• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahojky

Lani...nějak moc toho ten tvůj letos má, ne? No to ti nezávidím,mm je sice doma takřka nepoužitelnej, ale když už fakt potřebuju,tak se zapojí.....
Ve čtvrtek držíme pěstičky!!!

Miri....my jsme taky mimobrněnští. a čekáme mimíse :slight_smile:
Je tu ještě jedna diskuse, myslím, že ta je hlavně o procházkách a seznámení.....:slight_smile:
28. bře 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k hlídání......když začal manžel před rokem a půl hlídávat Juli každý pátek, tak měl na začátku seznam na A4 - co, kdy, kde, jak :grinning: přesný rozpis i s časem, jak co udělat, jaké jídlo v kterou dobu.....pomalu jsme "návod" zkracovali, teď už zvádají bez. Jen tu hromádku oblečení nachystám /ale myslím, že už i ví, která hromádka triček je na doma a která na ven apod. :grinning: /

no a my plánujeme Julinčiny prázdniny v Mostě :slight_smile: ségra už mě uhání, kdy a na jak dlouho - nejraději by celý květen, tak to jsem řekla že ne, ale zavezeme ji tam asi na přelomu dubna- května a zůstane do půlky května. Si to užije a já budu opět šprtat na zkoušky....termín porodu mám na zač. zkouškového - pochybuju, že budu hned schopná šprtat a jezdit, tak co půjde, musím udělat v předstihu.

Llluci....co Adámek, jak se mu líbí pokojíček?
28. bře 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přemýšlím o zakoupení manducy. Není tu náhodou některá z vás, která by manducu měla, momentálně nepotřebovala a nepůjčila na pár dní na vyzkoušení? Měli jsme půjčený babyvak a vůbec v něm nechtěl být, tak aby to nedopadlo stejně (a co pak s novým, že...:slight_smile: Díky moc, pěkný večer
28. bře 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:
taky se přidávám k Janče,mě stačí,když manžel jede na nějaké dvoudenní školení a už se radši stěhuju k našim.Hlavně skrze psa,protože ranní venčení a obstarání Adámka radši ani nezkouším.Ale i tak jsem v tomhle rozmazlená manželka:slight_smile:
Oblečení neřeším,manžel ho nějak oblíkne,ale když jsem doma,tak radši nachystám (ani nevím,jestli mm vím,že je oblečení na doma a na ven).Jinak to nějak zvládnou.A až budu v porodce,tak malýho pohlídají naši.Manžel bude určitě zapíjet a tak,tak by ani neměl čas.Včera ho vedl ráno do školky,tak mu říkám,že už nemá punčocháče,tak má v kabele šusťáky.A co myslíte,mm mi volá,že teda malýho odevzdal,nejdřív ho svlíknul,zjistil,že má jen trenky,tak ho zase oblíknul a vypustil ho mezi děti.Pak si všimnul,že tatínek vedle dává dítěti tepláčky,tak se šel podívat do kabely,jestli maminka náhodou taky něco nenabalila,našel,zavolal na Adámka a zase převlíkali.A když jsem mu se smíchem říkala,že jsem mu to vysvětlovala,tak jen odvětil,copak tě poslouchám.Klasika :grinning: :grinning:
U nás jsou naštěstí obě babičky a i oba dědové na hlídání super.Mamka ho zvládne pohlídat i úplně sama,ale stejně jsem ráda,když je doma i taťka,protože mamka není úplně zdravá a přeci jen je to hlídání vyčerpávající (taťka hodně pracovně cestuje).Včera jsem u nich byli po týdnu na návštěvě a jak ho předtím hodně hlídali,tak jim to přišlo strašně dlouho,tak mi mamča sdělila,že takhle to dělat nemůžu,že týden je moc a měla bych to nějak vymyslet :grinning: :grinning:
Lanka:taky držím palce,aby vám ta kontrola dobře dopadla.Co jsme byli v Bílém domě,tak jsme vždycky narazili na super doktory.
Šári:zvyknul si normálně.Občas teda,když chce jít do pokojíčku,tak ještě zamíří do svého starého,pak si to uvědomí a jde de dál:slight_smile:První noc s ním spal manžel,ale teď už dobrý.Jen manžel si neuvědomuje,že už Adámek nespí hnedka za zdí a pořád všude zavírá dveře,takže já pak chodím,otvírám a vysvětluju,že bysme ho nemuseli slyšet:slight_smile:On sice spí celou noc,ale občas má blbej sen a pláče.
Ale adoptoval si koupací kyblík,co máme bachystaný pro miminko a už 2 dny se v něm koupe:slight_smile:

Jani:už chystáš něco do porodky a na mimčo?Já jsem začala prát a myslím,že mám tak na týden práci.
Jo a nepamatujete si,co se brere pro mimčo do porodky?
29. bře 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miriska ahoj, už jsem tě někde četla....já jsem z Bystrce a malému jsou teprva 3 měsíce teda
29. bře 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 No má - bohužel nic s tím nenadělám - holt některej rok je toho víc jinej míň...
tak to si aspoň pěkně odpočíneš... :slight_smile: minimálně od Jůli.
@michmar my jen šátkovali - takže nepomůžu.
@llllucka manža je dobrej - porval se s tím... aspoň to přizná. :slight_smile: Týden je moc pro ně že tam je nebo že tam není? jsem to z toho nějak nepochopila jestli ho chtějí vidět víc nebo ne. Takže Adámek je nadšen z nového ubytování?
ad Kyblík - u nás ho adoptovala Eli hned po koupi a teď se každý večer chodí Klaudie dovolovat jestli jí ho pujčí... Samo si sama odpoví že jo. Ale na druhou stranu už bude mít aspoň výcvik v dělení se. Posledně jsem jí řekla že má Kló pujčit jednoho mišánka tak to sice skoro obrečela ale nakonec pujčila. Takže se snad něco naučí.
Do bohunic mi přišlo že skoro všechno - ubrousky na zadek, plinky, kosmetiku (protože s tím co tam mají jsem měla u Eli špatné zkušenosti) snad akorát košilka není třeba. Kló ještě vyfasovala i dupačky a čepici - ale kabátek mi řekli že nemají a ať si ho nechám dovézt že je jí zima. Ono teda oproti ostatním novorozencům měla navíc flísovou deku v zavinovačce a dvě deky na ní. Jenže co je do dek když to neumí vytopit....
Ad odplenkování staršího - vracím se ke starému tématu - Eli je konečně bez celé noci i dny. Ze začátku jsme ji v noci nosili i se počůrávala. Pak se to stáhlo na odnešení vyčůrat než jsme šli spát večer my. A teď už dá noc celou. Trvalo to teda podstatně dýl než u Sharon s Juli ale jsme tam... Samo až na občasnou nehodu.
29. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, jsem na tom jak ty, mám vypráno a čeká mě tu halda žehlení. Taky to vidím tak na týden :stuck_out_tongue_closed_eyes: Akorát se k tomu nemůžu nějak donutit. Vrátily se mě nevolnosti, což me včera Dr. řekla, že může být, jak je mimčo a děloha hodně vysoko, takže poo s Kubou zalehávám a večer už jsem zas totálně KO. Ale tenhle týden už snad začnu :rolling_eyes:
Pro mimčo mám, to co píše Lanka,. Kopíruju to ze seznamu, co mám ještě po Kubovi:
Vlhčené ubrousky
Bepanthen+rybilka
mýdlo s oliv.olejem (na umývání zadku)
vatové tyčinky do oušek a nosíku
olejíček (olivový olej z lékárny)
kartáč na vlasy (i když o tom ještě přemýšlím, Kuba jako zástupce řady Plešounků ho nepotřeboval :grinning:)
jinak jsem Kubu v porodce oplachovala jen čistou vodou. Kde by se asi tak extra zašpinil, že :grinning:

To mýdlo jsem používala i já. Ve cvičení nám říkali, že nejsou dobrý parfémované sprcháče, že přebíjejí přirozenou vůni maminky a mimčo je pak zmatené....
Z oblečení pro pobyt v porodce pro mimčo neberu nic. A na cestu domů mám nachystané 1 teplejší dupačky+body s dl.+teplejší kabátek s kapucí+čepičku a pro teplejší dny 1 bavlněné dupačky+body s dl.+bavlněný kabátek+čepičku
a k tomu tu letní zavinku do auta.

Jinak se omlouvám, napíšu později. Je mě dneska šoufl, po vyjížďce do města, břicho mě bolí od rána, tak se jdu natáhnout, jak Kuba dovolí.. :zipper_mouth:

@michmar My máme doma Ergo, teď je teda půjčené, ale budu ho chtít určitě zpátky. Já v něm Kubu nosila furt a kdybych neotěhotněla, tak ho ještě na podzim nosím :sweat_smile: . Hlavně na ježdění do kroužků a výšlapy po lesích. Ale co vím, tak Manducu za nějakou zálohu půjčují na ozkoušení i domů v Bráně k dětem...
29. bře 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Aha, díky za info. No, dívala jsem se i na to Ergo a manduca mi přišla o něco lepší. Hlavně, že je dobře nastavitelná na různá bříška :slight_smile:
29. bře 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani.....gratulace k odplínování :grinning: zase jste dobří v chození na záchod, Juli teda chodí dle nálady taky (no, vzhledem k její velikosti ji vysazuju), ale na velkou jen na nočník.
A jinak ve vedlejší dědině bydlí chlapeček co jsme spolu leželi v porodnici a ten má plíny neustále i přes den. Umí si říct, ví o co jde, ale nedělá to. Jen na velkou, to je mu do plíny nepříjemný :grinning:

lllluci...taky oceňuju, že se manžel přiznal :slight_smile:

ad koupací kyblíky a vaničky.....je to zvláštní, ale tohle ty starší děti těm miminkům závidí snad vždycky....pamatuju si na neteř, když se narodila Míša, tak vyžadovala koupání v malé vaničce několik měsíců a skoro každá kamarádka o tom mluví :slight_smile: čekám to u nás taky....

janulava....abys nakonec nerodila dřív, někdy jsou tyhle nevolnosti součást předporodních poslíků :slight_smile: ale zas jak známo, poslíky můžou být i několik týdnů, že :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jéééžiíííš holky, já vám tak závidím, že to budete mít za měsíc a kousek za sebou.....a já teprv před sebou :grinning: já nechci rodiiiit :grinning:
29. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:díky za seznam.Kosmetiku mám,jen jsem nevěděla,jak s oblečením.Já nemám ještě ani vypráno.Dneska jsem chtěla začít žehlit,ale Adámek dostal reakci na priorix,takže dneska nešel do školky a žehlit s ním si nedovolím.

@sharon2,@lanka :proč by se nepřiznal,za to se nestřílí:slight_smile:Mě by asi spíš překvapilo,kdyby mě poslouchal:slight_smile:

Včera jsme byli v AAA,protože si manžel potřebuje koupit nové přibližovadlo.Měli tam dětskej koutek,takže Ada byl nadšenej.Hlavně z mrkací panenky:slight_smile:
My jsme přes den bez plín.Na záchod si krásně chodí sám,ale spaní nedáváme.Občas má suchou plínku,ale je to vyjimka.Četla jsem,že se děti nemají dávat v noci na záchod,pokud se samy nevzbudí.Tak se toho budu držet (vyhovuje mi to).Až na to bude připravenej,tak bude,nebudeme to hrotit.
@michmar:ono je lepší ty nosítka vyzkoušet,každýmu vyhovuje něco jinýho.Ale manduca se dá určitě půjčit.
30. bře 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci....nestřílí, ale chlapi neradi přiznávají, že něco neudělali na jedničku :slight_smile: (nebo na poprvé)

já jsem taky nikdy nebudila,ani jednu z holek....stejně by se nevyčuraly když by se jim fakt nechětlo a pak by usínaly i 3 hodiny.....

Nám zase včera Juli po ufňukaném dopoledni dostala horečku k 39. Ale v noci spala v pohodě, ráno měla jen 37, pak jí to úplně kleslo a přes den nic. Jen je hrozně lítostivá. Tak nevím, že by nějaké stoličky nebo opožděná nezvyklá reakce na posun času. Jsem zvědavá, jestli se to v dalších dnech ještě nějak vyvrbí nebo budo OK.....
30. bře 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:snad to nic nebude.Třeba to jsou opravdu zoubky.
My máme teploty,zvracíme a máme trochu průjem a kašel.Doufám,že ho to brzo přejde.
31. bře 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já mám tento týden Matyho u babičky, tak se tu snažím něco udělat, ale spíš je to o tom, že jsem "vypla" a nedělám skoro nic - fakt jsem asi potřebovala odpočinek!!! :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: Jo, jediné, na co mám opravdu chu´t dělat, je vymalovat Matymu pokojík, ale netroufnu si - opravdu nerada bych si rozhýbala předčasný porod :fearful: :fearful: :fearful:
přebrala a roztřídila jsem věci na mimi - tak to mám připravené na vyprání. Zatím je čas. Navíc potřebujem skřín na Matyho věci, aby se mi uvolnila pro mimi ta pod přebalovákem a dnes jsem v Ikei zjistila, že tu, co jsem chtěla a která se mi barevně hodí ke komodě, už v té barvě (tedy přírodní bříza) nedělají, jen v bílé!!! :angry: :angry: :angry: To mě teda nepotěšili!!! :rolling_eyes:

no nic, jdu vás dočíst :wink:
31. bře 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, test v pohodě - na té Viniční je to pití docela pitelný, mají v tom asi citron nebo co a je toho půl litr, tak to sladký není tak koncentrovaný- mně to problém nedělalo :wink: a výsledek parádní, na to, kolik sbaštím sladkého každý den!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Děda určitě přebalování zvládne, Kubík už je velkej kluk, tak to bude v pohodě :wink: a držím pěsti, aby to nějak dopadlo, že by mohl být u tvé mamky, když tchýni nedůvěřuješ - když je teda takovej nervák :unamused: a jak daleko bydlí vaši?
Jani, tak který z těch tvých dvou chlapů to líp chápe, že se nemáš už namáhat??? :wink: :grinning:

@lanka no Dani, u vás je fakt "veselo". A na jak dlouho ti manža zase "zmizí" :confused:
ty problémy tady na MK byly hlavně kvůli jedné admince, která bez varování mazala celá alba a všechny ty popisky a to co si tam lidi píšou a označila to, že tam měli reklamu a přitom sama dělá reklamu jednomu shopu, kde dělá její tchýně a i jinak porušuje pravidla. Jenže se jí vedení nějak asi nechtělo zbavit, nebo se tím zabývat, tka to tu narostlo do větších rozměrů a dosti lidem sem zakázali kvůli tomu přistup, že si založili soukromou skupinu, kde ji pomlouvali a byli vulgární :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kvůli těmto lidem se přestěhovalo víc skupin jinam, protože s vedením nesouhlasili. A odešlo i dost adminů kvůli tomu - nařp.i Kalerat - tu jste některé odsud znaly, ne? :wink: tot v kostce vše :pensive:
TAk gratulace Eli k celkovému odplenění :wink: Maty mívá plenku taky suchou, ale vždy se pár dní "natěšíme", že už jako bez a on se dvě noci po sobě počůrá, takže nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak jak dneska kontrola? Co Klaudinka?

@sharon2 máš manžu pěkně "vycvičeného" na to hlídání :wink:
tak Julinka pojede k tetě na prázdniny? to je paráda, to si určo užije :dizzy_face:
hlavně, at jí ted níc není - snad jsou to jen ty zoubky :pensive:

@llllucka Luci- tak ten odvod do školky a převlékání, s tím, že tě manža neposlouchá, tak to mě fakt pobavilo - opravdu klasika :grinning: :grinning: :grinning:
fajn, že se Adámek tak rychle v pokojíku zabydlel :wink:
co do porodky už ti hezky holky napsaly :wink:
31. bře 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no nestřílí.... ale to přiznání holt obvyklé není. :slight_smile:
Já měla pocit že už je čas - před vánoci už bývala suchá a pak se na plínu zas začala spoléhat takže to spíš vypadalo jako že správný čas jsem už propásla....
@sharon2 Eli má u záchodu stoličku, takže tam vyleze opravdu sama. Ale ze země by to ještě nedala.
@jana.sun jsme po kontrole - s tím že příští úterý nástup na příjem, ve středu operace, ve čtvrtek dom...
takže jdu dohledávat víc info ať nejsem za jelena..
31. bře 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
lani, takže vás berou hned příští týden....to je najednou rychlovka. Budeme na Vás myslet!!

No já včera mluvila se známou, co měla v dětské minulý týden pětiletého kluka. Byli objednaní na nějaký měnší zákrok, jenže do operačního plánu vlítlo něco urgentního....což každý samozřejmě pochopí, horší je, že ho přijali den předem dopoledne a nechali ho přes 24hod. bez jídla a pití, takže byl dehydrovaný, zle mu bylo a ještě vystersovaný kdy už a jestli už...... samo byla znechucená, naštvaná....

jani.sun....ty jsi nějak v předstihu :slight_smile: ödpočinek si pořádně užij.

Julie vypadá vcelku normálně, teplota už žádná, ale pořád je lítostivá, ubrečená, to se střídá se vzteklostí.......večer už jsem z ní KO.
Zítra jdeme na utz. Manžel mě veze - chce od dr. potrvzení pohlaví z 12 tt :pensive: a navíc začínám mít problém s chozením delším jak 15min a rychlejším jak šnek. Vzhledem k tomu, že mě čeká krev na Kolišti, pak Veveří a pak opět Koliště a vyšetření ( a pak bych ještě měla jít na fakultu), tak by to nemuselo dopadnout dobře......

31. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka fíha, to je rychlost!!! :zipper_mouth: Tak at vám to moc dobře dopadne a vše hladce proběhne a hlavně Klaudinka, at je co nejdřív v pohodě a nemá žádné trauma :pensive:

@sharon2 to víš, strašák v podobě toho, že zas budu rodit dřív a že by tu zas nebylo něco nachystaného!!! Takže si vše udělám v klidu a s předstihem. :wink: A upřímně, když tu čtu, jak už se holkám s tím velkým břichem nic nechce - mně se nechce ted, co teprv za dva měsíce a později!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
tak at ti to zítra všechno dobře dopadne!!! :pensive:
1. dub 2011 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Lanko, držíme pěsti, ať to dobře s Klaudi zvládnete a malá je brzo v pořádku. Ještě, že je to "jenom" na tři dny v tom špitále...
Má manžel asi zajímavý povolání, akorát pro rodinný život je to asi hodně náročné. Ale máš pravdu, že jak si člověk zvynkne být sám, těžko se pak zase sžívá, když se mu někdo další plete do zaběhnutého režimu. Jak jezdil manžel od září do ledna pořád pryč, tak jsem si nakonec zvykla být sama až do noci a když byl náhodou doma před Večerníčkem, tak mě tu zavazel :grinning: Můj bratranec odjel teď od 4 měsíční mimča na misi do Afghánistánu. nevím přesně na jak dlouho, ale vždycky jezdil na rok :frowning2: Takže si taky myslím, že ho malý nepozná. To bude hrozný pro něj, pro manželku i pro toho malýho....
@llllucka
@sharon2 Tak ať jsou prcci brzo fit! Kuba měl minulý týden jakýsi kašel a rýmu, ale všechno po 3 dnech zmizelo :fearful: Po priorixu neměl naštěstí nic.
@jana.sun Jani, to je fajn, že testy dopadly dobře a že ti namíchali lahodný koktejl :grinning: Volno bez Matyho si užij, pořádně odpočívej a smutni jenom občas :slight_smile: Jako náhodou, ti teďka závidím, že si to chystáš v předstihu :wink: . S tím břichem je to fakt naprdlačku a všechno trvá dýl. Já už něco málo vyžehlila, ještě mě zbývají bodýčka, ale hlavně hromada plen :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás je blbé, že ještě teĎ se někteří tváří (tchýně, občas manžel), že i tak plaším... To u vás snad nehrozí, když už máte zkušenost s předčasným porodem.
My taky nemáme skříň pro Kubu, proto to mám po bedýnkách. Komoda se plní věcma pro mimčo. Manžel má zas na všechno ještě čas :angry: . Ale řekla bych, až bude hledat čisté tepláky za mého pobytu v porodnici, tak ho to trochu popožene :grinning:
Jinak se zdá, že to pochopili oba. Kuba mě vyloženě překvapuje. Už třetí den si hraje sám v pokojíku. Fakt skoro celé dopoledne, občas přiběhne, něco přečtem nebo se mazlí a zase se tam vrátí :dizzy_face:
@sharon2 Dávej na sebe pozor!! Toho máš fakt šíleně moc. Já už teď na všechno kašlu. Uklízím opravdu jen tehdy, když jsme celej den doma. Protože jakmile jsme šli s Kubou někam ven, s kočárem třeba na půl dne. Pak jsem vařila, uklízela, tak jsem se bolestí nemohla hýbat. Nechci to teď pokoušet. Takže buď někam vyrážíme nebo jsme doma a uklízím. Odpo jdeme jenom tady za barák, máme pod balkónem pískoviště a to Kubovi naštěstí stačí. Notabene po tom, co jsem úterní noc "přeposlíkovala" Jenom jsem doufala, že se to nerozběhne dál a ráno to skončí. To jsem od Kuby neznala. Navíc u Tebe je to ještě fakt brzo.... Každopádně ať dobře dopadnete a všechno je OK!
Zítra přijedou naši, už se fakt strašně těším! Taťka bude dělat něco na bytě a my s mamkou vyrazíme s Kubou ven. Má být krásně :dizzy_face:
1. dub 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak holky, mám dobrou a špatnou zprávu.
Právě mě přišly ty očekáváné papíry ze sociálky :rolling_eyes: Dobrá zpráva je, že výše mateřské je fakt skoro jednou tak vysoká, než jsem měla poprvé :astonished: :confused: :sweat_smile: :slight_smile: ALE:
zároveň mi přišla výzva z Mojmíráku (vyřizují rodičáky), že mám donést papír potvrzený z Gajdošovy o přiznané výši mateřské, ten poslali spolu s tou výzvou, přesně se toen fialový papír jmenuje Potvrzení o nároku dávky ovlivňující nárok a výši RP". Který samozřejmě z Gajdošky vůbec neposlali. To mě teda fakt nas****. Volala jsem na Gajdošku, musím teda zajet k nim (nebo jim to poslat na vyplnění, čímž ale zas asi nestihnu dodržet 8denní lhůtu požadovanou Mojmírakem :angry: ), oni mi ten papír milostivě vyplní a podtvrdí a zas ho dovést/poslat na Mojmírák. Což asi využití pošty vylučuje. Páč ta je asi tak rychlá, jako naše úřady. Můžete mě někdo říct, proč to z té Gajdošky nemohli poslat spolu s tím oznámením o výši mateřské?????? Když už prostě jeden orazítkovaný dopis psali? Mě fakt picne.
No, to je asi vše. Jdu se uklidnit ke sporáku :grinning:

Omlouvám se, ale fakt mě vytočili :angry: :angry: :angry:
1. dub 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava u nás fakt nehrozí, aby se někdo divil, že si vše chystám dopředu - k nám ani nikdo nejezdí, my jezdíme co 14 dní tam, takže do Brna se nikdo nehrne :sweat_smile: Navíc by to i tak každý spíš pochopil :wink: a mě samotné přijde lepší mít něco třeba i 2 měsíce dopředu nachystané, než pak vše ten poslední měsíc, nebo na poslední chvíli :zipper_mouth: já už chci mít ten poslední měsíc klid a nic moc nedělat - jestli se ho teda tentokrát dočkáme, že :sweat_smile:
to je moc hezký, jak si Kubík sám hraje a je hodnej!!! to je fakt šikovnej - moc! :dizzy_face:
zítřek si s vašima moc užijte :wink:
tak s výší mateřské jsi mě potěšila, že to bude lepší - jsem zvědavá na tu svoji :wink: a s tím obíháním úřadů a papírováním moc ne :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad to pak nějak zvládnu - to, jak to tu popisuješ, tak jsem z toho úplně zmatená. Jako že to měli z Gajdošky poslat a neposlali? Nebo to prostě vůbec neposílají a musíš pro to vždy zajít??? Ach jo, lítat někde s megabřichem po úřadech!!! :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. dub 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, jasně, že se dočkáte! Buď na sebe prostě opatrná :wink:

Jo, jinak s tou Gajdoškou je to tak, že oni ten papír automaticky neposílají. Ale já opravdu nechápu proč :zipper_mouth: . Když jim musí být jasné, že ho jinam musíš doložit. Fakt tomu nerozumím. Nesnáším tady to úředničení :angry: Kor běhání s tím pupkem, že. No, už jsem se domluvila s manželem, že mě tam vždycky zaveze autem. Jinak bych to asi už nezvládla :unamused: Včera jsme si vyšli s Kubíkem jen tak na procházku a po 15 minutách mě zase chytly křeče do břicha, tak jsme se docourali akurát zpátky domů :frowning2: Je mi Kuby líto, zrovna když je tak krásně, tak asi opravdu budeme trčet jen na písku u baráku :frowning2:

A co vy? Kdy se ti vrátí Maty? Už teď nebo až za týden? Určitě se měl u babičky fajn a doufám, že ty sis odpočala, případně teprve odpočineš :slight_smile: Mám v tom nějaký zmatek :sweat_smile:
A jak tak koukám z okna a poprchá, nechápu, kde zas udělali meteorologové chybu. Mělo být krásně :angry: Snad se to ještě spraví, ať můžem vzít Kubu do golfek, uspat ho a pak si sednout tady cukrárny :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hezký víkend všem!!! :sunglasses:
2. dub 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Ten formulář jsem tam posílala i s průvodním dopisem... došel v pohodě,ač teda celkem pozdě.... Ale nikde jsem osobně nebyla... :slight_smile:
Bylo krásně mm ubíjí čas prací asi aby na to nemusel myslet takže jsem spakovala holky na místní hřiště. A on tu udělal tááákovej čurbes malta v kuchyni - prach... asi toho mám málo že mám chystat eli k tchánovcům, nás do špitálu a ještě poklidit barák...... ale holt zas je kus práce hotové. Jen je to horší než kdyby byl v práci páč tím rámusem mi Kló nechtěla spinkat....Co dodat - chlap.
Děkujem za držení pěstí všem - budem se snažit :grinning:
2. dub 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak jsme zvládli doktory i angličtinu na fakultě :slight_smile:

Placenta zatím funguje jak má, mimís je dokonce o týden větší, váha cca 1900g. Jinak na utz nebylo skoro nic vidět, protože se prcek otočil napříč a ještě zády. Zkoušeli jsme do něj trošku šťárat, ale marná snaha, stočil se do klubička a ještě víc vyhrbil. Juli to doktorce hned okomentovala, že je televizka špatná, že nic nevidí :grinning:
No a výsledky vyšetření nic moc - mimčo je moc dole a čípek mám zkrácený na polovinu, naštěstí se neotvírám,ale ty bolesti a křeče se dr samozřejmě nelíbily.......Tak mám zakázané procházky, úklid atd (haha,dnes jsem si teda rychle střihla spodní část baráku, zítra snad zvládnu vršek a tím asi na pár týdnů končím). A ležet se zadkem nahoře - což mi teda nejde, nemůžu tak dýchat.

No a teď má volno od školy i Míša, celý týden ji pobolívalo v krku, strepsils nezabral, v pátek ráno nemohla mluvit a polykat, ale nezdálo se mi ,že by to měla nějaké moc zarudlé, Ale vzhledem k tomu, že bylo před víkendem, tak jsem volala doktorce, jestli se tam může před školou zastavit beze mě (my jeli na ten utz). A dr ji poslala domů. Když jsem tam volala co a jak, tak mi řekla, že poslech je čistý, krk není nijak moc zarudlý, ale že jí udělala výtěr a ať zůstane do výsledků, které budou v úterý nebo středu doma......no, zdálo se mi to divné, za ty 3 roky jí ho ještě nědělala ani jednou, zvlášť u obyč bolení v krku. Odpoledne jsem se od kamošky dověděla pravděpodobný důvod - jeden z Míšiných spolužáků má streptokoka :unamused: a vzhledem k tomu,že je tady u nás jediná doktorka a je mnohem lepší než tišnovské, tak asi bude taky chodit k ní, takže ta hned zjišťuje, jestli se to neroztáhlo po třídě..... tak doufám, že ne, že je to fakt jen nějaký lehký průběh virozy.
2. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, s těma křečema opatrně a nezoufej, vždyt můžeš být s Kubíkem venku aspon u vás na tom písku, určitě se i tam vyřádí :wink: procházek si s kočárkem ještě užijete - celé léto :wink:
Maty se vrátil dnes, plný zážitků a i trochu opálený a zdá se mi, že se za ten týden docela změnil, jako by zesílil a povyrostl :sweat_smile: Já si dnes ráno dala ještě prodlouženou spací a od zítra zas nastane "tvrdý" režim brzkého vstávání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky se asi potom nechám odvézt manželem na ty úřády - zvlášt na Mojmírák, ten máme fakt z ruky, Gajdošku mám pod kopcem, tak tu bych možná zvládnout mohla - no uvidíme, jak na tom budu :zipper_mouth:

@lanka stále vše v pohybu, co? TAk snad vše v poho nachystáš i mezi tím prachem a maltou :pensive: Držte se, holky :zipper_mouth: :zipper_mouth:

@sharon2 gratulace ke zvládnutí doktorů a angličtiny :wink: no a ten klidový režim teda moc nedodržuješ!!! bud opatrná, přeci jen mimčo je ještě malé, tak ještě těch pár týdnů vydrž :pensive: Juli to zhodnotila moc hezky :sweat_smile:
Držímě pěsti, at je Míša v pořádu a nemá toho streptokoka!!!! :pensive:

krásný víkend všem, jsem zvědavá na ten zítřek, jak bude, jestli předpověd vyjde :wink:
2. dub 2011 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky:slight_smile:

@lanka,@sharon2 :no,manžel mi to řekl,abych se pobavila a povedlo se mu to.My na sebe vzájemně práskáme všechno,takže mě to nepřekvapuje,ale asi na tom něco bude:wink:
Lani,budeme na vás myslet a držet palce,aby to Eli zvládla bez nějakých fyzických i psychických problémů.
Šári:tak nevím,jestli mám gratulovat,ale asi jo.Tak se drž a zkus odpočívat.Míša ti teď bude dělat společnost,tak budete ležet ve dvou.

@janulava.:jsi mě s tím papírem nepotěšila.Hlavně,když manžel byl v okolí Gajdošky minulej týden,tak to tam mohl dát.Zkusím tam zítra zavolat.mě obeslali z Mojmíráku,ale žádný formulář mi neposlali a paní mi říkala,že se lhůtama nemám nechat znervózňovat,že ví,jak to chodí,ale posílat to musejí.
Z procházek si nic nedělej,já to taky nemůžu provozovat.Naštěstí chodí manžel.Na hřiště nechodím,protože on leze z jedné atrakce na druhou a já ho musím pořád někam zvedat a tak,takže se snažím obcházet hřiště obloukem a vyblbne se až u našich.

@jana.sun:Jani,mě taky vždycky příjde,že Adam hodně vyrostl:slight_smile:Hlavně,že si to užil.

My musíme zítra k dětské.Adam má hroznej kašel.Včera jsme ho s tchánovcema pustili na oslavu narozenin neteře a zase chudák dopadl.Dostali nařízeno,že nesmí nic jíst (bylo mi jasný,že to nedodrží).Když jsme tam dojeli,tak nám hrdě hlásili,jak pěkně papkal řízeček,brambůrky,oříšky,jen dort bohužel nechtěl. Ani jsem nic neříkala,bylo by to zbytečný (tchýně mi totiž tvrdila,že zvrací,protože kašle a když jsem jí říkala,že nejdřív 2 dny zvracel,měl trochu průjem a teprve pak začal kašlat,tak bylo vidět,že si stejně myslí svoje).Adámek pak celej večer plakal,že ho bolí bříško (pak se naštěstí vyzvracel a ulevilo se mu),tak byl manžel naštvanej.Prý si to s tchýní vyřídí,ale moc tomu nevěřím.Každopádně mají smůlu,už jim ho rozhodně nesvěřím.A k tomu kašli,Adámek celou noc hrozně kašlal,takže jsme se vůbec nevyspali.Naštěstí vykašlává,tak alespoň něco.
3. dub 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ehm holky, tak musím zrušit i tu dobrou zprávu ohledně výše mateřské :angry: . Jak tu byla mamka (mzdová účetní), tak mi to vysvětlila a bohužel to vychází stejně jako jsem měla prvně. Z té částky (vyměřovacího denního základu), co mi poštou přišla z Gajdošky, se ve skutečnosti počítá jenom 70% a pak se to násobí počtem dní v měsíci. Takže to pak není tak vysoký, jak jsem si myslela. Nevím, proč tam nenapíšou o větu víc, že se z této částky počítá jen nějaké procento. No, shodly jsme se s mamkou, že nechápeme, proč to posílají takto, když většina lidí nemůže vědět, že je tam nějaký limit, tudíž to asi většina považuje za konečné, i když to poslané číslo ve skutečnosti neodpovídá tomu, co pak opravdu pošlou na účet. Je to takové pěkné vodění za nos :grinning: tady si to můžete spočítat samy, podle toho, co vám ta socka spočítá za tu částku na den :slight_smile:
http://www.mpsv.cz/cs/9918
A přísahám, tohle je můj poslední příspěvek na téma mateřská :wink: Už vás tím nebudu otravovat :grinning:
3. dub 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, taky gratuluju, že je placenta a mimčo OK a prosím Tě snaž se opravdu šetřit, zkracující se čípek už teď, to fakt není moc dobrý... A ještě, že jim to Juli pěkně řekla, jen ať si pořídí pořádný přístroje, kdo na to má koukat :grinning:
Snad bude Míša v pohodě a ten streptokok se nepotvrdí.
Mě teď zas vyplašilo, že prý je nějak moc spály, v některých krajích už snad i epidemie. Tak snad se nám to tady vyhne.
@jana.sun Jani, tak to je fajn, že si to Maty užil. Tvrdý vstávací režim je děs. Znám :angry: I když my máme teď extrémové probouzení. Někdy v 5,30, někdy až v osum...Taky lahoda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@llllucka To je teda děs, já nechápu, co z toho ty lidi jako mají, takhle přecpávat dítě. Z toho by bylo špatně i dospělému :astonished: Někteří opravdu nemají rozum, jsou jak praštění. Chudák Adámek. Ať dopadnete dobře u Dr. Kubovi naštěstí ten kašel fakt přešel do 3 dnů. Nechápu, co to bylo.
U nás je právě blbé, že manža jezdí dom až na zprávy. Takže s Kubou nikdo jiný nemůže :frowning2: Ale na tom pískáči je to fajn, je to na sluníčku, žádné auta nikde, já vyvalím břicho, děláme bábovky, dokad nezačne K. zdrhat. To pak balíme domů. Páč opravdu už ho nedoženu :grinning:

Jinak víkend super, opravdu, když Kubu tahá někdo jinej, vozí na procházce v kočáru a pečuje o něj, tak jsem o břichu doteď nevěděla. Tak zas zpátky do reálu, naši odjeli :grinning:
3. dub 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jejda, Luci, to vám Adíka na oslavě dost zřídili!!! :angry: :angry: :angry: Ale pravda je, že když dítko někde takto je, tak ho těžko od jídla držet dál - jen mě překvapuje, že mu bylo špatně, to se přejedl? Maty spráská pátý přes devátý a nic mu není. to toho asi Adámek musel sbaštit opravdu hodně, že :confounded:
tak at vám dr.dá něco na kašel, at ho to brzo přejde. :pensive: držte se :wink:

@janulava no ted jsem fakt o to zvědavější, kolik ta mateřská bude. :zipper_mouth: A vůbec tím neotravuješ, já jsem ráda, že budu aspon trochu v obraze - je to všechno tak složitý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No, Maty vstával před sedmou a že by mě nechal dospat, o tom nabyla ani řeč :unamused:
3. dub 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,jde o to,že Adam od středy zvracel.Ve středu a čtvrtek hodně.V pátek už jen jednou,tak jsme se s manželem dohodli,že ho na tu oslavu pustíme,protože se na ni těšil.Ale jen pod podmínkou,že bude na dietě a prarodiče ho budou hlídat.Jak to dopadlo,jsem psala.Normálně by z toho nezvracel.Je mi jasný,že hlídat ho v takové situaci je těžký,takže kdyby sem tam něco zobnul .....,ale aby se mi tchýně ještě chlubila,co všechno krásně papal,to už je trochu moc.

@janulava :jsem ráda,žes to sem s tou mateřskou napsala.Já třeba vůbec netuším,že to tak je.
4. dub 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, o tom jsme se právě s mamkou bavily, jak to tak vůbec můžou poslat, lidi normálně netuší a nemají přehledy o nějakých účetních omezeních a podobně. Měli by posílat prostě konečnou částku, se kterou pak můžou opravdu počítat. Jsem fakt ráda, že tomuhle mamka rozumí. Na dost věcí mě upozorní předem a tak.. Tak jak dostanu zase nějaký instrukce, předám.... :slight_smile:
@llllucka Luci, tak to je jasný, že měl chudák ještě žaludek na vodě. To mu muselo být fakt špatně :unamused: . Ale já bych za svou tchýni taky ruku do ohně nedala, myslím,že by se chovala stejně. Naši by ho asi naopak dost hlídali, aby se něčím nepřecpal a nepodráždil si žaludek ještě víc. Jasně, že se nedá uhlídat všechno, taky byl asi Adámek vyhladovělý po dietě, ale i tak by měla mít rozum...
Já si dneska střihla kadeřnici, heč! :sweat_smile: Měla jsem hlídání, byla tu ségra. Kdo ví, kdy se zase ke kadeřnici dostanu, že... :rolling_eyes:

A ráno mě psala pozdrav kámoška z porodnice, že jí v noci odtekla voda, že čeká, až to vypukne. Termín měla 18.4. Tak zatím všechny holky z Větrníku, co čekají druhé (je nás 5 z 9), rodí dřív (ale ne předčasně) a strašně rychle. Jedna to stihla za tři!!! hodiny :astonished:
No, asi si už opravdu nachystám tašku nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak jsi na tom, Luci?
4. dub 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek