• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@jana.sun:Já prostě budu volat,jakmile kontrakce začnou.Když to budou poslíčci,tak to prostě bude zbytečný,ale radši zavčas než pozdě.A ani ti nevím,jestli je to lepší přes den,kdy jsou všichni v práci nebo v noci.
No,podle toho,co jsem četla,tak k miloušům normálně na monitory chodí.Otázka je,kolik lidí ví,že tam tenhle problém je (i když jsem to už zahlídla v nějakým regionálním zpravodajství.Normální porod neřeším,prostě kdyžtak rodička nedostane jen epidurál,ale představa,že potřebuješ akutního císaře .....Než budeš rodit ty,tak se to třeba vyřeší.
11. dub 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě holky. Tohle mě děsí taky nejvíc. Že nestihnu zavolat hlídání, druhé porody jsou docela rychlé, jenom teď vím o 4 holkách z pěti, co nedávno porodily fakt do 5 hodin od prasknutí vody nebo prvních kontrakcí. A než člověk zjistí, že už je to fakt ono, aby stihlo hlídání dojet a přitom to nebyl planý poplach... Ani pořád nemám moc jasno, koho volat. Naši by přijeli tak do hodiny od telefonu nejdřív :confounded: Tchýni nevěřím, ještě tak možná švagrové, co bydlí tady kousek od nás. Ale taky chodí do práce, je doktorka. Nejlíp mojí ségře, jenže se vsadím, že bude jak naschvál ve službě :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky nevím, jestli je lepší noc nebo přes den, když jsou všichni v práci :grinning: Zas v noci bych měla jistotu, že tu bude manža, že... A Kuba bude spát. Protože, jak psala Janča, starat se u kontrakcí o dítě a tvářit se, že jsi v pohodě, abys ho nevyplašila :unamused: Minulý pátek byl manžel na služebce zase v Č. Budějovicích, to jsou 3 hodiny cesty tam a zpět. To mě fakt teprve došlo, že kdyby se něco stalo, třeba mě někde praskla voda, že moc nemám komu zavolat a on by asi porod nestihl :sweat_smile: A těžko se zas domlouvá, že jednání v tomto měsící musí být teď už pouze v blízkosti Brna... Fakt, že se to nedá naplánovat! :grinning:
Myslím, že kámoška minulý týden rodila u Miloušů, ale jistá si nejsem. Nějak jsem se zapomněla zeptat :sweat_smile: Mě taky vyhovovalo, že jsme byly na Obilňáku na pokoji dvě. Pohlídaly jsme si děti, pokecaly, vzájemně se podpořily a pomohly si. Pak jsem tam byla i dva dny úplně sama, takže nadstandard zadarmo :D A pokud porodní sály v Bohunicích nemají záchod, tak tam nemůžu. Já Kubu rodila v podstatě celou dobu na záchodě :grinning: Vyhovovalo mě sedět. Až na 2. dobu porodní jsem si lehla do toho pololehu, ve stoje to nešlo, měla jsem úplně slabé nohy :sweat_smile: A tam je těch nadstandardů víc? Ale stejně asi nemáš jistotu, že zrovna bude volný :unamused: No, jak říkám, tady by se to plánování fakt šiklo :grinning:
11. dub 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,nějak nám to dopadne.A musíme věřit,že dobře:slight_smile:
Všechno má svoje pro a proti.Kamarádka rodila teď na Obilňáku,byly dvě na pokoji a říkala,že se vyspala až doma.Její dítě bylo spavec,ale dítě spoluležící celou dobu řvalo.Já chci nadstandard spíš kvůli návštěvám,aby za mnou mohli kdykoli.Třeba teď mě Adam usnul až ve tři a ještě spí.Takhle bych věděla,že ho někdo přiveze dopoledne a bude.
11. dub 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka taky doufám, že se to u miloušů vyřeší, já tam sice rodit nechci, ale uvolní se tím ostatní dvě porodky! Ale myslím, že nemůžou riskovat přijímat rodičky, když se nikdy neví, kdy se porod "zvrhne" a bude nutný císař! To přece nemůžou risknout, že nebude mít rodičku kdo "uspat" :confused:

Noc mi přijde lepší už v tom, že je manža doma! :pensive: Jako nejhůř pošupu do porodky sama, ale Maty se sám neohlídá, že :zipper_mouth:

My byly v Bohunicích na pokoji 3 a v pohodě - zkamarádily jsme se a jsme v kontaktu doted :wink: Občas se vídáme, holky jsou obě ale mimobrněnský, tak to není tak často :astonished:

no Jani, Luci - vy už to asi hodně brzo zjistíte, jak to u vás s tím začátkem porodu dopadne :wink: :sweat_smile:
11. dub 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani,doufám,že dneska všechno dobře dopadne a brzo budete všechny tři v pořádku doma.

Holky,dneska jsem měla příšernou noc.Šla jsem spát a pobolívalo mě břicho.Ale nebyla to taková ta klasická bolest z přetažení.Trvalo mi to,ale nakonec jsem usnula.A pak se mi celou noc zdálo,že rodím.Vždycky jsem se sice tak po 2 hoďkách vzbudila,ale zase se mi to začalo zdát.Tak si říkám,jestli jsem v noci neměla poslíčky a mozek si to takhle přebral.Každopádně,ať to bylo cokoli,jsem utahaná jako kotě.
12. dub 2011 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun jojo, Jani, my dvě s Luckou už vám asi fakt za chvíli napíšem, jak to nakonec dopadlo :sweat_smile: To je strašné, jak to uteklo :zipper_mouth:
Já teda doufám u Miloušů neskončím, to je jediná porodnice, kterou mě ségra výslovně nedoporučila na základě praxe, kterou tam jako dětská sestra strávila. Chtěla bych Obilňák, ale tak to už víte :slight_smile: Trochu se obávám, že fakt bude plno. Ale tak na parkovišti snad rodit nebudem! Rozhodně si předem zavolám, až to u nás vypukne....

@llllucka Tý jo, Luci, že by první vlaštovka??? Třeba už se ti to fakt chystá :wink: Tak už by to bylo vlastně "v termínu". To musely být pěkně divoké sny :grinning: A unavená jsi, to je jasný, dyk jsi rodila :grinning:
Já proposlíčkovala celou noc tak před 14 dny. A je teda fakt, že jsem byla taky pěkně unavená. Mě se teda moc nedařilo usnout, furt jsem se bála, aby to už nebylo ono. Tehdy by to bylo ještě moc brzo :unamused:
Luci, tak si lehni poo s Áďou, ať si odpočineš :slight_smile:
Jo a mě celkem vyhovuje, že na Obilňáku nesmí návštěvy na pokoj. Taková návštěva spoluležící o pěti lidech by mě asi vadila. KDyž bych třeba musela zrovna kojit nebo tak něco...Ale na druhou stranu zas by se mi líbilo moct být někde spolu v soukromí s Kubou a manžou. Člověk si holt nevybere...
12. dub 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:taky se musím přiznat,že jsem chvilku přemýšlela,když jsem se pokoušela usnout,jestli si nemám dát sprchu,abych to rozehnala.
Jani,na Obilňáku tě prý nikdy neodmítnou.Nám ta porodní asistentka tvrdila,že když přijedeš i do Bohunic,tak se to snaží udělat tak,aby tě příjmuli.Že prý kdyžtak šupnou na operační sál.
Mě by taky nevadilo,kdyby návštěva nemohla na pokoj.Ale doufám,že kápnu na dobrou spolubydlící a prostě se nějak dohodneme.Koukala jsem a je si kam sednout s mimčem i na chodbu.Partner na pokoji by mi nevadil,při kojení se prostě otočím zády,ale celá armáda už asi jo.Taky jsem říkala manželovi,že kdyžtak prostě jeho rodiče přijedou na čumendu až budeme doma.Moc se mu to nelíbilo,ale pokud bych potřebovala nějak omezit návštěvy,tak dám prostě přednost jemu se synem a rodičům než tchýni.
Pro nás jsou Bohunice ideální.Jsou nejblíž,jak pro nás,tak pro rodiče.A kdybych rodila dřív než bude mít manža dovču,tak by prostě chodil do práce a pak rovnou za mnou (má to skoro přes ulici).
Včera mě celkem pobavila jeho sestřička.Prý tam měli zrovna pacienta,kterýmu,když čekali mimčo na všech UTZ tvrdili,že je to jasnej kluk a narodila se jim holčička.Říkala to asi jako,že naděje umírá poslední.Tak jsem jí říkala,že mě by to spíš vyděsilo,protože jednak nemáme jméno a pak mám všechno modrý.
Jinak mi pořád nepřišla ta mateřská.Vidím to tak,že to nakonec budu vážně vyřizovat i s žádostí o délku rodičovské.
12. dub 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci,to naprosto chapu,taky bych dala prednost mym klukum a nasim,nez tchanovcum. Manzel to vidi podobne, maji hlavne s mamkou takove divne vztahy...Kdyz nad tim premyslim, ona za nama ani v porodce nebyla, mrknout na Kubu. Jen tchan, ten je z nej vedle dodneska :slight_smile: Snad budem mit stesti a budeme mit vsechno tak, jak chceme :slight_smile:
Dobra story s tim pohlavim.Akorat musel byt tatinek asi zklamany, pokud pocital se synem... No neni lepsi nevedet? :grinning: A jmena se vzdycky hlasi obe, ne?Fakt zadny nemate?
Jinak me uz materska prisla na ucet a normalne se mamka spletla, pac ta castka za brezen je spocitana presne z toho cisla co socka poslala, uz neni nicim pokracene. Takze fakt cucim, kolik penez budu dostavat a jsem spokojena :slight_smile:. Takze prece jen dobra zprava pro ostatni! Jakmile me prisel ten papir ze socky o schvaleni materske a jeji vyse,tak to prislo na ucet kolem 7.dubna.Maji lhutu do 15. Tak treba ti to teprv prijde na ucet.A ten papir od nich uz ti dosel?Ty jsi nastupovala zhruba jako ja v cca puli brezna? Zalezi kdy to poslal zamestnavatel,na socce to vzdycky resi s pocitaji ke konci mesice a na zac. toho nasledujiciho posilaji postou to potvrzeni.Jinak delka rodicaku se resi az pred koncem materske. Rikala me to pani z Mojmiraku.
A ja si vsimla, ze me zase kleslo bricho :confused: a lip se mi dycha :slight_smile:
12. dub 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:nemáme.Co budeme mít jsme věděli dost brzo,takže jsem nad jménem pro holčičku vůbec nepřemýšlela.Hlásí se sice obě,tak tam něco lupnu a budu doufat,že se nesekli:slight_smile:
Papír o přiznané výši ještě nemám.Zaměstnavatel to posílal dost brzo (paní účetní mi volala,jak to posílala).Nahlásit rodičák můžu kdykoli po narození.Jen musím stihnout tu lhůtu.
Tak gratuluju k výši mateřské.Škoda,že je to jen krátkodobě.

Lanka se tady neobjevila,snad je vzaly:slight_smile:
12. dub 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hihi, aby se doktori nesekli ;)
Jojo, taky jsem si rikala, ze tu Lanka neni, tak je asi vzali. Snad jo a uz to maji za sebou.
12. dub 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...

lani, janulava....já vám tak závidím, že už to máte za pár :grinning: ale já už skoro taky!!!
janulava....zvláštní, mě břicho ani u jedné z holek dopředu nekleslo a teď ho mám dole, tak kdyby kleslo,je prcek venku :grinning: :grinning:

llluci.....poslíčci jsou blééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad bude Adámek brzy úplně v pořádku. To počasí je fakt hrozné. Míša pokašlává a rýmuje už 3.týden. Zítra jíim začíná ve škole plavání, tak doufám, že se to nezhorší.

Jinak já teda vůbec neřeším, kdy by bylo nejlepší rodit , komu volat, ani co bude s holkama, kdo je bude hlídat......vůbec nad tím nepřemýšlím, nikoho nedomlouvám. Hihi nějak to dopadne a ať se taky o něco postará manžel - pokud bude dosažitelný. Jak ho znám (a dle zkracování doby mých porodů), tak nějak napůl počítám s tím, že pokud to začne přirozeně, tak tentokrát ten porod nestihne (třeba teď je na Slovákách, ani bych se mu nedovolala). Nedivila bych se, kdybych si musela volat rychou (vlakem bych to asi nestihla :grinning: ) a Juli buď nechat s Míšou nebo brát sebou.
A pokud bude muset v těch dalších dnech pracovně odjet, holt vezme Juli s sebou nebo ať si domluví hlídání - jsou to přece jeho rodiče. Čím míň to budu plánovat, tím líp to vyjde :slight_smile:

jani.sun.....taky mě pálí žáha už skoro pořád. Piju litry mlíka, už nezabírá. Ale pomáhá oslazená zakysaná smetena :slight_smile: mňam :wink:
jo holky, kolik jste tentokrát přibraly?
12. dub 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Adámek je oficiálně uznanej za zdravýho:slight_smile:Paní doktorka z něho měla radost.

@sharon2:já bych ráda manžela u porodu.Lidí na hlídání je dost,jen to musí stihnout.Mě taky klesá břicho,ale ne nějak moc.Kolik jsem přibrala,nevím.Váha je tabu.V poradně vždycky nahlásím nějakej přírustek,aby mě nesprdly a jinak to neřeším.Ale přibrala jsem dost.Co jsem ležela,tak to cítím hlavně na stehnách a zadku.S Adamem jsem přibrala cca 20kg,teď si myslím,že to bude víc.

Máme novej přírustek do rodiny.Adámek dostal od babičky malýho plyšovýho pejska,kterej se hýbe a štěká.Koupila ho někde ve slevách už dávno asi za stovku.Adámek ho bere jako miminko a pořád si s ním hraje.Dneska jsem přišla domů a pejsek na kousky,pes ho totálně rozebral.Tak jsem volala manželovi,že musí něco koupit.Adámek si to sám vybral,tak máme kočičku za 800.
12. dub 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 hihi, Šári, tvůj přístup je nejlepší. Nakonec, ono se to nijak naplánovat nedá :sweat_smile: . Holt mimís rozhodne a sám určí, co jeho staršího bráchu nakonec potká :grinning: Podle toho, kdy se rozhodne.
Já břicho u Kuby měla taky dole pořád, hodně do špičky, kdežto teď když jsem si sedla bylo fakt vysoko. Ono je tam mimino asi jinak poskládané, než byl Kubík. Páč i pohyby cítím jen na jedné straně a hodně u kyčlí a taky mě vůbec nebolí ta stydká kost. Takže tentokrát jsem si toho poklesu všimla a navíc můžu najednou skoro normálně dýchat :dizzy_face:
A za pár to máš taky, to rozhodně, to fakt šíleně utíká, asi jak není moc čas se na to těhu soustředit...
Žáha mě taky pálí, tak od toho 35.tt úplně nesnesitelně, hlavně večer, jak si lehnu. To jsem u Kuby taky neznala. Teď jsem kámoš s Rennie pastilkama i v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mlíko zvracím i normálně, nesnesu ho už od mala - blééé
Jo a zatím mám navrch 13 kilo, takže tipuju těch 15 na konci :unamused: . S Kubou to bylo jen devět. Akorát já začínala na nižší váze než s ním a ještě jsem nevolnostma trochu zhubla. Takže budu mít asi zase kolem 75 kilo před porodem, jako s ním. Minule jsem hned z porodky byla na své váze, tentokrát to tak nevidím, přece jenom po 30 to jde dolů hůř :angry:
A jak se cítíš? Co břicho? Jak jsi na tom s váhou Ty?
Dneska mě Kuba pobavil, jak je všímavej. Byl se mnou v koupelně, tak mě nejdřív tak okukoval po sprchování, pak mě píchl do prsa (seděla jsem na vaně a oblíkala se )a ptal se So to jé??? Tak říkám, že to má mamka prsa. Oblíkla jsem si triko a on říká, kde jsou prsa? Říkám, že schovaný. Pak si koukal pod triko a ptal se kde má Kuba prsa? :sweat_smile: Pak mě dostal tím, když jsem se dooblíkala, že říká, nemáš pindíka, kde je? :confused: Normálně jsem se styděla :grinning: Prohlídka důkladnější než u doktora :sweat_smile:
12. dub 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Jé Luci, tak to je super, že je Adámek zdravej! :slight_smile: Kuba zatím pořád rýmuje a mluví přes nos....
Gratuluji k přírůstku :wink: , vám se ta rodinka teda zvěšuje... A kočička za 800 je dobrý dárek, bacha ať ji pes nerozebere :grinning:, to tak psi s kočkama dělají, ne? Kubu plyšáci od mala vůbec nezajímají. Je ulítlej na šuplíky, dveře a jiné věci, co se dají otvírat a zavírat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nedávno ve Sparkys tam pobíhal takovej králík po prodejně a Kuba z něj měl hysterák, normálně se bál. Ale normálně začíná vnímat mimina i to naše. Chodí a ukazuje, co je pro miminko a tak. Ale realita pro něj bude asi hodně tvrdá :zipper_mouth:
Taky chci manžu u porodu, opravdu věřím tomu, že se pak Dři chovají jinak, když je tam někdo další, kdo jim kouká pod ruce. I ve Větrníku nám to říkala PA.
12. dub 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:jsi mě pobavila s těma prsama.Mě Adámek jednou donesl moji podprsenku s tím,že nese mamince prsa.Jednou jsem se s ním i koupala,ale musela jsem to zabalit,protože mi pořád koukal mezi nohy a zkoumal,co tam mám.
Mě žáha palila už při prvním těhu.Teď to začalo dřív a dneska bez rennie neusnu.Mlíko mi vůbec nepomáhá.A je jedno,co sním.I když večeřím jogurt,tak pálí.
Jani,on se nejdřív toho pejska taky bál.Ležel dlouho ve skříni.Na ty děti to asi nějak působí.Pak se toho najednou přestal bát a byl to jeho miláček (teda asi 3 dny).Teď má teda kočku micku,je to jeho mimi,ale je schopen s ní klidně praštit.On od té doby,co nějak začal víc chápeat,že budeme mít miminko,tak je jima posedlej.Ukazuje ho v časopisech,televizi .... Včera jsem četla,jak dětem přiblížit,že budou mít sourozence a možná je dobře,že jsou tak "brzo" po sobě.
13. dub 2011 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
tak vás tu dočítám na etapy a už zas nevím, co bylo "na začátku" :grinning:
každopádně jsem si až ted všimla, že Janča a Lucka mají stejně "staré" syny a budou mít i stejně "stará" miminka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to je postřeh, co? :grinning:
Maty taky furt řeší, jestli mám nebo nemám pindíka, případně, kdo ho má a kdo ne :sweat_smile:

Luci, kočika za 800 je super dárek, tak hlavně, at vydrží dýl než pejsek :grinning:

na žáhu si mlíko nedovedu představit (teda jako atopik ho ani moc nemůžu), ale občas pomůže podmáslí. :wink: Hlavně nic sladkého, ani ten zakysaný výrobek nesmí být sladkej - to je pak spíš horší. :unamused:

holky, já už jsem fakt tak zvědavá na ty vaše porody a teda snad ještě víc na ty začátky a odjezdy do porodnice :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: samo držím pěsti, at to dopadne pro všechny zůčastněné co nejlépe :wink:

my taky pro holku jméno moc neřešíme, jsou nějaké varianty, jednu z nich plácnu na příjmu - ale neustále nám potvrzují toho kluka, tak já tomu i věřím :sweat_smile: oblečky mám taky dost modré, ale i dost neutrálních, tak by se případná holka taky v poho zvládla :wink: jen tatínek by to asi musel trochem "rozchodit" :sweat_smile:

vypadá to, že Danču s Klo asi přijali :wink:
13. dub 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám za sebou další monitor.Všechno vypadá dobře.Příště mi mrňouska zase budou přeměřovat kvůli porodní velikosti Ády.

@jana.sun:Jani,mlíko je na to dobrý.Neutralizuje.Ale zabere to opravdu jen,když to pálení není silný.A jméno pro kluka se nějaký rýsuje?
13. dub 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ono to mlíko i smetana pomůžou jen na chviličku. Rennie mi nepomáhá vůbec, budu si zas musit koupit gaviscon, ale ten je tak hnusnej, že se mi do toho nechce.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Manžela bych u porodu samozřejmě chtěla taky, ale když to nestihne, co nadělám, že....U Juli nám tvrdili kolik máme času, a pak to stihl sotva na posledních 10 - 15 min.
Jméno my nemáme ani jedno :grinning: fakt nevím, jak se pak na sále domluvíme.....ale já jak začnu, tak manžel hned, že mu stačí vymyslet jen jedno......a tím končíme, protože jsem fakt odhodlaná se pohlaví dovědět až u porodu :grinning:
Na obilňáku jim nikdy nevadilo, že jsme přijeli se dvěma variantama dívčího jména a rozhodovali se až po porodu, tak snad jim nebude tentokrát vadit ani tohle :wink: kdyžtak nahlásím toho Ondřeje, holčičku nevím, tam mě toho napadá víc,ale je mi jasný, že bude manža protestovat.....a pak to nějak s manželem zkoulujem :grinning:

A já a váha....u Míši jsem přibrala 11kg, takže jsem rodila se 61kg, u Juli si to nemůžu nějak vybavit, ale myslím, že to bylo tak 15 - 16 kilo nahoru, takže kolem 65-67kg. A teď jsem začínala na necelých 54 kilo. Za první 3 měsíce jsem nabrala 3 kila, Ty jsem shodila během toho nejsilnějšího krvácení. Od ledna jsem začala nabírat až moc rychle (skoro 3kila/měs.),ale pak se mi to zastavilo - už skoro měsíc mám 60 kg. Tak jsem zvědavá, jestli to zas začne šplhat postupně nebo budu nabírat skokově.... ale břicho mi roste den ode dne, takže prcek určitě nabírá. A je teda hrozně pobyblivej, kopě mě skoro pořád, různě se přetáčí, vybouluje mi břicho na všechny strany....nejaktivnější je od 7hod. večer do půlnoci a začíná opět v 5 ráno rozcvičkou.
13. dub 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prsa řešila Julinka už před rokem - to ukazovala, že je mám já i ona :wink: a že to máme v rozkroku stejné občas ještě zkonstatuje - koupe se s Míšou, takže to se mnou nemá potřebu řešit :wink: . Pindíka jí táta neukáže, páč je stydlivej, takže to zjistí až mezi dětma (pokud teda nebudeme mít kluka :wink: ) Ale máme jednu panenku kluka a kamaráda, kterého už viděla bez kalhot, tak tuší, že chlapečci jsou na tom trošku jinak :grinning:

llluci...fajn, že je Adámek už zdravej, kočičku Micku máme v živém provedení :wink: a dvě až tři plyšové Juli tahá pořád s sebou. A k tomu ještě velkého psa.....když nemá některého z těchle plyšáků /krom hromady dalších/ na spaní v postýlce je zle. Takže některé večery jsou u nás pátrací, kde které ze zvířat skončilo.
13. dub 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka s Klo už to snad mají za sebou a malé bude líp.....
13. dub 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka fajn, že je mimi v pořádku :wink:
jj, pro kluka už je vybráno, bude to velikánské překvápko pro naši rodinu, no ti sem nikdo nechodí, tak to můžu napsat - Radek - po mém bráchovi - máme ho oba s manžou rádi a napadlo nás to skoro najednou a oba a oba nás to i nadchlo, takže jsme se na tom jméně "zasekli" a asi to tak bude. :sweat_smile: U nás to nikdo nečeká, ptže mm trochu ráčkuje, takže všichni vědí, že ve jméně nechceme R, natož na začátku :grinning: :grinning:

@sharon2 páni, ty máš ale aktivního broučka!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
60 kg, to já neměla ani před těhu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
tak u vás bude překvápko nejen pohlaví, ale i jméno :wink:
13. dub 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun No, myslím, že jsme na to zvědaví všichni, na tu organizaci při porodu - hihi
Takže taky s holčičím jménem vůbec nepočítáte? Abyste se nedivili a holčička se pak chudera nejmenovala Filomena nebo tak nějak :grinning: :sweat_smile: Radek je moc hezký jméno, manžel ho chtěla taky, jenže se tak jmenuje jeho šéf a tak jsem to nechtěla :slight_smile: Já už tak nějak počítám s Filipem, holčičí sice máme, ale mám nějaký pocit, že nebude třeba :zipper_mouth:

@llllucka Tak to je super, že je malý OK. Jsem zvědavá na ty jeho míry :slight_smile: Mě mimčo nikdo neměří, naposledy v tom 33. týdnu a to prý odpovídalo týdnu těhotenství. Ale taky myslím, že to bude pěkný macík, jak se mě boulí břicho, tak už jdou nahmatat pěkně tlusté kolínka a jiné části, stejně jak u Kuby... Docela bych tu předběžnou váhu chtěla vědět, ale chodím furt ke své gyn. a ta to nedělá :confounded:
@sharon2 Ondra je krásný jméno, můj favorit už od základky, moc se mě líbí, tak snad vám vyjde!
Mě naštěstí Rennie pomáhají a jsem ráda, jinak bych se teda nevyspala. Jo a mimčo máš teda aktivní dost :slight_smile: Ale to je dobrý, aspoň víš, že je OK :slight_smile: U mě je to to stejný, už od 20. tt ho cítím hodně, dokonce i při chůzi nejenom, když jsem v klidu. To jsem s Kubou neznala. A co teprve teď. Pořád se tam velebí, až mě překvapuje že má na ty kreace ještě místo. Hlavně večer, jak uložíme Kubu a sednu si, tak začne rodeo, břicho se mě taky převaluje, vylízají mě hrboly a špičky. Asi to vnímám víc, jak mám už povolené břicho a tenčí bř. stěnu po prvním porodu... A straaaašně mě okopává kyčle :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Docela by mě zajímalo, jak tam je poskládané. To si fakt nějak neumím představit.

My jdeme obědvat a věnovat se poo odpočinku :dizzy_face:
14. dub 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:vidíš,to mi nedošlo,že vlastně manžel ví:slight_smile:Tak to kdyžtak vymyslíš sama a bude:slight_smile:Já si taky myslím,že to jméno můžeš určitě po porodu ještě změnit,i když nahlásíš něco jinýho.Ale já chci Matýska a hotovo:slight_smile::slight_smile:Ondra je krásný jméno:slight_smile:
Já to mám jednodušší,manžel pracovně nikam nejezdí.Teda,jezdí externě přednášet po ČR,ale všechny nabídky odmítnul,takže může být max. v práci:slight_smile:

Mě se mrně pěkně hýbe.Ale už to tolik nebolí.S Adámekm jsem to neznala,to byl lenoch.Vždycky jsem měla strach z monitoru,protože jsem věděla,že bude chrnět.A včera na monitoru se mimčo pořád vrtělo,což se jim taky nelíbilo.

@janulava:oni ti ho pak přeměří,neboj.Normálně se tuším měří jen při nástupu,ale mě kvůli porodní váze Adama musí hlídat.Stejně je to jen odhad.Pochybuju,že Adam vážně nabral za 3 týdny přes kilo.Včera jsem přemýšlela o té vyvolávačce,na kontrolu chodím ve středu,tak si nechám udělat středu před termínem hamiltona a pokud nezabere,tak se pokusím domluvit na pátek vyvolávačku (nebo,jak se to bude doktorce hodit)..Minule jsem po hamiltonovi začala druhej den rodit,snad zabere i tentokrát.Ale už bych to chtěla mít za sebou.Od včerejška mě pobolívá břicho a už mě to nebaví.Sice to bude po porodu kalup,ale konečně budu moct dělat všechno a ne se pořád bát,že si nějak ublížím.
A kdy tvůj Dr. odesílá do porodnice?
14. dub 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám co řešíte – váhu a pohyby…
Já jsem s Eli přibrala 6 kilo – dostala jsem se v devátým na neuvěřitelných 60kg (nikdy se mi nepodařilo tolik vážit)….S Kló jsem přibrala 9 kilo ale protože mě Eli „dost snědla“ a nestihla jsem to nabrat zpátky tak jsem s Kló končila rovněž na 60kg. No a dolů – po Eli to šlo ani nevím jak. A s Kló to jde pomaleji – tak ji snad nebudu muset nuceně odstavovat kvůli vlastní váze tak jak to bylo u Eli.
A pohyby… S Eli už ani nevím. A Kló ke konci sem tam kopla a jinak se v podstatě od 24 tt vůbec nehla – ležela pořád stejně a nejspíš byla ráda že tam vůbec má nějaké místo jak mi vždycky tvrdil manžel.
Pálení žáhy neznám. Nikdy se mi nestalo.
@janulava – tak to já tedy Eli ukazovala že ona má taky prsa (teda bradavky) a mm taky že prsa maj všichni a víc už ji to nezaujalo až do doby než se začlo kojit.
Pindíky neřešíme – mm sice stydlín není a když mu Eli vletí do koupelny tak to vidí, ale ještě asi nezaregistrovala nebo co… Spíš má s Eli jinej problém – posledně se zapomněl zamčít na záchodě tak ho tam navštívila při akci ve stoje a prej měl co dělat jak to shlížela od spoda aby mu nestrčila hlavu do proudu 
Jinak – děkujem za držení palců, opravdu nás vzali a Kló to má za sebou – tak teď už jen rekonvalescence…. Do vytažení stehů (aby byla změna) nesmíme z domu. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A podle všeho to bylo po psychické stránce skoro horší pro mě než pro ni.
Co se Kló týče tak kdy ji konečně odpojili všechnu transfuze a mohla jsem si ji vzít do náruče tak usla a spala u mě 5 hodin (né v tahu ale těch 5 hodin jak jsem ji někde položila tak okamžitě i když vypadala že spí byl řev) po těch 5ti hodinách už dobrý a chová se v podstatě v normě.. málo jí, hodně spí.
Za to já – když byla na sále a pak na jipce tak jsem tam poslouchala klučinu co volal konstantně mami (málem mě z toho hráblo než mi Kló vrátili, páč jsem věděla že takhle nejspíš ječí někde sama taky) on to volal ale celej den (bez jakékoli přestávky se divím že ho to neunavilo a nepadl vyčerpáním) až do večera – pak přišla noční směna asi se o něj začli víc starat tak se uklidnil a pak ho bylo slyšet tak cca 5x za dvě hodiny volat teto a sestru jak se ptá co potřebuje noc byl v klidu – ráno zase vyvolával této – ale zas v pohodě – jen když něco chtěl – ještě tak hodinu po odchodu noční směny bylo slyšet teto, ale asi to přestalo fungovat a tak začal opět koncert mami. A kecy sester kdy ho oslovovali siréno, neječ nikdo ti nic nedělá. Mamka už de a bude se na tebe zlobit že ječíš. Apod…. myslím jsem vyléčena nechat tam dítě samotné pokud to nebude naprostá krize.
14. dub 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosím poradte nějaké lepší kadeřnictví kde nejsou nějak pekelně drahý...potřebuju stáhnout z vlasů černou barvu na hnědou....u nás sice je ale ta neumí stříhat natož stahovat barvu :confounded:
14. dub 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:nejdřív gratulace k provedené operaci.Snad bude Klo brzo v pořádku.Eli je pořád u babičky?
A teď k tomu příběhu o chlapečkovi,úplně jsi mě rozhodila.Chůďa malej:frowning2:A chodila za ním alespoň maminka?
Já tu nemocnici teď řešila,jak byl nemocnej.Samozřejmě jsem měla strach,kdyby ten kašel nějak blbě dopadl.Mě by s ním nevzali,manžel by zase nemohl,kdybych začala rodit ..... Vím,že by s ním šla moje mamka,kdyby bylo potřeba,ale dobře by mi z toho nebylo.Samotnýho bych ho tam nenechala,to bych se radši odstěhovala k našim a poslala tam manžela (i když si upřímně myslím,že s mojí mamkou by mu tam bylo líp.My ženský to prostě s těma marodama umíme líp).
K pohybům mimča,když občas řeknu au,tak Adámek už ví,že au je v bříšku a že to dělá Maty.Dneska,když jsem vyjekla,tak se na mě smutně povídal a šel mě pohladit po bříšku a říká Maty.Dojal mě.Musím si dávat pozor,aby si nemyslel,že mi miminko nějak ubližuje.
K pohlavním orgánům.My se nijak před sebou nestydíme a koupeme se hromadně,takže Adámek ví,že má s tátou pindíka,maminka tam má něco jinýho a prsa máme všichni:slight_smile:
14. dub 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Lani, taky moc gratuluju, že to máte za sebou a Klo to nakonec dobře zlvádla :dizzy_face: A toho chlapečka je mi fakt líto. Všechno záleží na lidech, bohužel. Očividně, jak se změnila směna, tak se o něj asi staraly sestry líp. To muselo být fakt strašný, poslouchat, jak se trápí :frowning2: Jen doufám, že pořád platí, že do tří let dítěte je doprovod běžně povolený. Ale stejně si neumím představit, že by tam byl Kuba sám i v šesti... I když já byla ve špitále ve 4, taky sama a nic extra si z toho nepamatuju. Pak ještě jednou v šesti a to už jsem teda nesla daleko hůř, to si pamatuju, že jsem pořád brečela , naštěstí den před operací zjistili, že se mi ta kýla vstřebala a jela jsem hned dom.
Tak hlavně, ať se všechno dobře a rychle hojí! :dizzy_face:
Dobrá historka se záchodem. Kuba tam manžovi ve stejné situaci strčil ruku. Bohužel to na jeho přístupu k odplínkování nic nemění :angry:
@llllucka Asi jo, doufám, že si nelajznou to nechat běžet bez přeměření. A s tím příbytkem na váze. Já bych tomu aji celkem věřila. Prý v tom posledním měsíci můžou přibírat až 250g týdně! Mě tehdy na Obilňáku na monitoru Kubu přeměřili, odhadem cca 3500g a za necelý týden se narodil a měl 3880 :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže proto bych tomu věřila ..
Jé to je hezký, jak se Áda stará a strachuje o mamku :sweat_smile: To u nás teda není. Ale občas si fakt říkám, když mě popadne taková jako lítostivá, co jsme to tomu Kubovi vlastně udělali, že už pro nás nebude jediný, nebudu na něj mít pořádně čas a jak se vlastně budu dělit o lásku mezi dva caparty. Přijde mi, že to ani není možný :pensive: Jako vím, že jsou to blbý myšlenky ovlivněné těhu hormonama, ale je mi to prostě líto. Tak se teď hodně mazlíme :sweat_smile: A Kuba taky asi cítí změnu, páč je den ode dne fakt mazlivější, tulivější, pořád si mě hlídá. No děsím se toho, jak to bez něj v té nemocnici vydržím, nakonec to zvládne líp on než já :frowning2:
No a o tom, že by třeba měl být v nemocnici beze mě, na to radši vůbec nemyslím. I když tam dělá moje ségra, kterou on teda zbožňuje, tak by to možná bylo pro něj jednodušší, ale i tak...
15. dub 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,to s tím sourozencem vůči Ádovi jsem měla tak v půlce těhu.Přišlo mi,že je na sourozence ještě malej a že jsme měli počkat.Ale on se od začátku roku strašně změnil.Jakoby dospěl.Možná je za tím i ta školka,která mu opravdu svědčí.Sama na něm vidím,jak rozvázal,hodně zpívá,tancuje,maluje .... prostě z toho mám fakt dobrej pocit,protože dělá věci,který jsem ho určitě neučila já.Teď se na miminko těší,ale samozřejmě mám strach,jak to budeme zvládat a aby nebyl Adámek odstrčenej.Ale to má asi každá máma.Ono nakonec bylo štěstí,že se mi zkrátil ten čípek a musel se víc zapojit manžel,protože mám konečně pocit,že jsou z nich parťáci,což předtím nebylo.Předtím to bylo jen maminka,maminka.Neboj,to zvládnem:slight_smile:
15. dub 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Mě to tak taky přijde, stejně tak s tou školkou. Nedovedu si představit, že bych ho celý den neviděla :frowning2: . Ale zas vím, že mezi děti musí, přesně jak jsi psala. Aby víc dospěl, osamostatnil se, trochu se oťukal a nebyl takový knedlík. Od září ho chci dávat do nějaké nestátní pidi školky, na dvě tři dopolka v týdnu. Taky abych mohla v té době jezdit cvičit nebo plavat s mimčem. Přihlášku jsme sice podali, ale nepočítám s přijetím a ani asi nechci, aby ho do státní přijali. Bude to samej předškolák, jsou tam věkově smíšené třídy, mám strach, že by byl mezi staršíma hodně ztracený a nedejbože šikanovaný :angry:
To je Adámek šikula, jestli zpívá a tancuje :slight_smile: ... To Kubu moc nebaví, ale právě proto si myslím, že děcka do školky patří, mají tam úplně jinou inspiraci než s matkou doma a štvou mě ty řeči, že proč ho cpu do školky, když jsem doma na mateřské. Že si chci užívat a flákat se. Taky je Kuba hooodně pohodlnej :rolling_eyes: , umí se sám najíst (jak jsem zjistila), ale když jsem u něj, tak odmítá a je to jenom "mamka, mamka" :angry: To samé s kreslením a tak. Prostě si myslím, že je to jen pro dobro těch dětí, být bez maminky za zadkem a snažit se víc sám.
Je mi jasný, že to nějak zvládnem. Jsem teď ke konci ňákej cíťa :sweat_smile: a moc nad tím asi dumám :sweat_smile:
Jo, jsem se chtěla zeptat, co je to Hamiltonův hmat? Moje Dr. mě pošle do porodky asi až ve 40.tt Nemůžu teď najít ten papír, kde to je přesně napsané. Tak právě nevím, ale myslím, že do porodky se dostanu asi až budu rodit. To asi nevíš, jestli i tak přeměřují mimino. Není to pak zdržování?

Zítra jsou tady v Řečkách farmářské trhy, tak se půjdem podívat. Nebylo by špatné, kdyby se to tady ujalo :slight_smile: A manža pak valí do práce :angry:
Tak hezký víkend všem!
15. dub 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Ano Eli je u babičky..... malá byla do včera spavá a skoro nejedla - dneska je vzhůru a docpává se co to de, jenže ono toho mlíka tolik není když nejedla.... takže od rána nedělám nic jinýho než sedím a nechávám ji ať se krmí.... Eli by z toho škráblo. To by nevzdržela. Takže ještě počkám jak se situace vytříbří a až si troufnu vezmu si ji.
K tomu klučinovy - já nevim. Za tu dobu co jsme tam byly my tak nebylo slyšet že by ji vítal a přes den ukončil koncert...
@janulava mě Eli před porodem měřili někde v 30tt a pak už ne. Takže je to asi jak kde ...
Láska se mezi děti nedělí - je jí dost pro všechny. :sweat_smile: Nejde to nijak rozdělit. :grinning:
Jinak Eli je to samý. Pokud ji situace nedovolí jinak tak její oblíbený je "ty umíš" "ty udělej"
Hamilton - jestli jsem to správně pochopila je že ti při vyšetření někdo kdo tomu rozumí buď odloupne zátku z čípku a nebo pokud je otevřeno tak strčí ruku až do vnitř a zkusí odtrhnout trošku obaly mrněte od dělohy což má za následek spuštění hormonu a ty to buď spustí a nebo ne. Na každý pád je to bolestivé a běžně se po tom krvácí....
Mě to u Eli nikdo nedělal. U Klaudie mi to udělala bez ptaní porodní asistentka aby to popohnala a k tomu jsem dostala ještě i klystýr ve stejnou dobu a za třičtvrtě hodiny byla na světě. (když pominu že jsem dvě hodiny před tím dostala tabletku)....
15. dub 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek