• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahoj holky, nakukuji po dlouhé době. U nás teď proběhlo taky několik změn. D. začal chodit do školky, ráno tropí šílený scény, že tam nechce, pak už je prý ok. Já tenhle týden už nastoupila do práce. Po třech dnech mi začíná konečně trochu svítat a začínám se dostávat do obrazu, v pondělí jsem měla pocit, že nic neumím a nikdy už umět nebudu :grinning: Jinak jsem teda začala dělat na poloviční úvazek a jsem moc spokojená, žádný stresy...... (teda krom toho ranního divadla kolem školky).
6. říj 2011 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky
Tak vidím, že všichni bojujeme s bacilama :unamused: nám už se uzdravila Juli i manžel, ale od neděle bolí v krku Míšu a dnes začínám já :frowning2:
Ondra měl po hexe a prevenaru 2 dny horečky a 2 dny teploty. Pak pár dní dobrý a začly nám zuby. Jenže už několik týdnů bojkotuje dudel, takže v puse neustále nacpané prsty a soustředěně je okusuje, co chvíli teplota, občas je najednou zahleněný.....a večer nemůže usnout, vyžaduje prso - ale jen na dudlání, povídá si u toho.....usínal by u něj i 2 hodiny, takže jsem to musela stopnout, už jsem to nezvládala, navíc mám další dvě děti, takže uspávání od půl 7 do půl 9 a dýl prostě nejde.....tak je teď u nás někdy po večerech řevu jak na horách......jsou večery kdy řve i hodinu, než je ochoten vzít na milost ten dudlík, půl minuty dudlat a usnout. A z toho 5 min. nadává a je tuhý....

janulava..... mám v Tišnově malý prostor, kde vedu kroužky pro děti. Malý je tam se mnou, spokojenější víc než doma :slight_smile: - má tam svoji deku, hrazdičku a vedle v dětském bazárku mám kamošku, která když je rozmrzelý si ho vezme, chová :grinning:
Jinak doma teď netvoříme, protože tam se mnou někdy bývá i Juli a tvoříme tam. Plastelínu takřka nepoužívám, nemám ji ráda...mezi malýma dětma je to semeniště bacilů :stuck_out_tongue_closed_eyes: spíš udělám slané těsto a matláme z toho - zvířátka jsou nejoblíbenější.
Ale co se mi s malochama osvědčilo - nakreslíš na tvrdý papír lihovou fixou cokoliv, co tě napadne /šnek, jablíčko, ježek..../ a pak to s dětma různě dokončujeme - třeba trhají a nalepují barevný papír, krepák, listí, těstoviny, čočku, piliny, provázky atd., vybarvují to vodovkama, temperkama, prstovkama.... k tomu můžeš použít nejen štětec, ale rozstříhanou houbičku na nádobí, korkové zátky /otisky/.....
a k tomu co jím.....nejblíž k herně mám rychlopizzerii, takže ačkoliv ji nemám ráda, je to nejčastější volba
:unamused: abych si vařila a vozila oběd, na to už nemám čas ani energii.

lani.....tvůj manžel má nějaký 6. smysl na to, kdy odjet..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2011 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:koukám,že máte doma veselo.Ten dudel je prostě ošidná věc.Já myslím,že by ho Maty taky dudal,kdybych mu ho dala (Adámek mu ho občas vrazí a on dudá,ale za chvilku ho vytáhne a hraje si s ním),ale nechci mu ho dávat,protože ho podle mě nepotřebuje.Nevím,jestli ti jsou zuby,protože on hodně pil i přes den a do pusy si strká něco pořád.Posledních pár dní je to už zase dobrý,tak snad to byl spurt a je to za náma.Jani,taky ti říkal doktor,že máš dávat lepek?
Já si s Adámkem takhle už doma moc nehraju.Příjde odpoledne a to pak jdeme většinou do sedmi ven na hřiště,takže není kdy.Ale z kaštanů jsme taky vyráběli a musím říct,že syn má velkou představivost :grinning: :grinning: Ale to jsem si už všimla,když mu něci kreslím :grinning: :grinning: U nás vede jednoznačně kreslení a tancování.Z plastelíny netvoříme,ale vykrajujeme jako z těsta a to ho taky baví a pro mě je to jednodušší,jen to vyválím a on si vykrajuje sám.Pak tomu třeba doděláme očíčka a tak.

@lanka :klasika,u vás bych ani nečekala větu,marodíme a manžel je doma.Tak se brzo uzdravte.

@sharon2:šári,kamarádka říkala,že dávala malýmu v těhle časech nějaká homeopatika a moc si to pochvalovala.My měli reakci po poslední hexe s prevenarem.

U nás jinak dobrý.Adámek se ve školce zabydlel.Už máme za sebou první noc bez plínky,tak uvidíme,jestli to byla náhoda nebo z toho bude pravidlo.Matýsek začal mít chovací období.Jak ho to chytne,tak je hodnej jen v náručí,ale zatím to beru v pohodě.
8. říj 2011 v 07:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 jestli on to nevím. Ale jeho zaměstnavatel určitě. Jsi borec.. si nedovedu představit k tomu co mám v součastné chvíli za krkem si ještě pořídit výdělečnou činnost. A to jsem si myslela že toho tam máš víc i před tím než si s tu činnost nabrala. Jsem ráda že obstarám zahradu, barák, uvařím, vyperu plíny, po chvilkách když kló spí chodím do patra malovat abychom se tam mohli konečně nastěhovat (jeden by nevěřil co napenetrovanej sádroš vypije, než je něco vidět) ... mm slibuje schody. Mimochodem měla jsi s těma podlahama pravdu. V únoru byl dokončen jeden pokoj, do května druhý a třetí čeká až budou schody, ale ten jediný bude z plovoučky, takže to už je prý podle mm"dvoudenní brnkačka" tak uvidíme. Schody se zatím vlečou, protože se je rozhodl dělat svépomocí a čekáme na stavebnicové prvky - něco vyrábí známí, něco objednáváme.
@llllucka děkujem... já jsem skoro ráda že je to teď než později - máme se 31.10. objevit na plicním na TBC (taky kvůli mm - patříme do rizikové skupiny - lítá i pakistán a jiné příjemné destinace na delší čas) a oni vakcíny nemaj balené po jedné ale ve větších baleních - takže jsme na to objednaní už 2 měsíce a Bůh ví kdyby byl další termín, když by jsme to propásli.
Lepek? a hned v půl roce? Zvláštní - je fakt že ta panika kolem lepku dost ustoupila a říkají že kdo je na něj alergický tak jeho odložení nic nezmění. A že se to aspoň hned ví.Ale aji tak - nám Dr. doporučila ať lepek zkusíme kolem 10 měsíce že v tu dobu ho příjmají prý nejlíp... co já vím.
Jinak si ale na jídlo nemůžu stěžovat - ty dvě cácorky a jejich přístup k jídlu je jak oheň a voda. Né že by Kló po jídlu šla jak straka. Sní trošku ale po Eli si cením že vůbec tu pusu otevře a sní pár lžic.
Hraní doma jen s Eli - to neznám. Hrajem si všechny dohromady - takže hry musí být bezpečné i pro Kló. Ale je fakt že něco z kaštanů jsme taky zvládli v pětiminutovce u babičky - kaštany jsme posbíraly před školkou, děda nachystal nebozízek a špejlky a po 10 minutách ji to stejně už nebavilo. Ale to bylo asi tím že babička ji na ty figurky nechtěla nechat šáhnou prý aby si neublížila.
Jinak - Kló se začala plazit a je jí všude plno. Eli chodí vynášet koš do popelnice, a naučila se pozametat smetáčkem binec ze země (oblíbená činnost - tak si to užívám než ji to přejde)
A perlička na konec - přebírali jsme jabka na pěkný k uložení, horší na dřívější spotřebu, červavý na vykrájení na mošt a shnilý na vyhození. Eli zdatně pomáhala. A večer u koupání mi kouká na nohu na dost tmavou modřinu a hlásí mi "mami ty hniješ"
10. říj 2011 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
lanko....."mami hniješ" je super hláška, jsme se doma všichni zasmáli

jinak se obávám, že tenhle měsíc ta má činnost bude spíš prodělečná než výdělečná :stuck_out_tongue_closed_eyes: od 23.září, kdy byl Ondra na očkování skoro pořád střídavě teplotuje a horečkuje. A teď babo raď - je to očkováním, zubama nebo chytl obdobu Julinčina nachlazení...... nebo prostě přechází z jednoho do druhého..... Juli měla nejdřív kašel a zánět spojivek, pak byla dva dny ve školce a začala posmrkávat, v pátek jsem byla s malým u dr /rýma, teploty k 38st.) , ať se na něj podívá, koukla i na Juli - tak oba dobrý, Ondra prý zuby, Juli dobrá. V noci na sobotu začala J. chrchlat, O. zelená rýma. Tak v pondělí opět dr pro pomykon - poslechla si zase oba, oba krk i průdušky čisté. Během pondělí odpoledne začaly O. hnisat oči, Juli se v noci probudila s řevem, že nemůže mluvit, osypaný krk, dávivý kašel.....no připadám si jak blbec, už v pondělí jsme si s doktorkou dělaly srandu, že za dva dny jsem tam zas.....
takže Luci.....prosím tě, nevíš jaký homea to ta kamarádka zkoušela?

k tomu lepku ....jak jsem měla začít s příkrmama, tak doktorka taky řekla, že dle nových zjištění má dítě DO půl roku přijít do styku s lepkem.

Jo, holky, kdy se Vám kluci začali přetáčet? O. stále nic, jen někdy z břicha na záda.ale to spíš omylem než záměrně.
11. říj 2011 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:3 dny před zavedením příkrmů mám dávat lžičku kaše s lepkem.Stačí,když to jen olízne.Prý je hrozně moc celiaků a zjistili,že pokud je dítě plně kojené a dostane lepek,tak je to pro něj lepší.

@sharon2:ty jo,my taky pořád teď s něčím bojujem,ale Matýsek naštěstí zatím měl jen rýmu.Adámek dneska zase musel zůstat doma,protože má teplotu.Ale jinak mu nic není,tak nevím,co se z toho vyklube.My už máme prořízlé jedničky.Měl k tomu velkej průjem,takže je chudák celej zapruzenej a nějak ho z toho nemůžu dostat.
Šárko,tak homeopatika se jmenují CHAMOMILLA VULGARIS.Dobrá na homeopatika je tahle stránka:http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/homeopatika-v-pediatrii.html taky si je chci radši koupit.On sice měl jen ten průjem a víc pil,ale příště to může být horší.
12. říj 2011 v 06:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka tak Eli opět výborně perlí :grinning: , mě fakt pobavila :grinning: je to sranda, co si ty děcka pospojují. Já jsem si mačkala beďara na čele :stuck_out_tongue_closed_eyes: a měla jsem tam po tom stroupek a Kuba mě včera na to sáhl a říká: mamka tam má koleno. Tím asi myslel, že to mám odřený :grinning: asi tak, jak míval v létě odřené koleno :sweat_smile:
Stavbu svépomocí teda opravdu nezávidím. Nám teď na zimu (což fakt po tom teplém září fakt nehápu), začínají kopat kolem baráku a odvlhčovat ho. Takže budem permanetně v bahně a binci :rolling_eyes: :angry:
Kló je šikovná, jak s jídlem, tak s plazením :slight_smile: začíná být po "pohodě", co? A TBC budou očkovat Kló? Vy jste už taky nestihli to očko v porodce? Mě to celkem štve, že ho F. nemá. V době, kdy se tu pohybuje hafo Ukrajinců atd... bych byla radši, kdyby ho měl. Manža jich v práci mají celkem dost a nemluvím o cestách MHD.

@sharon2 Ty jo, vy si to teda vybíráte :astonished: Asi to fakt tahá Juli ze školky :frowning2: Chudák Ondra. Takže má zánět spojivek? Já vůbec nevěděla, že je to infekční. Ty homeo neznám, třeba pomůžou. Luci to má být na zuby nebo na co? naše Dr. má i homeo poradnu, tak až půjdem, poptám se jí. Jinak Šári, taky se na podporu imunity doporučují ty probiotika, můžou se dávat tak 7-14 dní před očkem, snižuje to pak prý taky riziko reakcí. Filda je teď nejedl, ale už zas začal. 25. jdem do poradny a dostane zas hexu+prevenar, chudáček :frowning2: Tam taky asi dostanem info ohledně příkrmů. Takže o lepku zatím nic nevím, i když mám pocit, že už i u Kuby mohl lepek brzo, ale nepamatuju si to přesně. Ale přijdou mě jak pitomí, každý dva roky je nějaký nový "objev", co popře správnost toho předchozího. Jsou jak pokusní králíci, ty děcka. Jako v porodce, když jsem vytáhla na mazání meruňkový olej, tak mě tam Dr. seřvala,co to jako má být, že rozhodně mazat mlíkem. U Kuby zas mlíko neexistovalo, to zas bylo mažte jen přírodním olejem :rolling_eyes: navíc mě přijde, že co Dr. to jiný názor. Co vám třeba doporučují za vodu pro mimina? Kojeneckou, převařenou kohoutkovou nebo kohoutkovou nepřevařenou? Mě nepřev. kohoutkovou, prý je v Brně voda výborná. Je fakt, že jsem ji F. dávala nepřevařenou, jenom trošku na rozpuštění těch probiotik a nic mu není, ale stejně. Kámoška ze slatiny má zas převařovat. Kojeneckou dávat nebudu, po těch různých testech tomu nevěřím, navíc kdoví, jak dlouho jim to leží v obchodech. Ale i tak mě to přijde na prd. Člověk aby poslouchal jen svoji Dr. a nikde nic nevyzvídal :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Šári, jestli myslíš přetáční na břicho, tak to Filda začal ve 4,5 měsících. Zpátky na záda se nepřetáčí, pokud jsi myslela tohle. To zatím neumí. Jinak začíná být na břiše dost otrávený, chtěl by se asi hýbat za hračkama a nejde mu to. Takže teď máme doma protivu. Noci jsou pořád strašné. Poslední týden si dá vždycky hodinu nad ránem pauzu ve spánku a střídavě řve a žvatlá. Cítím se fakt fajn. Naštěstí nemoci u nás zatím celkem v pohodě. Teď má K. trochu rýmu, ale jinak nic vážného. Dávám mu od srpna sirup Pinky, na podporu imunity, tak možná to fakt pomáhá :confused: . Až ho doberem, asi se vrátím zase k Imunoglukanu, i když uvidím, cenově to ve výsledku vychází stejně. Ale nám teda loni fakt zabral. Bral ho Kuba celou zimu a měl jen párkrát slabší virozu. Jinak Kuba míval k zubům vždycky rýmu a řidší kadění. Ne průjem, ale prostě to měl proti standardu řídký :sweat_smile:. Jo a opruzený zadek taky míval vždycky k zubům. Filda zuby stále nic. Jdou tam pěkně vidět,ale venku nejsou.
Ach jo, to počasí je děs. Asi snad začnu řešit zimní boty a čepici nebo co. Jak byly ty tepla, tak mi to nějak nepřišlo akutální, ale př. týden už má být ráno jenom nad nulou nebo co :astonished: :astonished: :astonished: :unamused:
12. říj 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Šári:mě se Matýsek začal překulovat dost brzo.Teď se už sám pěkně převaluje tam i zpátky a točí se na bříšku o 106,takže už musím dost hlídat.Máme studenou zem,takže věčně ho dávám zpátky na deku.

Janulava:jo,už za nás se říkalo,že je asi dobrý dávat lepek v plném kojení,ale ten názor ještě nebyl 100%.TBC se v porodce neočkuje nikde.Je to nepovinné očkování a může se dát až měsíc po poslední očkovací dávce (pokud dáváš prevenar,tak po prevenaru jinak po hexe).Nedělá se to už vůbec jako dřív.te´d je to na dlouhej čouhej,ale prý po tom nejsou už špatné reakce,tak uvidím.My taky budeme očkovat.Můj taťka jezdí hodně do východní Evropy a i u nás se už zase TBC objevilo.

Já jsem už dneska objednávala dárky pro děcka.Narozky má za chvilku,tak jsem rovnou vzala i na vánoce.Ještě mám něco v merku,ale to doobjednám časem.Zimní komplet pro Ádu přišel dneska a pro Matýska mám taky,jen to musím vyprat.
12. říj 2011 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Já vím, že to není povinné a právě mě to štve. Ještě se poradím s naší Dr., jak to vidí, ale TBC mi teda přijde větší hrozba než hepatitida B, kterou mají v Hexe a která je přenosná jen krví nebo pohl. stykem :confused: Jak by k tomu asi mimino přišlo, že... Když to vezmu, tak u manži v práci dělá strašně moc Rusů a Ukrajinců a kolik všude v okolí a MHD potkávám bezdomovců ani nemluvím...

Luci a co jsi pořizovala klukům k Vánocům, dej nějaký tipy prosím :pensive: ? Já na to nějak nemám sílu to vymýšlet, jsem fakt hotová. Navíc jsem teď v komoře objevila nějaké hračky z loňských Vánoc, na které byl Kuba ještě vloni malý. Takže je asi vytáhnu v rámci narozenin a dostane nové dárky jen na Vánoce, ale nevím prostě co. Fildovi taky nevím, nějak si nevzpomínám, s čím si Kuba kolem těch 8 měsíců hrál. Mám pocit, že se spíš tak nějak plazil a zabavoval šmejděním po bytě :grinning: Navíc tu jsou hračky po něm, že. Ale něco F. dostat musí, abych nemusela vysvětlovat, jak to, že F. Ježuch nic nepřinesl... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo holky, proplácí vám Vaše ZP ten Prevenar 13? Já na každou dávku doplácím 420,-. Takže nechápu, co tím moje pojišťovna myslí, že je hrazený. Když ty 4 dávky přijdou na cca1700,- Asi zkusím zjistit, jestli mi zpětně neproplatí i ten doplatek. Ale pochybuju :zipper_mouth: Jo, jsem u české průmyslové pojišťovny.
12. říj 2011 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,doplácíš,protože pojišťovna hradí jen klasický prevenar.Prevenar 13 je lepší,ale není plně hrazen.
Kupuju věci,které Adámek neměl.Hodně od taf toys a fisher price.Loni se stala hračkou roku zebra ryan,tak mu ji asi necháme koupit od našich.
A Adámkovi nějaké edukativní hry (chytré pero,různé skládanky),pak kupuju něco do vany,budu objednávat knížky a nějaké vystřihovánky.Příjdou mi dobré hračky od pafaas a třeba tady mají dobrý věci: http://www.genvihracky.cz/cs/nabidka/skupiny-edukativni-hry (tam budu hodně vybírat).Vlastně klasické hračky asi ani nedostane,protože hračky do vody budu brát jako společný dárek pro oba kluky.
12. říj 2011 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
lluci...díky, jo o těch chamomilla v. jsem už slyšela víckrát, tak zkusíme. Probiotika už mám taky objednaná.

my právě ani pořádně nevíme, jestli to jsou zuby nebo nachlazení. Nejdřív to bylo jasné - reakce na očkování. Pak začal strašně cpát prsty do pusy, soustředěně si je okusuje, občas to má malinko nateklé a když mu masíruju dásna, tak drží. Plus neměl teda průjem, ale kadil 3-4krát za den, což u něj není obvyklé.Takže teplota i rýma přičtena zubům :slight_smile: jenže teplota sem tam vylítne nad 38. No a teď se přidaly ty oči, i když ne tak masivně jako Juli (té během jedné hodiny oko zrudlo, během další nateklo a pak jí tekly kusy hnisu). No a dnes v noci začal pokašlávat, ráno zase teplota přes 38 a dnes už 3krát kadil..... tak si můžu asi vybrat jestli zuby nebo bacil. Jediné štěstí, že Ondra je pohodář, i při těch teplotách je většinou usměvavé sluníčko Kdyby k tomu ještě prořval celé dny a noci, tak si v kombinaci s ubrečenou, vzteklou a nevybouřenou Julíí asi hodím mašli :stuck_out_tongue_closed_eyes: .....no, jsem zvědavá, kdy se z toho vyhrabem. Ale další hexa za týden nehrozí. Možná kdyby rovnou dostali zánět průdušek, angínu nebo něco podobného a dr by jim dala atb bylo by to jednodušší. Takle to někde v tom tělíčku číhá a sotva J. vyleze ven nebo chvíli běhá s dětma, tak se to vrací.

Otáčení - mě se právě Míša otáčela před 4 měsícem, Juli trošku později, ale O. je lenoch. Ale počítám s tím, že vše bude min. o měsíc později, jen mě zajímalo, jak je to zhruba u kluků :slight_smile:

lluci, kde jsi objednávala zimní komlet? Nebo máte nějaký tip odkud kombinézy? Po Juli mám zimní v barvě i pro kluka, ale 68, to bude Ondrovi max na zač.zimy. Ale co jsem k němu přiměřovala 74, tak jsem měla pocit, že se tam vejde 2krát. Tak nákup pořád odkládám...
12. říj 2011 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ad Vánoce....Juli nechápe pojem Ježíšek, říká mu ježeček :grinning: ale má jasno - k narozeninám dostala tohle štěkající morče http://www.mojehracky.cz/cz/e-shop/385483/c29472-furry-frenzies/furry-frenzies-zakladni-hraci-sadase-zviratkem.html a na krabici bylo vyfocené další příslušenství - dráha a nějaké kolo. Takže je přesvědčena, že ježeček donese toto.
12. říj 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava I kdybychom stihly pod 2,5 kila se nic nikdy neočkovalo.... :wink:
Já se po vodě neptala - teče tu z lesa a prý v kojenecké kvalitě. Takže ji pro jistotu proženu přes Britu filtr a převařím...
Pojišťovnu mám stejnou - prevenar je pasé, ale pumpli jsme je o aplikaci naušnic. A o jednotlivé vstupy na bazén (platí to i na solnou, saunu a pod.)
@sharon2 co za probiotika a kde jsi je objednávala - začínám o tom uvažovat. Eli má Imunoglukan, tahá nám domů nachlazení, sama je celkem v pohodě a já s Kló si to vyžíráme ve velkém a potřebuju aby byla na to TBC fit.... :unamused:
Teda mi na malou na zimu nic nemáme Eli první zimu fungovala v kočáře s beranem a flísovou mikinou plus samo čepice. Rukavice se mi neosvědčili jak usla tak jsem jí schovala ruce a hotovka. Jenže byla o půl roku mladší než Klo když přišla první zima. TAk nevim co od toho letos čekat. Na každý pád na nohy ten beran bude dostačující - tak leda kdy přijde na věc tak asi teplej vrch.... jenže stejně nevim jestli to budem nějak schopni provozovat. Teď jsme v neděli vyrazili pouštěd draka schválně jsem kló dala papírovku aby neječela že je venku kosa a nechtěla jsem ji přebalovat - tak samo reakce nulová počůrala se a pak dělala vyrvál tak dlouho až jsem to zabalila a šla dom. Za tu dobu byla samosebou totálně vyfluslá, takže se doma nadlábla a vytuhla... Prostě v počůraným nebude kdyby hrom na koze jezdil. Občas se jí stává že naříká a rozbalím ji suchou a teprve po chvíli čůrá - tak já už začínám uvažovat jestli nevytáhnout nočník.... když k tomu tak sama inklinuje. Aspoň toho nebude tolik k praní a žehlení.. :wink:
Ad. vánoce - loni Eli byla nejšťastnější že mohla rozbalovat, tak nevim co od toho letos čekat. Asi ji začnem zvykat a dostane nějakou drobnost na hraní a něco praktického a hotovka. S kló to bude horší - vše mám po Eli takže pro ni v podstatě nic nepotřebuju :confounded: Asi bych se měla zamyslet.
Tak to máš teda s tím ježkem dost jednoduchý :grinning:
12. říj 2011 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
lani....objednávala jsem je u nás v lékárně, protože se teď nikam nedostanu :grinning: jinak jsou asi normálně v každé větší lékárně. Zatím jsem vybrala Biopron 9 premium. Z několika nezávislých lékařských zdrojů jsem slyšela, že jsou nejlepší. Můžou se od 3 let. Samozřejmě je otázka, jestli je Juli dokáže spolknout.....pokud ne, tak zatím bude s Ondrou dostávat laktobacily baby bifi+ a příští týden máme jet do Bratislavy na svatbu (doufám, že budeme schopni), tak tam asi zase koupím Biogaia a budu je dávat taky oběma.
Biopron dělá i medvídky pro děti, ale tam je dávka 3 denně - takže krabička za 140,- sotva na týden.

A Klo je teda s tím čůráním dobrá, jen teda na výlety a procházky v zimě je to nepraktické :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2011 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo nebo jsem ještě slyšela o Nutrolinu B. Ale zatím doufám, že zvládne polikat ten biopron premium, takže jsem ještě podrobněji neštudovala :wink:
12. říj 2011 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:Pro Ádu jsem kupovala na marandy.cz.Chtěla jsem už něco kvalitnějšího,aby to vydrželo i na Matýska a podle toho,jak v tom Adam vypadá,tak to možná bude mít i příští rok.A Matýskovi jsem koupila na jaře kombinézu ve slevě v M&S a bundu mám koupenou od kamarádky.Já na něj nic nemám,protože ´v téhle velikosti měl Adámek hodně letních věcí,takže jsem toho musela dokoupit hodně.Hlavně mi příjde,že strašně rychle roste.Některé věci ve vel 74 jsou mu už malé a Adam to nosil tak v 7mi měsících.

Taky mi ty dárky přišly letos problematické.Musím vybírat i za naše,takže je toho hodně.Ale pro Adámka se snažím vybírat dárky,aby mu to něco dalo a hlavně,aby ho člověk nějak zabavil.Teď u nás teda vede ta tabule.Musím ho pochválit,protože kreslí moc hezky.Namaluje auto,že opravdu poznám,že to to auto je.Ale z toho maluje jen čmáranice.Přitom mi vě školce říkali,že malovat nechce a doma vstane a už chce barvičky.

Ta probiotika taky zkusím.Nenapadlo mě,že by to mohlo posílit imunitu.Imunoglukan dávám taky,ale zapomínám a pak ještě vitamíny.Koupila jsem i echinaceu,protože ta je podle mě dobrá.A hodně si kamarádky pochvalují oscillococcinum,tak ho koupím taky.Je to prý dobré i jako prevence,ale na to je to asi dost drahý.Stejně si myslím,že ten letošek budeme muset všechny nějak přežít.Ten první podzim ve školce je nejhorší.A hodně dětí,tam prostě chodí nachcípanejch tak,že bych je z fleku poslala domů.
13. říj 2011 v 08:02  • Odpověz  • To se mi líbí
sakra.....polykat.....se červenám :grinning:
13. říj 2011 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
lllluci a znáš logico primo? Je to docela dobrý, hodně to bývá ve školkách i školách. Je to destička, do ní se zasouvají karty s úkoly a posouvají barevné knoflíky. Mají docela výběr sad těch kartiček - barvy, tvary, situace na hřišti, ve školce, počítání.... Já si s nejmenšíma dětma o těch obrázcích povídám a pak jim ukážu co s tím. Po tom třetím roce rychle přijdou na to, co s tím :slight_smile:
13. říj 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak první rýma je zažehnána, Já fakt čumím, že ji měl zas za 4 dny pryč. Vždycky ji měl skoro deset dní. Asi fakt zabírá ten sirup. A Kuba si ho dokonce sám připomíná :slight_smile: , teď bere Pinky od Akuny a Filda ty probiotika od Biopronu (laktobacilky Bifi+). Jinak nic nedávám. Ach jo, snad ty školkové bacily nějak zvládnem.Já zas slyšela, že je dobrý Imuregen. Ale vůbec nemám představu o ceně a jestli je i pro maloše.

@sharon2 Šári, já mám pro Kubu jetou kombinézu SNOXX. Kupovala jsem mu ji loni na MMB, letos zas. Je to rakouská značka, nová bývá dost drahá., jetá tak za 600-800, ale fakt se mi opravdu osvědčila. Kuba v ní odchodil celou zimu, vůbec nepromokala a vypadá pořád hodně pěkně, takže ji zdědí i Filouš. Je krásně teplá, má propracované detaily. A to se v ní válel jak tady v Brně, tak i několikrát na horách. Mě se právě kluci taky míjejí obdobíma, takže ty nejdražší věci jako kombinézy, bundy (a časem boty) musím dokupovat :rolling_eyes: Naštěstí bodýčka s dlouhým, mikiny a tepláky měl Kuba i na léto. Akorát punčocháče nic nevydržely, všechny jsou vytahané, tak ty kupuju taky nové. Takže bundy a kombinézy jsem vlastně kupovala oběma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě, že je ten Mimibazar... Přemýšlím, jestli kupovat nějaké jeté lyže Kubovi, chceme ho letos dát do lyžařské školy (pokud bude ochotný). Chtěla jsem si půjčit po kámoškách, ale ty už všechno prodaly. Tak nevím. Zdá se mi to zbytečné, na druhou stranu by je pak měl i Filda. Nový určitě ne, nejsem úplný blázen :grinning:

Holky, hlásí vám ve školce, když dítko nějak spadne nebo prostě i drobnější úrazy? Kuba dneska přišel s dost obraženou bradou, musela to být pěkná pecka, ale všimla jsem si toho až doma. Nikdo mi nic neřekl sám od sebe a z Kubíka toho moc nedostanu, jen že mu to teta pofoukala a (prý) spadl na písku. Podle mě, by mi to říkat měly, ne?

Já teď v komoře objevila stavebnici Meccano, neznáte to? Přijde mi to celkem dobrý, je to na sada se šroubovákem a děti si semontují zvířata nebo třeba auto. Loni se mi na to nezdál K. dost zručný, tak mu to dáme k narozkám a pak poreferuju, jak to zvládá. Já mu chci jinak koupit klasiku, sadu kostek Lego duplo, nějaké společenské hry a pak se mi líbí třeba toto: http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=895f55f446f74178aad1825b49de8604&dep=832 Ale odrazuje mě cena. Taky chci něco jiného než auta :stuck_out_tongue_closed_eyes: Určitě dostane knížky a nějakou porcelánovou sadu nádobí. Od našich dostane dětskou, ale funkční mikrovlnku, rád si ohřívá jídlo sám :grinning: On má pořád rád hrající hračky. Ale těch si užije asi po Fildovi...KOukala jsem na ty hry od Genvi, ale on počítat umí, abecedu zná, tvary a barvy zná taky. Takže pro něj asi nic nového. Já fakt nevííííím. Nejlíp něco obhlídnout v obchodech, jenže to bych musela jít sama a to je s hladovým kojencem v nedohlednu. Už teď se děsím, jak vyrazíme př. týden do Žirafky koupit Kubovi zimní boty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Určitě tam bude narváno, budu muset s kočárem, páč s Fildou v ergu by se mě boty špatně zkoušely. Viděla jsem docela zajímvé stavebnice ve výloze u Vágnera, jen si nepamatuju, jak se to jmenuje. A to logico primo nevypadá špatně :slight_smile:
13. říj 2011 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:děkuju za doporučení:slight_smile:

já nebudu kupovat žádný drahý dárky.V podstatě jsou to všechno hry 200-300Kč.Jedinou dražší věc dostanou fontánku do vody,ale ta je pro oba.Já už na MMB moc nekupuju.Příjde mi,že v tomhle věku to už nevydrží.Adámkovi jsem tam koupila třeba rifle,vypadaly dobře,ale teď,co je Adam nosí,tak už se klubou kolena,.... Takže radši kupuju nové věci,aby to vydrželo i pro Matěje.Nebo to musí být za hodně dobrou cenu,ale na MMB mi to někdy příjde na sekáč drahý.

Jani,já bych lyže nekupovala.My je kdyžtak chceme půjčit,jestli ho to vůbec bude bavit.A hlavně nevím,jestli není brzy.Teď se to se vším strašně přehání,ale děti na to fyzicky a kolikrát ani psychicky nemají.Mě děsí příklad kamarádky,jejíž syn si ve 4 letech zlomil na lyžích nohu.
Nám se ve školce nic nestalo.A nevím,jestli by mi to řekly,ale zeptala bych se.Ne,že bych je vinila,ale zajímalo by mě to.

Holky,jak ty laktobacily pomůžou na imunitu?Já koupila to oscillo,jedno jsem si jako prevenci vzala i sama.30 ampulek stojí necelých 500Kč.
14. říj 2011 v 07:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, tady je sice málo, ale trochu napsáno o těch laktobacilech http://www.biopron.cz/Biopron-vyber/biopron-laktobacily.html A ono se obecně tvrdí, že vlastně střevní mikroflora ovlivňuje imunitní systém. takže třeba po braní ATB se probiotika doporučují, aby srovnala střevní mikroflóru po jejich účincích.
Tý jo, to je docela mazec ta cena :astonished:
Já jsem teda s MMB zatím opravdu spokojená. Zatím všechno vydrželo a zůstává v moc pěkném stavu i pro Fildu. Já s těma lyžema nevím. Asi za ně ty peníze dávat nebudu, i jeté s lyžákama jsou kolem 2000 :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale teď momentálně nemám od koho půjčit. A na hory jezdíme do Jeseníků, kde je k chatě taková menší "skorosoukromá" sjezdovka a tam půjčovnu teda nemají. Moc nás s dětma velký komerční střediska za nehorázný prachy nebaví... Jinak to je Luci težký, ty úrazy. Od kámošky malou srazil na odrážedle nějaký puberťák jedoucí na kole, zlomil jí nohu v kotníku a ona na tom neměla žádný podíl viny :frowning2: . To by člověk nemohl nic. Ale je fakt, že teda zrovna odrážedlo jsem Kubovi nikdy netahala ven, když jsem šla jen já a měla jsem sebou kočár. Přece jen tu všude jezdí auta, když vidím, jak je ty maminky nemají absolutně pod kontrolou a jen spolíhají na děti, že prostě u toho přechodu zastaví. Já na to nemám :confounded: . Takže u nás berem kolo jen pokud s kočárem jdeme dva dospělí. Jeden hlídá kolistu a druhý kočár :slight_smile: a to jsme dělali dávno před tím,než měla nehodu ta kámoška. Takže i ty lyže beru s rezervou, ono ho to už loni zajímalo,pořád je u Jury a dědy zkoumal, jezdil na kluzkách, ale nakonec se velice rád posadil na sáňky a nechal na nich tahat :grinning: :grinning: Tak kdyby zase na ně chtěl, nechci ho odbýt, že teď ne, protože je nemáme.
Jinak v neděli jedeme k našim, už se fakt těším. Možná bude k obědu pečená kačena a tu mamčinu si teda velice ráda dám :stuck_out_tongue_closed_eyes: (i když bez zelí samozřejmě)..
14. říj 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:díky,přečtu.o ATB a probiotikách vím:wink:
Víš,odrážedlo a lyže jsou něco jiného.Celkem jsem se o to zajímala,protože jsme celá rodina lyžaři.Ty názory jsou různé,ale celkem se shodují,že dítě by mělo začít nejdříve ve 3 letech,ideálně až ve 4.Jde o to,že ta kostra a vazy na to nejsou stavěné.Na jednu stranu bych chtěla začít,pokud by ho to bavilo,na druhou si říkám,že ten rok nehraje roli a radši počkat než pak řešit nějaký problémy.A nechceš si na ten týden půjčit lyže v půjčovně v Brně?
To oscilo je dražší,ale stačí jednou za týden a všichni to chválí,tak to zkusím a uvidíme.Pokud by to mělo pomoct,tak zadši zainvestuju.A pro mě je lepší dávat jednou za týden,protože,jak je to denně,tak zapomínám.Adámek tomju říká,že jí cukr,je to dost sladký.
Já zelí jím a v pohodě.Nedám si plnej talíř,ale problémy nám to naštěstí nedělá.
15. říj 2011 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
v rychlosti zdravím, jako vždy nestíhám!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dočetla jsem vás, ale nezvládnu reagovat na vše, tukám to tu jedním prstem, mám na rukách mimčo :astonished:

holky, projevila se vám u dětí nějak školka na chování? u nás je asi kombinace 3. roku, narození Rádi a školky...Maty je zuřivý, odmlouvá, neposlechne, dohaduje se, vše neguje,...vůbec ho chvílema nepoznávám :frowning2: kolikrát nevím, co už s ním, bych ho musela "přerazit vejpůl", občas je to tu fakt psycho :zipper_mouth: :pensive:

jinak věci na mmb taky kupuju a zatím dobrý, většinu Ráďa podědí :sweat_smile:
lyže ještě letos řešit nebudem

@janulava Jani, jak dáváš Fildovi ty laktobacily??? normál do vody a ve flašce? já jsem tu měla od Swiss, ale je na to potřeba hodně vody, aby se to rozpustilo a dát mu to vypít před jídlem, tak ho zaplácnu, to je nanic, i tak přes den kojím každou 1,5-2 hod, v mezičase to nehrozí, docela ublinkává, tak by z toho nic neměl :rolling_eyes: a ty Biogaia jsou fakt drahé, ty jsme dobrali a další už jsem nekupovala. Maty má sirup vita activ z LR Health&Beauty Systems, ale to nevím, jestli můžou i mimča :pensive:

@sharon2 Šári, Ondrášek je narozený o měsíc dřív ne? Maty byl taky, od porodky jsme cvičili vojtovku a chodili do spešl.poradny na neonatologii a tam vše posuzovali podle korigovaného věku - tedy podle toho, kdy se měl narodit, tak to tak máte asi taky ne? v podstatě jsou náš Ráďa a Ondra přibližně stejně starý a R. se zatím taky neotáčí. Pase koně, ale má furt ručky v pěst, nenatahuje prstíky.

@lanka Dani, ty jsi neskutečně činorodá, co ty všechno nezvládneš!! :wink:

@marci Marci, fajn, že ses ozvala a že jsi spokojená, to je důležitý!!! :dizzy_face:

@llllucka Luci, oscilo mám taky, tak snad bude fungovat :wink: mně poslední dobou každá viroza trvá 14 dní, nemůžu se toho vždycky zbavit, asi to už bude věkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :astonished:

jo a holky, jaké budete kupovat školkáčkům boty na zimu, hoďte tipa, díky :wink: :wink: :wink:
16. říj 2011 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

jani sun....jojo, Juli to měla taky, nám to teda začalo už před školkou. Trvalo to víc jak měsíc a někdy to bylo psycho. Opravdu vztek co půl hodiny, naschvály, opak toho co jsem chtěla nebo potřebovala, v noci se budila se vztekem a nekomunikovala, i se schválně párkrát počůrala.

Ondra je narozený o necelých 5 týdnů dřív. Ale ani v porodnici ani dětská dr. nepovažovali za důležité nás poslat do jakékoliv poradny nebo že by ho zkontroloval neurolog. Ani když dlouho preferoval tu levou stranu.
Ale v pátek měl 5 měsíců a ten den konečně zapojil krční svaly, když jsem ho přitahovala za ruce z lehu do polosedu. Do té doby nechával hlavu vzadu, svaly zapojil jen když jsem mu dala ruku pod krk a bylo mu jasné, že ho zvednu. A včera začal mít tendence se přetočit kvůli hračce na bok, ale jen horní polovinu těla, nohy jakoby neměl a dnes odpol už natáčel i ty nohy, takže snad na to brzy přijde. Jinak koně pase, prstíky už má natažené a tak týden a kousek se i natáhne po hračce. Jojo, ten měsíc a kousek je na tom vývoji vidět už od začátku, taky to tak beru, že má jako 4 měsíce a ne 5 :wink:

lyže.....na fakultě nám říkali to, co píše lllucka - kolenní klouby a vazy nejsou ještě připraveny na zátěž, kterou představuje lyžování, po 3.roce na ně max. párkrát postavit, ale cílenou výuku ne dřív jak ve 4letech. Může dojít k poškození kolenních kloubů.

jídlo....já už jím všechno jako dřív. Jen míň kořením a nepiju bublinky. Většinou žádný problém, jen cibule mu nedělá dobře.

boty....zatím nevím
16. říj 2011 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:Ahoj Jani:slight_smile:Nic si z toho nedělej,to prostě k tomuhle věku patří.Adam se taky umí pěkně zabejčit a vztekat.Ve školce se změnilo jen to,že se mi drží víc za zadkem.Když jsme třeba na dětským hřišti a má tam kamarády,tak stejně musím být u něj.Sám s nima být nechce.
Boty budu kupovat nejspíš nějaké goratexové,aby se nepromočily.

@sharon2:jo,tak jsem to s tím lyžováním četla.Dobře vás to učili:slight_smile:Mě vůbec příjde,že se dneska na děti moc se vším spěchá.Já jsem kvůli tomu přestala s Adámkem chodit,když byl malej na dětský hřiště.Nebavilo mě tam poslouchat,jak se maminy hecujou,co ty jejich zlatíčka uměj a do kolika kroužků choděj.Pomalu už umí ve třech letech psát a jim to příjde normální.Taky jsem s Adámkem třeba v plavání už chtěla aby se potápěl a teď s Matýskem na to netlačím.Až to příjde,příjde to a je mi jedno kdy.A přesně poznám prvomatky,který jsou strašně natěšený,kdy už to začne (bohužel se v tom sama poznávám).
17. říj 2011 v 07:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jé Jani ahoj :slight_smile:
K tomu chování, u nás to stejný v bleděmodrém. Školce bych to nepřipisovala, spíš k věku. Kuba taky odmlouvá, zásadně chce dělat opak toho, co mu řeknu, taky všechno neguje a hlavně dělá šílené naschvály. Jo, oba s manželem z něj tady každý večer už lezeme po zdi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že se to trochu zlepší, jinak mě asi trefí. Mám pocit, že celý den nedělám nic jiného než po něm křičím :frowning2:
Laktobacily dávám Fildovi do teplé vody, naliju to do odměrky co tu mám po nějakém sirupu, tak cca 5ml vody. Rozpouští se to špatně, tak to rozmíchávám brčkem, dokud to není na co nejmenší kousínky a pak mu to dávám stříkačkou. Jedem takhle už od těch 2 měsíců a v pohodě. Máme ty od Biopronu. Ale taky se rozpouští blbě.
Boty budu kupovat taky s goretexem od Superfitu. Měl je i vloni a jsem s nimi spokojená. Loni měl celou zimu jen ty a jsou pořád v super stavu, jediné boty, které asi zdědí i Filouš. Pokud teda nebude mít větší nohu, což je pravděpodobné :rolling_eyes: .Takže půjdu do osvědčeného. Tenhle týden bych je chtěla pořídit. Ta zima po ránu začíná být fujtajbl :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@llllucka Jo Luci, já kvůli tomu obecně hřiště fakt nesnáším. Ani jsem se tam s nikým moc nebavila, pokud jsem nechodila vyloženě s kámoškou. To soutěžení mě taky nebaví, ale mě nebavilo nikdy. Se mnou nikdo ani nechce hrát spol. hry, páč je mi jedno, jestli vyhraju :grinning: Ty lyže řeším jen kvůli tomu, že to vloni vypadalo, že by na ně Kuba chtěl taky. Letos v únoru už mu bude přes 3 roky a kdyby chtěl, chtěla bych ho na ně párkrát postavit, ať si to zkusí. Do žádné školy by určitě nešel. Je to truhlík, polovině instrukcí by stejně nerozuměl :sweat_smile: Takže tak. Jako nejsem opravdu blázen, i když to tak možná vypadalo :wink:
Jinak Kuba v plavání konečně poslední hodiny spolupracuje, těší se tam, dokonce komunikuje s plavčicí. Akorát má potápěcí blok, takže ho nepotápíme a čekáme až ho to zas přejde.... Všechno chce prostě čas :slight_smile:

@sharon2 Šári, Filip v 5. měsíční poradně neroztahoval na bříšku prsty na levé ruce. Dr. to vůbec neřešila, prý je to v pořádku. Asi týden po poradně začal :slight_smile: A jestli Ondrášek dělá, to co píšeš a je o pět týdnů dřív, tak je fakt šikula :slight_smile:

Ve čtvrtek jdem na kyčle, snad už opravdu naposledy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nějak to nechápu, když je měl minule v normě, proč nás chce znova vidět. Ale tak snad už to opravdu v normě bude.

Zítra odpo jdem do školky na Dýňové odpoledne, budem dlabat dýni a dělat z ní strašidlo, pak je rozsvítíme na zahradě a opečem špekáčky. To zas bude trapas, já jsem opravdu hodně nezručná. Tak snad se aspoň nepořežu :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
17. říj 2011 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás školka D. nijak nezměnila. Jemu se tam nijak zvlášť nelíbí a bere to tak, že to tam jako musí vydržet, když já jsem v práci. Byl tam teda zatím jenom párkrát v září a týden v říjnu, pak dostal zánět průdušek a je už druhý týden doma (první antibiotika máme). Takže u nás není ze školky žádný nadšení na žádné straně.
Boty budem kupovat taky superfity - jinou značku ani nezkouším a objednávám boty přes net.
Lyže už mám pro D. koupený k vánocům. Chceme ho letos na ně aspoň postavit. Neděláme si nějaký ambice, že bude lyžovat, ale jezdíme na hory s více rodinami s dětmi, takže nechci aby D. bylo líto, že lyže nemá. Pak je zase střelím na MMB. Jinak D. má z těhle dárků radost, na narozeniny dostal tenisovou raketu a moc se těšil, že bude moci začít chodit na tréninky. Tam sice vydržel na kurtech 10 minut a z toho ho nejvíc bavilo úvodní rozběhání:slight_smile:
17. říj 2011 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak Adam dneska dostal ATB.Od úterního večera zápasíme s teplotama.Ve čtvrtek jsme byli u Dr.,tak mu dělala CRP a dobrý.Dneska jsem byli na kontrole,ale ty teploty pořád má,tak mu je nasadila,že ž to trvá dlouho a je potřeba to přeléčit.Manžel taky marodí,tak jsem zvědavá,kdy to chytne Matýsek.Ale bylo kolem toho pěkný divadlo (Jani,abys věděla,jak to u nás chodí).Nejdřív jsem myslela,že ani neodejdem,protože dělal hrozný scény,že nikam nejde (měl strach,že mu budou zase brát krev).Horko těžko jsem ho oblíkla,ale nemohla jsem ho dostat z bytu.Prostě se zapřel a že nejde a dvě děti vážně neunesu.Tak jsem volala manželovi,jestli nemá náhodou volno,no neměl,takže jsem ho po půl hodině vysvětlování a slibování,uplácení do auta dostala.U doktorky byl v pohodě,dokonce jim pak i mával a v čekárně se mi rozeřval,že nedostal lízátko a bez něj domů nejde.Tak jsem se sebrala a za mnou bylo uřvaný dítě,který na mě řvalo,ať stojím,že chce lízátko.Vždycky ke mě přiběhl a bouchnul mě.Takhle to šlo až k autu,kde jsem ho naložila a hotove.Pořád jsem prostě šla dál a nevšímala si ho a radši se ani nekoukala po lidech,protože by mi bylo jasný,co si myslej.
17. říj 2011 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
llluci...já Juli celý min. týden držela opravdu poctivě doma, ani do obchodu, který máme přes silnici se mnou nesměla (to byly scény). No, včera jsme šli na hodinu ven, vyzkoušet konečně toho draka, co dostala před 3týdny k narozeninám .....a ráno opět kašel. Ale už šla do školky. To by zůstala doma celou zimu :frowning2:

a naše poslední návštěva dr. - Julinka dostala od sestřičky obrázek, ale odmítla poděkovat i říct nashledanou. Tak jsem jí obrázek vzala a vrátila ho sestřičce. A říkám, jdeme. No slečna se zabejčila vprostřed ordinace a maminkoooo, chciiiii. Řkám - když chceš obrázek, víš co se má říct. A ona hlavu dolů a nic. Hihi, dr - ta je teda tvrdá, je vidět, jak to chce, ale hrdost jí nedovolí ustoupit. No několik minut to s ní zkoušely.Nakonec jsem vzala Ondru a odcházela. J. opět odmítla jít i komunikovat se sestrou. Tak jsem ji popadla a vytáhla ven. Začla kopat, vztekat se a vřískat, že ona chce obrázek a ona to už řekne.... Nedala si vysvětlit, že ordinace je pro ni už zavřená, že sestřička čekala doost dlouho. Oblíkala jsem ji a ona se mi vyslíkala.....no divadlo :grinning: Otevřely se dveře a dr jestli chce obrázek. Juli okamžitě přestala řvát, šla za sestrou, poprosila, poděkovala a řekla nashledanou :grinning: :grinning:
hihi a pak každému na potkání vykládala, jak se vztekala, protože chtěla obrázek, ale nechtěla říct děkuji :grinning:
17. říj 2011 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
jo holky, co jste psaly do té žádosti o proplacení dovolené? Jen že žádáte o propl. za rok 2011 nebo ještě něco jiného? Díky
17. říj 2011 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek