tak jsen nenabírala, ale ono je mé tělo asi na vyšší příjem zvyklé - jsem hrozně na sladký!!! :pensive: :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:vidíš,já ani neznám vedlejší účinky.To si holt člověk nevybere.No,oni jsou ti doktoři z toho krvácení asi všude nervózní.Já jim to nezávidím,ale oni by takiy nechtěli být šití bez umrtvení.
Já jsem si nejhorší šití zažila asi v 15-ti.Udělal se mi nějakej útvar v puse a paní doktorka na poliklinice se rozhodla,že to vyřízne.Sice to umrtvila,ale jinde než pak řezala.Navíc mi hnedka druhej den vypadaly stehy.Byla evidentně šikovná.

@lanka:já jsem ani nevěděla,že i s Eli jste měli nějakej problém.

6. bře 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Tak ty důvody by mě zajímaly jestli je někde najdeš. (minulost sice nezměním ale zvědavá jsem) Já si totiž na svaly stěžovat nemůžu - spíš naopak. Třeba teď u Klaudy jak už byla nízko a větší tak se mi moč hůř držela a jak jsme začali s Epinem cvičit tak to bylo už v pohodě - ke konci kdy byla vlastně ještě větší a přitom nastěhovaná dole byla pořád stejně....
Jinak - co po Eli vím tak mm si na nic nestěžoval - svaly se vrátili v pohodě do původního tonusu. A teď teda netuším... to až časem. :grinning:
Eli jsem rodila v Kyjově - a po pravdě - radši být v Kyjově na chodbě než v Bohunicích :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bohunice jsou prostě průchoďák se spoustou lidí - Kyjov - to byla porodnice kde si sestra pamatovala kdo jsi a co a jak .. prostě malej špitál Asi rozdíl jak bydlet v bytovce a nebo na vsi se všema plus a mínus... :sweat_smile:
@llllucka Taky jsem za síťované - byly tři v krabičce - ještě jsem měla i nějaké jiné ale moc mi nevyhovovali. Akorát kdo to dělá netuším. No měli ale dobře to dopadlo. třeba si ty stresy vyžírám ještě před narozením a pak už budou holky celý život zlatíčka..... jsem to ale optimista. :grinning:
@sharon2 No já nevim - nemůžu srovnat obilňák - nerodila jsem tam ani jednou. Jen jsem tam byla na výškrabu a před tím mě tam tři týdny sledovali.
Bohunice nemaj babyfriendly a hodně tam cpou všem příkrmy pokud teda nemáš hned nalitý prsa že ti děcko přibírá jak divý. Tak jsem to aspoň viděla já. A nijak se tam s tebou nikdo nemazlí pokud něco musíš se ozvat ale možná je to na obilňáku to samý a já jsem rozmazlená z Kyjova kde si rodičky hýčkali.... (třeba UTZ vnitřku před odchodem domů aby věděli s čím tě domů pouští a minimalizovali návraty, to v Bohunicích šáhnou na břicho a dobrý) Další plus Kyjova byl UTZ mozku mrněte to se taky v Bohunicích nedělá. A "nevýhodou" delší hospitalizace pouští až po pěti dnech po porodu - ale zase už se člověk líp sžije s tím škvrnětem než v Bohunicích kde to bylo honem honem přibrat a zmizte. Nějak netuším co srovnat - ptej se co chceš vědět.... :sweat_smile:
6. bře 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no taky zážitek!!! :confused: :confused: :confused: :pensive: :zipper_mouth:

@lanka určitě důvody pohledám a hodím to sem :wink: psaly jsme si o tom s holkama v jiné diskuzi, tak tam bych to najít měla :wink:
Bohunice mají babyfriendly, jen se podle toho nechovají - nemají na to dost personálu, jak jsem teda stačila postřehnout já - jenže se obávám, že tak to bude v Brně všude :frowning2: :frowning2: :frowning2: Stran toho kojení mě to dost mrzí, chtěla bych někam, kde mi s tím pomůžou, když se nepovedlo u Matyho, tak ted bych ráda, aby ano :pensive:
6. bře 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zacinate me mirne desit s tim vyvolavanim :grinning: Jako bylo mi jasne, ze to nebude nic pohodovyho, kdyz je to umele vyvolani, ale ze je to az tak drsny..I kdyz to dava vsecko smysl co pisete....Bojim,bojim! Ale to hlavni si budu pamatovat -EPIDURAL! :sweat_smile:
Ty jo,Lanko, to je strasny, ten pristup personalu, muselo to byt fakt pro vas hrozny, nevedet, co je s holkama a navic je poradne hned na zacatku nevidet :frowning2: . Tohle je fakt smutny a jakkoliv s domporodama nesouhlasim, tak se asi.fakt neni cemu divit, ze jich je cim dal tim vic, tyhle zkusenosti k tomu asi napomahaji.
Jinak ja sama zkusenosti s epi-nem nemam,ale por.asistentka z Vetrniku nam rikala, ze stejne jako masaz hraze neni ucinek prokazany,ale ze se tim nic nezkazi.Tak jsem se vrhla jen na piti maliniku :grinning: A s tim chci zacit i tentokrat.
Lucko, tve sici zazitky jsou fakt moc pekny, to je mazec :confounded:
kalhotky jsem mela taky z lekarny, klasicke sitovane, tri v krabicce. Byly Ok. Chystam se je koupit zas, ty jo uz abych zacla delat seznam. To tak rychle utika,.ani to nestacim nejak vnimat, jak neni moc casu.
Sharon, jak se dostanu k pc, napisu zkusenost s Obilnakem, ve zkratce SPOKOJENOST :sweat_smile: Nechce se me ted tukat do mobilu detaily.Ale urco to se dam.
Jezis,ja uz tak chci jaro!Porad cekam na otepleni, zacnu prat veci a pliny pro prcka a susit venku na slunicku a ono nic...
6. bře 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vidím, že to bude na jedno brdo....mě se vždycky prsa nalijou až třetí den, ale tak, že mi začnou tvrdnout plus horečky. Na obilňáku se nemohly ženské sestry a dětské sestry dohodnout jestli a kdy odstříkávát, jaké obklady atd a vůbec byl problém půjčit mi odsávačku :angry: taky hned dávali příkrmy....ale tomu se nedivím, páč jinak by Juli byla 3 dny o hladu, mě se ty první dny nedělá ani mlezivo.
Co se týká sester, tak na obilňáku záleželo na směnách.....některé super, jiné děs (hlavně ženské). Jinak utz před propuštěním - tam nebyl taky a propouštěcí prohlídka hnus.
Těch 5 dní v porodnici bylo dřív u prvorodiček běžné všude. Pamatuju si, jak ségra a její kamošky říkaly, že u dalších porodů, kdy by přivítaly v té porodnici zůstat dýl a odpočinout si - aby nemusely hned lítat kolem dalších prcků - je pak propouštěli dřív.

Jani......na obilňáku se teda celkem snažili s přikládáním pomáhat, ale taky záleželo na sestře. Jinak ale pokud vám to nepůjde a budeš chtít pomoct, tak zavolej nějaké té laktační poradkyni, dvě kamarádky to využily a byly spokojené, prý jim pomohly :slight_smile:
6. bře 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,díky za radu ohledně kalhotek.Já u Adámka taky měla síťované,ale teď jsem našla i nesíťované,proto se ptám.Já měla očistky dlouho,takže jsem je i dlouho nosila.
Mě teda vyhovuje,že tě brzo pustí.Já mám totiž vždycky "strach" z pobytu v nemocnici a je to pro mě horší než strach z porodu.Dokonce jsem uvažovala,že bych šla po porodu domů,ale nějak očekávám,že to zase nepůjde (minule jsem ztratila hodně krve).
Co se týče personálu v nemocnici.Já jsem s kojením problémy neměla.Po tom,co mě zašili mi přinesli Adámka,přiložili k prsu,on se hned přišál,tak sestřička řekla,že dobrý,že ho tam nemám nechat moc dlouho,abych neměla popraskaný bradavky a bylo.Pak se tuším přišla ještě jednou nějaká sestřička zeptat,jestli nemám problémy s kojením.Prohlídky mého spodku probíhali asi jako všude.Sáhnout na břicho,juknout mezi nohy a bylo.Nevím,proč,ale u Miloušů to mají tak,že pokud jsi na nadstandardu,tak tě nějak neberou jako pacienta.Sestřička se na tebe příjde podívat jen před vizitou a večer (což mi bylo řečeno).Když něco potřebuješ,musíš si cinknout.To jsem zkusila 2x.Jednou to bylo v pohodě,podruhé mě jiná sestra tak sprdla,že jsem si cinknout už netroufla.Bohužel ta sestra měla službu každej den,co jsem tam byla a díky ní už k Miloušům nechci,protože mě pořád za něco nadávala (nejdřív jsem tam podle ní měla moc teplo,pak zase zimu....).U propoušzění tam taky úplně nesmyslně vyjela na jednu maminku,takže prostě asi byla taková.
Když jsem se při propouštění zeptala ne něco ohledně kojení,tak mi bylo řečeno,ať se zeptám svojí dětské.Ale odsávačky tam myslím měli a půjčovali je.

Jani:já bych si asi našla na netu laktační poradkyni a pokud ti kojení v porodnici nepůjde,tak si ji pozvi domů.Kamarádka to tak udělala a byla spokojená (rodila na Obilňáku).
7. bře 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě by taky zajímalo proč epi-no ne. Já jsem ho používala docela intenzivně a žádný problém nepociťuji. Stejně tak asi 10 mých známých - nikdo si nestěžoval - spíš naopak.
7. bře 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
Nemate nektera kojeneckou vahu, kterou byste mohla na 3 tydny pujcit nebo levneji prodat? Docela to specha, abych vedela, jestli prikrmovat nebo kojit dal. Diky za odezvu, pekny den
7. bře 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar Ahoj myslím, že ji měla tato holčina najdeš ji tu pod misicka455 tak jí zkus napsat
7. bře 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannah23 Díky, napsala jsem, tak uvidíme :slight_smile:
7. bře 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar Na agentuře větrník ji pujčují.... tak by to možná stálo za prověření (mám to jen z druhé ruky)
8. bře 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuju holky, už jsme ji dnes koupili a vážíme a vážíme. Zatím nic moc uspokojivý výsledek, ale uvidíme zítra :slight_smile:
8. bře 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava tak, tak, když si budeš pamatovat ten EPIDURAL, tak se nemusíš bát :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
takže ted jdeš rodit zas na Obilňák? Ted nevím, jestli jsi to už psala - jsem skleroza :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
si dáváš s těma věcičkama docela na čas :wink: já teda začnu dřív, pokud to půjde, ještě pořád mám v hlavě zkušenost s předčasným porodem Matyho, doma nic nachystaného, dělali nám okna, tak nebylo kdy, vše jsem poschovávala, kde se dalo, takže jsem si to pak ani v porodce nepamatovala - to bylo fakt dost těžké navigovat manžu, kde co je, aby mi to dovezl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí oblečky už tenkrát byly vypraný a uklizený, ale postýlka vůbec, atd :pensive: :pensive: :pensive:

@sharon2 V Bohunicích zas byly sestřičky celkem ok, ony by i pomohly, stačilo si říct, ale bylo vidět, že kvůi tomu "šidily" jiné matky - prostě jich tam bylo zoufale málo!!! :pensive: :pensive: :pensive: Mně přijde, že když má porodka status baby friendly, tak by měla zajistit, aby se na to kojení víc dbalo, třeba i ty mamky obcházet a ptát se, jestli s tím nemají problém, atd. prostě tu laktační poradkyni tam mít!!! A ne abych si ji musela volat sama a ještě si ji platit, což tak nakonec asi dopadne, ale vadí mi to - že ten personál je tam fakt nedostatečný :angry: :angry: :angry: ušetřili by mi tím tenkrát opravdu spoustu nervů :pensive: :pensive:
Nevíš, kolik se těm lakt.poradkyním platí??

@llllucka tak to mě teda hodně překvapuješ s tím přístupem - hlavně teda jsi měla dost smůlu na fakt drsnou sestru, ty lidi nechápu, proč to dělají, když se neumějí mile chovat, to mi přijde u sestřičky docela jako základ :astonished:
V porodce zkus zůstat, už kvůli mimču, aby tam nebylo bez tebe samo :zipper_mouth: Teda pokud nemáš vyloženě fobii :astonished:
jak vypadají ty nesíťované kalhotky - to jsou taky nějaké jednorázové?
nad tou laktační poradkyní dost uvažuju, ale raději bych někoho na doporučení, takto sama od sebe - to je pro mě dost těžký někoho cizího kontaktovat :pensive:

@marci
@lanka takže stran epi-na se mi to pořád nedaří dohledat, co jsme si o tom psaly, nemám ted na to moc času. Jedna holčina z té diskuze se na to ptala přímo v porodce v POdolí, kde pak byla i rodit a tam to prý nedoporučuje nikdo. Ona ted má novoška, kterej málo spí, tak moc diskutovat nechodí a co si ostatní holky tak povzpomínaly, tak že se prý ty svaly už nevrátí "nazpět" a snad to může mít i pozdější vliv na inkontinenci - ale to nevím přesně. Ještě se pokusím hledat, bylo toho víc. Prostě to doktoři neradi vidí, ale na druhou stranu, to oni často ani různé alternativní způsoby léčby a prevence a zabírá to, že :wink: Takže to berme se rezervou, vy jste byly spokojené a spousta dalších, tak snad to tak hrozné nebude :dizzy_face:

@michmar držte se :wink: at je to lepší a lepší :wink:
8. bře 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,to odejdeš domů i s miminkem:slight_smile:Bez něj bych nešla:wink:Říká se tomu ambulantní porod.Musíš mít dobrozdání od pediatra,že ti bude chodit miminko kontrolovat.
Hele,ony tam byly takový sestry asi jen dvě.Na šestinedělí byly super a první noc jsem tam taky měla dobrou dětskou sestru.Měla jsem prostě smůlu,že zrovna na mě vždycky vyšla ta blbá.Ale pravda je,že si ji pamatuju ještě dneska.Prý je u Miloušů teď nedostatek anesteziologů,takže epidural nemusíš dostat i kvůli tomu,že ti ho nebude mít,kdo píchnout.
Já to zase tak nehrotím,prostě člověk může mít štěstí nebo smůlu na personál.Spíš to beru tak,že v Bohunicích budu mít tu známou,tak volím raději je,ale nakonec je jedno,kde porodím.Těch pár dní to tam člověk nějak přežije.Ale fakt je,že kdybych tentokrát kápla na dobrej personál a na nadstandard,tak se zlobit nebudu:slight_smile:
Neděs mě,já ještě nic nachystanýho nemám.Pořád jsem čekala,až předěláme ten pokojík pro Ádu,ale máme trochu smůlu.Paní architektku nám hospitalizovali v nemocnici,takže to nejspíš nestihneme dodělat.Teď jen doufám,že ji brzo pustí,abysme mohli alespoň předělat elektřinu a vymalovat.Nebo Adu přestěhujeme jen tak a ho pak budeme muset stěhovat ještě jednou.
Jinak nánm Adámek začal kouřit.Moje mamka je silníá kuřačka,tak Adámek kouří po jejím vzoru voskovky:slight_smile:
9. bře 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun tak já popíšu svou zkušenost s Obilňákem.
Co se týče sester na Obilňáku, byla jsem absolutně nadšená. Měli jsme problém s přikládáním Kuby, takže měl opravdu problém se přisát a prso první dva dny vesměs odmítal. Jak mi bylo řečeno, nalokal se plodovky a proto nechtěl. Ale dík sestřičkám se nám to povedlo, dokonce jsme už třetí den po porodu byli "plně kojení". Nebyl absolutně žádný problém zazvonit kdykoliv na sesternu na novorozeneckém, trpělivě se mnou po dvou hodinách seděli a snažili se toho našeho lenocha přinutit k přisání. Při jakémkoliv dotazu radily, ukázaly i několikrát, co nebylo jasné a navíc se moc pěkně chovaly k miminkům. Nestekala jsem se tam s žádnou protivnou a neochotnou sestrou. Fskt se mnou zkoušely několik variant, jak ho naučit se přisávat, běžně se půjčovaly odsávačky, kloboučky, stříkačky na dokrmování MM. Nemám pocit, že by nějak nutily Um nebo přikrmovaly mimča UM. Byla tam jedna fakt ohromně ochotná a milá sestřička, kterou jsem ale loni viděla v Žabinách s kočárkem, tudíž se s ní na oddělení tentokrát nepotkám :grinning:
Sestry z ženského odd. nebyly extra milé, ale taky nijak protivné. Navíc tam až tak často nechodily. Moje prohlídky byly všechny v poho, spíš se doktor poptal, na nástřih se teda nikdo na pokoji nedíval. Jen ohmatával břicho. Prohlídka šití byla až při propuštění, ale žádná rýpací, jen očima... :sweat_smile:
Jediný, kdo byl protivný jako vřed na zadku, byly uklizečky, sanitárky (pomocný personál), prostě ty nejdůležitější osoby v nemocnici :D Byla jsem na klasickém pokoji ještě s jednou maminkou, samozřejmě žádné extra vybavení,ale mě vyhovovalo mít si s kým popovídat, poradit...
Jako to prostředí je tam nic moc :unamused: , ale já si říkala, že to přežiju, hlavně aby bylo postarané o malého a to bylo. A mě teda doba 4 dny v porodce vyhovuje, být tam jednu noc a hned domů, bych se asi bála, že to nezvládnu. Oni nám fakt hodně pomohli s tím kojením třeba. Tak proto bych chtěla rodit zase tady :slight_smile: I když je mi jasné, že jsem asi měla štěstí na služby (my tam byli celkem 7 dní, Kuba dostal žloutenku)
Jani, laktační poradkyni dělá i Blanka Čermáková z Větrníku, ale kolik si bere za hodinu opravdu netuším :unamused: A Jani, to kojení vám půjde, takže nebude poradkyně potřeba! :wink:
Věci začnu chystat tak za 14 dní, já mám naopak strach, že když je nachystám, ten dřívější porod si přivolám :sweat_smile:

@llllucka Hi, tak Adámek kouřící voskovky je fakt dobrý :grinning: Naši taky dost kouří, sice jen venku, ale i tak to vidí. Zatím to nijak neopakuje, zato furt ukazuje, komu patří která krabička od cigaret.
Snad vám to s pokojíkem vyjde. Ale myslím, že by byl spokojený v čemkoliv. Navíc, Kuba má svůj pokoj, ale až teď po 3 měsících si v něm začíná hrát sám, většinou si donese hračky za mnou a jsme spolu v obýváku nebo kuchyni. A dozařizujeme mu ho postupně. Teď má nový koberec, a ještě potřebuje skříň na oblečení (komodu musí uvolnit pro mimčo) a skříň na hračky...

Dneska jsem byli po dlouhé době v kavárně, to bylo pohodové odpoledne :slight_smile: Doporučujem!! :grinning:
9. bře 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:mě příjde,že s personálem na obilňáku je všeobecně největší spokojenost.Ale pro nás je to dost z ruky.Bohunice i Milouši jsou za rohem.Víš,mě nikdo v porodnici s mylým nepomohl.Jednou za den se na něj přišel podívat pediatr.První den mi sestřička přišla ukázat,jak ho koupat,ale protože byl problém s vodou,tak mi to neukázala,jen popsala.To bylo vlastně vše.Věci okolo kojení mi začaly docházet až doma.Adámek se uměl ořisát (v tomhle byla asi výhoda ta větší váha),ale vůbec mi nikdo neřekl,jak dlouho kojit,jak často,co s mlíkem,když ho máš hodně,...... Tohle jsem si nakonec musela zjistit po kamarádkách a pomohl mi až doma manžel.Jinak,jak jsem psala,sestra na dětském mi při prosbě o radu řekla,ať si pomůžu sama,že doma taky žádnou sestřičku mít nebudu.
Mě je jasný,že Adámek bude spokojenej všude.Ideálně v naší ložnici :slight_smile: .Spíš,když vím,že se to bude dělat,tak jsem to chtěla mít hotový najednou.Moje mamka má s Adámkem už kouření naprosto sehraný.Sednou si,on jí vytáhne cigaretu,dá jí ji a pak jí zkusí zapálit (což naštěstí neumí).Moje mamka kouří doma.Sice jen v jedné místnosti,ale doma a když jde kouřit,tak Adam jde s ní.Můžeš ho vyhazovat,jak chceš,ale on prostě chce být s babičkou.
10. bře 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Děkuju. No, předvčerejškem to vypadalo lépe, jakože asi dost přibral a vypil si taky vcelku dost - cca 660 ml a váha mi "řekla", že přibral 190 g, což mi přijde na jeden den neuvěřitelně moc. Zato včera bojkotoval téměř všechna kojení. Buď u toho usínal, nebo se kroutil. Už fakt nevím, co s ním... Trvá to už aspoň 3 týdny :( Dala jsem mu i příkrm, protože by fakt vypil šíleně málo, i tak jsme jen na 530 ml.
Já měla pozvanou laktační poradkyni, kterou jsem poznala na předporodním kurzu na CRSP. Ta si brala 1400,- za dvě hodiny (jakože jedna návštěva je min na 2 hod)+cesta. Ale stálo to za to, hodně mi pomohla. A pak není problém telefonické konzultace. Kdybys chtěla, můžu poslat kontakt.
10. bře 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar A co jsi sehnala za váhu? My zkoušeli několik, ale zatím jsme přišli na to že mají takové odchylky, že jídlo naší mladší je stejně nezměřitelné takže doufáme že si sní kolik potřebuje a snažíme se nestresovat (i když pravda přibírá hodně pomaličku - takže Dr.po poslední kontrole prohlásila že s tím budem muset něco začít asi dělat pokud se to do další kontroly trochu nezlepší - malá je i pod nejnižší lajnou ve váhových grafech - můj návrh že tam teda přimalujem něco ještě kousek níž, že ja malá aktivní, bývá přes den vzhůru, začíná zdvihat hlavičku, takže se chová jako normální dítko jen mrňavé neprošla...Dr se usmála a hlásila že by to při kontrole schytala že ji musíme dostat aspoň na tu nejnižší lajnu... :sweat_smile:) ...v době kdy jsme to zkoušeli ukazovala váha že si vypije tak 30ml.....
Ona se celková dávka kolik vypít počítá podle váhy, takže u nás je to docela málo a navíc taky jí 12-15x denně takže když se to podělí tak to vychází právě na ty skoro neměřitelné hodnoty... O váze jsme uvažovali. Měli jsme některé půjčené na chvilku. Ale třeba ani váha z ordinace pediatra (zapujčili nám ji přes víkend, protože chěli vědět kolik toho sní) funguje podle toho kam malou na ni položím a odchylka 30ml není problém. Takže když jsem ji nakojila v ordinaci a vážila jí sestřička před a po kojení tak byla po kojení lehčí než před ním.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@sharon tak to vypadá jako že nejlíp milosrdní podle toho co tu holky píšou... :wink:
10. bře 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka váhu Soehnle, ale taky jsem s ní teď na vážkách. První den, kdy jsem ho vážila, nám vyšlo moc a druhý den přibral jen 10g. Tak já nevím, jestli váží trochu přesně. Taky naměřila o 70 g méně, než u doktorky v poradně... Ale vzhledem k tomu, že teď mi prsa bojkotoval úplně, tak jsem mu dala příkrm, protože by nevypil lautr nic. A dost spí, což předtím nedělal, takže asi nemá dost energie na to být vzhůru. Je to s ním teď strašný. Byla jsem z toho dost psychicky špatná..
10. bře 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka tak to je blbý :unamused: , to jsi byla na nadstandardu? Já si to teď nějak nevybavuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako je fakt, že mě taky hodně dopředu pomohly ty přednášky ve Větrníku s Blankou, ale sestřičky mě taky hoooodně pomáhaly, ale co se člověk nezeptal, to nevěděl. A je taky fakt, že jsem nevěděla na co se jako ptát... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Proto mě vyhovovalo být na pokoji s jinou maminkou, ta byla o pár dní napřed :slight_smile: Ambu porod je asi dobrá varianta, ale já na to určitě nemám. Přijde mě to v té nemocnici větší jistota, že když by se něco nedejbože dělo, tak tam ten personál je a řeší ho hned. Aspoň doufám!!! Ta hláška od sestry, o té svépomoci, je teda šílená. To bych si snad i někde stěžovala. To ani není možný :angry:
Akorát jsem při těch dvou stěhovacích manévrech někde založila blok s poznámkama z Větrníku, tak budu asi bezradná. S Kubou mě fakt hodně pomohl....

S tím pokojíkem to je jasný, že když už se do toho člověk pustí, je to lepší naráz než po etapách, je od toho rychleji klid. Já jsem fakt ráda, že naši v bytě nekouří, ale to nedělali nikdy. Ale tak, co nás nezabije, to nás posílí, že... Taky jsme si jako malé se ségrou hrály, že kouříme, "zapalovaly" jsme si slané tyčinky :grinning: Tý jo, aby Áďa za chvíli babičcce fakt nepřipálil :sweat_smile:

@lanka ony asi nakonec budou nejpřesnější ty děsné mechanické váhy, co měli na Obilňáku. Mě přijde, že cokoliv digitálního je na prd. Stejně jak digi teploměry, máme doma dva a každej mi ve stejnou dobu změřil jinou teplotu :angry: Zlatej rtuťovej a rychloběžka :grinning:
Držím pěsti i Michmar, ať to nějak s tím kojením zvládnete a prcci přibírají. Kámoška na tom byla úplně stejně jako Lanka. Holčička byla před porodem menší, než podle stáří, po porodu bojovali s kojením snad dva měsíce, taky málo přibírala, musela odstříkavat a dokrmovat, a teď má malá rok a je pořád kojená (samo ne už plně). Nedávno mě říkala, že to bylo o nervy, ale nakonec to zvládly :slight_smile: Pořád sice váží míň, než vrstevníci, ale je naprosto v pořádku...

Holky, taky vám děti začly vstávat dřív? Kuba se celou zimu budil kolem osmé, někdy i později a tento týden teda vstává kolem šesté, dneska budíček 5:36 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi mě trefí :rolling_eyes: . Tak by mě zajímalo, jestli zbláznil jen on :grinning: nebo je to tím brzkým světlem po ránu a blížícím se jarem a máte to tak taky...
10. bře 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

jééžiš doktoři a to jejich převažování před a po kojení :angry: :angry: s Míšou nás kvůli tomu nechtěli pustit z porodnice, stresovali mě děsným způsobem, pustili nás až 6.den. A když měla měsíc, tak jsem s ní odjela do školy na druhý konec republiky - takže sama, bez porady kohokoliv známého a zkušeného. Bydleli jsme spolu na koleji a chodily do školy :slight_smile: no a Míša hrozně málo kakala, až byla víc jak týden bez stolice. Já už nerv šla na poradu k dětské - a aby M. neřvala, tak jsem ji samozřejmě předtím nakojila. Doktorka místo toho aby ji prohlídla, sáhla ji na břicho jestli je OK, tak mě okamžitě nutila ji zvážit a opět nakojit - samozřejmě ani za půl hodinu nic nevypila, chrněla jak belina :slight_smile: . Tak jsem dostala zprďáka a že MUSÍM přikrmovat..... vystresovaná jsem se vrátila na kolej, obrečela to a přemýšlela jaké mlíko koupit...... no Míša ho odmítla, já volala ségře /mamce jsem nesebrala odvahu/, pak dětské do Slavkova.......a ta mi sdělila, že plně kojené mimino nemusí mít stolici i 10 dní, pokud je jinak v pohodě, nic se neděje......a taky jo, Míša se 11. den pos......, ale takovým způsobem, že to oblečení šlo do popelnice :grinning: Nakonec jsem ji kojila 8 měsíců, dokud neodmítla prso.

A jak nás s přibíráním a vážením deptali u Juli....... Pak má děcko rok a najednou je to normální, řeknou, že je mu to prostě dané a že je důležité, když dlouhodobě nestagnuje.....

lani.....vůbec bych se zatím tou nejnižší lajnou nenechala vystresovat. Julie je narozená v termínu, s normální porodní váhou a je ve všech těch grafech taky pod 3 percentilem. Jako kde by Klaudinka měla být, když je malušenká? To snad jde trošku jinak ne, důležité je, že roste, aspoň trošku přibírá a jinak prospívá - a to píšeš, že jo..... někdy to ti dr s tabulkama přehánějí......ale na druhou stranu je to lepší, než když něco zanedbají, že. Jen kdyby nás těma tabulkama nestresovali
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo holky, byly jste nebo jdete některá na veletr Pro dítě? Přemýšlím, jestli se jít podívat na autosedačky nebo to naštudovat na netu......(haha, koník to jistí)
10. bře 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar každá váha může vážit trochu jinak - takže rozdíl od poradny bych neřešila a srovnávala jen to co je na jednech vahách.... Jinak jestli nevyrábí víc modelů tak to Soehnle jsme měli pujčeno od pediatra - z hodně záviselo kam jsme ji na váhách položili. Vážilo to rozdílně až o 30g podle toho jestli byla víš nebo níž. (to je pro nás už hranice kdy nemá smyslu vážit)
@janulava Jo mechanické jsou nejpřesnější - jenže jak se k dobrým dostat. My máme mechanické takovou tu stoletou kuchyňskou klasiku a na to se dřív dělal plech na vážení mimin - mamka to vytáhla z půdy. Jenže to je na stabilní látky - stačí když malá zakňourá nebo pohne ručičkou a váhy se houpou jak zděšený - takže nenavážíš nic a ona se obvykle před jídlem vzteká :grinning: Jak už to ty mimina dělaj... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chtělo by to nějaký opravdu bytelný.... ale zas pak mi budou na co... že.
Jo tak to jsme přesně my - odstříkávat dokrmovat. Ale dělám to zatím podle odhadu - když prostě se mi zdá že by ještě chtěla a mám pocit že ode mne to není stavu vytáhnout tak dám stříkačku.... No uvidíme jak to zafunguje a kolik bude v poradně na váze.. :sweat_smile: Páč rada Dr. že jí mám dát jedno jídlo denně "zdarma" stříkačkou 70ml a zbytek dne kojit byla na prášky - po té dávce kterou jsem do ni narvala jen jednou zvracela a bylo jí akorát zle půl noci.... takže jsem to vzdala a dokrmuju podle pocitu po kojení.
No - po pravdě u nás se vstává podle té nejmladší takže někdy v deset jindy v šest, závisí na tom jak moc se Eli v noci vyspí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Podle nás to asi neodhadneš.
Nejlepší na tom je že když Klo probudí Eli brzo ráno, tak Eli to zapíchne po obědě a můžete vsadit ponožky že celou dobu co Eli spí tak je Klo vzhůru a něco chce.... jen vytuhne Klo ozve se Eli ... :sweat_smile: :pensive:
@sharon2 Jo kojení je o nervy - hlavně ze začátku. I když u Eli mi přišlo že je to spíš o nohy - bolelo to první měsíc tak že jsem byla ochotna kopat u toho nohou do zdi abych to vydržela... :grinning: Ale je fakt že tentokrát je to o ty nervy. Ještě že mám mm kliďase co jí občas vnutí nutrilon - jinak bych se z toho kojení a odstříkávání složila na prosté nevyspání... :sweat_smile:
No - beru to tak že Juli to má mít po kom.... Klo to předpokládám časem dožene. Délkou je na tom asi tak jak byla Eli. Tedy termín porodu 50 cm. Váhu mít stejnou nemůže to chápu.. má teď 2,52 podle tabulky Dr. by měla mít min.2,7 ale zas nabrala za týden 140g (sice dr tvrdila že mají nabrat mezi 150-250g, ale nakonec byla spokojená i za těch 140) Akorát když zjistila že jsem ji nakojila těsně před prohlídkou v čekárně tak prý že fixlujem aby měla víc... ale jako legrace a v dobrém....
Na veletrhu jsem nebyla... logicky když nesmím ze dveří ven... Autosedačky študuju na netu a až vyberu jednu nebo dvě vítězné tak obvolám obchody abych věděla kde ji uvidím na živo, vyzkoušíme do auta a pak objednáme....
Ale po zkušenostech už chodím studovat sedačky většinou - ke Štěpán Rybníček Vrchlabí - zkus to hodit do vyhledávače.... docela má pán přehled....
10. bře 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juli to má mít po kom, ale nikdo z nás nebyl takhle maličký jako mimino nebo malý dítko (krom mojí ségry). Všichni jsme spíš přestali předčasně růst - já třeba ve 12.
Tím ji nechci s Klaudinkou srovnávat - mají jiný "start", jen jsem chtěla říct, že někdy ti dr moc lpí na těch svých tabulkách a maminy stresují......

Janulava....Julie vstává neustále mezi 6 a půl 7....žádné delší spaní během zimy jsme neměli, tak jen doufám, že se nám to neposune na dřív :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani .....ad autosedačky myslíš steeveeho nebo tak nějak? Taky jsem na něj myslím narazila, když jsem zjišťovala jakou sedačku pro Juli od 9kg.
Teď vybírám tu nejmenší :slight_smile: máme to trošku obráceně.....
10. bře 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
se toho tu napovídalo, že snad nezvládnu reagovat na vše.
Takže k Miloušům rodit nejdu, představa, že mi nebude kdo mít píchnout epidural, mě děsí! :grinning: :pensive:
Obilňák zní docela zajímavě :wink: Ráda bych při požádání o pomoc, tu pomoc taky dostala a nemusela se za to někomu "omlouvat" nebo "stydět" se, že něco jako druhorodička třeba nevím. Stran kojení jsem stále nezkušená, takže tak :pensive:

Stran kouření - tchýně taky kouří, naštěstí ve verandě nebo venku, takže u ní doma je to v poho - i když od ní Maty přijíždí domů mírně "načichlej", ale vím, že u něho v blízkosti nekouří - což je pro mě dost důležitý. :pensive: Zatím to naštěstí funguje tak, že ona si nechá otevřeno, aby na něj viděla, ale on za ní nechodí, tak jsem ráda.

@llllucka ještě k tomu ambulantnímu porodu - já bych do toho nešla a to z jednoho důvodu - strach. Shodou okolností se mnou na pokoji ležela druhomamča, která měla dost problémy s pobytem v nemocnici - psychické, navíc v těhu nemohla brát prášky, tak o to hůř. Ta to měla takto domluvené, že porodí a jde s malou domů, chodili tam za ní všichni možní i nemožní doktoři, furt se to projednávalo, ona dost ve stresu, my ostaní dvě mamky na pokoji jsme se ji snažily uklidňovat a povzbouzet, aby to tam vydržela (oba rodiče ji během půl roku umřeli po delším pobytu v nemocnici a ještě k tomu, když čekala první dítko - prostě měla z nemocnic fobii). Nakonec "rozhodlo" to, že jsme se zapovídaly se setřičkama z gyndy a ty jí řekly, že co by dělala, kdyby nedejbože začla malá krvácet z toho pupíčku, když ho ještě nemá zahojenej. Než by dorazila nějaká pomoc, tak by mohla vykrvácet, je to prý rychlé :pensive: :pensive: :pensive: Nevím, zda to byl jen takový "bubák" na ni, ale zabralo to a nakonec nelitovala, že tam zůstala, zkamarádily jsme se všechny tři a největší "nerv" jsem stejně nakonec byla já :pensive: :pensive: :pensive: Ale to už je o něčem jiném a jiné téma :sweat_smile:

jo, Maty se taky budí dřív než před tím - ted tak někdy před sedmou, jak už se víc rozední, uvažuju o temných závěsech na okno :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

víc dnes už nedám, tak se omluvuju - zítra vám sem hodím fotky ze srazu s "Pylouškama", jak jsme byli - asi naposledy - v jogurtárně, bude se zavírat :frowning2:
10. bře 2011 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,já o něm jen v určité fázi těhu uvažovala,protože jsem na něj četla pozitivní reakce,ale nejdu do toho.Jak jsi psala,miminko je na prvním místě a já to nějak zvládnu:slight_smile:
Jo,taky jsem Milouše vyřadila:slight_smile::slight_smile:Ale třeba rozšíří řady:wink:

@janulava:ohledně vstávání,nic si z toho nedělej,to je tím světlem.Mě sice Adam nespával tak dlouho,ale teď se budí dřív a co vím,tak i děti kámošek to tak mají.
Ohledně té sestřičky,dneska bych si už stěžovala.On u toho byl i jednou manžel,kdy na mě naprosto nesmyslně vyjela a chtěl si jít stěžovat s tím,že takhle se prostě sestra k pacientovi chovat nesmí,ale já jsem nechtěla.Ono tu chudinu asi nenapadlo,že to děcko (myslím manžela) vedle mě je doktor:slight_smile:Ale když si uvědomím,že se opravdu chovala strašně,jednu chudinu maminku při propouštění tak zdeptala (taky měla problémy s přibíráním dítěte),že jsem si jít stěžovat měla,třeba by si příště dala pozor.

@lanka :s tou váhou mě to nenapadlo.My jsme taky vážili,protože jsem váhu dostala,ale problém jsme neměli.Ale jestli ty výchylky jsou tak velké,tak už vím,proč někdy Adam vypil tak hodně a někdy normálně:slight_smile:
11. bře 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jo přesně toho myslím. Taky jsme to měli tak pro Eli jsme koupili kočár a autosedačka u toho byla tak jsem víc ani neuvažovala -až když v ní začala jezdit naprosto zřícená - protože byla do 13 kilo a byla jí velká... tak jsme ji dekama upravili a šlo to a pak v 7mi měsících kdy jí přestaly dostačovat pásy a řešili jsme jinou v které jezdí do teď.... takže pro Klaudii jsme sháněli taky vajíčko... Ale protože bez auta stejně nikam nejedem tak jsem upřednostnila opět kočár - tentokrát už rozumně s kvalitní sedačkou.
Takže to máme tak že po Kobe budem mít houpacího Roan (teď ho mám v kuchyni a malá je v něm spokojená a já taky - když vařím, Eli chodí houpat) a na cestování peg-perégo GT3 (v tom jsem odvozila loni na podzim Eli když jsem ji nemohla nosit a potřebovali jsme někde rychle a navic jak mi bylo zle tak mi vyhovovalo opřít se. A na něj naraženou sedačku primo-viaggio..... Samosebou vše zdruhé ruky takže celková cena všeho nás vyšla na 10tisíc.. a hádám máme vystaráno na celou dobu.... :slight_smile:
Kdybych to nechěla na podvozek kočáru asi bych se dívala na romer babysafe. Ale nedovedu si představit tahat kabelu v jedné ruce v druhé autosedačku a honit Eli - takže autosedačku na podvozek, kabelu dolů a Eli za ruku.... To mi vyhovuje víc. Radši vytáhnou z auta podvozek i na krátkej pochod než se stresovat. A třetí podvozek jen kvůli autosedačce jsem kupovat nechtěla.
jaj už mi to zas kvíli... mizim. mimochodem jsi odvaha mimi na koleji na druhém konci republiky... hádám nutnost velela...
11. bře 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,to je super,jak řešíte ty autosedačky.Já chtěla taky novou,ale větší:slight_smile:Máme Jané a je super,ale nedovedu si představit,jak tam dávám na podzim malýho (je úzká).U Adámka to krásně vyšlo,protože jak rostl,tak mu vrstvy oblečení ubývaly,ale u druhého to bude naopak.Takže mi kamarádka půjčí maxi-coxi,protože je prostornější.Bohužel na to nemám podvozek,takže asi budu využívat oboje,protože maxi-cosi má zase isofix,takže je to bezpečnější a i pohodlnější nasazování.
11. bře 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
my taky budem kupovat Maxi - cosi, mám na ní podvozek z mmt golfáče a je i jedna z nejbezpečnějších, takže tak. Ale taky ji koupím z druhé ruky, po jednom dítěti a samo někde v okolí, abych si ji mohla prohlídnout :wink:

ještě se vrátím k těm lakt.poradkyním, někdo mi tu nabízel kontakt, tak budu moc ráda
@michmar myslím, že jsi to byla ty? jestli jsi byla spokojená, tak bych možná ten kontakt ráda využila. Děkuji :slight_smile:
a jak pokračujete? Začátky jsou těžké, ale ono se to poddá :wink:
Váha určo bude vážit jinak než u dr., z toho bych si hlavu nedělala :pensive: Nechápu, jak je to sice možné, ale je to tak. Nejlepší je mít ji někde na "pevném" místě, aby se s ní nemanipulovalo, ptže pak se musí "vyvažovat", aby vážila přesně a stejně. Snad už je doma lépe :wink:

@llllucka no myslím, že při nejmenším do tvého porodu ty řady u Miloušů asi moc neposílí :sweat_smile:
a já už bych ted taky byla "drsnější" - člověk napodruhé ví, co chce a hlavně taky, na co má právo. Jako prvorodička jsem držela hubu a krok, ale ted kdyžtak nebudu!!! :wink:
11. bře 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek