• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahoj maminky. Neprodáváte náhodou některá oblečení na chlapečka od vel 80? Děkuji :wink:
23. dub 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
janisun....jo třetí těhu si "užívám" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ad Míšina škola ....nepočítám s tím, že by paní ředitelka něco změnila, jen mě prostě štve, jak rodiče stojí před třídou a tam si stěžují - a když jsem jim několikrát řekla, že teda půjdeme dovnitř všichni společně a řekneme p.uč. své přípomínky, tak se nikdno ani nepohnul. Pak jsem tam šla s tou jednou maminkou a prostě jsme jí řekly aspoň část toho, co se nám nelíbí.....ale je to starší p.uč., jede si ve svých kolejích, i nám to tak řekla, že ona to dělá tak a tak a že musí plnit učivo atd atd.....prostě se nic moc nezmění. Jsem ráda, že je přísná, ale neustálé "dodělávání" toho co ve škole nestihli - třeba v rozsahu celé stránky A4 - a k tomu 2-3 úkoly, nebo hodnocení jedna chyba- stupeň dolů,bez ohledu na množství, obtížnost nebo délku probírání učiva.....apod........to mi u čtvrťáků přijde moc.

Vidíš to, já si myslela, že je nějaká ochrana těhulí i v případě propouštění.....tak gratulace, že to takhle dopadlo :slight_smile:

Kontrolu jsem měla mít 5.května, manžel mě tam měl vézt, jenže mi teď oznámil, že od 4. do 7. je na Slovensku,mají tam prezentaci na výstavišti, takže budu volat a domlouvat jiný termín. Odhad mělo mimi v 31.týdnu celkem slušný - 1900g - prý o týden větší. A pupek mi viditelně roste, takže asi pěkně nabírá,a i podle velkého utz. placenta funguje. Jen to tvrdnutí a kontrakce nebo křeče /nevím, jestli to jde tolik týdnů před porodem nazývat poslíkama/ jsou dost omezující a samo nepříjemné.

Jinak my měli dnes návštěvu - kamarád přivezl šikovnou mašinu, kterou nám rozmixoval zbytky starého trávníku /na podzim ho pooral/, pak to s manželem porovnali, zrušili staré pískoviště a nachystali prostor na nové, které jí udělal. Ještě ho musíme nalakovat, koupit něco dospod a nějakým způsobem dopravit nový písek. Při vší té práci jsme grilovali, popíjeli, povídali..... Až to sedne, tak zasejeme nový trávník. A posunutím pískoviště mi vznikl na té naší pidizahrádce i prostor, kam chci pro holky nasadit nějaké jahody a hrášek. Tak snad to po kouskách do porodu zvládnu.
Zítra budu žehlit apod. a manžel snad vezme holky na kolo. Pak bude Míša barvit vajíčka, u toho musím asistovat, jinak bych měla zabarvenou celou kuchyň, navíc se bude chtít podílet i Juli...... a slíbila jsem ještě upéct mazanec, když jsem ZASE nekoupila formu na beránka :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v pondělí budou chodit na Míšu kluci.......takže u nás velikonoční klasika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. dub 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jen rychlé info...

v pátek v 18:40 se Januli narodil syn Filip - 3650g a 50 cm
a hned v sobotu v 6:45 ráno se Lucce narodil taky syn - Matěj - 4330g a 52 cm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
všichni jsou zdraví a v pořádku a moc vás pozdravují :wink:
holky nakonec rodily skoro spolu - tuším, že jsou obě na Obilňáku, tak snad se tam i potkají :wink:
24. dub 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dracinek TAdy asi nikdo nic - všichni buď čekají a nebo čerstvě mají druhé...

Tak to gratulujem všem čtyřem.... hodně zdravíčka.....a hlavně pevný nervy :slight_smile:
U nás to dopadlo tak že jsme to samosebou chytili všechny. Takže teploty, kašel, rýma... značka ideál... takže jsem nestíhala....
24. dub 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, to má mimčo už hezkou váhu :wink: no ty křeče jsou nanic, nedovedu si to ani představit, jaké to je, stačí mi, když mám občas křeče ve střevech, jakoby kolem celého břicha a přijde mi to šílený! :astonished:
s tou učitelkou je to zvláštní -přístup možná dobrý - ale tak na střední školu...uvidíte, co na to ta ředitelka, no :zipper_mouth:
TAk držím pěsti, at se do porodu podaří dodělat pískoviště i zahrádka :wink:
a Míša at si zítřek/ asi už dnešek moc užije :wink:

@lanka jejda, Dani, snad už je vám líp, moc na vás myslím! :pensive: :pensive: :pensive:

@dracinek většinou tu holky bud mají holčičky a nebo právě rodí nebo čekají druhé chlapečky, takže se bude dědit :wink:
25. dub 2011 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi, Lucka chtěla na víkend někam vyrazit.....

Tak samozřejmě všem velkáááá gratulace :slight_smile: :slight_smile:

Kluci jsou teda pěkní macíčci, hlavně Matýsek!!! Vážil vlastně skoro dvakrát tolik co Klaudinka....Dani, umíš si to představit? Klo asi ještě nemá ani ty 3,5 kila, co?
Jinak, je mi líto, že jste si to zase tak hnusně vybrali.....myslela jsem na tebe, jak to zvládáš.....pomohol aspoň někdo z rodiny?

U nás včera lehl manžel. Nejdřív to vypadalo na angínu, dnes mu to slezlo na průdušky.....doufám, že si nedáme všichni další kolo, Juli pořád kašle.
25. dub 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, Janulo moc moc gratuluji k miminkům. To je krásný jak jste to obě zvládly během velikonoc!!!!
25. dub 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 ajaj, s manželem, tak se držte, holky, at to taky nechytnete! :pensive:

@marci nazdarek, jak se pořád máte??? :wink:
obě to zvládly během 12-cti hodin :grinning: :grinning: :grinning:

jinak moje břicho dnes - končím 30.tt - kam to ještě poroste???!!! :confused: :confused: :confused: Takové jsem měla, když jsem rodila Matyho! :zipper_mouth:
26. dub 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,děkuji za přáníčka.Překvapivě trochu nestíhám,takže napíšu někdy později:slight_smile:Jen jsem se chtěla zeptat,hrozně se mi nalila prsa.V porodnici mi říkali,že nemám v žádném případě odstříkávat,ale jen chladit.Co si pamatuju u Ády,tak jsem právě u toho bolestivého nalití hodně odsávala.Nevíte,jakej je správnej postup,nepamatujete si.Radši se ptám,protože to opravdu hodně bolí (nemůži ani pochovat Adama) a mám strach ze zánětu.Díky moc za každou radu.
26. dub 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky muziu se pridat? koncem kvetna cekame holcicku a rada bych tu nasla kamosky na pokec pripadne na prochazku atd. bydlim v cernych polich
26. dub 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
lllluci...mě v porodnici říkali na ženském neodstříkávat a na dětském odstříkávat.....nebo možná naopak ti to a ti to.. Každopádně nechat tak to nemůžeš, ať se ti nerozjede zánět. Takže mezi kojením chladit - studená plína, ledovat apod. - pokud možno neodsávat, jinak bude mít tělo pocit, že je velká spotřeba a zvýší výrobu.
Před kojením naopak nahřát a pokud je máš nalitá tak, že ti nejde Matýsek přiložit, tak prohřát, promasírovat, když se spusít mlíko samo (mě to vždycky teklo děsně) tak nechat chvíli odtéct, pokud neteče, tak trošku odstříkat, aby změklo. Asi tak co se doporoučuje nejvíc a mě to zabíralo.
Ale když budeš mít pocit, že se tě to fakt hodně bolí a dělají se zatvrdliny nebo se ti udělá rudý flek, tak kdykoliv během dne do horké sprchy a masírovat. Nebo jestli máte horské sluníčko, tak to si pamatuju, že u toho v porodnici sedávala maminka se zánětem prsu a masírovala.

jani.sun....tak pupík máš pěknýýý :wink:

marci...ahooooj, že se taky ukážeš :slight_smile: jak se máte?

hribek......jasně, že se můžeš přidat, nějak jsme tu prořídly :wink:
26. dub 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 diky. no ja prave hledam kde bych tak mohla najit nekoho tady v brne aspon na obcasny pokec s kocarem, dnesk-a sem byla na kontrole a jsem uplne zavrena (je pravda ze je cas) ale rikala sem si ze by mi nevadilo rodit nekdy kolem 38-39tydne. uz mi to bricho nejak prekazi a to ho mam pidi:frowning2:
26. dub 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka odsávat jo ale jen do pocitu kdy tě opustí bolest jinak je to právě jak Sharon psala
@sharon2 umím asi by mi ruce upadly... :grinning: Jinak kló měla 3720 před anestezií, možná něco zhubla operací. Ale hádala bych jí tak kolem 4kilo teď.... Ale jo nákup, vyžehlit, uvařit s ostatním to nešlo - Eli tím že se mnou nebyla se ode mne nechtěla hnout (hlídá mne dodnes) a Kló taky ne. Takže když už tu s námi někdo byl tak se díval jak Kló na křesle kojím ta pak vytuhla ale jak jsem se hnula tak se probudila a brečela a Eli jak byla zvyklá si sednout vedle a číst tak si sedla vedle opřela hlavu a spala stejně jak kló jak jsem se hnula konec. No a noci - klasika - Eli co cvhíli vzhůru vysmrkat. Kló tu nejhorší noc spala v úsecích 5-10minut a mezitím vstávala. Akorát že mě bylo nejhůř zároveň s Kló takže jsem o tři kila lehčí... by mě zajímalo jak je zas nabrat :sweat_smile: No a mm se objevil až jsme byly z nejhoršího venku a dospávaly jsme se takže prý nechápe co mám když tu všechny pořád jen spíme. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@jana.sun no řekla bych že stále dopředu - přes páteř ti to nepoleze :slight_smile:Ale je pěkné...
@hribek vítej...
26. dub 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jé, Luci, už jste doma? tak paráda. přeju pohodové sžívání :wink: a s těma prsama ti holky poradily, tak já bych stejně bohužel radu neměla, tak přeju, at je to co nejdřív v pořádku :dizzy_face:

@hribek ahoj, vítej mezi námi :wink:

@lanka hlavně, že jste z nejhoršího venku - snad už jste si vše "zlé" vybraly :pensive: :pensive: :pensive: Manžel by pořeboval ťafku!!! :angry:
kdyby narostlo trochu dozadu, tak bych byla aspon trochu vyvážená :grinning:

Jinak holky, kdo si pamatujete Katku - Katzi, ze začátku sem taky chodila, tak se jí včera narodila druhá holčička - Karolínka :dizzy_face: duben nějakej superplodnej :grinning:
26. dub 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda se taky přidám :slight_smile:
@hribek já jsem z Černých Polí, bydlím kousek od Dětské :slight_smile: ráda se setkám, dívám se že čekáš holčičku, já už mám doma dvě :slight_smile: jednu 2,5letou a jednu 14 měsíční
holky blahopřeji k miminkům!!!!! a těm co čekají druhé mimča, tak užívejte "klídečku" s jedním prckem (naše holky jsou 15 měsíců od sebe) a je to teda mazec.....ale jsem optimista a vím že to brzy bude super :slight_smile:
@llllucka co píšeš o nalití prsů - přesně to jsem zažila po obou porodech a pomohlo mi nahřívání v teplé vodě (sprše) a odstříkávání.......a hlavně neboj, za pár dnů to přejde, vím že "nejkritičtější" den byl 3. a 4. po porodu a pak už čím dál lepší......
27. dub 2011 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mandelinka1 ahoj, vítej mezi námi :wink:
teda, to máš holky opravdu blízko sebe - podobně to má sestřenka, jen má kluky a je to teda záhul - ale jak píšeš, až povyrostou, bude to zas paráda :dizzy_face:
27. dub 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky dekujeme za prani :slight_smile:. A jsem na tom jako Lucka, doma je chaos :unamused: a zmatek, jsem tu na to sama. Napisu vsecko az se stsbilizujem...
@llllucka Luci, mela jsem to samy, nastesti to vcera samo opadlo, ale bylo to sileny.Me radili pred kojenim nahrat a odstrikat,ale jen do ulevy, vic ne.pak se zas tvori toho mlika vic. Mela jsem to celkem jeden den.ja mam spis strasne popraskany bradavky, jedna velka ragada, az do krve :frowning2:.Jak se me ty prsa nalily, malej se spatne chytal a neni css to nechat odpocinout.Taky nevim,cim urychlit hojeni.Nevite nekdo?
27. dub 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani. sun, že Katzi taky gratulujeme :slight_smile:

janulava....auau, mě to taky vždycky kvůli tomu nalití takhle popraskalo. Léčilo se to i měsíc :frowning2:
Včera jsem si na to právě vzpomněla, tak jsem začla přemýšlet, že jestli mě to zas čeká, tak potěš pánbůh.... vím,že někdo to řeší těma kloboučkama, ale někdo tvrdí, že pak nemůže kojit bez nich.....a hlavně asi když už jsou ty ragády velké, tak je asi ty kloboučky ještě zvětší.....nevím. Používala jsem bepanthen a purelan (nebo jinou lanolinovou mast)a když bylo hodně zle, tak snad i framykoin.

A včera jsem na netu objevila, že se dají koupit nějaké hydrogelové polštářky na ragády - prý hydratují, nevysušují a měla by tam být mnohem rychlejší léčba. Dají se opakovaně nalepit, na kojení je sundáváš. Jsou samozřejmě dražší než klasické náplasti. Našla jsem, že je dělá medela- stojí kolem 350 kč a Chicco - to jsem na netu objevila za 450. Možná se to dá ale koupit i v nějaké lékárně levněji, nevím, chci se zeptat v pátek, jak pojedu do Brna.
A beru si je už do porodnice, potřetí bych ráda od začátku kojila bez slz a mojí krve ve stolici mimina.

Držím palečky,ať je brzy dobře!!!!
27. dub 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava blahopřeji k druhému miminku, tu zkušenost s ragádami, nalitím, popraskáním přesně znám, mě tedy hodně pomohlo potírat mateřským mlékem (po kojení) a pak taky Bepanthenem v silné vrstě.....tak snad se to brzy zlepší :slight_smile: držím palce
27. dub 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mandelinka1 ahojky, je tak to bysme se mohly nekdy potkat:slight_smile: ja zatim obcas kocarkuju se synovcem ted bude mit 18 mesicu:slight_smile:
@janulava taky moc gratuluju!!
28. dub 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:ahojky,já s tím problémy naštěstí nikdy neměla,ale mělo by pomoct to oschnutí mateřským mlékem (nechat volně zaschnout) a mazat bepanthenem.Kamarádka si taky chválila ty polštáčky,co psala Šárka,měla medelu.
Moje prsa už jsou lepší.Nejhorší to bylo ty dva dny,já měla prsa jako šutr a ještě celý červený.Jinak v porodnici mi sestřička říkala,ať to studený dělám před kojením,proto mi to prišlo nějaký divný.
Já jsem teď doma jen s jedním dítětem.Včera se přijela tchýně podívat na Matýska,sehrála tady s Adou malý divadýlko a dopadlo to tak,že mě Adámek prosil,aby mohl jet s babičkou,tak jsem ho pustila.Ale ořvala jsem to jako blázen.Manžel mě tady chudák celej večer utěšoval a pak mě chodil kontrolovat.Doufám,že ho dneska přivezou (prý ho dovezou,až si řekne) nebo mi manžel slíbil,že tam sjede.
Alespoň mám čas trochu něco sesmolit.My jsme rodili v Bohunicích a jsem ráda.Byla jsem max. spokojená.Já jsem v pátek večer začala cvičit s epinem a pak jsem přišla na záchodě na to,že krvácím (žádnej výtok,regulérní krev),tak jsem volala do porodnice,kde mě celkem uklidnili (manžela ne),že se mám hlídat a kdyby něco,přijet.V leže to bylo dobrý,ale jakmile jsem vstala,tak ze mě vyhrklo hodně krve.Když se to stalo asi potřetí,tak manžel nevydržel a že jedeme do porodnice.Zavolali jsme našim a okolo půlnoci tam dojeli (tam na záchodě jsem zjistila,že už skoro nekrvácím).Paní doktorka mi natočila monitor,UTZ,prohlídla mě a shledala,že je všechno dobrý,že malej je už hodně sestouplej,takže se může stát,že jim tam ještě dneska přijedu porodit,ale taky můžu rodit až v termínu.Cestou domů mi už začali kontrakce (asi okolo půl druhé,tak jsem si dala vanu a čekala.Kontrakce jsem měla dlouhý a silný,ale pořád 8-12 minut.Vůbec ne pravidelný a nezkracovali se.Tak jsem byla nervózní.že tady "trpím" zbytečně.Musím říct,že jsem byla moooc ráda,že tam mám mamku.Povídala si se mnou a bylo to prostě fajn.Okolo půl šesté se mi kontrakce zkrátily na 5 minut,tak jsem chtěla dát vanu a že pojedem,ale do vany jsem vlezla a myslela,že umřu,tak jsem věděla,že to už je opravdu ono,protože to jsem zažila už s Adámkem.Do porodky jsem dorazili chvilku po šesté,naštěstí tam byla stejná doktorka,která mi řekla,že jsem otevřená na 8cm a miminko tam drží jen plodovka,takže píchneme a je.Ujala se mě výborná paní asistentka,sepsala zprávu o půl píchla vodu a v 6:45 byl malej asi na 3 zatlačení venku.Divný bylo,že se mi ty kontrakce pak nezkrátili,takže mi vlastně pořád čekali až se objeví,jinak by byl venku ještě dřív.Rodili jsme na nadstandardu,který jsem pak ocenila,protože měli volný i nadstandard na lůžkovém,ale měl se uvolnit až dopoledne,takže jsem celé dopoledne ležela na porodním sále.Sestřičky na šestinedělí byly super a na novorozeneckém taky.Ale objektivně musím říct,že jsem měla štěstí na služby.Viděla jsem tam i takové,kterým bylo zatěžko i otevřít dveře (ale ty mě naštěstí neměly nastarost).Pořád se mě ptaly,jestli něco nepotřebujeme,jestli nemám s něčím problémy a ať se kdyžtak ptám.Jediný,co mi vadilo,že v Bohunicích dostanete jednu košilku a zavinku a pokud se vám zašpiní,tak si musíte jít pro novou.Nechala jsem si od manžela donést něco z domu,ale malej ublinkával hodně,takže jsem zjistila,že bych pak doma nedělala nic jinýho než prala,tak jsem si pak zadši chodila.Jen látkový plíny jsem měla svoje.Za nadstandard jsem byla taky ráda,jinak bych asi neviděla Adámka.Co jsem tam byla,tak tam měli dost volno.Za celý ty 4 dny se nestalo,že by byly všechny pokoje plný a i ty nadstandardy měli volné (v jeden den dokonce 3 z 5).Adámek chce Matýska pořád chovat,líbat a dávat mu dudel.Takže musím hlídat,jinak leze na postýlku,nosí mu hračky.
Teď jsme to měli trochu hektický,protože z porodnice nás propustili s šelestem,takže jsme museli ještě na kardio do dětské,ale v úterý doktorovi na ženským trvalo neskutečně dlouho než mi vypsal papíry,takže jsme to nestihli a jeli tam až včera.Navíc mi poslali konečně papír ze sociálky,takže cestou jsme se stavovali na Mojmíráku,pak tady byla dětská a nakonec tchánovci,takže jsem večer padala na hubu.

@janulava:jak válčíte,co spaní ....?
28. dub 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hribek ráda se sejdu, kde v Černých Polích bydlíš? snad to stihneme než porodíš? kdyžtak napiš do IP :slight_smile:
28. dub 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, moc na tebe myslím, at se ti povede bradavky co nedřív zahojit a taky doma, at se to brzy ustálí - opatrujte se :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@sharon2 jejda, taky sis s kojením užila :frowning2: a krev ve stolici mimča - to by mě teda vylekalo!!! jak jste přišli na to, že je to od tebe? :fearful:

@llllucka teda!!! Tak to jsi měla rychlý porod a docela se divím, že tě poprvé poslali domů :zipper_mouth: Jsem ráda, že si chválíš Bohunice, kamrádka tam rodila ted 17.4. a taky byla spokojená, tak mě to trochu uklidnuje :slight_smile:
a bud ráda, že chce být Adámek u babičky, však se ti to ještě určo bude hodit, určo nastanou chvilky, že si budeš potřebovat odpočinout a oceníš to :wink:
30. dub 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

llluci....to bylo docela rychlé....nevím nevím, kdyby ti praskla voda doma a zkrátila se doba mezi kontrakcema, jak byste to do té porodky stíhali :wink:

jani sun....já u Míši měla ploché bradavky a Míša se neuměla vůbec přisávat. Takže mi to rozžužlala už během prvních dvou dní,kdy jsem neměla ani mlezivo. A když se pak 3.den během 2 hodin prsa nalily a ztvrdly, tak už nechtěla sát vůbec, navíc ji nešlo přiložit.... bylo to hrozný - víkend, sestry mě honily a stresovaly, že Míša nepřibírala, furt jsem musela vážit, nadávaly, že nevypije ani dvacítku, a že nás nepustí domů ani v pondělí - 6.den po porodu....do toho Míša řvala a řvala hlady, ale neuměla pít. Pomoc sester veškerá žádná, když ji přikládaly, bylo to ještě horší, viděla jsem všechny svaté. Takže já se o víkendu snažila kojit i 2 - 3hodiny v kuse......až v neděli v noci tam byla mladá sestřička, kterou napadlo,že Míšu přiložila a bokem jí současně do pusinky vsunula hadičku nasazenou na stříkačku a když M. naznačila sání, tak jí do pusy stříkla mlíko....to jsme zkoušely tak dlouho, až M. pochopila, že mlíko poteče, když bude sát..... jenže moje prsa už byla jedna ragáda vedle druhé, velké a hluboké a krvavé.....pořád to praskalo, Trvalo to přes 2 měsíce. A že to co mě vyděsilo v té první stolici bude asi moje krev, na to přišla moje mamka (zdrav. sestra) - Míša totiž i ublinkávala mlíko se sraženou krví. U Juli mi to popraskalo taky, tak jsem zvědavá, jestli když teď bude mezi kojením jen rok a kousek to bude lepší.....
30. dub 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,ja jen na rychlo. Pr.tyden snad bude manza doma,tak pisnu detaily. Pokud se teda sebere, vcera napr. Prospal cely dopoledne, asi ho to nocni kojo zmaha. :confounded: Celkem si to doma seda, szivame se, kluci jsou hodni, Kuba taky, malemu rika Filik nebo Fifik, hladi, hlida, pusinkuje, pozoruje ... :slight_smile: uz se tesim na prochazku, mame dovolene uz od pat.poradny.Filik uz dohnal svou porodni vahu. Prsa porad boli, v podstate Sarka popsala situaci u nas, ale lepsi se to.Diky za tip s medelou, pomaha to!
Chtela jsem se zeptat, protoze malemu v porodnici kvuli svatku nevysetrili kycle, mame jet se zadankou bud do detske nebo do Bileho domu. Nechce se me brat 10 denni novos do spitalu, nevite jak to chodi v tom Bilem dome?Nemate cerstvou zkusenost, jestli se musi objednavat, kolik tam byva lidi a jak dlouho se ceka? Nebo to vyjde na stejno, jak v detske, milion lidi a milion bacilu?
Diky moc!
A pr.tyden snad uz vic :slight_smile: Vase podpora je fajn a chybi....
J.
1. kvě 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava...jojo, chlapy to noční kojení stráááášně unavuje :frowning2:
jak to probíhá v Bílém domě nevím, na kyčlích jsme tam nikdy nebyli. A na jiných odděleních bývá někde plno, někde nás brali hned. Zkus si tam brnknout.
Jinak já s Míšou chodila na kyčle do Brna k dr Poulovi. Teď už sídlí jinde, myslím že je to Merhautka - má ordinaci v obyč. paneláku. Vypadá to tam nic moc, ale on je asi jeden z našich nejlepších ortopedů- vím, že za ním jezídvali z celé republiky i z vých. Slovenska.

U nás víkend pohoda, včera dopol. jsem se s holkama rýpala v hlíně na zahradě, dnes se to projevilo tím, že mě bolí všechny svaly a různě mě chytají křeče do zad, do třísel, do stehen....haha, dobře mi tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale mám záhonek hrášku, karotky a jahod!! Ještě chci sehnat nějaké jahody a cherry rajčata, tím moje zahradničení končí :grinning: jen to, co holky utrhnou a zblajznou :grinning: odpol. jsme byly na čarodějnicích, Juli se hodinu a půl hrála na písku - tím, že ho stále ještě nemáme, tak je jí vzácný, opekli jsme buřtíky, koukli na pálení čarodek a za deště mazaly domů :slight_smile:
Dnes jsem odpočívala, odpoledne jsme jeli s manžou nakoupit /mám konečně první věci pro mimi - plíny, ubrousky apod. a taky lovelu, tak budu příští víkend asi prát mimioblečení :grinning: / a teď večer jsem odtáhla manžela aspoň pod rozkvetlou jabloň, když už tu nemáme žádnou třešeň :grinning:

holky s miminkama, držím palečky, ať je brzy doma vše zaběhlé, prsa ani spodek nebolí, tatínci fungují, starší děti jsou hodné....no prostě idyla :slight_smile: a k tomu ať nám všem svítí sluníčko!!!
jani.sun....nám přeji, ať nám to rýýýýchleeee uběhne :grinning: jak se máš? co Maty?
Když mě teď chytnou křeče,musím si sednout a Míša vylítne "mami je ti zle", tak Juli jí moudře řekne - "má tam přece mimino, ne...." :grinning: a jedna kamoška furt říká, že podle tvaru břicha určitě čekáme kluka, a že bude mít brášku, takže ač se snažím jak se snažím naznačit možnost sestry, tak tvrdí, že to bude bláška..... haha, aby neproběhlo zklamání....
1. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava ahoj, my ted byli na posledni prohlidce u Mudr. Duřpekta nad Mendlákem a byla to otázka i s vyslíkáním 5 minut. Ale upřímě nevím jestli tam mohou přijít i bez jeho žádanky
1. kvě 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava nemám - ale na každej pád v dětské musíš na centrální Evidenci a tam potkáš naprosto všechno, kdežto bílí dům jdeš rovnou do ambulance. Jak je to s objednáváním bohužel netuším.
@sharon2 to sis užila.... prozradíš barvu? mě po té operaci naznačovali že dokud bude zelená tak neplašit ale pokud černá tak se hned ozvat... zelená má být údajně natrávená krev ale úplně na plnou hubu to neřekli.
jinak jo -s tím nočním kojením je u nás mm taky děsně vyčerpanej.... chudák pak musí o víkendu dospávat skoro celý dopoledne... :confounded:
Je fajn že se tak míša stará.Jůli to bere s "rezervou" žádnej plašan - to bude mít po tobě ne :grinning:
2. kvě 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,podepsala jsem revers.V Bohunicích,tě musí příjmout,pokud tam přijedeš s nějakým problémem nebo jim to musíš podepsat.Ptala jsem se doktorky a neviděla v tom problém,jen jsem musela slíbit,že se budu sledovat.V té době jsem už nekrvácela,kontrakce jsem neměla a UTZ,monitor i vyšetření dopadlo dobře.Jsem ráda,že jsem jela domů,protože hekat tam někomu na pokoji (dali by mě na rizikovku),to by se mi nechtělo.
Jo a mám pro tebe snad dobrou zprávu,kdyby jsi chtěla pomoct s tím kojením,tak v manuálu na pokoji bylo napsané,že si můžeš vyžádat tzv. žádanku při propuštění nebo od svého doktora a máš nárok na bezplatnou návštěvu.Dělá to paní jarmila (http://www.jarmila.cz - má to napsané i na stránkách),jen musíš být u pojišťovny,s kterou to má sjednané.Já jsem si ho zapomněla vzít,protože u nás byl při propouštění šrumec,ale kdyby něco,tak si ji vyptám u své gynekoložky.

@sharon2:neděs,to si nepřipouštím.Malej měl pupečník kolem krku,takže bysme byli pěkně v pr.... A prosím tě,šetři se,už to máš za pár,tak to nějak doklep.Držím palce,abyste to s Jančou v pohodě zvládly:slight_smile:

Já jsem si dneska objednala monitor dechu.Normálně jsem to nechtěla (i když jsem nad tím uvažovala,když 2 dětem v mém okolí zachránil život),ale kvůli tomu šelestu radši jo.Člověk bude klidnější.Manžel má ode dneška dovolenou.Dneska mě pobavil,šla jsem uspat Adámka a že si taky schrupnu (Matýsek spinkal),vzbudila jsem se asi po hoďce,protože Maty byl vzhůru a manžel,že jde spát za Ádou,že je z toho hlídání unavenej :slight_smile: :slight_smile: JInak se snažíme nějak sžít.Adámek by chtěl pořád chovat,dává pusinky,nosí dudlík.Ale pak má chvíle,kdy nesnese MAtýska vedle sebe.Ale lepší se to.Nejhorší to je,když je u nás návštěva nebo je u babičky,takže ho teď nebudeme na hlídání nikam dávat.Dneska byl ve školce a myslím,že si to užil,tak zkusíme dávat častěji.Je mu tam líp než doma s maminkou a řvoucím děckem.Trošku jsme se trápili s prdíkama,ale snad jsme to vychytali.Noční spaní se taky lepší,tak uvidímě:slight_smile:

@janulava:Jani,taky nemáme prohlédnuté kyčle,ale v porodce nám bylo řečeno,že můžeme kamkoli.My máme ortopeda,kterej nás veme přednostně,takže dobrý.Vy jste s Kubou k ortopedovi nechodili,určitě můžeš jít tam.Do dětské bych nešla.Jak jsme byli na tom kardiu,tak se šlo přes ortopedickou ambulanci a bylo tam hodně narváno.Zavolej kdyžtak do bílého domu,jestli se nemůžete objednat.Myslím,že to u tak malého mimča pochopí.
2. kvě 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani....tak barvou si nejsem jistá, přece jen je to 10 let, bylo mi čerstvých 21 a byla jsem na všechno sama......a člověk má tendenci špatné věci zapomínat. Spousta věcí z té doby se mi z hlavy úplně vypařila, vyplavou najednou až když se o tom začne mluvit /na koníkovi psát/. A Míša navíc s tím kaděním měla problémy první půlrok pořád.
Ale nebyla to prostě taková ta klasická míchaná vajíčka, byly tam hleny a myslím zelenohnědé cucky.....ona to asi ani pořádně nenatrávila. Fakt neuměla dlouho pořádně sát, takže se u toho vztekala, řvala, já brečela bolestí a beznadějí. Když už se konečně správně chytla, tak to bylo zákonitě tak, že ragáda praskla, takže s mlíkem pila i krev, a když tam bylo té krvé asi víc, tak to hodila do půlhodiny obloukem.....já si pamatuju hlavně to, že ten předvánoční a vánoční čas pro mě byl utrpením. a když se o svátcích objevila zelená stolice /té se myslím říká hladová/ a pak ještě jiná, tak jsem byla vystresovaná......a do toho podpora mojí matky stylem "tak přestaň kojit, dáme jí sunar.....když jsi tvrdohlavá, dobře ti tak......a to chceš po Vánocích odjet do školy, když nezvládáte kojení..... to nezvládneš.....jsi nezodpovědná........apod." haha, jen mě nevědomky utrvzovala v tom, že to vybojuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lani....a co vy? Už je dobře nebo aspoň líp?

llluci....pokud se občas vyspím, tak to doklepem :slight_smile: jen se mi začíná straašně špatně dýchat už i v pololeže, takže toho moc nenaspím...
Co vám řekli na tom kardiu, je ten šelest silný? Užij si manžela doma :slight_smile:

2. kvě 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek