• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ad. školka - naprosto dle očekávání Eli nebyla přijata - přinesla nám to dnes osobně domův poledne ředitelka.. :grinning:
20. kvě 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, konečně jsem našla čas a energii sem nakoukounout :slight_smile:

Jak psala lanka - malej se narodil v sobotu, v 10:30, dvě a čtvrt hodiny po vyvolávačce.
Opět jsme nestihli epidural......a to mi ho PA slíbila, ale byl tam jen jeden anesteziolog a měl operaci, která měla skončit v deset a nějak se protáhla :unamused: jsem se na tu myšlenku tak upla, že jsem odmítala rodit :grinning: mému unavenému mozku (3 noci jsem vůbec nespala, od čtvrtka migréna) nějak nedocházelo, že v 10:10 jsem při nechutných kontrakcích byla otevřená jen na 3 cm a v 10:22, kdy jsem měla pocit, že takové kontrakce další 2-3 hodiny nepřežiju, jsem měla tlačit. Najednou to bylo tak rychlý, že PA pomalu nestíhala upravit porodní křeslo, neměla jsem ani kam zapřít nohy. No ale trvalo mi dalších 5 minut, než mi došlo, co po mě chtějí :grinning: já taaaak chtěla dotřetice ten epidural :grinning:
Malej je v pořádku, jen má trošku problémy s trávením, musím hlídat aby toho nevypil moc, protože pak neblinká, ale hrozně brká, dáví se a bolí ho břicho. Poslední dva dny se to teda už zlepšilo, takže skoro pořád spinká.
Včera u nás ještě proběhlo zapíjení - vzhledem k tomu, že měl manžel na starosti holky, tak min. týden nestihl. Tak u nás bylo živo, chlapi na zahradě grilovali, popíjeli, večer se pak přesunuli do hospody. Teď už budu mít víc klidu, jen mě čeká ještě hora prádla.

21. kvě 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k porodnici - všichni byli super, na sále i na šestinědělí, dokonce i na ženském byly tentokrát všechny sestřičky skvělé. V pondělí se mi nalila prsa a dostala jsem horečky, tak se staraly, kontrolovaly mě, hned mi půjčily na pokoj odsávačku.
Jen teda jedna dětská sesřička cpala všem dětem co se hned první den sam nebudily na přisátí příkrm.......ačkoliv se mi to nelíbilo, trvala na tom, že ho to nabudí, aby se líp přisál atd. No Ondrášek to po pár minutách celé vyhodil a začal se mi dusit, takže jsem si dala poporodní sprint přes celou chodbu na novorozeneké, kde ho museli odsávat (prý ten den odsávali každou chvilku nějaké mimčo.....). Pak už mu nic nedávali - jednak jsem řekla, že si to nepřeju a druhak naznali, že je to opravdu nesmysl do něj den po narození cpát desítku příkrmu, zvlášť když nepláče hlady a přisává se.
Ale jinak všichni super :slight_smile:
21. kvě 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé ty už máš čas i na net? Je super že se ti v porodce tak líbilo :slight_smile: Tak hlavně hodně zdravíčka :slight_smile:
24. kvě 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Gratuluju jeste jednou moc k Ondraskovi, takovy bobisek, at se ma cile k svetu a dela vam jen radost! :slight_smile: Ty druhe/ treti porody jsou fakt rychle, kdyz uz na to prijde, asi je to opravdu pravidlo...
Manza asi nadsenej, co? Co holky? Co rikaji na brasku? A kde jsi vlastne rodila? Ja to nejak nevycetla nebo mozna prehlidla. Tak at se vam to traveni brzo zlepsi! Vypada to, ze tu bude za chvili prevazne prdikova diskuze :grinning:
U nas je to porad stejny, Filda prdi jak starej dedek, ale po kazdem kojeni ho to trapi, tak se me tu krouti, nez z nej neco vystreli. Kadi jen, kdyz s nim cvicim. Ale jinak je hodnej, kojim porad stejne, noci taky porad stejny, po kojeni sam usne, i kdyz pred usnutim poslouchame prdici a funici serenady (strasne u toho tlaceni funi). Pr. tyden me skonci sestinedeli, je to sileny, jak to leti. Za chvili budou z miminek pekni pobihajici raubiri :slight_smile:
Jinak holky diky za rady ohledne tech plen. Mate pravdu a ja jsem dala zpatky pliny, asi na to opravdu neni jeste zraly. Necham mu zas asi mesic cas a zkusim znova. Nez aby mel nejaky psychicky blok... Akorat nechapu, co mu fakt vadi na curani do nocniku nebo do zachoda :confused: Jinak je Kuba taky v pohode. Akurat me vycitky, ze se mu venuju min, nez pred tim, stale trvaji. Ale nevypada, ze by stradal. Jako vubec nemam cas s nim neco tvorit, takze uz moc nemalujem, nemodelujem a tak. Hodne cteme, to se da delat i pri kojeni a s Filikem na rukach. A jinak jsme porad nekde venku. CO delate s detma vy? At mam nakou inspiraci :slight_smile:

Kdo vi, co Janca u rodicu. Doufam, ze je jeste vcelku a poradne si odpociva ;) Jani, uz zbyvas jenom Ty a dalsi klucik do party :slight_smile: Jake vlastne mate jmeno?

No, jdu zalehnout, kolem pulnoci si Filda rekne o prvni svacu :slight_smile: Tak dobrou!!!
25. kvě 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:ještě jednou gratuluju k Ondráškovi:slight_smile:Chtěla jsem se zeptat,na to samé,co Janča,tak to nebudu opakovat.Kdy se chystáš k ségře?

@janulava:Hlavně,že se ti vykaká.Neboj,on začne kakat i sám.My taky trpíme na prdíky.tak 2 x denně ho to dožene,ale zacvičíme,vykaká se a je to.Jen včera nás to potkalo na procházce,tak chůďa celou cestu zpátky prořval.Spaní se u nás trochu zlepšilo.Už si v noci nedává 2 hodinové pauzy,ale zase vstává pravidelně v pět,).Ale pomalu si už na brzký budíček zvykám.
Jani,já taky hlavně čtu a zpíváme si.On si maluje sám,jen po mě teď chce,abych malovala mámu,tátu,Adámka a Matýska.Ale myslím,že i dítě v první třídě by to namalovalo líp:slight_smile:Teď má novinku,chce papat moje prsíčko (podle něj to totiž dělá Maty).Jednou jsem to teda zkusila a fakt papal,zubama:slight_smile::slight_smile:Dneska zase chtěl kojit on mě a strašně se mu to líbilo.Dokonce si nachystal i kojící polštář:slight_smile:Jenom,když má nějakou "depku",tak mu Matýsek vadí,jinak je v pohodě a pořád hladí,pusinkuje,chová.
26. kvě 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
lanko....net stíhám večer, když čekám na kojení, abych neusla :grinning: a v porodce se mi tentokrát v rámci možností líbilo, jen ten poslední den, kdy jsem u sebe neměla malého to byla nuda
:stuck_out_tongue_closed_eyes: mohla jsem spát co jsem chtěla, ale vždycky když jsem konečně usla, tak buď Ondráška donesli na kojení (nosili ho co 2,5 hodiny) nebo přišla návštěva apod.

Holky, díky za gratulace, rodila jsem zase na Obilňáku :wink:
Manžel je samozřejmě rád, že je to kluk, ale vzhledem k tomu, že to věděl, tak žádné výrazné projevy nebyly :wink:
Jo, jen cestou do porodnice se mě ptal, jestli mám jako fakt v plánu ten den rodit. Na moji odpověď, že to vidím až tak na druhý den, ale do porodky musíme kvůli ATB mi řekl, že rodit nemůžu, protože nemáme vybrané jméno :grinning: :grinning: tak jsem mu vyjmenovala k oběma pohlavím své varianty - ani jedna se mu nelíbila, ale protože nic jiného nevymyslel, tak máme toho Ondru :grinning: Alexe tvrdě zamítl.

no a holky.....Juli stejně jak u vás - hladí, pusinkuje, chce chovat, podává pleny,mastičku, ubrousky, vyhazuje počůrané plíny.....věčně mi pod nohy tahá některou ze svých židliček - aby "lépe viděla", takže já mám co dělat, abych se pak nepřizabila :grinning: a do toho si chce mazat bepanthenem zadek, pak prsa, protože ji taky bolí :grinning: pak chce plenky..... bohužel jí zhruba 2 týdny před tím, než jsem porodila začalo vztekací a kvílecí období a teď se to ještě zhoršilo, takže ráno vstane s úsměvem, ale během 10 min. si najde jakýkoliv důvod k tomu, aby spustila brek popřípadě vztek, a to pak během dne opakuje i 10 krát. Stačí jí to , že jí nejde obléct ponožka (ale pomoc nechce), nebo nemá ranní mlíko nachystané dost rychle apod. Nebo dělá to, že když ji tahle nálada začne chytat, tak si lehne na zem, začne pobekávat, ale na otázku co jí je neodpovídá a mezitím si najde ten důvod proč vlastně brečí, a pak nabere na obrátkách......když má hodně špatný den, tak spouští i co půl hodiny a odmítá jakoukoliv komunikaci. Zítra má pršet a na to ona vždycky reaguje, takže bude v tomhle směru super den.....

a Míša....když jsme přijeli z porodnice, tak zrovna odjížděla na 4 dny do Jeseníků a od pondělka dohání školu. Takže se k Ondráškovi ještě ani moc nedostala (on taky jen spí nebo jí :grinning: ).... ale včera necelé 2 hodiny hlídala, protože jsem musela do Tišnova a malý nesmí ven. Tak pak nadšeně popisovala jak ho chvilku chovala a jaké dělal obličeje atd. Takže zatím reakce celkem kladná :slight_smile:
K ségře se zatím nechystáme, ona přijede na začátku prázdnin k nám :slight_smile: my k nim asi až koncem srpna.

Tak malý už se hlásí na večeři :slight_smile:
26. kvě 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
hlásím se zpět v Brně, stále 2v1, i když jsem si z UT na ST poležela v šumperské porodce, měla jsem bolesti v podbřišku, který nechtěly polevit, tak mě tam tatka raději hodil a oni si mě tam nechali na kapačce, ale dobrý, porod to nebyl, tak jsem to tam aspon obhlídla :sweat_smile: Každopádně ted už se z Brna asi nehnu - raději. :pensive:
Včera jsem si zašla tady ke své dr., jak jsme dojeli od našich - jen ji ukázat zprávu z porodky a objednat se na KO a ona mi udělala kontrolní utz na odhad váhy a máme skoro 3 kg!!! Si říkám, proč ten břuch je tak velkej a těžkej :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
zkusím vás dočíst, snad to nějak zvládnu

jen chci poděkovat Danči @lanka moc díky za to IP ohledně toho vyřizování - nakonec jsem to pořešila tak, že jsem se nechala zavézt na úřad v Šumperku a tam mi s tím pomohli, tak jsem to do Brna poslala vyplněný. Jen ted čekám na ten papír o výši mateřské, tak snad v pořádku dojde a co nejdřív, at jim ho tam ještě můžu přihodit - napsala jsem jim, že ho dodám, jak mi přijde - jsem zvědavá, jak dlouho na ty peníze budu čekat :confused:
27. kvě 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem dočetla, doufám, že Lucka s rodinkou už jsou zdraví, nebo že je aspon lépe.
Vidím, že starší sourozenci reagují moc hezky na brášky, to je fajn a Julinku snad období trucu brzy přejde :wink:
Ke kojení a prdíkům zatím nemám co dodat :sweat_smile: ale to časem přijde :wink:
užijte si víkend a opatrujte se :dizzy_face: :dizzy_face:
27. kvě 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Eli mi taky kvíli ale většinou proto že je hladná....
@jana.sun No páni - tři kila - to už i kdyby to bylo teď tak to nebude tak malý jak Maty... Na peníze čekat nebudeš - ty dostaneš hned :slight_smile: :wink: v tom problém není - to je v tom lítání po úřadech akorát tak blbě kolem termínu. :sweat_smile: Ale to už taky nebudeš muset když jsi to všechno naposílala, tak ten zbytek už dopošleš taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ať si úřední šiml užije
drž se - ještě je čas
28. kvě 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka no jo, taky si říkám, že už to tady jenom dochystám a můžu do porodky :grinning: Dřív než z něho tímto tempem vyroste obřík :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no, snad jim to na ty úřady došlo v pořádku :pensive: :pensive: :pensive:
29. kvě 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani...ahoj, vítám zpět :slight_smile: ještě chviličku vydrž, taky se mohli v té váze seknout. Ondráškovi hádali v den porodu 2,9 kila - takže skoro o půl kila víc.....
ad mateřská....tak v našem případě si úřední šiml užívá, stále není vyřízeno - a to jsem papír do práce posílala někdy po půlce dubna, Z porodnice - takže před 14 dny - jsem volala na Gajdošku, kde mi paní řekla, že jsem v systému a až můj výpočet přijde z kontroly,tak mi hned pošle vyrozumění i ten fialový papír pro tu druhou sociálku. A stále nic. Tak nevím, jestli mám zítra zase volat....

lani...hlady Juli nekvílí, ona je prostě plánovaně nespokojená :grinning: nejvíc mě dostane, když se odpoledne vzbudí a radostně, s úsměvem na mě volá, jestli může sama dolů ze schodů....a během sestupu se její nálada úplně otočí - v první třetině se zamračí, po dalších dvou schodech se zastaví , nakrabatí čelo a začne rychle přemýšlet, proč by mohla začít natahovat a v druhé třetině už brečí, ale zaboha z ní nedostaneš proč.

janulava...my hodně skládáme puzzle, kupuju jí A4 velikost, 48 ks. Zvládá je poskládat sama, ale chce abysme se účastnili :wink: pak kostky, lego.... taky teď moc nemalujeme- pastelky ji nebaví a na barvičky nemám čas. Když už má velký absťák, tak jí dám na dvorek křídy - pak teda vyslíkáme a jde do sprchy :grinning:

jo, v pátek jsme byli na kontrole, tak Ondra už má něco málo nad porodní váhu, tak za týden prý můžeme na dvorek. Za 14 dní ho chce znovu vidět.
29. kvě 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani s tou vahou to fakt ber s rezervou.Fildovi rsno v den porodu odhadli 3220g a narodil se vecer s vahou 3650 :sweat_smile: Jeste si pamatuju, jak Dr.rikala,ze miminko je mensi,ale je v poradku, takze tak :slight_smile: a jak psala Lanka, aspon by prcek byl v poradku, i kdyby se narodil driv. Ale i tak se opatruj!

@sharon2 Tak to je Ondrasek zdatny savec,sikula! :dizzy_face: Jen tak dal.A diky za tip s puzzle, zkusime to.Lego je fajn,ale to musim asistovat, jinak to jen vysype a nesklada.Kuba si vcera celej den hral,jako ze je na pisku a delal babovky,se rikankou a pak nam ukazoval, ze se jako babovka povedla nebo ne.Ovsem rikanka v jeho podani: bábo,bábo,bjklgvfgbnhhjj NEPOVEDEŠ,vhgjjkiigfddt NA PUDEL! Mezi tema srozumitelnyma slovama jen tak blaboli :grinning:
Zitra jdem na kycle, v utery do poradny a pak budem sami, manza jede do patku do Prahy.To bude boj, hlavne koupani :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. kvě 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teda Kló hádali den předem 2400g a narodila se o 20g víc :slight_smile: :grinning:
Malování u nás teda velká nulová. Zájem o to je minimální a když už tak kreslí prý trávu pro kravičku - což znamená že počmárá celý papír čárama a pokud možno tak mít všechny tužky v ruce...Že by kreslila i něco jiného jsem neviděla.Na písku u nás vede říkačka - Na bobečku nebo v kleče, tak se bábovička peče, zaťukáme na ni - jsi tam? Kuk bábovko, pěkně vítám. Odříká to v pohodě celý, jen furt nechápe to pečení, ze začátku ji chtěla nosit do trouby..... :pensive:
To teda docela často k té Dr....
30. kvě 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
mam doma dva kuponky na kavu a vstup do detskeho koutku v kavarne kidsbar PALA na Husove maji platnost jen do zitrka ale my jsme nemocni,takze ho nevyuzijeme a byla by skoda kdyby propadl :slight_smile:
tak pokud mate nektera zajem poslete mi do IP svoji mail.adresu poslala bych vam je k vytisknuti :slight_smile:
30. kvě 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jj, ještě se snažím držet. Koukám, že ty odhady váhy jsou celkem k ničemu, tak snad se i u mě dr.sekla a tak velký není :sunglasses:
kde sháníš to A4 puzzle 48 dílků? Mně to přijde všude docela drahý :frowning2: Matyho už 25-tky nebaví, koupím to, koukne na to, rozhodí a poskládá, ani nepotřebuje pomoct - samo tam musí být nějaký "známý" obrázek - Krtek, Medvídek Pů, atd... :wink: Ale jinak puzzle miluje, asi se u něj projevuje "uchylka" - když jsem ho čekala, pořád jsem stavěla :sweat_smile:
jinak to vypadá, že dobře prospíváte, tak jen tak dál - držte se :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jaké to je - mít po dvou holčinách klučíka? Pocituješ rozdíl? :sweat_smile:

@janulava no fakt mě udivuje, že ten odhad je až tak moc nepřesný - teda může být - kamarádce to odhadli úplně přesně - tak kdo ví, jak to je - prostě to nebudu brát jako konečnou verzi - tak nějak plus (snad ne :confused: ) mínus půl kila :astonished:
tak tu "samotu" nějak zvládněte - at je vše OK :wink:
říkanka moc hezká - taky si na tu dobu pamatuju, kdy Maty mezi normálníma slovama používal "čínštinu" - je to moc roztomilý, ale jak jsem to chtěla natočit, tak nic - zajímal se o kameru a už nic neřekl :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lanka no tak u Kló taky dobrej odhad :wink:
já myslím, že ty dítka ještě ani nemají moc schopnost malovat něco jiného, než ty čáry, ne? U nás je to to samé - každá čára ovšem znamená něco jiného. Takže jednou je shluk čar vláček a jindy skoro to samé je domeček nebo vánoční stromeček :sweat_smile:
30. kvě 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
doktorka....jojo, je pečlivá, chce se ujistit, že je v pořádku. Naštěstí ji máme 5 min.od domu :wink:

kreslení....Juli miluje prstové barvy, a ještě víc štětec a vodovky nebo tempery.......za poslední 2 měsíce máme zlikvidovanou pěknou řádku triček :grinning: a když má náladu, tak se spokojí i s těma pastelkama, ale spíš mi krade propisky. A maluje teda konkrétní věci - samo to všechno vypadá na jedno brdo, ale pojmenovává to, Poznat jde už sluníčko :slight_smile: dnes malovala hodně - motýlky, šnečky, broučky,berušky......pejsky a kočičky.....vždycky to bylo něco jako kolečko nebo víc koleček a u toho čárky jako nožičky :grinning:

Jani sun....tak rozdíl pociťuju jen při tom přebalování.....furt jsem nervozní z toho, co má mezi nožkama :grinning: jak na to a tak. Taky už nám dvakrát počůral zeď , páč zapomínám, že to neteče dolů jak u holek :grinning:
ale jinak zatím rozdíly nejsou, to asi teprve přijde. Dnes mu to třeba strašně slušelo v růžovém bodýčku co nám půjčila Kló a v růžových dupačkách po Juli :grinning: a minule měl na hrudi "malá sestra" nebo tak něco :grinning:

puzzle.....možná je to trošku menší než A4., Zkus tesco, tam jsem cca před měsícem koupila Krtečka - dvě puzzle v jedné krabičce. Měli to dokonce slevněné, takže to bylo asi za 75,- což jde.
30. kvě 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,Adámek je ve školce,tak je trocha času.
Dobrý zdravotní stav u nás vydržel asi týden.V pátek přišel manžel z práce domů a oznámil mi,že byl u doktora a má angínu a pak se zavřel v ložnici.Naštěstí jsem měli v plánu jet na víkend k našim,tak jsem zbalila kluky a jela tam sama.Celkem jsem se děsila toho,že bysme to mohli chytnout.U našich to bylo fajn,přeci jen pro Adámka je to tam super.Ale já jsem vždycky od nich strašně unavená.A to se tam o Adámka nemusím vůbec starat a mám na starosti jen Matýska.Jenže u nás,když jsou děti spát,tak je klid,ale u našich je i potom dost rušno.V pátek mamka v jedenáct v noci začala naklepávat maso a strašně se divila,že u toho nemůžu spát.A takhle je pořád něco.
Adámek maluje celkem hezky.Maluje hodně kolečka a občas se mu poveede auto tak,že to jde i poznat.Puzzle ho nebere,ale miluje knížky,kam se podle tvarů lepí samolepky.U nás teď vede jakýkoli hmyz,takže je ve svým živlu venku,kdy pořád hledáme berušky,mravence,pavoučky .....

@jana.sun:ten odhad je opravdu + -500g.U obou dětí se mi přesně sekli o toho půl kila (samozřejmě měli víc).A drž se:slight_smile:Jo a myslím,že ten odvat z lněného semínka zabírá:slight_smile:

@janulava:my jdeme na kontrolu v pátek.A v úterý jdeme do dětské na kontrolu toho šelestu.Musíme taky s Adámkem do Bílého domu na krevní obraz a hlavně na oční,tak držte palce,ať mu to dobře dopadne.V manželově rodině je totiž tupozrakost (má to manžel i jeho taťka) a kdyby to zdědil i Áda,tak nás čeká okluzor.
Jinak dobrý.Matýsek teda přes den moc nespí,ale noci se zlepšili.Jen teda vstává v těch pět,občas se zadaří a vstane v šest.Ale víkend byl celkem náročnej.Přes den dal jen 2,5 hoďky,jinak byl pořád u prsu.Doufám,že to byl dřívější spurt,protože bych pak ten spurt nechtěla vidět.
31. kvě 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 díky za tip na to puzzle -snad taky tak dobře natrefím, to je super cena a ještě k tomu za krtka :wink:
Juli je šikulka, že už kreslí kolečko "s nožičkama", tak daleko my ještě nejsme :grinning:
tak oblíkáš kloučka do růžového jo? :grinning: :grinning: :grinning: njn, když se dědí po holkách, tak se nedá nic dělat :sweat_smile: s čůráním si ještě užijete - až se bude učit sám - kolikrát se pinďa nadzvedne i z nočníku nebo ze záchodu a jde to ven a o zamiřování venku vestoje ani nemluvím :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: my často převlíkáme, i když ho venku třeba držím "na holku", tak si stejně oblečení počůrá - pindík si holt dělá co chce :grinning:
tak se držte a hlavně hezky přibírejte, at můžete vyrážet ven :wink:

@llllucka no pěkně se vás ty nemoce držít, tak at je manža co nejdřív fit :pensive:
naprosto tě chápu, že ti vadí naklepávání masa v jedenáct v noci - to by mě taky dostalo a podobné věci - já měla štěstí, bála jsem se, jak to u našich bude probíhat, jak jsme tam ted byli, ale bylo to úplně v pohodě - hodně na mě brali ohledy a Matyho opečovávali, co to šlo, abych nemusela nic - no prostě taková "dovča" :sweat_smile:
páni, tak hlavně, at vám všechna ta vyšetření dobře dopadnou a vyloučí se vše "špatné" :pensive: :pensive: :pensive:
jsem ráda, že odvar zabírá - kde jsi ty semínka kupovala? musím zaúkolovat manžela, at taky už raději shání :wink:
Hmyz je u nás ted nene - běda jak kolem lítá mucha, to Maty "šílí" - onehdy jsme museli i zastavit, jak jsme jeli autem a jednu muchu vyhnat - fakt teda nevím proč se bojí, je to trdlo :sweat_smile:
31. kvě 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,já ho kupuju v DM,ale asi to mají i v supermarketu.A ve zdravé výživě na 100%.Kup si toho rovnou víc.Já už spotřebovala 2 pytlíky.A fakt,celkem rychle cítíš,jak se ti nalila prsa.
A děkuju za přání zdravíčka:slight_smile:Ani si nepřipouštím,že by ten šelest mohl dopadnout špatně,ale stejně jsem poprosila manžela,aby jel s náma,protože tam budu určitě nervózní.Hlavně,aby dobře dopadly ty oči a pak výsledky rozboru (to budu vědět v pátek).I když si zase na druhou stranu říkám,že by se konečně vysvětlilo to Adámkovo zvracení a nechuť k mléčným výrobkům.Zase lepší nějaká alergie než problém v bříšku.
hele,oi naši se taky snaží,mamku prostě nenapadlo,že mě to "ruší".Taky pak hned přestala,když jsem se ozvala.Ale u našich je prostě pořád hlučno.Pořád něco kutí,mamka chodí spát po půlnoci a je zvyklá třeba v noci uklízet s tím,že to nikoho neruší (taťka lehne a spí).Ale stejně jsem byla ráda,že jsem tam byla,protože Matýsek byl vážně celej víkend u prsu a to nevím,jak bych s Adámkem dělala.Asi by byl pěkně protivnej.
My jdeme dneska s manželem na večeři.Včera jsme měli výročí svatby a já narozky,tak se mi mamka nabídla,že pohlídá kluky (je prostě zlatíčko).Kousek od nich je výborná restaurace,tak to snad stihneme mezi kojením a při troše štěstí by mohl Matýsek spát.
Jsi mě dostala,že se Maty "bojí" much:slight_smile:Buď ráda,přenášejí spoustu chorob,takže bych brala,aby n je Adam pořád nechytal.Už ho stihla píchnout i včelka,protože si s ní chtěl hrát.

Jo a přeju všem dětem krásný den dětí:slight_smile:
1. čer 2011 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
taky všem dětičkám přeju krásný den dětí :dizzy_face:

@llllucka Luci, tak všechno nejlepší jak k narozkám, tak k výročí - pořádně si to užijte, snad to Maty prospí :wink:
na vyšetření budu moc držet pěsti :wink:
jj, naši mají taky jiný režim, ale u nás je to naopak - oni chodí spát moc brzo, to já ještě nejsem unavená, naštěstí jsme pak vymysleli "systém spaní", aby nikdo nikoho nerušil :sweat_smile: Máš štěstí, že vaši jsou tak ochotní a navíc tak blízko. U nás je jen ta ochota - bohužel vzdálenost až moc velká :pensive:
Maty už je na nás "naštvanej", že nejme s ním - nechce s námi mluvit po telefonu, ani nechtěl poslouchat manžela, když řekl tchýni, at mu dá mobil k uchu, že na něj bude mluvit, on si ten mobil oddělával a uhýbal :frowning2: :frowning2: :frowning2: jako vím, že je u babiček spokojenej a obletovanej, ale prostě je už to dlouho a to jsem ješě nerodila, bude to ještě potřeba. Ted v neděli ho manža přiveze, tak doufám, že aspon týden, 14 dní ještě vydržím pohromadě, at se navzájem užijem, snad se to nějak zvládne. Jsem z toho všeho nějaká špatná a hotová :astonished: :pensive:
1. čer 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci....teda, pěkně si to vybíráte :frowning2:
zítra budeme držet palečky!!

jani....vydržžžžžž, neboj, malej za chvíli na naštvání zapomene.
Prosím tě, psala jsi tu o nějakých nových kapkách na trávení.......malý má čím dál větší problémy s kaděním, poslední dva dny brečí i tři hodiny než se mu to podaří a navíc jak tlačí ,tak děsně blinká. Masírování ani cvičení moc nepomáhá, já už nevím co dalšího z jídelníčku vysadit.....

2. čer 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, už to máš za pár, to už vydržíte :slight_smile:
Jinak mě Kuba taky ignoroval, když mě navšívili v porodnici, tak za mnou vůbec nechtěl jít, to jsem normálně pod vlivem poporodních hormonů obrečela :sweat_smile: ASi mě tak trestal, že jsem ho bez rozloučení opustila. Pustilo ho to naštěstí při druhé návštěvě, ale musela jsem ho uplatit tofifee. :grinning: Taky byl u našich, kde je naprosto nadšený a spokojený, ale stejně mi to prostě nechtěl odpustit. A ještě teď, když tu byli naši na návštěvě a já šla vynést koš, tak prý šel za mou mamkou a ujišťoval se, že nejsem v porodnici a nepřivezu miminko. Si tu podobnou situaci spojil s tímto. A ještě teď si mě hlídá. Ale přejde to, neboj :slight_smile:
Luci, máte teda smůlu s těma nemocema, jak jste dopadli?

@sharon2 To mě teda mrzí, že má Ondrášek problémy s trávením :frowning2: U nás se to trochu zlepšuje, ale pořád nekadí sám a po kojení se pěkně kroutí a taky ublinkává, jak tlačí. Zkoušeli jsme sab simplex, baby calm, Infacol a ještě mě teď Dr. doporučila, že Espumisan dělá kapky, co můžou i novorozenci. Tak je mám doma v záloze. Je fakt, že u nás to ten Infacol snad ještě zhoršil, teda mě přišlo a sab a babycalm nijak extra od bolestí nepomohl, ale rozhodně po nich aspoň prděl :sweat_smile: A teď jsme už třetí den bez kapek a je to v podstatě stejné, možná dokonce i lepší. Espumisan mám fakt do zálohy, páč se mě nechtějí kupovat ty drahý probiotika. Navíc mě Dr. říkala, že to není žádná extra spása, že je to spíš mediální masáž a vydělávání pro farm. firmy,stejně jako Prevenar a očko proti Rotavirům, tak si vyber... Já se jí totiž ptala, jestli by mu nepomohlo, kdybych je brala i já,na upravení svého trávení a jestli je nemám pořídit i Fildovi. Ale jestli tu ještě někdo doporučoval něco dalšího na trávení, tak sem s tím! :wink: Protože mě teda taky nedělá dobře, když člověk to prtě vidí, jak se kroutí, funí, tlačí bez výsledku a pláče bolestí. U nás na tohle teda zabírá dudel. Jakmile ho bolí břicho a začne funět a pokníkávat, podám mu dudel a on normálně tak strašně silně saje a dudlá. Kolikrát si říkám, že ten dudel rozkousne :confused: A jakmile ta křeč skončí tak ho vyplivne a je spokojenej...Jo a nejhorší je to, když neodolám a sním něco s čokoládou. Což je blbé, páč po sladkém bych se teď fakt umlátila... :unamused:
Ad strach: U nás máme teda bojící období, Kuba se taky bojí mravenců, jakéhokoliv hmyzu, dětí, dospělých, kola a prostě všeho. Je to šílený :rolling_eyes: Jít s ním teď někam ven. Přitom doma být samo nechce.. Hned si sám pro sebe říká, nic se neboj, nic ti neudělá, neboj šéé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, můj aktuální břišák...kdo chce zavzpomínat... :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/jana.sun/album/druhatko/7000853/

@sharon2 Šári, ted nevím, jestli jsi myslela ty bio-gaia kapky nebo o čem jsem to mohla psát? Na ty jsem hodně slyšela chválu, že jsou na koliku dobrý. Jen jsou tady v ČR drahé - stojí přes 600 a musí se uchovat v chladnu. Některé mamči je nabízí na MMB za 350 - vozí je z Polska nebo SR -tam jsou levnější, vyjdou tak na 250 -ale je to myslím menší balení a hlavně nevím, jestli u nich dodrží tu nutnost zachování v chladnu, ty pomocné mikroorganismy se v nich jinak zničí - určo se to nesmí posílat poštou!!! :astonished:
CO vám poradila doktorka?
Držte se moc moc :pensive: :pensive: :pensive:

@janulava Jani, třeba jak jsem byla u našich s ním, tak když volal manžel, tak s ním taky vůbec nechtěl mluvit, ale jak dojel, tak se mu hned vrhnul do náručí! Jen mě mrzí, že mu chybíme, vůbec jsem si to nepřipouštěla, že by to tak mohlo být, když je u babiček spokojenej :pensive: Včera si ho zas brali k sobě naši, tak mamka volala a zas nechtěl, ale říkala, že je v pohodě a spokojenej, tak holt musím doufat, že ho to nějak "nepoznamená". a to máme ještě porod před sebou, tak zas bude beze mě, ach jo :frowning2: Musí se to nějak zvládnout, holt je to pro ty prcky těžký a bude hůř, až se malý narodí :pensive:
Jako kdyby ke mně nechtěl jít, tak to taky obrečím, to mě docela děsí!!! :confused:
Jejda a koukám, že má Kubík taky nějaké "složitější" období, tak snad ho ty strachy brzo přejdou :zipper_mouth:

holky, jinak na to trávení, ty bio-gaia kapky jsou prý vyloženě na novorozeneckou koliku - četla jsem u dost lidí, že jim na to pomohly. ale jinak na trávení a prdíky...těžko říct, nám třeba ten sab-simplex zabíral a někomu vůbec ne. třeba ten espumisan mi nepřijde špatnej, ty tobolky můžou i těhule a mě to proti nadýmání pomohlo, tak třeba to u prcků taky zabere :astonished:
3. čer 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak vím, že tu máte jiné starosti a málo času, ale kdyby se chtěl někdo juknout na naše fotky.... :wink:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/jana.sun/album/10-4-11-opet-foceni-s-misou-...

3. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, fotky jsou nádherný, Maty je krásnej klučík, okáček a Tobě to teda fakt moc sluší, hezká mamča :dizzy_face: A máš takový malý bříško! když si vzpomenu na sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jako Kuba ne že by se mě bál, ale prostě dělal, jakože tam nejsem, bylo mě to líto fest :frowning2: Ale jak říkám, stačilo jedno Tofifee a šel by se mnou kamkoliv :grinning: Oni to nějak zvládnout prostě musí a každý se s tím vyrovnává po svém,ale nakonec mamka je vždycky mamka, takže se neboj :slight_smile:
Jo a jak jsem psala o těch probiotických kapkách, myslela jsem ty co Janča, Bio Gaia. Je to jak píše, musí být přepravovány a uchovávány v určité teplotě, jinak ztrácí na účinnosti. Jenže jsem si říkala, že mi nikdo stejně nezaručí, že to i v těch našich lékárnách dodržují, že jo. Protože ve dvou,co jsem se tu ptala, byly jen na objednání, a to už mě ten lékárník stejně nezaručí, že ten přepravce je bude mít v chladnu. Ale je fakt, že jsem slyšela, že většinou zabírají. Ale někomu zas ne, no je to těžký, vyberte si, že... A teda opravdu se mi nelíbí, že firma, která je tu distribuuje si na nás tak odírá kapsu, protože všude jinde v Evropě fakt stojí kolem 300,- maximálně. Jako jak je tohle možný???? :angry:
3. čer 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava díky moc za pochvalu :dizzy_face: jo a bříško...na mém předchozím odkazu je patrné, že ted rozhodně tak malé není!!! Po tom focení to pěkně houplo a naopak je ted mega!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Myslím si, že našim lékárnám se dá věřit, že uchovávají léky při teplotě, jaká je nutná, na tohle jsou určo zákony a určo jim chodí i kontroly. A slyšela jsem, že ty z Polska a SR jsou levnější i proto, že je jich míň - je to prý menší balení - nevím teda, jestli o polovinu - vše mám jen z toho doslechu. Zas je na vyzkoušení určo lepší to menší a levnější balení, že - než kupovat jen tak hned větší a riskovat, že to nezabere a co pak s tím, že? :astonished:

máš pravdu, mamka je mamka - jen na mě dopadlo to, že mu tak chybíme, fakt jsem si to nepřipouštěla :confused: :zipper_mouth:
3. čer 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
holky, on totiž malej vůbec neprdí. první dva týdny když si prcl, tak rovnou i malinko kakal, ale už u toho se kroutil. Teď vůbec neprdíkuje, kadí málo (což by tak nevadilo), ale třeba 3 hodiny brečí bolestí a stejně se mu pak nepovede ani vyprdět ani vykadit.
Tak jsem to včera v noci študovala. Manžel už večer dovezl čaj pro kojící maminy od Lerosu, takže trpím, ale piju - nemám ráda bylinkové čaje a ta chuť je fakt děsná, navíc se mi okamžitě začla nalívat prsa....no, ale jestli to malému pomůže, vydržím.
Jani.sun - myslela jsem ten Infacol - ale možná o něm psala janulava?
Jinak co jsem zjistila, tak nejvíc se chválí ty Biogaia, a pak ještě Laktobacílky pro děti od Swissu - ty jsou taky od narození (nebo několika týdnů). Plus probiotika pro maminu.
Takže jsem se rozhodla, že koupím ty laktobacílky. Když to malému nepomůže, tak je spotřebuje Juli a jako další krok bych zaúkolovala manžela, aby až pojede na Slovensko koupil ty probiotické kapky.
K tomu chladnu....myslím si, že to je až po otevření, protože v lednici mají být po otevření všechna probiotika :wink:

A ještě taková malá informace související se strašákem v podobě krvácivého průjmu - před 3 týdny mi zkolabovala neteř, nevěděli co s ní je, tak nakonec skončila v nemocnici. Dnes ji propustili a krom dalšího dostali nařízeno koupit jí probiotika Biopron 9 nebo premium s tím, že kromě jejích problémů je to i nejlepší prevence prábě těchle průjmů. Takže koupit probiotika celé rodině :grinning:

jani.sun bříško pěkný :slight_smile: ani nijak velký

a v té porodnici.....Julinka ke mě taky nechtěla. Já myslím, že je to dané nejen tím, že maminka najednou zmizela, ale i tím, že ji najednou vidí v jiném, neznámém prostředí, v noční košili a ještě je tam mimino. Taky stačil úplatek v podobě čokoládového bonbonu :wink:

Strach z mravenců, pavouků, broučků.....už máme naštěstí za sebou. Obyla si to hned na jaře, kdy se u nás sem tam objevil pavouk, pak mravenci.... Teď už všechno plácá nebo loví :grinning:
3. čer 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 koukám, že bych si do porodky měla vzít nějaký "úplatek", Maty bude z toho prostředí taky dost vyjukanej, k tomu, jak píšeš, mamka v noční košili a s miminem... :pensive:
jj, probiotika pro každého - ale zas když to pomáhá, jen teda ty peníze,... :stuck_out_tongue_closed_eyes: TAk hlavně, at u vás zaberou :wink: chudák malej Ondrášek, ale až trochu víc přibere, tak mu to určo taky půjde, musí ho to strašně bolet :frowning2:
Ty laktobacílky máme, dávala jsem je Matymu, když měl problém v kakáním, rozpouštěla jsem mu je v mlíku - akorát když to nedopil, tak mi toho bylo líto, tak jsem koupila probiotickej syrup a to do něj padalo mnohem líp, takže ty "tobolky" nám tu zůstaly - tak je třeba u mimi taky využijem :wink:
jinak ten Infacol neznám, tak to byla druhá Janča :wink:
Koukám, že Juli je z baráčku stran hmyzu pěkně otrkaná :wink: :grinning: no snad to Matyho taky přejde, až se dostanem víc na chalupu, tam je hmyzáků taky dost :sweat_smile:
3. čer 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jdu jen na skok :grinning:
Chtěla jsem jen, že na to ublinkávání mě Dr. ještě doporučila zahušťovadlo nutriton a hlavně sirup proti refluxu Gastrotuss Baby, měl být zároveň proti škytání,plynatosti a bolestem bříška atd. U nás je to ublinkávání ještě v normálu, tak jen pro případ, že by se to u nás zhoršilo, než bude další poradna (až ve 3.měsíci). Tak třeba zkuste :slight_smile:
Hezký víkend všem! :slight_smile:
4. čer 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek