• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka
@janulava holky, to je mazec, vy už máte šestinedělí za sebou, já vám táááááááááááááák závidím!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:
5. čer 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava ,@sharon2 : My bio gaia máme,ale nevím,jestli nám pomáhají (všem v okolí,kdo je mají,ale pomohly).Fakt je,že manželovi v lékárně řekli,dát hned chladit,tak jsme je strčili do ledničky (ještě v porodnici),ale když jsme jeli z porodky,tak byli min. 2 hodiny v normální pokojové teplotě,takže nevím,jestli jsou funkční.Oni totiž neotevřené v ledničce být nemusí,až po otevření jako klasická probiotika.Co se týče ceny,tak drahé nejsou,protože vám vydží min. 2 měsíce a když si srovnáte cenu jiných kapek a jak dlouho vydrží,tak vychází dobře (nám normální kapky nevydrží ani týden a pohybují se přes 100Kč).

@janulava:na ten sirup asi mrknu,protože Matýsek dost ublinkává a hlavně trpí na škytavku.

Holky,mě Adam taky kolikrát nechce k telefonu,ale nikdy by mě nenapadlo,že je naštvanej.Prostě má v tu chvíli něco lepšího na práci.Rozhodně jsem si to nikdy nebrala osobně.A v porodce taky bez problémů.Nejdřív zkontroloval mimčo a pak šel normálně ke mě.
V pátek jsme v poradně dopadli dobře.Matýsek má 5,7kg a 60,5cm a Adámek alergii nemá.Zítra jdeme do dětské na kardio a na UTZ břicha.POkud se u Adámka nic neprokáže,tak nás prý pošle na internu,kde mám udělají kompletní vyšetření.Na oční nás asi objednám až na červenec,protože mamka má volno (je učitelka) a prý by šla se mnou a drndala Matýska,abych ho tam nemusela tahat.
Matýsek začal v noci líp spát.Ale je to tak 2 noci dobrý a pak zase dá noc,kdy vstávám co 2 hoďky.Přes den je to,jak kdy.Někdy spí hodně,někdy skoro vůbec.Ale hrozně se směje.Vůbec se na něj při kojení nesmím dívat,protože se okamžitě odpojí a začne se na mě křenit.Adámek poslední dobou spí v noci hůř neř než Maty.Vstává 2-4 za noc,takže někdy je to hodně náročný.
Chce se zeptat,jak jste na tom s babičkama a zákazama.Moje mamka je v tomhle v pohodě,ale tchánovci neumějí říct ne a místo toho používají větu:maminka říkala,že nesmíš .... Musím říct,že mě to kolikrát štve.Včera jsme u nich byli na návštěvě a oni nějak nejsou schopní pochopit,že to,že jim sluníčko nevadí neznamená,že nevadí nikomu jinýmu.Takže nechali Adámka na sluníčku v tom největším vedru (okolo poledního) a pak ho po obědě zase chtěli tahat ven,tak to jsem už fakt musela říct,že rozhodně ne.A když pak tchýně vzala na sluníčko i Matýska,tak jsem myslela,že ji už něčím praštím,aby se jí konečně rozsvítilo.Hlavně se pak divila,že Matýsek brečí (no,mě by se taky nelíbilo,kdyby mi sluníčko svítilo do obličeje),takže jsem pořád dokola opakovala,že miminka na přímé sluníčko nesmí.
6. čer 2011 v 10:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lllluckaLuci, tak moc drzim pesti, at je Adamek v poradku! A at vam to litani po spitale brzo skonci. Matysek ma krasnou vahu :slight_smile: Filda mel 4910g a Dr. nemeri. Ale zacina mu byt akurat 62 obleceni, takze do delky se natahuje hezky :slight_smile:
Ja prave slysela, ze ty Biogaia jsou citlive na teplotu uz i pri prevozu, ale to se me prave nezdalo. To by ta ucinnost byla opravdu neprokazatelna. JA asi koupim laktobacilky, jak psala Sarka, akorat ted moc nemam predstavu, jak malymu podavat kapsle. Pac uz moc neodstrikam, takze nevim, jestli to pujde rozpustit v mlice...
U nas noce porad stejne, prvni kojeni mezi 24-1h, dalsi mezi 3-4 a pak kolem sedme. Porad cekam, kdy si to prodlouzi a nic :grinning: Kuba kolem 6 tydne spal i osm hodin na prvni kojeni. Tak se asi nedockam a zacnou pak rovnou dvojhodinovky kolem 4 mesice :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pres den spava min, nebo spis ma delsi bdici intervaly. Smeje se zatim minimalne. Ale Kuba taky nebyl rehtaci mimino, tak me to moc neprekvapuje. Luci, ockovali jste proti Rotavirum? Ja jsem zatim rozhodlá je nedat, ale porad nevim. Mela bych se do konce tydne rozhodnout, pak uz je na ocko pozde...A brisko celkem trapi, ale je fakt, ze davam min kapky a chci zkusit ho nechat, jestli se treba za dva dny vykaka sam. Jsem nervozni z toho, ze mu musim pomahat, aby mu to nezustalo :unamused: Ale neviim, jestli to vydrzim, porad silene tlaci a funi a nic z toho.
Jo a ohledne zakazu a babicek. Presne tohle delala tchyne ze zacatku. Kubovi rikala hlavne ohledne jidla. Nesmis koblizek, maminka to zakazala, vis? Apod. Kolem roku toho konecne nechala a nasi jsou uplne v pohode. Jakmile jsem s nima ja, tak mam hlavni slovo a oni nekomentuji. A zakazane mu bez reci taky nepovoli.KDyz je s nima Kuba sam, je to vsechno v jejich rezii, co mu dovoli a zakazou. Rozhodne nerikaji, ze jsem mu neco zakazala ja,a by podryvali autoritu. Chudaci kluci, museli byt teda pekne uvareni :angry:
@sharon2 Jak je? Co Ondrasek, zlepsuje se to?
HOlky, jak se maluje prstovkama? JAko blbej dotaz :sweat_smile: Ale maci se ty prsty pred tim do vody? Chtela bych s Kubou vyzkouset, ale tohle fakt neznam :wink: I kdyz mam strach, jak to bude u nas vypadat. JAky delate opatreni vy, kdyz malujete s detma barvama? Mame tu vsechno novy, docela drahy koberce, tak jestli se do toho mame poustet :rolling_eyes:
Jo a Kuba je zapsany do mini skolky tady v Reckovicich, bude chodit na dopoledne v uterky a ctvrtky, vcera jsme tam byli, me se tam libilo moc a on se taky celkem rychle rozkoukal...Tak uvidime v zari, jak to oba zvladneme.
7. čer 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:tak srdíčko dopadlo dobře,další kontrola až v září a u Adámka snad UTZ taky dobrej (nechtěli nám totiž nic říct).Ještě ho čeká v pondělí krev,už jsem ho nechtěla trápit,a dál uvidíme.
Jani,na prstovky se nenamáčí.My s nima neděláme,protože Adam nemá rád špinavý ruce.Prstovky asi dolů půjdou.Já mám špatnou zkušenost s vodovkama,takže ty jedině u stolu a bez trička.
Mě taky Adámek dával po prvním kojení přes 6 hodin.Matýsek dává občas 4-5,ale dneska zase tři a pak po dvou hoďkách.Proti rotavirům jsem neočkovala.Vím,že je to hnus,když to dítě dostane,ale takových věcí je a já nechci očkovat proti všemu.A sama doktorka říkala,že tohle očkování jí příjde zbytečný.Dáme určitě prevenar a u Adámka chci dát ještě žloutenku a meningokoka,jen nevím kdy.Žloutenku asi,co nejdřív,kvůli té školce.
Ve školce se mu bude určitě líbit.Adámek to tam zbožňuje:slight_smile:
7. čer 2011 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
tak Janča sun měla pravdu, hledala jsem to na netu, a ty kapky Biogaia opravdu mají být i před otevřením uchovávané do 15 stupňů. Po otevření do 8. Na lekarna.cz právě proto psali, že je nemají skladem, protože výrobce doporučuje nákup v kamenné lékárně kvůli zabezpečení správného převozu - to pošta nezaručí, že. Ale je to divný, protože si pamatuju, že když se narodila Juli, tak se běžně objednávali přes net.....buď se to nevědělo nebo nedodržovalo nebo nějak změnili složení....? kdoví.....
Manžel se po nich podívá na Slovensku a jestli budou fakt levnější, tak je doveze - máme v autě klimu s chladícím boxem na pití, tak by to mělo být v pohodě. Jen nevím, jestli se mu je tam povede koupit bez objednání, v Tišnově to nejde. Pokud byste některá chtěla, tak písněte, jestli je sežene, tak Vám vemem :slight_smile:

Bříško u nás jak kdy, už nebrečí celý den, ale tak 2 - 4 krát denně má bolení - někdy půl hodinky, někdy i 3hodiny. Ale nikdy to neskončí ani prděním, ani kaděním. Většinou se začne hrozně kroutit a blinkat a končí to tím,že hrozně brká, pak se mu asi ta střívka pohnou a je klid.

Luci, super, že všechna vyšetření dopadají dobře :slight_smile:
Babičky a zákazy....jak už jsem psala, tak tchán s druhou manželkou si holky nijak neberou a vídáme se tak na 2-3 hodky jednou za několik týdnů a jedou podle toho co já řeknu :slight_smile: když zakážu, tak neřeknou maminka zakázala, ale spíš odvedou její pozornost. Ale ani nemají tendence cpát Juli něco extra nevhodného, vždycky se ptali co jí můžou donést, co jí a víceméně holkám nosí hlavně ovoce. Vědí, že holky milují hrozny, takže vždycky dovezou i 2 kila :wink: a tchyně to občas taky použije, ale dala jsem jí najevo, že se mi ta věta nelíbí, tak si dává pozor.

Barvičky....my máme vyhrazených několik malovacích triček a igelit, který roztáhnu po stole. A musíš trvat na tom, že když se maluje, tak se neběhá, jinak se s barvičkama končí :wink:
Julince (a i většině maličkých dětí co jsem to s nima zkoušela v kroužku) to bylo ze začátku hrozně nesympatické - taky se jí nelíbilo že je špinavá a že je to kluzké. Ale ustřihla jsem kousek houbičky na nádobí a ukázala jí, že když si potře dlaň a prstíky, tak pak udělá otisk ruky. Ze začátku jsem tomu říkali "čau" :grinning: a za chvíli jí to přestalo vadit.
A myslím, že jdou vyprat, fleky zůstávají spíš po temperách a akrylových barvách. Já teda nemám moc ráda vodovky, protože Juli má nejraději to máčení štětce ve vodě, papír je totálně nasáklý, rozedřený... To už raději vytáhnu tempery, 2-3 barvy ji malinko naředím na kusu tvrdého papíru a ona pak jede :slight_smile:

Juli nastupuje v září do školky tady u nás. Jsem ráda, že ji přijali, protože o tom pořád mluví, asi by to hodně špatně nesla, kdyby to nevyšlo.
7. čer 2011 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
jo holky, prosím Vás jaké máte chůvičky a jak jste s nima spojokené? Nám přestaly fungovat staré, takže budeme kupovat. A jedna kamarádka mojí ségry taky potřebuje, ale vícekanálové (bydlí v paneláku). Měla vybrané philipsky, ale stejný typ má moje neteř a není s nima spokojená, protože ta rodičovská základna je strašně tichá, mimino není skoro slyšet. tak prosím o typy :wink:
7. čer 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Tak snad se mu to postupem času spraví úplně, jak bude sílit. no, já to právě o těch kapkách četla přímo na stránkách výrobce nebo spíš prodejce? A řekla bych, že odtud vítr vane :grinning: Myslím, že nás tím straší, aby to lidi nekupovali jinde levněji. A schválně proto bych to jinde koupila :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jako koupím to tady v lékárně za 600,- a nebudou fungovat, protože to kdoví jak vezl přepravcedo té lékárny, ne? Lékárník mu asi nestojí celou dobu za zadkem, aby ho kontroloval. Dyk do těch lékáren se to taky nějak dovést musí...
Díky za odpověď ohledně barev. Vyzkoušíme a uvidíme, Kuba je strašnej citlivka na špinavé ruce. I bábovky na písku musím plácat já :angry: Aby si milostpán neušpinil ručičky. On už ji akurát odkryje. No, třeba ho to zaujme :slight_smile:
Chůvičky máme právě Philips :sweat_smile: , my jsme spokojení i s dosahem. Máme po Kubovi, jedou už třetí rok a vše v pohodě. Vyzkoušené i v Jeseníkách na "chalupě". Mají dobrej dosah do 300 metrů. Takže jsme chodili s klidem grilovat a kUba spal ve druhém patře, fungovaly spolehlivě :slight_smile: Máme asi tyto http://www.detske-chuvicky.cz/p/philips-scd463 (už nemám krabici, abych dohledala přesně typ).
7. čer 2011 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Paráda, že má malej srdíčko v pořádku!!! :dizzy_face: Tak to dobře zvládněte, tu krev a ať taky dobře dopadnete!
Jinak rotaviry taky dávat nechci, Kuba má navíc taky jen prevenar. Už tak se mě zdá těch povinných očkování dost, na takové prcky, nač je ládovat něčím jiným. Navíc to prý nechrání do dospělosti a snad jen proti 7 kmenům ze 200, takže taky není záruka že by nic nechytli. No a nakonec ta cena taky... Taky se mě nelíbí, že se posunula první dávka hexy na dřív :frowning2: , když se neočkuje tubera, tak se 1. dávka dává už od 9. týdnů. Za Kuby nejdřív ve 12.týdnech. Nejradši bych to posunula, aspoň o ten měsíc,ale nechce se mě to řešit s doktorkou...
7. čer 2011 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Jo Šári, já bych možná měla zájem o ty kapky, pokud by je manža teda kupoval. Akorát nevím, jak se domluvit na předání. Já neřídím :frowning2: Samo bych poslala peníze na účet. Kdy se asi chystá na SK? Přemýšlím, že bych zatím šla do těch laktobacílků, akorát jsem četla, že se to blbě rozmíchává v mlíku, tak pořád váhám. Ale asi by Filda něco potřeboval na upravení trávení a střevní mikroflóry. Půl hodinu po kojení se vždycky začne kroutit, někdy hodně prdí, někdy ani to ne, jen strašně funí a pláče. To je ta horší varianta :unamused:
7. čer 2011 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
No pání tady se toho "nakecalo" trochu to časově nestíhám se zahradou a sklízením jahod a hrachu a podobně.. :unamused:
To očkování - Kló ještě taky nic nemá - nejdřív to odložili kvůli váze, pak kvůli operaci a teď dvakrát kvůli rýmě.... máme volat hned jak bude týden v pořádku :pensive:
@sharon2 ad chůvičky - konečně je mám taky.... mm pořád vymýšlel pytloviny... nejdřív že i s monitorem - to má houby dosah (máme zahradu z ostrýho kopce a tak jen tak něco nedosáhne) takže nakonec jsme koupili vysílačky cobra MT975C a používáme je na Vox s připojeným mikrofonem - kdy vysílačka stojí skorem tři metry od Kló a mikrofon ji nainstaluju kamkoli. Akorát že když kolem baráku projde avie tak se to sepne a vysílá, když se kló hne tak vysílá.... takže vím o každým šutnutí.... má to i babymonitor, ale tam je to horší v tom že musely stát přímo u ní... a to se nám nelíbilo....
Dosah prý až 2km takže to hádám využijem i později. :wink:
7. čer 2011 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:Šári,my máme tyhle chůvičky:http://www.detske-chuvicky.cz/p/hh-mbf-8020
a stránky doporučuju,protože dělají i vlastní testy a mají tam uvedený skutečný dosah (on se od toho udávaného dost liší).Jinak my jsme s nima max. spokojeni a co jsem měla možnost porovnat s chůvičkama,co mají kamarádi (třeba právě phillips),tak byly nejlepší (kolikrát se stalo,že jejich nedosáhly a naše ano).My je používáme jen na dovolené a pak u našich,kdy je potřeba,aby to dosáhlo až na zahradu.
A má bolení i když před kojením cvičíš a masíruješ?Třeba ty probiotika pomohou,ale někdy nezabere nic.Podle té teploty je jasný,že naše kapky jsou mimo.Sice jsem si tu teplotu dodatečně zjišťovala,ale nějak jsem si do hlavy uložila,že je to až do 25 stupňů.Takže přemýšlím,jestli kupovat nové nebo se na to vykašlat,když to nějak zvládáme (sice máme problémy,ale nakonec to cvičením nebo masáží rozeženu).
Gratuluju k přijetí do školky:slight_smile:

@janulava:Jani a nejsou i jiné laktobacili než kapsle.Já je totiž mám doma a vím,že v lékárně se mě ptaly,jestli chci kapsle nebo tuším sirup.Já chtěla kapsle,protože Adámek to rád baští.
7. čer 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
dneska bylo "magické datum" neboli 35+5 tt, když jsem rodila Matyho a už je skoro půlnoc a já neporodila, tak hurá!!! :grinning: :grinning: :grinning: (abych se zítra nedivila a nejela, že??? :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

@llllucka Máte krásné míry :wink: a fajn, že Adámek nemá alergii, i když to teda znamená ty další vyšetření - snad bude vše v pořádku :wink:
tvoje tchýně je asi padlá na hlavu s tím slunkem!!! :fearful: :fearful: :fearful: já to moc nepořeším - Maty je u ní daleko, takže jak ona co dělá, moc nevidím :pensive: ale má příkaz aspon mazat a maty dojel skoro neopálenej, jen tak lehko, takže určo ho slunku nadměrně nevystavuje. Příkazy a zákazy - ona mu něco řekne, at nedělá a jeho ani nenapadne, aby to udělal - potřebovala bych, aby toto fungovalo i doma :sweat_smile: :zipper_mouth: Určo tam nefunguje vše na 100%, ale já to mám tak, že co oči nevidí, srdce nebolí - vím, že Maty je tam v pohodě a že ona ho určo nerozmazluje :wink: U našich beze mě ještě pořádně nebyl, ale vím, že na ně se můžu spolehnout, než udělat něco "špatně", tak by mi mamka raději zavolala a vím, že je docela dost opatrná, takže se nebojím, že by tam nějak "trpěl" nebo se dělo něco "nekalého" - velká nevýhoda je tady pouze ta vdálenost od Brna :pensive: :pensive: :pensive:

@janulava taky hezká váha :wink: no a buzení se třeba časem spraví k lepšímu :wink:
my u nás barvičky zatím nepoužíváme, ještě jsme se k tomu nějak nedostali, takže neporadím - ale možná když je hezky, tak raději někde venku, ne? :wink: No, vidím, ež holky poraily, tak paráda :wink: Maty taky nemá rád špinavé ruce, jednou jsem mu dala fixy z Ikei a ušpinil se a nešlo to pořádně smýt, měl z toho úplnej psotník vždy, když se na ty ručky podíval - takže nic až tak "špinavého" nemám tendenci zkoušet :sweat_smile:
tak držíme pěsti s tou školičkou, at se tam Kubovi líbí :dizzy_face:
jo a věřím tomu, že firma, která vyrábí jakýkli lék, či cokoli jiného, co je nutné uchovat v chladnu, tak že si sakra zajistí, aby se to přepravilo do lékáren v pořádku!!! Já třeba jako antikoncepci používala vag.kroužky, které se zavedou a 3 týdny uvoňují hormon - musí taky být v chladnu, ptže jak se "ohřejí", tak začnou produkovat ten hormon a tím vlastně ztrácí - či zkracují tu účinnost - takže si myslím, když u spousty žen fungují správně, že je určo dopravce taky nevozí "nevhodně" :wink:

@sharon2 já už mám s těma kapkama zaúkolovaného manžu, když budou třeba, tak pro ně zajede do Polska - máme to od chalupy 1 km, do nejbližšího městečka cca 10 km a už ted tam jezdíme pro levnější benzin :wink:
Tak držím pěsti, at je manžel v poho na slovensku sežene a hlavně, at zaberou :pensive:
s tím vaším blinkáním - jak moc Ondrášek blinká a je to obloukem? co na to vaše dr???
velká gratulace ke školce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@lanka DAni a jak se vám všem jinak daří - teda krom hodně práce na zahradě, co máte? :wink:

my chůvičky zatím nepoužívali :zipper_mouth:
7. čer 2011 ve 23:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,ještě k těm probiotikům,má to pro tebe ještě smysl?Začne to účinkovat tak za 14 dní (i když někdo píše,že dřív) a prdíky většinou mizí v těch 3 měsících.Proto se rozhoduju,jestli je koupit.

@jana.sun:zrovna jsem na tebe včera myslela,že se ti to už hezky blíží:slight_smile:Jak se cítíš?
8. čer 2011 v 06:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka No, jo Luci, to máš asi pravdu, že než bychom tu Bioaiu nasadili a než by začla účinkovat, tak nám SNAD problémy skončí a já bych pak všude tvrdila, jak jsou to úžasné kapky, že nám pomohly a ono by to bylo Fildovým věkem :grinning: Tý jo, vždyť kluci už mají za chvíli DVA měsíce, to táááák letí :fearful:
Neznáte někdo probiotika pro mimča od Biopronu? Dělají LAKTOBACILY Baby BIFI+, ale nevím, jestli se někomu osvědčily, třeba by šly líp rozpouštět v mlíku. Já od nich kupovala Biopron pro Kubu, když měl jednou ATB a pak když měl střevní problémy, celkem rychle se po nich srovnal. Ale asi se zeptám v lékárně, měli by mě něco poradit. Když člověk chce koupit něco, o čem slyšel, že už více lidem pomohlo, že... :confused:

@jana.sun hurá, tak jsi překonala zakletý tt, abys nakonec nepřenášela :wink: Ne, to je fajn, člověk i když nechtěně, na to určitě myslel. Je to super, teď už každý jeden den navíc je fajn :slight_smile: Neboj, za chvíli už budeš v termínu a my budem čekat na zprávu :dizzy_face: . Utíká to opravdu rychle. A jak ti je? Jak zvládáš? Jak mi je teď líto, že už je to těhu za mnou (a třeba už žádné jiné nebude), tak ten konec teda nezádivím...

Jo a když už Janča zmínila tu antinu, co berete nebo jste braly při kojení? V pátek jdu na kontrolu na gyndu.A tentokrát už se asi chránit budeme, jen se mě nechce zobat antina a ono moc možností pro kojící není. Určitě trochu těch hormonů do mlíka přechází, kvůli Kubovi jsem tehdy nic nebrala, nechtěl se mě kluk rvát ženskýma hormona. Jenže to jsme byli v situaci, kdy bylo druhé v podstatě v plánu, tak nebylo nutné se nějak chránit. Teď pokud bude vůbec třetí, tak nejdřív za 4 roky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc ani mě se moc nechce po 4 letech pauzy začít rvát hormona, co to se mnou asi tak udělá? Navíc jsem měla i nějaké zdrav. problémy, které by s hor. antinou mohly souviset. Ale spojitost nebyla 100% prokázána, tak mě ji Dři nezakazovali...Ale když to vezmu zpětně, tak po vysazení jsem se cítila milionkrát líp :zipper_mouth: A kondom teda asi nepřichází v úvahu, po 11 letech pohodlí manžela, ho asi nepřemluvím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdy už sakra vymyslí něco pro chlapy!!! :angry:
8. čer 2011 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,já minule brala azalii a nechám si ji zase napsat.Jen nevím,jestli to budu brát.Minule jsem díky tomu měla hodně rozhozenou menstruaci a až po vysazení se to srovnalo.Já ani nevím,jestli je nějaká jiná antikoncepce,krom kondomů.
8. čer 2011 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,dala jsem do alba ten nový Adámkův pokoj (teda návrh,realizace bude snad v srpnu,podle toho,jak se to stihne vyrobit).Tak jukněte,pak to nejspíš dám zase pryč.Za postřehy budu ráda.Musím mu teď namyslet rozvržení skříní a šuplíků.
8. čer 2011 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, to je nádhera, fakt krásný! Mě se líbí varianta s tou postelí se skrýší se schůdkama, to vím, že by u nás Kuba ocenil. Přijde mi to dobře řešený, dost úložného místa, i ten psací stůl. Tam asi počítáte, že bude vyšší, když budou chodit do školy? Možná by se třeba mě líbilo, mít víc otevřených polic, na knížky a tak. Ale fakt moc pěkný. Kluci budou mít každý svůj pokojík? A kdo vám dělal návrh a jakej máte rozpočet? Jestli to teda ůžeš takhle veřejně napsat... TO bude mít Adík fakt moc hezký :slight_smile:
8. čer 2011 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Díky.teď bude ta nižší verze a až bude trochu větší,tak ji dáme do výšky.Máme pod postelí šuplík na spaní,kterej pak půjde k Matymu,až se bude kupovat i jemu větší postel (zatím na něm občas spí manžel).Je to postel od Domestavu a jsou úžasně variabilní.
Otevřené police nechci.nesnáším,kdy musíš všechno vyndat a utřít prach a hlavně ve skříňkách se schová nepořádek.Jen přemýšlím,že místo té komody u okna dám otevírací skříňku právě na knížky.
Já se zasekla právě na stolu.Není dělaný jako rostoucí a s tím rohem by s tím byl asi problém.Tak přemýšlím,jestli ho neudělat trochu vyšší a k němu jen rostoucí židli nebo jestli trvat na rostoucím.
Jani,cenu ti nepovím,protože jsme to ještě nenechali nacenit.Je to návrh od architektky a pak si to necháme nacenit od truhláře,kterého nám doporučí a taky od jiných (kdybyste měli kontakt na dobrého a ne předraženého truhláře,tak mi to pošlete do IP,díky:slight_smile:).Až to budeme mít,tak napíšu:slight_smile:Jí platíme jen za návrh a technické rozkreslení pro výrobu.
Kluci mají každý svůj pokoj.Jen Matýsek nebude mít ten trojuhelníkový výklenek.Ale pak tenhle návrh použijeme i na jeho pokoj.
8. čer 2011 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
holky díky za tipy na chůvičky, přeposílám ségře a manželovi, ať nastuduje :slight_smile:
lani...my taky právě přemýšlíme nad vysílačkama - nebo teda manžel furt vymýšlí a přemýšlí :grinning: - mě je to jedno, hlavně když uslyším malého, že mi nahoře nebo na dvorku řve.
Jahody a hrách závidím.....my máme jahod zatím malinko (Juli to má v merku, hned je slupne) a hrach nám chcípl po té, co jsme postříkali trávník proti plevelu - foukal vítr :unamused: takže čekáme na druhou várku :wink:

llluci....pokojíček nááádherný. Oceňuju hlavně úložné prostory, těch my máme (ačkoliv máme barák jak kráva) málo. Ta velká modrá plocha naproti postele je jen návrh barvy nebo tam něco bude?
Taky si myslím, že kluci teď budou ve věku, kdy ocení tu vyvýšenou variantu, rádi se schovávají a hrají si různě zalezlí :slight_smile:

jani.sun....tak gratulace k překonání 35+5 :slight_smile: tak to se náš O. vykulil přesně o týden podzději než Maty :slight_smile:
Jinak k tomu blinkání.....někd víc, někdy míň, ale to až poslední 3 dny, předtím moc neblinkal, jen víc brečel. K dr jdeme zítra, ale já myslím, že to zatím nijak řešit nebude. Vypadá to, že mu prostě hůř tráví žaludek, protože když se pak vyblinká a hlavě vybrká (třeba až 2,5 hod. po jídle - a to teda z něj pak lítají zvuky) tak je mu dobře.
Možná právě proto prdíkuje minimálně.
Luci masírujeme a cvičíme před každým kojením, když je zle i mezi nima. Někdy u toho hrozně brečí, někdy ho to zklidní....asi podle toho, kde ho to bolí.
Ale z toho je mu dobře a to pak spí i 5 hodin v kuse :wink: takže to není zas až tak zlý, jen je člověku toho drobečka líto.

Janulava - manžel jede teď v pátek, ale až kolem poledne, tak nevím nevím, jestli bude mít čas objíždět lékárny a shánět.Ale zkusí to, tak se rozmysli a dej vědět jestli ti je má kdyžtak vzít. Já bych ti je pak do B. dovezla, příští týden tam mám naplánovanou cestu. Jela bych hned ráno, takže i teplotně by to bylo OK.
8. čer 2011 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
antiko - kamoška brala Cerazette. Já nebrala a nebudu brát nic. Ať si kdo chce, co chce říká, když do mlíka přejde všechno, tak podle mě v nějaké formě i ty hormony.
8. čer 2011 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:tak držím palce,aby ho to brzo přešlo:slight_smile:
Šári,to naproti posteli je velikánská tabule:slight_smile:A ono tam zase tolik úložných prostor není.Ten pokoj není moc širokej a musí se mu tam vejít všechno.
8. čer 2011 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Nápodobně dokud se bude kojit žádné antiko nehrozí leda kondom.... A pro chlapi vymysleli Vasektomii ale bohužel je nevratná v ČR se dělá věda pokud se jí rozhodnou podstoupit takže se to provádí v okolních zemích a ještě musí mít člověk manžela s velkým sebevědomím - páč pro chlapa vědět že je neplodnej a sám se pro to rozhodnout....
@llllucka zkus pošťouchnout @jana.sun ať se zeptá v zamčené diskuzi (teda jestli tam pořád chodí Janča ze Židel.) Jestli by to její mm nevzal - třeba jako melouch :wink: Taky nesnáším prach na policích stačí úplně ten co je na skříních :slight_smile:
@jana.sun držim palce ať nadále ještě chvíli držíte v jednom :slight_smile: Asi nic. Řekla bych že asi konečně chvíli klid :slight_smile: krom rýmy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak mrňavá má 63cm a 5,3kg takže skoro jak kluci :slight_smile:
8. čer 2011 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
holky já se na to s tou antinou dívám stejně. Ať si Dři říkají co chtějí, taky si myslím, že to v mlíku je. A cpát tím mimčo, navíc kluka... Jenže u nás nehrozí ten kondom :angry: a spolíhat se jenom na přerušovanou... :sweat_smile: Jako je fakt, že jsme tak fungovali i při Kubovi a nic se nikdy nestalo, jenže to by se případná "nehoda" snesla a vlastně se s ní počítalo :slight_smile: . Ale teď teda třetí opravdu nééé. A abyste si nemyslely, Filík není nehoda, prostě se JEDNOU manža rozhodl, že nic nebude přerušovat v rámci plánování sourozence a bylo to :sweat_smile:
8. čer 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Jani, jj, ten poslední měsíc (no pro mě už i ten, co ted proběhl) je fakt fyzicky náročný!! :pensive: Zatím to vypadá ale vše v pohodě, uvidím zítra na kontrole, ale cítím se celkem v poho, když pominu ten megabřuch :sweat_smile: - i s Matym to zvládáme celkem dobře :wink:
na porod se teda moc netěším, v podstatě stále řeším, co bude s Matym - jen je to ted víc aktuální :sweat_smile: ale ono to nějak dopadne, dvě kamošky tady z Vinohrad se nabídly, že mám kdyžtak Matyho dát k nim, tak toho asi využiju :sunglasses:
já se přiznám, že krom kondomu a pesaru asi ani o jiné nehormonální antikoncepci nevím :astonished: přerušování teda neberu jako antikoncepci :grinning:

@llllucka a není to tak dávno, co se to blížilo vám s Jančou a hele, kde ted jste! :wink: Fakt to letí neskutečně!!!
POkojík je nádhernej!!! Adámek to teda bude mít suprový!!! Akorát mi přijde, jak je tam ta vyšší postel, jestli to není moc vysoko, jako u těch poliček, aby se o ně nebouchal? ale možná mám jen špatný úhel pohledu :wink: a asi bych spíš volila vyšší stůl a rostoucí židli :dizzy_face: Ale nevím pořádně proč, já se v tom totiž prd vyznám :wink: :sweat_smile:
a s tím prachem s tebou naprosto souhlasím!!! Tady se práší neuvěřitelně, takže bych ted nejraději všechny otevřené police a skřínky nejraději nějak "uzavřela" :astonished:

@sharon2 díky za gratulaci :wink:
víš co, já nechci plašit, jen když slyším ublinkávání, tak vidím nás, když byly Matymu 3 týdny a byl na té operaci, to holt v člověku zůstane, ale on to měl už pak pořád, 2 hodiny spal, vyblil se obloukem a křičel hlady, nevěděla jsem, co mu už dát - naštěstí nás tehdy dr.dost hlídala, takže hned odeslala do nemocnice a tam to hned pořešili, pak už bylo vše v pohodě -konečně začal pořádně pít a přibírat :astonished: Ale to nemá s váma nic společného, samo :wink: Však vás si dr.taky ohlídá, když jste předčasní :wink: Ono to vypiplání holt je trochu náročnější, ale pak jak mají 3 a vic kg, tak už to bude lepší a lepší :dizzy_face:

@lanka tak to je fajn, že je u vás chvíli klid :wink: a míry už má Klaudi krásné :dizzy_face:
na Janču mám kontakt na FB, na MK už nechodí, je v práci, tak nemá čas :wink: ale zeptat se jí můžu :wink:
8. čer 2011 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:Jani a co měl Maty za operaci,nějak si to už nepamtuju.To je super,že je ti dobře a že to s Matym zvládáte.Ani se nenaděješ a budete mít doma kluky dva.A co jméno,už máte vybraný?
Jani,ta vyšší varianta je jen,abych viděla,jak to bude vypadat,až to budeme zvyšovat.Poličky by se pak daly výš:slight_smile:
Dneska po dlouhé době prospal Adámek celou noc.Tak už se snad manžel vrátí do ložnice (spí s Adámkem,protože se budil i 4x za noc a to i se vstáváním k Matýskovi byla moje smrt:slight_smile:)

No,je ještě nitroděložní tělísko,ale nevím,jestli se může při kojení.A pak nějaké ty injekce ...
9. čer 2011 v 06:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, měl pylorostenozu - což je zbytnělá záklopka ze žaludku ven, tak se to řeší chirurgicky. Naštěstí to zvládl v pohodě, i když byl jen 3-týdenní nedonošené miminko :dizzy_face:
Dnes na ko říkala dr., že to vidí tak do 14-cti dnů, že to bude!!! A konečně jsem na utz viděla toho pindíka!!! tak už tomu taky věřím :grinning: Jmenovat se bude po mém bráchovi - Radek - bude to pro mou rodinu velké překvápko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak snad už se u Adámka blýská na dobré časy s tím nočním spaním :wink: Šikulka :wink:

a jo - tělísko - na to jsem zapomněla :sweat_smile: to by se myslím, i při koju mohlo :wink:
9. čer 2011 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky
Tak jsme dnes byli u doktorky, Ondrášek má přesně 3kg, dostali jsme pochvalu :slight_smile:
Od včerejška mu nedávám sab simplex - a míň blinká a víc prdí :grinning: ale teda dnes od půl 5 do půl 9 proplakal a i teď spí jen tak na půl oka.

janulava....taky jsem přemýšlela nad těma kapslema od Biopronu, ale nenašla jsem nikde ohlasy.
A dnes jsem mluvila s doktorkou o těch laktobacílkách od swisu, jak je to s rozpouštěním (sama mi je navrhla,ať je zkusíme) - hlavně proto, že já neodstříkávám, takže jsem pořád přemýšlela, jak bych to rozpouštěla (hlavně v jakém množství mlíka) a do malého dostala - nechci mu začít dávat flašku. No a ona mi řekla, že to stačí rozpustit v malém množství převařené kojenecké vody, takže by to šlo po lžičkách.
Takže pokud manžel zítra nesežene ty kapky, tak koupíme tohle a zkusíme. :wink:

Luci tabule bude magnetikcká? Holky mají menší a ještě velkou síť na zdi a je to super - je kam dávat obrázky, fotky, diplomy......jen budem muset asi pořídit ještě jednu, až bude Juli nosit výtvory ze školky, tak nám to asi nebude stačit :grinning:

Holky, dnes jsme měli informativní schůzku ve školce....tak jsem si vzpomněla Jani na vás - žádné požadavky ohledně toho co musí dítě při nástupu umět nebyly :wink:
A svět je fakt malinkej (aspoň naše republika) - před odchodem se ke mně přiblížila jedna maminka a prý jestli se náhodou nejmenuju Šárka - v ten okamžik jsem ji poznala. Byla to mladší ségra jedné mojí kamarádky z dětství, z té naší malé vesničky, kde jsem vyrůstala :slight_smile: oni se pak odstěhovali, tak jsem ani jednu neviděla snad 15 let.......a ona se teď přestěhovala do vesnice kousek od nás a má holčičku stejně starou jako je Juli :slight_smile:
tak mi to udělalo celkem radost - takový malý návrat do dětsví :slight_smile: a konečně někdo, koho tady znám :grinning:
jen teda si tu mladou paní pamatuju jako malou holčičku, tak je to zvláštní :grinning:
9. čer 2011 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:Tak to Ondáškovi moc gratuluju,je to šikovnej kluk a má ještě šikovnější maminku,že ho tak hezky krmí:slight_smile:Díky za radu,jak na probiotika,koupím a vyzkouším:slight_smile:
@jana.sun:ty ji,Jani,ty už to budeš mít taky brzo za sebou:slight_smile:

Tak jsem byla včera na gyndě a bylo mi doporučeno tělísko (mirena).Celkem bych do toho šla,ale jt o na pět let a pořád je u nás možnost třetího dítěte,tak se mi nechce dávat tolik peněz,když nevím,jestli bych to pak nechtěla dřív vyndat.Jen si musím najít jinou doktorku,protože mě ta moje začíná štvát.Pořád za sebe má nějakej záskok.Za celou těhu poradnu jsem u ní byla jen 2x,jinak tam byla jiná doktorka a teď je tam zase jiná.A sestřičky tě ani dopředu neupozorní,že jdeš k někomu jinýmu.Nehledě na to,že objednání na konkrétní dobu tam nefunguje.2 hodiny čekání žádná míra.
10. čer 2011 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě k pokojíčku.Pořád jsem hledala nějaké pěkné povlečení,které by se mu tam barevně i motivem hodilo.Tento týden jsem viděla ve výloze parádní,úplně jsem se do něj zamilovala,tak jsem ho chtěla koupit,ale cena 1700,- mě dostala.Takže jsem ho samozřejmě nekoupila.Včera jsem musela do Ikee a měli tam jedno podobné (musím pravdivě říct,že ne tak pěkné) za 500,tak jsem ho vzala.Koukala jsem na rozměr peřiny a je o 10cm větší než je klasická peřina,což nevadí,dá se to zašít.Doma to rozbalím,vyperu a pak zjistím,že peřina je dobrá,ale polštář odpovídá velikostně polovině klasického polštáře :rolling_eyes: Takže asi budu muset koupit ještě menší polštář (hlavně že máme všude nové polštáře a peřiny).
10. čer 2011 v 07:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka a já zas koupila D. peřinu a polštář v Ikei a jak jsou tam ty peřiny rozměrově větší než bývá obvyklé, tak ted můžu nakupovat povlečení jenom v Ikei - to jsem taky nějak předem nedomyslela..... :angry:
10. čer 2011 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek