• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Taky moooooc gratuluju a vitam dalsiho klucika do party! :dizzy_face:
Jsem to zrovna chtela napsat, Lucka byla rychlejsi :slight_smile:

Omlouvam se, nestiham nejak reagovat,ale ctu vas! Manza je furt v prachu :((, tak vecer padam total ko :( Dekuju moc za podporu a povzbuzeni ohledne tech plen, jste zlate :dizzy_face:
Šári, jsem moc rada, ze Ondrasek na operaci nemusi, moc drzim pesti, at to brzo prejde a trapite se co nejmin!
Nejde jit na vysetreni jeste jednou k jinemu. dr.? Pro jistotu?
A k tem doktorum, mam pocit, ze jim po stavce a pridani penez hodne stouplo sebevedomi, ale pece sla dolu. Je tech jejich kiksu v mem okoli ted nejak moc. A o jejjch nadrazenem chladnem pristupu ala "ja jsem Buh" ani nemluvim.... Je to des. Jak muzu kontrolovat neco, o cem fakt nic nevim a jsem odkazana jen na ne :angry:
22. čer 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janče velikááááánskááá gratulace, Vítáme Radečka.

Tak Klo bude tentokrát jediná mimiprincezna na srazíku - mimochodem, mohly bychom o prázdninách nějaký spáchat :dizzy_face:

Janulava...to jsme na tom stejně, ten můj chlap je taky furt pryč.
Jinak u nás někdy lépe, někdy hůře. Julie má teď rozdvojenou osobnost. Je hrozně hodňoučká,roztomilá, rozumná.....a pak jako by jí v hlavě cvakl přepínač a vztekne se kvůli totální blbosti. Hlavně večery jsou u nás hlučné - O. mívá pravidelně 2-3hodky bolení, Juli je unavená takže o to protivnější. Horko těžko hledám v 11 večer energii na učení. Jestli projdu tímhle semestrem, tak to bude zázrak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:

llluci....co máte za auto? jinak když jsou v autě 2 sedačky a třetí se nevleze, tak být nemusí, jen dítě musí mít nad 3 roky. Spíš jde o to, že je to tam na delší jízdy hodně nepohodlné.

Lanko...jak je u vás?
23. čer 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, všechny zdravím od Janči, jsou s Radečkem v porodnici v Šumperku, nestihli se už vrátit do Brna podle plánu :grinning:

@sharon2 Šári, tak u nás je taky období vzdoru. I když ještě mám pocit, že se Kuba vzteká celkem normálně (žádné válení po zemi a podobně), spíš je teď takový ufňukaný, řve a brečí taky kvůli každé pitomosti a já z toho tady lezu po zdi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak není po jeho, je zle. Přijde mě strašně umíněný a abych měla občas klid, tak mu docela ustupuju, což asi není dobře :rolling_eyes: Jinak je taky hodnej, milej a šikovnej, když má světlou chvilku :sweat_smile:
Tý jo, jestli se tady v tom vztekacím cirkuse ještě máš učit, tak klobouk dolů a držím pěsti, ať zvládneš, co se dá!
Jinak k autu, my máme VW Passat kombi a když jsem jela z porodnice, seděla jsem mezi sedačkama kluků vzadu a vlezla jsem se tak jen na půl, pohodlí žádné, seděla jsem jaksi naštorc, tohle pro tři děcka v sedačkách vzadu vůbec není. Člověk by řekl, že je to celkem prostorné rodinné auto a prdlačku :sweat_smile: I když jsme někam vyrazili se známýma a seděli jsme vzadu dva dospělí a Kuba v sedačce, tak taky místo pro nás nic moc. Na podzim asi budem mít Octávku nebo Superba kombi, tak jsem zvědavá, jak to bude tam, ale pochybuju, že to bude o moc jinačí, když Škoda i VW je stejná výroba...

Pro sraz bych byla, ráda vás všecky poznám na vlastní oči :dizzy_face: Asi až Janči skončí 6nedělí? I když ta doprava někam bude masakr. My máme jet př. týden na slezinu do Lužánek, děsím se cesty v MHD už teď :confounded: Aspoň, že je to pro nás všechny zadara, obávám se, že bych nějak v tom zmatku neudržela, že mám ještě cvikat lístky :grinning:
24. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka omlouvám se, že odpovídám až teď, nějak mě to vypadlo :confounded: na ty koně jezdíme do Jeseníků, do Vernířovic. Je to mezi Šumperkem a Velkýma Losinama. Není to žádný luxusní bydlení, spíš takového chalupového typu. Dole bydlí majitelé a nahoře v podkroví jsou tři pokoje, každý má svou sociálku, kuchyň je společná. Všechno zařízení je už starší, ale je tam božskej klid, majitelé v pohodě, z okna koukáš na koně na louce :dizzy_face: Jezdíme tam už strašně dlouho. Majitel chová huculské koně, dělá jak jízdy pro začátečníky na jízdárně, tak jízdy v terénu a taky několikadenní vyjížďky po hřebenech. My jezdíme většinou jednodenní výlet na konci týdne, jako zakončení dovolené a je to naprostá paráda :slight_smile: tady je odkaz http://www.ranch-m.cz/

No a teď v neděli odjíždíme na Slovensko. Jedeme ke Komárnu, takže určo půjdem do termálu ve Velkem Mederu a možná zajedem do Maďarska. Už se těším a zároveň děsím. Snad to přežijem v pohodě a Filda se dobře aklimatizuje. Jinak Luci, my jedem na dovču na Sk už po 3 a vždycky jsme byli fakt spokojení. Dokonce si myslím, že úroveň pohostinství a ubytování je tam lepší než u nás. Děti byly vždy vítané, prakticky jsme nenarazili na nepříjemnou a otrávenou obsluhu v restauraci nebo třeba recepční v penzionu. Narozdíl od zkušeností z Čech :unamused: . Akorát to balení, to teda fakt nesnáším..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jak se jinak všichni máte? Koukám, že tu vedu monology :grinning:
27. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

Jani...my se máme střídavě. Ondra buď celý den a noc prospí nebo probrečí...podle toho, jak mu je. V sobotu jsme byli na výletě a začal se nám zase dávit a dusit, neděli celou probrečel, bylo mu špatně /přitom jsem nejedla nic zvláštního, fakt nevím, po čem to moholo být/, pak od neděle od jedenácti do dnešního rána do 2 takřka prospal - vzbudil se jen na kojení, chvíli koukal a zas vytuhl. Byli jsme na odběrech, to teda prokřičel, ale 5 min. po tom zase spal....odpoledne se ze spaní začal zase dávit, a pak zase usnul..... no a od dvou ráno se zase kroutí, nemůže se vykadit :unamused: V 5 jsme vylezli, tak jsem mu trochu pomohla rourkou, a teda stolice vůbec nevypadá jak míchaná vajíčka :unamused:
ad učení....asi se školou končím, nejsem schopná se naučit angličtinu a v pátek jsem neudělala zk. z did. čj. Fakt na to v noci nemám už energii. Ve čtvrtek jsem usla v sedě, s papírama a zvýrazňovačema v ruce - podotýkám, že otevřenýma, chystala jsem se začít podtrhávat - přišel manžel, prý na mě mluvil, pak mi ty fixy i papír vzal z ruky - já nic, probrala jsem se, až když se mnou zatřepal.....koukala jsem jak vyoraná myš a nevěděla co se děje :grinning: :grinning: a v tomhle stavu se snažím donutit mozek, aby bral informace........

Dovču na Slovensku si užijte, my snad pojedeme koncem prázdnin na Oravu. Mě nevadí balení před dovolenou, ale nemám ráda to vybalování po návratu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak před náma je vysvědčení :wink: Míša prý snad bude mít samé 1, tak jsem se divila, vzhledem ke známkování p. uč. jsem to nečekala........částečně jako odměnu dostane velkou zahradní trampolínu - ale fakt jen částečně, já jsem proti velkým dárkům za vyzo, tohle jí ale slibujeme už 2 roky, navíc si na ni přispěje z našetřených peněz :wink: tak se snažím vybrat ne moc drahou, ale zas aby se po jedné sezoně nerozpadla. Kdybyste měli tip, sem s ním :slight_smile:

zdravím Janulavu a Radečka :slight_smile:
28. čer 2011 v 06:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Šári,koukám,že bojujete,jak se dá.S Radečkem ti nepomůžu,z toho prostě musí vyrůst (takže jen držím palce,aby to bylo brzo),ale s trampoškou jo.Mamka teď kupovala pro Adámka,tak se jí poptám.Byla jí doporučena,že opravdu vydrží a mě nepřišla ani nějak moc drahá (oproti tomu,co jsem viděla v obchodech).
Auto máme Hondu FR-V a já jsem s ní max. spokojená.Můžu jezdit s klukama vzadu.manžel má Renaulta Megana kombíka,má super kufr,ale dozadu za nima nelezu.Jela jsem už i v Octávce combíku a sice se tam vejdeme,ale je to hodně nepohodlný.Fakt jen na krátký vzdálenosti.Člověk má problém se zapnout.Ale až budeme kupovat pak nový auto,tak vůbec nevím,co to bude.Manžel tvrdí,že nějaké SUV,abysme měli pořádnej kufr i hodně místa.
Šári:co vám řekla dětská,jak dlouho mají obvykle děti tyhle problémy?Se školou si nic nedělej,přerušíš a až se to uklidní,tak se do toho zase pustíš.Takhle by ses z toho zbláznila.

@janulava:děkuju za kontakt,a kam jedete na Slovensko,My tam jezdili na lyže,ale cena tehdy opravdu neodpovídala nabízeným službám.Ale to kolikrát ani v ČR,to je fakt.My nakonec jedeme do Špindlu.Ani mě nenapadlo někam jet,ale manžel to navrhnul,tak jsme jen vybrali a jedem.Je to hotel dělanej pro děti,mají i dětský klub,snad se tam bude Adámkovi líbit.On teď společnost dětí vysloveně požaduje,tak prázdniny asi budou krušný.Našli jsme i super hotel v Rakousku,kde je to opravdu hotel pro děti se vším všudy (mají i mini zoo),ale je to daleko,tak se tam asi vypravíme příští rok.Dneska jdu s Matýskem na očkování a vyzvednout Adovi razítko do školky.Zítra jdeme na pohovor.Naše miniškolka už totiž nebude fungovat,tak jsme narychlo řešili,co dál.Dávat ho na chvilku do jiné miniškolky a pak zase do školky se nám nechtělo,tak jsem manžela pověřila,aby se šel zeptat,do soukromé školky v Kohoutovicích na kterou jsme dostali dobré reference,ale taky info,že mají na 1,5 dopředu plno.Tak jsem mu nařídila,že musí podlízat a uplácet zubařskýma službama a oni tam náhodou měli poslední volné místo,tak to ani nebylo potřeba.Jen teda dotazník,co jsme dostali je děsnej.Třeba,jakej byl porod .....
Jani:kam jste chodili plavat s Kubou?Já teď řeším plavání pro děti.My s Adou chodili do Filie,ale tam mi vůbec nevyhovuje rozvrh,tak musím hledat něco jinýho.
28. čer 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava monology neřeš..minimálně to téma nemusíme lovit x stránek v zadu.... :grinning:
Jsme zavaleni povinnostmi a stíháním co by jsme měli stíhat... a jedinej čas kdy bych mohla k PC je večer až Eli usne a to mi zas Kló visí u jídla takže se s ní nedá psát.... :unamused: Takže nějak tak...
Pro srazík určitě jsme - jen by u toho nemusel být tak děsnej hic.... a zároveň bych měla pár návrhů kam... teda v závislosti na ostatních - mi máme dojezd "kamkoli" Moc se nám líbilo hřiště blízko Sevastopolské (starý lískovec jestli se nepletu) je to venku ale není se tam moc kam schovat do stínu. Ti starší už by se tam vyřádili pěkně...
a druhé místo máme zálusk navštívit dětské hřiště mraveniště na přehradě (nikdy jsme tam nebyly ale docela si to lidí chválí) Ale nebráníme se ani jiným nápadům.
Na dovolenou jsme zatím co se narodila Eli kašlali... a letos se na ni vykašlem opět... takže nic neporadím :grinning: Prachy vrážíme do baráku a mě se při představě balení ježí chlupy na zádech - to si raději počkám až nebudem muset sebou táhnout takový kvanta věcí pro mrňata.... :wink:
28. čer 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:v mraveništi si asi moc nepokecáme,tam budeme lítat za dětma.Ale my se přizpůsobíme.
Já taky nesnáším to balení.Mám z toho hrůzu juž teď.To zase bude krámů.
28. čer 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
To budem lítat všude leda by jsme ty starší nechali doma manželům což asi neklapne.... :grinning:
28. čer 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
sraz - ani jedno místo neznám, ale vlakem a MHD dojedu kamkoliv, takze je mi to jedno, nechám výběr na Vás, co znáte :slight_smile: ale něco pro starší by bylo fajn, pokud možno přehledné a bezpečné :grinning: :wink:
Jen my jsme na prázdniny docela vytížení, zatím určitě můžeme 12., 14. a 15. července. Pak už to bude horší.

llluci...kterou sokroumou školku jste vybrali?
Taky přemýšlím jak s plaváním, od září bych chtěla jezdit s oběma, tak bychom potřebovali aby na sebe navazovali mimina a pak tříleťáci. Doufám, že to ve Filii půjde, ostatní je pro mě na dojezd horší.
Ale kamarádka chodí v Kohoutovicích a je spokojená.Jednou jsem tam byla s ní nakouknout - Bazén větší, hodina 45min, ale sprchy teda horší než ve Filii, celkově mi ten prostor přišel menší a v horším stavu. Jestli si to dobře pamatuju, tak herna byla větší, ale přes chodbu od sprch /takže tam nenecháš dítko běhat ani ležet když se převlíkáš/. A šatny si ani nevybavuju, asi byly někde u těch pidisprch. Bylo to tam hrozně maličké.

29. čer 2011 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme na šestitýdenní prohlídce, tak Ondra má "už" 51cm a 3,61kg Brala mu krev, tak má ještě pořád zvýšený bilirubin a je trochu chudokrevný. Kvůli tomu zažívání to ale zatím řešit nebudeme. A protože měl zase dvakrát problémy s dýcháním po blinkání, tak nás doktorka posílá opět do dětské, tentokrát na gastro, prý ať ho pořádně prohlídnou, aby bylo jisté, že je to jen ten reflux. Tak jsem zvědavá, jak dlouho budeme čekat,objednání je prý na dýl.
29. čer 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad to plavání.....slyšeli jste o plavání Hastrmánci? pro mě nepojízdnou je to o ničem, ale líbí se mi, že hlídací doprovod může do whirpoolu :wink: http://www.hastrmanci.cz/index.php?stranka=uvod

29. čer 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:šári,tak to je mi líto.Doufám,že vás brzo vemou.Je tam totiž objednací doba na několik měsíců.Vím to,protože tam možná skončíme s Adámkem,pokud se to zvracení nevyřeší a doktorka mi říkala,že jí tam vypadla maminka,co měla termín v září,tak by nás tam kdyžtak dala.
My jsme byli včera na první hexe.Maty má 62,5cm a skoro 6,4kg:slight_smile:
Šári,.my jsme školku ani nevybírali,ono je v Brně i v těch soukromých dost narváno.V dubnu otevřeli školku v Kohoutovicích.Od nás je to relativně kousek a manžel to má cestou do práce.Je to asi nejlevnější školka v Brně -4500/měs. bez jídla.Za miniškolku jsem dávala 200/3-4 hodiny,takže cenově je tohle výhodnější.Co jsem slyšela,tak si to tam zatím maminky chválily a manžel byl z obhlídky taky spokojenej.Máme jít dneska na zápis,ale Adámek má teplotu,tak nevím,jestli to neodpískáme .

Šári.tak Filii můžeš asi odpískat.Kvůli tomu vybírám jiné plavčo.Jediný termín,který jsem dostala je pondělí 11:30 Adam a 13:00 Matýsek.Musím jezdit s manželem,protože samotnýho bych tam nenechala ani jedno dítě a manžel si volno v práci brát nemůže.A taky Adámek bude v té době ve školce.Nevíš,jestli nedělají i nějaké plavčo v Kuřimi.V těch Kohoutkách to trochu znám.Ono to zázemí není nikde tak dobré jako ve Filii,bohužel.A ve většině plavání berou děti až od půl roku.Kdybys něco našla,tak dej,prosím,vědět.Díky.
Jsem taky určitě pro,aby tam byly všechny děti:slight_smile:Ale to mraveniště je opravdu dost nepřehledný.Já na normálním hřišti Adámkovi za zadkem nestojím,ale tady bych ho samotnýho nenechala.Ale říkám to jen z dohledu,protože jsme tam taky ještě nebyli,jen to vždycky vidíme,když jdeme na přehradu (ono jako na potvoru je vždycky horší počasí a mraveniště je zavřený).
29. čer 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, do Filie jsem volala, tak nám našla paní ještě tuhle kombinaci - úterý v 11:15 Julie a ve 12:00 Ondra. No já budu jezdit na 99 procent sama. Spoléhám na to, že Ondra vydrží koukat v sedačce a Juli si u bazénku tu půlhodinku hrát vydrží v pohodě. Tak jsem to předběžně zarezervovala, ale ještě koukám jinde.
Kamarádka chodívala na třídu Generála Píky a myslím, že byla spokojená. Zkusím to ověřit.
V Kuřimi plavčo je a teď jsem zjistila, že dokonce ze dvou plaveckých škol - ale brněnští Plaváčci mají na stránkách napsáno děti až od 1 roku ( http://www.plavacci.com/kde-kdy-plaveme.php ).
A pak Bublinky, ale nepochopila jsem, který ten kruz je pro kojence s rodiči. Asi to chce zavolat. http://www.plavani-kurim.cz/ Pro mě je Kuřim nevyhovující, protože od vlaku je to dost daleko.
29. čer 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my jsme taky plavali ve Filii. Chtěla jsem zase, ale jak tak koukám, asi bude to problém to sladit. U nás taky nehrozí plavání přes den v týdnu a víkendy mě moc nevyhovovaly. Přemýšlela jsem, že bych s Fildou jezdila v době, když bude Kuba ve školce a s Kubou pak chodil manžel o víkendu. Nedovedu si představit, že by si Kuba v klidu hrál sám u bazénu :sweat_smile: Je mi jasný, že by za mnou chtěl skákat, vod miluje a nejsem si už ani moc jistá, že by Filda seděl v autosedačce. Teď nám začlo období, že pokud bdí, tak se chce nosit a bavit, nevydrží nikde jen tak ležet sám a koukat, to ho nebaví. Když to dělá teď, mám trochu obavy, co bude dělat za pár měsíců :grinning: Nejradši bych chodila s Kubou plavat já, bavilo mě to s ním v tom bazénu. Ale asi to nechám na ty víkendy, aby nám manžel dělal doprovod. Zamluvit to zkusim až od září, oni se lidi nahrnou a pak jich taky dost odpadne, až dojde na věc. Já ani jinam než do Fílie nechci, Kuba je tam na tety zvyklej i na prostředí. No, muím to ještě stejně probrat s manželem, páč dvě plavání už teda z rodičáku asi neutáhnu, tak jak do uděláme. V kuřimi plavání je, byli jsme tam několikrát o víkendu a mají tam k dispozici plavací pomůcky z toho kurzu pro děti. Ještě vím, že plavou tady v Řečkovicích v Kennyclubu. Chodí tam švagrová a je spokojená. Mě teda nevyhovuje, že se musí potápět s dětma i dospělej, je to součástí nějaké jejich metody, to nesnáším, ani neumím :rolling_eyes: , takže pro mě asi neee :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Šári, hlavně, ať je malej v pořádku a zjistí se, co mu vlastně je!
Jinak já bych aji byla pro maraveniště, nikdy jsme tam nebyli a zrovna o víkendu jsem přemýšlela, kde to vlastně je. Akorát teda trasa je celkem dlouhá MHDčkem. Ale Sharon to má asi taky náročný, jako neřidič. Já osobně bych asi byla radši venku, kdfyž je hezky, kavárny podle mě můžem nechat na zimu. Ale podřídíme se. Ráda vás poznám, tak je mi jedno kde :slight_smile: My jsme v červenci pryč 3-6.7. a pak od 25.-29.7. Takže ty data, co uváděla Sharon můžem :slight_smile:
Luci, teď jedeme sem http://www.penzionzlataryba.sk/ Jeden den pojedem do termálů, akorát já se koupat nebudu moct. Jednak bych teda své vorvaní tělo asi stejně do plavek nevyslíkla :confounded: a druhak, když jsem si plavky zkoušela, nějak mě jsou malé jejich vršky, dost málo mě zakrývají :sweat_smile: . No a protože opravdu nejsem belohorcová, tak mám asi s koupáním pech. Páč lítat s těma svěma po městě a shánět, co by mě sedělo, na to nemám :frowning2: Jsem naznala, že tentokrát bych opravdu musela podprdu opravdu zkusit.
Jo a ještě by vás mohlo zajímat, nechávala jsem si připsat Fildu do pasu a děti zapisují jen do 30.6.2011. Od tohoto data už musí mít svůj vlastní pas, i úplný mimina :confused: Zapsání dětí platí jen rok do 30.6.2012 a pak už musí mít taky svoje pasy. No, řeknu vám, nedovedu si představit, jak se fotí mimino, posléze třeba jednoročák, když by byl jako Kuba, tak absolutně neposedí a nebude spolupracovat. Chudery úřednice...Jako zatím nevím, jakou platnost ty pasy budou mít, ale vzhledem k tomu, že se ty malé děti rychle mění, focení podle mě pozbývá na významu, ani jak to bude finančně. To zapsání bylo na počkání, protože jsem tam měla už před tím zapsaného Kubu. Pokud byste zapisovali poprvé, tak to trvá tři dny. Novej pas myslím měsíc. I když pro ty děcka asi dýl. Včera o tom byla reportáž ve zprávách, že oni ještě potřebují k vyřízení pasu potvrzení o státní příslušnosti, přičemž vyřízení této žádosti trvá taky měsíc. No, fakt zas papírování a lítání to bude, je to překvapivě nařízení EU :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. čer 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka @sharon2
jo a gratuluju k přibývání na váze. Krásně vám klucí rostou!! :slight_smile: My jdem do poradny až ve třech měsících, nechám to asi na konci července, po dovolené. Kdyby chtěli Filíka očkovat, ať případné reakce řešíme doma, v klidu. Luci, na jaký očko jdete? A chystáš se dát hexu a prevenar dohromady? Já bych mezi nima chtěla min. 14 dní rozestup, nejlíp měsíc. Ale nevím, co na to řekne Dr. A jaký budeš dávat ty pneumokoky (Prevnar, Synflorix nebo Prevenar 13)?
Jo a Sharon, máš můj obdiv, žes to s tou školou nevzdala už dřív, za této situace teda... Přesně jak psala Lucka, prostě si dej odklad a až se stabilizujete, tak to dokončíš. Určo je to lepší, než to nahánět takhle ve stresu, aby ses z toho nezhroutila :confused:
Jinak Filda se dopracoval k tomu, že kadí jednou za dva až tři dny, pomocí cvičení, což mě teda netěší. Ten poslední den je hodně nerudný a má docela tvrdý pupek :frowning2: Sám toho pořád ještě není schopen :cry: Snad se to fakt zlepší, až bude trávit čas na bříšku.
29. čer 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:díky za odkazy.Na tu Kuřim jsem právě koukala už dřív a podle mě tam plavání pro mimča nemají.Ale zkusím tam zavolat.Modřice mi přijdou už dost z ruky,ale zase by se mnou mohla chodit mamka,protože to má kousek.Plaváčky si chválila kamarádka a do kenny klubu chodí tuším sousedka,tak se jí zeptám.My to máme jako Janča.Matýesk sám nevydrží.Musí se na něj mluvit,to miluje.Teď ho teda trochu začalo bavit zrcadlo.A s Adámkem je to složitý-Loni spadnul do moře a chvilku na to u našich do bazénu,takže vodu nechce (dřív ji miloval).My jsme letos plavat kvůli tomu nechodili.Teď jsme ho už dvakrát dostali do bazénu,ale bude to trochu složitější,protože si bude muset zase najít důveru,že u nás je v bezpečí.Potápět se ještě dlouho nebude,to ani nechci,ale byla bych ráda,kdyby alespoň plaval.Sice má už 2,5 roku,ale budeme muset chodit s malýma dětma,protože naposledy plaval loni v létě.Nejspíš to dopadne,že s Matýskem budu chodit sama a s Adámkem budeme chodit oba.V té Filii by nám to v to pondělí vyhovovalo,protože to vede sestřenice,kterou přeci jen trošku zná,ale nechci ho kvůli tomu brát ze školky a komplikovat to manželovi.
Jani,co blbneš,je jasný,že po 2 dětech z nás nemůžou být modelky.Na tohle kašlu.Koupat se asi nebudu,protože někdo musí být s Matýskem a na mě musí být voda hodně teplá,jsem zmrzlík.Ale plavky si radši beru.Ještě jsem je nezkoušela,ale mám plavky z doby,kdy jsem kojila Adámka,tak mi snad vršek bude (loni mi byl velkej:slight_smile:)
Jani,Maty už má 1. hexu a ve 3. měsíci dám hexu i prevenar.Ptala jsem se na to a prý je to lepší dát to naráz (tuším,že jsem to i viděla v sama doma).Dávat budu Prevenar 13,má ho i Adámek.Připlácí se na to 360Kč,ale má to nejvíc kmenů.Budu i Adámkovi očkovat žloutenku,když teď půjde do školky.
29. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci..když bude Adámek s mladšíma, tak mám za to, že to šlo nakombinovat na víkend....ale nepamatuju si přesně. Mluvila jsem telefonicky s takovou starší krátkovlasou blondýnkou, chodili jsme k ní plavat, když byla Juli mimino a ona se fakt snažila najít co nejlepší kombinaci, tak mi jich říkala hodně. Ale myslím, že v tu sobotu to nějak vycházelo dvouleťáci a mimina. Jen nevím, jestli tam nebyl velký časový rozestup.....
Paní se snažila najít i takovou kombinaci, že by třeba někam přidali kurz miminek :slight_smile: prý kdyžtak ještě brnkne. Je blbý, že nemají ten rozvrh na netu aby se to dalo v předstihu rozmyslet.
Juli taky nebyla v bazénu od loňského podzimu a teď se mi začala bát sprchy, takže to asi bude boj.
Já si říkám, že když ho nakrmím, tak by po té 11 mohl spát :slight_smile: no uvidíme, jak to bude.
Janulava - moc nespoléhej, že bude v září volno tak, aby ti to vyhovovalo, já volala dnes a bylo dost nacpáno a zaplacené to má být do půlky července....
A dáváš malému nějaká ta probiotika?
Luci- Prevenar už se neproplácí celý? To jsem nevěděla....

a moje škola....ono už to přerušit nejde semestr končí teď v pátek, takže pokud mi nepovolí třetí zápis předmětu, tak jsem skončila. Už jsem z toho tak unavená, že je mi to i jedno........
29. čer 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 a ten přestup na jinou školu kde by ti uznaly už složené zkoušky co jsi tu kdysi zmiňovala?

Teda s plaváním jsme na tom bledě - Eli má stále ještě ty molusky co chytla loni v srpnu takže do veřejného bazénu nic. A Klaudii vezmem asi až na jaře... takže na rozmýšlení času dost. :slight_smile: aspoň už tady od vás budem vědět co a jak .
Jinak kló měla minulý týden taky první hexu + prevenar, celý se proplácí synflorix který má míň kmenů. Ale i tak jsou (prevenar / synflorix) dobrovolné a né povinné takže nemusí být.
29. čer 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka ty jo, tak to má Áďa teda dost blbé zkušenosti s vodou, snad se to u něj zlomí a bude si to plavání užívat. U nás Kuba plaval naposledy na konci března, chodila jsem s ním já. On má vodu fakt rád, ale je fakt, že po novém roce začal odmítat potápění a přestal skákat do vody. Začal se bát, i když blbou zkušenost teda nemá. Aneta lektorka říkala, že kolem těch 2 let to bývá a nemáme nic lámat přes koleno. Navíc Kuba chodil každou neděli plavat s dědou a taťkou a prej jim už přeplaval s rukávkama celý bazén :slight_smile: . Takže teď ho baví plavat, zatímco před půl rokem chtěl pořád jenom skákat a potápět se. No, musím to dořešit s manželem, jak to provedem a pak v té Filii. Blbé je, že člověk teď bude vybírat jen podle času a ne podle lektora. Třeba plavání s Anetou se Kubovi fakt líbilo. Už se na ni vždycky těšil :slight_smile: A s Fildou asi budu chodit sama, už se i těším, že budeme mít chvilku pro sebe jen my dva :dizzy_face:
Luci, tak já nikdy jako modelka nebyla, ale teď je to hrůza, jsem dost beztvará :grinning: Ale je fakt, že necvičím, na to nemám energii, tak se nemám čemu divit :rolling_eyes:

@sharon2 Šári, právěže Filda ty prebiotika jí, je fakt, že bříško ho už celkem nebolívá, vyprdí se sám. Přijde mi, že mu po nich kadění dost zhoustlo, už to fakt rozhodně není voda a možná proto kadí jednou za dva tři dny a pak se samozřejmě už kroutí. A cvičení už nám moc nejde, už má velkou sílu v nohách a chce s nima volně kopat, takže cvičit a tlačit mu je na bříško už si moc nenechá :angry:
Koupím dávku ještě na jeden měsíc,a korát tentokrát ty od Swissu a pak už je vysadíme.
ten přestup jinam mě taky napadl, že až to bude aktuální, jestli by nešlo studovat jinde, oni dost ukončených předmětů uznají školy mezi sebou.

Jinak moje pojišťovna (průyslová) hradí celý Prevenar a Synflorix, jen na ten Prevenar 13 se doplácí těch 360,- takže dám taky asi ho. myslela jsem, že je to u všech pojišťoven. Vy jste to fakt nechaly dát všechno zaráz :astonished: ??? A jak to děti nesly?

No a u nás se rýmuje. Nevím, kde to Kuba chytil, možná v sobotu na parníku, chvilku bylo šíleně vedro a pak zas ledovej vítr. A Filík už taky trochu funí, teda dost. Ale při jídle mu to zatím neva. Snad se jim nerozběhne nějaký hnus :angry:
30. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, omlouvám se, že vám sem tak lezu, ale začínám shánět dětskýho doktora, tak jsem si říkala, že se tady zkusím zeptat, jestli byste neměly nějaký tip. ideálně lokalita královo pole, řečkovice, černá pole. dobrý reference jsem slyšela na doktora chudáčka z řečkovic, ale nevím, jestli přibírá, tak koukám po dalších doktorech :slight_smile: díky
30. čer 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jipal Ahoj,Chudacek je fajn, stejne jako Sedlackova (chodime k ni) jsou ve stejne budove, bohuzel min.tyden ani jeden z nich uz nebral :frowning2:. Kamaradka se tam ptala. No, ale za zkousku nic nedas. My jsme tam fakt spokojeni. Jineho pediatra neznam :frowning2:
30. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já už vás dlouho dobu vůbec nestíhám číst a ani moc nepřispívám, protože bez malýho mimča už jsem trochu mimo mísu:slight_smile:
Každopádně jdu moc pogratulovat Janči k Radečkovi - to je šílený, jak to uteklo, mně přijde, že tu teprve nedávno plánovala druhý těhotenství - neskutečný!!!! A ani nevím jestli jsem gratulovala Šárce k Ondráškovi - to už ani nedohledám, každopádně taky moc gratuluji a držím pěsti ať je zdravý!!!
Jinak jsem si všimla, že Šárka shání trampolínu. S výběrem mám bohaté zkušenosti. Nejdříve jsem to podcenila a objednala na MMB (naštěstí se dodávka zpozdila skoro o měsíc a já narazila na podstatné informace na co si dát pozor, takže jsem objednávku z MMB skrečovala). Hodně se dá vyčíst tady www.megatrampoliny.cz . Akorát teda tolik jsem investovat nechtěli. Takže jsme objednali trampolínu tady www.svet-trampolin.cz
D. je skákáním úplně posedlej, na dovolené u moře trávil večery skákáním na trampolíně (to se teda pěkně prodražilo :grinning:
30. čer 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava No já po pravdě pochopila že to bude v jedné stříkačce, takže mě Dr. překvapila když vytáhla druhou jehlu... a reakce... večer cca na 2 hoďky zvýšená teplota. Jinak měla i dobrou náladu a pohoda... Lepší než co si pamatuju reakce u Eli. A za prevenar 13 jsme doplatili 300Kč. Obyč prevenar naše Dr. už ani nenabízí. A jen upozorňovala že se cena asi zvedne tak aby jsme prý věděli.
Jipal - pediatry v Brně neznám - máme to k nim trochu z ruky. :wink:
@marci Takže trampolíny jsou v kurzu? Mě ani nenapadlo něco takového pro holky chtít. Zatím si vystačíme s bublifukem :grinning:
30. čer 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, já se očkování obecně děsím, tak mě představa, že se tak malý mimino nadopuje dvojnásobným množství sajrajtu, trochu vyděsila :unamused: . Proberu to se svou Dr., uvidím, co mě doporučí. Tak to je Klo dobrá, že se s tím celkem v pohodě poprala. Kuba taky snášel očko v pohodě, snad bude Filda stejnej.

U nás je všechno na čem se dá skákat hodně v kurzu. Naposled v sobotu jsme ho rvali násilím ze skákacího hradu na Veveří. Trampolínu bohužel nemáme kam dát, ale pod našimi óookny :grinning: mají zahradu s obr trampoškou a Kuba chodí závistivě šmírovat z balkónu :sweat_smile: No a bubliny, to je kapitola sama o sobě, to už mě táááák nebavííííííí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Se nám trochen ochladilo, co? To zas bude víkend, když budem zavření doma. Snad se od neděle oteplí, ať se do těch termálů dostanem :angry:.
Kdoví co Jančasun s klukama, jestli jsou ještě v Šumperku nebo už válčí doma :slight_smile:
30. čer 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava díky za odpověď. chudáček má právě na stránkách napsaný, že momentálně přijímá jen po domluvě. no nic .. zkusím se tam zeptat a asi budu hledat dál no ..
2. črc 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak se sem hlásím, že jsme v pořádku doma v Brně. Byli jsme v Šumperku moc a moc spokojení. Propustili nás v úterý, do čtvrtka jsme byli u našich - to byla pohoda!!! Přesun do Brna byl pro mě dost náročný, jak psych.tak fyzicky, večer jsem nebyla schopná Radečka nakojit, tak si ho přes noc vzal manžel na starost a holt dostal dvě dávky nutrilonu. :pensive: Ale já se prospala a naštěstí prsa se do rána nalily, takže kojíme dál - i když s tím dost bojujem, trvá nám to v průměru hodinu a půl :confused:
Matýsek je zatím ještě u babiček, aby se necítil odstrčený, ale tak ve čtvrtek mi ho mamka doveze vlakem a pár dní tu zůstane, takže snad nám to sžívání půjde. Už se na něj moc těším!!! Snad bude jeho reakce kladná, v porodnici byl celkem v pohodě, pak už jsme se neviděli, řekli jsme mu, že má RAdeček žloutenku a že musí ještě zůstat v nemocnici a že nás doktoři nechtějí pustit. Až dojede do Brna, tak mu řeknem, že maminku a Radečka už domů dovezla sanitka a jednu takovou dostane na hraní (teda snad manža nějakou hezkou sežene!!! ) :wink:
Holky, já už se tak nemůžu dočkat, až budem sehraná rodina, bude to asi ještě na dlouho a bude to asi i trochu "skřípat", ale už abychom měli všichni nějaký společný režim a hlavně mi jde o to, aby Maty nějak "netrpěl". Má ted takové vzpurné období a citlivé, co vám budu popisovat, máte to u těch starších dětiček určo to samé, aspon co popisuje Šárka. No snad to nějak zvládneme :astonished:

vám všem moc děkuji za kráná slova a gratulace :slight_smile:
srazík zatím asi udělejte bez nás, my určo nikam nepojedem, dokud nám neskončí šestinedělí, takže nejdřív v srpnu. Mraveniště mám dost z ruky, navíc mi to tam přijde i nebezpečné, pokud dítko není nějak otrkané, ty větší děti tam dovádí a nedávají moc pozor, rodiče je moc nehlídají - ale je fatk, že se tam děti vyřádí. Já tam teda byla jen jednou a párkrát nakoukla.

Šári, to se školou mě mrzí, ale co se dá dělat, musís i odpočívat, zvlášt, když je to s Ondráškem tak náročné, přeju vám, at se brzy vše zklidní a hlavně, at je malej v pořádku :pensive:

plavání my neřešíme, já atopik stejně do žádného bazénu nemůžu, takže v tom "nejedem" :sweat_smile:

tak ještě pár foteček...
mějte se :slight_smile:
3. črc 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, holky, kdybyste měly tip na dobrou laktační poradkyni, tak prosím, sem s ním. Děkuji :wink:
3. črc 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim z jizniho Slovenska :slight_smile: Zatim tu prsi, ale ubytko i okoli je super.
@jana.sun Janco,vitame Te zpatky a jeste jednou gratuluju, Radecek je krasny vlasacek :dizzy_face: Moc drzim pesti, at se szivate v klidu a pohode. S tim kojenim se netrap, minimalne 14 dni bude trvat, nez si to sedne, maly trochu zesili a vysaje si vic za kratsi dobu. Musi se to naucit, stejne jako Ty :slight_smile: Filda ted dava petiminutovky :-O a ma skoro 6 kilo a jake jsme meli problemy na zacatku. Neboj, spolu to zvladnete!!! Poradkyni moc neporadim, znam jen Blanku Cermakovou z vetrniku, je skvela,ale nevim,kolik si uctuje na hodinu jako lak.poradkyne. Kazdopadne ti poslu jeji cislo do IP.
Ze zacatku je to proste sok, ale fakt neboj, dej tomu chvili cas a zacnete si to uzivat. Ted je to fakt hezky, kdyz se treba Filik usmiva na Kubu nebo mu Kuba pujci svou nej hracku :slight_smile:(on si ji samo jeste nevezme). A obcas je to blazinec, kdyz v jeden okamzik oba krici, ale i tak je to radost, je mit oba spolu.
Cesta ze Sumperka do Brna tyden po porodu musela byt des, nedivim se, ze to pro Tebe bylo narocne.
Jani, drzim pesti, at ten narocny zacatek prekonate, hodne sil a trpelivosti do dalsich dnu. A neboj, to date!! :wink:
3. črc 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani gratulace ke krásnému Radečkovi a at je vše podle tvých představ...
3. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek