• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Holky, já právě myslela ten Duhový ráj. Koukala jsem na babycafe a to se teda omlouvám, ale tam asi nepřijdeme :frowning2: Koukám na dopravu tam od nás a je to teda docela z ruky. To že bysme jeli hodinu by mě ani nevadilo, jenže bysme museli třikrát přestupovat, což bych asi nakonec taky zvládla, jenže nám nenavazují vůbec žádné nízkopodlažní spoje :frowning2: A teda jet normálním a nakládat kočár a do toho hlídat Kubu, aby mě nezůstal trčet někde na zastávce, se nedá, to bych byla fakt ve stresu. Mám čerstvou zkušenost od kamarádky, zůstal jí na zastávce u Vaňkovky stát kluk a ona s kočárkem nestihla vystoupit a odjeli až na Zvonařku :confounded: . Takže to si fakt netroufnu :frowning2:
Ty nízké busy jedou všechny jen 1x za hodinu a kryjou se, 45 jede dokonce jen 9:30 a další nízká až za dvě hodiny :astonished: . Je pořád prázdninový jízdní řád. Ach jo, tak si to bez nás užijte, třeba to vyjde někdy jindy.
28. srp 2011 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak můžeme do toho Bublilendu :slight_smile: mě je to fakt jedno, já dojedu kamkoliv :slight_smile: a tam je otvíračka dřív, mohli bychom už na 9. Ve 12 musím padat na vlak.
28. srp 2011 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Šári, pokud by Ti to nevadilo, tak Bublilend by nám vyhovoval určitě víc :sweat_smile: . Sice musíme taky 3x přestupovat, ale jsme tam za půl hodiny a dokonce nám to dobře navazuje :slight_smile: Akorát my teda zvládáme až tu desátou, to nám to fakt krásně navazuje na sebe.
Ale pokud většině vyhovuje spíš ta Lesná, tak to nechme tak a my bychom se prostě přidali jindy.
28. srp 2011 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,klidně ten bublilend,mě je to jedno,jedu autem,takže se podřídím.Jen napiště v kolik tam tak budete.Já čas nemůžu napsat,protože Matýsek poslední 2 dny přes den vůbec nespí,jen chvilku dopoledne,takže musím počkat,až se vyspí,pokud by to zase měl být jeho jediný spánek.Kdyžtak mi jen některá pošlete mobil.
28. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, mě to fakt nevadí. Hihi, my jsme natrénovaní v nasedání i vysedání do čehokoliv :grinning: jen ty staré šaliny s vysokýma schodama nemám ráda, blbě se tam tahá kočár :grinning:
Tak uvidíme, jak se vyjádří holky.
28. srp 2011 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
No mě hodí do Krpole manžel před 9 hod., takže pak buď vyrazíme rovnou směr Kounicova nebo se půjdeme ještě cournout městem - podle toho, na kolikátou dorázíte :slight_smile:
28. srp 2011 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Super, holky :slight_smile: Nam to vyjde na tu desatou, takze zitra v Bublilendu se tesim!
Luci, na me cislo mas myslim...
28. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
OK - beru na vědomí bubliend - typuju půl desátá max třičtvrtě podle toho jak moc bude Brno zaflákaný....
28. srp 2011 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mě dneska spal malej dlouho,takže bych to na tu devátou taky mohla dát.Dopolední spánek budeme muset dát tam,jinak bysme nedorazili vůbec (normálně vstává v pět,tak bysme to dali,ale dneska vstával po půl sedmé.
29. srp 2011 v 07:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 vracím se zpět - s tím co jsem slíbila a nestihla - Eli tu neukážu - tak tady jsou fota - http://www.moluska.cz/
@llllucka Ten výlet vlakem jak jsi o tom mluvila 11.9.2011 od 14-17 hodin dobročinná akce pro útulek kočka sos hodonín (www.kocky-hodonin.estranky.cz). Pro děti bude projížďka na koni, účastnit se mají take psi z organizace www.chrtivnouzi.cz. Lze přispět nebo přinést granule, konzervy, deky, pelíšky pro kočky. Při nepřízni počasí se přesouvá na 18.9.2011
- na mapách seznamu jsem ti našla GPS body:
vlakové nádraží 49°8'41.446"N, 16°52'25.181"E
hřiště na kterém mají být ty jízdy na koni 49°8'58.395"N, 16°52'42.409"E
nejbližší dětské hřiště 49°9'1.201"N, 16°52'53.080"E
další dětské hřiště 49°8'57.447"N, 16°53'6.762"E
kašna v zámeckém parku s barevnýma rybičkama 49°9'16.920"N, 16°52'24.445"E
A co se dá dělat - přijet vlakem, ač je přes řeku pro auta uzavírka tak pěšky tam postavili cestu. S kočárem se dá objet ten větší rybník kolem dokola. Je to pěkně pod stromy a celkem klídek. Od rybníku nedaleko jsou dvě slušná hřiště - kdyby Adámek nebyl na procházky. A v zámku je výstava loutky. V restauraci v zámeckým příkopu je trampolína (doporučuju až po výstavě - ke vstupence dostanete slevu na restauraci). A v zámeckým parku jsou 4ři nádrže tu co jsem označila je plná rybek, děti je chodí rády krmit. Cesty jsou tam pískové takže se dá vytáhnout kyblík s lopatkou a nebo se projít parkem pod stromy. Hádám výlet na celý den. Když se k tomu přidají ještě i ty koně.
30. srp 2011 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a aby vám z na dani kterou budete mít při čerpání dovolené vrátili slevu poplatníka daně žádejte u účetních ať vám zašlou k podpisu (nebo se jej u zaměstnavatel stavte podepsat)
Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyzických
osob ze závislé činnosti a funkčních požitků („ten růžový papír“).
30. srp 2011 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:Moc děkuju za info k tomu výletu i vrácení daně.

@janulava:Jani,můžeš se zeptat mamky,jak je to s čerpáním té dovolené za mateřskou zpětně.

Sraz byl super:slight_smile:
30. srp 2011 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminky z Brna, nechcete nektera chodit na znakovani batolat? Od pristiho tydne ve ct v deset. Hleda se jeste jedna maminka, aby se kurz spustil.
30. srp 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ano ano, sraz byl fajn. Doufám, že se opět někdy uvidíme :slight_smile:

@llllucka Luci, zeptám se, jak bude mamka na icq a napíšu.
@lanka díky za info, jak půjdu na účtárnu, zeptám se, co a jak... Tý jo, popis léčby je fakt šílený, se mi ani nechce věřit, že kdo si to přečte, nechá to provést svému dítěti, kor když tam píšou, že je to do měsíce zpátky :angry: Ať se toho brzo zbavíte...

Tak Filík ma 6420g, délka neznámá :grinning: a má opíchané obě stehýnka, chůdě malý... Teď si říkám, jestli jsem mu to očko radši neměla rozhodit, ale už je pozdě :frowning2:

@anastrianna Díky za nabídku, ale moje batole už mluví :sweat_smile: a mimino asi nesplňuje věkovou kategorii?...
30. srp 2011 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
jojo sraz byl super. Škoda, že to bylo jen chvilku. Juli v autě kvílela, že chce zpátky do lestaulace za dětma :grinning:

lani....z popisu léčby mě mrazilo. Vychází mi z toho ovšem to,že prostě mudři neví co s tím..... seškrábat bych taky nenechala :angry:
výlet vypadá dobře, škoda, že je to pro nás už doost daleko....

Dneska jsem s Míšou absolvovala opět Brno - nákup věcí do školy. Pálka slušná, snad už máme všechno. J. už je do školky taky nachystaná, jen povlečení co nám měla šít babička ještě nemáme. Zapomněla na to :wink: Takže první dva dny tam spát nebude, to bude protestů :grinning:
30. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
31. srp 2011 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak konečně mám trochu času:slight_smile:
Lani:ta moluska je mazec.Ale díky tobě vím,jak to vypadá a co dělat kdyby náhodou ....Ale držím palce,abyste se toho postupně zbavovaly:slight_smile:

šári,mě zase Adámek pořád říkal,kde je Jůlinka:slight_smile:)))Matýsek usnul už po cestě do auta,pak jsem ho chůďu musela budit na plavčo,takže to nebylo nic moc.Ale včera už měl jakž takž svůj režim.Tenhle týden máme trochu cestovací,ale příští týden bude díky školce klid:slight_smile:
Já taky včera sháněla zbytek věcí do školky.Reflexní vestu jsem nesehnala,tak budu muset někam vyrazit o víkendu.
Vy musíte mít i povlečení?
31. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
llluci.....vy musíte mít reflexní vestu? Já myslela, že to má školka a dává to prvním a posledním dětem v zástupu.... Ale jinak by je měli mít na Zámečnické ulici 5 v 1.patře - Bílá realita sport. Je to mezi Mac Donaldem a Dominikánským náměstím.

Povlečení mít musíme a navíc speciální rozměr - 100x80 cm. Jako peřinu totiž používají přeloženou larysu. Takže se babi nabídla, že než přešívat, tak koupí látku a ušije. Nejdřív mě měsíc uháněla o rozměry a pak na to zapomněla :grinning:
31. srp 2011 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:a jo,vy povlečení,my vestu.Na netu jsem ji našla,ale v obchodě zatím ne.Zkusím nějaký větší sport,do města se dostanu asi až ve středu.No,kdyžtak to počká.Dneska máme schůzku ve školce,tak jsem zvědavá,co se dozvím.Jen doufám,že tam Adam opravdu nebude kadit,protože mi už neříkám,že kakal,protože si prostě utře prcku sám (teda podle něho).Já to poznám už jen podle toho,že splachuje,protože nočník po vyčůrání sám nevylejvá,ale po kadění jo.
A včera mě celkem pobavil.Zase jsme si říkali,jakej je rozdíl mezi holčičkama a klukama a došlo to až k tomu,že se měl ptal,co tam má pejsek,kočička,koník .... až jsme se dostali k slepici,tak mu říkám,co tam ta slepička má a on na mě - ne,maminko,slepička má pece vajíčko :grinning: :grinning:
1. zář 2011 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, mamce jsem psala mejl, ale zatím neodpověděla, má toho asi moc v práci, dělá výplaty :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že na to nějak nespěcháš...

A jak jinak? Co plavání? Zvládli jste to? Nás to čeká zítra. Jsem fakt zvědavá... Jinak Filík bez nějakých reakcí očko přežil, jen má myslím po hexe takovou pidi bouličku na místě vpichu. Nevím, šly byste s tím i tak plavat :confused: ? Když se může normálně doma koupat? Nějak váhám, ale asi půjdem ...
Užijte si krásný teplý letní víkend!
2. zář 2011 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,kdy jste byli očkovat?U nás byl Matýsek ještě ten druhej den hodně unavenej,tak bych spíš proto nešla.Už si nepamatuju přesně,ale tuším,že u Ády nám říkala doktorka,že by dítě mělo být 2 dny po očkování v klidu.My měli jít dneska,ale nestíhala jsem,protože Adámek má dneska plavčo a já potřebovala,aby jel vyspanej a to by nestihnul,tak jdeme v úterý.Máme pak cviko,tak na to pak nepůjdu,aby toho na něj nebylo moc.
Jani,to s tou dovčou nespěchá,jen mě to zajímalo.Pochybuju,že si ji ještě můžu vybrat:wink:
Já byla včera na rodičáku ve školce a odcházela jsem spokojená.Učitelky jsou hrozně fajn.Obě jsou vystudované pedagošky a jedna z nich má dokonce specializaci na logopedii,tak bude děti hlídat a pokud by se jí nebo nám něco nezdálo,tak se dítěti bude individuálně věnovat.Původně jsem chtěla brát Ádu po obědě domů,ale doporučovaly,ať tam děti necháme spát a kdyžtak si je odvedeme až potom,tak uvidíme.Jo a s Adámkem do třídy chodí i chlapeček naší sousedky,co bydlí pod náma:slight_smile:Dokonce je tam možná bude manžel společně vozit :sunglasses:

Holky,chtěla jsem se zeptat,Matýsek se mi už krásně přetáčel i ze z bříška na záda.Ale teď se u toho asi 2x bouchnul do hlavy a od té doby sám nechce,takže se převrátí na břicho a až se mu to přestane líbit,tak začne křičet.Myslíte si,že si tak malý dítě může pamatovat,že se bouchlo.Vím,že na tohle přetáčení má čas,ale zarazilo mě,že mu to fakt šlo a v postýlce to třeba ještě dělá,že vidím,že se přetočil na břicho a když ho jdu pak zkontrolovat,tak je zase na zádech.Díky.

@sharon2:co školka,jak to Juli zvládla?
2. zář 2011 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, jen vás zdravím, nestíhám dočítat, omlouvám se - aspon se hlásíme, že jsme v pořádku, Maty ve školce v pohodě, jen se dnes připletl do cesty běžícímu chlapečkovi, tak má na čele megabouli, ale jinak je tam spokojenej :dizzy_face:
S Radečkem jsme dnes byli na kontrole na kyčlích, tak abdukční peřinku už máme mít jen na noc - huráááá :dizzy_face: už v tom je fakt natěsno a pořád ublinkával a trápí ho bříško, tak snad se nám uleví. byly ted posledni dobou dny, že jsem ho pomalu nedala z ruk a to i na chalupě, tak to bylo náročný. Aspon teda v noci vždy spal, tak snad aspon ty noci nám vydrží v poho - tuk, tuk, tuk :zipper_mouth: .
Snad se dostanu k tomu ,abych vás tu jednou dočetla, jste všechny v pořádku??? co srazík? Dopadl? jsou fotečky??? :wink:
2. zář 2011 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci na očku jsme byli v úterý, takže to zítra bude 4. den po něm...
Jinak já si myslím, že si to Matýsek pamatovat může :frowning2: Filda dostal tehdy v Jeseníkách při kojení od Kuby omylem loktem do hlavy :unamused: , šíleně ječel a pak dělal scény při kojení. Teda vždycky tehdy, když mu ta poloha při kojení vleže na posteli připomínala situaci, ve které ho Kuba bouchl. Takže jsem pak musela kojit přes den jenom v sedě, na jiném místě, nejlíp ve stoje. A to měl jenom dva měsíce :confused: . Takže za mě si to pamatovat můžou, ale naštěstí pak doma zapomněl... Měl to hlavně spojené s místem a to byl pokoj a postel na chatě.

Je super, že se Ádovi ve školce líbí a učitelky jsou fajn. Kubík jde v úterý, tak jsem zvědavá, jak to zvládne :confounded: Asi mám výhodu, že tam první dny budu moct být s ním. Tak doufám, že to taky zvládne, mezi děti už opravdu potřebuje :rolling_eyes: . Hihi a já se chci taky v tom pidi volnu věnovat trochu sobě a taky i víc Filíkovi. Je mi fakt líto, že na něj mám míň času. Nepřemýšlíte, že byste chodili s prťoušema někam cvičit? Já mám naplánované na jedno dopolko pilates s hlídáním pro F. a to druhé volné dopo bych chtěla někam chodit jen s Fildou. škoda, že jste tak daleko od nás, mohly jsme se domluvit a chodit třeba někam spolu :slight_smile:

@jana.sun Jani ahój! :slight_smile: Ráda Tě tu vidím :slight_smile: Máte ty kluky fakt šikuly :dizzy_face: , že i Maty tu školku dobře zvládá,aspoň je o starost míň... A super, že se kyčle zlepšily! Hlavně, že spí prcek v noci, nám se to po hexe zhoršilo, ale snažím se to držet pod kontrolou, aby to nezklouzlo ke kojení po dvou hodinách jak s Kubou. Takže je to trochu náročný a taky mám pocit, že F. snad lezou zuby nebo co :astonished:
Jinak my jsme v pořádku a hlavní novinka od nás, Kuba je bez plínek (teda kromě spaní)!!!!!! Obslouží se na nočníku sám, jak holky v kavárně viděly :grinning:. Celej se dole svlíkne, takže pak běhá nahatej, než si všimnu, že teda byl čurat a obleču ho. To budu muset ve školce vysvětlit, aby ho pohlídaly :dizzy_face: Sraz byl super, jsem ráda, že jsme se nakonec sešly v tak hojném počtu a s holkama jsem se seznámila. Děti byly taky fajn :slight_smile: A snad se uvidíme někdy příště i s Tebou a klukama :dizzy_face: Akorát ja teda fotky nemám, ani si nějak nevybavuju, jestli tam někdo fotil...
2. zář 2011 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:Jani Ahoooj:slight_smile::slight_smile:Moc,moc zdravíme.Zrovna jsem na tebe na srazu vzpomínala,že musíme ještě nějakej udělat,když ty jsi ta stálá účastnice srazů a tady jsi chyběla.Srazík byl moc fajn,děti si teda spolu moc nehráli,ale my jsme stihly trochu pokecat.To je dobře,že se kyčle zlepšili,snad teď budeRadečkovi líp:slight_smile:A Matýsek je šikula:slight_smile:

@janulava:Jani,Ada ještě ve školce nebyl,tohle byl jenom rodičák.Jde až v pondělí.Zjistila jsem,že tam plno známých má děti.Hlavně mě pobavil manželův kamarád,že se mu nelíbilo,kolik tam sebou musí mít děti věcí,jako třeba holínky:slight_smile:
Já budu chodit s Matýskem v pondělí na plavčo a v úterý na cvičení.Chodila jsem na ně už s Adámkem.Kdybysme neměli tohle,tak bych klidně chodila s tebou,tím,že mám to auto,tak pro mě Rečkovice zase tolik z ruky nejsou:wink:Jinak plavčo zvládnul Maty celkem dobře,jen mi cestou z kavárny usnul,tak jsem ho pak musela budit.Takže příště si před plavčem radši nic nedám.
Na to plavčo bych šla.Když už jste tak dlouho po očkování a koupat se můžete.Jo a neboj,u nás v miniškolce chodily tety s dětma na záchod.
3. zář 2011 v 05:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky,tak my dneska do školky nenastoupíme.Adámek se ráno vzbudil s rýmou,kašlem a teplotou:frowning2:Moc mě to mrzí,kvůli němu,aby si ten společný start užili všichni stejně.Doufám,že bude brzo O.K.,protože nějak nechápe,že by měl ležet a hlavně,že nesmí k Matymu.
Ale naštvali mě ve Filii.Chtěla jsem Latýskovi zrušit plavčo a jde to už jen zrušit den předem.Stejně jsem přemýšlela,že s Matym budu chodit do Kohoutek,protože mi nevyhovuje čas (trochu mi to nekoliduje se školkou)
Chtěla jsem se zeptat,Adámek byl v pátek v cirkusu a od té doby má noční můry.Nesetkaly jste se některá s tím,třeba z doslechu.Vůbec nevím,co dělat.Budí se totiž každou hodinu s pláčem.Je mi ho líto a co si budeme vykládat,taky by se člověk potřeboval vyspat.
5. zář 2011 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Tý jo Luci, tak to je mě líto, že hned takhle na začátek je Áda nemocný :frowning2: Snad to bude rychle pryč a v pohdoě se přidá k ostatním trochu později. Mám pocit, že si z té školky stejně přinesou ledacos a hodně často :angry:
U nás na ležení zabírá pouštění pohádek. Teda je to tak max. na hodinu, ale aspoň něco. Nebo že leží u nás v posteli a hraje si hry na mobilu. Jinak je to ale samo problém, ho v posteli udržet...
Luci, já ani nevěděla, že se dalo rušit nějak dřív, vždycky jsem myslela, že jen den předem do 19,00. Ale je fakt, že je to naprd, když se něco přes noc semele. Pak asi záleží, kdo tu omluvu zrovna přijímá. S někým se občas dalo domluvit...
Noční můry moc nevím. I když u nás teda Kubík vždycky špatně spal po nějakém, výletě, kavárně, prostě nějaké změně oproti standardu. To měl už od 18 měsíců. Jsem věděla, že jak půjdem třeba do Zoo, tak bude strašná noc. A nepomohlo by si lehnout k němu? Třeba manžel? U nás to zabírá, někdy stačí dát napít, pohladit a pořádně přikrýt. A někdy k němu manža lehne, hladí ho a škrábe na zádech nebo drží za ruku a spolu tak třeba půlu noci prospí.Teď už bych asi třeba říkala, že jsme s taˇkou prohlídli pokojík a nikdo nikde není... To můžete možná i s Ádou před usnutím, jako zkontrolovat, kdyby měl z něčeho strach. Kuba má svýho usínáka a to mu říkám, že ho v noci hlídá. Ale u nás jsou teď noci naprostý děs :stuck_out_tongue_closed_eyes: Filda vstává co dvě hodiny. Sice ho nekojím tak často, většinou ho uspí dudel a držení za ruku. ALe stejně jsem každé dvě hodiny vzhůru, je to strašný. Kor když si mě ze začátku tak rozmazlil, že... Nevím, co mu je nebo co mu chybí. Každopádně jsem úplně hotová :frowning2: a to to vypadalo tak nadějně. Ach jooo :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Luci, tak ať jste brzo fit a bez špatných snů!
5. zář 2011 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,my tam teď rok nechodili,ale předtím to bylo,že se to dalo omluvit ještě ten den do osmi ráno.
Právě,že on teď nespí sám.Spí s ním manžel.Včera jsem si s ním šla lehnout já a po hodině jsem to zabalila,protože se za tu dobu vzbudil 4x.Tak jsem tam poslala manžela a ještě,že tak,protože Matýsek dneska vstával o půl páté.Ale tu prohlídku pokoje zkusím.On se tam bál fiony a šreka (fakt nechápu,co tohle dělá v cirkuse).Má totiž strach z čarodějnic,tak si to asi tak nějak blbě uložil v hlavě.
A co Kuba a miniškolka?Nerostou už Filípkovi zoubky?
5. zář 2011 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka a jo, to já ani nevěděla, že to šlo :frowning2: Ale taky mě to připadá blbé, kolikrát se něco semele přes noc...
To se ti teda nedivím, že jsi to přenechala manželovi, ale zkuste tu prohlídku a vybrat nějakýho plyšáka na noční hlídku, třeba to zabere :slight_smile: Těžko říct, co se jim jak pospojuje v hlavičkách :frowning2:
Kubík jde do školičky zítra poprvé, jsem opravdu zvědavá a doufám, že to půjde hladce :unamused: S těma zoubkama nevím, je to možné. Ale kromě probouzení nic nového není. Slintá pořád stejně - strašně moc :rolling_eyes: a dole nic nateklého nemá. Jako trochu bílé pod dásní má, ale to už dlouho. Spíš to připisuju těm vedrům. Tak snad se to teď zlepší.
Kluci včera vstávali strašně pozdě, Kuba v 10:15 :astonished: :confused: a Filda v 9. To jsem čuměla. Zato dneska oba mezi 3:30-5:00 vzhůru. Kuba si zpíval :rolling_eyes: a Filda kníkal, než mě došlo že už asi má fakt hlad, pak usnul do půl hodiny. A spali jsme skoro do osmi. ALe jako nevím, co to má jako být. Naštěstí Kubovi stačilo říct, že je ještě tma a spinká se, tak tam zpíval a pak sá usnul. S Filíkem to bylo horší, tomu se to nedalo vysvětlit. Ale musím říct, že tady tak často přerušovaný spánek je strašný, jsem jak praštěná cihlou, nemapatuju se v kolik jsem kojila, jsem zmatená a navíc mám horší spánek....
5. zář 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky

janisun....dobře, že jsi nakoukla :slight_smile: je super, že Maty zvládá školku na jedničku :wink: jak bude mít Radeček nožičky volnější a bude se moct prokopat, určitě bude líp!!

Naše školka - no problem :grinning: přišli jsme, J. se okamžitě vyzula (vzhledem k tomu, že to máme 5min. od domu a bylo teplo, tak jsem ji rovnou oblíkla do "školkového"), zaregistrovala pokyn kde má značku, co má na ven, popadla kočár a pomalu ani pusu jsem nedostala :grinning:
Nadšení zatím trvá, dnes tam poprvé spala a taky v pohodě. Uvidíme, jak dlouho jí to vdrží.
Doma trošku horší, vztekání se nám střídá se závislostí na mě, nikdo jiný na ni v podstatě nemůže sáhnout - ať je to oblíkání , záchod, koupání, jídlo - nic nechce dělat sama a nikdo jiný než já nesmí pomoct, to řve a řve.

cirkus- bohužel jsou teď plné shreků a spidermanů....já to teda neviděla, ale právě kvůli tomu jsme tam s Juli ještě nebyli. Asi ti není schopen říct, co se mu zdá nebo čeho se bojí, co? Jestli je to ten shrek, tak bych zkusila mu pustit Shreka 1, koukat se na to s ním a vysvětlit mu, že je sice veliký a ošklivý, ale hodný. Juli se na to shodou okolností dívala teď s Míšou a vzala to v pohodě.

janulava....jestli on Filda nevyžaduje právě tu ruku :slight_smile: mě to dělala Juli. Byla sice trošku starší, ale o to horší to bylo, protože trvalo dlouho než usla, já pak nenápadně ruku uvolnila a ona byla za hodinu vzhůru a znovu ruku, přes hodinu než usla a tak dokola. Já nevyspalá, rozlámaná a bylo to čím dál horší.... musela jsem ji nakonec nechat pár nocí si to odbrečet.
Ale můžou to být i ty zoubky, u takhle malých je to těžko poznat.....

kroužky s dětma....vzhledem k tomu, že ty kroužky vedu, tak Ondrášek si mě i jiných dětí užije a já jich mám až nadhlavu :grinning: ale protože mě potřebuje naopak Julinka (a ne jako učitelku, ale mámu), tak hledám v Tišnově něco, kam budu chodit s ní. Jediné co jsem objevila je Yamaha, takže doufám,že zvládneme pokrýt hlídnání Ondráška a já se budu moct věnovat jen jí.

Luci....ať je Adámek brzo fit a zvládne nástup do školky :slight_smile:
taky jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat, než si Juli něco ze školky dotáhne...
5. zář 2011 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojk - tak Eli si už dotáhla - hned po prvním dnu rýmu. Víkend prosmrkala a z počátku i prozvracela. V pátek sice ještě tvrdila že do školky chce jít. Ale vzhledem k situaci nešla a teď nějak ztratila o školku zájem.... uvidíme.
No a klasika dneska už to má i Kló a mm odjíždí vtipně - si to holt umí naplánovat... :confounded:
Ad. cirkus - si teda nepamatuju jakej byl za nás, ale jsem ráda že vím že tam nemáme lézt. :wink:
U nás rovněž na noční můry zabírá spaní v jedné posteli. Ale obvykle jí od tam zdrhnu a celou noc tam nejsem. mm není ochoten že prý Eli moc kope.
5. zář 2011 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek