• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@sharon2:tak to je super,že se Jůlince ve školce líbí,ale od vás jsem ani jiné info nečekala:slight_smile:Yamahu doporučuju,Adámkovi se tam líbilo.I když hodně záleží an lektorce,ale to při všem.A Ondráška můžeš kdyžtak brát sebou.V tomhle věku už jsou tam děti samostatné a vlastně dělají všechno samy a třeba ti tam bude Malej spát nebo u nás měli i lehátko,kam si člověk mohl mimčo dát.

@lanka:do cirkusu nechoď:wink:Už to prostě nejsou takové ty cirkusy jako byly za nás.Ani klauna tam neměli.Hlavně,ať jsou holky brzo O.K.

@janulava:jé a já na vás zrovna včera myslela,že už to máte za sebou.Tak dneska držím palce a dej vědět.Hele a nepomohlo by,že by jsi mu dala nějakou hračku,která voní tebou.Vím,že je to asi blbost,ale psům se dává třeba tričko,tak to zkus taky.

Tak Áda má první poklidnou noc:slight_smile:Jeli jsme spát k našim,aby si manžel odpočinul a krom buzení na pití,což chápu,tak neplakal a nic.Snad to už bude dobrý.Zítra už možná půjde do školky.,uvidím ráno.Dneska je úplně v pohodě,tak to třeba výjde.A když ne,tak se taky nic neděje.Nakonec jsme včerejší den v posteli zvládli,telka,nalepování,vystřihování,... jen mi bylo líto Matýska.Slibovala jsem mu,že se užijeme a zatím musel chůďa pořád ležet v košíku,protože jakmile jsem ho vzala,tak se na něj Adam lísal.Až teď jsem si uvědomila,jak moc jsou kluci spoulu.Když položím Matýska na deku,taksi za ním Áda vleze a hraje si tam s ním,....
6. zář 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, děcka ty školky zvládají výborně! :slight_smile:
Já se taky přidám, Kuba to dneska taky zvládl s přehledem :sunglasses: , původní plán, že tam s ním tak hodinu budu, než se rozkouká, vzal za své hned v šatně. Málem jsem mu nestačila přezout papuče a už pelášil do třídy :astonished: :slight_smile: Pak se hned zabral do něčeho v herně, já vyřídila papíry a šli jsme dom. Byl tam v pohodě celé dopoledne. Tak jsem fakt ráda, jen doufám, že to plakání ještě nepřijde :frowning2: Akorát se jim při čůrání samozřejmě odhaloval už v herně :sweat_smile: :grinning: To musíme ještě nacvičit. Nakonec jsem fakt ráda, že je jen v miniškoličce. V úterý tam jsou malé děti tak od 2 do 3 let, a je jich jen šest, což je paráda. Čtvrtek už asi bude horší, budou tam i starší a víc dětí. A taky tam asi bud míň bacilů...
Tak ať se marodi co nejdřív uzdraví a dlouho nechytnou žádný další bacil.
Koukám, že cirkusou se teda asi vyhnem, taky bych se chtěla vyhnout školkové Mikulášské besídce, přijde mě na strašení malej. Teda by mě fakt nenapadlo, že se můžou vyděsit v cirkuse :confused:

@sharon2 Šári, je to možný, že chce tu ruku,já si zas Kubu kolem 10 měsíců naučila na škrábání na zádíčkách, taky paráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... Akorát se mě to blbě odnaučuje, manžel je na to háklivej, nechat vyřvat. No, se mu to kecá, když nevstává každé dvě hodiny, že... Beztak mu ani nejde o prcka, ale o to nevyspání za řevu :rolling_eyes: Tak to musím nechat na př. víkend, to jede na víkendové putování na koni, tak budu mít prostor na "drezúru". Ne, dělám si srandu. Na to mě přijde ještě malej, pořád lepší ruka, než prso, že jo.... Já nevím čím to je. Jak se ochladilo, tak zase spal celkem v pohodě.

@llllucka Super, že noční můry Adámka opustily :slight_smile: Luci, s tím trikem to znám, prý to působí na novorozence, že cítí vůni mámy a uklidní se. Zatím mu zkouším vnutit místo ruky "hajáka", takový jako kapesník s žabákem. Celkem se s ním šudlá, tak ho ještě zkusím přes den zabalit do svýho trika, aby po mě voněl :sweat_smile: S těma rukama to je totiž tak, že on s nima strašně mával ze spaní kolem dvou měsíců a ty divoké pohyby ho budily, zklidnil se až když jsem mu ty ruce chytla a držela, aby s nima nemával. No a teď jak mu dávám dudel, tak mi ty ruce chytá a přitahuje si je pod bradičku. Jinak spíme hned vedle sebe, postýlku má přiraženou k mojí straně postele, takže mě cítit musí :sweat_smile: . Navíc, jakmile si v noci lehnu, hned se začne vrtět, ač před tím spal úplně natvrdo. takže o mě moc dobře ví... No, snad se Pan Kvákva (jak mu říka Kuba) brzo ujme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. zář 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
llluci já chodila do Yamahy i s Míšou v Brně, tak jsem zvědavá, jak šikovná učitelka bude v Tišnově :slight_smile: ale slyšela jsem chválu. Jen já mám ten den do třičtvrtě na 4 keramiku a kroužek začíná ve 4. Tak to budou fofry, abychom to stíhaly.
A ne že bych nechtěla s sebou Ondráška brát, ale Julinka potřebuje dobu, kdy mě bude mít jen pro sebe - a to se nám doma moc nedaří - když už spí Ondra, tak je tam ještě Míša....no, musím to nějak naplánovat :wink:

ad tričko pro psy.....tak náš Ondra pesan není, ale když je nervozní, tak ho má v postýlce taky :grinning:

lani...ten tvůj chlap si to teda umí načasovat.......skoro jako ten můj :grinning: :grinning: :confounded:
6. zář 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 :Já jsem pochopila,jak to myslíš rovnou.Jen mi přišlo,že malé děto,co tam měli maminky sebou byly vždycvky v klidu,takže se mamči mohly věnovat těm starším.Asi je uklidňovala ta hudba a tak.

@janulava:jani,ještě to přijít může,ale na to tě ve školce určitě upozorňovali.Ale děti to fakt zvládají líp než rodiče.A já bych byla naopak ráda,že jsou tam starší děti.Teď je Adam ve třídě,kde jdou všichni 3letí a asi jen čtyři 4letí (ale i tak je zatím nejmladší,protože je v prosinci).Ty starší děti těm menším dost pomáhaly a hlavně od nich mladší odkoukávají věcí a rychleji se učí.Takže se toho neboj:wink:V té miniškolce si nikdo nedovolí,aby mu někdo ubližoval,na to tam mají málo dětí.
Adámek šel dneska do školky,tak jsem zvědavá a Maty má reakci na očkování.
7. zář 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 a pomáhá Ondrovi to triko? A kam mu ho dáváš? Někam pod něj? Já dala Fildovi moje triko na zkoušku za hlavu :grinning: No a vstával 0,30, 5,00 a 8,00. Tak nevím, jeslti to pomohlo :sweat_smile: Možná bylo ještě příliš čisté - chichi.

Jinak Kuba školkuje, Filda spí... Tady je takový klid :astonished: :astonished: :confused: Nemůžu tomu uvěřit :sweat_smile: . Tak mám uvařeno a upečeno.... A měla bych žehlit, ale to se mě teda fakt nechdce. Tuhle domácí príci nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
Jo, akurát Kuba asi přestává po-o spát :frowning2: Jak vstává až kolem osmé, tak by odpo usnul až ve 4 a to nechci, to by zas večer mózoval... Tak se snažím, aby aspoň dodržel poo klid. Je v posteli a "zpívá"... Mamka furt říká, že je ještě malej, aby po obědě nespal, ale nevím, v mým okolí moc spacích dětí není. Nebo nevstávají ráno tak pozdě a pak po obědě usnou...

@llllucka Luci, co měl Maty za reakci? Mě teď psala kamarádka, že její holčička včera po první hexejak ji Dr. píchla, chtěla tak moc začít křičet až zapomněla dýchat, zfialověla a úplně ztuhla. Což jako reakce na bolest není vůbec dobrý. Musí teď doma hlídat, aby ji její starší sestřička něčím třeba nepíchla nebo tak, aby takhle nereagovala stejně doma. Muselo to být strašný. Na další očko jdou do speciálního centra v Motole, kde ji budou hlídat. Tak jí moc přeju, aby to byla opravdu vyjímečná reakce :frowning2: a vám, abyste se s tím žádná nesetkala.
Filda měl po druhém jen bouličku v místě vpichu....
Dneska Kubajs už nešel s takovým nadšením, mám pocit, tak uvidíme, ale nikdo nevolá :slight_smile:
8. zář 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava_tak to spal Filda celkem dobře,ne:slight_smile:
Matýsek dostal teplotu.Ale má i trošku sopel,tak to možná chytnul od Ády,nevím.Ale kamarádka taky měla teď s malým po očkování taky teplotu.Jinak byl i strašně protivnej.
No,mě bude tak týden trvat než se zajedem s tou školkou,tak si to zatím nevychutnávám.Nějak mě dost bere dávat řvoucí dítě do školky.Ale jsem mile překvapená,jak tam hezky jí:slight_smile:
8. zář 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc to sem nezvládám, pokusím se ozvat př.týden, s R. jsem byla u dr., pořád kadí a dost řídko a část dne mi vždy prořve, je to už náročné na psychiku, a to i pro Matýska, vypadá to u nás na nějakou alergii :frowning2: Něco jsem tu dočetla, ale jak ho mám na rukách, tak nemůžu psát, takže nezvládám reagovat. :frowning2: Snad se to brzy spraví, doufám. maty už ve školce brečel, naštěstí zatím jen jeden den a ted dobrý, musím si dávat pozor ráno, abych ho nerozhodila, když se oblíká - nemá to rád, takže na něj musím být hodná a trpělivá a nesmím tlačit na pilu :zipper_mouth:
tak se tu mějte, zkusím vás aspon dočítat a oml.se, že nereaguju :pensive:

jo jen jsem chtěla napsat Janči, že video je super, to křesílko máme taky a čůrat ve stoje učil Matyho tatínek, jde mu to super, když je nahej a může rozkročit nohy, ale v oblečení máme taky "nehody"
8. zář 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
llluci...tak co školka, jak se Adámkovi líbí?

janulava....tričko dávám nad hlavu nebo k obličeji místo pleny. On do něj zastrčí obličejík, chvíli se s ním šudlí a někdy se zklidní, někdy ne. Hihi a protože mu ho většinou dávám večer, kdy špatě usíná, tak prostě stáhnu to, co mám na sobě :slight_smile: no, vzhledem k tomu, že jsem věčně poblinděná (i kdybych se do plíny omotala, tak to Ondra umí trefit tak, že to někde steče minimálně na tričko, většinou i na kalhoty :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) tak "čisté" moc nebývá - aspoň mu voní maminkou i mlíkem :grinning:

jani sun - držím palečky ať je brzy líp!!! my s tím trávením - blinkání, kadění - taky furt bojujeme. Prostě to musíš brát jak to je, netrápit se tím. Oni se z toho dostanou :slight_smile:

Jo, holky co máte víc zkušeností s kluky - Ondráškovi se na jedné straně zvětšil pytlík, občas mu i zrudne....je to normální? Kamoška říká, že jejímu synovi se to dělalo taky /ale až od tří let/ a prý musel na operaci, něco s kanylou, že mu tam protíká voda či co......
12. zář 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:jani,držím palečky,ať se to co nejdřívě zklidní,ale jak psala Šárka,musí se to jen vydržet.My taky ještě kadění a blinkání nemáme úplně ustálený,ale hodně se to zlepšilo.

@sharon2:určitě bych zašla k doktorovi.Ani u jednoho kluka se mi to nestalo a ani nevím,co to může být,ale normální mi to nepříjde.
Adámek se školkou bojuje.Bohužel.Zatím ho tam nechávám jen dopoledne.Vždycky ráno brečel a říkal,že do školky nechce,že tam nechce být sám.Pak brečel,když jsem si pro něj přišla.Ale učitělky říkali,že jakmile odejdeme,tak se zklidní a pak si jen trochu brekne,když jsou z venku na oběd,že už je asi unavenej.Tak jsem si říkala,že se to za chvilku upraví,protože tohle dělal i v miniškolce a pak se tam začal těšit.Včera jsem si pro něj přišla,tak ani nebrečel,tak jsem měla radost,že je to už lepší,ale pak mi učitělka řekla,že prořval celý dopoledne.Dneska tam měl spát,ale vzdala jsem to.Manžel říkal,že dneska ráno nebrečel,tak uvidíme.Chci se tam s nima poradit,jestli se spaním počkat,až bude zvládat dopoledne nebo jeslti ho tam nechat spát už teď.Sama vůbec nevím,co je pro něj nejlepší.
Předpokládám,že Jůlinka je tam pořád spokojená:slight_smile:

Jani,co Kubík,jak to zvládá?
13. zář 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 :grinning: Tak, u nás ani celodenně nošené triko nezabírá, budí se furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám podezření na zuby, pravý jde už vidět pod dásní. No, trochu doufám, že mu vylezou až za dva měsíce. Ty bezzubé mimina jsou nejkrásnější :sweat_smile: Spím tak 4-5 hodin denně a to ještě přerušovaně, jestli se to nezlepší, budu za chvíli úlně vygumovaná :rolling_eyes:
Šári, taky nevím, co by mohlo O. s tím pindíkem být :frowning2: radši bych k Dr. zašla, ať už je to cokoliv, uklidní Tě a kdyžtak to zachytí včas.

@jana.sun Jani,myslím na vás, ať to brzo překonáte. jak píše Šárka, nejlepší (a zároveň nejtěžší) je se s tím prostě smířit, zkusit to neřešit a ono to fakt časem přejde...Snad to nebude alergie, ale zas by se to správným postupem mohlo potom zlepšit...

@llllucka Luci, to je mi líto, že to Áda špatně snáší :frowning2: ASi je to pro něj šok, tolik dětí najednou. Jako popravdě nedivím se mu. Ale určitě to časem zvládne, mě říkala kámoška, že její chlapeček taky hodně plakal, první týden dobrý a od třetího dalších 14 dní probrečel. Jak mu došlo, že je to trvalý stav, že to není jen na chvíli a občas. Ale pak to přešlo a chodil tam rád. Ona ho teda nechávala rovnou i spát, měla pocit, že je lepší velký šok na začátek. Nevím, chce to vydržet, ale musí to být těžké :unamused:
U nás Kubík zatím pořád dobrý, jako nakolik se zapojuje do společných aktivit netuším, vždycky spěchám rychle dom a zapomenu se zeptat. Ale zajímá mě to, tak snad to příště zvládnu vyzvědět. Jak jsem psala, z nedostatku spánku fakt zapomínám :angry: Ale nepláče a zatím chodí v pohodě bez problémů. Ale čekám, kdy to přijde...
Př. týden jedem na dovču do Podyjí, tak bude mít pauzu, snad to zvládne i po ní. Akorát mě teda přestal spát po obědě, dost mě to štve,ale nic s tím nenadělám :rolling_eyes: Tak aspoň zpívá po obědě u sebe v posteli. A Filda se konečně začal přetáčet na bříško, jen si přestal hrát úplně na zádech. Jak ho položím, okamžitě je na břiše. Snad ho to časem omrzí....
Jinak tento týden bude opravdu zátěžový. Manža je stř+čtv v budějovicícha pak celý víkend na koních v Jeseníkách. Budem tu sami :frowning2: Tak sand přežiju já i děcka bez úhony :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo, akorát plavání je mazec. Kuba absolutně odmítá spolupracovat, ignoruje plavčici. Manža říkal, že má pocit, že se Kubovi prostě nelíbí, takže úplně bojkotuje veškeré její pokyny a vzteká se. No, manža je z toho na nervy :grinning: Teď s ním budu plavat já, uvidím, jestli to na něj jen nezkouší a kdyžtak ho zkusíme přeřadit mezi stejně staré děti. Ted je ve skupině starších a asi to není dobře...

Tak já valím kojit! Hezký týden všem! :slight_smile:
13. zář 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:jani,tak ho zkus přeřadit,třeba je to tím,že jsou tam ty starší děti a nebo mu to jen bude chvilku trvat než si zase zvykne na plavčo:wink:Hele,ono to ani v miniškolce přijít nemusí,jsou děti,které prostě nepláčou,buď ráda:slight_smile:A co já vím,tak mi vždycky říkali,že pro dítě je nejhorší,když ho tam dáváš jen jednou týdně a zpětně jsem jim dala za pravdu.

Tak u nás včera a dneska školka dobrý.Včera jim plakal jen u jídla,ale to beru tak,že byl unavenej,to by plakal i doma.Ale při příchodu včera ani dneska neplakal,tak mám hnedka lepší pocit.

my jsme měli jet na prodlouženej víkend do Prahy,ale trochu se nám to zkomplikovalo,tak nikam nejedem.Ale teď jsme byli o víkendu na Dolní Moravě a dobrý.Adámek jezdil na bobové dráze a nemohli jsme ho dostat dolů:slight_smile:
14. zář 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
Luci, Julinka ve školce dobrý,líbí se jí tam, ale doma je na mě stále větší závislák, v noci se budí, vztekle řve a nedostanu z ní proč......až se třeba začne chytat mezi nohama, tak z ní vydoluju, že chce čůrat.....to už je ale celý barák na nohou, včetně Ondry, který neusne jinak, než že ho nakojím - takže já od ní musím odejít, což je pro ni další důvod proč se vztekat, Mirka ani Míšu nechce.....snažím se jí vysvětlit, že když bude vřískat a vzbudí O., tak já s ní prostě zůstat nemůžu a pak se může vztekat jak chce, ale neposlouchá a nabírá a nabírá.....až ho vzbudí. Jako někdy je to na mašli.
K tomu Ondra čím dál hůř večer usíná - přestal si dávat svoji podvečerní půlhodinku, takže je od pěti nerudnej, o půl sedmé přetaženej a ne a ne zabrat. Chce dudlat, ale dudlíky plive, pak se zlobí že je nemá v puse, až se vytočí tak, že je rudej.....bohužel chování nezabírá, drndání nezabírá, jen prso. Třeba včera vyloženě vyžadoval spaní u prsa - napil se a okamžitě vytuhl, ale jak jsem ho odpojila, byl do pěti minut vzhůru a zase kolotoč dudel, plínka,řev.... no a samozřejmě jak jsem se ho snažila zklidnit a uspat, tak jsem ho dávala k prsu po hodině, takže v 9 už pil a blil současně.... já byla hotová, trvalo skoro 4 hodiny než se zklidnil. Myslím, že jsem nakonec spala dřív než on. A v noci Julinka....
No dneska děti naznaly, že matka potřebuje jeden večer oddech, takže oba spí od půl 8. Doufám, že budou spát celou noc!!!Potřebovala bych aspoň 4 hodiny spánku v kuse.
Vážně uvažuju o tom, že Ondrovi koupím nějaký ten svítící kolotoč.....už párkrát se stalo, že ho uklidnil odraz světla nebo hvězdy a měsíc ve střešním okně :grinning:

Takže Jani - jedna i druhá- taky to až tak úplně nezvládáme..... jo a můj manžel je pryč skoro pořád - odjíždí odpledne, vrací se večer nebo v noci. Dnes vedl Juli do školky, pak se za mnou odpoledne stavil v herně a na otázku kdy dorazí domů mi říká - já nevím, v sobotu večer nebo v neděli dopoledne......tak jsem ráda, že mi aspoň dal peníze na jídlo, protože já v tom chaosu zapomněla, že má odjet....
No a ještě chuťovka....dorazila jsem s dětma domů a ani já, ani Míša jsme neměly klíče od baráku.....já ráno nestíhala, takže jsem je zapomněla a Míša si je nevzala,protože si myslela, že bude taťka doma..... ještěže máme staré dveře - zavolali jsme kamarádovi a ten vypáčil zadní vchod.
14. zář 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 to je zas příspěvek - hned mám ten život snadnější....:slight_smile:
Eli po jednou dnu ve školce chytla rýmu a byla zahleněná tak až zvracela tak jsme ji nechali minulý týden doma. Kló to chytla taky. Mm byl služebně( jak jinak) ve švédsku takže jsem to nakonec vzdala a Eli udala ke tchýni na pár dnů. No a tento týden už je ve školce první dva dny OK. včera řev - mm jí prý musel od sebe odtrhnout když ji ráno přivedl a když ji tchýně vyzvedávala tak znova řev že jí je smutno po tatínkovi a večer nutně musela spát u mě v posteli. Takže večer to vypadalo tak žejsem Kló která usíná zásadně u jídla nechala Kló připojit. Eli si mi vlezla za záda chytla se ruky a obě vytuhly. Bylo tak půl jedné - když jsem budila mm ať je od tam vystěhuje. Kdyby tam byla jen jedna tak ji tam nechám a jdu spát jinam já, ale zatím mám strach je nechat spolu v jedné posteli
15. zář 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Šári,koukám,že u vás je to teď dost těžký,takže jen držím palce,ať se to brzo uklidní.Myslíš,že má špatný sny z přehršle emocí ze školky,to by bylo možní.Prostě se s tím chůďa neumí v sobě poprat.Tohle nám naštěstí skončilo po pár dnech (ale mělo to souvislost s tím cirkusem).Šári,pokud víš,že se u prsa uklidní,tak bych ho nechala.V tomhle stavu Jůlinka nepochopí,že proč nesmí brečet.

@lanka:tohle jsem praktikovala na odpolední spaní,naštěstí se mi je teď daří uložit zvlášť.A Klo už je zdravá?

Adámek dneska dostal pochvalu od paní učitelky,neplakal u jídla:slight_smile:Jinak jsem se ptala,jak se zapojuje a tak a prý dobrý.Říkala,že se každý den lepší a že bych ho tam příští týden klidně měla nechat na spaní,aby si to zkusil.Konečně jsem si vzpomněla a zeptala se na heslo na fotky,co dělejí v průběhu týdne a měla jsem radost,že je skoro na každé fotce,takže bylo opravdu vidět,že se zapojuje:slight_smile:Jo a já se dneska ve čtyři ráno vzbudila s migrénou.Za poslední 2 měsíce je to třetí migréna,takže až dokojím,tak si s tím budu muset někam zajít.Máme to bohužel v rodině,tak se to dalo čekat.
15. zář 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já nevím, jestli je to školkou. Spíš asi kombinace všeho. Ona je hodně temperamentní a když něco prožívá, tak naplno - pozitivní i negativní emoce. A asi i tím, že Ondrášek byl dlouho hodně spavý - v podstatě do konce 3. měsíce skoro pořád spal - tak ta změna a dělení pozornosti přišla až později a pro ni asi už nečekaně. K tomu se přidává i rivalita Míša - Juli, obě se provokují navzájem, když má jedna náladu být hodná na druhou, tak zákonitě nemá ta první, pak se dohadují, která mě bude mít víc u sebe, na které straně která chtěla sedět...... a ona taky od narození hodně reaguje na změny počasí, což je teď každou chvíli......
No ještěže do školky zatím chce, myslím, že si to tam užívá - jak je maličká,tak je opečovávaná :grinning: Zatím se cukala jen jednou, tak jsme se domluvily, že teda ten den půjde, ale napíšeme do sešitku, a omluvíme ji na druhý den - no a když jsem to pak chtěla napsat, tak řekla, že ne, že do školky chce, ale chce jít po obědě.

lani.....obdivuju, že s holkama dokážeš spát v posteli. To já prostě nedám. Vím, že by byl klid, kdybych Julii vzala k sobě do postele, jenže bych ji tam měla okamžitě každou noc a nakonec bychom se nevyspali nikdo - ona se po nás válí, takže já ani manžel bychom nespali, navíc obě holky mluví ze spaní - budila by Ondru, ten by pak vzbudil ji.....a já jak mám děcko v posteli, tak se nedokážu uvolnit, ráno mám v háji záda. Už to, že někdy usnu u kojení Ondry, pro mě znamená, že se po hodině vzbudím ztuhlá a jako by mě někdo zbil.

Jinak dnes večer O. usínal "jen" jeden a půl hodiny :grinning: zabraly 3 kojení /při posledním se teda totálně poblil/, zacpání pusy dudlem a drndání. No je mi jasný, že si takovýmhle uspáváním na sebe šiju bič, ale prostě nejsem schopná vydržet několikahodinové řvaní. Haha, asi stárnu :grinning: :grinning:
Ještěže přes den je to takové zlatíčko. Pod hrazdičkou si vydrží hrát přes půl hodiny, pak najednou ztichne a do minuty spí. Vzbudí se a zas si hraje. Včera objevil hlasivky, tak dnes celý den vykládal. Jo a večer mezi řvaním mi nadával :grinning: koukal na mě a jakoby si tím svým huu hou huu.... stěžoval :grinning:
Zítra máme s Juli tříletou a s Ondrou 4 měsíční prohlídku a očkování. Doufám, že nebude nějaká extra velká reakce...
15. zář 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Právě že nedokážu - takže jsem se zlomenýma zádama budila mm aby je odstěhoval. Spala jsem jen to co jsem byla fakt totálně vyfluslá.... :frowning2: Taky jsem měla strach že si to Eli naučím. Ale včera večer kló už spala tak jsem si vlezla do Eli né postele, poležela cca 5 minut a Kló se vzbudila - tak jsme si s Eli vysvětlili že teď mě potřebuje Kló a až mě propustí zas příjdu. No a než jsem došla spala.... Doufám že to tak nějak skoulím i dnes.
Jinak tak jak se ze začátku těšila tak teď stávkuje a chce chodit po o. Což je potíž. Ale uvidíme... mám pocit že tam nechce být protože jí chybí nějakej ten kamarád - učitelky říkají že je samostatná a hraje si sama. Ale doma mi vykládá že tam sama nechce být a že je tam málo dětí. Takže hádám jakmile se skamarádí tak by to mohlo být OK. Teď jen vykoumat jak jí s tím pomoct. :confounded:
16. zář 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jsem z Blanenska ( Letovice) neni tu nekdo z našeho okoli? Uvítám i nějako maminku která ma dost casu a chtela by si obcas vyrazit na delsi prochajdu :slight_smile:. mam 2 mesicni holcicku a pejsky se kteryma bychom radi nekam vyrazily :slight_smile:.
18. zář 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,jak se máte?
21. zář 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, u nás už je líp, Juli už několik dní spí zase bez buzení a křiku.
Ve školce se jí líbí, ale bohužel se do ní zamilovali dva chlapečci, kteří projevují svoji lásku tak, že jí různě ubližují - strkají do ní, nechtějí ji pustit kam chce nebo ji jeden chytne a mačká z jedné strany, druhý z druhé, přetahují se o ni....apod. Vzhledem k Julinčině velikosti si dovedete představit, že to pro ni neni zrovna moc příjemné. Takže první dny jsem slyšela co všechno Zdendovi ukáže, teď už jen to, co jí Zdenda udělal. Jeden den přišla s monoklem na čele, druhý se šrámem na puse. Učitelky z té lásky zatím mají srandu, ale dnes když Juli kluky uviděla, tak couvla a začala plakat. :unamused:
Jinak si nosí samo lepší zlozvyky - ukazuje prstem a používá jednoslovné věty (Podat. Číst.), začala bezdůodně kopat a bít Míšu, neustále vyplazený jazyk......
Pozitiva jsou ale taky - začala správně používat barvy /doteď nad tím nepřemýšlela, plácla co ji napadlo/ .
A kreslí lidi jako hlavonožce, ale to začala cca 3 dny po začátku školky, takže to se školkou nemá moc společného.
21. zář 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám že toho máme všechny nespíš plný kecky...
Eli se školkou trochu stávkuje - už přehodnotila "málo dětí, málo hraček" na "mě vadí že tam se mnou není taťka, mamka a Klaudie" Zanechala řevu. Ale když se zeptám tak tam jít nechce..... A to jsem si myslela jak nebude nadšená mezi dětmi.... :unamused: No nic.
U nás nového asi nic - Kló má dva zuby, zkouší se houpat na kolenou, plazí se po zpátku, začíná trochu i dopředu, takže tu máme veselo, abych jí raději nespouštěla z očí.
@sharon2 bych asi nechtěla aby mě měl někdo takhle "rád"
26. zář 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, vidím, že žádná koníka moc nestíháme :slight_smile:

My máme za sebou preventivky - Juli má ve 3 letech 11 kilo a 88 cm, 0ndra ve 4 měsících 5,7kg a 61 cm.Dr mě dostala svým pokynem, abych začala přikrmovat, protože za měsíc přibral jen půl kila (J. přibírala po 250g) a dle nových poznatků prý dlouhé kojení a výskyt alergií nesouvisí....a rovnou prý večer rýžovou kaši a odpol. zeleninu. Vzhledem k tomu, že Ondra je z mých třech dětí nejoplácanější, v noci spí od půl 8 do půl 5 a kojení nám vyhovuje, je pro mě závěr jasný....
Na víkden dostala Juli horečky, včera se přidala rým a zánět spojivek. Takže si od školky i Zdendy odpočine.
Máme za sebou oslavu narozenin, nějvětší úspěch mělo kolo - odrážedlo a morče co štěká, ´kňučí a vyje jako pes :grinning:
27. zář 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:ty jo,taky nechci,aby mě měl někdo ve školce rád a moje děti obzvlášť:wink:Hlavně,že učitelky se bavěj.

Šári,není tvoje Dr. trochu náročná.Matýsek vždycky přibere 0,5kg/měsíc a jsme pochváleni.

My jsme teď všichni nějaký nachcípaní.O víkendu jsme byli na křtinách a oslava se konala venku ve stínu,tak jsme asi promrzli nebo co.Adámka jsem nechala včera doma,ale zítra už asi do školky půjde.
Včera jsme byli reklamovat skříňku pod umyvadlo v SIKU (v neděli jsme ji kupovali),protože měla špatně provedenou povrchovou úpravu na šuplíku.A pan revizní technik mě dojal větou,že nám to klidně zpátky vezmou,ať si vybereme jinou,ale že lepší stejně nejspíš nenajdeme,protože to tak bývá na místech,kde to nejde vidět (byl to horní kraj šuplíku,který ú zavřeného šuplíku vidět nejde,ale my bychom ho i rádi otevírali).Nakonec jsme našli,ale měla jsem 100 chutí jim to omlátit o hlavu.Je mi jasný,že tu skříňku budou dál prodávat.
28. zář 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jen vás tu zdravím, vůbec nestíhám, ani doma nic, natož počítač. Doma bordel šílenej, hlady žehlení, atd...prostě blázinec!!! Měli jsme s Matym virozu, ted je zas R.po očko a měl reakci, teda včera byl celý den neklidný, 8x kadil, furt jsem jen přebalovala a krmila, skončilo to až o půl dvanácté, M.ještě v noci kašle a budí ho to - mě samo taky, no "veselo". :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jestli já vás tu někdy doču, ví bůh!

Doufám, že jste všechny v pořádku a dětičky, že jste všichni zdraví a v pohodě :dizzy_face: myslím na vás, snad se zas někdy v budoucnu budu víc zapojovat.....
29. zář 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vás zvládla trochu dočíst a vidím, že blázinec je všude. No jo, dvě a více dětí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak pevné nervy všem!!! držte se a opatrujte. :pensive:
29. zář 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
hola hej, kde jste kdo? :slight_smile:
všichni si užíváte babího léta, nebo už podzimních nemocí?
Chtělo by to nějaký srazík :slight_smile: já můžu jen pátky, jindy jsem v pracovním procesu.
4. říj 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,já moc nestíhám.Adámek byl doma nakonec celý týden,tak teď doháním resty.Srazík dáme,proti pátku nic nemám (tenhle teda určitě nemůžu).Jinak dobrý.Matýsek se mi v pěti měsících začal budit v noci,tak jen doufám,že ho to zase přejde.A co vy
5. říj 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se mi ted vymazal můj celý příspěvek :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
5. říj 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak znova:
Ahojte všichni!
my byli na dovolené a pak mě trvalo skoro celý týden, než jsem to doma zas dala dohromady, vyprala, uklidila ty hadry... A navíc jsem teď nějak líná cokoliv psát a taky jsme byli pořád venku. Lezou na mě depky z toho blížícího se hnusného počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás vše OK. Kubík školku zvládá v pohodě, našel si kamaráda, doma pořád vyzpěvuje jeho jméno, tak musím příště zjistit, kdo je onen tajemný Lukášek :sweat_smile: Je bez plíny i na odpo spaní, pokud se mu chce kadit a nemá na zadku plíny, kadí v poho do záchodu. Jsem fakt ráda :dizzy_face: Filda měl v 5. měsících 6540g, dostal druhý Prevenar.

@llllucka Luci, nejsou to zuby? Mě se Filouš pořád budí xkrát za noc. Kojím v 19,30 a tak do šesti rána kojím 3krát. A to neznamená, že by se za celou noc jen 3x vzbudil.NAučil se vytahovat dudel :rolling_eyes: , ovšem zpátky se netrefí, takže řve často i kvůli tomu. Jinak nevím, co mu je. Začínám si říkat, jestli mu stačí mlíko. Přijde mě, že je už dost v pohybu, přes den spí 3x, mezitím je tak 2-3 hodiny vzhůru, pořád sebou mrská a mele. Tak nevím. Napadlo mě mu dát na noc UM, jenže se mi to nechce říkat a řešit s Dr., což bych asi musela. Ona by navíc doporučila asi krmit kaší, což nechci. Kubu to akurát zabetonovalo a budil se stejně s ní i bez ní...
@sharon2 Šári, jaký pracovní proces? Kde máš Ondráška? :confused: Už nám konečně řekni, co speciálního jíš :grinning: :wink: Fakt nechápu a obdivuji Tvou energii!
Stejně je to mazec, jak to uteklo. Luci, už budem za chvíli přikrmovat :confused: . Až je mi to líto, že to tak strašně letí. Nedávno to byli bobišci a teď už budou baštit lžičkou, nějak mě to teď bere, jak Filda rychle roste. Jinak se příkrmů děsím, co bude mít Filík asi za potíže s trávením. Máme nekadící rekord - dní!! Nechci vidět, co s ním udělá mrkev :frowning2:..

Pro sraz jsem taky. Pátky se taky hodí. út+čtv asi ne, nestihla bych dojet pro Kubu do školky. Bývá tam do půl 1.

A ještě mě zajímá, tvoříte něco doma s dětma? Jak si hrajete třeba s plastelínou (co jednoduchého se z ní dá vyšoulat?)? Já jsem fakt výtvarný antitalent :rolling_eyes: Chtěla bych s ním dělat něco z listů nebo kaštanů, ale vůbec nevím jak a co. Neznáte něco, kde by byly opravdu detailní návody?
5. říj 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mělo tam být nekadící rekord
5 dní. Kuba mi vypnul numlock :rolling_eyes:
5. říj 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se marodí + mm ve švédsku....
5. říj 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek