• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@jana.sun Já bych to s těma dovednostma ve školce neviděla tak rudě:slight_smile: D. většinu z toho taky moc neumí a nějak se nechystám ho to cíleně učit. Jako vysleče se (použít se to znova pak většinou nedá), obleče se (často ale naruby, naopak atd.), zadek si neutře (to je ale požadavek naprosto mimo mísu u tříletýho děcka - moje ségra dělá zástupkyni ředitelky v MŠ a běžně prý utírají zadky do 4-5 let), D. se ani nenají - a to proto, že většinu toho co jí ve školce nebude chtít jíst:slight_smile: D. si asi umí akorát umýt a utřít ty ruce, zuby si u nás ve školce asi nečistí. Takže tak je to asi u nás se školkovýma dovednostma. Pokud tam bude i spávat po obědě, tak jim to tam často asi i počůrá:slight_smile: :slight_smile: - tohle se naučit nedá tím tuplem:slight_smile:
11. kvě 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: to je krásně, co?

llluci...manžel si všiml, ale nic s tím nenadělá, já vždycky když jsem unavená, tak začnu být v prvním stadiu bledá a v dalších šedá a propadlá v obličeji......
jani.sun....právě že se nevyspím v noci, už pěkných pár týdnů. Nemůžu dýchat, děloha mi moc tlačí na bránici a k tomu mám hodně nízký tlak. Jak lehnu, mám pocit, že se udusím :angry: a je jedno jestli jsem na boku nebo na třech polštářích......takže když je horší noc, tak co 20 min. sedám a dodýchávám, když je lepší noc, tak mám sice pocit nedostatku vzduchu, ale podřimuju a pospávám, ale ty sny, co můj mozek produkuje.....to je děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A já zhubla už v prosinci při tom krvácení - to šly dolů 3 kila co jsem nabrala první měsíce těhu a šlo to hlavně v horní polovině těla. A teď co nespím nejdu dolů s váhou, ale "propadají" se mi tváře.
Ale máš pravdu, že když sedím (haha, hlavně nad učením) tak to se mi oči zavřou ani nevím jak :grinning: ale zas se budím špatným svědomím, že se neučím :grinning: :grinning:
No ještě to ty 3 týdny a kousek doklepu, a pak fakt budu posílat Míšu a manžela na střídačku na procházky s Juli nebo mimísem (z první dvojice kdo bude po ruce, ze druhé kdo bude vzhůru :dizzy_face: ) a já budu dospávat.....Na začátku prázdnin přijede na 10 dní ségra, tak to budu úplně v klidu, ta se postará o všechno :slight_smile:

11. kvě 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci......nevzdávej to, rozkojíš se :slight_smile: mě pomáhal i kojící čaj, ale vždycky byla období, kdy jsem měla pocit, že to miminu nestačí a že jen visí na prsu...

školka...jak píše marci, ono to s těma dovednostma není zas až tak horký. Když berou tříleťáky, počítají s tím, že ne všechno ty děti ohledně sebeobsluhy zvládají. A oni se to naopak v té školce rychleji naučí, protože to vidí u ostatních děti. Ad utírání zadečku...to snad nezvládá žádné tříleté děcko, možná ty vzrůstově vyšší.....ale já zažila i prvňáky, kteří to nezvládali a do školky chodili.

jani.sun....to máš s tím chozením teď jak já. Je to pěkná otrava, co? Hlavně to vědomí, že fakt nikam nemůžeš, protože pak bys nezvládla cestu zpátky....
11. kvě 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci :grinning: :grinning: :grinning: no jsme na tom podobně. :grinning: Já měla "pohovor" přímo s paní ředitelkou, dost mi to kladla na srdce, aby to uměl a "nezdržoval", ale předpokládám, že když to umět nebude, tak mu někdo pomůže a časem se vše doučí. To utírání prcky mi taky moc nejde na rozum - přijde mi na to fakt malej, aby toto zvládl. On vždycky vezme papír a zmuchlá ho - no co tím chceš tak asi utřít, že? :sweat_smile: :astonished:

jo a ještě si musej umět vzít kapesník a pořádně se vysmrkat - jako zacpat jednu dírku a pak druhou - takto smrká Maty jen když ho u toho držím a držím mu ten kapesník u nosu (zacpávám dírku já) - sám smrká vždy doprostřed kapesniku, foukne oběma dírkama, neutře - teda jo, ale stylem, že si tím "ojede" celej obličej :grinning:
no a jak chcete učit smrkat, když není co - soplí málokdy :sweat_smile:

@sharon2 ty jo, tak takové problémy naštěstí nemám - dýchá se mi celkem dobře - holt každá máme něco, že :zipper_mouth:
ty už to máš opravdu za pár, tak to ještě nějak vydržet a pak si "oddechneš" :wink: a pevně doufám, že pak bude manža spolupracovat na těch procházkách a nechají tě všichni pořádně dospat - no, něco snad už "naženeš" v porodce :wink:
jj, s chozením je to naprd - hlavně se ted "bojím" do obchodu, kdyby mě to tam "chytlo", aby mi třeba někdo nezavolal záchranku, že rodím - přeci jen břicho už mám megavelký :grinning: dnes jsem si šla pro balíček a potkala jsem domovníka a on, co dělám doma a já že mám klidový režim - pochopila jsem, že myslí, proč nejsem v tom hezkým počasí venku a on myslel, jak to, že nejsem v porodce :grinning: :grinning:
v té školce ředitelka taky ted v pondělí - "vy už jste na rozsypání, že?" :astonished:

já si myslím, že v té školce jde o to, že tam dlouho tříletáky neměli - teda ne ty "čerstvé" jak bude Maty - ale možná to ředitelka zdůraznovala pro to, abychom se fakt snažili co nejvíc toho naučit, samo, pro ně je lepší, když už se dítě o sebe dovede postarat samo a oni se nemusí zapojovat....holt budou muset, protože všechno Matyho nenaučím, vyhodit ho kvůli tomu nemůžou :stuck_out_tongue_closed_eyes: a já si taky myslím, že hodně se doučí, jak to uvidí u dětí, že to uměj taky :wink:
11. kvě 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:to teda koukám,co všechno mají umět.Ale to se časem poddá.Mě se třeba Adam chce sám svlékat a oblíkat,protože to asi viděl u dětí ve školce.Takže neboj,co se nestihne naučit doma,to pochytí tam.A s rýmou si nedělej starosti,uvidíš,jak začne chodit do školky,tak ji budete mít pořád (u nás to teda tak je).
Adam se sám utírá,ale jeen po čůrání a nemůžu mu vysvětlit,že to dělají jen holky:slight_smile:
Jani,včera jsem vypila té dobrůtky 2 litry,tak uvidíme.Kupodivu je to lepší teplý než studený.

@sharon2:koukám,že to nemáš vůbec jednoduchý.Ještě.že to bude už brzo za tebou.A tvůj plán na dospání se mi líbí:slight_smile:Neboj,já to nevzdám,jen jsem na to nebyla připravená.U Adámka jsem trpěla opačným problémem.To jsem kojící čaj nemohla pít,protože jsem měla velkou nadprodukci mléka.

Dnešní noc byla opravdu výživná.Matýsek se budil na minutu přesně.KOjili jsme v 20:04,22:04,00:04,2:04,4:04 a v šest.V pět se oba kluci vzbudili.Naštěstí je šel obstarat manžel,takže jsem do půl sedmé mohla ležet.Ráno pak Adámek rozbil plnou sklenici medu (člověk by neřekl,jak to jde blbě dolů) a Matrýsek se poblil.
Pěkný den všem.
12. kvě 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Holky,musím se pochlubit.Dneska vezl manžel Adámka do školky a paní učitelka je vítala slovy,že se ho už holky nemohly dočkat.Prý se ze třídy vyřítily nějaký starší holčiny a hnedka začaly na Adámka,že mu musí něco ukázat a tak.Prý na nich bylo fakt vidět,že se na něho těšily.Člověk má hnedka lepší pocit:slight_smile:
12. kvě 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka tak jsem zvědavá, jak ti to zabere - snad ano - a taky ráda slyším, že se to dá pít :grinning:
Tak Adámek je takový lovec žen ve školce, jo??? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To je moc hezký, že se tam na něj těšej!!! :wink:
Koukám, že se ti Matýsek pěkně synchronizuje - jen by to asi chtělo větší časovej rozestup, co??? :pensive: :pensive: :pensive: NO, snad to ještě vypiluje - držím pěsti!!! :wink: Jak dlouho trvá, než se napije, je to aspon "rychlé"?
Tak se držte :dizzy_face:
12. kvě 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli dneska v poradně a Matýsek přibral jako divej.Doktorka říkala,že ho snad krmím smetanou.Prý nemám tak často kojit a klidně ho nechat brečet.Přes den to dám,ale v noci určitě ne.No,snad se umoudří.Na odběry jdeme s Adamem ve středu a pak případně na UTZ břicha.

@jana.sun:jo dá,třeba to taky vyzkoušíš:slight_smile:Fakt je,že jsem vlastně kojila celou noc a prsa mám dost plný,tak to možná už zabralo.Nebo se prostě zareagovaly na poptávku:slight_smile:
A jak je bez Matýska?Odpočíváš?
12. kvě 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no vy jste šikovní!!! :wink: nezabral by v noci ten dudlík, nebo ho vyloženě nechceš dávat? :wink:
Adámkovi držíme pěsti, at mu vše dobře dopadne!!! :pensive:
bez Matyho zvláštně, je tu takový klid!!! :sweat_smile: dnes jsem zkusila krátkou prochajdu do lékárny, volala jsem k dr. pro výsledky krve a samo mi chybí železo, tak jsem si zašla koupit. Šla jsem teda hlemýždím tempem a všichni po mně čuměli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished: ale zvládla jsem to, no. Vyměnila jsem včera magnesko z lékárny za přirodní z Amway a asi to fakt líp zabírá :dizzy_face:
12. kvě 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

llluci, tak to má Matýsek teda zabudovaný přesný hodinky :slight_smile:
a k tomu vítání....Juli takhle vítá a hlásí se ke všem dětem z okolí co zná :wink:

A asi mi začala odtékat plodovka.....haha, asi určitě, na počůrání po 20 minutách to nevypadá. Samozřejmě kontrakce, které mé otravovaly tolik měsíců, nikde. Takže dochystám věci do tašky a jdu si lehnout. Jestli to v noci nezačne, pojedeme až ráno (Juli s náma, pochybuju, že začnou hned vyvolávat, to nedělali ani u ní), tak ať jsem aspoň trochu vyspaná...... ještě přemýšlím, že bych si dala vanu, třeba se to rozjede, do vyvolávačky se mi fáááákt nechce..... no vypadá to, že se nám dítko narodí v pátek 13. nebo v sobotu - na ségřiny narozeniny :wink:
12. kvě 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, myslím na Tebe a držím pěsti!!!!!!! Jsem teda napnutá, kdo přibude do party :slight_smile: Drž se!
12. kvě 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Ty jo Luci, tak to je mazec, to kojení! Ten po Tobě teda jede :grinning: Mě jenom napadlo, nemůže mít nějaký ten první spurt, co bývá kolem 3. týdnů? Filda teda vstává od pondělka v noci po 4 hodinách, ale dneska přes den je taky pěkně nenajezený, pokud nespí, tak se kojí po 1,5hodině. A jsou s Matýskem stejně staří. Jsem zvědavá na dnešní noc, docela mě bolí prsa, po tom dnešním okusování. A gratuluju k úspěšnému přibírání :slight_smile:
Áda má teda takový nápadnice, jo? No, to se mu bude ještě hodit. je to šikula :slight_smile:
@jana.sun Jani, to má pí. ředitelka asi fakt zkreslené představy, ne? To mě přijde fakt moc, ty požadavky. Navíc, ona se o Matyho stejně starat nebude a učitelky jsou asi zvyklé na ledacos. Kor to utírání zadečku fakt nezvládají předškoláci, je to náročný na koordinaci, s tím bych si hlavu nelámala....
Bez těch dětí je to doma fakt divné, to ticho a klid. Manžel třeba, když jsme jeli autem od našich, kde jsme nechali Kubu, najednou začal dozadu něco mluvit jako ke Kubovi a pak říkal, a jo,my ho tam vlastně nemáme :sweat_smile: Ale zas se líp odpočívá, tak nabírej sil!!!

My jdem do poradny zítra, tak jsem zvědavá na verdikt. Ale rosteme, to je jasný, začínám vyřazovat první věci :confused:
Luci, jak jsi na tom s váhou? Mě zůstaly nahoře už jen 3 kila, ale nezapnu žádné kalhoty, mám pořád břicho jak v 5. měsíci :angry: a na cvičení teda fakt nemám čas ani náladu :confounded: Ach jóóó :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. kvě 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Šári,držím palce,ať je to rychlý a ať se narodí zdravé miminko,které maminku moc nepotrhá.

@jana.sun:když má hlad,tak dudlík nechce.Jo a mezi kojením jsem spala hodinu.Ale pak jsem spala i při kojení.

@janulava:Jani,já taky moc kalhot neoblíknu,ale ne kvůli břichu.To už nemám,jen povolenou kůži.Ale,jak jsem tehdy ležela,tak jsem přibrala i přes stehna a břicho a to půjde dolů jen cvičením,tak ještě musím nějakou dobu počkat.
Jani,já myslela,že první spurt je v 6. týdnech?Podle manžela má spurt už od narození :slight_smile:Dnešní noc byla celkem v pohodě,tak uvidíme.A co vy a prdíky?maty je měl večer,ale vykykal se a dobrý.
13. kvě 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jak jsme sami tak to trochu nestíháme....
Ad Sharon - voda pryč, kontra nic, Jediný co ji bolí je hlava neb má od včera migrénu. Stále se čeká a Sharon tak trochu počítá s tím že bude zítra vyvolávačka... :unamused:
13. kvě 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, teda co to čtu??? Šárka už to bude mít za sebou, snad se jí to rozběhne samo ještě během noci!!! :wink: :wink: :wink:
moc ji ode mně pozdravujte - já se cca na 14 dní vzdaluji k našim do Šumperka. bohužel budu bez netu, stále nemají připojení :frowning2:
snad se koncem května vrátím stále 2v1 :wink:

mějte se tu moc dobře, opatrujte se a na Šárku budu moc moc myslet!!! :dizzy_face:
a vaše miminka, at hezky papají, nemají prdíky a nechají vás taky vyspat :wink: :wink: :wink:
pa pa, budete mi chybět, holky :dizzy_face:
13. kvě 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad Sharon - dnes ve dvě odpoledne přišla sms - že Ondrášek je na světě 45cm, 2,5 kg
14. kvě 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee je,Sari,moc moc gratulujem ke klucikovi :slight_smile: At jsi brzo v poradku a malej je zdravej,spavej a savej :slight_smile: Krasny jmeno jste dali :slight_smile: A manza je asi spokojenej, co? :wink: Uzivejte si to, ty prvni okamziky jsou nejkrasnejsi!
Lanko,diky za zpravu.Koukam,ze tady je to samy kluk, jedina Klo to trochu vyvazuje :sweat_smile:
14. kvě 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, poradne si u vasich odpocin a budem se tesit za 14 dni, urco jeste budes vcelku :dizzy_face:

@llllucka luci, spurt je uz v tom 3.tydnu,pak v 6.ten pry byva nejhorsi a pak 3.mesic.U nas porad bojujem ani ne s prdikama, Filik uz prdi celkem sam, ale porad to brisko trapi :( Vcera se mi zdal uz v pohode, ale dneska je silenej den.Za cely den spal asi 3 hodiny, ted je od 4 odpo vzhuru a spi jen tak napul a furt place. Vubec nevim, co to je.Je najezeny, vykadeny, brisko mekke...Snad aspon noc bude v poho.A pres den se teda krmil po dvou hodinach, tak si prave rikam, ze asi ten spurt.
Jinak je Fildik pekny pucmeloun, za deset dni pribral 560g. Jsem v poradne dost cucela, takze ted ma 4210g :confused: No,aspon vidim,ze i kdyz je spatne prisaty a furt u koja vyluzuje ty zvuky, vypije si poradne :dizzy_face:
Luci, taky bych mela cvicit, v tehu me strasne zrosolovati stehna, ale vzhledem k tomu, ze su rada, ze jsem se ted od obeda po druhe za cely den najedla, tak to vidim blede, cviceni asi nedam teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako v tom dnesnim blazinci jsem si uvedomila, ze jsem za cely den byla jednou na wc.Co u vas?

@lanka Lani, co Klo, uz to ma zahojeny?Jak zvladate?A co Eli, jak prezila u tchanovcu?
14. kvě 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:díky za zprávy.Šárce moc a moc gratulujeme a Ondráškovi přejeme vše nej:slight_smile:

@janulava:krásně ti přibírá:slight_smile:Asi ta sobota byla nějak začarovaná.Nám Maty celej den nespal a pořád poplakával.Plus byl pořád u prsa,protože zvracel,takže to bylo,nakojit,pak se po půl hoďce vyzvracel,tak znova....Navíc má chůďa rýmu.My jsme s manželem lehli v pátek s chřipkou,takže Áda je u našich.Dneska tam za ním jedu,aby si manžel trochu odpočinul.Chtěli mě odvézt už v pátek,že se o nás postarají,ale to jsem nebyla schopná převozu a ještě chystat věci....
Jani,já taky nezačnu cvičit hned,to bych vážně nedala.Chodila jsem před těhu na power plate,tak chci zase.Manžel slíbil,že bude kluky hlídat,tak to bude taková odpočinková akce:slight_smile:
15. kvě 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám pozdravovat od janči.sun. Je u rodičů, tak si pořádně odpočine :dizzy_face:

@llllucka Tý jo, to jste to teda zase chytli :confounded: . Jak je, už líp? To musíš být teda dobře vyšťavená, to kojení samo o sobě je náročný, natož s chřipkou. Tak ať jste brzo fit! Ještě, že máš fakt takovou pomoc ve vašich!
U nás pořád vše při starém, noci celkem jdou, přes den Filík docela poplakává. Ale to je asi tím, jak už míň spí, tak asi neví, čím vyplnit bdící čas, já ho na rukách pořád mít nemůžu, to bych zase zanedbávala Kubu :pensive: Je teda fakt, že tak 15 minut vydrží jen tak ležet v postýlce a koukat na hračky, ale pak se chce nosit. Zato v kočárku je jak milius a krásně chrní, takže asi budem hodně venku :slight_smile: Což vlastně vůbec není špatné, až na tu zanedbanou domácnost potom... Člověk si nevybere. Přemýšlím, že koupím nějaké jeté lehátko, abych v něm Fildu mohla mít, když si třeba hrajem s Kubou v pokojíku nebo ho krmím v kuchyni. Dokud spal, tak bylo jedno, že je tu sám, ale jak už moc nespí, nelíbí se mi, nechávat ho jen tak samotnýho... Jak to děláte vy? Jinak Kuba je zlatej, hned ráno přiběhne a ptá se po Filíkovi, většinou se dospáváme u nás v posteli, tak si k němu taky přilehne a hladí ho po hlavičce. Je to hezký :dizzy_face:
Luci, kam jsi chodila? A jaký to bylo? Je to fakt účinnější než cvičení na aerobiku nebo v posilce? A kolik to stálo? My chtěly s kámoškou zkusit loni od září, akorát jsme pak obě zjistili, že jsme těhotný :sweat_smile: Tak jsem teď koukala na weby a štve mě, že nikde neuvádí cenu :angry: I když, kdo ví, jestli se někam dostanu. Nějak si nedovedu představit, že by byl manžel schopnej večer obstarat, ukládat a uspávat dvě děti. Kubu hlídával 2 večery v týdnu, chodila jsem na břišní tance. To zvládal v klidu, ale teď nevím teda :confounded: Tvůj manžel je prostě dokonalej! :slight_smile:
16. kvě 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Ahojky - no právě jsme moc nezvládaly jak jsme tu zas měli samotku.... Ale už by se to zas mělo zlepšit..
To břicho - z venku to vypadá už celkem jako zahojeny. Akorát mi příjde že občas když ji zvednu tak ječí že ji to bolí, páč ji položím a je klid a nic nechce... mě nic nikdy neřezali, tak netuším jak dlouho by se to mohlo hojit - jako tak aby o tom už daná osoba nic nevěděla (teda jestli vůbec chápete co chci říct - nějak se mi to nedaří vysvětlit)
koukám že řešíte kalhoty - já se nevejdu tak do dvou třetin - ale je fakt že když jsem to prohlížela tak ty co mi nejsou byly pořízený po tom co jsem po Eli zhubla, takže ještě vyčkám... zatím skříň obměňovat nebudu.
16. kvě 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
hlásím se od sousedů - nestíhám dočítat - jsem stále 2v1, nic skoro nedělám, naši vše obstarají :sweat_smile: Maty je tu spokojenej, furt venku s dědou, chodí krmit králíčky a slepičky.

a taky bych ráda popřála Šárce a Ondráškovi zdravíčko :dizzy_face: :dizzy_face: Velká gratulace!!!
nyní jsem holt na řadě já :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished:
17. kvě 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Ahoj Jani,hlavně odpočívej:slight_smile:

@lanka_jsem čekala,že napíšeš,že ti kalhoty nejsou,protože ti jsou všechny veliký:slight_smile:

@janulava:Jani,já chodila cvičit odpoledne.Večer ne.Mě to cvičení bavilo.Je to zase něco jinýho.Hlavně to trvá jen půl hoďky,což je s dětma ideální.Jen je potřeba chodit alespoň 2x týdně.Mě posilka nebavila a aerobik už vůbec ne.POkud vím,tak ceny má každý studio jiný,ale vždycky to mají na netu.Já chodila na Táborskou,ale koukala jsem,že otevřely něco i v Bystrci nebo Žebětíně,tak budu chodit tady,aby mi cesta trvala co nejmíň.
Co se mě týká,tak nakonec jsem skončila na ATB.Snažila jsem se to nejvíc oddálit,ale nakonec jsem si je na doporučení doktora a hlavně dětské vzala.Prý se do mlíka dostane jen minimum a je to lepší než aby to chytnul malej a musela mu je pak nasadit přímo.Naštěstí to hnedka zabralo,protože jsem poslední 2 dny nemohla už mluvit.Manžel je na nich taky,kluci mají naštěstí jen rýmu a kašel.
U našich jsem to vydržela jen den.Mamka mi sice pomohla s Adámkem,ale noc u nich byla strašná.A doma je prostě doma.
18. kvě 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
s těma kalhotama jsem to taky čekala, jak píše Lucka :slight_smile:
A jinak ahojte :slight_smile: , jak se vede? Užíváte asi krásnýho počasí, co? U nás pohoda, začíná si to sedat, občas je i klid :confused: Akorát jsem teda vyměkla a dala Filíkovi dudel :unamused: On je opravdu hodně savej, i po kojení, kdy má břicho k prasknutí se přisával k čemu se dalo, k tričku, k plíně a začal si cumlat prstíky na paroháče :angry: Takže jsem mu dala dudel. Fakt nejsem ráda, děsí mě noční vstávání kvůli dudlu kromě kojení. Ale je fakt, že se tím hodně zklidnil, už nám tolik nepláče, tak to asi potřebuje k uklidnění. No, každý dítě je opravdu jiný, nevím proč jsem čekala, že to bude jako u Kuby :grinning: Bříško je taky celkem lepší, F. prdí o 106, akorát kadí jen za pomoci cvičení, zato hromady :sweat_smile: Na chvíli hezky udrží hlavičku a začíná koukat po hračkách. V noci pořád kojíme po 4 hodinách, přes den když spí, tak klidně až po 3,5. Když je ale dýl vzhůru dává si po 2 hodinách.
Kuba celkem v pohodě, jediné kdy zlobí je při kojení. Občas si k nám jen tak přilehne a pozoruje, většinou kolem nás ale hopsá a piští. To pak Filda chudák saje s vytřeštěnýma očičkama :rolling_eyes: No budou rozhodně otrlé, ty druhé děcka. Koupili jsme mu koloodrážedlo, tak ho dneska půjdem vyzkoušet. Doufám, že s jeho opatrností, na něj vůbec sedne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak jdu za váma na radu. Zkouším odplínkovat, ale jaksi na to nemám nervy. Už 2. týden je Kuba bez plíny doma. ALE první dva dny čůral do tepláků. Zdá se mi, že celkem chápe, co po něm chci. Začlo mu vadit to mokro, takže hned po počůrání doběhl a vyslíkl se (pokrok od té doby, co si v tom počůraném klíďo hrál). Jenže po těch třech dnech přestal do tepláků čůrat, sice sedí i 30 minut na nočníku, ale nevyčůrá se. Začal to totiž zadržovat :frowning2: . Je schopnej třeba i 5!!!hodin nečůrat a držet to. Dokud nedám plínu, že jdem ven nebo na spaní. Nevím, co s ním mám dělat. Tak jsem zas dala plíny. Ale už jsem z toho fakt nešťastná. Přitom to musí chápat, když je schopnej ten močák ovládnout tak, že to nepustí. Na pindíka ukazuje a říká, že "neteče" Takže ví, že nečůrá. Když se mu chce čůrat, tak se za něj chytá a tak u toho kviká, takže ví, že se mu chce. Co ybste dělaly vy? On prostě jak se zabední, tak s ním nejde pohnout. Včera jsme seděli 30 minut na nočníku v koupelně u tekoucí vody, bylo vidět, že se mu strašně chce, ale on se fakt vydržel nevyčurat ani pak při sprchování do vany(držel to už od 4 hodin odpoledne :confounded: ) Takže jsem dneska dala plínu a zas to asi nechám být, mám strach aby neměl zánět močáku kvůli tomu zadržování. Ale jsem z toho fakt hotová :frowning2:

@llllucka Luci, tak hlavně aby ATB zabraly. určitě je to lepší, než úplně nakazit Matýska. Tak snad už jste zdraví. mě zas druhý den třeští hlava, tak jsem vzala paralen,s nad se to může....
mě by vyhovovalo cvičení někde tady vŘečkovicích nebo Krpoli, ale to se asi nedočkám. Právěmeě taky zaujalo, že je to jen na 30 minut, úspora času a zas něco nového. Aerobik mě už taky neba... Můžu se zeptat, kolik jsi cca platila za tu 1 lekci? Asi abych začla šetřit, až zas bude chodit rodičák, bude to tragédie s penězma při dvou dětech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No po pravdě jsem ráda že tomu tak je. Jsem na předtěhotenské váze před Eli.... jenže po ní jsem zhubla a protože na mě všechnop děsně viselo pořídila jsem si kalhoty co mi sedly. Na předtěhotenskou váhu před Klaudii jsem se ještě nedohrabala. Zapľať pán Bůh. Páč nevim z čeho bych Kló pak měla kojit .. :slight_smile: :grinning:
@janulava s tím kojením jsme na dalším levelu - páč malá je zvědavá a naučila se otočit - tak jak eli piští tak se odpojuje a kouká po ní a nejí - pak ji položím teda s tím že už nic a ona ječí za pár minut hlady.... :rolling_eyes: Takže kojení máme poslední dobou jako celodenní činnost. :grinning: :pensive:
To jsem netušila že kvůli zadržování by mohl být zánět močáku... Eli jeden čas zvládala udržet celou noc a pak ještě vydržela třeba do 11 ti dopoledne (od osmi do večera).
My fungovali na vysvětlování. Ale to bylo tak že když se počůrala tak jsem jí vysvětlovala že sem né a že tam... Jenže to jí byl rok a půl a potřebovala jsem jí z plín dostat kvůli atopickému ekzému co jí naskakoval po počůrané plíně. A trvalo to skoro do léta než začala říkat a být stoprocentní.. takže naprosto jiná situace..
Možná ho zkusit zaujmout a nalákat na chození na záchod - pořídit stoličku a ať tatínek zaučí jako velká věc a sranda čůrat ve stoje - praktikovat můžou na procházkách spolu venku - třeba by ho to bavilo.... místo s tebou doma. :sweat_smile:
@llllucka tak ať jsme brzo v pohodě.
20. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
hlásím se od švagra - vyřizuju si tu nástup na MD, mají pevnou linku zadara, tak at neutrácím z mobilu. Tak jen v rychlosti zdravím - jsem stále 2v1, snad to při těch bouřkách, co mají být, "nepustím" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
využívám těch tel.čísel, co jste tu dávaly, takjsem se konečně v pátek po poledni dovolala na Mojmírák a tam mi paní řekla, že to stejně musím dát písemně, takže jdu vyplnovat formuláře :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

tak se mějte a opatrujte.
20. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Dani, jak jsi sem dávala odkazy na ty formuláře, co se mají vyplnit- ten první "Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" je k čemu?
Jako já se tu v tom plácám, stejně to přes net nepošlu,ptže tu nemám podpisové právo, takže se chci pokusit najít ty formuláře a vytisknout je,abych je poslala poštou- ale nedaří se mi to :frowning2: a ty odkazy, cos tu dala, mi tu taky nefungují - hlásí to chybu - tak to hledám přímo na těch stránkách - teda ta baba na Mojmíráku taky mohla být ochotnější a víc mi poradit- každej člověka jen odbyde - se z nich asi pos..... :angry: :angry: :angry: :angry:
a co nevyřídím ted, tak nevím, kdy se zas dostanu k pc tak, abych něco vyřídila, toto je fakt na mašlu!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
so omlouvám, že su tak nasr....ale ty úřady mě neskutečně vytáčej!!! :angry: :angry: :angry:
20. kvě 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,já bych mu nechala ty plínky.Prostě na to ještě není psychicky připravenej.Abys nenadělala víc škody než užitku.Adam taky nechce kakat na nočník.Prostě to bude držet tak dlouho,než dostane plínku.Ptala jsem se na to doktorky a říkala,že nemám spěchat,že si k tomu dojde sám.Řekla bych,že je to podobnej problém.
Jestli ti kaká jen u cvičení,tak to nech.Hlavně,že kaká.Časem začne kadit sám,uvidíš:slight_smile:Hlavně,že ho to už netrápí.Spaní vám závidím.Mě včera Matýsek od 13:30 do 19:00 vůbec nespal.Pak dal 5 hodin a zase jeho klasické 2 hoďky.Pokud nespí,tak by papal pořád.Jinak přes den spí tak 2-3 hoďky v kuse (pokud spí).Teď teda zase od rána nespal,tak jsem zvědavá,kdy usne.
Dneska jsem s ním byla na kontrole u dětské a je hodně zahleněnej.Díky tomu dost ublinkává nebo zvrací.Prý mám kojit častěji,aby si toho nevzal tolik.To už teda nevím,jak bych mohla kojit častěji.Asi bych vůbec neměla zandávat prso.Naštěstí to zatím nemá na průduškách.V pondělí jdeme zase na kontrolu.Jsem si naivně myslela,že se ti drobci léčí rychle:frowning2:

@jana.sun:nestresuj se s formulářema.Kdyžtak to vyřídíš až budeš v Brně.Já si teda nepamautuju,co jsem dávala.Jen vím,že jsem tam nesla jeden papír a to jim stačilo.

@lanka:koukám,že máte veselo.My jsme zatím u kojení v klidu,ale pamatuju si,že pak okolí taky Adámka rušilo.
20. kvě 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:abych nezapomněla,power plate stojí 150-200Kč za lekci s trenérem.Když máš permanentku,tak je to vždycky levnější.A v Kr.poli je něco určitě.Řekla bych,že i v Řečkách.Kdyžtak si zadej do vyhledávače power plate brno a ono ti toho vyleze spousta.Mě to fakt vyhovovalo.Když máš toho trenéra,tak je to takový jiný,hecuje tě.Já to brala nejenom jako cvičení,ale vlastně jako společenskou událost.Hlavně cítíš,že to s tebou něco dělá.Já jsem byla vždycky zpocená jako myš.Jsou i místa,kde ti pohlídají dítě (to jsem nikdy nezkoušela,ale kamarádka takhle cvičí pravidelně).
20. kvě 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun IP
@llllucka jo - jo taky si to u Eli pamatuju - jenže to byli kolem všichni, kdo chápali co a proč.... :grinning:
20. kvě 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek