• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@janulava:jé,na farmářské trhy bych šla hned.Chodili jsme na podzim na přehradu a moc se nám tam líbilo:slight_smile:
Hamitonův hmat (radši jsem to okopčila):Lékař vsune prst jedné ruky co nejhlouběji do vagíny, zatímco druhou tlačí na stěnu břišní a krouživým pohybem uvnitř středu čípku odloupne vak blan od děložní stěny. Následně dojde k vyplavení prostaglandinů (tkáňových působků), které mají pozitivní vliv na spouštěcí mechanismus porodu.
Když mi to dělali,tak to bylo nepříjemný,ale nepamatuju si,že by to nějak moc bolelo.Ani jsem po tom nešpinila.Každopádně radši tohle než klasická vyvolávačka.
Mě osobně nikdo nic na školičku neřekl.I když tchýně se netvářila a pořád se vyptávala tak,jakože nám bylo jasný,že se jí to nelíbí.Pak jí manžel připomenul,kdy šel do klasické školky a on a jeho bratr a ztichla.Ty 2-3 dopoledne jsou podle mě ideální (my chodíme na 2,když se zadaří).Já jsem to chtěla hlavně kvůli kontaktu s větším počtem dětí a bez maminky.Tady jich je většinou tak 6,víc jsem jich tam snad ani neviděla a to je super.Jsou tam 2 učitelky a vím,že když má Adámek tulivou,tak vždycky najde ruku,která ho pohladí a nebo pochová.Ale jinak fakt zírám,co se tam všechno naučil.On teda zpíval a tancoval i normálně,ale teď dělá pohyby,který se mohl naučit jen tam.Naposledy nám zazpíval nějakou písničku,tak jsme mu zatleskali a on se uklonil.Hrozně se mi to líbilo.

@lanka:jasný,že se láska nedělí,mluvíme o dělbě pozornosti:wink:
Kdy máte s Klo jít na kontrolu?
16. dub 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:jé,na farmářské trhy bych šla hned.Chodili jsme na podzim na přehradu a moc se nám tam líbilo:slight_smile:
Hamitonův hmat (radši jsem to okopčila):Lékař vsune prst jedné ruky co nejhlouběji do vagíny, zatímco druhou tlačí na stěnu břišní a krouživým pohybem uvnitř středu čípku odloupne vak blan od děložní stěny. Následně dojde k vyplavení prostaglandinů (tkáňových působků), které mají pozitivní vliv na spouštěcí mechanismus porodu.
Když mi to dělali,tak to bylo nepříjemný,ale nepamatuju si,že by to nějak moc bolelo.Ani jsem po tom nešpinila.Každopádně radši tohle než klasická vyvolávačka.
Mě osobně nikdo nic na školičku neřekl.I když tchýně se netvářila a pořád se vyptávala tak,jakože nám bylo jasný,že se jí to nelíbí.Pak jí manžel připomenul,kdy šel do klasické školky a on a jeho bratr a ztichla.Ty 2-3 dopoledne jsou podle mě ideální (my chodíme na 2,když se zadaří).Já jsem to chtěla hlavně kvůli kontaktu s větším počtem dětí a bez maminky.Tady jich je většinou tak 6,víc jsem jich tam snad ani neviděla a to je super.Jsou tam 2 učitelky a vím,že když má Adámek tulivou,tak vždycky najde ruku,která ho pohladí a nebo pochová.Ale jinak fakt zírám,co se tam všechno naučil.On teda zpíval a tancoval i normálně,ale teď dělá pohyby,který se mohl naučit jen tam.Naposledy nám zazpíval nějakou písničku,tak jsme mu zatleskali a on se uklonil.Hrozně se mi to líbilo.

@lanka:jasný,že se láska nedělí,mluvíme o dělbě pozornosti:wink:
Kdy máte s Klo jít na kontrolu?
16. dub 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Tak to máš asi hodně vysokej práh bolesti. Mě se před očima jen zatmělo a jak jsem se zvedla tak ze mně začali padat chuchvalce krve a bůh ví čeho dalšího....možná když chtějí vyvolat porod dělají to opatrněji než když ho tím popohání... :sweat_smile:
Pozornost dělit jde? u nás ji má plnou ta která ji v danou chvíli potřebuje víc.... Ale třeba kojení vypadá tak že Kló se krmí a Eli mi sedí na druhé noze s knížkou a chce abych jí četla pohádky. Značka ideál - jde mi to líp než když po mě nazačátku chtěla ať ji honím po kuchyni... :grinning:
Na vytažení stehu máme přijít ve čtvrtek.
16. dub 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:ono spíš hodně záleží na tom,kdo ti to dělá.Je velkej rozdíl,jestli ti to udělá malá ruka nebo velká.Já měla štěstí,že mi to dělala doktorka.Pravda je,že si to už moc nepamatuju,ale kdyby to nějak moc bolelo,tak bych to asi nezapomněla.
16. dub 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, chtěla bych se zeptat, kde v Brně koupím dětské boty se "žirafkou", zároveň kam se bez pomoci dostanu s velkým kočárkem. Potřebuji to na poslední chvíli, tj. zítra, tak nemám moc čas objíždět celé Brno. Předem díky za rady :wink:
17. dub 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,jakej byl víkend?
Mě před chvilkou volala paní z Mojmírákmu,že nutně potřebuje ten papír o mateřské,kterej samozřejmě nemám.Prý už sama volala na Gajdošku a zjistila,že zaměstnavatel nespadá pod Brno,takže mi nemůže pomoc,ale musí mi poslat nějakou obsílku či co,protože jsem nesplnila nějaký jejich termíny.Tak jsem volala zaměstnavateli a paní účetní mi sdělila,že to ještě neposlala,protože vyplácet mi to budopu až v dubnu,takže to chtěla poslat až s klasickýma výplatama.Bohužel jí nedošlo,že mi v tomhle případě nejde o peníze (o kterých mi je jasný,že je pošlou až tento měsíc),ale o byrokracii.Naštěstí se nabídla,že mi to sama obvolá a domluví se s paní,co to tam někde u nich má na starosti,aby mi to poslala rychle,protože se znají.Tak jsem zvědavá.Má se mi ještě ozvat a potvrdit to,abych mohla zavolat na Mojmírák a trochu je uklidnit,kdy to asi bude.Jen doufám,že po mě nebudou chtít něco dalšího,jinak to bude na dlouhej čouhej.
18. dub 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
víkend byl pohodovej a trochu pracovní, máme smontovanou skříň a konečně taky nachystanou kolíbku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Myslím, že je vše nachystáno. Ale mimču teď (pro jistotu) říkám, ať vydrží do čarodějek, to má ségra volnej víkend :grinning: Otázka je, jestli to vydržím já :rolling_eyes: Už to fakt nějak nedávám. Ohýbání, zvednutí se ze země, otočení v posteli, to je fakt mazeeec :sweat_smile: Dneska v poradně Dr. říkala, že cesty jsou vysoko, ale hodně měkké. No, tak nevím, co to znamená. Př. týden jdu zase k ní. Takže do porodky asi fakt až s porodem :confused:
Ten popis Hamiltona zní teda lákavě :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale mám pocit, že jsem s Kubou prodělala něco takového,akorát bez oznámení. Pamatuju si, že mě Dr. po monitoru na Obilňáku vyšetřovala ne zrovna jemně, docela to bolelo, že jsem si říkala, co tam jako hledá, pak jsem celej den špinila, večer mě odešla hlen. zátka a za 3 dny se Kuba narodil. Tak nevím, jestli to bylo ono. Přemýšlím, jestli si o to za ten týden říct, ale nevím :unamused:
Byli jsme na něch trzích,a le po pravdě nic moc. Byl tady jeden stánek s masem, rybama a velikonoční výzdobou. Ještě nezačala zeleninová sezóna, ta prý až za 14 dní. Tak snad to tu bude v květnu zas a lepší :sweat_smile:
@lanka Tak to je dobrý, že máš Eli na hlídání, že se můžeš v klidu věnovat Klo. Ať se jí to dobře hojí!
S tou pozorností, kámoška mě říkala, že když kojí mimino, tak u toho čte staršímu Čtyřlístek. Takže taky kojí hromadně. A jasně, že láska se dělit nedá. To jsem špatně napsala. Prostě mám jen pocit, že už jí víc snad ani mít nemůžu, nedovedu si to představit :wink: Ale je jasný, že to jde. A začínám být na to fakt zvědavá :dizzy_face:
@llllucka Tak jak je? Jak se cítíš? S tou školkou, já to myslela tak, že když jsem šla dát přihlášku do státní, tak se okolí (ne příbuzní) jako pozastavovalo nad tím, proč to vůbec zkouším, když dřepím doma. Že jsem líná a chci se v klidu válet doma :angry: a zbavuju se Kuby kvůli tomu. Jakoby mít doma mimino znamenalo válečku, že... Že jsou přeci matky, které jsou v práci a zabíráme jejich dětem místo. Což tady ty soudy nechápu, páč ještě nikoho nepřijali a počítám, že ani nepřijmou :grinning: A já školku chápu jako místo vzdělávání a ne jako hlídárnu. Prostě děcko potřebuje kontakt s vrstevníky, že jo. A proto Kuba pomašíruje do miniškolky tady v Řečkách, na dvě tři dopolka v týdnu, od září, i když to bude stát nějaký peníze. Ale to už jsme si psaly... :slight_smile:
Jé Luci, to teda nezávidím s tou sociálkou :confounded: Snad nebudeš muset kvůli tomu moc lítat . Já si právě účetní ohlídala, i tak jí to leželo na stole přes 14 dní. Taky mě nešlo o ty peníze, ale abych si ušetřila případné lítání a obvolávání, a jsem ráda, teď už bych to fakt nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aspoň, že jsou na tom Mojmíráku celkem v pohodě, sami se ozvali, než poslali nějaký upozornění a přišlo mě, že se s nima dalo domluvit..
Jinak manžel jede stř-čtv na služebku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , naštěstí jen někam k Jihlavě a říkal, že po jednání na noc přijede domů. Akorát je to místo někde v lesích, bez signálu, tak mě to fakt těší, takové akce. Tak jsem mu řekla, ať mi sežene číslo na pevnou a recepčním tam jmenovitě řekne, že JÁ můžu kdykoliv na jednání rušit :grinning: A naši zas včera oznámili, že pojedou teĎ ze soboty na neděli k mojí babičce do Jeseníků :grinning: Je jí už přes 80, má narozeniny... Tak já nevím, jsem snad jediná, kdo plaší, že by mohl rodit??? Já už ničemu nerozumím :grinning: Tady vidíte, že prostě jinou možnost než příští víkend s miminem nemáme :sweat_smile:
18. dub 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, no moc s holčičím jménem nepočítáme :sweat_smile: Ale varianty tam jsou, jak u Matyho, tak tam na příjmu něco plácnu, když to tak nutně potřebují vědět :wink:
Taky mě občas přepadnou takové myšlenky, že to není k Matymu fér, že už nebude jediný a že mi ho bude líto, až na něj nebudu mít tolik času a budu se muset věnovat mimču - pak si řeknu, že už s tím stejně nic nenadělám a že to prostě budem muset nějak zvládnout, budu se snažit ho co nejvíc zapojit do péče o mimi, aby si připadal důležitej a ne odstrčenej - snad to zvládnem :pensive:
Maty nám taky leze na záchod, ale nic u toho naštěstí nedělá, sám občas už čůrá "na stojáka", jo a jen vždycky zatleská, když se spláchne :sweat_smile:

@llllucka to je krásný, jak je Adámek starostlivej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a školička je určo paráda, kamoška taky dceru dává a ta je tam moc spokojená a dost se toho tam taky naučila. O normální školce trochu pochybuju, tam je moc dětí na málo učitelek a taky se trochu obávám, jak Janča, šikany :pensive: :pensive: :pensive:

@lanka jste fakt šikulky, jak jste to zvládly, holky :wink: :wink: :wink: tak at se z toho Klo co nejdřív "vzpamatuje" a můžete zas ven :wink: Příběh chlapečka, co volal maminku, je docela děsivej!!! :fearful: :fearful: :fearful: Kolik mu bylo let? Asi nevíš, že :unamused: divné je, že ho ta maminka teda nepřišla navštívit - vždy návštěvy jsou tam docela dlouho povolený, ne? I když, kdo ví, jak na tom byla, třeba nemohla, přece by ho tam jen tak nenechala :zipper_mouth:
a Eli, jak kouká na čurajícího tatínka... :grinning: :grinning: :grinning: ..opět dobrý zápich od vás :grinning: :grinning: :grinning:

holky, jinak já se docela obávám o svou mateřskou. Naše účtárna se ruší a účto firma bude přesunovat do Indie :unamused: Budou i propouštět mamky na rodičáku a mně se zrovna koliduje datum nástupu na novou mateřskou a datum propuštení :pensive: :pensive: :pensive: Abych o ni nepřišla :frowning2: :frowning2: :frowning2: Musím to ještě vyzjistit, taky, jestli by pomohlo nastoupit mateřskou už těch 8 týdnů před TP, že bych se nějak té výpovědi "vyhla" - nevím, docela se tam bojím i zavolat, co zjistím :fearful: :fearful:
18. dub 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Eli už mám doma a je to mazec - byla ke konci na dva dny u mých rodičů (starali se o ni ségřiny děti) Protože manželovi jsou dost starší a tatínek s rakovinou po spoustě operací - no už toho prostě měli plný kecky....
No a přestože věděli co a jak že Eli má karanténu aby se mohla vrátit a podobně - tak byla mezi dětmi, na táboráku a pod... takže když mi ji dovezli včera dom tak mi vysela ospale na krku nechala se okoupat a spát.... a dneska ráno vstala s kašlem, teče jí z očí z nosu a má horečku..... co dodat? Kló je na tom taky trochu hůř - už se po anestezii dospala dojedla a zjistila že ji bolí pooperační rána, takže je nevrlá, neklidná a do toho Eli - která měla být doma jen pokud bude zdravá..
Jsem zvědavá co se z toho vyvrbí - třeba to budou jen zuby... :sweat_smile: To by Kló nemohla chytit - na takhle oslabený mrně. No prostě potěš....
Dnešní večer - Kló začíná kňourat že chce jíst. Eli se dvakrát po sobě pořádně pozvrací - brečí. Kló začíná ječet na plný kolo protože má hlad a strach kde su. Eli ječí o to víc....
Jestli mě neklepne teď tak už asi nikdy....
18. dub 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka jejda, Dani, držte se moc moc moc!!! :pensive: :pensive: :pensive: to je naprd, že Eli něco chytla!!! :pensive: Holky, moc na vás myslím, snad to nějak co nejlépe zvládnete!!! :astonished: Kde je manžel? Ještě někde odjetej?
18. dub 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani....... :frowning2:
Nechceš pomoct? Eli může jít klidně k nám! Krom delších procházek jsem v pohodě. A jedno dítě navíc pro mě není problém (navíc by se holky spolu zabavily)....... já jsem teda nepojízdná, takže si ji nevyzvednu, ale ve čtvrtek jak pojedete na stehy ji k nám můžeš dovézt. Popřemýšlej, když budeš KO, tak jí nabal pár triček, tepláků, spoďárů a jen písni, že ji vezeš. Od čtvrtka poledne jsem k dispozici.

llluci....ty účetní občas nepřemýšlejí.....
já to začínám vyřizovat už teď. A taky patřím pod Brno, tak snad to nebude katastrofa. Jen nevím, jestli poslat do práce i ten papír s fialovým pruhem pro sociálku, jestli mi to vyřídí oni nebo to budu muset pak obíhat sama....

janisun.....ale tobě snad nemůžou dát výpověď, ne? Tam je přece nějaka ochrana těhotných nebo tak něco.....nebo ne?

Juli nevzali do žádné tišnovské školky (to jsme čekali), tak jdeme zítra k zápisu do školky u nás. Ona do té školky tak hrozně chce, že holt na rok překousnu ty hygienické podmínky co tady jsou. Letos mají začít stavět novou, tak pak už bude lepší.....jen učitelky asi svůj přístup v nové budově nezmění......to budu řešit až časem.

18. dub 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, taky jsme si mysleli, že nemůžou, ale ruší celé pracoviště, nebude se kam vracet, tudíž mi výpověd dát můžou. Jen je asi zkontaktuju až v květnu, aby mi ji nestihli dát k 1.5. (zatím tam nevědí ofic., že jdu na další MD) a k 1.6. mi ji snad nedají, když mezi tím tu MD nastoupím. Třeba by to tak mohlo vyjít - nevím :pensive: :pensive: :pensive: Určo se jim nebudu ozývat ted v dubnu a upozorňovat na sebe. Zatím mě mají v evidenci, jakože v srpnu končím rodičák :astonished:
18. dub 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:drž se.Snad bude Eli v pořádku a Klo se to rychle zahojí.

@sharon2:jak ti je,už je to lepší?

@jana.sun:Jani,nástup na mateřskou si vybíráš sama.Řekni doktorovi,že chceš těch 8 týdnů a on ti to napíše:slight_smile:Snad to klapne a výjde ti to,jak potřebuješ.Ale než s mateřskou ,nebudeš mít problém s rodičovskou?

@janulava:z keců si nic nedělej.Prostě lidi a obzvláště jiné maminy někdy zapomenou,jaký to je s dítětem.Já se teda se špatnou reakcí osobně nesetkala,ale kamarádka šla zapisovat dítě do školky a paní ředitelka jí "vysvětlovala",.že dítě do čtyř let má být jen v péči matky.Nechápu.
Včera Adámek vykládal ve školičce,jak se bude jmenovat bráška.Jen občas místo M řekne P,takže se mě teta učitelka ptala,jestli nebudeme mít Patrička:slight_smile::slight_smile:
Porodní cesty jsou normálně u druhorodiček výš a klesají až v době porodu (nebo tak nějak to je).Já si taky maluju ideální termín porodu (tento nebo příští pátek),ale budu ráda,ať to bude kdykoli.Už mě tento stav vyloženě nebaví.Já jsem manželovi už od víkendu nařídila,že musí být v dosahu.Ono to ty chlapy samotný nenapadne.Ale už porosil i svoji sestřičku,takže kdyžtak může k Adámkovi zajet i ona.Ádula je na ni zvyklej,takže by to bylo v pohodě.
No,ona to naše účetní myslela dobře,prostě jí nedošlo,že potřebuju nějakej papír.Nahlásila jsem jí z dopisu z Mojmíráku,co po mě chtějí,tak snad to bude všechno.Hlavně,že mi sama volala asi 3. den,co jsem to do zaměstnání posílala,že to posílá.Ale jaksi teda nevím co a kam.Ještěže paní na Mojmíráku je fakt v pohodě.Sice dostanu nějakou obsílku,ale je to jen proformu.
Jani,Hamiltna by ti snad dopředu řekli.Je to v podstatě lékařský zákrok,tak by se tě měli zeptat na souhlas.A to ti dělali v porodnici nebo ta tvoje doktorka?
Manžel mi o víkendu dal v postýlce matraci na tu horní polohu.Naivně jsem si myslela,že tam konečně Adam nepoleze.tak jsem si tam dala už i prostěradlo a kolotoč.Adámek samozřejmě trávil skoro celou sobotu v postýlce a kolotoč si pouštěl.Tak říkám manželovi,že bysme mu to měli zakázat nebo tam poleze i za miminkem a on na to,že mu alespoň ten kolotoč bude pouštět.Když jsem se ho zeptala,jestli mu nevadí,že v místech,kde Adam stojí,bude mít miminko hlavu,tak prý ne,má se otrkat už od malinka.Asi všem řeknu,ať se na miminko příjdou podívat,co nejdřív,ideálně do porodnice,kdo ví,jak dlouho tady v té mužské péči přežije.
19. dub 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Lanko, tak to je mi moc líto :frowning2: Snad bude Eli brzo v pořádku a Klo nic nechytne. Doprčic, ty starší lidi jsou snad bez rozumu nebo já nevím :angry: Držím pěsti, ať to brzo zvládnete!!!! Drž se!

@sharon2 S tou sociálkou nevím, já do práce odevzdala jenom ten papír z gyndy. Fialovej papír ti totiž musí potvrdit sociálka, která mateřskou vyřizuje a určuje a proplácí její výši (v Brně na té Gajdošce v Židenicích). Zaměstnavatel s tím už nemá nic společného, jen pošle socce o Tobě účetní podklady a to potvrzení od gyndaře. Ten fialovej papír se pak posílá nebo donese na Úřad práce, pod který spadáš (podle trvalého bydliště) a který vyřizuje rodičáky.
S tou školkou to máš fajn, že ti Juli vemou u vás. Asi lepší než ji někam vozit, ne? A nakonec, jak se jednou upíchnete už teď, máte to jistý až než půjde do školy :slight_smile:

@jana.sun Tý jo Jani, tak to je drsný :unamused: . Pokud se ruší pracoviště, tak to Ti asi fakt výpověď dát musí. Ale taky bych řekla, že těhotné na mateřské jsou nějak chráněné zákonem. Minimálně bych čekala nějaké odstupné nebo tak něco. Ale tohle fakt nevím, ani nemám, koho bych se zeptala. Rozhodně bych se jim asi taky neozývala, ale zase bych čekala, že se ozvou sami :frowning2: A od kdy to mají rušit? Tam by totiž asi taky mohlo rozhodovat to datum platnosti nebo datum výpovědi. Docela by mě zajímalo, jestli by se ti tam ta mateřská nevlezla, pokud je 2 měsíční výpovědní lhůta nebo jak to funguje. A datum nástupu na MD si určuješ Ty, mě se Dr. ptala, napsala mě tam datum v rozmezí 6-8 týdnů před porodem a já si vybrala, ke kterému dni bych nastoupila a to řekla v práci. taky jsem šla těch 8 týdnů předem.
Přeju pevné nervy a ať se to brzo všechno vyřeší! Já se teď dozvěděla, že u nás v práci byla čistka, k 1.3. vyhodili přes 30 lidí :astonished: Z důvodu snižování stavů. Trochu nesmyslně, páč u nás kolaudovali kolegové a říkali, že od dubna zas hledají lidi, protože se rozběhlo asi deset nových projektů. Takže zaběhlé zkušené vyhodili a budou nabírat nové, kteří minimálně dva tři měsíce nic neudělají :rolling_eyes: Takže si pak člověk říká, kdo ví, co za tím zase bylo. No, asi je dobře, že jsem teď v bezpečí doma a uvidíme co bude za 2-3 roky :confused:

@llllucka To je hezký s tím Adou :slight_smile: A nechce on nakonec Páťu? Ale je to dobrý, že už tak povykládá i okolí, co mu zrovna běží v hlavičce. Kuba hodně opakuje, ale na otázku neodpoví, pouze ji zopakuje a odpoví tak tou stejnou otázkou. Ale tak snad se k tomu postupně taky dopracujem :slight_smile: .
Zajímavej názor paní ředitelky. Pak se všichni diví, že jsou ty dnešní děti nesamostatné, nic neumí a proti nám jsou ve všem pozadu. Bodejť by ne, když mají mámu pořád za zadkem, že... To je fakt síla, teda :zipper_mouth:
Jsem se pobavila, jakej je Áďa šplhač a manželův přístup taky dobrý :sweat_smile: Holt ty druhorozené děti asi budou hoodně otrkané a průbojné, to je náhodou dobré do života :wink:
Jojo, na Mojmíráku jsou fajn, že zavolají předem, že něco pošlou, že se člověk zbytečně nevyplaší. Toho Hamiltona, teda jestli to byl on, jakože jsem přesvědčená, že jo, mě dělali na Obilňáku, když jsem tam s Kubou chodila na monitory a pak do poradny. Opravdu mě nikdo nic neohlásil, ale opravdu to nevypadalo jako klasická prohlídka v poradně...
Tak my razíme na poštu, na písek a pak vyprat povlečení, dneska to krásně uschne :dizzy_face: A pak mě čeká poo klid, už se fááákt těším. Páč jak psala Lucka, tento stav už mě taky nebaví. Cesta na poštu mě odrovná zas až do večera :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a včera mě psala kámoška, druhá holčička má cca týden. Že mají za sebou první dva dny sami doma bez manžela a že i tak se cítí perfektně, holky jsou hodné. Že oproti posledním dnům před porodem má fakt fyzičku :grinning: Takže Luci, máme se na co těšit :wink:
19. dub 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:když se domluvíš se zaměstnavatelem,že tam ten papír pošle,tak bych to poslala rovnou:slight_smile:

@janulava:úplně ti s tou cestou na poštu rozumím.Já se snažím miminko popohnat,ale dlouhý procházky tentokrát nedávám.Ani ne kvůli břichu,jako kvůli zádům.Ono je jasný,že po porodu to nebude žádnej med,ale alespoň člověka nebude nic bolet.S únavou se nějak vyrovnám,ale teď mě štve,že jakmile to trochu" přeženu",tak jsem pak absolutně odrovnaná a s tím neudělám nic,protože člověk přeci jen musí brát ohled na toho mrňouska v bříšku.Já budu mít asi štěstí v tom,že manžel se mnou bude 14 dní doma a pak ještě mamka,takže mám na 3 týdny vystaráno.Taťka mi taky nabídl,že si veme dovču a bude se starat o Ádu,z čehož by byl Adámek nadšenej,ale zase to nechci přehánět.
Jani,on ví,že se miminko bude jmenovat Matěj,ale on dost dlouho místo M dával P.Takže to byl Paty.Teď už sice říká Maty nebo spíš Matýsek,ale občas se mu tam to P místo M dostane.Jinak ti odpoví na všechno.Ale trvalo to než začal mluvit.On se vyšplhá všude,ale tenhle jeho um mě moc netěší.Jinak u nás teď vedou právě hračky pro miminka.Chtěla jsem je vyprat a nachystat,ale asi ještě počkám.Nejspíš by to byla zbytečná práce:slight_smile:Dneska vyvařuju lahvičky na mlíko.
19. dub 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já jsem mmt trochu v šoku...přihlašovala jsem Matyho tady jen do jedné školky, samo ho nepřijali a před chvílí mi paní volala, že se jim uvolnilo místo a že mi ho od září vezmou!!! :confused: :confused: :confused: Já mám normálně bradu až dole na zemi!!!! :astonished: :astonished: :astonished:
Jen je mi teda líto maminek, které mají děti nrozené v září a později, těm nedali ani přihlášky a ted by se to místo třeba některé hodilo, jestli musí do práce - ale s tím já stejně nic nenadělám, když se o nich oficiálně neví, že :zipper_mouth:

@llllucka LUci, asi budete muset koupit Matýskovi miniaturní helmičku :sweat_smile: :sweat_smile: :pensive:
jinak dvěma kamarádkám ted zabral na vyvolání porodu ananas, pro sichr se skořicí :wink: :wink: :wink: máš super, že ti všichni tak pomůžou :wink:

@janulava no já mám nastoupit MD někdy v průběhu května, nejpozději na konci. Výpovědi lidi v práci začnou dostávat prý k 1.6. - to propustěj 60% lidí - už je to nahlášeno na finančním úřadě, aby tam s tím počítali :pensive: Účtárna fungovala pro celé ČR a SR, takže tam celkově je cca 200 lidí!!! Na odstupné právo mám, si teda myslím, ale to je mi celkem prd platný, ta mateřská se mi vyplatí víc!!! Když mi ji "nepovolej", tak nastupuju rovnou rodičák a to nevím, jestli nedostanu automaticky ten na 4 roky! :rolling_eyes: Vůbec jsem to nezjišťovala, prostě jsem to brala tak, že nastupuju mateřskou a je hotovo. :pensive:
U vás v práci taky zajímavé!!! vyhodit zajeté lidi a pak nabrat nové!!! :confused: :confused: :confused: divná strategie! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. dub 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, ty se fakt tak máááš. Budeš mít vlastně po porodu malý prázdniny :slight_smile: Aleje to fakt fajn, že je rodina ochotná se takto zapojit. Jsem zvědavá, jak to bude nakonec u nás. Ale pro jistotu nic moc nečekám, abych pak byla příjemně překvapená :dizzy_face: No vidíš, vyprat hračky pro mimčo, to mě vůbec nedošlo :confused: A kolotoč bych taky mohla vybalit... No, tak už vím, co budu dělat večer, hrabat se v krabicích a hledat mimi hračky :sweat_smile: Kuba se naštěstí v těch věcech pro mimčo moc nehrabe. Jenom chodí a konstatuje co je pro miminko. A Ada je fakt šikovný s tím mluvením :slight_smile: Kuba začal až po druhém roce, okolo Vánoc. Ale ještě pořád má hodně svých slov. Teď opakuje co kde slyší, v televizi, rádiu, v písničkách... Ale jak říkám, aktivně se do konverzace nezapojuje. Momentálně všechno neguje, což je docela sranda :slight_smile: Když se ho zeptám, jak se jmenuje, tak řekne nejmenuješ Ne-Kuba Ne-Vaněk :grinning: Jinak písmenka si plete pořád, on má vůbec hroznou výslovnost. Snaží se opakovat a mluvit, ale málokdo mu rozumí. Ale já jsem ráda i za tyhle pokusy :dizzy_face:
Jinak máš pravdu, že únava se dá snést. Prostě kdyžtak večer usnu u zpráv, tak co :grinning: Horší je to s fyzičkou. Funím, jak je to břicho už těžké, tak se nedá pořádně ohnout a otočit ani v posteli. A při delší procházce mě teda moc nebolí záda, ale všechno mě tlačí a píchá dole v podbřišku a u stydké kosti. Kolikrát mám pocit, že mě ten prcek musí snad vypadnout, jaký cítím tlak...Takže jsem pak do večera odrovnaná takto, doma se šourám, jak nemůžu chodit. A jestli teď nabírají 250g týdně, tak potěš koště :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenom se opravdu modlím, abych nepřenášela. To musí být teprv šílený :confounded:
Jak jste na tom se spaním? Můžete spát v pohodě, v klidu? Já se teď posledních 14 dní pořád v noci budím a trvá třeba dvě hodiny, než zase zaberu :frowning2: A to spí Kuba hezky. Je to jak naschvál...

@jana.sun jani, to je super zpráva!!!! To vám moc přeju :slight_smile: I když chápu, že jsi v šoku :sweat_smile: . A z ostatních mamin si nic nedělej. Třeba v Řečkách je to tak, že měli stanovené data narození dětí vždycky až do 1.9. určité věkové kategorie. takže tady by ti Maty spadal do kolonek v pohodě. Já být ta mamka, co nedostala přihlášku, tak bych to zkusila stejně třeba jen telefonicky někdy v létě. Ono je to tak, že se podá víc přihlášek, pak někoho vezmou na dvě místa, maminka jedno vybere a to druhé je tím pádem volné. To samé bude u nás. Vypadalo to, že je tu milion děcek, ale podle mě je to všechno prostě dublované a po těch rozhodnutích se to vytřídí. Ale já se bojím toho šikanování, protože přihlášky dávaly hlavně od starších dětí. To by Kuba měl fakt sodu, podle mě. Tak doufám, že ho nevezmou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tou prací fakt nevím, jak by to mohlo být. Rozhodně je to nepříjemné. Ale zkus brnknout na ten Mojmírák. Jen se tak poinformovat, jaké máš možnosti. Kdo jiný než tam nebo na Gajdošce by to měli vědět a podle toho bych se připravila na zaměstnavatele. Ale je jasný, že ta mateřská by chyběla :frowning2:
19. dub 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Ne-Kuba Ne-Vaněk je dost dobrý :grinning: a mluvení si vypiluje, hlavně že se snaží :wink: :wink: :wink:
Maty se nejvíc rozmluvit ted po novém roce - což mu byly ty dva roky a 4 měsíce. a jede čím dál víc :sweat_smile: a je čím dál šikovnější, jde mu rozumět líp a líp - fakt ty děti ted kolem těch 2,5 let dělají takové pokroky, že kolikrát nestačím žasnout!!! :wink:
Jani, se spaním mám taky problémy, ale spíš třeba ,že nemůžu zabrat večer. a břicho mi ted tak houplo, že nevím, kam to jako chce ještě růst??? v noci mě skoro každý pohyb bolí, hlavně kyčle, každé otočení je bolestivé :astonished: vy už to s Luckou aspon máte za pár :wink: , ale ty jo, já vůbec nevím, jak to vydržím ještě ty 2 a pů měsíce :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
hele, tak to ber jako trénink na mimi, vzbudíš se, obstaráš mimčo a zas usneš, tak když se vzbudíš ted, tak si představuj, jak pečuješ o mimi a jak moc se ti u toho bude chtít spát, třeba to zabere :sweat_smile: blbá rada, co? :sweat_smile: :astonished: :sunglasses:

ad školka - no snad tam učitelky Matyho budou trochu víc opatrovat, jako benjamínka. Já jen nechápu, že se nevydávaly přihlášky pro děti narozené až do konce roku 2008 - představa že jsem vyfoukla místo mamince, která má dítko narozené třeba 1.9. a potřebuje nastoupit do práce!!! ale to sama fakt nevyřeším, za ten systém nemůžu a kdybych o nějaké takové mamince konkrétně věděla, tak jí to místo určo přenechám!!! Já tam Matyho za každou cenu dostat nepotřebuju, prostě jsem to jen zkusila. a máš pravdu, přihlášky se podávají duplicitně, někdy podají maminky na všechny školky, co tu jsou, takže ty místa se pak uvolní. Sama ta paní při přijímání přihlášek mi řekla, že si mám na podzim zavolat, jestli se místo neuvolnilo - kolikrát to ty mamky ani neodvolají v těch jiných školkách a zjistí se to až v tom září, když přijaté dítě nanastoupí, že vlastně ho vzali i jinde a chodí tam :astonished: Přijde mi to teda dost o těch mamin nezodpovědné, když vím, že mi dítě vzali na víc školek, tak se prostě rozhodnu pro jednu a na ty další dám vědět, že nenastoupí :zipper_mouth:
a jinak Maty bere přípravu na školku velice zodpovědně, začal spolupracovat při oblíkání a sám si dnes řekl na záchod a ne na nočník, dal si i redukci a stoličku a poprvé se do záchodu vykadil, dřív nechtěl :dizzy_face: Tak jsem ráda!!! konečně nemusím nic vynášet :sweat_smile: akorát teda utírání prcky nevím, nevím, zatím si to nedovedu představit, přijde mi, že by to měl víc na rukách než na papíru - budem muset začít trénovat, ale bude to chtít asi pevné nervy :sweat_smile:
20. dub 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,jsi mě s těma prázdninama pobavila:slight_smile:Ale máš pravdu,oproti někomu,kdo je na to sám,to prázdniny budou:slight_smile:
Hele,on se ti rozmluví.U nás to taky ještě není bůh ví co,ale řekne všechno,na všechno odpoví.Jen mu občas není rozumět a nejsem si jistá,jestli by cizí člověk úplně pochopil,co říká:slight_smile:
No,já u prvního přenášela,takže ti můžu říct,že je to celkem utrpění.Nejen fyzicky,ale i psychicky,kdy pořád čekáš,až to příjde.Dneska v noci se narodilo mimi kamarádce,která měla mít termín jako já.Fakt jsem jí to záviděla.Já byla dneska na monitoru a bylo to celkem zmatený,takže vlastně nic nevím.Prý je tam všechno připravený a malej má momentálně odhad 3,8.Tak si myslím,že pokud budu rodit na termín,tak o moc víc,jak Adam v nejhorším případě mít nebude.I když se pan doktor tvářil překvapeně,když jsem mu na tu váhu řekla,že je to dobrý:slight_smile:

@jana.sun:Jani,dneska jdu ke kámošce,co před mateřskou dělala personalistku ve velké firmě,tak se jí na tvoji situaci zeptám.Třeba bude vědět.
S tou školkou máš pravdu,ale ty s tím nic nenaděláš.U nás se třeba nesmí dávat dvě přihlášky.Maty to určitě zvládne.Ty děti nakonec dělají věci ve školce,který by normálně doma nedělali.Kamarádka mi říkala,že doma se jí syn sám nesvlíkne ani neoblíkne,ale ve školce to dělá běžně.Nevím,jak to má Maty s kakáním,ale Adam se třeba ve školce nevykaká.Nechá si to až na doma.Buď to stihne než odchází a nebo až před odpoledním spánkem.

Dneska mi volala naše účetní,že mi na sociálce,co mi to má posílat domluvila,že to do konce týdne pošlou,tak snad to začátkem týdne budu mít doma.Taky mě potěšili,protože se mi ozvali z obchodu,kde jsem objednávala koš pro mimčo,že ho ve čtvrtek budou mít.Čekám na něj už přes 4týdny,protože byl pořád nedostupnej,tak jsem ani nedoufala,že to do porodu stihnem.
20. dub 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, tak já jsem právě začla špinit nebo co. Tak doufám, že to není nic akutního, co by ohrožovalo mimčo :frowning2: Na netu všude čtu, že to může být 2-3 dny před porodem i s odchodem hlen. zátky. Že je to bežný. Opravdu doufám, že se nic nestane, manžel je mimo Brno, má jednání, bez signálu. Mám sice číslo na pevnou do toho hotelu, kde jsou, ale zas nechci plašit. Aby se hnal od Jihlavy, na jednání to všem vykládal a pak se nic nestalo. To je teda fakt situace :frowning2: Tak držte pěsti, ať ještě oba s mimčem vydržíme :slight_smile:
Já si jdu teď asi lehnout, třeba to zklidním ...
20. dub 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,mě v porodnici říkali,že pokud se "jen" špiní,tak to nevadí.Problém je,pokud bys třeba prokrvácela vložku.To pak radši do porodnice.Každopádně držím palce,ať se to brzo uklidní.
20. dub 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, já právě vím. Akorát všude píšou, že je to většinou známka blížícího se porodu a teď se to fakt nehodí :confused: Ale zatím dobrý, vypadá to, že se to teď celkem uklidnilo. Žádné jiné příznaky porodu jako slabé kontrakce nebo odtok vody, tak snad to bude v pohodě. U nás jsou priostě organizačně nejlepší víkendy :confounded: Ale lekla jsem se, to přiznávám :slight_smile:
20. dub 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, díky, to budeš moc hodná, když se kamarádky zeptáš :wink:
já dnes měla sraz z holkama z práce, i některýma, co jsou taky na MD nebo RD a tak jsme to probíraly, ony si myslí, že mě (nás) vyhodit nemůžou. Navíc mi nedošlo, že MD ted platí stát ne zaměstnavatel, tak jim snad o nic nejde. No, uvidíme, začátkem května to hodlám zjištovat, dřív na sebe upozornovat nechci a v průběhu května musím nastoupit tu MD, tak se to vyřeší :wink:
Maty kaká doma, ale třeba i 4x denně a nejvíc dopoledne, takže si myslím, že bude i ve školce - ale těžko říct, v září vše může být jinak a třeba si to pak bude nechávat na doma :wink:

Jinak holky, Luci, Jani, já jsem na vás fakt zvědavá, kdy to bude!!! :wink: Pisnu vám oběma do IP svůj mobil, když se vám bude chtít dát pak vědět, budu ráda :wink:
držím vám oběma moc moc pěsti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@janulava možná se ti porod během noci rozjede...já to teda měla tak, že jsem měla taky výtok, volala jsem do Bohunic, ptže to bylo v 36.tt, tam mi řekli, že to je normální, že to může být, ale ono se to "zhoršovalo", tak jsme jeli a byla to plodovka a následoval porod :sweat_smile: :zipper_mouth: Ale ty píšeš, že se ti to zklidnilo, tak to byl asi fakt jen výtok :wink: holt cesty už se připravují :wink:
20. dub 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

llluci....jojo, je mi líp - ale nikam nechodím. Delší procházky s Juli obstarává manžel a Míša, já jdu max na dvorek, kde si sednu na sluníčko a J. si tam hraje nebo s holkama do cukrárny - tu máme asi 15 min. pomalé chůze od domu. Tam si na chvíli sednem a zase zpátky. A když jedu v pátek do školy, tak zvládám přesun z domu na bus, z busu do vlaku a z vlaku na Poříčí.....všechno jsou to krátké úseky mezi kterýma si sednu, takže to jde, ale musím nasdit šnečí tempo :grinning: jak se zapomenu a dám rychlejší pětiminutovku, je mi hoďku, dvě zle. No a nemůžu nikam do města, do žádného obchodňáku, žádný velký nákup....prostě nic. Stačí když se přidá cesta na Koliště na gyndu a je to špatný - takže mě teď už vozí manžel.

Áda- postýlka-manžel.....jsem se teda od srdce zasmála. Tenhle přístup mi silně někoho připomíná :grinning: :grinning:

janulava......tak jsem zvědavá, jestli se ti to rozjede nebo ne. Ale nemusí, mohla jen prasknout nějaká cévka jak se všechno připravuje.

janisun.......mateřskou sice vyplácí sociálka, ale nějak se vyrovnává se zaměstnavatelem........
školka u nás......stále nemáme jisto, že Juli vezmou, protože budu na mateřské, dovíme se za měsíc......

a byla jsem ve škole na třídních schůzkách....paní uč. nás opět nepozvala do třídy hromadně, ale udělala z toho hovorové hodiny /rodiče před třídou a chodí po jednom/.....což mě naštvalo, má to napsat a já tam pak nemusím 2-3 hod. trčet. Navíc máme všichni připomínky k hodnocení a přístupu k dětem a ona nám za 2 roky nedala možnost je hromadně říct......nakonec jsme se tam nacpaly aspoň dvě najednou a snažily se jí něco říct.....vcelku beznadějně, prostě jede po svém. Ale pak jsme potkaly paní ředitelku, která se divila, že po 2 hod. je nás před třídou tolik a řekly jsme jí to......haha a dnes mi volala jedna maminka, že si nás paní ředitelka v úterý zve na pokec....... tak jsem zvědavá, co z toho bude.....

20. dub 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,jak je?Už se to uklidnilo?Hlavně řekni manželovi,ať už takhle nikam nejezdí,ono to na psychice moc nepřidá.

@jana.sun:Jani,ptala jsem se.Ona to zatím nikdy neřešila,takže si nebyla na 100% jistá.Říkala,že pokud se dává takhle výpověď a ženský jsou na mateřský,tak se jim to většinou nedává (pokud se opravdu neruší celá firma) a čeká se,až se z mateřské vrátí (nebo jestli se vrátí).Každopádně,pokud dostaneš výpoveď s datem na dobu,kdy už budeš zase na mateřské,což by tak bylo,tak je to jedno.Mateřskou bys měla dostávat normálně,protože ta se vypočítává k datu nástupu a ne po něm.Každopádně se dopředu nehlas a pošli to tam,až budeš opravdu muset a oni s tím nic nenadělají.
Číslo na tebe tuším mám,ale radši zkontroluju a pošlu svoje:slight_smile:Sice nějak nečekám,že by prcek chtěl ven dřív,ale snad se to alespoň nebude protahovat.

@sharon2:tak alespoň něco.A ty už to máš taky za pár,takže už to určitě nějak vydržíš.A co Juli s Míšou,už se těší na miminko?
No,to je jasný,že nechce hromadnou diskusi,když má dopadnout v její neprospěch.Ještěže tam asi máte přístupnou ředitelku,tak z toho třeba něco bude.
21. dub 2011 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu mýmu slavnýmu doktorovi,co ho mám doma.Říkala jsem mu,že bych kdyžtak příští středu požádala o toho Hamiltona,pokud mi ho nenabídnou oni a že by bylo asi lepší,kdyby mě odvezl on (normálně jezdím sama autem),protože co psala Lanka,jak krvácela,tak bych nerada riskovala.Samozřejmě se mu to pracovně moc nehodilo,tak pořád přemýšlel a spekuloval,jak to udělat a nakonec mi říká,že mi toho Hamiltona teda provede sám.Teoreticky to prej má zmáknutý.Ještěže nemám v plánu císaře,on by mě snad rozřezal doma v obýváku :grinning: :grinning:
21. dub 2011 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile: Tak se hlásím ještě mezi klokanice. Noc byla teda blbá, ale nakonec se nic nerozjelo. I když jsem až do 4 asi poslíčkovala. A to docela silně, fakt jsem byla v šoku páč to hle jsem neznala :astonished: . Furt jsem čekala, co z toho bude. Jsem opět krásně vyspaná, do růžova :grinning: Ale je fakt, že mě všecko v podbřišku pobolívá a píchá a začly mě bolet záda, jako když jsem to měla dostat. Ale asi to je jak psala Sharon, možná se mimčo hnulo a někde něco trochu prasklo a já budu těhotná ještě za 14 dní v termínu :grinning:

@llllucka hihi, já myslela, že je manžel zubař :sweat_smile: Fakt by do toho šel?
Jinak odhad mimča pěknej, to měl Kuba při narození,a vlastně se narodil od 14 dní dřív. To chápu, že si spokojená :sweat_smile: taky závidím kámošce, že to má za sebou. Sice je to hoňka, ale aspoň už je fyzicky normální :slight_smile:
Luci, manžovi jsem řekla, ať se z těch jednání vyvleče, že to snad pochopí i ti idioti nad ním, že to teď už nejde. Tak snad teď nic mít mimo Brno nebude :angry: Nicméně to dnešní u Jihlavy ještě musí absolvovat.

@sharon2 Individuální třídní schůzky ve školce, tak to je mazec. Očividně se pí. uč. bojí přesily. Tak ji rozhodně před paní ředitelkou nešetřete! :sunglasses:
Dneska nevylízám ani na písek, i když je tam krásně. Dokud manžel nebude zas v Brně, tak to nebudu pokoušet. Včera dopoledne jsme si totiž vyšli i s mou ségrou na špacír, docela dlouhej a takto to dopadlo :angry:
Nevíte, jestli jsou na Svoboďáku trhy? Přemýšlela jsem, že bychom tam v sobotu zajeli se podívat a koupit Kubovi pomlázku a omrknout zvířenu.
A taky nám odpo přijde kolegyně z práce na návštěvu, tak se těším, že budem mít společnost :dizzy_face:
21. dub 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

haha llluci, tak jsem se opět nasmála......představila jsem si zubařské křeslo a pana doktora, jak kouká jinam než normálně :grinning: :grinning: jojo, teorie se musí opakovat :grinning:

a jak psala lanka co bylo u ní po Hamiltonovi....já myslím, že to bylo tím, že už měla vyvolávačku plus nefunkční potrhanou placentu a dělohu plnou těch krevních sraženin - to bylo asi to, co z ní šlo.
Mě dělali Hamiltona u Míši snad třikrát, u Juli jednou a bylo to bolestivé někdy víc, někdy míň - asi podle šikovnosti dr nebo možná i velikosti ruky. A někdy jsem šipinila někdy ne. Asi podle připravenosti nebo prokrvení dělohy. Nevím... každopádně mi to porod nerozjelo ani jednou.

a pro změnu k mému manželovi...včera večer jsem ho upozornila, že za 6 týdnů máme termín. A on "fakt? Nějak brzo, ne?" říkám, no tak bys mohl začít trochu plánovat práci tak, abys byl na příjmu a stihl dojet. A on "no, tak si hlavně vyber nějakou rozumnou hodinu, nejlíp kolem 9 hodiny dopoledne, to už je po ranní a před polední špičkou" :grinning: :grinning: jinak nestihnu dojet ani domů natož tě ještě odvézt......haha, tak nevím, jestli mám prckovi nastavit budíka nebo ho nějak zašpuntovat...... a pak ještě pronesl něco ve smyslu, že doufá, že mu nezašpiním sedačku v autě.....to už jsem ho praštila :grinning:

a těšení na miminko......žádné velké nadšení se ani u jedné z holek neobjevuje....Míša to má na háku, už jedno mimino bylo a ví co to znamená, no a Juli si to asi nějak neumí představit. Sice každému říká, že bude miminko v kočárku a ona ho bude vozit, ale když někde vidíme mimi a já jí řeknu, že za chvilku budeme mít takové doma, tak na mě kouká jako jestli jsem normální :wink:
Ale taky ještě nic nechystáme, oblečení chci začít prát až tak příští víkend, a pak někdy i vytáhnu a nachystám kočár, košík, postýlku.... možná až začnu kramařit, tak je to chytne, dojde jim, že UŽ a začnou čekat, kdy konečně :grinning:
21. dub 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je nějaký klid, nerodíte? :sweat_smile:

@sharon2 Tvůj manžel má úplně stejný přístup jako ten můj :grinning: A vlastně tak nějak i rodina kolem. Když jsem měsíc před termínem začla prát věci a zjišťovat, kde je co popůjčované po rodině. Tak se divili, proč, času dost, ne? Minulý týden jsem si nachystala tašku do porodnice (v 38.tt) a zase se divili co šílím. Asi mě mají za hysterku nebo co a korunovali to naši, když jedou na tento víkend pryč do Jeseníků. Nemluvě o tom, co jsem tu psala, že mám skoro rozpis, kdy jako můžem s klidem rodit :confused: Asi jsem fakt jediná, kdo má pocit, že by UŽ mohl rodit a jsem asi zase za plašana :zipper_mouth: . Manžel obrátil asi před cca 14 dny, když se nám rozrodily kámošky v okolí (doteď 3 porody), většina před termínem porodu. To ho teprv nakoplo. Teď mě pořád píše a volá, jestli je všecko v pořádku, jestli se už něco neděje, hlásí kdy přijede a tak... Jó, jsou to hrdinové, ti naši chapi :wink:
Co se těšení na mimčo týká, tak Kuba taky ukazuje, co je pro mimčo, ale nějak víc ho to nezajímá, moje břicho úplně ignoruje, max. ukáže že mám pupík. Ten bude pěkně v šoku, chudák můj malej :D U vás asi fakt Míša ví, co nastane za kolotoč, tak to nekomentuje, už je velká :slight_smile:
No a jinak jsem začla zase špinit :rolling_eyes: . Jako krev to není rozhodně, opravdu jak když končí MS a je v tom asi trochu hlenu, tak že by fakt zátka? Ono to teda asi nic nemusí znamenat, ale je to blbý pocit. Nejlepší je, když začne odtíkat voda, to je prostě jasnej příznak, že se něco děje nebo prostě dít začne nebo bude muset... Takhle je to na prdlačku :sweat_smile:
Tak dobrou, vypiju maliník a jdu se pokusit spát :slight_smile:
21. dub 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,bohužel jsme nerodili.Včera jsem byla s Ádou u našich a nechala ho tam přes noc,protože naši ho dneska berou do Lešné do ZOO (hned bych jela taky,on bude určitě nadšenej a já to neuvidím).Tak jsem si říkala,že je super čas na porod.No,krom páliovýho jídla jsem šla fakt do všeho a výsledkem je neprospaná noc a dítě v břichu.Vážně na to kašlu a budu doufat,že mi to v nejhorším potom vyvolají.

@janulava:Jani,on by do toho nešel,ale věřím,že pár vteřin nad tím vážně přemýšlel:slight_smile:Mě zase překazil trochu plány taťka.Je to náš odvoz pro Ádu a měl ho společně s mamkou hlídat až budu v porodnici (dopoledne by ho hlídal on,odpoledne mamka-aby si nemuseli brát dovolenou).A příští týden jede pracovně do Španělska.Původně říkal,že si letenku koupí na poslední chvíli,pokud bysme ještě neměli odrozeno,tak by nejel a minulý týden mi řekl,že už tu letenku má.Zůstala jsem na něj koukat s otevřenou pusou,ale co mu můžu říct,nic,prostě to tak je.Nakonec máme teda pojistek několik (od manželovi sestřičky v práci po naše sousedy),ale stejně bych byla nejraději,aby sem přijela moje mamka.Když budu rodit v noci,tak on by ráno nemusel moc vstřebat,že je tady někdo "cizí".
Jani,teď máš před sebou víkend,tak zkus víc odpočívat,aby se ti to trochu uklidnilo.Kdy jdeš na kontrolu?

@sharon2:koukám,že se s manželem taky nenudíš:slight_smile:Šári,kde vlastně chceš rodit?To je hrozný,jak se nám to tady všem krátí.Ještě si pamatuju,jak jsme tady oznamovali,že jsme těhu a za chvilku budeme mít všichni miminka doma:slight_smile:

Holky,co máte v plánu na víkned?Já bych chtěla někam vyrazit.Tuším,že se něco děje na Veveří,tak možná tam.
22. dub 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes prý byly u nás v práci odbory a žádná mamka na mateřské/rodičáku, ani žádná těhule nemůžou dostat výpověď :wink: :wink: :wink: Jsem za vodou :wink: ufff :dizzy_face:

@sharon2 zajímavý přístup té vaší učitelky, ještě že na to přišla paní ředitelka a dá to snad do pořádku - držím pěsti :wink:
jsem ani netušila, že máš až takové problémy, no máš to už taky pomalu za pár, tak se to nějak ještě zvládne :wink: kdy máš další KO, víš odhad váhy?
tvůj manžel je taky éro!! :grinning: tak hlavně, že dopředu víš, v kterou hodinu máš chtít rodit :wink: :sweat_smile:

@llllucka moc děkuju, že ses mi zeptala, naštěstí už je to vyřešeno :wink:
tvůj manžel dává jednu perlu za druhou!!! :grinning: :grinning: :grinning: takže vlastně "obyčejný" porod zvládne doma taky levou zadní, ne???!!! :wink:

@janulava tak to je fajn, žes to nakonec "rozdýchala", ale ti poslíčci tak dlouho :confused: :confused: :confused: máš teda fakt co dělat, abys to ustála, co - ale asi to bylo tou dlouhou procházkou, jak jsi psala. Vím, že když kamoška začínala poslední měsíc, tak jí dr.říkala, že už se musí šetřit, chodit jen pomalu a ne daleko, spíš posedávat, polehávat, žádné nákupy, tahání břemen - hi hi - to se to pěkně říká :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

my na víkend vyrážíme na chalupu, jsem ráda, že máme chytit to hezké počasí, tam to bude paráda :wink:
Moc si ty Velikonoce užijte a vy holky, co jste "na spadnutí", at to zvládnete co nejlépe, hlavně klídek - i když Lucka by už porod brala, co? :wink: Tak snad se o víkendu mimi rozhodne... :dizzy_face:
22. dub 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek