• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka aha, já to blbě pochopila!!! tak on zvracel už před tím! :pensive: no, to ho opravdu měli víc hlídat!!! :angry: :angry: :angry: tak snad bude brzo OK, chudátko malé - taky to tak špatně snáší, když zvrací? Že se vůbec ptám, že! Maty je z toho vždy hotovej! :frowning2: Držte se :pensive:

@janulava tak ses ještě před porodem nechala zkrášlit, ju? :wink: :wink: :wink: to je fajn, že sis to mohla užít a měla hlídání :dizzy_face:
4. dub 2011 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jani, jojo byla jsem krásná do dnešního rána. Dneska už je to zase stejný, jako vždy :grinning:
Kámošce se včera narodila holčička, takže to vypadá, že kluk zbývá asi na nás :grinning: . Z Větrníku jsou to zatím tři holky a jen jeden chlapeček. Další dvě kamarádky čekají holčičky. Takže to u nás asi bude Filip :sweat_smile: , aby se skóre trochu srovnalo...
Jo a tady jsou teda ty fotky z profi focení. To moje břicho už je měsíc staré.. :sweat_smile: Teď je to teda dáááleko větší :rolling_eyes: Ano, je to možné, i když to nevypadá, že by mohlo být ještě větší :grinning:
5. dub 2011 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak Kuba teda zvracení taky těžko nese, hrozně u toho brečí a snaží se to polykat :unamused: A jak brečí, tak pak zvrací o to víc ty hleny... Taky je mě ho vždycky hrozně líto, chudáci prťaví... :frowning2:
5. dub 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:nádherný fotky:slight_smile:Jani,já už tašku do porodnice mám nachystanou (dělala jsem to o víkendu).Nevím,jestli mám všechno,ale kdyžtak manžel donese.Ve středu jdu na první monitor do porodky.Zařizovala mi to kamarádka u své kámošky doktorky,tak jsem zvědavá.Četla jsem přímo na ni "zajímavé" recenze.Prý je dobrá doktorka,ale dost nešetrná při prohlídkách,tak uvidím.
Pokojíček už taky pomalu mám nachystanej.Ještě dochystat některý věci,aby byly po ruce,ale to udělám až budu s mimi doma,protože Adam by mi tam kramařil.Ani nemůžu nachystat postýlku,protože do ní pořád leze.

Zvracení snáší špatně jako asi všechny děti.Hrozně pláče.Teď navíc dost ublinkává z toho kašle.Ten se teda o dost zlepšil,ale příjde mi že začal chraptit.Včera jsme u doktorky nebyli,protože manžel naznal,že se zlepšil,tak to není třeba,ale nejspíš půjdeme dneska.Pořád se zlepšuje,ale příjde mi,že mu v hrudníčku chrčí,tak bych nerada něco zanedbala.
Jak mu teď nebylo dobře,tak si velice rychle zvyknul na chování.Předtím jsem ho několik týdnů vůbec nenosila a nevadilo mu to a teď neudělá krok sám.
5. dub 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka teda to by mě vytočili..doufám že už je dobře.
@janulava moc pěkné fotky. sluší vám to.

mi jsme doma neměli nás napsané v sešitku a nabrali jiné pacienty...... :sweat_smile: Takže další pokus příští úterý a prý nás vzít nemusí ani tak.... mě celkem namíchli vy si všechno zařiďte sbalte dojeďte a až přijdete tak mi vám řeknem jestli vůbec máme volno. Kdyby aspoň zavolali když to ví, abyjsme tam darmo nejezdili... ach jo.
6. dub 2011 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:zrovna jsem na vás myslela,jak jste dopadly a koukám,že nijak.Doufám,že si příště můžete alespoň předem zavolat :sweat_smile:

Já jsem byla dneska na prvním monitoru.Musím říct,že pocity ze sestřiček a paní doktorky jsou jen pozitivní.Miminko je v pořádku a prý se pěkně chystá.Momentální odhad váhy je 3,5kg.U Adámka to bylo 3,2 a to byl o týden starší,takže se nejspíš mám,na co těšit.Naštěstí mě paní doktorka ujistila,že mě přenášet kdyžtak nenechají.
S Adámkem to dopadlo hůř.Má zápal průdušek,takže ATB a plno dalších léků.Navíc jsem dneska myslela,že z něj porodím,protože spanul ze schodů,ale takovým způsobem,že jsem myslela,že je po něm.Nějak totiž nestačil zabrzdil,tak hodil salto a pak letěl po zádech dál.Naštěstí nemá ani škrábanec,ale prdelku jsem měla úzkou.
6. dub 2011 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Tak to bys neporodila - úzká prdelka a porod se vylučuje :grinning:
No nijak - volat nebude kam. Chtějí po nás dostavit se na osmou ranní a to ambulanci otvírají - takže to bude opět výstřel do tmy... navíc mm konečně dostal data odjezdu. A hádejte co.... :angry:
6. dub 2011 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Né vážně jsem ráda že když už se stalo tak to přežil ve zdravíčku, Snad se brzo uzdraví.
6. dub 2011 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky
streptokoka nemáme, tak aspoň nějaké plus. Jinak břicho jak kámen, křeče skoro furt magnezko nemagnezko,takže klasika, poslední týdny si asi pěkně užiju.....

janulava....fotky nádhera, kadeřníka závidím, já nebyla už hoooooooodně dlouho a ještě dýl :frowning2:

llluci.....mám pocit, že tchýně jsou v tomhle směru napadené nějakým bacilem..... i když moje se teda snaží pokyny dodržovat, tak stejně Julii chystá x věcí na jídlo a furt nabízí a nabízí.....ale aspoň je to v "povolených" potravinách....
A chudák Adámek, nějak se z toho nemůže vyhrabat...tak ať léky zaberou a je mu brzy líp...

lani....tak kdy ti manžel odjíždí, příští týden?
a jsou v té nemocnici normál? no nejsou, to vím už dávno.....snad dopadne druhý pokus líp!!!!
6. dub 2011 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:Koukám,že doktoři nemají mozek o empatii ani nemluvím.To nikoho nenapadlo,že min. si musíš zajistit hlídání pro starší dceru!!! Koukám,že všude je to stejný.Bratranci se v úterý večer narodila dcerka.Manželka šla na monitor,tam miminku naměřili vysoký tep,tak ji okamžitě odeslali do větší nemocnice,kde ji vyšetřili,okamžitě odvezli na sál na císaře (měla tep 270).Bratranci nic neřekli,jen aby počkal a že je to vážný.Když se malá narodila,tak mu to sdělili s tím,že žena je na JIPce a malá na ARU (nebo kde) a má si zavolat ráno.Ráno volal,tak mu řekli,že žena je O.K. jen za ní nemůže dokud nebude na normálním pokoji (volat se samozřejmě taky nedá).Dcerka je ve velmi vážném stavu.Má slabé srdíčko,zápal plic a málo červených krvinek.Vidět ji nesmí a nemá se prý na nic ptát a brát to tak,že jej to prostě rizikové miminko.Radši si ani nepředstavuju,co musí on a jeho žena momentálně prožívat.

@sharon2:hlavně,že to není streptokok.Prý teď strašně řádí spála.No,doktorka nám říkala,že to zvracení nejspíš stejně nesouviselo s očkováním,prý toho je teďka hodně (hlavně ve školkách).Jinak je úplně v pohodě.Ani už nekašle,tak mu vysvětluj,že by měl odpočívat:slight_smile:
Koukám,že se pořád nelepšíš:frowning2:Ty jsi problémy měla i s Julinkou?
7. dub 2011 v 07:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě k té tchýni.Manžel jí teda řekl,co se stalo.Ona prý za nic nemůže.Nedávala mu nic,co by nesměl.Manžel říkal,že ji přitom sám viděl,jak Adámkovi nabízí bůček (kterej si nevzal).O tom,jak se mi sama chlubila,co pěkně papakal ani nebudu mluvit.
A EPI-No je super.Adámek si myslí,že je to jeho nová hračka a nechce mi to půjčit :grinning: :grinning:
7. dub 2011 v 07:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Adámek je dobrej.... :grinning: Epino nová hračka..
Beru to jak to je a snažím se protože jinak je to na pár facek.. asi by to chtělo aby přemýšleli jenže to by právě museli chtít....
@sharon2 Musí odjet 7 hodin předtím než nastupujem na příjem a vrací se za 14 dní. Takže Eli nechám u tchýně a budu se snažit ji vyzvednout hned jak si na to troufnu. Protože jinak tam totálně zvlčí. I tak to asi bude mazec, je od tam vždycky jak z divokých vajec. Navíc dojet si do špitálu a dom musíme zvládnout sami a pokud něco zapomenem nebo tam budem neplánovaně dýl - tak holt budem svolávat výpomoc kde se dá. Tchýně je z cestování po Brně na mrtvici, auto už dávno neřídí ani ona ani její muž (kvůli věku). No a moji rodiče jsou kapitola sama o sobě. Požádáš o chleba dostaneš vejce....
Asi bych to vyjádřila tak že posledně (když jsem měla to krvácení v těhu) tak mě nutili že mám vzít Eli a bydlet u nich. A když se ptám kde jako? Tak prý Eli může spát v posteli s neteří cca 12ti letá slečna. A já se ségrou.....
No jasně na to jsem tak zvědavá - navíc ségry se na to nikdo neptal. To by jsme se fakt vyspali naprosto všichni, odpočinek jak vyšitej. nemluvě o tom že to tam není na dítko zařízení - takže převézt hromadu věcí a ještě ji neustále okřikovat aby nedělala to nebo ono... Z návštěvy u rodičů bývám vyčerpaná i po pár hodinách - páč jí tam stejně vždycky hlídám já...
Vsadím boty že mě budou opět chtít přimět ať jdeme k nim.... Jejich tam jak much - takže tentokrát se vymlouvám kvůli Klaudii po operaci stejně není dobrý aby se kolem motalo tolik lidí...
7. dub 2011 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Tehdy byl mm taky v Etiopii a kdyby tady u nás nebylo kde spát. Ale jsou tu volné dvě postele.... takže by to šlo v pohodě, kdyby se nastěhoval někdo sem na chvíli... no prostě oni maj svůj komfort doma a nějak nechápou že my taky. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. dub 2011 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky děkujem :slight_smile: Jsem ráda, že se povedly a máme s Kubou konečně společné fotky :dizzy_face:

@lanka Tak to je teda fakt bordel, to je neuvěřitelný. V jakým sešitku doprčic, v dnešní době? To je fakt děs. Už mě to nadřazené chování Drů leze krkem. Hlavně, že dostali přidáno a nějakej efekt směrem k pacientovi žádnej... :angry: Jen si tou stávkou potvrdili, že si před nima každej sedne na zadek...
A s tím manželem je to jak naschvál. Kdyby ve špitále nebyli idioti, tak jste to mohli aspoň po stránce organizační zvládnout v pohodě. Držím pěsti, ať to ten příští týden vyjde a máte to už všechno za sebou. To spaní u vašich je teda drsný. Už vidím, jak by u nás byla ségra nadšená, kdybych se jí vecpala do postele :confused: Aspoň víš, že u tchýně je u ní dobře postaráno a nestrádá. Tak ať to všechno dobře dopadne!
@llllucka Ježíš, takový drsný pád! Hlavně, že to malej přestál v pohodě. Oni jsou snad z gumy nebo co. A zápal průdušek, chůdě malý, ať je brzo OK a hlavně ať se mu to nevrací. Vy si to teda letos vybíráte :frowning2:
Kuba mě spadl ze schodů před 14 dny. Ale ne úplně shora, ale padal na záda a kousek od hlavy měl takovou tu železnou škrabku na čištění bláta. Ne ten rošt, ale takovou tu ostrou, zalitou do betonu. No lekla jsem se pěkně,a si jako Ty. Ale neměl ani škrábanec, ani bouli nic :astonished: Celý den jsem ho zkoumala, ale byl naprosto OK. Naštěstí!!!
To je fajn, že se Ti ve špitále líbilo (v rámci možností :wink: a Dr. Ti sedla... Já jdu na monitor zítra, ale zase jen ke své Dr. na gyndu. Doufám, že mě se ještě nic nechystá minimálně dalších 14 dní. Pak už bych to i celkem brala :zipper_mouth: Pořád je co chystat. Mám vypráno a vyžehlíno, byl to teda maraton -bléé. Ale ještě bych chtěla zorganizovat ty Kubovy věci, aby se v nich chůvy a chůvové lépe vyznali.Tašku sbalím o víkendu.

Jinak hlásím další narozenou holčičku v mém okolí :slight_smile: , tentokrát za rovných 5 hodin od prasknutí vody. Taky pěkný porod, myslím :sweat_smile:
@sharon2 tý jo, to je blbé, že ti nic nepomáhá. Mě celkem to magnézko zabralo. A to jsem ho brala fakt málo, dalo by se i ve větším množství. Ale nejvíc mě pomáhá klid, což jde docela blbě. Ale to znáš... Včera mě bolela tak strašně kostrč (asi z toho 4 hodinového sedění u žehlení), že jsem se málem nedošourala do postele z obýváku (asi 5 metrů). Fakt jsem se musela držet zdi :confounded: No, do rána to bylo dobrý. Ale víc než 14 dní asi nedám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky, tak všem hodně sil a energie a dětem co nejmíň bacilů!!!
7. dub 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ježíííš lani, to je rodinná pomoc!! horší jak u nás....nás by teda domů nikdo nechtěl - tchán i tchýně mají bytečky jako dlaň 2+kk :grinning: i když u tchýně bychom se na chvilku poskládali....ale já bych zešílela z těch kočičích chlupů všude....
No ale je blbý, že nejso ochotni ani když je to FAKT potřeba
Kdyby mi nebylo tak jak mi je, tak si Elenku klíďo vemu, ale naši zahrádku máme stále ještě rozoranou a bez pískoviště a já fakt nemůžu chodit dýl jak 15 min. - takže by byla chudina zavřená se mnou doma. Juli s Míšou ven pustím, ji bych si netroufla....

luci.....u Juli jsem měla problémy s tvrdnutím břicha po 20 tt. Ale to bylo únavou - učila jsem prvňáky, pak jsem měla družinu a ještě kroužky a denně dojížděla vlakem, doma další prvňák a pes. Pak jsem týden před prázdninama skončila v nemocnici, že jsem se začala i otvírat. Ale když jsem pak zůstala doma, tak to bylo celkem dobrý a i když strašili dřívějším porodem, tak J.byla přesně na termín. Tohle třetí těhu je fakt nejhorší od začátku - nejdřív mi bylo těch 12 týdnů celé dny zle, pak to krvácení a teď tohle.
Ono je to asi tím, že je prcek tak moc dole - prý mi tlačí na cévy, takže se asi špatně prokrvujou nebo co.
Ale pochybuju, že bude nějaký dřívější rození, je mi jasný, že si to zas hezky vyžeru až do konce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

No, po dnešku už nejezdím ani na nákup. Udělalo se mi tak zle, že k těm křečím se mi začalo chtít zvracet. Normálně jsem nevěděla, jestli zvládnu vstát nebo se pobliju na pohovce.....naštěstí jak to začalo být akutní, tak se něco v mozku seplo a já na ten záchod došla. Horší to bylo zpátky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. dub 2011 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Jani, krásné fotky, moc vám to s malým sluší!!! :dizzy_face: a bříško je v pohodě, nezdá se mi nějaké moc velké :wink: :wink: Nesmíš se totiž porovnávat s Lankou :grinning: :grinning:

@llllucka Luci, tak hlavně, at už je Adámkovi líp - chudáček malej :pensive: :pensive: :pensive: Maty se taky během té virozy pořád nechal chovat, pořád se ke mně tulil. Ale jak vyzdravil, tak už zas nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a ten pád - no to je síla!!! já bych z toho asi začla rodit!!! :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: hlavně, že se mu nic nestalo - uffff :astonished:
a bratrance je mi moc líto - takový hnusný přístup -jako jak se nemá ptát???!!! vždyt je to jeho dítě!!! :confused: :confused: :confused: to je fakt někdy na velkej bič a malej dvůr na ty lidi!!! :cry:

@lanka no to je od nich fakt super přístup!!! :angry: :angry: :angry: šmejdi! :angry: doufám, že vás příště už vezmou!!!
a rodinná výpomoc - no comment :frowning2: ale aspon ta tchýně, že je celkem v poho - snad, lepší něco než nic, určo to s Eli zvládnou! :wink:

@sharon2 hurá, že to streptokok není!! :wink:
břicho!!! :pensive: :pensive: :pensive: vydržať!!! :zipper_mouth: :zipper_mouth:
7. dub 2011 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Těch pádů je teď nějak moc ne?
@sharon2 Měla by ses šetřit jak to jde. I když je mi jasný že asi moc ne. Ale po pravdě když mi bylo nejhůř tak kolikrát fungovala Eli naprosto neuvěřitelně a dělala za mne... :pensive:
Oni ochotní jsou - jen to chtějí dělat tak jak jim to nejvíc vyhovuje... to že to naprosto nevyhovuje nikomu dalšímu už je jim fuk. To máš jak když řeknu jestli by mi nedovezli, když už sem pojedou na návštěvu. Oni se zeptaj na co. Rozmyslí si to a pak mi dovezou to co je podle nich v dané věci nejlepší. Neptají se jestli už jsem to náhodou zkoušela jestli to chci a nebo jestli trvám na tom oč jsem žádala. Takže lepší je nic nežádat.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale já myslím že jsem na tom stejně pořád líp než ty. Pokud se nepletu tak u tebe pomoc vůbec žádná. Já mužu Eli dát aspoň k té tchýni.... :sweat_smile: Akorát že mi ji rozdivočí.... ale tak s tím už nic nenadělám... to je holt to že se to slezlo všechno naráz.
8. dub 2011 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:vůbec ti to nezávidím.Já bych asi manžela přivázala k židli,aby nikam nemohl:slight_smile:Máš můj obdivv (i když je mi jasný,že ten ti je k ničemu).

@sharon2:prosím tě,šetři se.

@janulava:jak se cítíš?

Tak si tady musím trochu postesknout.Bratrancovu holčičku převezli do Motola (předtím byla v Plzni) s tím,že si s tou její srdeční vadou nevědí rady.Bohužel se pořád nikdo neobtěžoval říct rodičům,o jakou vadu se jedná.Je mi z toho smutno a hlavně,proč doktorům krom mozku nenadělil ten nahoře i trochu empatie :angry: :angry:

Jinak přejeme všem pěkný víkend:slight_smile:
9. dub 2011 v 07:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka máš štěstí, že je Eli tak empatická!!! :wink:

@llllucka chudák bratranec - to musí být teda nervy!!! :frowning2: :frowning2:
10. dub 2011 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun někdy až nepříjemně moc.... rozbrečí se Kló, Eli s ní. A pak není vůbec k utišení, protože než uklidním mrňavou tak E už neví proč začala brečet.
Tak zítra předoperační u pediatra, spakovat všechny a nashle sladký domove... minimálně na úterní dopoledne když by to zas nevyšlo. Ale byla bych radši kdyby to vyšlo. Za tu dobu od které jsme to našli se to hodně zvětšilo a poslední týden už je i poznat že Kló řve bolestma. Nejhorší je když je najezená. U prsa se většinou uklidní a pak jí to jde zastrčit zpět do břicha. Ale jak je najdená tak se nechce chytit jinak ji uklidnit neumím a pak je to teda mazec. Zvlášť když se přidá ještě i Eli.
@llllucka Bratrancovi držím palce ať to v motole vyřeší a jsou brzo doma
10. dub 2011 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka tak se držte holky a Dani, určitě jim na tom příjmu řekni, že ji to bolí!!! Přeci nenechají tak malého prcka trápit!!! Držím moc moc pěsti :pensive:
10. dub 2011 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
lani....držte se, ať už to má Klaudinka za sebou

U nás pomoc žádná směrem od tchána a jeho druhé ženy - max. přijedou na neděli se na holky podívat. Ale já taky nikdy nezkoušela jim říct. Když jsem jednou chtěla aby manžel řekl tátovi o pomoc se zedničinou /tchán je zedník/, tak se z toho vykroutil.....v tomhle jsou tam divné vztahy. Druhá žena je celkem fajn, ale má dost náročnou práci, chodí domů až večer, kolikrát dělá i o víkendu. Ale když je nejhůř, tak tchýni povolat můžu, pokud není na nemocenské, tak se v práci může domluvit a vzít si volno a práci domů. Problém je, že mít ji doma je malá pohroma /vše organizuje, předělává..../ a dát Juli tam zas znamená, že se mi pak týden provzteká....
Jinak Juli taky funuguje super a pomoc je i Míša - pokud nemá nějaký ze svých raně pubertálních záchvatů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
u nás nejhůř funguje tatínek :unamused: i když včera byl s holkama na kolech a dnes snad půjdou ven taky....

llluci....co Adámek, už dobrý? Zabrala antibiotika?
Chudák bratranec a jeho žena....musí to být strašné :frowning2: snad bude maličká brzy v pořádku!!!
10. dub 2011 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka Lanko,drzim moc pesti, at vas vezmou a Klo se ulevi od bolesti.Chuderka mala. A pro Tebe to raky musi byt strasny, kdyz vidis, ze ji to tak boli :frowning2: Myslime na vas!
@llllucka tak co Ada?Je mu lip? Bratrance je mi lito :frowning2: Musi to byt hrozny nic nevedet a jenom se bat a cekat, az se nekdo usmysli a konecne ti neco rekne a doktori se fakt chovaji jak stroje. :angry: Snad budou brzo vedet vic a miminko bude v poradku.Jsem se jen chtela zeptat, tu srdecni vadu nepoznaji z tech UZ a monitoru, ze na to pri porodu nebyli pripraveni? Js myslela, ze kvuli tomu se to totiz v tehu hlida...
Jinak diky za zeptani, citim se v ramci moznosti fajn :slight_smile: Fakt jsem se dala vic do klidu a pomohlo to. V poradne mi rikala, ze se mimco posunulo trochu niz, od posledne, kdy jsem mela cipek na 0, mam cs 3, ale vse zavrene. Tak snad jeste do Velikonoc vydrzim a pak uz bych asi aji chtela rodit t:sweat_smile: Furt hekam, nic nevydrzim, no co zrovna vam budu povidat :grinning:
Jinak jak se to kolem me rozrodilo a vsechno driv, tak manza asi konecne pochopil, ze jsme dalsi na rade :rolling_eyes: Dneska dovezl skrin Kubovi, poshanel kolibku s nakoupil. Takze tak u nas :slight_smile:
A co vy, ostatni tehule, jak to jde vam?
10. dub 2011 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,jakej jste měly víkend

Jani:oni jí na to přišli asi tak před 2 měsícema.Řekli jí,že miminko má slabé srdíčko a hlídali je.Byla dokonce týden před porodem na speciálním vyšetření v Praze a tam jí řekli,že se to spravilo a mimi je v pořádku.A týden na to šla na normální monitor a tam naštěstí vyhodnotil doktor situaci jako kritickou.

Adámek je už lepší,ale pořád to není ono.Bohužel mu podle něj nic není,takže mu nevysvětlím,že nesmí lítat.Ani ho moc nemůžu brát v kočáru ven,protože hrozně fouká.Zítra jdeme na kontrolu,tak uvidím,co mi řekne.
Já jsem měla CS3 už dávno,jsem i na prst otevřená a porodu bych se nebránila.Kdybysme byli na velikonoce doma z porodky i s miminkem ….Mě nejvíc děsí,aby se to,co nejlíp vyřešilo s Adou.V sobotu jsme byli na prohlídce v Bohunicích.Chtěla jsem hlavně vidět,jak vypadá ten nadstandard na porodním sále.Minule jsem si pokoj ani nestihla prohlídnout,tak jestli to má případně vůbec smysl.Pro ty,co by tam chtěli rodit,tak Bohunice od 1.4. zdražili (asi těží z toho,že Milosrdní nejsou moc v provozu).Nadstandard na porodním stojí 1000 (doprovod platí 500),na šestinedělí stojí noc cca 1400.
Milosrdní mají jen jednoho anesteziologa,takže se tam nedoporučuje jezdit.

Lani:takže budeme zítra držet palce,aby vás přijali.Zkus jim říct,že ji to bolí,snad ji nenechají zbytečně trápit.
11. dub 2011 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Milosrdní nefungují?? jaktoo?? :astonished: Já tam byla před Vánoci a anestezioložka tak byla úplně suprová paní...i jsme se zasmály docela :slight_smile:
11. dub 2011 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka A jo Luci, já si právě říkala, že ty UZ během těhu by to snad měly odhalit. Snad už bude prcek brzo v pořádku. Je to vždycky trápení... :frowning2:
Kuba teď taky začal kašlat, soplit, chrčí to v něm a chraptí. Smrkat neumí, při odsávání strašně vyvádí, tak mu to sedá dolů. Snad z toho taky nebude nic vážného :angry: u Dr. jsme nebyli, má to od soboty a dneska se mi zdá být lepší. Beztak to chytil u ní ve středu, byli jsme poptvrzovat přihlášku a bylo tam dost chrchlacích dětí :unamused: Akorát nevím, co na ten vlhký kašel dávat. Vždycky měl jenom ten suchý, dráždivý... Ach jo. Venku je fakt blbý počasí, ty teplotní skoky jsou na nic :angry:
Luci, taky se bojím, jak to bude s Kubou, takže porod a strachy z něj nějak moc neřeším... Furt vymýšlím, jak to udělat co nejlíp pro něho, aby byl nejspokojenější... Snad nám to oběma dobře dopadne, kluci to bez nás zvládnou a my budeme mít možnost se soustředit na miminka :slight_smile: Nevíš, jak to je v Bohunicích na obyč porodních sálech? Má každý sál WC, jako na Obilňáku? Na 6nedělí člověk ledacos přežije, ale stát při kontrakcích frontu na záchod :stuck_out_tongue_closed_eyes: V r.2008 tam totiž byly prý společné na chodbě :rolling_eyes: . Jinak kámoška rodila min. týden na Obilňáku, je spokojená se vším, akorát ležela chvíli na odd. asist. reprodukce, měli úplně plno :astonished: Jak to teda budeš mít, budeš rodit normálně nebo už je Matěj velkej a plánují císaře? A ten nadstandard na 6nedělí je teda pěkná pálka, :fearful: Porodní sice taky nic moc cena, ale zas je to na jeden den, že....
11. dub 2011 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,

tak podle mých informací porodka u Miloušů vůbec nefunguje, zavřeli ji právě kvůli nedostatku anesteziologů!
V Bohunicích jsou stále záchody na chotbě (na porodním), ale je jich dost - dalo se to přežít a když tam člověk jde, tak jde kolem těch sestřiček, takže kdyby náhodou cokoli, tak ho hned "odchytí"! :pensive:

marodi, at se brzo uzdraví :wink:

no já pomalu začnu 3.trim. a už to na sobě pozoruju -včera první otoky kotníků, dnes ráno první křeč v lýtku :stuck_out_tongue_closed_eyes: pěkně to "začíná" a bude hůř :astonished: o pálení žáhy ani nemluvím, to je už od začátku - ale taky bude hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky, at vám ty porody dopadnou co nejlíp, dost se vám to blíží!!! Děti to určo doma nebo u prarodičů zvládnou :wink: :wink: :wink:
11. dub 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava :to on to beze mě zvládne.Já se spíš "stresuju"aby až začnou bolesti za ním stihl někdo přijet a hlídat ho.
Jani,WC a sprchu mají jen nadstandardy.Klasické porodní boxy to nemají,je to na chodbě.To rozdělení je půl napůl.Podle mě to je hlavní důvod,proč nadstandard chtít.Pak bych ještě zmínila,že nadstandard má o dost vymakanější porodní křeslo.Koukala jsem jaké polohy jsou díky tomu možné.Ale mě porod v polosedu vyhovoval.
Na šestinedělí jsou pokoje po dvou.Podle mě tak akorát velké.Pak se ještě případně umísťuje na 7. patro,to je rizikové oddělení,ale tam jsou pokoje stejně velké jen jsou tam 3 postele a to si nedovedu představit.
Porodní asistentka nám sama řekla,že stížnosti mají na dětské sestry,ale dál to nerozváděla.

@kathule:Milosrdní fungují,ale tak nějak všelijak.Anesteziologové se prý nějak nepohodli s ředitelem a dali výpověď.Z 9 (nebo kolika) tam zůstal jen jeden.Nějak si nedovedu představit,jak to dělají,když se jim sejdou 2 císaři.Ta situace je stará asi měsíc,v prosinci tam fungovali určitě ještě normálně.
11. dub 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, z toho mám taky obavy, až začnu rodit, aby zavčasu někdo dojel pro Matyho - navíc si moc nedovedu představit mít kontrakce a k tomu ho hlídat :confused: :confused: :confused: Tak at "tohle" nám všem taky dobře dopadne. :wink:
předpokládám, když se ted rodí jen ve dvou porodkách ze tří, tak bude v těch dvou větší nápor a to se určo odrazí i na chování sester :frowning2: :frowning2: :frowning2:
11. dub 2011 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka já byla u Milošů na pokoji se dvěma holkama a nemůžu si stěžovat , na Obiňáku kdysi dokonce ve 4 na pokoji, to už bylo moc teda :confounded: Ve dvou zas byla nuda...
Každopádně ať jste na pokoji se samýma v poho maminama přeju a co nejkratší porody :slight_smile:
11. dub 2011 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek