• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@sharon2 :Šári,včera se mi to nějak poslalo aniž bych to stihla dopsat :fearful:
K Ondáškovi,jsem moc ráda,že je to už lepší.Že je dlouhá objednací lhůta na gastro,vím,ale že se tam nedá ani dovolat :unamused: Podle mě ti to chůvička zachytí.Já je používám jen u našich,když spí malej na zahradě v kočárku a jde slyšet i když zafouká vítr a pohne sítí,co je přes kočár.A monitor máte,ten by ti přece taky dal vědět.

@janulava:Jani,tohle není žárlením,patří to k věku.Kamarádčin syn to taky dělá a to sourozence nemá a ani nečekají.Je to přesně,jak píšeš,jak se jim něco nelíbí nebo něco zakážeš,piští.Co s tím,nevím.
My na zadek dáváme.Dlouho jsem to nedělala,ale pak jsem zjistila,že v určitých chvílích je to jediná možnost.Vysvětluju,vysvětluju,ale když nic nezabere,tak ho plácnu.Pravda je,že většinou ho plácne manžel,protože má asi menší trpělivost a hlavně mu vysvětluju,že když řekne,že jak nepřestane,dá mu na zadek,tak mu pak musí dát a ne to opakovat 10x dokola.Takže já plácnutím moc nevyhrožuju,ale spíš řeknu,že když nepřestane,tak už si nebudeme hrát,vypnu televizi ...... Nejvíc u nác zabere,když řeknu,že nepojedeme k babičce nebo někam.Včera věděl,že se mnou pojede na nákup,tak sekal latinu:slight_smile:
Spíš nevím,jak mu vysvětlit,že nesmí bouchat,kousat,házet věcma... Sice mu řeknu,že to bolí.... ale on na to vůbec nereaguje.Už jen čekám,kdy něco udělá Matýskovi a je mi jasný,že pak jediný,co mě uchrání,abych mu nenařezala bude,že budu muset utěšovat Matyho.
Tak koukám,že jsme v kojícím zápřahu momentálně asi všechny:slight_smile:To teplo tomu taky nepřidá.Ale jinak je Matýsek fakt zlatíčko.Adámek byl hodný miminko,tak jsem vždycky říkala,že to druhý tak hodný být nemůže,ale on je ještě hodnější.Spinká celou noc,pořád se řehní,vykládá,stačí,když na něj mluvíš a je spokojenej.
Včera mi teda začal strkat pěstičku do pusy a dudat,tak nevím,jestli to mám nějak řešit.Z hladu to nedělal,to jsem zkoušela.Pamatuju si,že Adámek měl taky takový období a měla jsem strach,aby si nezačal dudat prst,protože to se strašně špatně odnaučuje,ale pak ho to nějak samo přešlo.Ale vůbec nevím,kdy to měl.
13. črc 2011 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka segřina starší dcerka mladšího taky kousala, vysvětlování ani na zadek nepomohlo jak se nikdo nedíval hryzla zase, takže ségra nakonec musela hryznout ji aby věděla jak to bolí a od té doby byl pokoj.
Eli Klaudy taky už hryzla do prstu - ale spíš neúmyslně - chovala ji na klíně a Kló mávala ručkama a ruku ji vrazila do pusy no a když už ji tam měla tak Eli stiskla ale pořádně - Kló tam otiskla zuby, tak si to prohlídla vysvětlili jsme si co a jak a víckrát se už neopakovalo....

@janulava Asi těm druhým nezbývá než být hodnější než ty první - ty maj všechno zadarmo a druhý už se o pozornoust musí snažit tak je za ni víc vděčný :grinning: možná... :grinning:
Teda koukám že Eli je kliďas.... bojujem s jídlem to je denní hadka ale jinak proti ní nemůžu říct ani slovo. Stačí se zamračit nebo říct že mi dochází trpělivost a začínám se zlobit - to už ví že je zle. Kolikrát se jen zamračím a přijde se lísat - mamko nezlob se.... Posledně jsme se chytli s mm a on s ní odcházel a Eli mu hlásí mamka se na tebe zlobí? Na mě ne. Na zadek jsme taky párkrát plácli, ale spíš symbolicky a většinou protože se vztekala a nebyla schopná vnímat okolí, tak aby se stalo něco co nečeká a co ji vytrhne z toho jejího uzavřenýho prostru kde nevnímala. Někdy stačilo i jen bouchnout do stolu.
Jeden čas jsem dokonce když jsem viděla že je její zlost na spadnutí se vztekla já - prostě jsem hrála přesně to co dělala běžně ona a ona prostě převzala mou běžnou roli a začala mě klidnit :grinning: Ale tak nějak bych řekla že se to ani nijak moc nerozpoutalo a je to už zas pryč....
13. črc 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no koukám, že to teda u nás máme v bleděmodrým. Akorát u nás zabírá, že nepůjdem na hřiště :grinning: Jinak jak psala Lanka. Tuhle drsnou metodu jsem použila jednou. Když Kuba furt na Fildovi ukazoval, že už nespinká a píchal ho do oka. Asi 10x jsem mu řekla, že ho to bolí a po 11 jsem ho prostě trochu"píchla" do oka já. A byl pokoj :rolling_eyes: Jako píchnutí jsem spíš naznačila, nejsu blázen, ale toho prstu se lekl. Akorát se mě tato metoda úplně nepozdává... :grinning:
U nás jsem zas spíš já, kdo dává na zadek. Manžel nechtěl, že ho málo vidí a ještě ho přece nebude trestat. Jenže záhy pochopil, že jiná cesta nevede. Kuba si z něj pak vyloženě dělal srandu. Takže my dokola opakujem a až už je to moc, tak plácnem. Zatím ve většině případů zabere.Zajímavý je, že jsou věci, které si Kuba u mě nedovolí a u manžela zákaz abslutně ignoruje. Asi cítí, že on je ten mírnější. Nedávno mě pobavil, Kuba třískal dveřma od balkonu a manža mu říká, Kubo nebouchej těma dveřma, nebo přijde mamka a bude zle. Víš, jaká je to saň! :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych neřekla saň, ale jsem prostě v určitých věcech důsledná, jakto vystihl tchán :slight_smile:
Jo a Filda si cpe pěsti do pusy tak 14 dní. Patří to k jejich věku, je to prý nějaká vývojová fáze. Kuba to měl taky. Když se mě to zdá už moc, tak mu nacpu dudel. Teď jsem za něj ráda :slight_smile:
@lanka tu teorii o hodnějšch druhých dětech už jsem slyšela z více stran. Jako líbí se mi, akorát mám jako odstrašující příklad mou mladší ségru, která byla příšerně uječený mimino, od mamky se nehla na krook do pěti let :astonished: Snad je to jen vyjímka potrvzující pravidlo :slight_smile: A závidím že je Eli tak klidná, to si fakt užívej, páč toho našeho upištěného nerváčka bych teď nikomu nepřála :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak jsme dneska byli u Dr. Filda měl už potřetí na plíně růžový flek. Připomíná mě soli, co měl na plíně v porodce. Ale Dr. mě po tel. říkala, že máme radši přijít pro sáček na odchyt moči, aby vyloučila krev. I ona říkala, že to s největší pravděpodobností soli budou, v těch vedrech je prý moč hustější a tak se víc vylučují nebo co. Každopádně jsem se jí ptala na tu koj. vodu a prej brněnskou ani nemusím převařovat. Prý je rozhodně kvalitnější než jakákoliv kojenecká. Tak jsem ráda, že jsem nic nezkazila, když Filípkovi ty probiotika rozpouštím ve vodě z kohoutku. :slight_smile:
Tak držte pěsti, v pátek ráno jí tam máme dovézt tu moč. To taky asi bude sranda, to odchytávání...
Jinak jsem dneska kojila 10x za celý den!!!!! Prsa mě teda bolí jak čert :frowning2: Naštěstí sand bude od veder na chvíli pokoj :rolling_eyes:
Jani, co vy, jak se vám daří?
13. črc 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
tak vidím, že doma máte to, co já už 3 měsíce :grinning: Právě před chvílí si Juli odbyla jeden ze svých záchvatů vzteku: hrála si s Ondrovou autosedačkou, dává tam hracího pejska. Během hodiny jsem jí ho několikrát zapla a vypla, v pohodě;si hrála.....a najednou začala mručet, kvičet, na dotazy co je, jestli chce pomoct apod. nereagovala a čím dál víc vztekle pobekávala, pak začala do sedačky kopat.....po několikerém ptaní, uklidňování a varování jsem jí ji vzala a to už se vztekla úplně, hodila se na zem a řvala na plné pecky - samozřejmě sebou O. začal škubat. No poslala jsem ji řvát do chodby..... po několika minutách za ní šel manžel, tak až mu řekla, že jí nejde zapnout pejsek a po dalších minutách se byla ochotná uklidnit...... nevím proč, vždycky komunikuje s někým jiným, než kdo se jí ptá na začátku.
No, když se vztekne, je nejlepší ji chvíli nechat, jinak se stejně neuklidní a vříská dál a dál. Jednou to bylo neúnosné, pořád dokola se vztekala snad 3 hodiny - sotva se trošku zklidnila, našla si další důvod, do toho ubližovala Míše, tak jsem ji šupla do vany a osprchovala studenou vodou. U Míši jsem to kdysi zkusila taky a nepomohlo to (vztekla se ještě víc), u Julinky to zabralo. Přešlo jí to. Jen sprcha je v patře, nechce se mi ji tam několikrát denně tahat :grinning:
Když zlobí, tak taky vysvětlujeme, ale to je furt dokola, připadám si jak kolovrátek, ona se mi směje do očí a dělá to dál. Vyhrožování, že něco nebude nepomáhá - na chvíli se zklidní, řekne "dyť jsem hodná, mamko" a za chvilku znovu.
Takže počítám do tří. Když nepřestane, plácnu přes ruku nebo přes zadek. Jo a dostává i přes pusu (samo jen jemně,spíš náznak), protože se naučila vyplazovat jazyk. Když jsem jí to zakázala, tak to aspoň naznačovala - otevřela hodně pusu a kříkla "haa". A to dělala vždycky, kdy ž jsem jí něco zakazovala a ať jsem říkala jak jsem chtěla, ať to nedělá, pořád dokola. Tak jsem jí přes tu pusu šmrncla prstama a byl klid. Občas to zkusí zas, tak ji 2krát upozorním, že to nemá dělat, po třetí jemně plácnu.
Je to s ní fakt náročný, Míša byla vztekloun, když ji to chytlo, tak se vztekala i 2 hodiny ( to si zalezla do pokojíčku a vylezla až ji to přešlo), ale v mezičase byla zlatíčko. Stačilo říct jednou a ona okamžitě poslechla, nestalo se, že by odmlouvala nebo byla drzá.....to není vůči mě ani teď a to s ní začíná mlátit puberta. Byla jak lančina Eli - stačilo se zamračit. To naše Julinka je spíš jak kluk :grinning: haha, jsem zvědavá, co mě čeká s Ondráškem, abych neříkala, že Juli byla slabý odvar :grinning:

jani, tak jak se sžíváte?
14. črc 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:tak to ti závidím,že to moc nezažíváša samozřejmě ti to přeju:slight_smile:

@sharon2:já si právě říkala,jestli to nemají jen kluci,ale pak jsem si vzpomněla,že jsi tady psala.že Juli to má taky.Asi to prostě budeme muset přežít.Já Adámkovi,když se vzteká nebo moc zlobí,říkám,ať jde k sobě do pokojíčku a tam se uklidní,že se na něj nebudu koukat.Vždycky to zabíralo,jen občas nechce,tak ho tam odtáhnu a je.Uklidní se,ale za chvilku začne znova.Stejně tak s těma zákazam,když řeknu,že něco nedostane,tak slíbí,že bude hodnej,vydrží to třeba jen 5 minut a je.Jen když se na něco opravdu hodně těší,tak to zabere.Ale zase mu nechci pořád "vyhrožovat".Manžel mu zase říká,že když nebude hodnej,bude spinkat.Což se mi nelíbí,protože nechci,aby spánek bral jako trest,ale přiznám se,že občas to použiju taky.On totiž pravidelně je nejvíc hlučnej a začne nejvíc vyvádět mezi 7-9 večer (ale ne,že by zlobil,prostě ožije a je ho všude plno).Ještě než se Matýsek narodil,tak jsme mu vysvětlovali,že nesmí skákat a lítat,protože pod náma bydlej sousedi,ale to samozřejmě nezabíralo,protože nechápe,že to někoho může rušit.Teď to vadí i kvůli tomu,že uspávám třeba Matýska on ho vzbudí.
Na zem a tak si naštěstí nelehá.Jen začne ječet nebo plakat.Ale drzej je taky.Prostě se mi kouká do očí a já vidím,že si říká,jak mě má na háku nebo kolikrát udělá přesně to,co nechci a kouká na mě,tak matko,co s tím uděláš.Klasickou pubertu si radši ani nepředstavuju.

Tak jsem si včera cvičením přivodila pěknou migrénu.Asi jsem cvičila blbě a asi hodinu po tom,mě začala bolet krční páteř,pak hlava,zvracení ....Naštěstí Matýsek vytuhnul o půl osmé a spal až do půl šesté,takže jsem si mohla v klidu trpět:slight_smile:

Koukám,že Janča má asi plno práce,že se neozývá.Snad je všechno v pohodě:slight_smile:
14. črc 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Sharon, to koukám, kam to ještě asi Kuba se svou vzteklostí dopracuje. Teď si říkám, jestli bych to tak blbě zvládala, i když by byl sám, nebo jsem nervózní kvůli Filipovi. Přesně jak psala Lucka, to jeho pištění budí Fildu přes den. Občas ho samo vzbudí schválně. Když on chce být pořád s ním :unamused: Jakmile Filda dýl spí, tak pořád chodí a říká, kdy půjdeme za Filípkem, jakmile F. zakňourá, už je u něj a huláká, že už se vzbudil. Jsem na Kubu fakt teď taková nervózní, furt se na něj utrhuju a je mi to hrozně líto :frowning2: Ale prostě v určitých situacích si nemůžu pomoct. Ach jo :confounded: Jinak taky jsem začla praktikovat, že ho pošlu nebo odvedu do jeho pokojíku a řeknu, ať přijde, až se uklidní. Páč takhle toho Filipa budí nejmíň a mě to ječení taky nerve uši :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ježíš a puberta, tak o tom mě ani nemluvte :grinning:

@llllucka U nás se zatím na zem taky nelehá, ale s obavou teda čekám, kdy to začne :rolling_eyes: Ale ty vyzývavé pohledy při něčem zakázaném znám taky. Na jednu stranu mě to přijde srandovní, že už takhle malej prcek to zná a zkouší, na druhou stranu mě tím vytáčí doběla :grinning:
Luci, spánek od půl osmé do půl šesté bez kojení :-O :-O??? Tak to je nádhera! :slight_smile: Fildu kojím kolem 19,30, chodí spát s Kubou stejně kolem osmé. My vstáváme většinou jednou v noci, kolem druhé třetí ráno a pak podle toho kojím v šest- sedm a spíme zhruba do té sedmé všichni, záleží na Kubovi, kdy vstane. Asi mě není souzený v noci nekojit :grinning: Ale furt je to zatím lepší než s Kubíkem. Ten od 4. měsíce vstával co dvě hodiny a to bylo na mašlu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale stejně se musím zeptat, jak to děláte??? :wink: No, aspoň, že se mi daří v poledne s klukama zalehnout. Zatím ten společný dlouhý polední spánek drží a vydrží snad ještě dlouho... KLEPU TřIKRÁT NA DŘEVO!!!!
Tý jo, a pak že je cvičení zdravé :wink: Tak ať to brzo povolí!
14. črc 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO a právě jsem já pitomec otvírala genciánku zubama. Dovedete si představit, jak asi vypadám. V lahvičce byl jakýsi čudlík a nešel ven, tak mě nenapadlo nic jiného. Ježíš, já jsem tak blbá... :zipper_mouth: Jak mě bolí ty prsa, tak mám asi nějakou kvasinkovou infekci, tak jsem se tím chtěla popatlat a jsem fialová úplně jinde :angry: Za jak dlouho se to smyje? Čištění zubů nepomáhá... :cry:
14. črc 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava :grinning: :grinning: promiň, že se směju, ale od genciány já jsem vždycky taky celá fialová. Navíc si ji u nás cca před půl rokem půjčoval manželův kamarád, celou tu lahvičku upatlal,pak ji blbě zavřel a dal mi ji zpět do kuch linky, ale ne do krabičky....no nevytekla, ale zaschlo to a pak ty drobečky upadaly nebo já nevím co s tím dělal. ale já od té doby už tu skříň myla snad 10krát, ale kdykoliv odtamtud něco beru nebo i jiné léky z krabice, tak jsem fialová a pokud si toho hned nevšimnu, tak je hned čmouha i desce kuch linky apod. Ještěže se to po pár dnech smyje. Jinak ze zubů by ti to mělo zmizet během druhého dne - záleží, jak moooc jsi se zabarvila :slight_smile:

lllluci...a co vlastně cvičíš? Aerobik, pilates, posilovnu.....? Já si říkala,že budu aspoň denně s Juli skákat půl hoďky na trampolíně, ale zatím to nejsem schopna dodržet :pensive:

Jo, dnes jsem byla poprvé v dětské kavárně na Husove a teda musím říct, že jsem byla veeelmi zklamaná.....chlastu tam na baru mají vyskládaného dost, ale vhodné pití pro malé děcko žádné (samé sladké fujtajbly), nabídka jídla pro děcka taky nic moc a když, tak cena děsná, hračky snad všechny rozbité a teda dětský koutek dooost špinavý. Lezoucího kojence, bych se sakra rozmyslela tam položit......

Janulava, taky máme ještě jedno až dvě noční kojení....podle toho, jak malému je. Když má bolení, tak se samo budí víc a uklidní se až u prsa. V noci na dnešek jsem díky tomu kojila snad čtyřikrát :frowning2: od včerejšího rána se mu nedařilo se vykadit (rourka nepomáhá), takže se pořád budil, kroutil.... no podařilo se mu to až dnes odpoledne ve vlaku, cestou domů,ale to byl durch - proteklo to zepředu, zezadu i bokem, a ještě přes plínu, kterou měl pod sebou, takže jsem prala i kočár....

15. črc 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,mě malej vydrží celou noc už dlouho.Občas se stane,že se vzbudí na kojení,ale to je jen,když jde třeba brzo spát.Normálně chodí mezi 8-9,ale někdy vytuhne už o půl osmé a pak třeba dřív kojím.Ale zase pak dýl spí.Takhle mi vstává okolo půl šesté,ale když třeba kojím o půl páté,tak pak spí dýl (ale to se stalo fakt asi jen 2x).ALe nic si z toho nedělej,mě Adam třeba nikdy nedal celou noc.
Jani,myslím,že tohle blbý období zvládá hůř každej,Prostě to musíme vydržet,dokud to nepřejde.Mě kolikrát taky ujedou nervy,třeba jsem unavená a tak,ale snažím se prostě Adámkovi max. věnovat,když Maty spí.V poledne si lehnout nechodím,i když spí třeba oba a udělám si,co je potřeba udělat doma,abych pak na něj měla čas.

@sharon2:ta tvoje příhoda mi něco připomíná.Matýsek na mě seděl,plkám s mamkou,on si pěkně prdí,tak mu říkám,jen se hezky dokakej,a když pořád nic,tak že ho teda půjdu přebalit.No,měla jsem to všechno na sukni a tričku,takže jsem se musela jít převlíct i já.A to mi ani nepřišlo,že by kadil nějak moc.
Chodím cvičit na power plate a vacushape.Je to dohromady hoďka a mám to 5 minut od baráku.
16. črc 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, oml.se,nestíhám dočítat, R.měl ted asi 3-týdenní spurt, v pátek jsem už unavou a vyčerpáním brečela :frowning2: mám ho střídavě pořád u prsa a když usne - na 20-30 minut, tak rychle něco podělat, věnovat se Matymu, něco mu dát k jídlu a zas na novo. Ven se moc nedostanem, tak maty docela "trpí", naštěstí ho manža v pátek večer vzal na chatu, mají se za chvíli vrátit. Já zůstala s Radečkem doma, tak jsem se i v mezičase, kdy usnul nadýl, prospala. Akorát ho musím občas dokrmit nutrošem, občas ho mám střídavě u prsou i 4 hodiny (samo s dobou na odříhnutí a přebalení pokadění, atd), v náručí mi spí, jak ho položím, tak se vzbudí a řve jak tur a "loví" - tak občas dostane nutroš, když už jsou prsa fatk prázdný a nestíhají se nalívat, navíc i ty bradavky si můsí občas odpočnout, takže tak. po tom dokrmu většinou spí dýl, tak si i odpočnu, je to holt boj :rolling_eyes:
no nový týden před námi, tak jsem zvědavá, co přinese.
jo a dopadli jsme špatně na kyčlích, v úterý ráno si máme dojet pro nějakou "plínečku" - nevíte, co to znamená? kontrolovali mi ho až ted, v Špk v porodce se to nedělá a tady měl dr.dovču, tak jsme tam byli až v pátek a docela se divil, že to nikdo neřešil, tak jsem mu říkala, že v té porodce ne a že jsem to řešila až po návratu do Brna a pediatrička taky nic neřešila, ptže jsem jí řekla, že jsme objednaní k němu - on teda vypadal, že by to měla naše dr.jako odhalit sama - přitom on to vidí na tom utz, ty kyčle, tak jak by to viděla ona??? zvlášt, když chodí ona sem (byla tu 2x, ted má dovču). no nic, snad to nebude taková tragédie a "plínečku" nějak přežijem :astonished:
17. črc 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Ahoj Jani,koukám,že první spurt za váma.Hlavně,že jste to zvládli:slight_smile:Z Nutroše si nic nedělej,halvně,aby Radeček byl spokojenej a ty taky.Je zbytečný trápit sebe nebo jeho.když prostě mlíčko netačí.A co Maty,jak si zvyká na brášku?
Teda,nevím,jak by dětská mohla poznat,že má malej špatný kyčle:frowning2:Dostaneš takovou jako dečku,kterou mu budeš dávat mezi nožičky,aby měl kyčle ve správném úhlu.Neboj,malýho to nebude bolet a na další kontrole to třeba už bude lepší,tak budeš dávat jen plínku navíc.Já měla řetězy do roka a nohy mám v pořádku.A nemusíš s ním nějak cvičit?

my jsme asi taky tento týden měli spurt.Nejsem si jistá,protože v tomhle počasí mohl mít klidně jen žízeň,ale to by asi nepil,tak moc.Včera jsem ho nahatýho chovala a najednou jsem si uvědomila,že už tohle třeba nemusím zažít a došlo mi,že bych to ráda ještě jednou zažila.Tak jsem se tímto objevem svěřila manželovi a byl chůďa trochu překvapenej,že to na mě přišlo,tak brzo.No,trochu jsem ho "uklidnila",že až na něj příjde vztekačka jako na Ádu,tak mě na dlaší dítě přejde chuť:slight_smile:
18. črc 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, jojo, jen se směj. Za vlastní pitomost si můžu sama :grinning: Ale nebyla to taková hrůza. ze zubů to fakt do rána slezlo a rty jsem měla trochu modřejší, ale nic strašnýho. Asi v noci hodně slintám, tak se to umylo :grinning:
Kavárna na Husově je opravdu hnusná. Byla jsem tam jen jednou a nikdy víc. Byly jsme tam s kámoškou a dětma v zimě, takže všude mokro, nikdo nevytíral, děcka v tom lozily.. Všechno zašlé, prostě jak píšeš. Pak jsme mívaly srazy z těhu cvičení v CafeandPlay na Skácelce, tam to bylo dobrý, akorát je to moc velké, takže se děcka rozlezly každé jinam a my je naháněly po všech koutech toho obr prostoru. Jako moc jsme si nepokecaly :slight_smile: Nejlepší to jev Bublilendu na Kounicově, tam jsme fakt chodili rádi (Kuba, já i kámošky). Příjemná obsluha, všude čisto, hračky funkční. Fakt se tam vytíralo, uklízelo několikrát denně a stačilo říct, že nějaká hračka nejede a pokud byl čas, byla uvedena do rpovozu hnedka :slight_smile: Jen doufám, že pojedou i letos, přes zimu to byla super varianta na srazíky, ale nechodilo moc lidí (což nechápu), tak mám strach, aby nezavřeli :frowning2:
@llllucka ty noci teda závidím a samo ti je přeju :slight_smile: Je to určitě fajn, se krásně vyspat, znám to pouze z doslechu :grinning: Kuba byl strašný nespavec, celou noc začal v podstatě spávat až teď, poslední dva měsíce. Jinak se 1-2x v noci budil. A když se kojil, tak to co dvě hodiny, no tragédie. Takže teď to vstávání jednou za noc k Filíkovi je vlastně pohodička :slight_smile: Ale zas ráno dlouho spíme. V sobotu jsme všichni spali až do půl deváté :-O Dneska vstával Filda kolem osmé :dizzy_face: . Akorát Kuba zase před sedmou. Ale to mě neva, kolem té sedmé to jde, pak přes den funguju normálně :slight_smile:

A ke kojení, Filda se teď poslední týden kojil přes den co 90 minut. Fakt mám ty prsa od něj tak strašně bolavý. Podle mě to byl spurt a taky ty vedra dohromady. Před spaním a v noci kojím z obou prsů a mám pocit, že kdybych měla ty prsa tři, vypil by je všechny úplně stejně - "do dna" :grinning: Jako nechápu, kam to dává. Nebo jestli si přes den málo vypije, špatně saje, že má pořád hlad. Ale to by asi nepřibíral. No, nevím. Ale i v autě se za jízdy budil hladem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Normálně když se jede, tak spí.
Luci, tak tvé pocity o tom, že chceš ještě jednou zažít to ňuchnání a malý voňavý miminko, mám naprosto stejné. Mě to doprovází už od těhotenství, je mě líto, že bych už nikdy neměla být těhu a pak držet toho čerstvě narozeného drobečka. Koukat se, jak se prvně usmívá, jak na mě upřeně kouká a jak je voňavý a tak :dizzy_face: . Takže o třetím před manžou mluvím, aby nebyl překvapený, až to na mě přijde opravdu :grinning: Ale ještě nejsem úplně rozhodnutá, je to ještě daleko. Hodně lidi v okolí si myslí, že tři děti mají dneska jenom blázni (promiň Sharon :wink:) Uvidíme, je to ještě daleko,a le Luci, úplně si vystihla moje pocity :dizzy_face:
@jana.sun jani, jsi šikula, zvládáte to krásně, přesně jak psala Lucka, z Nutorše si nic nedělej, jestli vám to pomáhá, tak směle do něj! :slight_smile: A hlavu vzhůru, ke konci šestinedělí si to určitě "sedne", víc se sžijete, kojení zabere míň času a bude víc prostoru pro Matyho a zábavu :dizzy_face: . Teď už je to fakt celkem v pohodě!

A u nás: Byli jsme v sobotu v Telči, bylo to fajn. Jsme se tam prošli po náměstí, v okolí, v parku, najedli a jeli domů. A včera jsme dali výšlap do Soběšic. TO jsme si teda celkem mákli, ale taky to bylo dobrý :slight_smile: Kuba je clekem lenošnej, takže jsme nakonec vezli kočár naložený oběma dětma a druhý nesl Kubovo kolo. Taky dobrá posilka :grinning: Pak jsem měla chvilku Fildu v ergu a Kuba se rozvaloval v kočáře. Jak ten byl spokojenej!!!! :sweat_smile: Jo a já si donesla svoje první klíště v životě :angry:, tak snad z toho nic nebude. naštěstí mě ho manža vyndal,a ni nebylo napitý, asi se čerstvě chytilo a ještě na takovém divném místě - na prostředníčku u nohy :confused:
Manža zas jede na dva dny pryč, tak budem bojovat sami. Ale te´d to už zvládáme v pohodě :dizzy_face: .¨A v sobotu razíme do těch Jeseníků, tak se moc těším, budou i naši, tak si užijeme navzájem :slight_smile: Koně letos asi oželím, i když mi to bude líto. Ale nebudu riskovat, kdyby se něco stalo, co by bylo s Filípkem...
Jo a holky, dávejte na sebe a prcky pozor, je teď nějak moc nehod v okolí :frowning2: Kamarádce srazil skoro triletou holčičku v parku nejaky starsi asi 9lety kluk :frowning2: . Jel jak prase na kole, ona na odrazedle a normalne ji smetl :( :frowning2: :frowning2: Mala ma zlomenou nozicku nad kotnikem, museli ji to napravovat v narkoze. Ted uz ji maji doma, ale ma sadru az po zadek. Do toho maji doma 6tydenni miminko, takze je to fakt sileny ,taky co se organizace tyka. v nemocnici musel byt s malou tatinek, kamosku tam nenechali kvuli miminku. A normalne, ten kluk tam mel otce a oni po te nehode odjeli :angry: , ani se nezeptali, co male je nebo jestli kamoska nepotrebuje pomoc!! Kdyz videli, ze tam ma jeste kocar. Je mi z toho uplne spatne. Co z toho kluka asi tak vyroste, kdyz ma takovej vzor v otcovi :(
Tak hlavne nic nepodcenujte, ty starsi decka jsou jak urvane ze retezu o prazdninach...
18. črc 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:ty vycucaný prsa znám,taky si kolikrát říkám,jestli ještě něco může vysosnout.Mě hodně pomáhá ta melta.
Manžel ví,že možnost třetího dítěte je,i v okolí máme kamarády,co uvažujou o 3 dětech,ale nečekal,že mě to chytne,tak brzo.Já si to totiž nikdy neříkala,až teď mi to přišlo líto,když jsem chovala toho svýho andílka:slight_smile:
Jani,to je děs s tím klukem a jeho rodičema.Předpokládám,že se ani neomluvili.
My jsme byli v sobotu v Zoo a taky jsem si říkala,že mít manducu,tak tam dám Matýska a Adámek by šel do kočáru.On pěkně chodil,ale ke konci už byl tak unavenej,že usnul manželovi na ramenou.
19. črc 2011 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu spánku,když kojíš jen jednou za noc,tak to je podle mě v pohodě.Měla jsem to tak s Adamem a přišlo mi,že pak spal dýl,což by mi bodlo,protože,když máš den od 5-21,tak je ten den strašně dlouhej.A Adámek se i dneska dost často v noci budí.
JO,úplně jsem zapomněla napsat,že s Adámkem teď chodíme na intenzivku do plavání.Měla jsem strach,ale včera to zvládnul dobře.Byli jsme tam naštěstí se samýma bojavcema,takže se nikdo nepotápěl.Jen teda Matýskovi se tam vůbec nelíbilo,Byl sice svlečenej,ale i tak tam na něj bylo asi teplo nebo špatnej vzduch,tak ho tam už brát nebudem.Chodí se mnou mamča,tak s ním bude zůstávat doma a já budu jezdit jen s Ádou.

19. črc 2011 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda záááávidím..... spaní skoro celou noc... Kló se budí tak cca po 2-3 hodinách.. jediná noc kterou spala 5 hodin v tahu byla ta po narkóze....
S tím posledním ňucháním miminka.... tak nějak jsem si to odkroutila s Eli, která byla v podstatě vymodlená a s dalším se už moc nepočítalo. Páč že se stane zázrak to se ještě nějak vezme ale aby se stal dvakrát. Takže já se s jím smířila u Eli že je to poprvé a naposled a teď mám ten bonus... :grinning:
Co se srazíků týče - nám je to fuk pokdu bude poblíž rozumné parkoviště :wink:
@jana.sun držíme palce ať se z toho brzy vyhrabete.
@janulava teda děs.... že si tak zmizí a nic je nezajímá. Jsem ráda že bydlím na dědině kde všichni všechny znají. Teď ještě nevystrkovat čumák jinam jak to tak čtu. :frowning2:
@llllucka super že to Áda tak dobře zvládá. Nečekala bych že to po loňsku projde tak snadno.
19. črc 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka ahoj Luci, díky.
to jsem překvapená, že to na tebe přišlo tak brzy, ty chutě na další mimi - ale jak píšeš, ono to ještě taky může přejít :grinning:
jj, vyfasovali jsme dnes tu dečku, moc se mi to nelíbí, bude se v tom R.dost potit a asi už ho nebudu moci polohovat, což mi přišlo dobrý, když neříhá - ted budu na nervy, když bude na zádíčkách a neodříhnutej :confounded:
no, snad si rychle zvyknem :zipper_mouth:

@janulava taky moc děkuju, za povzbuzení :wink:

Maty střídavě je na brášku jak mílius a střídavě mi řekne, at ho dám "pryč" :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale myslím, že celkově to zvládá dobře - tuk, tuk. jo a jsme na noc bez plín - ted ani nevím, jestli jsem to psala - naučil se to, když jsem byla v porodce a stále mu to jde, zatím se nepočůral - taky tuk, tuk, tuk :wink:

@lanka taky děkuju za držení palců a dávej si pozor na zázraky - někdy se dějí vícekrát :wink: :wink: :wink:
19. črc 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,tuhle jsem četla,že nejlepší poloha jako prevence proti SIDS je na zádech.Tak třeba ti to trochu pomůže.Ale do zvýšené polohy ho dát přece můžeš i na zádech,ne.
S těma staršíma sourozencema je to asi všude.U nás ho Adam většinu času miluje,pusinkuje .... a pak příjde okamžik,kdy na něj něco hodí (včera třeba kamen).
K plínkám moooc gratuluju.My jsme bez plín jen na odpolední spaní a i tak se občas stane nějaká nehoda.V noci je někdy plína suchá a někdy úplně durch.

@janulava:Jani,jak moc ti malej cumlá ruku?Já jsem z toho u Matýska dost nervózní.Předevčírem v noci jsem ho nachytala,jak si dumá palec (tak jsem ho vytáhla a nakrmila) a dneska v noci si zase cucal prsty,tak jsem mu vrazila dudel (jak dlouho mu vydržel,nevím,na to jsem neměla nervy).A včera večer jsem ho nakrmila,dala do postýlky a čekala jsem v obyváku až usne (normálně je do 5 minut tuhej) a slyším nějaký divný zvuky,tak mi to po 10 minutách nedalo a šla jsem se podívat,co to je,myslela jsem,že pes a on si Maty cucal prsty a strašně u toho srkal,tak jsem mu dala najíst a dobrý.Nějak nevím,co s tím.Vypadá to,že skončíme na dudlu,protože radši dudel než prsty.
20. črc 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
tak my dneska všichni spali až do půl deváté :sweat_smile: Samo s kojením o půl 4 ráno. Ale i tak se cítím svěže :grinning: Akorát teda s tím, že Kuba neusne po obědě :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, snažím se ho držet v posteli, aby jako "odpočíval" aspoň...

@jana.sun Jani, u nás zas Kuba Filíka zalehává, což je dost blbé. Asi to má být jeho projev náklonosti k němu, bohužel dost nešťastný :angry: Jsem si právě říkala, že bych Fildu už vlastně mohla nechávat na hrací dece na zemi pod hrazdičkou, aby se mohl začít učit rotovat a přetáčet, jak býval Kuba jako mimino, ale takto si to nelajznu :confounded: Navíc mám strach, aby na něj třeba nespadl, jak tu lítá. Tak nevím, jak tohle řešit. Přece ho nenechám furt v postýlce. Nebo jestli pořídit ohrádku? Lanko, jak to děláš s Kló a jak to máš, Luci, Ty?

@lanka Neboj, já čekám, že se ve 4. měsíci to noční kojení změní a začnou galeje, s Kubou to tak bylo. A až do roka se budil po dvou hodinách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže se k Tobě asi velice nerada přidám :grinning:

@llllucka Luci, ruce si cumlá hodně. Dělal to už jako novoš, to jsem tu psala, dost to zmírnil ten dudel. Pak s tím celkem přestal a teď posledních 14 dní zas ocumlává jak divej. Naštěstí si teď spíš cucá pěstičky než prsty, to dělal jako mimino, míval je úplně rozmočené :confused: . Já to řeším dudlem, říkám to nerada, ale prostě jsme na něm skončili :rolling_eyes: Občas v noci taky slyším, jak si fakt ty pěsti úplně vysává. Tak nahodím dudel a je klid. Není to zas tak často, tak jednou za noc. Většinou, když ho vzbudí nějaký prd :grinning: Taky si říkám, radši ať má dudel, ten se dá narozdíl od palce sebrat. Ale čekám, že ta intenzita časem přejde. To si pak bude do pusy rvát hračky místo pěstí. Teď si tím mají trénovat koordinaci ruka-pusa, myslím. Jinak nám ten dudel pomohl i na prdíky. Když měl křeče, tak jsem mu ho dala a on se tím sáním uklidnil od bolesti. Když jsem ho nechala totiž u prsa, tak byl pak přejezený a to břicho ho vlastně zase znovu bolelo. Takový kolotoč, no...
20. črc 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,já ho na zem dávám.Většinou si Adam sedne k němu nebo to dělám,když je doma i manžel.
Dudel místo prstů u nás nezabírá.On ho vyflusne a dá si tam místo toho prst,ukazováček.Dělala jsem to jako malá taky,stejnej prst a pamatuju si,jak mě to naši odnaučovali (balili mi ruku do šátku,sypali pepřem ...),takže bych taky radši dudel místo ruky.Příjde mi,že je to lepší,když spinká na bříšku.Prostě ho asi zkusím naučit ten dudel,nic jinýho mi nezbývá pokud se to brzo nezlepší.
20. črc 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava No já ji mám od začátku na zemi na dece. Eli má v kuchyni na dlažbě nataženou deku na které se jako malá válela a teď si na ni chodí hrát. A tak když jsme donesli Kló a byla vzhůru tak jsme ji brali na tu deku za námi a pozorovala, takže Eli je od začátku zvyklá že jí "okupuje" místo na hraní a že na ni nesmí spadnout - přes deku neběhala, protože tam zakopávala o hračky.Teď už toho moc nenaspí a začala po kuchyni válet sudy, tak pro změnu učím Eli že nikde nesmí nechat nic malého v dosahu. Jinak naša mamka mi tvrdila že ohrádka není aby dítko neuteklo, ale aby nebylo těma staršíma rušeno :grinning:
@jana.sun no asi si to budem muset nějak ošetřit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ho právě na zem taky dávám. Jenže u něj musím být, Kuba je hrozně zbrklý a bohužel, jak jsem psala, jakmile Filda leží někde v dosahu, jde se tulit=lehat si na něj nebo mu aspoň dává hlavu na bříško. Samo můžu vysvětlovat stokrát, že se to nedělá. On si k němu jako přilehne a napůl se po něm válí. Kuba byl na zemi prakticky pořád, v postýlce jen spával. Myslím, že je to potřeba dát jim prostor a být víc součástí okolí. Jinak když jsme u Kuby v pokoji, tak je Filda na zemi a koukáme jak si Kuba hraje a to je na něj K. opatrný. Jenže tam nejsme celý den. Kubu jsme mívali v obýváku.
Lanko, mamka teda měla pravdu :grinning: , o té ohrádce začínám vážně uvažovat. Otázka je, jestli se do ní Kuba stejně nedostane :rolling_eyes: Nebo se to třeba ještě časem vytříbí, Kuba si zvykne a přestane se s Fildou "mazlit" tímto způsobem... Se mi právě zas nechce tahat další krám do bytu :angry:
20. črc 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, Filda si první tři týdny usilovně cumlal prostředníček, to už by bylo opravdu sado. Je fakt, že on ten dudel fakt vyloženě chtěl. Takže s tím nebyl problém. Kuba naopak, ten nesnesl v puse nic jinýho než prso, ten si ani prsty nežužlal. Pěstičky si do pusy cpal kolem dvou měsíců taky, ale tak nějak v normě. Žádný zlozvyk z toho nebyl...
20. črc 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

jani.sun....kojení nebo nutrilon....hlavně že jste oba spokojení, najezení a pokud možno vyspaní :slight_smile:

Janulava.....neomlouvej se, vím, že se na mě spousta lidí dívá jako na blázna....haha a opatrně a "nenápadně" zjišťují, jestli jsem až takový blázen, že by mohlo být čtvrté :grinning: :grinning:

lluci....super, že se Ádovi plavčo líbí :slight_smile: a vymyslela jsi to nějak na podzim? Budete jezdit na dvakrát do Filie nebo jsi našla něco jiného?

Ohrádka - neměla jsem u holek a doufám, že nebude potřeba ani u Ondry. A jestli ti Kuba vyleze za malým do postýlky,do kolíbky apod., najde si způsob, jak se dostat i do ohrádky :grinning: Haha, Juli jak je malá, tak se její věrnou spojenkyní stala židlička.....
Na zem malého už dávám taky, samo musím Juli trošku mírnit, ale když se moc rozdivočí, dám deku do klidnějšího rohu obýváku. Jinak je v prostředku, abych na něj viděla i z kuchyně. Julinka si většinou vedle něj rozdělá svoji deku a jakože si s ním hraje.
Jo, minule chtěla jít s Ondrou na trampolínu. Když to neprošlo, dotáhla tam aspoň koťata.....apropó nechcete někdo koťátko? Máme dva černé kocourky :slight_smile:

Máme za sebou první hexu, dr malého vážila a přibírá (na mé dítě) nezvykle rychle, už má 4,5 kg. Zareagoval teda horečkou a zhoršilo se mu trávení, zas hrozně brká a blinká, takže je nervozní Ale je to zlatičko, i když je vidět, že mu není dobře a nemůže usnout, tak je většinu dne v pohodě. leží a kouká, jen občas kvikne. Jen večery jsou teda horší....Teď jsem dvě hodiny chovala a i když pospává, tak co chvíli je s kroucením a pláčem vzhůru.
20. črc 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, jen krátce: Kuba se večer snažil postavit Filipovi na břicho :rolling_eyes: :angry: :frowning2: Takže jsem nevydržela a dostal poprvé na holou :frowning2: Prostě mě ruply nervy . Předtím jsem ho asi 3x upozornila, že to nemá dělat a když to udělal počtvrté, tak dostal:unamused: . Tak to teda na položení Fildy na zem bez dozoru asi fakt nebude. Pochybuju, že by si z toho něco vzal. Ach jo :frowning2:

Šári, krásná váha, vidíš, jakej je to šikovnej savec :slight_smile: Akorát nechápu teda, hexa se dává už tak brzo? V osmi týdnech :confused: ? Nám ji Dr. slíbila až ve 3 měsících, jdem na ni 2. srpna, to už bude mít Filda skoro 3,5... Tak ať se malý brzo stabilizuje a je mu zase líp!
20. črc 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,hexa se dává okolo osmi týdnů a další ve třech měsících,kdy se to může kombinovat s prevenarem.
Koukám,že Kuba je taky pěkný kvítko.Jani,já si myslím,že do ohrádky se dostane.Pro Adama by tohle třeba nebyl vůbec problém.Hele,já jsem taky včera nebyla daleka toho,abych Adamovi pořádně nařezala.V pondělí jsme jeli na plavčo a něco po mě hodil,tak jsem mu nadala,že se v autě nesmí nic házet a včera po mě hodil pet láhev.Jestli to udělá ještě jednou,tak má slíbený výprask a tentokrát mu ho klidně dám,protože nebudu riskovat,že to pak někam napálím.

@sharon2:moc gratuluju k pěknému přírustku:slight_smile:Je to šikula,vy oba:slight_smile:
Taky jsem překvapená,jak to zvládá.Každá den se těší,včera nechtěl z bazénu a to byl potopenej po nos.Vyřešila jsem to tak,že s Matym budu chodit v pondělí a s Adamem bude chodit manžel v neděli.Sice mi řekl,že by radši chodil s Matýskem,protože to bude větší zábava (chce potápět,ale jaksi zapomněl,že i u toho Matýska to ještě bude trvat),ale jinak to udělat nešlo.Všude,kam jsem volala,tak mi řekli,ať si zavolám až na konci srpna,že nemají rozpisy a já jsem se potřebovala rozhodnout,abych ve Filii nepřišla o místo.
Ale řeknu vám,že jsem z té intenzivky pěkně unavená.Už se těším,až to skončí.To plavčo a cvičení je na mě trochu moc (plus ještě stres okolo Matýska,jestli vydrží s papáním,protože z láhve se nenapije).Včera večer jsem toho snědla tolik,abych do sebe dostala nějakou energii,že manžel naznal,že to cvičení byly vyhozený prachy.
21. črc 2011 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
u nás blázinec, kolikrát padám na hubu únavou :unamused:
připadám si, že furt kojím, nebo houpu, protože v té abdukční peřince je nepohyblivej a trápí ho prdy do toho se furt připomíná Maty, samozřejmě, takže nevím, z které do které. včera večer jsem si nestíhala ani zajít na záchod, R.od šesti hodin večer do jedné do noci furt řval, střídavě prdy a hlad, měla jsem co dělat, abych v mini pauzách vypravila Matyho spát a pak jsem trnula, kdy ho R.řevem vzbudí :pensive: no zas jsem si se řvoucím dítětem pročetla diskuze, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když je fakt, že když ho nosím a houpám s ním, tak třeba spí, ale běda, jak ho položím - max. čtvrt hodiny. ještěže v noci pak spí 4-5 hodin - ale on spí "nahlas", takže mě furt budí, takže si ho občas musí vzít manža, abych se prospala - no já holt supermatka nejsem :pensive: Ted zabral nadýl, tak jsem až překvapená, zas jsem ho měla celé odpo na rukách a už se děsím večera :stuck_out_tongue_closed_eyes: Maty si chvíli hraje, tak píšu, jinak se sem asi nedostanu :unamused:

co jsem tu včera večer tak pročetla při řevu sirén, tak dudlík neřeším, jsem ráda, když si ho vezme, u Matyho nám hodně pomáhal.
Koupila jsem Calmu a nechce z ní pít - přijde mi ta savička moc dlouhá, že ji má až v krku, takže nevím. Naštěstí si z normál.lahvičky vezme celkem v poho - takže občas vypomůže manža, ale je ted furt v práci, tak je to naprd :unamused:
občas dojede mamka, tak to je fajn, to si i odpočnu, ale pak zas nanovo.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já jsem asi nějaká divná, že to nezvládám, myslím, že u nás bude 2 konečný počet :pensive:

jinak se tu opatrujte
26. črc 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maty kojí kačenku... :sweat_smile:
26. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,proč bys nebyla super matka.Prostě to máš teď náročný,tak je jasný,že to člověk hůř zvládá.Jestli už máš zajetou laktaci,tak dej klidně malýho manželovi,ať se postará.Je super,že je ochotný ti pomoci,to každej chlap neudělá.Jani,šátek nemáš,že bys ho dala tam?Třeba by mu to pomohlo a ty by sis trochu odpočinula?A na pomoc třeba mamku povolat na chvilku nemůžeš?
Nic si z toho nedělej,já mám sice hodný miminko,řekla bych až zázračně,ale taky kolikrát jsem večer ráda,že už je konec dne a já můžu zalehnout.Včera jsem se už potřebovala na chvilku někam zašít,abych to rozdýchala.U nás není ani tak problém s tím malým,jako s Adámkem.Ta jeho vztekačka je kolikrát opravdu náročná.Včera mě dokonce kopal a mlátil.Mamka byla u toho a říkala mi pak,že si z toho musela jít pak lehnout,jak byla psychicky hotová a že mě obdivuje,jak jsem to zvládla a ona by mu prostě nařezala (podotýkám,že mamka ho snad ještě nikdy neplácla).Což mě překvapila,protože já jsem měla pocit,že jsem tu situaci vůbec nezvládla.
Včera jsme byli na 3.měsíční kontrole.Malej má necelých 7kilo a 65,5cm,takže je to kus chlapa.Pěkně se tam celou dobu usmíval,tak z něho měla doktorka radost.
27. črc 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím že s nedostatkem času se rveme všechny. :unamused:
27. črc 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. mohly byste mi poradit, kde by se daly prckovi ukázat nějaký zvířátka? nemyslím velkou zoo, na to ze mi zda zatím malej. Je v brne nějaký misto, kde by si mohl prohlidnout pár králíku, kozičku, kačenku? a třeba i pohladit? mě napadla akorát kohoutovicka obora.
moc díky za nápady.
27. črc 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek