• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka no jo, mimi je na prvním místě, tak to prostě je - ale třeba ti na kontrole řeknou, že už není klidový režim tolik třeba a budeš moct být s Adou víc :wink: nejlepší by bylo, kdyby třeba mamka mohla na pár dní k vám, že by ti ho hlídala a ty bys byla u toho :dizzy_face: Už se ti to ale krátí, ono to rychle uteče a budete spolu všichni :wink:

@lanka Dani, já nevím, myslím si zase, že je lepší, aby malá šla na tu operaci co nejdřív, jenže u vás je to jiné v tom, že kojíš. Já nekojila, navíc jsem měla tu hnusnou depku, takže jsem jim tam Matyho "dala" s tím, že mu pomůžou a tím vlastně i mně. Maty furt blinkal a furt měl hlad, pak mu diagnostikovali pylorostenosu - což je zužená trubička ze žaludku, takže bylo potřeba menší chir.zákrok, aby to "napravili". Pravda na příjmu chíry to byla hrůza hrůz - ten přístup, ale pak na lůžkovém už lepší, vše nám vysvětlili, bylo to večer, takže si ho vzali s tím, že do rána ho budou pozorovat a ráno se rozhodne, jestli půjde na operaci. Být jsem s ním nemohla - ale jak říkám, tehdy mi to ani nepřišlo, byla jsem dost "mimo" a od prsu si ho neotrhávala, takže fakt jiná situace :astonished: Starali se tam o něj moc hezky, on teda většinu doby prospal a když šel z JIP na normoš pokoj, tak jsem tam s ním už byla a to celodenně - i v noci. Dokud byl na JIP, tak jsme za ním mohli jen na návštěvu. Trauma, si myslím, že neutrpěl, doma mi s ním tehdy pomáhala mamka a manžel střídavě, takže flašku byl zvyklý dostávat od "kohokoli" a pak na tom lůžkovém oddělení byly sestřičky-žákyně a ty ho nedaly z ruky - byly z něho úplně unesné, pořád at já si jdu odpočinut a ony, že se postarají - no úplně by mi ho tam rozmalily :sweat_smile: Snad jsem ti "pomohla", asi si to taky nedovedeš představit, že ji dáš z ruky, možná by ti umožnili být s ní víc. Já si fakt stěžovat nemůžu, horší by bylo nechávat ho tam ted, když je větší, to si nedovedu ani představit!!!! :confused: :confused: :confused: Ale zas kdybyste vydržely do toho roka - kdyby to šlo, tak jít do té menší nemocnice a můžeš být s ní celou dobu, no uvidíš, co vám řekne dr. Moc vám držím pěsti, at se to zvládne nějak co nejvíc v pohodě :pensive: :pensive:

@janulava ty jo, chudák Kuba, to není moc hezký zážitek - doufám, že to zmíněná holčička od maminky schytala a jestli ne, tak ode mně by to schytala určitě!!! :angry:
no, tak rodit o něco dřív by se dalo, ne :wink: zkusit to trochem "rozhýbat" :sweat_smile:
víš jak, manža je ochotný, ale taky jen do té doby, než toho má hafo v práci! :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás krizový zlom nastal loni na podzim, kdy musel ze zdrav.důvodů zůstat na 3 měsíce doma, jinak by fakt padl, delší dobu už s ním fakt nic nebylo, vůbec doma "nefungoval". TEd se to fakt dost zlepšilo, tak doufám, že to tak i zůstane co nejdýl :dizzy_face:
18. bře 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to je počasí, co? :frowning2:

lani......chudák Klaudinka, ta kýla je asi dost bolestivá, ne? S nemocnicí neporadím, s dětskou nemám nejlepší zkušenosti, ať už odbornost tak jednání, ale obávám, se, že to bude všude stejné...... Ale vždycky se jednalo o dítko nad 2 roky. U maličkých to snad bude lepší, hlavně v tom, že tě tam vůbec nechají.....

Já byla ve čtvrtek na kontrole. Myslím, že se prcek před pár dny otočil, protože mě kope jiným způsobem a děloha mi zas nechutně tvrdne. Dr se mě ptal, jak se mám, tak říkám - pane doktore, jako těhotná :grinning: dýchat nemůžu, v nohách mám křeče, břicho mi tvrdne, nic zajímavého. Tak se zasmál a prý bude hůř :grinning: :grinning: pak teda hlásil, že se mimino tlačí dost dolů, ale čípek zatím drží, je jen mírně zkrácený. Na doporučení hodně polehávat. jsem se zasmála a on, že teda nic neřekl......
No ale naštěstí mě vezl manžel, protože než jsem došla do auta, tak se mi rozjeli ve velkým poslíci a já hodinu rozdýchávala křeče....nebo teda jednu velkou křeč a tvrdnutí břicha. Nevím, jak bych to zvládla být tam vlakem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak to přešlo, ale od té doby se necítím moc dobře. Dnes jsem jela do školy a dopoledne mě to chytlo zas :unamused: takže víkend mám v plánu fakt co nejvíce proležet. Jen se mi teda nelíbí, že za 14 dní mám jít na kontrolu znovu a jestli mi po tom vyšetření zas bude takhle, tak děkuju pěkně :frowning2:

llluci...buď ráda, že se manžel spojí s mamkou a výsledkem je, že ti pomůžou :grinning: Adámka si brzy zase užiješ, neboj :wink:
Můj manžel mi max. řekne, že kvůli mému vyšilování s velkým úklidem /a tím nazývá každé zametení a vytření celého baráku, které teď dělám, až když už není zbytí/ ještě předčasně porodím.....ale aby vzal mop a udělal to, to né...... :angry:
18. bře 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 ty jo, Šári, no pěkně si "užíváš", tak aby to nakonec nebyl předčasnej - fakt bys měla víc odpočívat, ale to se lehce řekne, co :zipper_mouth: Bereš vápník a magnezko? to by mělo aspon trochu na ty neduhy zabrat, ne? :wink: drž se. máš pravdu, kdyby se manža místo řečí zapojil, udělal by líp - nevím, proč to pro ně je takový problém :rolling_eyes:
18. bře 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jj, není zač. Pokud vyzkoušíš tuto, doufám, že budeš taky spokojená.
Myslela jsem si, že už jsme v pohodě - vyzkoušela jsem nové kapky na bříško. Týden byl vcelku klid - pěkně z prsa pil. Ale od čtvrtka se zase začal kroutit, takže dnes už dávám příkrm odpoledne při každém kojení... Ještě zkouším odsávačku, jestli třeba budu mít víc mlíčka a půjde mu to líp, nebo už se s tím asi smířím...
@lanka Jak zjistili, že má kýlu? Jaké jsou příznaky???
19. bře 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar tak moc držím pěsti, at se to ještě nějak upraví a je líp :wink: je to někdy holt boj :frowning2:
19. bře 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun přesně tak. A když to nepůjde jinak, Nutrilon to jistí... :slight_smile:
19. bře 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jakej jste měli víkend?Co ty šárko,jak ti je?
Já mám tenhle týden po dlouhé době Adámka u sebe.Jen v pátek si ho berou tchánovci,protože potřebujeme nachystat pokojíček a hlavně ho hrozně chtěli hlídat.V sobotu jde na kinderparty,tak bude určitě nadšenej.
21. bře 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava jasně že to chce zvážit, a rozhodnout, ale já zas pro změnu nepotkala moc lidí co by DFN chválili, tak nejsem moc "nadšená" tím to osobně zkoušet...
@llllucka bohunice jsem nezkoušela neboť po porodu "kolegyni" na pokoji odesílali malou na obilňák aby ji zaintubovali, a běžně od tam děti posílají pryč tak jsem se domnívala že výbava tam asi taky nebude, ač jsem se neptala...
@jana.sun jo jo přesně tak musíme počkat co nám prozradí.... já mám pocit že trauma si Klaudy odnesla už i z porodnice.... celý rychlíkový ošetření po porodu proběhlo totiž v jejím případě ve "vzduchu" teda drželi ji ale v prostoru ječela jak tygr. A dodnes pokud ji zvednu a není v zavinovačce nebo pevně k něčemu přitisklá tak sebou škube a řve očividně strachy. Myslím že jedno na odbourávání mi stačí.... Od Eli to vůbec neznám tu mi položili okamžitě na břicho, po porodu ani neknikla a tahle hrůza z volnýho prostoru ji taky minula.
@sharon2 jak moc bolestivá to netuším... můžu se zeptat.malé.... :grinning: četla jsem mm když se zeptal co na koni nového to co jsi napsala o svém mm tak prohlásil jestli ti chapi nejsou všichni stejní,,,,, to sedí. Ale že by s tím něco udělal... :unamused:
@michmar příznaky být nemusí žádné. Všimly jsme si asymetrie v tříslech, tak tu mm prohmatal řek co si myslí a že se mám Dr. otázat a ta to potvrdila a odeslala nás na chirurgii ať si to řeší tam. Jinak když zadáš kýly v dětském věku tak ti info vyjede i s příznaky.
Nic mizim. Nemám ji nechat zbytečně plakat a tím pádem těžce nestíhám...
21. bře 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michmar tak, tak, než nějaké velké stresy a já nevím co - tak ty kojenecký mlíka jsou dnes fakt kvalitní :wink:

@llllucka no paráda, tak to si Adámka moc užij :wink:
a teda kinderparty, jo? no to si to určo pěkně užije :wink: :wink:

@lanka chuďátko Klaudinka - snad to nějak nakonec dopadne tak, aby další trauma nebylo!!! :pensive: :pensive: :pensive: Maty měl taky hrůzu z volného prostoru a nesnášel, když jsme ho nechali i ležet nahého a dostal se z toho - prostě z toho vyrostl :wink: on to možná i bude "běžný" problém těch nedonošeňátek :pensive: :pensive: :pensive: Ale věřím tomu, že jak bude malá růst a sílit, tak ji ta hrůza poleví :wink: Uvidíte verdikt, no - snad nebude tak zle :zipper_mouth:
21. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

lani....jojo, poznámky chlapi pronesou ale skutek utek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
musíš mít záhul...Elenka chce určitě taky svůj díl pozornosti, co?
a chudák Klaudinka, to budete zavinovat asi dlouho....

llluci....tak kinderparty, jo? to musí být super .-) a jak je ti? a gragulka k dokončování pokojíčku!! těšíme se na fotky :wink:

Jinak mě je chvílema úplně dobře, a pak najednou stačí abych se sklonila, dřepla...cokoliv a mám během 5 minut pocit, že porodím....tak nevím, co to má znamenat. Zatím to vždycky nejpozději do hodiny přejde, ale pak je mi tak všelijak. A teda v noci mě chytají strašně křeče do nohou, dřív to byla tak jedna dvě ob den, teď i 5krát za noc, takže ráno mě bolí svaly jak po maratonu.
No.....nevytřela jsem :grinning: nevyžehlila :stuck_out_tongue_closed_eyes: opět neumyla okna (už přes ně není skoro vidět :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: - jsme hned u silnice, takže děs).....víceméně jsem celý víkend proležela..... a když jsem včera večer po víc jak týdnu "konečně" udělala aspoň bábovku, tak se na ni všichni vrhli (Juli snědla skoro 3 kousky), jako by neměli nic sladkého aspoň měsíc a ráno na snídani už nezbylo.......co si pak o takové matce pomyslíš :grinning: :grinning: chudáčci moji, je trápím :grinning: :grinning:

jo a měli jsme uplakané odpoledne.......umřelo nám morče, našla ho Míša, když přišla ze školy........
21. bře 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:já trpěla křečema u prvního těhu,takže tě naprosto chápu.Člověk je i po noci vyčerpanej.No,snad je ti trochu líp.
Já jsem teda taky neměla moc klidnou noc.V noci jsem šla na záchod a jak jsem si lehla,tak mě začalo bolet břicho.Ne křeč,spíš bodavá bolest v podřišku.Asi 5x za sebou,tak se malej začal vrtět a přešlo to.Netrvalo to moc dlouho,ale i tak jsem se pak pořád budila.
Šári,fotky by byly k ničemu.Dáme mu tam zatím jen postel a hračky,přestavba se bude konat až v létě.
22. bře 2011 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, víkend byl nákupní, takže nic moc :unamused: Už ať je ten byt fakt vybavený :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že jste ho měly aspoň vy příjemný a v klidu :slight_smile:
@llllucka To je fajn, že si užiješ Adámka :dizzy_face: Taky vám vychází počasí, to se hned užívá líp! Za chvíli s Kubou vyrážíme na prohlídku okolí. Doufám, že bude chodit. Máme to teď jak vy. Nějak mi přes zimu zlenošil nebo nevím, jeslti je to kvůli těhu. Ale fakt nechce ujít ani 300m k zastávce. Tak ho většinou vleču v golfkách, jenže z toho mě pěkně bolí břicho. Bydlíme na kopci, takže do obchodu, na bus atp. musíme do kopce. Ono to jako není zas taková hrůza, ale pro těhotnou je to záhul :grinning:
A Kinderpárty si užijte, teda hlavně Áda, že... :grinning:
Co já bych za to dala, kdyby se někdo dobrovolně hlásil o Kubu na hlídání na celej víkend :sweat_smile: naši ho chtějí vidět, ale většinou jedem všichni na jeden den. Teď budou rekonstruovat koupelnu a kuchyň, tak to víkendovka nehrozí a tchánovce nekomentuju :angry: Jako když se našich zeptám, tak mě neodmítnou, ale štve mě, že to nenavrhnou sami, připadá mě blbé, jim říkat...
Holky k těm bolestem břicha, já se teda taky přidávám. Hlavně večer, po celém dni, mě to bolí fakt fest, já to prvně nezažila, tak nevím, jestli je to tvrdnutí břicha nebo co. Ale mám pocit, že mě praskne, strašně se napíná, nemůžu se ohnout. Mám na to magnézko, je fakt, že když ho vypiju, že to na chvíli pomůže, ale nějaký zázrak to není :unamused: Hlavně se může jen do konce 36.tt. To už moc času nemám, co budu dělat pak nevím. Mě fakt pomáhá polehávat a nikam nechodit. Jenže nakoupit se musí a být celý den zavření s Kubou :rolling_eyes: Vy na to něco berete?

@sharon2 Fakt se šetři! Ty to máš teda v hodně silné intenzitě. Na okna se vykašli, se nezblázní, aspoň vám nekoukají z ulice do bytu :grinning: Já vím, že se to lehko říká, ale mysli na mimčo. Myslím, že my dvě s Luckou už jsme z nejhoršího venku, mimča už by asi byla dost silná a doufám v pohodě, kdyby něco. Ale u Tebe je to fakt moc brzo. :frowning2: Včera jsme jeli kupovat jarní boty a měla jsem z toho tahání kočáru fakt celý den křeče. Přešlo to až přes noc. Je to hrozně nepříjemný a stejně se děsím, že bych porodila už teď :confounded: takže jsem se rozhodla, že vypínám a budu víc v klidu. Uklizenej byt mě za to nestojí. Manža má sice řeči, ale stačí na něj houknout, aby si představil, kdybych byla předčasně v porodce kvůli nějakým komplikacím, co by jako doma dělal a je klid. Aspoň na chvíli. Ti chlapi jsou fakt praštění! Takže byt udržuju v čistotě, ale nijak to tu nepigluju a neleštím :sweat_smile:
Šári, tak ať to brzo přejde!
A vůbec, dávejte na sebe pozor všechny!!!!

@lanka Přeju ať se brzo rozhodnete a ať už to bude jakkoliv, ať všechno proběhne v pořádku a Klaudinka nemá žádné další trauma a zbytečné bolesti. Kýla totiž bolestivá je :frowning2:, hlavně čím je větší, tím víc to bolí (vlastní zkušenost). Nejdřív jsem nevěděla, jestli to psát, ať Tě neplaším. Ale třeba ti to pomůže se rychleji rozhodnout. Ach jo, proč se musí takhle trápit ty nejmenší děti.
Jinak ono se všeobecně říká, že děti, které nejsou hned po porodu u maminky jsou plačtivější. Já osobně nevím, ale přijde mi to logický. Bez toho bezprostředního kontaktu jsou v cizím, zimě, neslyší mamčin hlas a necítí teplo, na který jsou zvyklý. Ale určitě z toho vyrostou :slight_smile:
@jana.sun Jani, na co je dobrej vápník? Taky nějak na ty křeče a bolesti břicha? A jak je tobě? Doufám, že všechno v pohodě :slight_smile:

Holky, kdy vás gyndaři předávají do péče porodky? Můj až v tom posledním týdnu. A právě nevím, jeslti to není pozdě. Jestli se někde musí registrovat, abych pak mohla rodit, tam kde chci. Někdo chodí už od 36. týdne do porodky, takže tam pak má vlastně kartu, ale pokud půjdu až ve 40.tt, tak se mi to zdá pozdě. Nevím, jeslti si tam můžu napochodovat jen tak, bez žádanky nebo nějakého papíru z gyndy ...
22. bře 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,já jdu naposledy ke své doktorkce začátkem 37. týdne a pak mě odesílá do porodnice.Ale je to proto,že nemá monitor.Doktoři,co ho mají,tam většinou posílají na poslední chvíli.Někdo mi kdysi říkal,že je lepší,když rodš tam,kam chodíš na monitory,ale podle mě tě vemou podle místa.Ani nezjišťují,jestli u nich máš kartu.Určitě se mě s Adámkem na tohle u příjmu nikdo neptal.
U nás se babičky o hlídání spíš hádají
Na bolest břicha zabírá jen klid a magnézko.Taky nechci vidět,jak to bez magnézka budu dělat.Mě to naštěstí většinou do půl hoďky přejde.Vždycky zkouším polohu a tak.A nejvíc zabere,když mi manžel hladí břicho,ale to ho moc nebaví.
Jani,už máš to rozhodnutí o výši mateřské?Já jsem to ještě nedostala,tak nevím,jestli tam zavolat a zeptat se,jak to s tím vypadá nebo jestli je to normální.
23. bře 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun to mě nějak nenapadlo že to mohl být problém nedonošenců.... asi že žádného tak zblízka neznám a ani jsem nijak nedohledávala co jsou problémý nedonošenců - asi bych se zbytečně děsila... Počítám s tím že z toho "vyroste" akorát je to pro nás teď řev navíc - třeba po koupeli ji ani jinak ven nedostanu než "prostorem" ....
@sharon2 Já myslím že to znáš - Míša sice byla starší ale o to možná horší - páč byla dlouho navýsluní sama.... s tím úklidem - já si myslela že po porodu to půjde ale řekla bych že je to ještě těžší než před ním. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže budete kupovat další morče - nebo to jediné bylo nejlepší a jedinečné?
@janulava s magnézkem říkají do 36tt ale já ho s Eli brala do 39 (poručeno dr.) a pohoda.takže třeba snížit si dávku a šlo by to. Neplašíš - stejně s tím nemůžu nic dělat, musím počkat co s tím udělají doktoři... jestli budou čekat až trochu zesíli, nebo jestli budou čekat ještě dýl.... copak to laik jak já může posoudit kde je víc rizik.... :sweat_smile:
Pokud vím tak v brně se není třeba registrovat nikde. Prostě přijedeš odrodíš a hotovo.... u Eli mě předávali ve 40tt teď mi řekli ať se domluvím v 37tt ale jen proto že jsem tam musela chodit na doplery tak abych nemula lítat na dvě místa....Ale žádnou žádanku ani papír jsem neměla.
@llllucka rozhodnutí o výši mateřské jsem dostala až ke konci února a mateřskou jsem"pobírala" od ledna.... takže je to na dlouhé lokte...
23. bře 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem sem včera psala příspěvek a jak jsem dala odeslat, tak padlo spojení :angry: naštěstí mi šlo dát "krok zpět", tak jsem si to zkopčila do Wordu a zkopnu to sem..snad to ještě bude aktuální :sweat_smile:

...
@sharon2 s úklidem klídek - ona se ta špína při určitých centimetrech začne odlupovat sama! :wink: :grinning:
ted nevím, jestli na křeče v nohou je vápník nebo magnesko - ale obojím určo nic nepokazíš - mohlo by ti to zabrat i na to břicho :pensive: :pensive:
chudák Míša - to musel být šok!! Morče to má za sebou :astonished: :astonished: :astonished:

@llllucka
@janulava dávejte na sebe pozor - samo u vás už by dětičky nebyly v ohrožení, ale já rodila 35+5 a můžu říct, že každej týden fakt dobrej!!! Vypiplávat dítko do 3 kg je fuška - a zvlášt, když už doma máte jedno batole, tak nic nepřehánět a spíš už se jen šetřit :wink: Však si ty svoje drobky užijete ještě habakuk :sweat_smile:
Jani, ty hlavně se opatruj, s tím taháním všehno možného do kopce!!! Manžel by měl mít rozum a pomoc ti ted - třeba aspon s těma nákupama!!! :angry:
vápník je dobrej vždycky!!! a po porodu na kojo hlavně. já teda si pro sebe budu pořizovat přírodní, i magnesko, nemám ráda "chemii" z lékáren - moc tomu nevěřím :zipper_mouth: ale vím, že na jedny křeče zabírá vápník a na druhé magnesko - a ted nevím, co je na které - asi na nohy vápník??? :sweat_smile:
jinak dík za optání - já jsem celkem v poho - hlavně si ted moc moc užívám pobyt venku na slunku - to mě fakt nabíjí!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jani, registruje se jen v Práglu a to ve 3.měsíci!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Tady ti to nepomůže, nejlepší je v den D zavolat, abys nejela kdyžtak zbytečně někam, kde je zrovna plno. Čísla na porodky jsou na netu - já juknu, někde jsem měla Bohunice, tak možná ještě mám :wink: Já rodila předčasně a taky jsem nestihla monitory v porodce, tak jsem prostě zavolala do těch Bohunic a oni, že můžu dojet - akorát je tam větší zdržovačka s vyplnováním těch papírů, když jsi tam poprvé - ale tak zlý to není :wink: Myslím, že to že tam chodíš na monitory a máš kartu, ještě neznamená, že když mají stop stav, tak že tě vezmou. Upřímně, já sama bych se nerada někam takto "hrnula" a pak rodila na chotbě nebo kde??? :fearful: :pensive:

@lanka no bude to chvíli trvat, než jí přestane prostor vadit, začne to být lepší, jak zesílí :wink: Jak jste vůbec ted s kilčama na tom? Já teda taky o problémech nedonošenců nečetla, ale toto mi myslím řekla Mudra. nebo jsem si to vyvodila sama? Nevím.
23. bře 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, rozhodnuti o vysi materske taky nemam.pro jistotu jsem volala na g :sunglasses: ajdosku, jestli tam uz vubec maji ten papir od zamestnavatele. Ten tam maji a pry to za brezen prijde na ucet kol 15.4., to same ten dopis domu. Jako casu maji ocividne dost :angry: Je to banda lina!
23. bře 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, to je krááááásně :slight_smile:

lani....myslím, že ten děs je fakt u tady těch předčasňátek častý. Neteř byla o 5 týdnů dřív a měla to taky - ne teda v takové intenzitě, ale volný prostor nesnášela a některé kamarádky o tom tak mluvily, že musí hodně zavinovat, nosit apod.
Morče kupovat nebudeme, poslední půl rok jsem se stejně jen rozčilovala, že mu zapomínala dát věčně vodu nebo žrádlo, už si s ním ani moc nehrála. Víc kolem něj běhala Julinka, nosila mu zeleninu, jablíčko.....Ale klec a zbytek schováme, je jasný, že za pár let Juli a nejmenší budou něco takového požadovat a že mě to čeká znovu :wink:

Holky, kolik procent výplaty je vlastně ta mateřská? Já si nějak nemůžu vzpomenout kolik to bylo.....hihi ať vím, s čím počítat :wink:
Jinak magnézko beru, ale na to břicho to moc nepomáhá.......
A každý úřad má na vše 30 dní.....

23. bře 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Sari, me to magnezko taky moc nepomaha :( Jak je, uz lip?
Jinak vysi materske nevim. Ptala jsem se ucetni v praci a nevedela, pry uz to nepocita zamestnavatel, ale primo socka :frowning2: Ale moc me nepotesila,pry si kolegyne stezovaly, ze maji o dost min. Takze tezko rict, oni totiz materskou od doby, kdy jsme na ni byly my (r.2oo8) dost zvedli.Pak ji zas trochu snizili, ale podle me by to melo vychazet porad o trochu vic, nez jsme mely puvodne. urcite se nevratili na ten puvodni strop, co byl za nas.ale to jsou fakt jen moje domnenky.mamka jako mzdovka me posilala odkaz na nejakou kalkukacku.az budu u pc,tak ho sem dam. Akorat na to myslim, musis znat prijmy v roce, ve kterem jsi sla na tu prvni materskou. Coz ja teda z hlavy nevim :sweat_smile: Tak cekam na ten slavnej papir ze socky s ortelem :grinning:
Jinak ofiko lhůtu znam, ale oni ji takto o 14 dni prodlouzi :angry:
23. bře 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,magnézko je na břicho,vápník na nohy:slight_smile:
Super,tak počkám.Manžela jsem už informovala,že budeme mít asi chvilku nižší příjem,tak prostě bude muset doplatit.Aby to nakonec nedopadlo,že půjdu dávat papír o mateřské i vyřizovat rodičák:slight_smile:
S tou pomocí manželů je to prostě skoro všude stejný.Já jsem včera vysávala i vytírala i pod gaučem a postelí ... a prostě mi to neudělalo dobře.Tak mi manžel nakázal,že už to dělat nemám.Prý je ochoten jednou za týden vytřít.Zbývala ještě chodba,tak mu říkám,ať ji teda vytře.Nejdřív,že s Adámkem to nejde,až půjde spát.A co myslíte,vytřela jsem si ji sama :grinning:
Šári,já vůbec nevím,jak se to počítá.Prostě počkám,co příjde.Naštěstí si nepamatuju,kolik to bylo minule,tak vlastně nic moc nečekám.
Včera jsem změnila Adámkovi doktora a byla nahlásit i miminko.Už jsem o změně nějakou dobu přemýšlela,protože u té naší mi vadí,že jsou děti s normálníma pacientama,blbě se tam parkuje a má i blbý ordinační hodiny.V úterý byl Adam na očkování a museli k jiné doktorce,což mě celkem naštvalo,že si nás tam objednali na dobu,kdy tam není.Vadilo by mi to i u mě,natož u dítěte,kde si myslím,že je důležitý,aby se znali.Tak jsem se včera šla podívat k doktorce,kterou mi už dlouho doporučuje sousedka,se kterou se hodně kamarádím a bylo.Má čekárnu jen sama pro sebe,což je super a je strašně sympatická.Slíbila,že na miminko se příjde podívat ona,u té minulé přišla jen sestra.Tak uvidíme,snad budeme spokojení.
24. bře 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun poslední váha byla u dr. 2,89 to je minulý týden, tak počítám že teď už by na těch třech kilech být snad mohla.
@sharon2 jak spočítat mateřskou netuším - počkala jsem si co dojde ....popravdě ani nevím kolik jsem měla poprvé....
@llllucka očividně je to jeden za osumnáct a druhej bez dvou za dvacet... :frowning2: Tak snad budete spokojenější...
25. bře 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
výši mateřské taky nevím - ale taky by mě to zajímalo :wink: Rozhodně by to mělo být víc, než beru ted rodičák, což jsem ráda :grinning:
Jani, jestli máš někde tu kalkulačku, šlo by ji sem dát, prosím?
Luci, tak doufám, že budeš s novou dr.spokojená :wink: My máme naštěstí dobrou doktorku, taky se tu byla dívat na Matýse po porodu a strávila tu 2 hodiny a do toho mě i uklidňovala, když viděla, v jakém jsem stavu - prostě jsme s ní fakt moc spokojení :slight_smile:
Dani, tak to už určo ty 3 kilča budou :wink:

a my razíme na chatu a pak Maty zůstává u babičky "na prázdninách" :wink:
25. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ten odkaz od mamky na kalkulačku je tady
http://www.penize.cz/kalkulacky/materska-presny-vypocet-2011?HrubaMzda=360000&PocetDni=365&PocetDeti=1
Akorát já teda nevím, kolik jsem měla příjem v roce 2008, si to nějak nepamatuju :grinning:

Ale taky počítám s tím, že to bude víc, než je rodičák. Doufám :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Díky všem za odpovědi ohledně předání z gyndy do porodnice :dizzy_face: V pondělí jdu ke své Dr. na monitor a pak do poradny, tak se jí na to zeptám, možná zkusím, jestli by mě neposlala dřív. To je strašný, jak to letí, už jsem fakt 35. týden. To je děs! Ale poslušně hlásím, že mám vypráno, vesměs nakoupeno, jen to žehlení na mě ještě čeká :stuck_out_tongue_closed_eyes: A od konce 36.tt začnu pít maliník a možná se i dokopu ke konzumaci lněného semínka - bléé

@llllucka Luci, tak to je blbý, když má pediatr pohromadě ordinaci pro zdravé a nemocné děti. Snad budete teda u nové víc spokojení! Já jsem s naší hodně spokojená. Preventivky objednává tak, aby neměla akutní ambulanci pro marody, neodsuzuje i homeopatickou léčbu, několikrát mě ji i doporučila. Rozumná s očkováním, poradí a tak :dizzy_face: Jediné, co mě štve, že nechodí na návštěvu po návratu z porodky domů. Já si ji sice u Kuby vydupala, páč jsem od všech slyšela, že je to standard, ale teď ji přemlouvat asi nebudu....Nechtěla bych nějak pokazit vztahy. I když ona je fakt férová :slight_smile:

@lanka Lan, tak to už určitě doma toho tříkiláka máte! Tak hezký procházkování :slight_smile:
@jana.sun no manža je prostě chlap, opravdu mu nedochází to, co mu neřeknu. Na nějaké náznaky se nechytá :rolling_eyes:. Ale zdá se, že to jde pomalu k lepšímu. Asi mu holt budu muset vždycky opravdu doslova říct (nejlíp napsat :grinning:), co je potřeba... Jani, užijte si chatu a ty taky pak ty tvoje prázdniny :slight_smile:
Jako holky perlička. Chtěl se přihlásit na golfový turnaj na 6.5. na Karlštejně :astonished: !!! Termín máme 4.5. Prostě fakt jsem valila oči. Když jsem ho mírně upozornila, že bych třeba mohla rodit, tak prý se to nějak udělá. Asi jako, že to zadržím, aby si zahrál :confused: . Jsem myslela, že mě z něj trefí a dělá si srandu. No, nepřihlásil se, ale až po upozornění, prý si to neuvědomil v zápalu radosti... Jsme oba golfoví fandové, ale ocaď pocaď, že :grinning:

Přeju všem krásný víkend a užívejte jarního sluníčka!
25. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, omlouvám se, že vám lezu do zaběhnuté diskuze, ale založená diskuze mi byla smazána adminkou, která mě odkázala sem. Nevím proč jí moje téma vadilo. Hledám kamarádku z Brna Husovic a okolí s půlročním dítkem, která by měla zájem s náma trávit nějakej volnej čas, procházkama, kafíčkama a v létě plaváním. Mám půlročního synka Alexandra a příští týden se stěhujeme do Husovic. Kdyby se tu někdo takovej našel, tak budu ráda :slight_smile: Mirka
26. bře 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miriska Ahoj Mirko, vítej u nás v diskuzi :slight_smile:
My s Kubou jsme bohužel až z Řečkovic, navíc teď čekáme druhý mimčo, takže to už moc na velký cestování není :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale třeba se nějaká z koníkovek, co by bydlela poblíž ozve :slight_smile: Já si teď ani moc nevzpomínám, kde kdo bydlí. Ale myslím, že dost holek je úplně mimobrněnských...
Ať se vám v Husovicích líbí a dobře bydlí!
28. bře 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Ahoj, děkuji za přivítání. Štve mě, že mi zruší diskuzi a odkážou mě do takové, která s mým tématem nemá skoro nic společnýho, ale zkusila jsem to. Mám plno kamarádek s většíma dětma, nebo co teprve čekají, nebo o dětech nemají ani páru a věnují se uplně jiným věcem, takže prostě nemám s kým trávit volnej čas a když už zvolím zoufalej způsob někoho najít přes net, tak mě to radši smažou :angry: Kdyby se tu přecejen někdo našel, tak mi prosím napiště :slight_smile: díky...
28. bře 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava tak to jsi mě dostala, s tím golfovým turnajem!!! :grinning: :confused: v zápalu nadšení zapomněl, že budete rodit :fearful: :zipper_mouth:
jj, jak píšeš, vše hezky po lopatě a nejlíp se seznamem - tak to funguje i u nás :wink: Já musela minulý čtvrtek napsat na seznam konkrétní oblečení, které dá mm Matymu na sebe, ptže s ním měl kamsi jet a já byla na testu cukrovky, tak jsem jaksi nebyla k dipozici :grinning:
ta kalkulačka je zajímavá, jen se tam počítají ty dny a já ten rok byla dost na nemocenské, ze začátku těhu a pak asi měsíc ke konci, navíc jsem od srpna nastupovala MD, takže i když si pamatuju hrubý přijem, tak mi to moc platné není, ptže když ho tam dám a pak vše nechám, jak je, tak mi to vypočítá takovou částku, která nemůže být pravda - a pokud by byla, tak to bylo teda terno!!! :wink:

@miriska ahoj Miri, tak to je fakt blbý, že ti admini smázli téma, ptže tady je to fakt spíš "mimobrněnské" a nebo jsme tu z jiných částí. Evidentně, když chce mamka najít zpřízněnou duši v blízkosti bydliště, tak tady moc nepochodí :frowning2: Tak sem za námi můžeš aspon na pokec :wink:
Já jsem teda z Vinohrad, ale zas to moje 2,5 leté dítko moc na procházky není, spíš tak někam na hřiště a nejlíp na písek :wink: Nehledě na to, že s rostoucím bříškem na žádné to cestování taky už moc nebudu :zipper_mouth:
nevím, na jaké diskuze tě ještě admini odkázali, myslím, že tu ještě jedna brněnská je, ale nevím, jestli už nejsou jako "soukromé" :pensive:
28. bře 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun jo Jani, je to tak, on má těch termínů chudák v hlavě tolik, že to prostě neudrží a jak měl radost, že začíná hrací sezóna, tak to nějak zasklil. No, je to prostě chlap, tak mě to moc nepřekvapuje a teď už se tomu směju. Nepřihlásil se, je si toho vědom. UŽ! :grinning: :grinning: :grinning: Ale je to doma asi lepší, už jsem se s manžou domluvila, že službu na schodech udělá tento měsíc on. Já si to nechám až za měsíc, kdybych už chtěla moc porodit... :sweat_smile:
S tím seznamem s oblečením pro Matyho :grinning: Je to fakt všude stejné.. Já zas dělám hromádku, včetně plíny, krému na zadek a obličej - každý je popsaný zvlášť. Jsem zvědavá, jak si poradí, jak budu v porodce. Páč ještě nemáme skříně pro Kubu, má věci různě po bedýnkách, takže se budou těžce orientovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak mám skvělého taťku, Kuba dědu, už odsouhlasil hlídání, co budu v porodnici :slight_smile: :dizzy_face: tak snad to nějak zvládnou. Jediný čeho se bojí, je přebalování, ale snad to taky nějak půjde....
Jani a jak dopadl test? Doufám, že jsi to zvládla líp než já....
Třeba budeš s tou výší mateřské příjemně překvapená :wink: Já si právě ten hrubý příjem nepamatuju, takže to opravdu bude překvápko. Taky doufám, že jenom pozitivní! :angry:
Jinak jsem byla na monitoru a v poradně, oba jsme v pořádku. I to moje tvrdnutí břicha je prý v normě. Všecko ještě krásně vysoko a uzavřené, porod nehrozí, leda by mě praskla voda. Toho se snad nedočkám v nejbližší době :zipper_mouth:. ALe klasicky, netahat nic těžkého, nedělat nic prudkého...Kuba i manžel byli informováni, tak uvidíme, jak to aspoň ten starší z nich zpracuje :rolling_eyes:

Jako to mazání diskuzí nechápu. Už jsem občas četla, že se to děje, stejně jako mazání fotek s dětma... Od čeho pak je diskuzní fórum :astonished:
28. bře 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo taky jsem si všimla že tu proběhla "hádka" a následně velký odliv lidí. Ač nevím přesně co k tomu vedlo a jak....
Bohužel jsme naprosto mimo Brno - takže klasické procházkování někde v Brně nehrozí...
Jo - jo začínáme krátké procházky. Občas někomu spadne sanice jak to nebylo vidět ale tak s tím jsem počítala.
V neděli jsme byly na maškaráku - babička dojela a hodinu tu pohlídala doma Klaudií, protože jsem ji nechtěla tahat sebou a mm s Eli byly na plese celou dobu a já teda jen na tu hodinu.... Takže Eli je vylítaná..
Třeba to manželé zvládnou a budete ještě i překvapené.... u nás to proběhlo tak, že malá strávila veškerý čas u babičky a ta se komplet postarala...takže mm zas naprosto z obliga.
Teď mi navíc ještě hlásil že v dubnu bude Etiopie, v květnu německo do toho vytekl olej z tlumiče u auta a v servisu řekli že se musí vyměnit oba a že tak desítka to spraví. Ve čtvrtek nás čekají teda doktoři s Klaudií skrz tu kýlu. Nakonec to bude v bílém domě - slouží tam ti stejní jako v dětské nemocnici, takže ji prohlídnou a snad se dozvíme něco víc. Prostě u nás rušno ... :sweat_smile:
@janulava třeba ti to nakonec ještě vyjde i s tím přenášením aby jsi Kubíka mohla nechat u mamky :wink:
28. bře 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lankaTý jo, Lanko, tak to se opravdu nenudíte!!! Etiopie? Německo? Můžu se zeptat, co manžel dělá? Já vím, jsem zvědavá :zipper_mouth: Ty jo, tohle bych teda nezvládla. Mě vadí i dvoudenní služebky tady po republice, natož být sama dýl :astonished: Ale ono je to asi o zvyku.
Za co Eli byla? To pro ni musel být fajn zážitek, užila si dětí a taťky :grinning: A ty jsi si taky oddechla, aspoň tu hoďku, co?? :sweat_smile:

Držím pěsti na tu čtvrteční prohlídku, třeba zjistí, že to není tak hrozný a zkusí počkat, jestli se nevstřebá!!! Dej pak vědět, jak jste dopadly.
Jinak já se obávám, že manžel by byl taky rád z obliga, bohužel :frowning2: I kvůli práci. Proto povolávám mého taťku, tchýni absolutně nedůvěřuju. Je strašný nervák, už po hodinové návštěvě je protivná a z vnoučat nervózní, utrhuje se na ně :confused: . Nechci, aby měl Kuba trauma ještě z tohodle :unamused: Bohužel, na rozdíl od našich, bydlí od nás asi 5 minut autem. Tak mám strach, aby manža Kubu nenacpal k nim...
Já teda než bych přenášela, tak radši rodit o 14 dní dřív, to by mamka taky mohla :grinning: Ale rozhodně počítá s tím, že pak na týden bude u nás nebo Kubík u nich. Než si to trochu sedne....
28. bře 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava no nadšením neskáču. Ale vidím to z jiné strany...jsem ráda že se vyvlíkl z Pakistánu co byl na měsíc a půl a přes termín porodu. A z Prahy v den porodu. Pakistán se na něj sice kolegové trochu zlobili protože odlétali 15 února a kló už byla narozena ale kvůli očkování už letět museli když to za něj vzali i tak nás to stálo slivovici.
Po pravdě služebka na dva dny se překlepe, týdenní to už si z nutnosti a únavy vytvoříš jinej režim a sotva začne fungovat je zpět. nad týden už je to že fungujem bez něj pohoda a když se vrátí tak mi překáží a nad měsíc už ho pak ani Eli nepoznávala a tak ale to se mění s věkem...
Vývoj elektrické části simulátorů většinou pro vojáky. A pak to jezdí montovat a servisovat.
Taková je moje mamka jak tu popisuješ tu tchýni.... Eli hlídala jednou na cca 3 hodiny večer u nich kdy jsem ji uspala v kočáře, spící předala do péče a stále spící si ji vyzvedla.... Takže já to mám obráceně.Jinak u nás jsme měli na výpomoc první týden mm. :grinning:
28. bře 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek