• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Juli je už v pohodě, teplota se nevrátila - asi si to vybrala během těch 24 hodin, to měla fakt i po čípku nebo nurofenu přes 39.
Llluci my na pohotovst nejeli, protože před několika dny v televizi bylo, že právě řádí 6. dětská a to mimo sezonu - většinou bývá na jaře nebo podzim. No není se co divit, vzhledem k počasí.
Já na pohotovost jen volala, jestli můžu dávat léky na srážení horečky častěji než po 6 hodinách, protože to se nedalo. Trvalo i hodinu než zabraly, a za další hodinu, hodinu a půl už to šlo zas nahoru. Juli jen ležela jak hadrová panenka, nemluvila, třeba hodinu se ani nepohla.....Tak nám řekli, že když se střídá nurofen s paralenem, tak se může po 4 hodinách.
8. srp 2011 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:hlavěn,že je Jůlinka v pořádku.S tím dávkováním nám to řekli v dětské taky.Adam to tehdy chytnul na dovolené,kam jsem jako neznalá mamina,která jejíž dítě ještě nemělo nikdy teplotu jela bez léků.Naštěstí kamarádka je měla,takže nám je mohla dát.Ti noc,jak jsme seděli s manželem na hotelové posteli a nevěděli,co s ním,si pamatuju ještě dneska.
9. srp 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, opět nestíhám, ani dočítat, tak se moc omlouvám. ted na nějakou dobu zmizíme na chalupu, tak snad se tam Radečkovi bude líbit. včera jsem chtěla balit a žehlit a neudělala jsem naprosto nic, měla jsem Ráďu celej den na rukách - bud pil, nebo měl prďoše a nebo ublinkával, takže sotva jsem ho položila, tak jsem ho za chvíli zas musela brát :frowning2: Naštěstí ho to zmohlo tak, že celou noc pak prospal, tak jsem se vyspala, uf!! S tím ublinkáváním je to fakt naprd, on se napije, neodříhne, dělám psí kusy, aby si říhl, ale nic a pak po půl hodině-hodině začne ublinkávat a trvá mu to na etypy klidně hodinu! Když to takto udělá v noci, tak vůbec nespím :frowning2: "naštěstí" to ted bylo ve dne, tak mě to tak nezmohlo, jen jsem teda nic jiného neudělala. Prozíravě jsem aspon poslala Matyho už ve středu napřed s babičkou, takže apson on to tu nemusel včera "trpět" a taky, at si ho naši ještě užijou, pak bude chodit do školky, tak už se za babičkama a dědama tolik nedostane.

moc se tu mějte a opatrujte, na chalupě nemáme net, takže vás asi jen tak nedočtu.
Snad jste všechny v pořádku, dětičky taky - jen jsem tu zahlídla, že Juli byla marod, tak snad už je fit, chuděrka malá :pensive:
pa pa
12. srp 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky,tak jsem se sem konečně dostala a koukám,že nic novýho.Teda krom Janči.
Jani,ty si to pěkně vyžíráš,co?No snad se to brzo zlepší.
Já mám konečně elektrikáře hotový,stihla jsem všechno uklidit a příští týden nás čeká malování.Pak se jen v druhé polovině září bude montovat nábytek a máme na čas zase klid.Objednala jsem ještě klukům jmenovky na dveře na fleru,tak jsem zvědavá,jak budou v reálu vypadat.
Nám se teď v rodině narodil jedenm předčasňáček.Sestřenice porodila chlapečka v 35. týdnu.Naštěstí je krom váhy naprosto v pořádku.Jen jsem trochu zaražená z jejího přístupu k němu.Miminko je doslova vymodlené,snažili se o něj několik let,protože sestřenka má nějaké zdravotní problémy,tak to nešlo a ani nebylo jisté,jestli se jí ho povede donosit a ona teď o něj nejeví zájem.Za mimčem do porodnice skoro nechodí,odstříkávat se nesnaží,ani neví,kdy jí ho dají domů,protože se nezeptala a ještě mi řekla,že doufá,že ne moc brzo,že jí tam alespoň nikdo každý 3 hodiny neřve :frowning2: Nechci ji odsuzovat,ale jako matka to prostě nechápu.
17. srp 2011 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Ahoj Luci, taky občas nahlídnu a nikde nikdo. Asi se tu užívá toho divnýho léta...
To je super, že už se vám to doma chýlí ke konci a pokojík brzo bude :slight_smile: Pak hoď nějakou fotku, jak se vám to povedlo! To uklízení nezávidím, nám dělají nové schody venku před vchodem, dneska brousili vbeton a teda prach máme úpně všude po baráku i bytě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :angry: Samozřejmě to dělají teď, když máme službu na úklid my, takže mě to pěkně sejří. S dvěma malýma dětma se fakt skvěle zametají a vytírají 3 patra každej den...
Jinak u nás nic nového. Kuba pořád plenkuje :frowning2: Ale jinak jsou zlatí, Filda už má bříško úplně v poho, kadění teda pořád málo, ale asi to tak holt už bude :grinning: Krásně pase, chmatá po hračkách, strká si je do pusy a stáčí se na bok, asi předzvěst otáčení na bříško. Kuba to v jeho věku už uměl. Jo a po té první hexe se mu teda rozhodilo noční spaní. Takže zatímco před ní spával od osmi do čtyř ráno a pak do sedmi nebo osmi, teď se budí na pvní kojení kolem jedné, další většinou v šest a pak už moc nespí, jen tak podřimuje, než se vzbudí Kubík. Takže začínám být nevyspalá a to si myslím, že i tak spí hezky, proti Kubovi. Ale holt si mě před tím rozmazlil :slight_smile: ...A to jdem za 14 dní na další dokonce s Prevenarem :confounded: Kuba je taky hodnej, docela si s Filíkem i vyhraje, podává mu hračky, zpívá mu a mazlí se s ním (dávám odkaz na video http://www.youtube.com/watch?v=FmPvES7bceA :dizzy_face: . A začínám ho připravovat na školku, tak už říká, že tam bude chodit, budou tam tety a děti, ale uvidíme v reálu :confused: A vymýšlíme to plavání, kdy nakonec budete chodit vy? Třeba se někde potkáme :slight_smile:

A tu sestřenku teda taky nechápu, ale třeba má nějaký druh deprese a potřebovala by pomoc... Takhle když se to řekne,tak to zní dost tvrdě a strašně, chudák miminko :frowning2: Já bych to fakt viděla na nějaký psych. problém...

Doufám, že to tady zas trochu ožije Docela mě to vykecávání po netu chybí :sweat_smile:
17. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani a není to spaní věkem.Někdo mi říkal,že se to okolo 3 měsíce mění a někdy děti pak spí hůř.
Mě teď Matýsek taky dvě noci vstával ve dvě (normálně spí celou noc),tak jsem si říkala,že alespoň bude spát dýl a jhouby,o půl páté si už pěkně kecal v postýlce,tak mi to v pět nedalo a šla jsem ho nakrmit,pak usnul v půl šesté,ale to už zase vstal Áda:frowning2:
Já musím taky Matýska pochválit,před 2 týdny se začal vyvalovat na bok a teď už jde i na bříško a zpátky.Ale musí se mu opravdu chtít,jinak leží jen tak něco mezi bokem a břichem.Asi se mu tak líp převaluje sem a tam.Naštěstí to dělá na obě strany.S hračkama si taky hraje hezky,takže jsme už plyšáky vyměnili za cucací a hlavně řetěz na kočárku a v postýlce ho moc zajímá:slight_smile:Kolikrát do toho buší jako zběsilej:slight_smile:
U nás je novinka,že Adámek konečně kaká na nočník,takže má plínky jen na noc a to asi ještě dlouho mít bude,protože před spaním opravdu hodně pije.Ale to mi nevadí,jsem ráda,že jsem konečně přišla na fintu,jak kadit na nočníku.Na školku taky připravujeme,ale i tak mu tam budou muset pomáhat.Bačkůrky si teda sám neobuje a asi si je neobuje nikdy,protože má vysokej nárt a i já mám problém mu je nazout.
Ten úklid ti teda nezávidím.Kdy to budou mít hotový?
Sestřenku taky nechápu a jestli je to psychikou,nevím.Nějak jsem se v tom nechtěla babrat.V telefonu zněla normálně,ale co já vím,co se jí honí hlavou.Každopádně mě by určitě jako první věc zajímalo,kdy dostanu dítě domů.
My jdeme dneska s manželem podepsat papíry na nové prostory na ordinaci,tak si pak musím s našima domluvit hlídání kluků,abysme to mohli jít někam oslavit.Ideální by to bylo vyrazit po osmé,kdy bude Matýsek už spát,ale vzhledem k tomu,že chodím spát v děvět,tak to asi se mnou žádná hitparáda nebude:slight_smile:
Jani,já ještě nevím,jak budeme chodit.Matýsek je jasnej,ten to má v pondělí,ale Adámek to měl mít v pátek ve dvě,ale odhlásili se lidi,tak se to rušilo a kdy přesně bude chodit se dozvím až týden před zahájením kurzu.Ani jsem to ještě neplatila,protože pořád přemýšlím,jestli nebudeme chodit do Kohoutek.Adama to plavání hodně baví,ale vzhledem k tomu,že skončil loni,tak je opravdu hodně pozadu.Když bude chodit s mladšíma dětma,tak ty ještě nemají komplex z potápění a budou se potápět,což není hodina pro nás a stejně starý děti,zase umějí líp plavat s děstičkama (i když kamarádka,co chodí plavat pořád mě utěšuje,že jejich malej taky není žádnej extra plavec).Chodit někam chci určitě,ale pořád se rozhoduju,kam.
A neboj,místa určitě mají:wink:An
18. srp 2011 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě jsem zapomněla napsat,že jsem byla s Ádou na očním a naštěstí zatím tupozrakej není (jeho taínek i děda jsou).Ale doktorka říkala,že tpo riziko je tady až do osmi let.

@janulava :video je perfektní:slight_smile:Jo,tak s dovčou po mateřské se mi jaksi nikdo neozval.Dneska budu volat účetní,co s tím.
19. srp 2011 v 06:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, jen v rychlosti nakukuju.
Odjela jsem před deseti dny s dětma k sestře. Tak jsme se těšily, jak si to bez chlapů užijeme, kam všude půjdeme.....je těhotná, tak chtěla, ať s ní obejdu obchody a okouknem kočáry,povlečení do postýlky.... no a druhý den ráno začala kulhat, večer se na tu nohu už nepostavila a ráno ji ani nenarovnala. Takže chirurgie, kde jí to násilím narovnali a pevná nepohyblivá ortéza od zadku až dolů.
Hihi, takže jsem si odpočala jeden den (fakt jsem si užila vanu, kdy po mě nikdo nic nechce a nikdo nekvílí) a pak už jako doma, jen o jedno dítě navíc :grinning:

Ale druhý den po příjezdu začal Ondrášek usínat o půl sedmé a na první kojení se budí mezi půl 5 a půl6, takže to je supr, pak spí ještě do 8, je s námi tak hodinku vzhůru a pak prospí celé dopoledne. Opol. jede hodina vzhůru, hodina spánek.....prostě dobrý :wink: Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží :grinning:

llluci....gratulka ke skoro hotovému pokojíčku. Sestřenku nechápu, třeba je to fakt nějaka poporodní deprese. Nebo obrana, aby to psychicky zvládla.

A myslím, že jediná šance, kdy stihnout srazík je poslední týden v srpnu. Takže vyhlašuju pondělí 29. nebo středu 31.8. A já teda můžu jen dopoledne, takže jsem pro 9 nebo půl 10. Místo je mi jedno :slight_smile:
jak bude chvilka, zas nakouknu.
19. srp 2011 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám jsme se sešli - neměla jsem na koně teď delší dobu čas - páč to nějak nezvládám.. vzhledem k tomu že jsem začala Kló krmit a nestíhám nějak postarat se o obě holky, jezení, vaření, vycházky a zahradu..... takže net šel stranou...a zrovna dneska si Eli vzala na pár hodin babička a klo usla... takže konečně chvilka na net...
Podpisujem oblečení do školy, sháněli jsme boty a podobné radosti/starosti. :slight_smile: :wink:
Sharon - klobouk dolů - devět dětí a k tomu ty svoje - tys nesmrtelná - když né škola tak aspoň příměstský tábor.. :grinning: Klobouk dolů s Ondráškem -tak jsem se ještě s Klo nevyspala.
@llllucka super že očka jsou v pořádku. Jsem zvědavá na pokojík v reálu návrhy jsme okoukli a teď ještě jak to zvládnete. :slight_smile:
@janulava samože si užíváme :slight_smile: suprově se k sobě kluci mají... ale hádám že je to asi jak u nás okamžik od okamžiku - jednu chvíli by ji samou láskou sežrala a pak si jí nevšimne ani kdyby ječela jak tygr. :sweat_smile: uklid ti nezávidím. přeju ať je to brzo hotový.
ad srázek - prodebatuju doma - u nás nejde ani tak o čas a místo jako o dopravu.. :wink:
19. srp 2011 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka Jé, čau Lani :slight_smile: Tak aspoň víme, že se máte dobře! Tý jo, tak vy už přikrmujete, to tak strašně valí... A co kló, jak jí? Líp než Eli? Taky vybavuju Kubíka do školky, no mám husinu, když si vzpomenu, že už je to za 14 dní a bude beze mě :sweat_smile: Takový první krok k samostatnosti od maminky :wink:

@sharon2 ty jsi fakt normálně superman, fakt nechápu, kde bereš tu energii! Nebo po přečtení příspěvku už chápu, asi se v noci vyspíš :grinning: TO je fajn, že Ti Ondrášek teď vrací ten náročný začátek, je to hodnej klučík :slight_smile:

@llllucka Luci, super že má Áda zdravý oči! Tak jaká byla oslava, neusnula jsi? :wink:
Asi je to spaní možná i věkem, i když teď poslední dvě noci se zas asi vrací ke staru - kéž by! A taky u nás teda platí, že navzdory častějšímu vstávání v noci, rozhodně ráno nespal dýl, ale naopak :stuck_out_tongue_closed_eyes: Luci, a jaká finta na Adámka zabrala s kakáním na nočňajs? Jinak Kuba si umí vyzout a nazout tenisky na sucháč a crocsy, rozváže si a zuje tenisky s tkaničkama, vysleče se od pasu dolů, ale triko teda nezvládá a popravdě nevím, jak mu to nějak rozumně vysvětlit, aniž by se u toho přizabil :sweat_smile: Já myslím, že s tím v těch miniškolkách určitě počítají, že těm prckům se pomáhá. Navíc nemají na starost tolik dětí, jak ve státní. Tak doufám, že to tak bude!
Schody vůbec nevím, kdy budou hotový, doufám, že př. týden. No, to nám skončí služba, beztak si to sousedky od nás domluvily :rolling_eyes:
Jinak to plavání je na pytel, nám zas nabízeli pro oba kluky sobotu, což by mi nevadilo, krásně by to navazovalo, akorát kurs pro Kubu mají být už 3 leté děti a mě přijde, že teď je vidět každý měsíc navíc, co se v chápání pokynů týče. Takže i když je kubík plavec zdatný, tak prostě neudělá a nepochopí hned to, co už tříleté děti na poprvé.Takže taky váhám...
Jo a sraz, já bych byla pro 29.8. dopoledne mi vyhovuje. 30. jdeme na hexu, takže pak nepůjdeme chvíli mezi děti...
19. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:Šári,ty jsi opradu superžena:slight_smile:Prosím tě,jak se to ségře stalo?
@lanka :koukám,že u vás je pořád pěkně živo:wink:

ke srazu:pondělí by nám asi taky vyhovovalo.Ale pak máme plavání a já musím hodit Adámka ke Zdendovi do práce.Takže záleží,kde to bude.

@janulava:Jani,pokud jde Kuba do miniškolky,tak nemusí umět nic.Tam se o něj postarají a uvidíš,že se tam brzo všechno naučí.Oni to ty děti hodně okoukávají od těch starších.Adámek se umí celej svlíknout,ale oblíkne si jen spodní část a stejně ho musím hlídat,aby si to oblíknul správně.Tričko si obleče taky,ale přes hlavu ho nedá,jen tam pak umí stčit sám ruky.Ponožky po něm ani nechci,na to je podle mě ještě malej a o botičkách jsem tady psala.On na zip mít nemůže,protože má širší nohu a vysokej nárt (má to po manželovi),takže boty jedině na zavazování.Proto máme problém s těma bačkůrkama.Aby si je sám obul,tak bych mu musela koupit o dost větší a v tom by zase nemohl chodit.Prostě mu tam buď pomůžou nebo jim tam bude chodit bosej.
S kakáním na nočník to bylo takhle.Přečetla jsem asi 2 diskuse a maminky se vesměs shodovaly,že nutit nemá cenu ,spíš si tím člověk koleduje o nějaké problémy (dost maminek tam psalo,že nutili a nakonec skončili s dítětem u doktora nebo v nemocnici,protože mu přivodily zácpu).Za odměnu to taky většinou nejde a dítě si k tomu musí prostě dojít samo.Tak jsem v podstatě čekala celé prázdniny,ale Adámek si k tomu dojít prostě nehodlal.Pořád jsem mu nočník nabízela,ale nic.Pak jsem zkusila,že může být v plíně,ale musí sedět na nočníku,protože on vždycky kaká ve stoje v předklonu.Jeden den nechtěl,druhej den měl dobrou náladu,tak že to teda zkusí a zjistil,že to jde.Takhle kakal 3 dny.Pak jsem se ho zeptala,jestli to nezkusíme bez plínky,že mu plínečku dám do nočníku,on se do ní vykaká,ale nebude mít špinavej zadeček.To se mu líbilo,tak to zkusil a měl radost,že bobek je v plíně,ale on je čistej.Druhej den ráno si sám vzal nočník a hrdě mi ukázal,že se vykakal.Od té doby kadí jen na nočníku.Ale vždycky mě zavolá a hrdě mi ukáže svůj výtvor:slight_smile:Takže moje rada je,opravdu nenutit,ale zkoušet a hlavně to zkusit,když má dítě dobrou náladu,není unavenej a tak.A pak už jen chválit,chválit a chválit:slight_smile:
Jo a na večeři jsem neusnula,vydržela jsem do 11 a vydržela bych i dýl,ale říkala jsem si,že to nemá cenu víc natahovat,protože Matýsek kvůli mě nebude spát dýl.A je fakt,že ten druhej den bych šla spát už v sedm věčer:slight_smile:
22. srp 2011 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

lani devět dětí bylo včetně mých holek, tak to nebylo tak strašný :slight_smile:

hlásím, že Ondra stále spí od půl 8 do 5 a pak ještě tak do 7, někdy i dýl. A i hodně přes den, jen dnes byla vyjímka, ty horka ho taky dostaly, spal jen po půlhodinkách a jak na to není zvyklý tak byl nervozní. A od soboty má soor, tak možná i to mu nedělá dobře, chce se přisávat co hodinu, ale moc nepije.... no celý den nebyl ve své kůži, ale večer odpadl.

lluci....ségra jak je těhotná, tak jí přes 4měsíce bylo hrozně zle, i omdlívala. No a jednou se zamotala v kuchyni, podjely jí nohy a ona si trošku vyhodila koleno. Ale prý ji to nijak moc nebolelo, takže k dr s tím nešla. pak se jí to sem tam ozvalo, že ji noha den dva bolela....no a dva dny předtím než jsme k nim dojeli tak hodně lítala po úřadech, aby měla kvůli nám volno a když nás vyzvedávali z vlaku, tak se ještě byli projít ve Zličíně v obchodňáku, pak ještě na utz ve 20tt....prostě to prý nějak přetížila a koleno vypovědělo službu úplně. Ortézu má ještě pořád. ale už jí ji nějak povolili, takže aspoń trošku s tou nohou pohne. Ale stoupat na to pořád nemá, takže občas hopká s berlema, ale zas je to záhul na to břicho, takže ji pobolívá....no nic příjemného to není, ještěže zatím nemá žádný velký pupek.

A dobrá finta na kakání do nočníku :slight_smile:

Hihi, jinak mě nestrašte, že to těm klukům trvá tak dlouho!!! Já tak nějak doufám, že třeba Ondra už příští léto pochopí, co po něm chci a do Vánoc budem bez plín :grinning: :grinning: :grinning:

Srazík - takže pondělí....lluci, tak klidně něco směr Starý Lískovec....jestli tam teda někde něco je...já netuším. Navrhněte holky nějaké místo - kavárna, hřiště?

Jo a Julinka se vysleče i obleče - kalhotky, tepláky, trička i ponožky - s těma teda trošku bojuje, občas jí pata vyjde nahoru a to se pak vzteká, vyzuje se i obuje, nají se lžičkou i vidličkou - ale je teda čuňátko, je to všude kolem ní i na ní.
Jen k nám asi dorazila opožděná reakce na Ondráška - tím že se narodil v době, kdy toho začala hodně zvládat a všechno chtěla zkoušet sama, tak teď, když už to umí, tak naopak chce u všeho asistenci a to výhradně moji. Takže vyžaduje abych ji nosila do schodů /nebo aspoň za ruku/, pomohla na záchod, oblékla, obula....i nakrmila. Když zrovna kojím (přebaluje apod.) Ondru nebo dělám něco jiného, a chci, aby jí pomohl někdo jiný,tak v lepším případě prohlásí, že počká, v horším se začne vztekat.

Holky, užívejte horké letní dny,kdybych už do konce týdne nestihla nakouknout, tak i tak se mnou na srazík počítejte - ať pondělí nebo středa, jen domluvte kde. Já si to nejpozději v neděli večer, jak dorazím domů přečtu :slight_smile:
22. srp 2011 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Šári, to je Ondrášek fakt zlatý mimčo :slight_smile: Jinak an Fildu zas má vedro opačný vliv, včera prospal skoro celý den. V noci spí teda v poho, ale budí se teď kolem té druhé. A pak kolem 6. Ale zdárně pak ještě pospáváme tak do půl osmé, než za náma přijde Kubík a vzbudí i Fildu. No, první varianta spánku na první kojení do 4 do rána apak do sedmi byla příjemnější :grinning:
Šári, u nás se to zas projevuje při jídle, musím ho krmit, normálně aspoň vidličkou jí už od 18. měsíců, tak teď ne, chce jenom ode mě :angry: Lžičkou je to horší. Chce jíst sám zásadně tekuté věci, na což teď nějak nemám čas mu u toho hodinu asistovat. Když jí on, většinou se má v závěsu krmit i Filík.
@llllucka Luci, to s tím nočníkem je fakt super finta! třeba se nám taky někdy bude hodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Jinak my máme plavčo v sobotu na 11,30 Kuba a 12,15 Filda. Akorát má být Kuba už s 3letýma, tak uvidíme, jak to půjde.
Luci, nemáte to plavání na Lesné? Tam je nějaká kavárna, ne? Tak co se sejít tam? Nevím, jak se to teda přesně jmenuje, ale do Filie je to odtam kousínek, ne? My jsme teda pro pondělí, tak kolem 9,30-10,00. Ve 12 zas musíme frčet domů spát...
Jo a ještě dotaz, holky co kupujete dětem za boty do školky na podzim? Na ty dva tři měsíce než půjdou do zimních se mi nechce moc investovat. Říkala jsem si jako na "lepší chození" nějaký kožený tenisky od Adidasu (mají kolem 500,-) a pak nějaké na lítání po zahradě ve školce a hřištích. Ale to nevím, co a kde? Taky tak za těch 500,- Nemáte nějaký tip? nechcou se mě kupovat nějaký kotníkáče Fare za 1000,- plus ty tenisky,a by je měl jen dva měsíce, páč na jaře je neobuje...
23. srp 2011 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 hi, ještě jsem chtěla Šári, nestraš, to už za rok budu znova bojovat s nočníkem??? Nebo hůř, pořád ještě??? :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
23. srp 2011 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Stále je pro mě devět nepředstavitelný počet je v tom smyslu jim při tom hlídání něco připravit k jídlu a pak je nakrmit.. :unamused:
Taky máme čekací a vztekací intervaly.

OK takže počítáme s pondělím a budu doufat že pominou ty vedla Klo je nesnáší a při cestování v autosedačce je k neutišení.

@janulava Boty do školky jsme pořizovaly jen tenisky hadrové a to jako ve smyslu jen na cvičení (maj to tak uvedený) Jinak má od jara klasický kotníkače na ven, a to jí hádám na podzim vydrží a když ne - tak koupíme nový a budem doufat že vydrží na jaro. :grinning:
@llllucka Jsi dobrá takhle ho útáhnout na špagetě.... :grinning: hlavně že to funguje ke spokojenosti obou. :wink:
23. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:já chci taky příští léto odplenkovávat,ale lámat to nebudu.Opravdu si myslím,že na tyhle věci musí být dítě připraveno jinak to nemá cenu.Tak uvidíme:slight_smile:

@janulava:Jani,já mu budu dávat normální boty,pokud mu ještě budou.Vzhledem k tomu,jak mu roste noha,tak boty nestačí zničit a my je neschováme.Takže bude chodit v těch,co bude mít do školky.Až,když uvidím,že to nepůjde,tak mu koupím nějaký tenisky.

No,já právě na Lesnou před plavčem nemůžu,protože manžel má ordinaci na druhým konci Brna,tak bych ho nestihla odvézt.Ale podle mě se neřiďte.

Včera jsme byli na prohlídce a dobrý.Malej přibral 0,5kg a vyrost o 2cm.Taky mi už začal spát v noci na břiše.Překulí se a hotovo.Nejdřív jsem ho otáčela zpátky,ale to se vždycky probudil,tak už na to kašlu.Spolíhám,že máme ten monitor ....
24. srp 2011 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, to je počasí na mimina, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máme jet zítra do Bílého domu na kyčle, už se na to v tom vedru fakt těším. na jednu stranu bych se chtěla cournout po městě, když už tam budem, ale asi povalíme domů, stejně nás polední pařák nemine :unamused:
Luci, malý krásně roste :dizzy_face: ! já vůbec nevím, jak je Filík dlouhý, Dr. ho neměří, respektive měří až od 6. měsíců, kdy už mají sami natáhlé nohy. Nechce jim je prý nasílu narovnávat. My jdem př. týden, jsem zvědavá, kolik F. přibral.Jdem i na hexu+prevenar, doufám, že se poté vyspím :grinning: F. se na břicho nepřetáčí. Už tak je vzteklý, když leží na boku s vytočenou hlavou a nutí ho to, to přetočení zkusit. Na břiše nespí, to se snaží pást koně :angry: Já bych ho taky nechala spát, jak mu to vyhovuje, když máte monitor, navíc už jsou asi schopní se pohnout sami, kdyby se jim špatně dýchalo...
Ad boty, Kubovi jsou jarní právě malé, a nechce se mě kupovat nějaké kvalitní drahé teď kvůli dvěma měsícům, protože je mi jasné, že za půl roku na jaře mu zas nebudou :rolling_eyes: Až na jaře koupím nějzas nějaké pořádné, páč v nich chodí od jara do podzimu. Tak jsem si říkala, jestli nemáte nějaký tip na ten přechod... Asi zítra kouknu k Baťovi.
A holky, nechci to zakřiknout, ale Kubouš se asi pomalu odplenkovává :confused: :dizzy_face: Akorát nám nejde čurání venku, nevím, jak ho vystrčit, aby si ke konci nečurdil na boty a jak to "dokapává" tak máme trochu čurlý kraťasy. Prostě mi to nějak nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc, on se chce dívat, jak mu to teče, :sweat_smile: a jak se ohne, tak si čůrá na nohy, nedělá oblouk. No je to oříšek :grinning: .... Ale jsem ráda, že k tomu asi spějeme. Ale to jen tak šeptám, ať to nezakřiknu :wink:
24. srp 2011 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Naprosto úžasné... malá je hotová i když ji držím doma kde je teplota o pěkných pár stupňů nižší než venku.....Jestli bude takovej hic tak nevim nevim s tím srazem.. třeba se póčo změní...
Super s tím odplenkováním... jak ho vystrčit neporadím - co kdyby se zapojil tatíkek - ten by to vědět mohl :grinning:
@llllucka Když se nebudem řídit podle tebe tak jsme na ten sraz klasicky zas tři... :wink: Takže kam a v kolik se ti to hodí nejlíp? Sharon to má stejně vlakem a pak hromadnou kamkoli. My to autem taky zvládnem kamkoli. Tak akorát Janulava aby to dala. Takže v podstatě je to tak nějak jako že ty a janulava se dohodnete a já se sharon se tam prostě objevíme... :wink: Asi bych taky spolíhala na monitor. :pensive:
24. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka tatinek neni furt doma, tezko se zapojuje :angry: Asi zapojim nakeho souseda :grinning:
Tak ja nevim s tim srazem teda. Luci, kam potrebujes jet? Kde by se ti to hodilo? My teda nejsme aotem pojizdni, tak narovinu priznavam, ze v tomhle vedru nejak extra daleko MHD nedame :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Co neco v centru? Treba Bublilend na Kounicove, je to "napulcesty" pro vsechny a ve stredu Brna? Jinak za nas porad plati pondeli kol 10. Nebo pokud znate neco jinyho ne na uplne opacne strane od nas, tak piste! Zas v tom pocasi asi bude lepsi nekam zalizt, ne? Nez hriste a slunko...
Jinac Kuba jede na vikend k nasim, naposled tam byl sam bez nas, v dubnu behem meho porodnicovani. Snad to zvladne v pohode. Ani nevim, co budeme delat, porad nam jedno ditko doma zustane :grinning: Ale asi nic, v tom paraku :sweat_smile:
Mam des z toho zitrka,jak Filik zvladne MHD zitra, chudak malej :frowning2: Holky, co jen kojite, davate ted v tom extrem vedru i vodu nebo caj? Ja mu asi zitra vemu sebou vodu, kojim po hodce a pul a i tak mam strach,aby nebyl dehydrovany. Kdyz jsme doma,tak to asi staci, ale ta cesta a pohyb po rozpalenem meste... :confounded:
24. srp 2011 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,to je v pohodě.Pokud to bude někde kolem centra nebo směr Lískovec,tak bysme to dali,ale Lesná je bohužel opravdu přes celé Brno a plavčo máme na jednu,takže bysme se moc neohřáli.Kdyžtak mi jen dejte odkaz na ww stránky nebo přesnou adresu.
Jo a bohužel nemůžu účast na 100% potvrdit,protože jsem si dneska v noci rozřízla nohu (šla jsem v noci kontrolovat Matýska,nerozsvítila jsem si a nějak blbě jsem šlápla na Ádovi trojkolku),takže nemůžu moc chodit a řídit auto zatím taky ne.Doufám,že s´to do pondělka bude dobrý,ale manžel mě straší šitím a týdnem v klidovém režimu (zuby mu prostě nestačí,ještě bby mi chtěl šít nohu:slight_smile:)

@janulava:ty vedra jsou hrozný.My jsme tento týden u našich,protože se doma maluje,tak jsem nejdřív byla ráda,protože to je barák,naši maj bazén...,ale v pondělí už to bylo vyhřátý i tady a celej den bojuju s Adámkem,že ven prostě nesmí.Matýska několikrát denně sprchuju a včera jsem ho už vzala do bazénu a líbilo se mu to (Áda poprvé vřeštěl).Adámek přes den moc nespí,protože chce spát jedině přikrytej (to má po mě),takže se za chvilku zbudí upocenej a hotovo.Matýsek spí hezky,jen k večeru,jak už je toho na něj moc,tak je chudinka ukňouranej.
Janča tady není,tak se k čůrání asi musím vvyjádřit já.Tipuju,že šárky tyhle zkušenosti ještě nemá:slight_smile:Jani,to je normální,že mu to nejde,on si na to za chvilku příjde sám a uvidíš,že už nebude mít mokrýho nic.My jsme to dělali tak,že jsem ho držela v jakémsi předklonu,aby na to viděl a nepočůral se.Teď už si sám pokrčí kolínka a čůrá.Přišel si na to úplně sám,prostě zkoušel,až se to naučil.Ta rada s tatínkem je taky dobrá,mohli by zkusit čůrat spolu. Ať si Kubík zvolí nějakej cíl,kam chce čůrat,třeba strom a uvidíš,že se tam po pár čůráních trefí.A gratuluju:slight_smile::slight_smile:
25. srp 2011 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,tak co teda Bublilend, v pondělí mezi 9,30-10? http://www.bublilend.cz/

@llllucka Luci, tak at se to dobre a rychle hoji v tom vedru!To je teda blby :frowning2: Manza dobrej :grinning:, chtel te rodit, ted zas sit nohu... Snad to bude do pon lepsi!
Musim jit,nejaka mys si tu vypiskava kojeni :sweat_smile:
25. srp 2011 v 07:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani,na tom odkazu je veselá kavárna
25. srp 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Já tam teda vidím bublilend....
By si mm měl rozšířit kvalifikaci aby se vyžil.. :grinning: Držím palce ať z toho žádné šití není... a brzo bude vše v pohodě.
Dneska jsme byly na KO u Dr. s malou jsem vydržela až do 5ti odpoledne u babičky, abych ji nemusela převážet za poledního hicu a stejně byla za těch 10 minut ze Slavkova propocená jak myš. Kdyby aspoň tím vedrem v autě neječela - je pak ze mně mizernej řidič, když vím že ji převézt musím a není jí jak pomoct..... Aspoň 5 stupňů dolů.... tohle léto to mělo nakombinovat a bylo by líp. V tom chladnu pochcípaly mladý vlaštovky a teď zas neví kdy přestat topit... :frowning2: ach jo furt něco.
25. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Už to vidím,mě to předtím pořád házelo jinam:slight_smile:

@lanka:a jak jste u Dr. dopadly?
26. srp 2011 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka pohoda akorát obě zkontroloval, změřila, zvážila - Eli měla prohlídku ve třech letech takže chtěla i moč, Kló v půl roce a zas jsme mazali.
26. srp 2011 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,co s tím zítřkem.Jestli chcete,tak to klidně může být i na Lesné.Kvůli té noze nemůžu plavat,takže Adu k manželovi nepovezu,protože bude plavat on.

28. srp 2011 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Nám je to srdečně jedno - snad akorát na lesnou nemusíme přes tolik semaforů a je tam klidnější parkování .... ale jinak je mi to opravdu fuk.
Sharon říkala že taky kdekoli - někde kousek od filie je nádraží a posledně byl sraz právě na lesné.
Nakouknu ještě večer.
28. srp 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka pro nas Lesna taky ok :slight_smile: , na tu 10?
akurat dotaz,kdyz budu mit f.v kocarku,kdyby spal,da se ten kocar vzit dovnitr? mam pocit,ze tam byla separe mistnost, pak nevim co se spicim mimcem. ALE byla jsem tam jen jednou, tak prave nevim. A nemate sim odkaz, koukla bych vecer,kde to presne je, jestli nemyslim neco jineho?
28. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a kterou myslíte na Lesné?Já znám:www.duhovyraj.cz a tam kočárek být nemůže nebo www.babycafe.cz ,ale tam jsem nebyla.

@lanka:na Lesné asi opravdu zaparkujeme líp:wink:
28. srp 2011 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak jsme doma.
Zítřek potvrzuju, jsem pro Lesnou - babycafe. Kočár se sice úplně do kavárny asi nevleze, ale hned vedle dveří je chodbička, kam ho můžeš zaparkovat.

Jinak horka nám nějak extra nevadí,pokud nemusíme chodit poů rozpálených ulicích. Juli s Míšou jsou celé dny venku u bazénu, Ondra to snáší hůř,hlavně v autosedačce, kde se hodně potí. Ale od čtvrtka jsme cestovali po Jeseníkách a zvládl to supr.
Pokecáme zítra, pa
28. srp 2011 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek