• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
holky moc děkuju :slight_smile:
Jani, tobě za povzbuzení, pětiminutovky jsou náš sen - teda můj!!! :wink:

tak dnes v noci kojení od 1:00 do 4:00 - vysál obě prsa, mezi tím se 2x pokadil a ještě jsem mu dávala odstříkané přes stříkačku. Padala jsem na hubu, ale naštěstí pak 3 h. spal, tak uvidíme, co bude dnes v noci, ale to ho zas vyfasuje tatínek - nabídl se. dá mu odstříkané a já se aspon prospím - doufám.
Blbý je, že prsa nestíhají, takže mám už málo odstříkaného, tak na dnešní noc a dost. Holt bude dostávat i Nutrilon :pensive:
Jo a jak je ted ta aféra s Aquilama, tak my zrovna tu šarži měli a Radeček z ní dostal 3x nutroš v ten čtvrtek, jak jsme dojeli do Brna :frowning2: :frowning2: :frowning2: Jsem fakt na...ná!!! Ale zatím je snad v pohodě, doufám :zipper_mouth:
4. črc 2011 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo, Fildovi jsem z Aquily delala caj na rozpousteni tech probiotik. Jako taky me to stve, co uz doprcic ma podlehat vetsim kontrolam, nez veci pro nejmensi deti. To uz snad fakt neni mozny. Za Kuby zas bylo neco v Horskem prameni, ktery jsem pila jak ja, tak jsem mu z nej varila. A on zas extra vyber kojeneckych vod neni :frowning2: No, snad to prcci zvladnou a neuskodi jim to. Ja snad budu F.prevarovat vodu z kohoutku nebo co :angry:

@jana.sun Jani, drzte se! U nas se prvnich 14dni od pulnoci do tri zase brecelo :( Najedl se,zaclo boleni a plac,to trvalo hodinu a pul, poblil se, zacal skytat, nakojil se, presla skytavka, zaclo boleni a zas cele jednou znova. Zacatky jsou tezky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. črc 2011 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun :Ahoj JAni,ještě jednou moc gratuluju k Radečkovi.Z délky a četnosti kojení si nic nedělej,tím jsme si prošly všechny.Vzpomeň si,jak jsem tu psala,že asi skončíme na příkrmu a podívej,dali jsme to.Jen bych ti poradila (pokud chceš kojit),i když je to blbý,abys i v noci kojila.Bez častýho přikládání se ti to nerozjede,tak to bohužel je.U nás to nejkrizovější období trvalo 2-3 týdny a vlastně jsem začala spát po pěti týdnech.Do té doby to bylo,že jsme buď kojili pořád (klidně ležel u prsu i několik hodin) nebo když mi spal ty 2-3 hoďky v noci,tak si pak dával 2 hodiy pauzu,kdy jsem s ním seděla v obyváku a čekala až usne.V těch pěti týdnech měl spurt a pak se to strašně obrátilo.A dneska kojím jen jednou v noci (většinou až ráno).Délka kojení se taky zkracuje.
Pokud přikrmuješ,tak hlavně alternativně nebo si pořiď Calmu,je to prý jako pití z prsu.Taky jsem si ji pořídila,ale zatím ji nevyzkoušela (ale vypadá a je konsgtrukčně oprabdu hodně jiná).JInak se ti Radeček nespíš v tom pití moc nezlepší.Tu Jarmilu jsi nezkoušela?Hele a pokud se ti to nerozjede,tak si z toho nic nedělej,lepší UM než matka v krizi:slight_smile:
My jsme nakonec do Krkonoš nejeli.Hlásili tam vysoké nebezpečí záplav,tak jsme to radši odvolali (co s dětma v hotelu,když má pořád pršet) a jezdíme na výlety tady.Byli jsme už v ZOO,v dinoparku a dneska se zase někam chystáme.
5. črc 2011 v 07:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani já taky doporučuji hlavně noční kojení, ono je to náročný, ale jiná cesta jak tu laktaci fakt pořádně rozjet není. Ono je sice lákavý se celou noc vyspat, ale kojení tím půjde postupně do kytek. Takže vydržet a kojit jak si malej řekne a spát v mezičase kdy on. Já vím, lehce se to řekne, hlavně s druhým je to asi obtížný, ale moc držím palce at se to ustálí a můžeš plně kojit. Jinak já z doslechu doporučuji Blanku Čermákovou nebo Laďku Ryšavou z mamicentra - www.mamicentrum.cz
5. črc 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Jani, taky si pamatuju, jak byl špatnej horskej pramen, to si fakt člověk nevybere. :rolling_eyes: Já ted rozpouštím prášek pro Radečka (pyridoxin) ve vodě z kohoutku - přefiltrované přes filtr.konvici. Mám ted docela problém věřit jakékoli balené vodě :pensive:
ty jo, taky náročné začátky...už jste v pohodě? :astonished:

@llllucka Luci díky. No v noci je to klidně taky 3 hodiny skoro v kuse (pauzy na odříhnutí, přebalení), takže kojíme i v noci. Jen nám to nejde v leže - na to nemám prsa, takže u toho sedím - je to náročný no :pensive: Nikam jsem zatím nevolala, přijde mi, že mají ted všichni dovču, když jsou svátky, tak uvidíme koncem týdne, nebo ten příští. Budu vše řešit ze dne na den

@marci Marci díky, taky za tipy :wink: Tu Blanku už mi taky holky doporučovaly, tak ji asi vyzkouším :wink:
5. črc 2011 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:ono se to určitě zlepší,neboj.Hele,teď jen nakoj a zbytek nech na manželovi.Pokud ti chce pomoct,tak prostě vstane,přebalí,donese a po kojení nechá odbrknout a uloží.Jo,tady na stránkách nějaká laktační poradkyně říkala,že pokud dítě při kojení usne,tak se nemusí nechat odbrknout,jen ho dát na bok a do zvýšené polohy.Od té doby to praktikuju a problém nemáme.Blbý je,že nemůžeš kojit v leže,já u toho pak i spala.Fakt je,že kolikrát jsem pak usnula i v sedě.Ze začátku je to boj,ale vyplatí se to.Dokud nemáš doma Matyho,tak si můžeš schrupnout i přes den,což je super:slight_smile:
5. črc 2011 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jojo, uz je vsechno v pohode. Ale tech prvnich 14dni bylo hodne narocnych, ty noci byly des. Jinak ja taky kojila jen vsede, oba kluci se neumeli vleze prisat,takze jsem se u koja hrbila i v noci. Ale od Kuby jsem vedela,ze se to casem zlepsi,jak se vytvarovaly bradavky,slo to v pohode. Ted Fildu kojim hlavne v leze,jinak me boli zada. A s tim nocnim kojenim, maji holky pravdu. Tak se drzte :slight_smile:
A my zitra jedem domu, uteklo to :frowning2: Od vcera je tu hezky, dneska uz bylo vedro a Filik se adaptuje v pohode, tak je to fajn, byt vsichni spolu :slight_smile:
Jeste jsem se chtela zeptat, Jani,jak prosim te funguje ten filtr,kam se dava a kolik to asi stoji?
5. črc 2011 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka jojo, s tim odbrknutim souhlasim. Kuba nebrkal ani v bdelem stavu, takze jsem ho dsvsla po kojeni spat na bok bez odbrknuti. Filika jak kdy, kdyz je vzhuru, necham ho, kdyz sp, neodbrkava. Nekdy se stane, ze pp kojeni spi, zacne ze spani kopat, funet a propinat se do luku,tak ho jenom zvednu do vzprimene polohy, on si brkne a spi v klidu dal :slight_smile: A jakmile Kuba prestal kadit v noci, prestala jsem v noci prebalovat. Prislo me pitome ho budit ze spani. Fildu neprebaluju snad od tech 14 dni pac on nekadi pres den,natoz v noci,tak nac ho budit...
5. črc 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, vy se máte, že už to máte vychytaný, fakt vám závidím!!! :wink: :wink:
ale my to taky vybojujem!!! pozítří dojede Maty, tak jsem zvědavá, co bude. Ale naštěstí tu zůstane těch pár dní mamka, už jí schovávám žehlení :sweat_smile: tak to sžívání snad nějak zvládnem :zipper_mouth:
akorát jsem se ještě chtěla zeptat - Ráda mi kolikrát noc prospí - jako dnes, dokrmili jsme o půlnoci a do šesti spal - mám ho budit??? když je teda nejlepší kojit v noci? ale to je asi dotaz na laktační poradkyni, že? :confused:
5. črc 2011 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun náhodou jsem se mrkla na tuhle diskuzi a musím reagovat ze svých zkušeností - v noci na kojení rozhodně nebudit! Ať si miminko zvyká, že v noci se spí a hotovo. Pokud teda normálně přibírá, v opačném případě by buzení bylo samozřejmě nutné. Já jsem měla taky spíš málo mléka a buzení v noci absolutně nepomohlo, naopak jsme byli oba otrávení...
6. črc 2011 v 08:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,já přebaluju před kojením,takže je vzbuzenej.A přebaluju,aby nebyl v tom počůraným.Vzhledem k tomu,že dneska to bylo od posledního kojení 8 hodin,tak byla plínečka pěkně plná.Ale hodně přebaluju i přes den,protože Maty nemá rád,když je v počůraným.Adam to měl taky.
Jani,to jsem rádam,že se dovča povedla.My dneska zůstáváme doma,abysme si trochu odpočinuly.Ale dopoledne půjdeme do mraveniště,tak jsem zvědavá:slight_smile:

@jana.sun:Pokud ti přibírá,tak nebuď.NIkdy jsem to nedělala a o mlíko jsem nepřišla.Jen,pokud chceš podpořit laktaci,tak si třeba odsaj.Jak dlouho ti spává?
A neboj,každá jsme si to musely vytrpět.Jak jsem psala,tři týdny byla úplná hrůza a do pěti týdů jsem byla ráda,že jsem dohromady v noci naspala 4 hodiny.
Mamka ti určitě pomůže.Babičky mají nějakej šestej smysl nebo co:slight_smile:Na prdíky netrpíte?A jestli ti můžu poradit,strč Radečka mamce a ber si ho spíš jen na kojení,aby se Maty necítil odstrčenej.
6. črc 2011 v 08:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jani, pokud tu laktaci ještě nemáš ustálenou a musíš dokrmovat UM (fakt musíš?) tak bych ho v noci nenechala spát dýl než 3 hodiny a kojila i v noci (možná by to nahradilo i to odsátí, ale úplně stejně kvalitativně to nebude:slight_smile: Ono je to všechno o zákonu nabídky a poptávky a pokud lze navíc brzy očekávat spurt, tak je lepší mít to kojení dobře rozjeto, aby to pak člověk ustál bez UM.
Jinak dobrá rada (i když s ní mě odsud asi vypískáte) je vzít si mimčo na noc do postele, on tě ucítí, na kojení se vzbudí i sám. Ale to píšu jen tak pod čarou, protože na tohle má každý jiný názor (nám se D. dobrovolně odstěhoval do pokojíku ve 30 měsících, do té doby byla moje postel=jeho postel).....ale i tohle je rada jak třeba pak překonat laktační krize. Jinak k tomu kojení vleže, mě to taky nešlo a pak jsem zjistila, že když ležím na boku, tak se mi líp kojí z horního prsu, že tak nám to konstitučně líp jde....
6. črc 2011 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
6. črc 2011 v 10:47 • pomocnikk
holky, moc vám všem děkuji za rady, jste zlatíčka!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@jop děkuji moc, tos mě uklidnila a potěšila :wink:

@llllucka Luci, on se většinou po 3-4 hodinách budí na krmení (někdy je to i dřív, to přes den) a z toho se večer při krmení, které je tak mezi 22-24.hod., nadlábne tolik, že pak spí 5-6 hodin a to je právě před noc. To mu večer ale dám z obou prsů a ještě kolikrát potřebuje dokrmit, prostě nemá dost. Takto to měl předminulou noc a tuto noc se normálně po tom večerním krmení v noci ve 2 vzbudil a krmily jsme do půl čtvrté. Pak znovu v 6 hod. :pensive:
jsem na ten zítřek zvědavá, jak bude Maty reagovat - není problém, když nekrmíme, tak vydrží spát, prdíky zatím dobrý, jen trochu - tuk, tuk tuk - ale když krmím hodinu a půl a někdy víc a samo víckrát denně, tak to bude muset Maty nějak respektovat - ale můžu si při tom s ním povídat, atd, tak to snad nebude takový problém :zipper_mouth:
NEchceš tu Calmu prodat? měla bych zájem :wink:

@marci zatím bylo UM jen asi 3x - jinak mám odstříkáno. Když spí těch 6 hodiny, tak mu pak ráno z jednoho prsu dám a z druhého musím odsát - tak zatím byly zásoby. Uvidíme, jak to bude dál :astonished: já zas s tím UM nemám až takový problém, Maty byl jen an tom a je v pořádku a když dám Rádovi z obou prsů a ještě brečí a "hledá", tak ho něčím dokrmit musím, hlady ho nechat nemůžu :sweat_smile:
asi budu muset to kojení v leže taky ještě vyzkoušet....
R. je se mnou v posteli - teda leží na manželově půlce, manža spí jinde :grinning:

6. črc 2011 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jani když i po kojení z obou prsů brečí hlady, tak ho přehod znovu na ten první - čím víc kojíš, tím víc se tvoří - takže během jednoho krmení přehodit klidně i víckrát.
Jinak moc držím palce, at je návrat Matyáška domů co nejvíc v pohodě a at si s bráškou padnou do oka:slight_smile: Já vás holky se 2 dětma stejně obdivuju, jak to zvládáte. My teď doma rekonstruujem a já jsem zralá na blázinec i s jedním samostatným dítětem, které se o sebe dokáže postarat skoro samo:slight_smile:
6. črc 2011 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:Jani,já bych ho prostě nebudila.Zkus radši fakt uspat.Co já mám zkuenost s buzením,tak se malej stejně moc nenapil a ještě jsem měla problém ho uspat.A teď,když mi třeba včera usnul o půl osmé a já ho před desátou než jsem šla spát chtěla nakojit,tak se ani nešlo.On pokud nemá hlad,tak si bradavku neve.Jzme.
Calmu mám pro případ,že jedu na nákup a bylo by potřeba kojit.Zkus se mrknout ma MMB.Přes net je o dost levnější než normálně v obchodě.
Na rozjetí laktace je dobrý krmit z obou prs při jednom kojení.Já to dělám jen večer,kdy se Maty taky chce napapkat do zásoby a z jednoho mu to nestačí.
Hele,pokud má hlad,tak bych taky byla pro dokrm.
Jinak teď se ti laktace ještě řídí hormonama.Princip nabídka x poptávka funguje až po šestinedělí.To kojení je prostě věda.Jak říká moje mamka,plno lidí si myslí,že kojení je jednoduchá záležitost,ale že to vždycky nejde a ženskou to vyčerpává,to už nevidí.Proto to plno ženských ukončí.

@marci:je to zvláštní,ale určitým způsobem se ty dvě děti zvládají lehčeji než to jedno.Asi to tak zařídila příroda,ale říkám si,co jsem s tím jedním pořád řešila,když jedno dítě je pohoda.Však uvidíš,až to u vás příjde.
7. črc 2011 v 07:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,ještě k tomu Mraveništi,tak jsme tam včera byli a pokud svítí sluníčko,tak je to celkem maso.Děti jsou v podstatě celou dobu na slunku,takže pokud tam,tak radši ne v těch teplech.Jinak je to tam dobrý,i když mám pocit,že je to spíš pro větší děti,protože na spoustě atrakcí na dítě vůbec nejde vidět a jak psala Janča,ty starší si celkem dovolujou na ty mladší.
7. črc 2011 v 07:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:ještě k té filtrační konvici,já mám doma Britu,ale normálně ji nepoužívám,protože brněnská voda z kouhoutku je hodně kvalitní.Dokonce vyšla líp než kojenecká.Kupují se do toho filtrační patrony a jedna vydrží měsíc.Pokud hodně kupujete vodu v lahvích,tak se to vyplatí,jinak ne.Nebo je to pak dobrý pro ty prťata.
7. črc 2011 v 08:11  • Odpověz  • To se mi líbí
tak dnes se RAdeček předvedl - celé odpo jsem ho bud přebalovala, nebo krmila - byla to síla!!! Matymu se to moc nelíbilo :pensive: :frowning2: Byla tu dnes i naše dr.,tak jsme to spolu probíraly, no uvidíme, musíme ho ted hlídat, chce lézt Radečkovi do kolíbky, když ho kojím, vrhá se na mě a bere mi z pod ruk ten kojo polštář,...tak mu ho aspon půjčuju, když nekojím, tak se po něm válí - no bude to ještě těžká věc, než si zvykne :pensive:
Navíc mám odrovnanou levou bradavku, takže budu jen odsávat a kojit jen z pravé - aspon se mi rozkojí - v té bylo vždy mín. Doufám, že se mi ta levá co nejdřív spraví, vím, že jen odsávačka nestačí, ale ted to fakt pekelně bolí, když se R.přisaje, tak uvidíme, když ji nechám chvíli odpočnout, mlíka v ní zatím vždy bylo dost, tak snad to nepoleví :pensive:

holky moc vám děkuju, že mě tak podporujete a radíte mi - vím, že jste tu kojo probíraly, ale já tehdy nevěděla, která bije, když jsem Matyho nekojila, takže si tím procházím až ted - no snad to nějak vybojujem - je to fakt věda!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo, konvici máme taky Britu a já filtruju, ptže brněnská voda mi přijde dost chlorovaná a poznám to i z toho, že manža má lupénku a když se omývá normál vodou z kohoutku, tak se mu to furt na obličeji zapaluje, ale ted se začal omývat tou přefiltrovanou a moc se mu to zlepšilo - potřebovala bych to i já na atopik, ale ten mám po těle, takže to bohužel nejde :rolling_eyes:
jo a ty patrony se dají koupit v akci a vydrží i 2 měsíce - záleží, jak moc se filtruje :wink:
7. črc 2011 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun na popraskané bradavky se mi nejvíc osvědčil Purelan (nevím, jestli ho mají v každé lékárně, já ho kupovala ve Vaňkovce). Já měla s kojením děsné problémy, takže jsem vyzkoušela snad všechno možné :wink: Na podpoření laktace mi fungovalo pít Caro - pila jsem ho celý půlrok, co jsem kojila, teď ho teda nemůžu ani vidět (syn má 1,5 roku), ale účel to splnilo :wink:
8. črc 2011 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,dneska jdu poprvé cvičit,tak mi držte palce,ať to zvládnu a jsem schopná pak ještě fungovat :sweat_smile:

@jana.sun:Jani,já jsem s bradavkou nikdy problémy neměla,ale když jsem měla náběh,tak jsem prostě chodila doma s vyvalnýma prsama a vždycky to pomohlo.Jinak vím,že pokud je špatná bradavka,tak se má mimču narvat do pusy,co největší část prsa.Prý pak kojení tolik nebolí.Ohledně kojení doporučuju pročíst tuhle diskusi:http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni-poradkyne-zdravotnik/ hodně tam radí i s těma bradavkama.
Však se ptej,já myslím,že ti každá z nás ráda poradí,pokud bude moct.
8. črc 2011 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme zpatky doma. Konecne mam vybyleno, vyprano a uklizeno - uff- Dovolena se vydarila, oba kluci to zvladli v pohode, dokonce i Filda vyletil o stosest :slight_smile:
Kdyz uz je rec o kojeni, tak u nas posledni dva dny des a hruza. Asi se spurtuje :rolling_eyes: Kojim co hodinu a pul a jsem uplne vycucana, jako fakt. Tak se nalivam cajem a piju meltu se salkem. To me teda na tvorbu mlika zabira spolehlive a navic me to i chutna. Teda jak je v tom to salko :sweat_smile: Navic vcera Filda celej den nespal,d al si tak 5x15 minut. Zas dva dny nekadil, tak se po peti minutach u prsa kroutil a budil se s placem, asi ho bolelo brisko. Nastesti v noci zatim porad klid. Dneska dokonce vstaval az ve tri rano, najedl se o pul osme vecer a pak jsme spali az do sedmi. Takze takhle dobry. Rano se vykadil a zas jede ve svem rezimu :slight_smile: Ach jo, kdy se mu to kadeni upravi...

@jana.sun Jani, me na ty bradavky pomohl Purelan od Medely a ty jejich chladici polstarky. Doporucovala me je Sharon tadY a fakt me pomohly. Jo a ty vyvalene prsa ven taky pomahaji :grinning: To ma Lucka pravdu! Moc dobre vim, co to je boleni bradavek. Ja je mela popraskane do krve a fakt jsem obcas u kojeni bolesti brecela. Filda obcas dokonce ruzove ublinkaval. Taky jsou dobry rady na www.kojeni.net Ja tam chodim uz od kojeni s Kubou pravidelne :slight_smile:
Jinak Kuba taky prudi nejvic u kojeni, asi jak se mu nemam cas venovat... Zasadne vysypava Fildovi lego za hlavou na parkety. Takze si asi dokazete predstavit Filduv vyraz, chudak malej :pensive: Ale neboj, on se Maty srovna a zvykne si. Je to rpo ne dost velkej sok najednou.

@llllucka Luci, ty se mas!!! Tak si to uzij a pak pisne kde a jak bylo :slight_smile:
My jdem zitra na svatbu. Vecer si nasi prijedou pro Kubika a my tam pak zustaneme s Fildou. Bude prebyvat v kocarku. Manza jde nej kamosovi za svedka, tak jsme se z toho nemohli vyvvliknout. Tak na nas taky myslete, at to nejak zvladnem. Zas si rikam, ze bude teplo a kolem pulnoci pojedem domu. Tak to snad vsichni prezijeme.
Jo a pro Jancu, tady mam spesl foto :wink: Asi vam je jasne, ci to byl napad...
8. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
JO a s Luccinou vetou "co jsem s tím jedním pořád řešila,když jedno dítě je pohoda" naprosto souhlasim. To me ted napada veeelice casto :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2011 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@jop Caro je dobré na kojo? to jsem ani nevěděla, já ho pila během těhu místo kávy - jako "siestu" :slight_smile: díky za radu. Bradavka je lepší, pomohlo větrání a tvaroh - zatím :wink:

@llllucka díky moc, Luci.
tak jak dopadlo cvičení - dobrý? :slight_smile: určo ano :wink:

@janulava krásné fotky :wink: fajn, že jste si dovču užili a že to kluci tak zvládli :wink:
jo, jo, prsa mám pořád ven :grinning: purelan kdyžtak pořídím a to chlazení asi bude mít taky něco do sebe :wink:
meltu mám, salko jsem nevěděla - zkusím, mňam :dizzy_face:

holky moc vám všem děkuju za rady a trpělivost :sweat_smile:
8. črc 2011 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Cvičení jsem zvládla,nejhorší bylo břicho.A dneska mě bolí celej člověk.

@janulava:koukám,že máme stejný fotky :grinning: :grinning: Nám taky pořád Áda leze za Matýskem.Ať už do postýlky nebo do kočárku.Nejhorší je to.když Maty spí,Áda se ho nemůže dočkat,tak ho chodí budit.

@jana.sun:neboj,za chvilku se to mezi klukama srovná.Nám hodně pomohlo,že byl Ada pořád doma.Prostě byl v nové situaci,na kterou si musel zvyknout,protože jsme mu nedali možnost.Krom jednoho dne,kdy jsem byla nemocná,tak nebyl 2 měsíce mimo domov.Teď bude bývat pryč častěji,protože moje mamka má prázdniny a manželovi rodiče mají taky volnější režim,tak si ho budou chtít brát,ale už je to ve fázi,kdy to nevadí.Te´D Adámek říká,že je Matýsek jeho,jsou to miláčci,když brečí,tak jde za ním a snaží se ho utišit.Fakt se těším,až trochu Matýsek povyroste a budou z nich parťáci.
9. črc 2011 v 06:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, to ti závidím, ale u nás se to určo taky brzy hodí do klidu, musí, jinak zkolabuju :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maty už je lepší, jen když Rady moc řve, tak se rozbrečí taky. Kdybych neměla spánkovej deficit, tak by to bylo celkem fajn :zipper_mouth: :zipper_mouth:
11. črc 2011 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
tedá, vy jste se rozjely .-) sotva stíhám dočíst.

nejdřív Janče ještě jednou gratulace k Radečkovi :slight_smile: je krásnej! A neboj, zaběhnete se, Maty si za pár dní zvykne. Jak píše Lucka, nejlepší je, když je doma, pár týdnů žádné odjezdy k babičkám.
Ke kojení ti holky všechno napsaly :slight_smile: já jsem zastánce obojího, záleží na situaci - dokud není laktace rozběhnutá, tak bych na kojení budila, v okomažiku kdy je rozjeto, tak určitě v noci nebudit - teda pokud to vydržíš, mě prsa u Juli tak bolela, že jsem po 5 hodinách budit musela :slight_smile:

kojení v leže - s Míšou jsem to neuměla, s Juli jsme se to naučili až po 4. měsíci, a ze začátku nám to šlo taky líp z horního prsu - jak popisuje Marci. No a Ondra ten je přísavka, narozdíl od holek neměl s přisáváním problém od začátku, takže jsem neměla tentokrát ani nijak moc popraskané bradavky a kojení v leže je jeho nejoblíbenější. No taky to podle toho vypadá v noci - ani jednu z holek jsem v posteli nemívala, nedokázala jsem s nima spát. Když kojím v leže,tak se mi nad ránem stane, že vytuhneme oba :wink: já teda ale nespím úplně, uvědomuju si, že ho tam mám, takže podvědomě hlídám peřinu a celou dobu se ani nehnu - ráno jsem pak pěkně rozlámaná.

Luci....cvíčení obdivuju. Já jsem na tohle hrozně líná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Janulava....dobře, že se dovolená vydařila :slight_smile:

U nás - týden jsem tu měla ségru s neteří. Bylo to samozřejmě super, užili jsme si to, já si i vyspala - Juli chodila ráno do postele za " tetou Jankou", takže jsem s Ondráškem spala i do půl 9.
Trampolínu jsme koupili 274cm průměr, holky (a nejen ty) na ní řádily celý týden.
O víkendu jsme napustili bazén a zjistili jsme, že se Juli začala bát :unamused: tak doufám, že to přes prázdniny přejde, protože jinak nevím,jak dopadne na podzim plavání ve Filii.
Míša nám odjela do Čech, tak Juli občas pobekává, že chce za ní a každý večer se přestěhuje z postýlky do její velké postele....
Ondra pěkně přibírá, už nevypadá jak "stažený králík", kolínka už nejsou jen kosti potažené kůží :grinning: faldíky teda ještě nemá, ale podbadek už jo :slight_smile:
trávení jak kdy - jsou dny lepší a dny horší. Ale už jsme si tak nějak zvykli ho všichni podvědomě hlídat ( Míša rychle zvedá když se začne zajíkat, Juli hlásí, že blinká, dokonce manžel se v noci budí, jestli dýchá). Jen začíná být problém se spaním přes den, Ondrášek má problém usnout když je kolem něj větší pohyb a hluk a samo se začíná budit, když Juli vypískne, něčím bouchne apod. Budem muset začít dávat na spaní do ložnice, Snad bude z chůvy poznat, kdyby se něco dělo.....
Na gastro se marně snažím dovolat už dva pátky. Myslím, že než se tam dostaneme, bude vše OK :slight_smile:
11. črc 2011 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 no jsem na tom podobně .... mm měl dovolenou tak jsem se sem nijak moc nedostala. Dnes to holky kupodivu zapíchli obě - tak mám chvilku klidu... :grinning:
Ad. kojení - kló to nezvládala v leže prvních pár měsíců, teď už to dává na pohodu. Eli to dokázala v leže už v porodnici. A spaní s nimi? No taky jsem byla rozlámaná - takže jsme to vyřešili tak že jsme přirazili postýlku k naší posteli a shodili bočnici - na kojení se otočím tam. Až vytuhne tak se přetočím pohodlně do své - nikde mi nepřekáží. S Eli mi to tak vydrželo až do doby než začla lézt. Ale pak už jsem ji zas nekrmila tak často v noci.
@janulava Bylo to u nás to samý - pak ji to přestalo zajímat a teď už je spíš jako já su ta velká a to je pro ni to já nechci - a pak je večer utahaná a hlásí mi že je miminko a chce se chovat a drž mi hlavičku já v ní mám díru víš. :grinning:
ad. voda - taky filtrujem - i když je tu voda z lesa dle testů v kojenecké kvalitě přímo z kohoutku - tak to pro jistotu ještě proháním přes britu....
ad. srazík - mě je jedno kde - mraveniště byl jen návrh - nikdy jsem tam nebyla takže netuším - a pokud to není to pravý ořechový - tak kam? Akorát by jsme to měli sfouknout hádám někdy v průběhu srpna - páč v září už budou začínat některým školky :wink:
12. črc 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,mě nikdy nenapadlo,že by kojení v leže mohlo někomu dělat problémy.Já po porodu Matýska ani jinak nekojila,protože mě při sezení bolelo břicho.Ale až díky vám jsem zjistila,že se dí kojit i z horního prsu,takže děkuju.Alepoň nemusím Matýska přehazovat při ranním kojení,když potřebuju ulevit z obou prsů.Při prvním pokusu mi to moc nešlo,ale určitě to bude lepší.
My teď trochu bojujeme s kojením.Jak se na něj podívám nebo začnu mluvit (což s Adámkem jinak nejde),tak se malej odtrhne a začne se hnedka řehnit.Když mu dávám zpátky bradavku tak si ji nevezme,ale po 1/4-1/2 hodině si vzpomene,že vlastně není dojedenej a musíme kojit znova.Takže občas kojíme pořád dokola.

Nám teď začal trochu lumpačit Adam.Asi mu začalo to opravdové vztekací období.Jak se mu něco nelíbí,začně ječet,včera kvůli každé blbosti brečelnebo nás pořád mlátí a háže věcma.Koupili jsme tu hru duha,vydržela asi půl hodiny.Prostě ho to přestalo bavit,tak ji roztrhl.

@sharon2:Šári,ono je u toho cvičení vždycky nejtěžší ten začátek,zvyknout si,pak už je z toho zvyk a když vypadneš,tak ti to vlastně schází.A teď jsem se nutit nemusela,pomáhá mi to psychicky (že pro sebe něco dělám) a hlavně mám hodinu jen sama pro sebe,což normálně nemám.Když už jsem bez dětí,tak něco vyřizuju nebo nakupuju.Manžel je naštěstí ochotnej hlídat.Taky chodí cvičit,takže si to vlastně vracíme.Jen mám teď po cvičení vždycky hroznej hlad,tak to moc efektivní nebude:wink:
12. črc 2011 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Tak to je super, že se Ondrášek spravuje a trávení je taky lepší :slight_smile: Stažený králík je drsnej :grinning:
Já už taky Filípka přesunula na denní spaní do ložnice, protože od těch 6 týdnů má to spaní lehčí a Kuba si opravdu servítky nebere. Navíc ho občas i schválně vzbudí. Do ložnice přivřu dveře a on naštěstí respektuje, že tam nesmí. Tam mě malej totiž spí klidně i tři hodiny. Což nám zatím vychází spolu se spaním Kuby a za to jsem opravdu vděčnááá :dizzy_face: (klepu, ať to vydrží!) Nevím, kde doma máte ložnici (myslím, že bydlíte v domku), ale nebyl by lepší nějakej ten baby sens (nebo jak se to jmenuje) pro vás?

@llllucka Luci, u nás je teď kojení taky děsný. Filda se zas po 5 minutách kroutí, předpokládám, že je to kvůli tomu, že už mu to samo neteče, jako dřív. Teď už nemám prsa tak nalitý, mlíko se asi už dělá při kojení a ne do zásoby a je to pro něj asi víc namáhavý. Takže mám pocit, že mě ty bradavky ukroutí. Jinak se taky začne chechtat, jakmile se na něj u toho podívám. A jak se furt dokola pouští a chytá, pěkně mě zas ty prsa popraskaly :frowning2: No, je to boj! DO toho ty vedra, takže nedělám nic jinýho, než že kojím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak je zlatej. Na svatbě byl tak strašně hodný, fakt jsem čučela a ze všech stran poslouchala, že tak hodné miminko ještě neviděli. Hodně spal v kočárku, když byl vzhůru tak jen koukal a nechal se nosit. To má samo nejradši, páč má přehled.Na všechny se smál a broukal :dizzy_face: Jako to od Kuby neznám, teda to neustálé usmívání a povídání. Kubík úsměvy dost šetřil a moc nekecal, tak jsem z toho na větvi :sweat_smile: . jinak hodný byl stejně. O půlnoci jsme jeli domů, nakojila jsem a spali jsme až do sedmi. A po kojení do devíti, byli tu naši, tak si vzali Kubíka a nás nechali válet :slight_smile:
No a Kuba je teď taky strašně ukňouraný a ufňukaný. Řve a piští kvůli každé pitomosti, co mu zakážeme nebo se mu něco nepovede. Asi stejný, jak u Adámka, období vzdoru :angry: Možná začíná i trochu žárlit, mám ten pocit. Já tohle úplně nesnáším, tak občas ujedu a jsem na něj vzteklá a pak je mi to líto :frowning2: Hlavně v situaci, kdy kvůli tomu pištění vzbudí Filíka, který sotva usnul a ten pak taky řve, protože je unavenej. To bych Kubu nejradši přehla přes koleno. Samo, že to neudělám, ale občas to musím jít vydýchávat na balkón, abych se uklidnila. No, někdy je to na palici... Dáváte děckám na zadek? Mám totiž pocit, že nějaká domluva momentáně fakt nezabírá, tak Kubu občas plácnu. Většinou to pomůže, ale někdy ne. Tak si říkám, jestli to má vůbec nějaký smysl. Jenže domluva teda nezabírá vůbec a nějak mu hranice stanovit musím. Co děláte vy? Kolem toho třetího roku je to pro mě teda občas na zbláznění a obávám se, že bude hůř :rolling_eyes:
Na sraz mě napadají Lužánky, je tam hodně místa a asi pro všechny zhruba stejně daleko od hlaváku. Ale zas abysme si vůbec něco řekly, děcka se rozutečou a my je budem každá nahánět :slight_smile:
12. črc 2011 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek