• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@sharon2 Gratulace, Ondrášek krásně přibývá :slight_smile: Je to šikula :slight_smile:
Filda dneska dostal první dávku laktobacilů, koupila jsme ty BIFI+ od Biopronu. Hledala jsem radu na jiné mimi diskuzi :wink: . Holky to tam doporučovaly a poradily mě to rozpouštět v trošce fenyklového čaje, který je taky na prdíky, že. :sweat_smile: Protože já teda taky nic neodstříkám. Takže jsem to rozpustila v trošince čaje v odměrce po nějakém sirupu na kašel a dala Filíkovi stříkačkou. Takhle to krásně polykal, ze lžičky by toho asi bylo dost mimo. Tak jsem teda zvědavá. Jo a rozpouští se to teda taky špatně :grinning: Jinak Šári díky moc za nabídku, ale ty kapky pro nás nakonec kupovat nemusíte. Myslím, že to SNAD přežijeme dál i bez nich, třetí rozhodovací měsíc se blíží a taky se Filip bude za chvíli víc hýbat, tak to proti těm ošklivým prdům :rolling_eyes: taky pomůže.

@jana.sun Za 14 dní, to budeš mít zhruba jako já! Tak¨na Tebe i prcka myslím, ať to ještě vydržíte a pak jde všechno jako po másle :sweat_smile: Ten konec se fakt musí nějak přežít, ale jak mě tvrdila kámoška, že se jí po porodu okamžitě ulevilo, co shodila pupek, tak fakt měla pravdu. Navzdory únavě, poporodním bolestem, nástřihu a tak, jsem se fakt cítila okamžitě jako "za stara", taková úúúleva.... Tak neboj, už to máte za pár :wink:

@llllucka Luci, s tím povlečením je to naprd. Štve mě, že není jeden standardní rozměr. S tou Ikeou na to fakt pozor, už jsme takhle měli problém na naše povlečení s polštářema, Ikea má jen malý rozměr.. Nakonec jsem dokoupila ještě jedny povlečení na malé polštářky a mamka mě to přešila tak, aby pasovaly na naše klasický velký polštáře. Ale jako přešívat nový povlečení... :angry: Já mám napsané rozměry všech peřin v mobilu a te´d už kupuju jenom s přesnými údaji :grinning:

Jo a ještě k té antině. Dr. mě předepsala hormonální pro kojící s tím, že je na mě, jestli ji brát budu nebo ne. Mluvila dál o tělísku, ale jsme na tom jako Lucka, taky nevíme co chceme a třetí nezavrhujem. Navíc se mi příčí, mít něco cizího tak dlouho v těle. Pořád si představuju, že to tam nějak zaroste a pak to vyndávání... A četla jsem si různé diskuze k tomu a hodně ženským to vadilo, že to nakonec vyndávaly i dřív, za ty peníze... :astonished: Já bych po skončení kojení šla asi do toho antiko kroužku, páč HA fakt nechci. Jinak mě Dr. teda říkala i o těch injekcích, ale narovinu mi řekla, že je nedoporučuje, ale zmínit musí. Je to pěkný sajrajt, opravdu hodně moc to rozhodí cyklus, dává se prý po vysazení dokupy i několik! let :astonished: No a teď jsem ještě našla, že se dá použít nějakej spermicid (gel nebo čípky), celkem jsem na to četla dobré reference, tak asi zkusíme toto a u nás klasiku "neantikoncepční" metodu přerušování :sweat_smile: Prostě si říkám, že když kojím a nemám MS, že tam nějaká přirozená ochrana snad je (i když se říká, že ne) a abychom aspoň tohle trochu posychrovali, tak přidáme ten spermicid. No, bude dnes večer doma debata, taky o tom, kdyby se nááhodou mělo něco stát, jak se k tomu opravdu postavíme :slight_smile: a podle toho se zařídíme. Fakt mě štve, že moc spolehlivých možností není :confounded: Jo a jinak je po kontrole vše OK :slight_smile: manžel hlídal ráno doma kluky, tak jsme celá nervózní pádila za nima a oni si o půl deváté ještě všichni chrněli v jedné posteli :grinning: , no totok!
Se svou Dr. jsem spokojená, ale u nich je zas jiný extrém, sice se člověk předem objedná, ale pak stejně i 40 minut čeká. Toto jako nechápu :angry:
10. čer 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@marci:ta peřina se dá zmenšit.Už jsme to u jedné dělali.Zašiješ a je to:wink:

@janulava:mamka říkala,že to nějak nastaví.Zkusím se ještě mrknout v Ikee,jestli nemají stejnou látku a uvidím.Nejjednodušší by bylo ušít novej polštář.

Holky,ještě vás budu otravovat,ukazovala jsem mamce ten pokoj a říkala,že jí příjde,že úložných prostor je tam dost,tak by dala pryč ty komody,co jsou mezi psacím stolem a postelí.On je ten pokoj hodně úzkej,aby to nebylo moc zaplněný.Na jednu stranu má pravdu,dodělat se to tam dá vždycky,na druhou mám strach,aby se mi tam ty jeho krámy vešly.Co myslíte?
11. čer 2011 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 gratulujem ke 3 kg - ted už bude líp a líp - i ty prdíky už jsou lepší, tak jen tak dál :wink:
taky gratuluju k "nenáročné školce" :grinning: budete to holt mít jednodužší - i když by mě samotnou zajímalo, jestli byli na té "naší" info schůzce rodiče taky až takto poučeni - já si spíš myslím, že jsem to "schytala", protože jsem tam holt byla s tou paní ředitelkou sama :sunglasses: tak žhavé to určo nebude - málokteré dítě všechny ty věci umí ve čtyřech letech, natož když Matymu teprve ty 3 roky budou, že :pensive:
A super, že jsi takto po letech potkala někoho známého, to potěší :wink: Budete se vídat víc nebo jen ve školce?

@llllucka ty jo, Luci, to je fakt na nic s tou doktorkou, určitě si najdi jinou, zvlášt v tom těhu by mě to štvalo :zipper_mouth:
jj, v Ikei mají opravdu prapodivné povlečení - kamoška taky pořídila - sice designově krásné, ale rozměry... :confused: :confused: :confused:
jo a stran pokojíku - já si naopak myslím, že úložných prostorů není nikdy dost!!! Zvlášt u kluka, kterej vše někam nahází a nebude mít vše krásně srovnané, aby se mu to všude hezky vešlo, že :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@llllucka
@marci my teda koupili v Ikei Matymu peřinu a naštěstí nám do povlečení sedne, sice to není úplně perfektně, ale dá se to - jsme asi měli štěstí nebo co :sweat_smile:
Marci, jak se pořád máte? a co práce, budeš se vracet? Dejvík půjde do školky?

@janulava díky :dizzy_face: no na tu úlevu od břicha se už fakt těším hodně!!! :sweat_smile:
Tak at laktobacily dobře a rychle zaberou a stříkačka je dobrej nápad :wink:
gratulace ke kontrole a snad ta debata u vás byla "plodná" :grinning: Teda samo ve smyslu, že jste vše vybrali a pořešili ke spokojenosti :wink: No, za chvilku nás toto čeká taky, za pár měsíců, ale po dobu kojení to u nás asi bude kondom - si myslím. Otázka třetího dítka je taky stále nedořešena :dizzy_face: Ale určitě ne "hned" :astonished:

11. čer 2011 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun teď se mám pracovně asi jako lanka, furt trávím čas na zahradě, sázím, sklízím a furt dokola. Za týden jedeme na dovču k moři, takže se D. už nemůže dočkat. A jinak už odškrtávám poslední týdny rodičovské dovolené. Do práce se mi strašně nechce.....ale už se mi ozvali, jestli nastoupím, tak mi asi nic jinýho nezbude :slight_smile: D. byl přijatej do školky.
11. čer 2011 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@marci tak dovču si pořádně užijte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a gratulace ke školce :wink: další mimčo se neplánuje?
12. čer 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
holky, tak včera jsem během několika minut zestárla snad o 10let. Manžel byl na služebce, takže já doma sama s Juli a Ondráškem.
Ráno o půl 6 se probudil, začal se kroutit a natahovat, než jsem ho stihla zvednout, tak z něj vylítlo mlíko vysrážené jak kaše - pusou i nosem - a začal se dusit. I když jsem ho několikrát dala přes loket hlavou dolů, klepla mezi lopatky a vyčistila, tak se nemohl nadechnout, začal se prohýbat do luku, modrat. Občas se nadechl a zas se dusil. Tak jsem volala rychlou.
Ještěže jsou na telefonu ty sestřičky, fakt. Ta mě donutila zůstat relativně v klidu, s tím že mám pokračovat v tom co jsem dělala, až malý začal asi minutu před příjezdem záchranky dýchat (přijeli za 9 min). Pak už jen odsáli, zkontrolovali, odjeli. Těch 10-12 min. co to celé trvalo mi přišlo strašně dlouhých :frowning2:
Dnes jsme byli u naší dr a zítra jdeme do dětské nemocnice na vyšetření, protože se nám sice ty prdíky zlepšili, ale blinkání a dávení zhoršilo - kroutí se,jje vidět, že ho ten žaludek bolí, pak hrozně brká nebo z něj jde vysrážené mlíko - pokud se jen poblinká, je to dobrý, ale často se tím zajíkne. Většinou to rozdýchá sám, ale včerejšek byl hrozný.
Tak držte palečky...
13. čer 2011 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Šári!!!! TO je fakt noční můra toto!!! :pensive: :pensive: :pensive: a jak naschvál, když jsi s dětma sama doma!!! Snad už bude vše ok a v dětské vám pomůžou!!! Držte se moc, moc. Myslíme na vás!!! :astonished: :astonished:
13. čer 2011 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2
Šári,jezismarja,mam z toho husi kuzi! Hlavne,ze jste to nakonec rozdychali, to je hruza!Hlavne,zes zachovala chladnou hlavu.Zitra na vas myslim, drzte se!To muselo byt fakt strasny :-O...Opatrujte se a Ondraskovi pohlazeni :slight_smile:
13. čer 2011 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
divím se že jsi nezestárla ještě i o víc....
Držím palce ať je tomu brzo konec.
14. čer 2011 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:připojuju se k holkám,držíme palce,aby vše dobře dopadlo a hlavně,aby se to neopakovalo.Snad jsi díky tomu nepřišla o mlíko.Napiš pak,jak jste dopadli.Myslíme na vás:slight_smile:

Holky a co vy,jak se daří?
14. čer 2011 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Šári, tak jste dopadli? Myslela jsem na vás celej den. Snad je malej v pořádku a i ty už máš zas nervy v "cajku" (jestli to teda vůbec jde) :slight_smile:

@llllucka Díky za optání, máme se fajn :slight_smile: u Fildy je to s bříškem střídavě oblačno, někdy je to celej den v pohodě, někdy brečí po každým jídle. Asi už to lepší nebude. Jinak se začíná taky pěkně usmívat, zatím převážně na zvířátka na kolotoči :sweat_smile: . Na mě to háže jenom občas před usnutím a před kojením a už se smál i na Kubu :slight_smile: To mě vážně dojalo :sweat_smile: Jinak se mu po těch laktobacilech asi upravuje trávení. Včera teda celej den nekadil (pak bylo v noci trochu rodeo asi po měsíci), ale dneska z něj vylezla tak hustá hmota, že jsem úplně čučela. Doufám, že ho to teda jako naopak neucpává :grinning: Jinak se snaží držet hlavu nahoře, tím je úplně posedlej, nemůžu ho nosit ve vzpřímeném klubíčku, protože s ní má tendenci pořád mávat. A přitom je to jeho nejoblíbenější poloha. Akorát na bříšku ho to moc nebaví, ale zkoušíme to. Kuba je v pohodě, akorát pořád s plínama. Pořád zadržuje, když je bez nich :confounded: . Začínám mít strach, že ho to snad nikdy nepustí. Je mi to blbé před lidma. Každý tak nějak počítá , že je v jeho věku bez nich. A když začnu vysvětlovat proč to tak je, mám pocit, že si myslí, že se vymlouvám :frowning2: Ale jinak je šikovný, začíná už hodně mluvit, opakuje i to co nemá, dokonce ve vhodných situacích. Jediné co zatím nedělá je, že neumí odpovědět na naši otázku. Ale k tomu se asi taky dopracujem časem. Jako třeba, když se ho taťka zeptá, byl jsi odpoledne na hřišti, tak prostě neví, co má říct, co se od něj čeká. Ale jinak je hodnej :slight_smile: Dokonce jsme zvládli návštěvu zubaře. Nejdřív jsme byli u tchána my dva, tak okoukl křeslo a viděl, že taťkovi prohlíží zuby, pak nás děda poslal k dětské, tam teda nejdřív s řevem, ale pak už v poho zuby ukázal a nakonec ještě dělal frajera, že personálu ukazoval, co tam všechno mají :grinning: Rostou mu teď všechny pětky zaráz, spodní už má skoro venku. Až se divím že tak krásně v noci spí a až na řidší kadění, by to nešlo vůbec poznat. Jinak se chystáme na konci července na dovolenou do Jeseníků. Jezdíme tam každý rok na koně s našima a známýma, tak se strašně těším. Nejdřív jsem váhala, že je Filík malinkej, ale zdá se mi, že noci zvládá v pohodě a zatím je mu asi jedno, kde spí. Hlavně, že tam má mě. Navíc si tam zase odpočinem všichni a Kuba je fakt závislej na našich a oni na něm, tak se tak užijou. Je to tam taková idyla. Kromě naší "party" a majitelů, tam nikdo jiný nebude. Už tam jezdíme jak na chalupu :slight_smile:

A pak jsem se vás chtěla zeptat, jestli nemáte nějaký tip na termály/aquapark na Slovensku a ubytování? Ale někde blízko hranic, tzn. v okolí Bratislavy. Přemýšlíme, že bychom vyjeli na prodloužený víkend a nechceme nikam daleko, kvůli Fildovi. A zároveň se chceme asi koupat, teda hlavně kluci. Já ještě uvidím, jestli do bazénu polezu, asi se ještě nedohalím v plavkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale u vody si klidně ráda odpočnu a Filda bude v kočárku. Páč na nějaké lození po horách a kopcích to nevidím. Pořád ještě nemáme vyřešené, jak to dělat, když bysme chtěli někam na celý den. Kuba poo spí, tahat dva kočáry nepřicházejí v úvahu. zatím jsme jezdili někam vždycky až se vyspal doma, jenže to je až kolem 4 odpo a to už pak někam na výlet moc není :unamused: Pak mě napadlo, vzít Ergo, a Fildu mít třeba hodinu v něm, že by se Kuba mezitím prospal v hlubokým kočárku. ALe to zas nevím, jeslti by vůbec usnul. Luci, jak to děláte vy? Nebo zatím nikam neyrážíte? Když nás to letní počasí k tomu přímo svádí... Jo a v autě Kuba nespí, to už jsme zkoušeli :astonished:

Ježíš, to je zase elaborát. No, pokud jste dočetly až do konce, tak děkuji za vaši pozornost :slight_smile:
A jak se máte vy? Co Jani, ještě držíš? Jak je? Lanko, co u vás? Máte manžu doma?
A jak obecně stíháte? Já mám pocit, že mám permanentně prsa ven :sweat_smile: , binec okolo, nestíhám to, co vyperu, skládat natož žehlit. Všude ty vytahané hračky, vysypané lego, úlně mě to deptá.. Stíhám akorát v mezičasech nandat a vyndat myčku, vysát a vytřít podlahy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :rolling_eyes: :angry: A uvařit něco superextra rychlého k jídlu. A přiznávám, že jak jsme dopo venku, docela často teď jí Kuba meníčka od Hippu :unamused: Ale zas jsme aspoň venku na vzduchu. TO si faaakt užíváme!
A teď opravdu končím. Jdu provést zbytečný sběr a porovnání hraček. Snad to aspoň hodinu vydrží v bednách!
14. čer 2011 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě: Filíkovi začínají slízat ty poporodní vlásky, má po hlavě lysiny, takže vypadá jako po chemoterapii a začíná nám připomínat Kojaka :grinning:
14. čer 2011 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
Šárka se neozývá, tak jestli si je v té dětské nenechali - podle toho, jak to tu popisovala to blinkání, tak bych je odhadla na to, co jsme měli my :pensive: Ale co já vím, co všechno těm dětem může být, hlavně, at jim pomůžou a Ondrášek je co nejdřív v pořádku :astonished: :astonished:

jinak u nás taky vše relativně v pohodě - úměrně stavu :dizzy_face: Maty je ted nějaký přecitlivělý a taky dost neposlušný, takže po příchodu mimča můžu očekávat asi zhoršení - no jsem zvědavá, jak to zvládnem :pensive:

@janulava Jani, nespěchej na Kubu, ono se to s těma plínama nakonec vyřeší, jinej Kubík od mojí kamošky je měl přesně do dvou let a 11m - pak je ze dne na den odložil a během 14-ti dní i na noc - ted měl 9.6. narozky - 3 roky a je odpleněnej a kdo by to cca před dvěma měsíci řekl???!!! Zvlášt kluci jsou v tomhle prostě sví a pomalejší, ale ono to přijde, neboj :wink: Jinak je moc šikovnej, jak komunikuje, znám zas chlapečky, kteří ve vašem věku skoro nemluví!!! Takže bud v klidu, vše má svůj čas a co je komu do toho, že máte plíny - toto řeší pouze "starší" generace a vůbec jim nedochází, že to jak to dělali oni, že děti nutili, tak že je to špatně a že to dokonce může vést v pozdějším věku k inkontinenci - to jsem někde četla teda a klidně bych tomu i věřila :zipper_mouth:
Jeseníky si určo užijte, my v srpnu taky plánujem na 14 dní chalupu, člověk musí vypadnout a když tam máte soukromí, tak proč ne :wink:
na termály tip nemám a teda přiznám se, že bych se s tak malým dítkem docela i bála - kvůli bacilům :pensive: s tím Kubovým spaním je to složitější, nám Maty usne v poho v autě. Pokud byste někam jeli, tak bych možná uvažovala o nějakém "stanu" - v Ikei mají takový jeden, byl by v něm ve stínu a v klidu - hodím sem odkaz, jestli ho ještě mají - jinak my ho máme doma a určo ho s sebou beru v tom srpnu na chalupu :wink:
hele s tím nestíháním - bud ráda aspon že máš tu myčku, já stále ne, takže k tomu kolotoči budu mít ještě to nádobí :rolling_eyes: sama si to dopředu nedovedu představit, jak to budem zvládat. o vaření ani neuvažuju. Maty kolikrát i ted jí ze sklinky -Hami, Hamánek, atd...dnes byla na oběd ryba s bramborama a nejdl to - řekl si o skleničku a celou ji během chvíli "sežral" a chtěl další!!! By nás takto asi přivedl na mizinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jednou za čas mu ji s klidem dám - není tam nic špatného, naopak je tam zelenina atd - věci, které mi doma od dvou let jen tak nesní - tak aspon tak :grinning: Říkám si, že mu něco podobného začnu vařit a zavařovat, že ho tím třeba oblafnu - ale muselo by to asi být v té original skleničce - jenže do těch zavařovat nejde - mají ty lupací víčka :rolling_eyes:
no, snad ho školka naučí :dizzy_face:
14. čer 2011 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
tak na netu jsem našla jen tento: http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=stan

doma máme tento z fotky - nevím, jestli ho ještě mají, blbě se mi tam na netu hledá
14. čer 2011 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak dětská nemocnice bohužel nijak mile nepřekvapila....kvůli jednomu vyšetření jsme tam byli 3 hodiny :angry: Jak říká manžel, naše zdravotnicví je jedna velká čekárna....... stejně tak přístup doktorů - přišli jsme do ordinace a doktorka na mě "tak mi řekněte, co s váma mám dělat" zůstala jsem na ni nechápavě hledět (jestli to myslíjako vtip), pak jsem tada řekla, že to já nevím, že by to měla vědět ona....tak prý naše dr na žádanku napsala, že se jedná pravděpodobně o reflux, tak co má jako vyšetřovat., že to je běžné...no všechno, co dávno vím. Řekla jsem, že naše dr chtěla kvůli tomu, že se často dáví a kvůli té neděli vyšetření žaludku, aby se vyloučil nějaký problém. Tak prý to je jiné odd., ne interna a pod. řeči. Nakonec nás na ten utz. poslala jen proto, že nejsme z Brna, tak prý když už jste tady....

Jinak ultrazvuk dopadl dobře - což jsem na jednu stranu samozřejmě ráda, že nemá žádný problém, který by se musel třeba řešit operací. Na druhou stranu si člověk říká, že kdyby "něco našli" a vyřešili to, bylo by po problému. Takhle se jedná jen silnější reflux plus problémy s trávením, které se ale nedají nijak moc řešit /nutriton, probiotika, mám vysadit vše co mu může dělat zle - tak nevím, co vlastně jíst/ a můžou trvat řadu měsíců.....Od té neděle skoro nespím, jak se začne vrtět a pobrekávat, tak jsem ve střehu, jestli tlačí nebo je mu zle - ono je to už i podle způsobu kroucení a brečení většinou poznat. Takže kdy ž to vypadá na žaludek, okamžitě ho zvedám, aby si pokud možno jen brkl nebo mu to nezůstalo v těch cestách. Třeba dnes ráno od půl 4 do 6 to bylo cca po 15 min. Sotva se mu udělalo dobře a tvrdě usnul, vstávala Juli.....
Odpoledne jsem ho lovila z autosedačky, protože mu to zas vylítlo i nosem a neměla jsem nervy čekat, jestli to rozdýchá sám.....je to na palici......fakt doufám, že nám to nejpozději se 3. měsícem skončí.
Jo ještě doporučení dávat menší dávky ale častěji........což ovšem znamená, že mi ty 2 hodiny do dalšího kojení prořve protože má hlad, pak hltá jako by nejdl 3 dny, takže spolyká víc vzduchu, a další 2 hodiny probrečí, protože má bolení..... tak nevím, přijde mi lepší ho krmit normálně.....
14. čer 2011 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
janulava....pleny neřeš, jak píše Janča, bude to pak ze dne na den, klučina co se narodil ve stejný den jako Juli bojkotoval všechn máminy pokusy - čůral do kalhot o 106, a pak se najednou v dubnu rozhodl a během dvou dní přestal mít plíny přes den i přes noc.

Spaní a cestování....my když někam vyrazíme, tak Juli holt nespí :wink: občas usne v autě, ale není to pravidlo, většinou až pár minut před barákem :grinning:
Termály netuším.

bordel, chaos, nepořádek..... :grinning: jojo, připadám si jak blbec, který pořád uklízí a přitom to není vidět :grinning: nejlepší je, když se manžel zeptá, co jsme přes den dělali, já řeknu, že jsem opět uklízela :grinning: a všude chaos, hlavně ty hračky. Štve mě, že úklid zabere tolik času a výroba nepořádku jen pár vteřin.....
Myčka...Jani. sun já ji mám, ale rodinu obtěžuje tam to špinavé nádobí strčit...je hrozně náročné ty dvířka otevřít a ohnout se - rychlejší je položit to na linku NAD tu myčku. A vyskládat čisté....tak dokud to Míša neměla jako úkol, tak to hrooozně chtěla dělat. Co to dělat má, tak to sama od sebe neudělá ani omylem :angry:

zlobení.....jani, mě začala Juli taky takhle zlobit pár týdnů před porodem. Nejhorší byl týden po tom, co jsem přijela z porodnice, pak se to trošku zlepšilo. Ale je dost svéhlavá a hlavně dělá věci, které jsem u Míši nezažila...... i když jí opakovaně řeknu, že to nemá dělat /třeba vyplazování jazyka ,když ji napomenu nebo něco zakážu- fakt nevím, kde to viděla/, tak ona to stejně udělá znovu a ještě jí z očí svítí výzva "kdo z koho" a očekávání, jak dlouho to vydržím nebo jaká bude reakce. Je pěkný provokatér.
14. čer 2011 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:Šári,celej den jsem na vás myslela,tak jsem ráda,že jste dopadli dobře.I když úplně chápu,jak jsi to myslela.Já to měla stejně s Ádou a tím jeho zvracením.Na jednu stranu byl člověk rád,že nic nenašli,na druhou by se to konečně vysvětlilo a vyřešilo.
Máte alespoň monitor dechu,kdyby něco,tak by tě zalarmoval on.I když je mi jasný,že je lepší tomu předejít než to řešit.

Holky,necháváte prcky spávat na břiše?U Adámka jsem to neřešila,protože na břichu spát nechtěl,ale Matýsek kolikrát usne jen na břichu.Doma mám monitor,tak jsem klidnější (a v noci ho nedávám),ale v kočáru jinak nespí.Zkusila jsem ho po usnití předělat na bok,ale okamžitě se vzbudil a plakal,jakmile jsem ho dala na břicho,tak zase hnedka usnul.

Já uklízet stíhám,jsem pošuk kterej místo spánku radši uklidí,ale je fakt,že s Áďošem a psem to stejně nejde vidět.Ale nesnáším špinavou koupelnu a kuchyň.Takovej ten provozní nepořádek mi nevadí.Jak jde malej spát,uklidím a mám alespoň chvilku uklizeno :grinning:
Myčku taky máme,ale manžel většinou nechá věci tam,kde je použil nebo to dá do dřezu.Ještě nepochopil,že to nemá nožičky :grinning: A když dává věci do myčky,tak tam zase strká věci,co tam nepatří.
Mě Adámek skleničky nejí,takže vařím.Ale občas zhřeším a stčím mu jen mlíko,někdy to řeším párečkama.Blbý je,že on toho moc nejí.Je hlavně polívkovej a zeleninovej vývar moc práce nedá :wink:

@janulava:Jani,my jsme byli zatím jen teď v neděli v Jihlavě v ZOO.Mě Adámek v autě spí,takže dopoledne tam a pak cestu zpátky spal.Byl nadšenej,jen nám celou dobu pršelo,tak jsem mu hnedka objednala softshellovou bundu na příště.
On mi spí tak 2-3 hoďky,ale pokud je potřeba,tak vydrží bez spánku.Zkus to,třeba ti Kuba taky vydrží.Víc dní bych te nědělala,ale jedno odpoledne neřeším.
Termály na Slovensku neznám,ale je tady myslím nějaká diskuze.My chceme asi zkusit zase Maďarsko.Není to tak daleko a loni se nám tam líbilo.My máme ke Slovensku trochu averzi ke kvalitě a ceně služeb.Ale loni tam byl kamarád a líbilo se mu tam.Kam jezdíte na ty koně?Chceme taky někam jet a ještě nevím,jestli to Maďarsko nebo někde tady.Cesty se nebojím,s Adamem jsme jeli ve 3 měsících na týden na lyže do Krkonoš a zvládnul to v pohodě.Krásně tam spal:slight_smile:
Plínky bych taky neřešila.Neboj,on si k tomu dojde.Moje mamka vždycky řekne,máš nějakýho kamaráda,kterej to dělá do plínky:slight_smile::slight_smile:My taky pořád kakáme jen do plínky.On ví,že děti chodí na nočník,ale on prý není dítě.Pokaždé se ho zeptám,ale nenutím.Na lidi kašli,co je jim do toho.Když jsme byli mimča my,jakmile jsme se posadili,už nás dali na nočník a podívej kolik lidí má dneska problémy se zádama ..... Podívej,jak se ti hezky rozmlouvá,pak ti najednou nebude chtít ani plínky,uvidíš.
U nás je to zatím dobrý.Matýsek v noci spinká.Večer nakojím,pak jednou v noci a pak až ráno.Ale fakt je,že dneska jsme vstávali před půl pátou:frowning2:Jinak vstává okolo té páté,ale zjistila jsem,že když ho po kojení nechám ležet v posteli,tak třeba ještě půl hoďky dá,někdy i hoďku,tak se stihnu v klidu nasnídat.Jsem už zvyklá vstávat v těch pět,tak prostě neusnu a radši si dám v klidu čaj.Ale je třeba taky schopen celej den nespat.Třeba v sobotu to tak měl a pak jsem ho od tří až do večera měla jen u prsu.
Ale musím ho pochválit,krásně pase koníčky.Na loktech to zvládá už v pohodě,někdy se mu dokonce podaří být na dlaních.A je strašně ukecanej.Jak na něj mluvíš,tak se prostě směje a vydává zvuky jakoby s náma chtěl mluvit.Moje mamka je z toho naprosto hotová a manžel vždycky říká,že čeká,kdy mu řekne nazdar tati:slight_smile:Adámek byl na tohle taky šikovnej,ale takhle brzy rozhodně nezačal.
Adámek je naštěstí v pohodě.Je hrozně ukecanej a buď pořád něco povídá nebo zpívá.Včera nám s Matýskem dělal divadelní představení.Museli jsme se posadit a on nám zpíval,tancoval nebo předváděl říkanky a my mu museli tleskat:slight_smile:Fakt mu hodně dala ta školka.Jsou tam starší děti,takže vidí,že něco dělají a chce to zkusit taky.Třeba se oblíkat.Jen si minule místo trenýrek oblíknul tričko.Strčil si nohy do otvoru na hlavu a měl to jako sukýnku.Jenže jsme mu nemohli vysvětlit,že je to tričko.Když jsme mu to chtěli normálně oblíknout,tak nechtěl,protože jsou to prý trenýrky :grinning: Jen v neděli ležel s Matýskem v posteli,četl mu říkadla a pak ho najednou kousl do prstu.Matýsek samozřejmě řval jako blázen a Adámej ni řekl,že prý ho chtěl papat.On prostě nedokáže rozlišit,co si může dovolit k nám a co k němu (i když kousat nesmí nikoho).Jinak samozřejmě zkouši,co vydržíme.Kamarádka mi radila,ať počítám do tří,že to zabírá.Jenže já začnu počítat,jedna,dva a Adámek začne tři a počítá do deseti.Nechápe,že to není hra.
15. čer 2011 v 06:44  • Odpověz  • To se mi líbí
No páni... kde brát ten čas.... mm je nervní chová malou Eli spí... a já abych odsud zas rychle vypadla. :unamused:
@sharon2 jsem ráda že nebudete muset na žádnou operaci a pod.... a držím palce ať je z toho brzo venku. Jůli si zvykne a bude poho. Někde jsem slyšela že po druhém roku přichází mimipuberta - tak to asi bude ono. :wink:
@janulava ad plenky - asi bych to taky řešila v hlavě... nedalo by mi to, ale je hodně pravdy v tom co tu holky píši...
@llllucka nechávám - pokud jsem já vzhůru a někde kde ji slyším příp. vidím - nemám s tím problém, kdybych šla spát tak leda s monitorem (ale ten nemám). Pokud mu to tak víc vyhovuje.... proč ne. Kló mi tam spává při rýmách. A když už se nedalo nic jiného dělat a já spát potřebovala a ona chtěla na břiše, tak spala na mém břiše. Jediný způsob jak i ve spánku mít jistotu že bude v pohodě. Říká se že když dítě cítí že dýcháš ty tak ho to napomene aby dýchalo taky údajně je míň apnoe pauz (nebo jak se to píše) když mrně cítí někoho u sebe ve spánku.... Takže já si to tak riskla. A jo spát jsem tak dokázala - únava mi jinak nedala. :slight_smile:
ad úklid - nemám, vadí mi to, ale co nadělám.. uklidím si až si odpočnu :grinning:

jinak - u nás jede - "já su miminko" a chce se chovat. Rve si moje vlasy do pusy, jak se k ní ohnu. ustavičně si do pusy rve svoji ruku. Dokonce témeř ve třech letech "pase koníčky"..... co dodat - co jedna to druhá. Ještě že to nefunguje obráceně :grinning: Jediný co jí asi nezávidí jsou plinky. V kočáře ji občas vozí mm. Posledně se mu posadila a jak měla z toho hlubokýho nohy ven tak ho okamžitě začala převracet....
A perlička na konec - pomáhala mi dnes sbírat jahody - učím ji že má trhat jen tu opravdu zralý a ty ožraný od slimáků ať dává do vedlejší misky.... a ona mi hlásí "mami já utrhla tu ožralou..." Takže po dnešku už je mi jasný proč jsem tak hotová když si dáme odpolene jahody... oni sou totiž ožralý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. čer 2011 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 no Šári, moc vám v té nemocnici nepomohli :unamused: Nezbývá než doufat, že se to Ondráškovi brzy samo upraví a budeš mít klid - toto je fakt o nervy :pensive: :pensive: :pensive: Skoro si říkám, že bylo lepší, co jsme měli my, Maty sice musel jako mimčo prodělat operaci, ale měl jen nějakou lehčí narkozu a pak jsme měli svatý klid!! :pensive: Tak se držte, musí to být fakt záhul :zipper_mouth:
jj, Maty taky dokáže neskutečně provokovat a ještě líp odmlouvat!!! A jeho nynější nejčastější výmluva, když se mu něco nechce dělat - "bolí mě bříško, musím odpočívat" - no co mu na to mám říct, když to sama používám, že :rolling_eyes:
ad myčka - já už se holt těším, až to nádobí budu "jen" skládat do myčky - navíc mám ten dojem a taky pevně doufám a věřím, že manžel v rámci pomoci to tam bude rád skládat sám - ptže mýt to ho taky velice nebaví!!! :sweat_smile:

@llllucka Luci, nerada to přiznávám, ale Maty spal na bříšku cca od 3.měsíce běžně - a to byl nedonošej a "problémovej", ale jak byl na zádech, tak se furt budil, jak máchal ručkama, nevydržel ani uvázanej napeveno v zavince. Nejdřív jsem ho tak nechávala spát jen přes den, když jsem byla vedle něj, ale pak i v noci- prospal tak v poho celou noc :pensive: :pensive:
Matýsek je šikulka s těma koníkama a se spaním v noci :dizzy_face: a Adámek teda taky - jak píšeš, školka dělá hoooodně!!! :wink: někdy si říkám, at už je v ní Maty taky :sweat_smile: ale stejně si říkám, i přes to, jak ty děti umí zlobit a vztekat se a tak, tak je to ted takové super období - Maty si taky furt zpívá a chce se učit písmenka a je fakt jak prázdná nádoba, která chce naplnit - strašně mě to těší, že je tak zvídavej a učenlivej. a je s ním sranda - neustále si plete rody - takže o sobě mluví pořád v ženském a o mně v mužském :sweat_smile: pořád něco komentuje, opakuje si, co se naučil - a nejlepší je, že já ho něco učím a on jakože ne a pak, když myslí, že ho nevnímám, tak ho slyším, že si to pro sebe říká :dizzy_face:

@lanka no máte veselo, holky!!! :sweat_smile: miminko u nás taky funguje - když se chce Maty nechat krmit, což je bohužel každý den min.jednou - co bude, až se opravdu mimi narodí - ví bůh :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Myslím, že Elence taky hodně pomůže školka, že? :wink:
15. čer 2011 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun odávám se že školka hodně pomůže mě... :grinning: :wink:
16. čer 2011 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka tím líp - o to přesně jde :wink: :grinning:
16. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky, vy máte ty kluky šikovný! A to jsou jen o 3 týdny starší. Ten náš budulínek skoro pořád spí (když nemá bolení). Ale je fakt, že když je na bříše, tak se snaží držet hlavičku, ale bimbá mu ze strany na stranu, nahoru dolů :grinning:

lanko...ožralý jahody jsou super..... Juli se chce taky víc chovat (hlavně když kojím) a krok zpět máme v jídle -dřív jsem pomáhat nesměla, teď naopak chce krmit. Naopak se ale začala úplně sama oblékat (obouvání funguje už dlouho :wink: ). Dnes ráno za mnou přišla do ložnice už v tepláčkách, jen na tričko nedosáhla. Ale nevýhodu ta její oblíkací manie má - velkou spotřebu ponožek a kalhotek - ona si je totiž po odpoledním spaní převleče a pak teprv přijde dolů :grinning:

písničky, tancování.......taky miluje. Momentálně nejoblíbenější jsou Ovčáci, čtveráci, a pak Lucka Vondráčková :grinning: vzhledem k tomu, že s Míšou na ně trsají každou chvíli, tak její písničky pozná bezpečně - v úterý křičela v autě Luckááá asi po 4 tónech písničky :grinning: haha, manžel se s ní dohadoval, že to určitě není - a prohrál

llluci....Míša spala od nějakých 6 týdnů jen na břiše ( a bez monitoru či mojí přítomnosti - před 10 lety to byla doporoučovaná poloha :wink: ). Na zádech prostě neusnula. Juli na břiše naopak spát neuměla tak do roka. Ondrášek vypadá opět na břichospáče po mamince :grinning: Stejně jak u lanky...když je mu zle a já odpadám, spí mi na břiše,občas ho tak nechám spát i v košíku, ale jen když jsem u něj.

Jinak jsem včera popisovala dětské dr náš úterní výlet do nemocnice, tak byla velmi překvapena - prý čekala, že kvůli té nedělní apnoetické pauze (jak to nazývají) si nás naopak v té nemocnici nechají a udělají mu kompletní vyšetření (zvlášť když se jedná o mírně nedonošeného 4týdenního kojence a poslala jim papír od záchranky). Prý jsme narazili na velmi laxní lékařku....co na to říct....
16. čer 2011 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka.koukám,že máte doma veselo:slight_smile::slight_smile:

@sharon2:Šári,tři týdny jsou u mimin hodně znát.A Ondrášek má chůďa co teď dělat se sebou.A za chvilku se to zlepší (myslímm to držení hlavičky)uvidíš.A jak jinak bojujete?Doporučila vám teda ta dětská ještě něco?
17. čer 2011 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 co doktor to jinej názor... co dodat? Asi leda předem vědět co chci a dupat si na tom. Jenže to by jsme museli mít lékařské vzdělání a poslední dobou mi přijde že vůbec komplet vzdělání na úplně vše. Páč co nevim - to mi nikdo neprozradí... Taky ten svět kopnout pod koleno občas. :unamused:
Jinak závidím to spaní - to s Eli neznám. :wink: Vy už jste nějak pořešili auto - aby jste tam dostaly všechny tři děti?
@llllucka No máme - ale to nejspíš my všechny. :grinning:
17. čer 2011 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 co dodat k té dětské nemocnici, že :rolling_eyes: snad bude Ondrášek brzo v pořádku, já myslím, že ty 3 kg jsou "magický" a že jde pak vše líp :wink: a hlavně ho neposuzuj podle kluků tady - ty jsou narození v termínu a hlavně s úplně jinou váhou než vy - takže ten rozdíl mezi nimi je jen logicky větší - ale Ondra vše dožene, času má na to dost :wink:
Juli je moc šikovná s tím oblíkáním, Matyho to nebaví a je to znát - fakt s tím dost bojujem :unamused: A obuje si sám pouze sandálky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lanka dnes si vše najít někde netu a pak to chtít - a i tak je to špatně!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc i na tom netu člověk kolikát najde tak protichůdné názory, že čert aby se v tom vyznal :pensive:
17. čer 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
tak zítra ráno vyrážíme k našim, já tam zůstanu a MaM pojedou na chatu, tak jsem zvědavá, jestli se vrátíme 3 nebo 4 :slight_smile: Budem se vracet až někdy v týdnu, M.má dovču, tak si to prodloužíme. :wink: Mějte se tu a kdyby něco, dám vědět na mobil - na koho mám :wink:
17. čer 2011 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
http://www.sbazar.cz/prodam-koupim-aukce.html?user_ID=3845389

Holky kamarádka rozprodává mateřské centrum...
17. čer 2011 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
janča už je pryč, no snad si užije klidných pár dní :slight_smile:

lani....ono to odpol. spaní je takový všelijaký - někdy lehne a spí během pár minut, někdy si tam hodinu povídá a pak usne, někdy neusne vůbec - ale i ta hodina kdy si sma bez asistence hraje, je fajn :wink:
auto jsme nepořešili....u nás (tím teda myslím mého muže) se totiž NIC neřeší, dokud není přinejmenším za 5 min.dvanáct, většinou spíš když už je pozdě :angry: a zatím je škola, všichni vlastně dohoromady nikam nejezdíme. Min. víkend, když už nám povolili jít ven, jsme vyrazili do Zoo, tak Míša jela bez sedáku - má 140cm a ta prostřední část je trošku vyvýšená,tak to i šlo, ale stejně to auto je prostě dělané jako limuzína - 2 velké sedačky jak křesla, takže je to v prostředku dost nepohodlné. Nevím jak to chce manžel vyřešit. Nejlepší by asi bylo, kdybych začala řídit a pořídili jsme druhé menší auto, protože pořizovat velikánské, které hodně žere, většinou by s ním manžel jezdil sám a pro nás všechny jako rodinu by bylo využité málokdy, je asi nesmysl. Jenže jak se přesvědčit, že se nebojím řídit......to po tolika letech není nijak jednoduché......
A nějako jinou značku než lanciu (která by měla líp vyřešený zadek) ten můj chlap nechce. No, ale nějak to budem muset začít řešit, jinak nebudem moct ani do Čech k rodině, ani na Slovensko na dovolenou, jak jsme chtěli.....

llluci....dětská nám nic dalšího nedoporučila. Máme klasiku při refluxu - Nutriton (já ho teda nedávám do odstříkaného mlíka, ale po lžičce během kojení jako gel), menší dávky, častěji kojit, probiotika. Po tom nutritonu se mu mlíko v žaludku tak hrozně nesráží,zůstává tekuté, takže když mu při blinkání zaskočí a začne se i dávit, tak to rozdýchá sám. Ale stejně ho hlídáme, nenecháváme ho samotného v místnostni ani v kočárku na dvorku.
18. čer 2011 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:jak se daří,už je to lepší?

My auto na 3 děti máme,je tam 6 plnohodnotných míst,ale věci pro 3 děti by se nám asi do kufru nevlezly:slight_smile:

Tak jsem se dneska opět pozastavila nad tím,jací dovedou být doktoři blbci.Už jsem tady psala,jak se bratranci narodila se srdeční vadou holčička.Teď k tomu byla hospitalizovaná kvůli krvácejícímu průjmu.Místo,aby nejdřív zkusili,jestli nemá problém s přijímáním mateřského mléka (což mě osobně připadá jako první možnost),tak chudince dělali všechna možná vyšetření,aby nakonec všechno vyloučili a přišli na to mléko.Navíc vystresované matce prvorodičce,která neustále s malou běhá po doktorech a užila si svoje řekli,že je dítě vývojově opožděné.By mě zajímalo,jak na to u dvouměsíčního prcka přišli.Takže mamča to samozřejmě oplakala a psychicky to nezvládla.
20. čer 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mi právě došla smska od Janči:dnes v 16:23 se jí narodil syn Radek, 49cm a 3,49kg.Oba jssou v pořádku.
Mooc gratulujeme:slight_smile:
22. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek