• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@jana.sun:Jani,kamarádky taky měla laktační poradkyni,tak se jí kdyžtak zeptám.
Já jsem kupovala jednu pro Ádu na MMB (manžel chtěl taky jednu do auta) a musím říct,že vypadala líp než ta naše,takže koupě z druhé ruky bych se nebála.
12. bře 2011 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun spokojená jsem byla, protože jsem malého neuměla pořádně přiložit. Doporučila mi kojící polštář a ukázala mi dvě polohy, že trvá aspoň týden, než si jednu zažijeme. V leže teda stejně nekojím, protože používám klobouček - i když jsem se ho snažila odbourat - a s tím mi to nejde. Byla velmi příjemná a snažila se mi vše vysvětlit, ukázat a mohla jsem se zeptat, na co jsem potřebovala. Kontakt zasílám do IP.
Váhu mám na jednom místě, (Proto mi asi ten první den ukazovala veliký skok - první vážení bylo jinde :slight_smile: válčíme jak se dá. Včera mi dvakrát nevypil skoro nic, jen se kroutil. Takže příkrm.... A v noci a teď ráno mi u toho zase dost brzo vytuhnul a nedal se probudit. Je to trdlík :slight_smile:
12. bře 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak druhej pokus...
Teda já nevim s tím předčasným zastavením růstu - já taky přestala růst někdy kolem 12ti let. Akorát jsem holt měla tou dobou už svoji dnešní výšku... jen ty kila k ní byly dost děsivy.... ale co u děcek se to snese. A časem jsem přibrala na dnešní relativně solidní váhu.
ad kouření - tady kouří jen dědeček a praděda. Pradědu vidí minimálně. Dědu dost často, ale babička kouření nesnáší a tak Eli neustále učí aby mu hubovala a že je to fuj a podobně. Zatím do toho nijak nezasahuju. A jak se to vyvrbí uvidíme. Faktem je že on kouřil odjakživa - svoje děti si vzal sebou na dvůr v době kdy měli zájem - nechal je zapálit si a vykouřit jednu - oba se z toho.... a už na to víc nesáhli. První vnouče nechal plavat - dneska je mu 24 a hulí jak továrna.. tak uvidíme jak to namyslíme s těma dalšíma vnoučatama - jestli taky dostanou v době zájmu preventivní lekci... :sweat_smile:
ad ambulatní porod - po pravdě jsem byla ráda že si můžu odpočnout. U nás to do dnes vypadá že mm má po porodu a je v šestinedělí s trvalou péči o kojence a v noci snad i kojí. Já jsem vzhůru a on ráno vstává a vykládá mi jak je utahanej a to spí v pokoji s Eli - z ložnice jsem ho vyhodila hned třetí den co jsme byly doma - páč pomoc stylem jsem s vámi doma první týden doma aby to nebylo tak těžký a tak prospím celý dopoledne a ty se postarej o obě a uvař a já budu ještě vzteklej když mě jedna z nich probudí mi lezla hodně na nervy. Takže dostal vyhazov z ložnice s odůvodněním ať se vyspí a je mi k pomoci přes den s Eli místo aby ho po nocích budila Klaudie a on pak hodil všechno přes den na mě s tím že je moc utahán z noci. Dodnes mám na talíři že já spím víc jak on. (Na rozdíl ode mne totiž vstává ráno do práce, kdežto já ještě s holkama můžu někdy i pár hodin spát. Že on spí po nocích kdy nekojí to nějak nevidí) takže já to vidím z pohledu zlatý klid ve špitále, ač mi Eli chyběla zvlášť jak byly zakázaný návštěvy....
ad váha - já ji hodně chtěla když mě vystrašenou pouštěli ze špitálu... mm mi to rozmlouval a nakonec po tom co jsme už zkusili jsem mu dala za pravdu. Prý by to muselo být aspoň sedmisegmentové aby odchytala pohyb mrněte a zatím jsme nenarazili na nic co by stálo opravdu za úvahu. Hádám že než ji najdem tak ji nebudem potřebovat. Nejlepší teorii kterou měl byla závěsná váha - kdy malou pověsí do něčeho a odváží ji tahem. To si myslel že by mohlo být nejpřesnější - ale měl půjčenou jakousi z zjistil když se pokoušel odvážit co sní - že když pověsí stříkačku s 20ml vody tak mu to ukáže 10g a když pověsí s 10ml vody tak je tam nula a to mělo mít přesnost na gramy.... co dodat...
ad jogurtárna - vím o tom - škoda bylo to príma.... ale já už se tam podívat nestihnu. :pensive:
Najdem nějaký jiný místo na srazíky - stejně je pořádáme tak často :sweat_smile: :grinning:
13. bře 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
lani.....hihi, já "přestala" růst v těch dvanácti,ale od nějakých deseti jsem vyrostla sotva 2 cenťáky - do 3. třídy jsem byla mezi většíma dětma, pak jsem se hooodně rychle dostala na konec řady :grinning: prostě jak mi začala MS, zpomalil se mi růst.
autosedačky.....my měli u Juli autosedačku půjčenou - obyč chicco. A byla jí právě hrozně velikánská. Tím, že byla vystlaná, tak to zas až tak nevadilo, ale myslím, že bezpečnost byla mizerná. Teď bude mimí na léto, takže žádná kombinézka, žádná deka, lítalo by v tom sem tam. Navíc chci pokud možno izofixovou. Pro Juli jsem měla kočár X-lander a jsem s ním sokojená, další kupovat nebudeme, takže se současně chci pokusit najít nějakou autosedačku, která by na něj šla nasadit - myslím, že je to zrovona romer, ale nejsem si jistá. No uvidíme, ještě jsem to nezačala studovat :wink:
Jinak Juli má teď be-safe a jsme spokojeni, ale nevím nevím, kdyby to bylo dítko většího vzrůstu, tak to do těch 4 let dle mě nestačí....je dost úzká. Ale nám prckům samozřejmě vyhovuje :slight_smile: Jen v létě se v ní J. dost potí.

lllluci....haha, děcko vedle tebe - manžel. To je dobrý :grinning:

ambulantí porod.....já bych ho nedala hlavně proto, že po obou porodech mi během hodiny děsně klesl tlak plus červené krvinky a první den až dva omdlívám. Ale ten 3. den bych už vypadla ráda :wink: pokaždé jsem se doma cítila hned líp.

jogurtárna.....proč ji zavírají? Nevydělává?
13. bře 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:tak tys ho asi v civilu neviděla,ale on vypadá mladší a seriózního doktora si taky představuju jinak :grinning: :grinning: Ale nebonzni mě:grinning:

Koukala jsem,že na janéčko se dá taky přikoupit isofix,ale za tu cenu mě výjde levněji,když koupím golfáč maxi-cosi.Zatím to kupovat nebudu a zkusím,jak nám to bude vyhovovat.Jen musím koupit skate na kočár,prototže riskovat s Ádou nehodlám.

Škoda,že se joguška zavírá.

@lanka:tak to mě by manžel doma pomohl.Rozhodně víc než v nemocnici.Jinak toho doma moc neudělá,ale když potřebuju,tak s malým pomůže.Hlavně teď se snaží.
Včera sice něco pronesl o tom,že nechápe,jak můžu být unavená,když jsem měla den pro sebe (byli s Ádou na výletě).Tak jsem mu připomněěla,že je uklizenej celej byt,maso se mu samo neudělalo a Ádámkovi taky koblížky nevyzkočily z hrnce jen tak.
14. bře 2011 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na Isofix pozor a před koupí vyzkoušet v autě.... já ho taky chtěla, ale když jsme do auta daly tu základnu a na ni autosedačku, tak protože sedadla v autě mají sklon dostala se autosedačka do úhlu kdy by už mrněti padala hlava vpřed. Tak jsme se vybodli na bezpečnější isofix a poutáme na pásy se základnou na pásy u které se dá sklo autosedačky naštelovat což u isofixové základny nešlo.
@llllucka tak to jsi dobrá...koblížky, maso a uklizenej byt místo odpočinku..... být tebou měla bych nohy hore a odpočívala aspoň část té doby... :wink:
14. bře 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka s tím odpočinkem v porodce, taky se na to těším :grinning: Akorát teda je fakt, že se mě bude strašně stýskat po Kubovi. Mamka mě teď řekla, že mám naplánovat porod po 10. květnu, že jí jinak nedají dovolenou, páč je jediná mzdovka ve firmě a neměl by to kdo udělat. No, tak mě opravdu potěšila. Páč ona byla jistota. No, nezbyde, než nechat Kubu manžovi a to si teda nejsem moc jistá, jak dopadne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celej den ho nikdy v péči teda neměl. Vám zavidím, že máte tak starací muže :grinning: Já jsem totiž manžu chtěla doma až po návratu z porodky. Ale jak to tak čtu. Lanko... U nás to asi bude v bleděmodrým. Už teď jsou tady náznaky. Spí jak může, takže i o víkendech pečuju na 100% jenom já :pensive: Žádná extra pomoc v těhu, nečekám ani po porodu :frowning2: . Jsem spíš zvědavá, kdy se taky odstěhuje z ložnice :grinning: Dávám tomu 14 dní po porodu :sweat_smile: A závidím Ti, to dospání se ráno. To u nás nejde. Kuba vstává teď kolem té šesté, manža mě sice nechá ležet, ale spím tak na půl, Kuba po mě lozí, v polospánku čtem knížky a donutí mě kolem osmé vylézt.
@llllucka Gratuluji a závidím chápavého, uvědomělého a nápomocného manžela :slight_smile: To u nás je to fakt spíš typu, cos tu celý den dělala atp... Jako já vím, má toho moc, novou hodně vysokou pozici v obr molochu, takže fakt pracovně přetížený, věčně v práci do večera, někdy i o víkendech, služebky, jednání a šílená zodpovědnost. Ale tyhle řeči nesnáším. Kor teď, v osmým měsíci že :rolling_eyes: Jako on si jede s Kubou plavat třeba, dojde domů a řekne, že teda to oblíkání je šílený, že by se zbláznil, dělat to celý den. Ale že by si pak nějak spojil tu stejnou náročnost se mnou, to ne.
No, je to fajn, že to má někdo taky jinak :slight_smile:

Jinak k autosedačce. My máme původní ke kočárku, Kuba v ní jezdil do 15.měsíců přes zimu, takže myslím, že nám pro prcka bude stačit i na jeho první zimu. Snad nebude potřeba kupovat jinou. Tu větší máme pro Kubu Römer King plus, bez isofixu. Páč máme dvě auta a jedno z nich isofix nemá, naši ho taky nemají, tak aby šla dát sedačka ke komukoliv. A Romer mě přijde v pohodě. Kuba v něm nebyl ani teď přes zimu nějak extra nacpaný. A to jezdil v kombinéze nebo bundě... Ale je fakt, že on je drobnější.

Nemáte tip na nějaký letní fusak pro mimčo? V zimním už asi z porodky nepojedem :sweat_smile: , ale jen deka mě zas ještě přijde málo....Teda pro nás Jarňata. Holky s Letňátkama asi nebudou potřebovat, že...
Počasí venku je paráda, co? Za chvíli vyrazíme na nákup jarních bot, gumáků a tenisek. Já se taaaaaaaaaaaak na to jaro těšila :sunglasses: Jen doufám, že zas hnedka neskončí...
14. bře 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci...já se smála právě proto, že tvého manžela znám a fakt vypadá mladince :slight_smile: nebo teda teď už to není tak "hrozné", ale přece jen k němu chodím už pár let. A taky proto, že ten můj taky vypadá pořád jako kluk :grinning: za pár let budu mít mindrák, že vedle něj vypadám jak stařešinka. Ale za poslední 2 roky se to taky "zlepšilo" - už mu nehádají 17 :grinning: :grinning:

Tak můj manžel doma taky nic neudělá. Je pro něj problém po sobě uklidit hrnek :frowning2: bohužel výchova jeho maminky :angry: můžu se rozčilovat jak chci a je mi to houby platné. Něco jako vstát k miminu nehrozilo a ani u dalšího nehrozí. Že by ráno vstal a nechal mě dospat....tak to byla vyjímečná situace..... U nás jsou úspěch ty pátky, kdy má Juli celý den na starost a občas udělá i úkoly s Míšou. A teda teď, když je Juli větší a já něco dělám (vařím, uklízím, peču....) a ona si pro něj dojde do pracovny, tak když zrovna neprogramuje, tak vyleze a hraje si s ní......takže nějaký pokrok tu je :grinning:

autosedačka....lani a jakou teda teď máte pro Klaudinku? My máme v autě sedadla nahnutá dost - jsou to spíš křesla :frowning2: doufala jsem, že ho na jaro vyměníme, ale zatím to tak nevypadá....oprava nás stála tolik, že se to manželovi teď nechce měnit...... ale snad ho to donutí, až se nám tam ty 3 sedačky nevejdou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. bře 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomóóóc, dneska budíček 4:45!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sharon2 Taky myslím, že tohle je výchova maminky. Manža má totiž navíc dvě STARŠÍ sestry, takže doma nedělal lautr nic :angry: Já ho sice naučila odnášet po sobě talíře aspoň do dřezu, ale tím to tak končí :unamused: A navíc jak jsme u jeho rodičů nebo sester, tak kolem něj skáčou... Takže náprava opravdu nehrozí... :rolling_eyes: Ale jinak je jako fajn :grinning:
15. bře 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
S těma maminkama,když jsem s manželem začala chodit a byla u nich poprvé na návštěvě,tak si manžel sám nenamazal ani rohlík.Všechno mu dělala maminka.Manžel k nějaké samostatnosti nebyl vůbec vedenej a k úklidu taky ne.Proto mě překvapilo,když jsem pak zjistila,že jeho tatínek dělá doma naprosto všechno (uklízí,pere,žehlí,....).Já po něm žádné domácí práce nechci.Zaprvé mám rychleji,když si to udělám sama a hlavně nesnáším,když se něco nedělá pořádně,takže když už se dostane třeba k luxování,tak musím zatnout zuby,jinak bych to po něm šla přeluxovat.Ale on vysává nebo vytírá,když už je nejhůř (třeba jsem nemocná).Čistící přípravky ani neví,kde máme :grinning: .Jediné,co dělá je,že vaří,to jsem ho naučila a baví ho to.Když se narodil Adam,tak několik týdnů vařil opravdu jen on.Teď uvaří tak jednou týdně,ale vím,že kdybych potřebovala,tak kdykoli uvaří a nebo i uklidí.Už jsem ho teda informovala,že se s druhým dítkem bude muset asi víc zapojit,ale stejně ho radši pošlu na procházku a udělám si to sama:slight_smile:S Adámkem pomůže,to je pravda.Koupání a uspávání je plně v jeho režii.Fakt je,že příjde domů,sedne k počítači a čeká,že si Adámek bude hrát sám a on si bude moct pracovat,takže to většinou dopadá tak,že Adámek jde stejně za mnou.Pak se naštvu,řeknu,že takhle ne a jdou si opravdu hrát.Ale každej den to nejdřív "zkouší" s tím PC:slight_smile:Já ho ráno nechám vyspat,protože vstává každej den dřív než já,takže mi nevadí,že si přispí (rozumnějte tomu tak do osmi).On stejně Adámek po ránu chce být se mnou a i když ležím,tak mě z postele vytáhne.Jen občas se mi podaří spát dýl,ale já jsem zvyklá vstávat,takže nejpozději o půl osmé jsem na nohou,i když Adam není doma (ale vstávání před šestou je pro mě smrtící).

@janulava:co to je za budíček.Kuba mi připomíná naše vstávání v létě,to jsme pravidelně vstávali v pět.Naštěstí to pak přešlo.

Dneska jsem si byla koupit ty jednorázové kalhotky a ty síťované neměli,tak jsem si koupila ty druhé.Ale po rozbalení jsem zjistila,že si radši koupím klasické síťované.Tyhle sice "vypadají líp",ale podle mě tolik nesednou.
15. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo llluci.....tobě se to už blíží, viď :slight_smile: vypráno, taška sbalená? :slight_smile:

u nás se stále nic nechystá..... nějak na to vůbec nemám myšlenky....

janulava....to bych nevstávála. Prostě bych řekla, že je noc a spí se, ať si kvílí, jak chce :grinning:
15. bře 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava co jarní zavinovačka do autosedačky emitex - já na ní skončila už teď akorát ji mám otočenou na ruby aby víc hřála :grinning: .. nepomůžu měla jsem budíček ve stejnou dobu a když konečně kolem půl osmé usla vzbudila se ta druhá že už je vyspinkaná a že budem vstávat. (budíčky po kterých do hodiny usne radši neuvádím :sweat_smile: )
@sharon2 koukala jsem po kočáru - abych mohla sedačku narazit na podvozek a nekupovat třetí podvozek jen kvůli sedačce takže jsem nebrala úplně nejlepší sedačku podle testů ale kvůli rozumnýmu kočáru to vyhrála sedačka peg-perégo prima viaggio se základnou na pásy (testy má celkem solidní a s tím autem co máme už by to byla jiná bezpečnost než jak jsem jezdila s Eli) a k ní kočár GT3 stejný výrobce (původně jsem chtěla isofixovou základu) druhá varianta byla sedačka Ion concord (ta je jen na pásy) a kočár jane slalom pro. (Slaloma jsme měli pro Eli a spokojenost jako sporťák... jako hluboký jsme měli inglesinu magnum - bohužel všechno jsem stihla prodat ještě než jsem zjistila že jsem znovu těhu) teď máme jako hluboký roan kortyna.
@llllucka do osmi - to jsi dobrá.... u nás mm když přispat po ránu tak do oběda.... :grinning: jinak dokáže udělat všechno když chce a někdy dokonce i pořádně ale to se mu musí chtít a to se nestává tak často....
Teď máme doma trvalou hádku o chození ven s Eli - že Eli potřebuje na vzduch, klaudie ven nesmí a on by měl denně Eli jak přijde dom vzít aspoň na chvilku ven, nebo být doma s klaudíí.... problém jak ďas. Takže Eli je v podstatě zavřená celou dobu se mnou....a nefunguje na něj nic, logika, vztek, žádost prostě je neprůstřelnej.. sem tam ji vezme ale jinak marno mluvit.
ad kalhotky - taky jsem se v nich necítila a rychle je vyměnila za ty síťované.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. bře 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jezis, Sharon, nestras :wink: Jsem o cca tyden pozadu nez Lucka a sbaleno nemam,vyprano taky ne. Taky se mi nejak nechce :confounded: Furt neco resime na byte, zarizujem, shanime...Dala jsem si termin,ze s tim zacnu na konci brezna.Snad sedo te doby nic nestane :fearful:
Blby je, ze on nekvili, proste vstane a pricupita za nama, s tim, ze mama uz nehaja :grinning: Zaleze si k nam, lezi, ja ho skrabu na zadech, u toho pospavam a on neco mele :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak aspon, ze lezime. Asi to fakt bude jarem a tim svitanik brzo po ranu. Hodne decek v okoli si to zaclo posouvat. A zatazene rolety a tmave zavesy nepomahaji-ozkouseno :rolling_eyes: Oni tu taky dist rvou foglove...
@llllucka jo v lete jsme taky vstavali kol 6,pres zimu nas rozmazlil tou 8 a ted zas zacina drezura. Jedina vyhoda je, se spi pak dlouho odpo. No,clovek si nevybere..
S kalhotkama nevim,ja ani nevedela, ze jsou jine nez sitky :slight_smile: Dneska teda jedem do mesta koupit aspon tyhle veci do porodky.to zas bude vylet, uz fakt nedavam to tlaceni kocaru a bez nej by to s K.bylo na celej den :sweat_smile:
@lanka nakonec jsem objednala letni Emitexovou, ona snad ani jina u nas neni. S tim vstavanim je to des, kor takhle dvojmo.No,mame se na co tesit. Snad se ti holky brzo sesynchronizuji :sweat_smile:
A manzu nechapu, i kdyz u nas je to obcas podobny, cim vic po nem neco chci, tim vic se zatvrdi a nic s nim nehne. A skonci to tim, ze ho poucuju :unamused: Tak snad mu brzo dojde, ze je pak doma vetsi klid, kdyz se Eli trochu vylita venku. Ojo to taky asi zacne k prochazkam teprve vic lajat, jak se ted otepli a bude dyl svetlo.
16. bře 2011 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dneska se mi zdalo, ze mame trojcata!!! :confounded: :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile:
16. bře 2011 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:raky jsem ti chtěla napsat tu zavinku od Emitexu,ale zapomněla jsem.Já ji měla na Adama,ale tu zimní a vůbec jsme ji nebyužili,protože na naši autosedačku nešla (je tam jiné zapínání než u většiny autosedaček).Takže letní ani kupovat nebudu,když možná zase skončíme u té naší a prostě ho budu balit do deky,jak jsem to dělala s Adamem.
Kalhotky si kup určitě ty síťované.Moožná se za ty 2 roky rozšířila nabídka,nevím,ale tyhle jsou na nic.

@lanka:manžel není spáč.Občas dovede spát třeba do devíti,ale víc ne.Dřív jsme to dělali tak,že jsem třeba já spala do osmi,on vstal s Adamem a až jsem vstala,tak si šel znova lehnout (opačně to nejde,já bych neusnula).Ale teď se Adam vzbudí a i když manžel spí vedle něj nebo je vzhůru,stejně jde za maminkou,aby mi sdělil,že chce papat a jediná já mu můžu dát papat (tatínek to asi neumí:slight_smile:)
S vycházkama to máme s chlapama stejný.Adámek taky ven moc nechodil,protože manžel se pořád na něco vymlouval.My máme ještě psa a podle něj nejde jít s dítětem i psem ven.Nevysbětlím mu,že celou dobu chodím ven s oběma a zvládám to.Prostě psa kdyžtak připnu.U nás je blbý to,že Adam,co jsem těhotná,odmítá venku chodit,takže musíme jedině s kočárem.Doufám,že ho to s miminkem přejde.Radši koupím skate,ale dvojkočár teda kupovat nebudu.

@sharon2:jsem na tom jako Janča.nachystáno není nic.Nakoupeno už je snad všechno (včera jsem si objednala noční košile,protože nic do porodnice nemám).Příští víkend budeme stěhovat Ádu,tak na to konečně bude místo,tak musím vyprat a nachystat.Nějak jsem si neuvědomila,že vlastně musím vyprat všechno a na plíny se fakt netěším.
16. bře 2011 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Brňačky prosím jen rychlý dotaz..jedu za hoďku do Brna na pracovní schůzku. Poraďte mi prosím restaurace, kde je nějaká herna, kde můžu svého 20ti měs syna vypustit.Nejlépe obchodní centra Olympie a tak ..díky Sylva
16. bře 2011 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly:bohužel,v obchodních centrech restaurace s koutkem není,protože jsou tam koutky samostatně.Kousek od jedné v Olympii ten koutek je,ale jestli bych si sedla do restošky a nechala tam to dítě,to asi ne.
16. bře 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly V Ikey je samostatný koutek s hlídáním :slight_smile:
16. bře 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathule:není to až od tří let?
Koutky s hlídáním jsou v každém centru,ale všude jsem je viděla až od tří let.Nevím,jak je 20 ti měsíční dítě zvyklé,ale takhle malé dítě bych ani na hlídání nedala.
16. bře 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka je tak to nevím, já mám 6letou takže na to jsem se nedívala
16. bře 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky, už jsem zpět, Ikea teda nic, fakt až od tří, i když můj malý by to určo v pohodě zvládl .-)))

Nakonec jsem to v rychlosti pořešila v Avionu u číňana ..jsou tam aspoň ty kuličky se skluzkou a malý tam kupodivu vydržel 2 hodiny!

Ale řeknu Vám, že to Brno je na tom asi podobně blbě jako taky v Ostravě...Tady je toho taky celkem málo na tolik dětí..

Každopádně díky moc..Sylva
16. bře 2011 v 17:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saly:juj na to jsem zapomněla.On je to takový minikouteček,ale malej to tam má taky rád:slight_smile:
Ono nejde o to,že by to nezvládnul,ale v těch koutcích,co jsem teda viděla,ty děti moc nehlídaj,tak bych měla strach,aby se mu něco nestalo.
16. bře 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka To je pravda,spíš bych se bála, že mi ho tam ti větší ušlapou, ty ženské třeba u nás v ikea mi nepřijdou, že by je vůbec pozorovaly, se tam spíš vykacávají a hlídají čas:slight_smile:
16. bře 2011 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk koutky jsem teda nezkoušeli. Ale v Olympii je restaurace hodně blízko toho supermarketu (vaří tam) a pod schody mají takovej prostor pro děti. Eli se tam líbilo ale hlídat si je člověk musí sám :grinning: Trochu pozdě co?

nicméně jsme zpět z kontroly v 6ti týdnech. Dr. nás nepotěšila páč potvrdila manžovu teorii o tom že má malá tříselnou kýlu. Takže nás čeká vyšetření a pravděpodobně v budoucnosti operace... a tady mám dotaz - netušíte kde se to všude dá operovat - o Brněnské dětské nemocnici jsem slyšela samy horory tak mě zajímalo jestli máme možnost i někam jinam... bohužel těžce nestíhám - zvlášť když malá nesmí plakat... takže bych byla moc vděčná za pomoc pokud některá máte čas hledat.......
16. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj hoky, venku hezky, tak se sem dostanu míň :dizzy_face:

@llllucka za ten kontakt na lak.poradkyni budu ráda, i jak byla případně kamarádka spokojená, díky moc :wink:
my máme pro Matyho z druhé ruky Maxi-cosi Priory a jsme taky moc spokojení - samo doufáme, že je fakt bezepečná, ale taky, že se o tom nikdy nebudem muset přesvědčit "na vlastní kůži" :pensive:
Jak ti jinak pořád je? Pořád máš klidový režim?

@michmar ještě jednou díky za ten kontakt - jsem ráda, žes byla spokojená :wink:

@lanka dobrá lekce s tím kouřením :wink: a samo dobrej nápad - opadne to vzrušení ze zakázaného a zbyde jen ten "hnus" :sweat_smile:
to je mi moc líto, že malá musí na operaci :pensive: my byli taky ve třech týnech a byli jsme v Brn.dětské a tam na chíře to bylo v pohodě - já si teda stěžovat nemůžu, i když jsem ted na tu nemocnici taky neslyšela zrovna chválu - teda hlavně na pohotovost. Ale zas tam jsou odborníci - na těch sálech a jednotl.odděleních, no :astonished: kde jinde, to bohužel nevím :frowning2:

@sharon2 jj, jogurtárna prý nevydělává :frowning2:
ještě k těm sedačkám - romery jsou bezpečné a hlavně taky uzké - takže asi tip pro vás :wink: Maxi-cosi jsou o dost širší :stuck_out_tongue_closed_eyes:

koukám, že někteří chlapi jsou všichni stejní!!! :grinning: :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no jo, někdy fakt lepší neudělat nic, aby teda viděli, co se doma opravdu děje a co se stane, když se neudělá s domácností vůbec nic - no s péčí o děti je to zatím u nás horší, že - hlavně u miminek ot nejde, takže to jim asi jen tak nedojde. :zipper_mouth:
a koukám, že se to tu vyskytuje celkem hromadně :astonished: Mm by i pomáhal, nemá s tím problém, třeba vaří rád a celkem často, ale zas je furt v práci - takže to vyjde více méně nastejno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava ty jo, tak mamka chce, abys přenášela??? to teda asi půjde těžko -tak snad se prďolka rozhodne přijít na svět nějak "rozumně", abys tam mohla aspon mít toho manžu, u porodu. :pensive:
no, tvůj manža má opravdu náročné povolání, ale že si nespojí náročnost péče o dítě a ještě k tomu vysoký stupen těhu??? ach jo, no :frowning2: Můj manža by se taky postaral, ale taky je furt v práci, tak to bude vic na mně. Ale je fakt, že když je doma a já nezvládám, tak ho v poho pohlídá a postará se :wink:
já byla moc spokojená s fusakem do autosedačky od Emitexu - takový ten s "nožičkama" - my měli zimní verzi, ale mají i letní - což už jsi asi objednala, že :wink:

16. bře 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:Lani,v úterý jdeme na očkování,tak se zeptám dětské,jestli to jde i jinde.Jen si musím vzpomenout:slight_smile:Ten koutek v Olympii nahoře máme rádi,ale je tam vždycky šrumec,takže si člověk musí sednout hnedka k tomu.Minule to teda vypadalo,že Adam,coby nejmladší,to tam má na povel.Když mu nějaký dítě zavazelo,tak je prostě odstrčil.

@saly:právě.Co jsem nakukovala do hlídacího koutku v Olympii,tak děti nikdo nehlídal,takže bych měla stach,aby mu nejenom někdo něco neudělal,ale aby si neudělal něco sám.On je hroznej horolezec.

@jana.sun:Jani,já jsem ještě nebyla na kontrole,takže klid se snažím dodržovat pořád.Ale už mě to štve.Těšila jsem se,že příští týden už bude Adámek jen doma,ale naši mají v plánu,že si ho zase vezmou,tak nevím.Jak se spojí s manželem,tak nemám šanci.Prostě na prvním místě je miminko a já se podle nich musím podřídit.Příští víkend jsme ho "slíbili" tchánovcům,tak bych s ním chtěla přes týden,co nejvíc být.Ale fakt je,že on je tam strašně spokojenej a když jsem s ním,tak si to pak fakt užívám.Jsme taková Babička :grinning: Mám pocit,že mu víc chybí náš pes než my:slight_smile:
17. bře 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, operaci kýly teď řešila jedna maminka co s námi chodí na cvičení. Šlo teda o starší holčičku asi jako D. V Brně v dětské nemocnici ji operovat nenechala, protože prý by nemohla s ní být až do chvíle narkozy. Prostě že by jí na oddělení odevzdala a na operaci jela malá sama. Nakonec zvolila Břeclav, kde jí prý umožnili být s malou až do poslední chvíle, tzn. až do chvíle než jí dali pod narkozu a pak zase hned jak se probouzela.
17. bře 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci @llllucka no kdyby měla rok tak to udělají skoro všude... ale takhle malé mluví o nevybavenosti anestezie a všichni svorně říkají od roka (volala jsem do kyjova a na soukromou chiru v Brně)... otázka je jak dlouho budeme moci počkat vyšetření aby se zjistilo nakolik moc je to akutní nás teprve čeká.
@jana.sun Matymu operovali co? A probíhalo to jak (tj byla jsi s ním do kdy až a přístup personálu?) klidně i IP jestli ....
Já vím že odbornost tam mají nejlepší ale ten zbytek... nerada bych jí dělala nějaké psychické bloky. Nemluvě o tom že když nás pediatrička odeslala tak už hned upozorňovala že chira je hned vedle nějaké ambulance kde děti chodí a chrncají takže prý plínu přes hlavu a cpát se do dveří ať jsme co nejrychleji pryč..... co dodat (ne vycházku nesmíme - do špitálu musíme ....)
17. bře 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:jak jsou na tom Bohunice?Myslím,že v menších špitálech budeš mít s takhle malým dítětem problém.Přesně,jak jsi psala,nejsou na to vybaveni.Zeptám se ještě kamarádky.Je doktora a navíc má tchýni dětskou lékařku.Ale taky můžu až příští týden,protože je momentálně v Alpách.
Každopádně držím palce,ať vám to všechno dobře dopadne.
17. bře 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka to je mi líto, že má malá kýlu :frowning2: Já ji měla taky pupeční i tříselnou. Pupeční mi operovali ve 4 letech a ta tříselná mi zmizela. Těsně před další operací. Ale u tak malých miminek asi nečekají, co to udělá, asi je to taky dost bolestivý... Já si na to nijak nepamatuju. A to už jsem měla 4 roky. Žádné vzpomínky na to nemám, jen jizvu :confounded:

Jiný špitál než DN v Brně neznám, ale osobně bych ji teda do žádné malé okresní nemocnice nedala. Ségra dělá dětskou sestřičku na Interně - JIPce v dětské. Předtím dělala jen na Interně a co mě teda občas vykládá, jak jim tam děti vozí po "zanedbaných diagnózách",v jakém jsou hrozném stavu a tak podobně, jak se pak oni můžou zbláznit, aby je dali do kupy, tak bych teda šla jedině tam. Zrovna nejhorší stavy jim vozí " za 5 minut 12" z Břeclavi a myslím z Vyškova (ale tím si nejsem jistá). Kamarádky chlapeček byl na operaci na chirdě v dětské s nožičkama několikrát a na péči i přístup si teda nestěžovali. Ale to je stejný jako s porodnicí, všude fakt záleží na tom, kdo má zrovna službu :angry: Ale řekla bych, jak už psaly holky, že odborně a vybavením na tom asi budou nejlíp. Když jim posílají i děti z Motola nebo Ostravy... Jako je mi jasný, že to můžu vidět zkresleně, očima personálu :unamused:

Držím pěsti, ať vyberete dobře a dobře to malé dopadne!

@llllucka Luci, jen si ten klidový režim užij, když máš tu možnost, ať je mimčo fakt v pořádku. Adámek zas aspoň nebude tak v šoku, až budeš v porodnici. Ale jako chápu tě, taky by mě bylo smutno.
My jsme v koutku v Olympii u těch restauraček nahoře byli jen jednou, Kuba byl nadšený, ale manža mu byl pořád za zadkem. Bylo tam hodně starších dětí a Kuba je teda dost neprůbojný. Hlavně po té, co ho zfackovala :angry: asi 4letá holčička v kavárně, to se měsíc dětí fakt bál. Teď už mezi nima jen nestojí a neříká "nenene", když se nějaké přiblíží, ale on je spíš ten odstrkovaný a nechá si brát hračky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Proto si myslím, že by se mu hodilo to otrkání se ve školce. Jako zkušenost tehdy udělal fakt špatnou, ale časem se to lepšilo...

@jana.sun jojo, buď přenášet nebo rodit dřív. Asi mimču ukážu kalendář, aby mělo jasno :grinning:
Manžel je teď fakt tak přetížený, že mám pocit, že už prostě ty rodinné věci nějak neudrží. Jako ani před tím povýšením to s pomocí doma nebylo nijak extra, ale Kubu třeba 2x v týdnu hlídal, já chodila cvičit nebo jen si tak užívala osobní volno. Párkrát jsem v létě vyrazila s holkama na festival pod stan, ale teď je to fakt jen na mě.Vařit teda nevaří, kromě guláše a halušek :grinning:. Jediné co ještě zvládá, je to dozařizování bytu. Mám obavy, že tohle tempo stejně v práci dlouho nevydrží :confounded:
Já mám spíš pocit, že většina z vás má doma ty ochotné chlapy :slight_smile: A to máte štěstí!

Lanko, tak ještě jednou držím pěsti, ať to v pořádku ustojíte!
17. bře 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek