• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka Luci, já jsem malá prdola, tak si šátek neumím na sobě představit - zkoušela jsem to už u Matyho, ale nějak to pro mě nebylo :astonished: ale pořídila jsem vibrační křesílko, tak snad bude mít nějaký efekt :wink: jo a mamka sem občas na pár dní dojede a pomůže, to je vždy paráda - ale pořád tu být nemůže a bydlí 120 km daleko, takže jen občas. ted přijela na pár dní i tchýně, aby si kluky taky užila, tak jsem zvědavá, jak to tu bude vypadat :zipper_mouth: je docela hlučná :astonished: a manža už to taky těžce rozdýchává, že nemáme soukromí, když tu někdo je :pensive:
teda Adámek se pěkně projevuje!!! Já bych mu za to určo taky naplácala! takže jsi mistr, jestli jsi to ustála bez potrestání. :wink:
a gratulace ke krásným mírám a fajn, že je Matýsek tak pohodové miminko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Radeček už je taky lepší, ale trápí ho prdy v té abdukční peřince, tak budem pořizovat ty biogaia kapky - jen jsem je už chtěla koupit a tady v lékárně je vůbec neznají!!! :confused: :confused: :confused:
31. črc 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlilly ahoj, něco takového je v Komárově, ale ještě jsem tam nikdy nebyla - pár kamarádek ano, je to někde u řeky, ale víc nevím :slight_smile:
31. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlásíme se zpět po dovolené. Pro mě to byly opravdu prázdniny, zato teď po návratu mě zase začly galeje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kuba si zvykl na neustálou pozornost a zábavu od našich, takže teď je protivnej až běda :rolling_eyes: Ale bylo to super. Zítra jdem na první hexu a do poradny ve 3 měsících, tak snad to přežijem bez následků.

@llllucka Luci, tak to máš můj obdiv, já bych se teda neudržela a Kubovi v takové situaci asi naplácala :unamused: Jakože teď mě teda na nervy hraje šíleně :grinning: Filda má celkem problém u prsa, asi jak mu to málo teče, tak se po dvou minutách sání kroutí, vzteká, pouští a jak je u toho Kuba, nechce pít vůbec. No a Kuba si to samo nedá vysvětlit, furt mu u koja piští za hlavou, tahá ho za nohy... :angry: Prostě to dělá schválně. Takže tohle jsou u nás teď nejdivočejší chvíle dne. Doufám, že Filda dobře přibírá, páč teď mám pocit, že si za ty 2 minuty fakt moc nevysaje :frowning2: Asi začnu kojit z obou prsů i přes den. Uvidím, co zítra doktorka. Jo a normálně jsem to na dovči regulérně dostala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :rolling_eyes: a to byl teprv jekot a bojkot kojení. Asi to mlíko mělo jinou chuť nebo co. Musela jsem kojit ve stoje, jinak se nechtěl chytnout, pokud nespal. No mazec!
@jana.sun Jani, v pohodě, myslím že každá z nás to prostě někdy zvládá líp a někdy hůř. To se fakt časem srovná, teda doufám :sweat_smile: . I u nás je to jak na houpačce. Teď po té dovolené se z toho sama doma asi zblázním, navíc to počasí... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aspoň, že se v noci trochu vyspíš. U nás FIlík taky spí nahlas, strašně funí ze spaní, hlavně když se chystá prdět :sweat_smile: . To takhle heká a funí klidně i hodinu, než si uleví. U toho se fakt moc spát nedá :grinning: Chápu :wink: . A funěním se budí i na kojení, on se fakt nehlásí o mlíko pláčem, ale supěním :grinning:

Kojící Maty nemá chybu! :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava ahoj Jani, vítejte zpět a snad se brzo zas zajedete do domácího režimu a bude větší klid :wink: Teda, ale moc optimisticky to nezní, že ani ve 3.měsících není klid - ono je holt pořád něco, že :pensive: a teda docela jsi mě dostala tím, že máš MS, já myslela, že při kojení neeee???!!! :confused: :confused: :confused:
Koukám, že Kubík je taky pěkný číslo a neposlucha - Maty taky na Radečka furt něco "vymýšlí" - pořád by ho osáhaval, tahá ho za ručky a nožky - asi má potřebu si ho nějak "osahat", moc ho k němu nepouštím, ale holt musím ho krotit, ještě nemá ten odhad. U nás ale naštěstí pohrůžka, že dostane na zadek, docela zabírá, že si nic moc nedovolí a když, tak na ten zadek opravdu dostane (trochu), ale stačí to k tomu, aby to víckrát nedělal :sweat_smile: tak jsem zvědavá, jestli mu to takto vydrží, až nastoupí do školky, tam mi ho asi ale "zkazej" :zipper_mouth:
To spaní nahlas je fakt šílený, dnes jsem to tak měla od 4 od rána (spát se šlo o půl jedné), od 5 do 6 se kojilo a pak zas usnul a spal hlasitě, tak už jsem toho moc nenaspala :stuck_out_tongue_closed_eyes: naštěstí,jak je tu tchyně, tka si bere kluky 2x denně ven skoro na 2 hodky, tak doufám, že se ted dospím :sunglasses: to je komfort - rychle bych si na to zvykla :grinning: jo a máš dobrý, že se Filda nehlásí pláčem, Radeček taky ne, ten se hlásí rovnou šíleným řevem :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky, já jsem stran toho kojení lempl - kdy začne to mlíko týct hůř? Jako ted to Rádovi teče tak, že se až zalyká, vždycky se nahltá a pak dost ublinkává - ale když ho oddělám dřív, tak řve jak tur :zipper_mouth: Ale tak nevím, jestli tím taky nebude zkýčkanej a když mu to pak nepoteče, tak že nebude chtít sát :pensive:
2. srp 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun jo s tou MS mě to taky nasralo :angry: I když já ji i s Kubou měla od jeho 4 měsíců, ale že to bude teď ještě dřív, mě teda nenapadlo :confounded: No co už. To kojení na to zas až takový vliv nemá... Ale většina mých kámošek teda potvrzuje to pravidlo kojení= žádná MS. Tak těžko říct, jak to teda je.
A Kuba je teda číslo, aky čučím, ale asi to bude i tím třetím rokem. Dneska jsem zas čučela, co vymyslel. Skládám na balkoně prádlo, Filík pase koníky kousek mě za zády na zemi a najednou slyším: Kuba na koníkovi, Kuba na koníkovi. Tak se otočím a Kuba sedí Fildovi na zádech a jede jako na koni :confused: :astonished: :sweat_smile: Hrajou si tak s taťkou. No, co říct, chtělo se mě smát i řvát zároveň. Filda naštěstí přežil a Kubíkovi jsem to vysvětlila, snad si z toho něco vezme.
A myslím, že co se týče kojení, záleží fakt na tom, jaký je spouštěci reflex, někdo ho má hodně silný a já třeba vůbec ne (už od porodu jsem nikdy nepotřebovala vložky do podprdy, prostě mě mlíko nikdy neteklo). Podle mě není pravidlo, že by to muselo přestat. Ale asi se to trochu zmírní, Filda se začal kroutit kolem 2,5 měsíce. Vím, že na to radí, zkusit kojit tak, aby byl malej víc "napřímo" , prso mířilo výš, aby to neteklo směrem dolů,ale nahoru, jestli mi rozumíš :sweat_smile: Jinak poradna OK. Malej má 6160g, přibírá prej krásně, takže nemusím to kojení zatím řešit, asi si fakt vysaje za dvě minuty, co potřebuje. Je to teda megasavec :confused: A dostali jsme první hexu, snad to bude bez reakcí :unamused: Dr. říkala, že to ani nemusí téct hůř, ale že jsou prostě zvědaví, všechno je vyruší, zkouší co se dá a kolem toho 3-4 měsíce prý kojení může být opět náročnější :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zas jak u koho, třeba Lucka a Matýsek se zdají být v poho. Tak se neplaš :wink:
Tchyni závidím!!!! Já chodím spát s klukama po obědě, akorát mě v té době stojí domácnost. Jenže bez dopo spánku prostě nezvládám...
2. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky:slight_smile:
Já jsem MS ještě nedostala,ale co vím,tak hodně holek ji u druhého dítěte dostala celkem brzo. kámošky dokonce hned po šestinedělí.U Ády jsem ji dostala až jsem dokojila,tak doufám,že to tak bude i tentokrát:wink:
No,s tím "nařezáním",já jsem neměla pocit,že by to pomohlo.Naštěstí to od té doby nezopakoval.Vzteká se pořád,to jo,ale tak nějak normálně.
Jani,ten spouštěsí mechanismus je věda.U Adámka jsem vložky nosila pořád,měla jsem opravdu nadbytek mlíka.Teď je taky většinou nosím,ale někdy to jde i bez,když cítím,že prsa nejsou úplně nalitá.Mě pomáhá,když vidíš,že je to na něj moc,tak odpojit od prsa,uklidnit dítě,dát odříhnout a pak kojit znova.Někdy to musím během kojení udělat i vískrát,ale je to dobrý i na bříško.Pak taky vol polohu,kdy to tolik neteče.Super je poloha vleže nebo když budeš sedět,tak jakoby v záklonu (hlavně ne v předklonu).
Holky,já vás obdivuju,že spíte s mrňatama.Já jsem kvůli tomu,že mě malej při spaní rušil,dala prcka do jeho pokoje.Je to hnedka přes zeď,.takže jakmile se vzbudí,tak ho slyší,ale zase neslyším úplně všechno.Udělala jsem to tak už u Ády,kdy mi mamka řekla,že si musím vybrat,buď bude spát vedle a já se vyspím nebo bude spát se mnou,ale já budu nevyspalá a pak zbytečně nervózní.
Já po obědě spát nechodím,ale vzhledem k tomu,že vstávám v pět,tak chodím spát v devět.

@janulava:mě to Adam s tím koníkem už udělal taky.Asi si na něj ale plnou vahou nesedl,protože Matýsek se netvářil,že by mu to vadilo.Ale taky jsem se mu snažila vysvětlit,že to nemůže.Snad to pochopil.Já s ním hlavně řeším to,že nemůže za Matýskem lozit do kočáru a do košíku.Postýlka je celkem v pohodě,tam nemám strach,že to převrhne,ale jinak před sebou vidím tu katasgtrofu,když se to stane.
3. srp 2011 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava no Kuba je teda fakt číslo!!! :confused:
a s tím kojením - to je zajímavé, já myslela, že to tak teče každé :sweat_smile: Sestřenka mi půjčila zachytávače na mlíko od Medely a za ten den toho docela nachytám dost a to si dávám jen na druhé prso v době, kdy kojím z jednoho - běžně jinak ne. při kojení se snažím zaklánět, teda hlavně, když kojím z levého, z toho to teče fakt proudem - ale dočetla jsem se tady na té diskuzi, co tu má ta laktační poradkyně a po šestinedělí se to má zmírnit - což máme právě dnes, tak jsem zvědavá, jak to u nás bude, navíc očekávám spurt - tak snad to nějak zvládnem. :zipper_mouth:
Zítra jdu na ko na gyndu, tak se na to teda vůbec netěším :frowning2:
Bud ráda, že jdete všichni dopo spát - na domácnost kašli, ta počká a neuteče!!! :wink:
a gratuluju k pěkným mírám a držím pěsti, at je hexa bez reakce :wink:

@llllucka Luci, já když R.odpojím dřív od prsa, tak řve tak, že ho musím zas připojit :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: On se prostě musí pustit sám - je to lump.
a s tím spaním - já ho nemám kam vedle dát, v obýváku spí chrápající manžel :sweat_smile: a v pokojíku by rušil Matýska, navíc je to přes chotbu, takže daleko a do kuchyně ho dát asi nemůžu :grinning: takže nemám na výběr - mmt využívám, že tu je tchýně a přes den vezme kluky ven a já se dospím a dál se uvidí, nějak to snad zvládnem, doufám, že brzo zaberou ty biogaia kapky a R.nebude tlačit tak hlučně :astonished: ale závidím ti, že máš tu možnost dát Matýska do vedlejšího pokoje :wink:

holky, to je docela síla, s těma koníkama, že jim bráchové sedají na záda :confused: snas nás toto nečeká taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: se mám ještě na co těšit, co?
a jak jste to teda vyřešily - máte mimča přeci jen na zemi? Jak vám to teda doma funguje?
3. srp 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,on se taky vzteká,ale většinou ho nějak uklidním.
Já Matýska normálně na zemi nechávám.On tam stejně dlouho nevydrží.Hodně ho začal bavit kolotoč nad košem,kterej jsme o víkendu vytáhli.A Adámek ho nějak netrápí.Spíš si za ním lehne a něco mu vykládá.Jen občas,když je rozdivočelej,tak ho napadají blbosti.Třeba ho tahá za ruky a tak.A když třeba brečí v autosedačce,tak ho už Áda sám od sebe houpe než se nachystám.Neboj,oni to kluci zvládnou a hlavně ti jde Maty za chvilku do školky,tak pak budeš mít doma pohodičku:slight_smile:
3. srp 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no jo, za chvilku je tu školka!!! Luci, nevíš, nastupuje se hned 1.9. - nebo až pak v pondělí? Ale když je prvního čtvrtek, tak to bude asi už v ten čtvrtek, že? Jsem pako, ale fakt to nevím :sweat_smile:
3. srp 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:my nastupujeme až 5.9.,ale Áda jde do skoukromé,tak je to možná jinak.Tohle si asi určuje každá školka sama,ale školy by taky měly začínat 1.
3. srp 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
uff, tak trošku nestíhám....ale už jen dva dny a mám zas chvíli volno :wink:
odpol. spaní....no, vzhledem k tomu, že vstávám po 5.hod. ranní, z domu vypadnu o půl sedmé, celý den lítám cca kolem devíti dětí, domů se dostanu mezi půl 5 a 5hod., čeká mě udělat večeři a aspoň něco málo kolem domácnosti, uložení Juli a následně tak do půl 11 uspávání malého....tak o tom odpoledním spaní si můžu max v noci nechat zdát :grinning: :grinning:

školka.....Jani státní školky začínají 1.9., ledaže by rekonstruovali nebo tak něco, ale to by tě upozornili na jiné datum.
ad kojení a spouštění mlíka.... u Míši prvních pár měsíců stačilo, abych se na ni podívala, vzpomněla si na ni apod. a už to valilo :grinning: U Julinky a Ondráška to tak moc není, ale když vyrazím ven bez vložek v podprsence a nekojím dýl jak dvě hodiny, tak je malér :stuck_out_tongue_closed_eyes: najednou se prsa nalijou a mlíko chvíli teče.

MS....taky počítám, že to přijde dřív :angry: u Míši jsem ji dostala, až když měla 10 měsíců - dva měsíce po odstavení, u Juli už někdy kolem 4. měsíce :unamused:

Holky, jak dlouho se vám mimísci vytáčeli do stran? Ondra to dělá pořád a hrozně se prohýbá do luku - i tak spí, koupila jsem kvůli tomu polohovací válečky, ale nepomáhá to - on se z boku přetočí na záda, hlavu otočí doleva a trošku zakloní nebo zůstane na boku, ale nějakým způsobem se dostane výš a prohne záda do luku - a tak si spokojeně chrupe. Na zádech tak, aby je měl rovně a oči směrem nahoru nespí vůbec a i když ho pořád rovnáme, tak se zas zkroutí. A navíc preferuje levou stranu.
Míša mi to snad ani nedělala (ta ale spala na břiše), Julinka se taky vytáčela , ale určitě ne tak dlouho a ne tak moc. No, zatím si říkám, že je to tím, že se narodil dřív - říká se, že mimčo je o tolik týdnů pomalejší o kolik je dřív, ale, manžel už je z toho nervozní...... za 2 týdny jdeme na 3měs. prohlídky, tak se zeptám dětské, popř. i ortopeda. Snad nás nečeká Vojtovka.
3. srp 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, devět dětí??? Tys nám něco zatajila?? :astonished: :grinning: Ty jsi normálně fakt superžena, jinak si to neumím vysvětlit. Doufám, že vyjde sraz, ráda bych Tě viděla na vlastní oči :grinning:
Jinak to vytáčení, Kuba se dost vytáčel i prohýbal do luku. Filda teda přestal spát na boku snad ve 4 týdnech a sám se otáčel na záda a spal s hlavou stočenou jen na pravou stranu. Samo ho to přešlo asi po měsíci, teď už spí na zádech a hlavu si otáčí jak chce. Doktorka mi na to preferování jedné strany odporučila nosit na tygříka na takové ruce, aby ho nutila zvednout hlavu na té neoblíbené straně. A to propínání do luku u Kuby, na to radila nosit v klubíčku, že to pomáhá uvolnit svaly, páč to propínání je prý ze svalového napětí. Jako já tak fakt pečlivě nosila asi 14 dní a spravilo se to. Vím, že na 3 měsíční prohlídce už to bylo v pořádku. Tak třeba vám to aspoň trochu pomůže. Jinak Filda třeba polohu na tygra nemá rád a v klubíčku se mě teď už natahuje. Nejradši se nosí vertikálně,páč tak nejlíp vidí a asi to má i z nošení v Ergu. To se mu moc líbí :slight_smile:
3. srp 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Já pořád doufám, že jsou ty děcka prostě odolné :stuck_out_tongue_closed_eyes: Malého dávám na zem často, několikrát denně, tak na půl hodky, ale to u něj sedím nebo jsem fakt nadohled a snažím se ho chránit před útokem :grinning: Ho to naopak nebaví v postýlce, chce být v centru dění s námi. I když ji máme v obýváku, vydrží tam hýkat a zdravit medvědy tak dvacet minut nejdýl a chce ven. Kolotoč máme nad přebalovákem a ten ho teda baví moc, akorát to stejně musím být u něj. Jakmile zrušíme kolíbku, dám mu ho nad dřevěnou postýlku do ložnice, na té cestovní to nedrží. A teď chci pořídit hrazdičku na tu zem a dávat ho pod ni. Kuba si takhle vyhrál celkem dost. Bude u nás a zároveň ho to zabaví. Pořád doufám, že se Kubajzovi FIlda omrzí, když ho bude mít pořád pod nosem :rolling_eyes: . Jinak to lehátko máme taky, ze začátku v něm řval, ale teď už to v něm vydrží, mám ho tam, když vařím nebo třeba věším prádlo na balkoně. Akorát potřebuje volno, tam musí být připásaný, takže to taky není na dlouho. Na dece na zemi býval Kuba v podstatě celý den, s přestávkama na spaní atd... :sweat_smile: Kuba je taky zdatný houpač a nahazovač dudlu, dělá to aktivně sám od sebe. To mě těší, že aspoň něco :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ke školce. Ta naše miniškolka začíná dokonce už koncem srpna. Ale záleží na rodičích, kdy dítě začne. My půjdem až od toho 5.září.
3. srp 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,do kdy musíme nahlásit rodičák.Díky:slight_smile:
5. srp 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, myslím, že se máme rozhodnout jestli 3 nebo 4 letou variantu do 9 měsíců dítěte. Dvouletou pak do 22 týdnů prcka. Na portálu veřejné správy je to přesně takhle:
dvouletý=zrychlené čerpání RP - požádejte nejpozději ve druhém kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 22 týdnů života, resp. ve kterém současně narozené nejmladší děti dosáhnou věku 31 týdnů života;
3leté=klasické čerpání - požádejte nejpozději v kalendářním měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 9 měsíců věku.
Pokud nic nenahlásíš do těch 9.měsíců, automaticky ti přiklepnou 4letou.

Mě končí mateřská k 20.9., takže se chystám první týden v září zavolat na Mojmírák a poptat se a vyřídit to, aby mě to rovnou navazovalo a nemusela jsem řešit nějaké nedoplatky nebo přeplatky nebo co já vím... Jo a taky si před skončením mateřské zažádej u zaměstnavatele o čerpání dovolené po MD. To se začátkem rodičáku teda nesouvisí, ale hodí to taky docela slušné peníze :wink: Musí se to čerpat po skončení mateřské. Asi se poraď s vaší účetní, jak zažádat. U nás mají svůj nějaký formulář.
5. srp 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava.Jani,jaké dovolené?
5. srp 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, nejsem účetní, tak nevím, jestli to píšu úplně přesně, ale vzhledem k tomu, že mateřská se posuzuje jako výkon práce, máš v roce 2011 nárok na plnou dovolenou v počtu 20 dní (podle toho, kolik dní dovolené jste v práci měli) za předpokladu, že požádáš o čerpání této dovolené před ukončením mateřské. No a tu ti zaměstnavatel proplatí :slight_smile: U nás mají svůj formulář na tu žádost, někomu stačí, když pošleš žádost jen mejlem nebo když si ji napíšeš a pošleš do práce podepsanou. To si určitě zjisti u vaší účetní. Oni ti to automaticky neproplatí, to je jasný, můžou to být celkem velký peníze, tak se prostě o tohle přihlas, nárok na to máš. Pokud si stále zaměstnaná u stejného zaměstnavatele, jako před odchodem na první mateřskou.

5. srp 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:tak koukám,že to jsem u Adama pěkně prokaučovala.
5. srp 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, tak se o to přihlaš aspoň teď. Jako mě na to v práci upozornila naše účetní při nástupu na mateřskou s Kubou. Ale naštěstí mám mzdovou účetní mamku, která mi tyhle věci připomíná a fakt hlídá za mě :sweat_smile: Ale je jasný, že se firmě hodí, když si to člověk neohlídá sám. Tak bych jim schválně zavolala a přihlásila se jim :wink: Mě to tehdy u Kuby dělalo celkem slušné peníze a to mě propáceli snad jen deset dní. A teď s dvěma dětma se rozhodně každá koruna hodí...
5. srp 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun diky, zkusim zjistit
5. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoplky,potřebovala bych poradit.Konečně jsme zadali truhláři ten dětský pokoj a nějak se nemůžeme dohodnout,jestli tam dávat tui velkou tabuli na zeď.Holky jsou pro,chlapi proti.řekla bych,že je to asi tak,že holky si na tom jako malé psaly,tak by to chtěli a kluci k tomu nikdy netíhli takže ne.Truhlář nám říkal,že jeho zkušenost je taková,že to děti baví pár dní a pak po tom ani nevzdechnou.Jak si myslíte,že jsou na tom vaše děti,Pravda je,že naši mu koupili dětskou tabuli a přestože maluje rád,tak ta tabule ho nějak nebaví.
6. srp 2011 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, tak u nas tabule taky stoji nevyuzita v koute. Ale zas by se dala treba i vyuzit jako nástenka na vytvory kluku, ze skolky a skoly toho nanosi.... A to je tam nejak napevno? Nedala by se pak oddelat, kdyz by opravdu jen zabirala misto?
6. srp 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava.montuje se to do zdi.Ona je hodně vysoká a je to speciálně natřená dřevěná deska,takže je to opravdu jen na kreslení.Kdyžtak mu tam můžu dát nějakou klasickou nástěnku.
6. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajky
Janulava...nezatajila, dělám příměstské tábory :slight_smile:

lluci...já bych do tabule jen na křídy nešla. Taky máme doma tu z ikey a skoro se na ní nekreslí......myslím, že lepší by byla nějaká magnetická, aby si tam mohli vystavit své , výkresy a výrobky - a pak je možnost buď na křídy nebo na fixy - tu má v pokoji Míša, moc na ni nekreslí ale vystauje si tam obrázky, rozvrh atd-
Nebo jsem slyšela, že se dětem hodně líbí tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26856379&tab=1 jen teda se mi nezdá,že by obrázek odpovídal uvedeným rozměrům :wink:
6. srp 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,ja prave myslela, ze bude na kridu a zaroven magneticka, jak pise Sarka. Na nastenku by se obrazky musely pichat rysovackama a to je asi pro decka blby. My mame taky tabuli z Ikea na kridu a z druhe strany na ty mazatelne fixy. S tema by Kuba celkem cmaral, ale to nechci ja, je pak jak cunajz :grinning: a ta kridova ho neba, nesnasi upatlane ruce :sunglasses: Ale s magnetama si treba hraje dost rad a to vyuziti na vystavky me prijde dobry, ale v rozumne velikosti samo.... Ted mame zamagnetovanou lednicku ze dvou stran, zvirata, pismena, obrazky mest, kde jsme byli...
7. srp 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
Tak jsem se těšila, že si s dětma konečně užijeme všichini dohromady, pojedeme do aquaparku nebo někam na výlet, když není počasí na koupání....... a Juli včera dostala čtyřicítky horečky. Nurofen ani čípky skoro nezabírají, srazí se to max pod hranici 39 a to většinou jen na hodinu, max hodinu a půl. Je chudina úplně hotová - skoro nemluví, celý den dobrovolně ležela a když jsme na ni nemluvili, tak byla napůl v limbu, ani jí moc nevadilo, když zůstala chvílemi sama - to hned usla. Pokud teda zrovna nelezla horečka nahoru, to plakala, že ji všechno bolí. Naše dr má samozřejmě jak naschvál dovolenou, tak nás zítra manžel poveze do T.
Ale předpokládám, že to bude 5.dětská nemoc. A to jsme měli jet ve středu do Čech. Doufám, že to nechytne i Ondrášek, U něj ty čtyřicítky fakt zažít nechci :frowning2:
7. srp 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:prosím tě,jak to všechno zvládáš,děti,tábor......
Tak tabule nebude,kdyžtak mu tam koupím nějakou menší,protože takhle velkou bych nesehnala.My dneska vyrážíme k našim.Budou nám předělávat elektřinu,tak abysme nezavazeli.Na víkend mám program jasnej,uklízet.
8. srp 2011 v 06:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lluci....no všechno se zvládnout nedá, a protože nechci aby trpěly děcka, tak to odnáší domácnost a já - odpolední spánek není, do postele se dostanu po 11. v noci a vstávám po 5.ráno, význam slov kadeřník či kosmetika abych si hledala ve slovníku cizích slov :grinning: :grinning:
Ale na tábory jsem nebyla sama, pomáhala mi tchýně - měla mít na starosti malého, ale jak naschvál celé dny prospal :grinning: (a od 5 odpol do 11 večer pak řádil). Takže s námi vyráběla, obstarala děcka u svačiny, zvládli jsme i výlety na Pernštejn a ke koním :dizzy_face: ale jsem ráda, že už je to za mnou a mám teď chvíli klid.

Jinak Julinka - jak rychle jí ta horečka v sobotu začala , tak dnes v noci najednou klesla. Tak jsem zvědavá, jestli se osype nebo co bude dál. No už zase řádí jak černá ruka :grinning:
8. srp 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Šári,jak to popisuješ,tak by to mohla být ta 5. nebo 6. nemoc.My měli tu šestou a probíhalo to podobně,několik dní strašné teploty ,pak najednou dobrý a trochu se osypal.Jen my jsme nevydrželi a jeli na pohotovost,ale to měl taky malej jen 3/4 roku.Tak dej vědet,jak to s Juli vypadá.
8. srp 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek