• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@sharon2 Poslala jsem Ti zkopírovanou žádost z naší firmy do IP.
Jinak já se tříleté prohlídky děsím. Čekám taky nějaké pořádné divadlo. Kuba se doktorky najednou bojí, takže už vidím, jak na sebe nechá šáhnout, aby ho prohlídla...

Kuba kromě lehčí rýmy dobrý. Držím pěsti, ať jsou všechny děti co nejdřív v pořádku a Adámkovi ATB brzo zaberou.
U nás jsou scény při odchodu, když si to neuvědomím a zamknu já místo Kuby. To se pak taky za mnou táhne jak smrad, řve a huláká, že chtěl zavřít a zamknout a nechce tam, kam jdeme. Sousedi už z toho taky mají srandu. Snažím se tomu vyvarovat, takže ty jeho pitomé rituály snažím dodržet. No, někdy prostě spěchám, zapomenu a pak si stejně ničím nepomůžu... Minule asi 40 minut vytrvale ječel, kde je taťka, který šel jako vždycky ráno do práce. Kdy toto skončí???? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2011 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:to si ještě počkáme.Kamarádka má 4,5 letou holčičku a ta pane umí dělat scénu.Proti ní je Adam kliďas.I když včera to bylo pěkný divadýlko,ale na ni zatím fakt nemá.
Tak už kašle i Mates a já už taky nejsem úplně fit.To bude zajímavej tejden.Kdyby alespoň člověk mohl ven,co Šári.Včera jsem chtěla jít alespoň s Matýskem,ale manžel přijel pozdě,tak jsme to už nestihli.
18. říj 2011 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Hm, tak to mě teda netěšíš :angry: Ještě další rok a půl? A pak začne rovnou Filip :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nemoct ven musí být fakt šílený, tak pevné nervy!! Chudáci mimina, ti se s těma staršíma fakt vezou na těch negativních věcech...
18. říj 2011 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
holky!!! To je fakt síla, ti naši tříleťáci!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako byste popisovaly nás!!! :astonished: Nezbývá, než si zvyknout na novou situaci a brát to tak, jak to je :rolling_eyes:
Marodi, at se brzo uzdraví!
Ty nemoce na podzim mě strašně štvou, je to všude kolem, člověk se tomu nevyhne :unamused:

Holky, nemáte nějaký odkaz na ty Superfity, co kupujete? Díky moc :wink:
18. říj 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
llluci.....a není to u té 4,5 leté dané spíš tím, že ví, že tak (aspoň někdy) dosáhne svého a tak to zkouší? Zvlášť když má obecenstvo? Myslím, že v tomhle věku by už tyhle projevy měly být minimálně nebo spíš vůbec / samozřejmě ne, pokud děcko ví, že mu to projde a dostane co chce/. Může brečet, naštvat se, ale vzteklé scény už snad ne.
No, jedna moje neteř je určitě ukazuje ještě v 11 letech. Já ji teda neviděla už 3 roky, ale pochybuju, že se něco změnilo :grinning: Vždycky věděla, jak dosáhnout svého :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bacilům se u nás evidentně líbí - Juli jak neumí pořádně odkašlat, tak jí chvílema přeskakuje hlas, O. ráno vstal opět se zalepeným okem.
Mě bolí dutiny už týden, hrtan mám jak posypaný pískem, ale rýma žádná, kašel jen tím, jak mě to škrábe, slzí mi oči, ráno je mám taky zahnisané, přes den OK. A bolí mě teda celý člověk...... co toto je za divné marodění. V podstatě mi nic není, ale cítím se mizerně :angry:
18. říj 2011 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 bys asi potřebovala taky na chvíli "vypnout" a třeba se jen pořádně vyspat, co? :wink:
18. říj 2011 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:to si nemyslím,že by to dělala,že ví,že jí to projde.Kamarádka je důsledná.Někde jsem četla,že tohle období trvá až do přeškolního věku,takže nárok na to asi má.
šári,tohle marodění je nejhorší,tak to nepodceň.Je mi jasný,že ty si chvilku volna dopřát nemůžeš... \hlavně,aby se děti brzo uzdravily
19. říj 2011 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jani, Kuba má letos něco podobného. http://www.detskeboty.cz/detske-zimni-boty/superfit-7-00044-11.htm Jen jsme kupovali v Žirafce a měli je skoro o 200,- dražší. Jenže já přes net kupovala jarní a Kubovi nesedly, jako velikost byla OK,ale byly mu úzké. Takže teď jsem si to netroufla jen podle délky stélky koupit na netu. A když přičtu poštovné, vyšlo by to cca stejně. Ale naštvali mě s tou cenou, to zase jo :angry: Byli jsme tam už před desátou a s náma asi dalších šest maminek :astonished: Kdybych věděla, kde je prodávají jinde ve městě, už k nim nejdu a jedu jinam. Ale boty jako takový, jsou fakt super, i za tu šílenou cenu, jsou s goretexem, teplý, fakt nepromoknou a navíc i po sezóně vypadají pěkně, v podstatě neonošeně. Takže schovám pro Fildu. Jinak po Kubovi boty neschovávám. Kromě crocsek, páč ty moc nestihl sešlápnout...

Sharon, to je děs, ale u tebe bych fakt řekla, že jsi prostě vyšťavená :unamused: NO, ale která z nás není, že... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jdu se konečně v klidu najíst. Moje první pořádné jídlo dne.. A pak mám zhubnout :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2011 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Já ne - to sharon.. :grinning:
@sharon2 teda Jůli píše s tou Dr. ....
"Tímto žádám o čerpání řádné dovolené po skončení mého nároku na peněžitou podporu v mateřství. " + dopisový serepetičky....
Musím mizet se sem asi nedsotanu....
19. říj 2011 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun koupili jsme je tam co dala odkaz janulava. My to máme přesně opačně - eli má nohu úzkou, takže sucháče nehrozí, protože když jí to na nožku utáhnu tak aby jí bota nepadala, už to není kam zapnout - takže u nás vše jen tkaničky a přesky. :unamused:
@janulava tak já bohužel vím jen o prodejně ve Vyškově - to ti asi k ničemu nebude. Jo a v loni jsme je zkoušeli v Olympii obrovskej krám s botama, ale názvem nevim :unamused:
Nezkoušeli jste některá i jiné s obdobnou nepromokavou membránou? Ceny jsou nižší, ale zkušenosti....
19. říj 2011 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,teď mi říkala kamarádka,že prodávají boty s goretexem v Komíně,ale to je pro tebe asi moc z ruky,co.Snad se tam příští týden dostanu,tak bych pak poreferovala,abys věděla pro příště.
Já mám boty schovaný všechny,ale jen pro strýčka příhodu,budeme kupovat nový.Adam má zase vysokej nárt,takže my musíme mít taky na zavazování.
A holky,včera jsem si vydělala.Šla jsem s Matýskem vybrat peníze z bankomatu a zapomněla jsem je tam.Matýsek se totiž zrovna vzbudil,tak jsem ho konejšila a stalo se.Naštěstí jsem si alespoň vzala kartu.Manžel tvrdí,že pokud nešel hnedka někdo okolo,tak by je bankomat měl vzít zpátky,tak jsem zvědavá,ale moc tomu nevěřím.
20. říj 2011 v 07:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,chcete se pobavit,volali mi ze spořky,že někdo ty peníze našel a odevzdal na pobočce:slight_smile: :grinning:
20. říj 2011 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Tak to máš šťastnej den.
21. říj 2011 v 07:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky díky, asi teda budem odkázaní na Žirafku :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes: V Řečkovicích vůbec žádná prodejna s dětskou obuví není, ani v Krpoli ne. taky by mě zajímaly zkušenosti i s jinými zimními botami. I když za tu jistotu suchých a teplých nožiček mi zas až tak nevadí si připlatit. ¨když už je to ozkoušeno.

@llllucka No tý jo! tak to je hustý!!! To by mě nenapadlo, že je v dnešní době ještě někdo tak poctivý. Možná se bál, že jsou tam kamery :sweat_smile: To jsi fakt měla štěstí. A s tím zapomínáním, u mě je to poslednách 14 dní šílený. Od zapomenuté tašky na kočár s peněženkou, doklady a plat. kartou ve školkové šatně, až po zaplacení a nechání nákupu na pokladně. No prostě začínám být mírně vykojená :angry: Fakt se teď děsím, když někam jedeme, co jsem zapomněla vzít sebou nebo co jsem kde nechala... Asi největší trapas byl zatím u Dr. Když jsem nás všechny tři sbalila a přihasila si to s klukama do 3.měsíční poradny Filípka a sestřička na mě kouká a říká, vy jste ale měli přijít až zítra, no, když už jste tady, tak vás samozřejmě vezmeme... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Ale připadala jsem si opravdu jako idiot :pensive:

Jinak nic nového. Bolí mě v krku a Filda má slabou rýmu. Zítra jdeme do poradny (opravdu zítra, jsem koukala do průkazky :grinning: ), očkovat ho snad kvůli ní nebudou, ale jsem zvědavá na míry toho našeho modela. Myslím, že za poslední měsíc opravdu nic nepřibral a taky asi dostaneme instrukce ohledně příkrmů. Ach jo, letí to...
24. říj 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
llluci....tak to máš fakt štěstí!! Já při tom mém bych tam nechala i tu kartu a než bych na to přišla, tak by z ní ještě vybral někdo prachy.

janulava...taky neustále něco zapomínám :unamused:

u nás už je trošku líp (doufám, že to nezakřiknu!). Já už jsem si tak nějak zvykla, že je mi den dva líp a pak se mi zas osype krk, jen jsem teda dost unavená, ale to bude asi i tím počasím. Měla bych si taky koupit nějaké vitaminy...... Juli trošku pokašlává a sem tam jí přeskakuje hlas. Do školky chodí, když jsem viděla ty zeleně usoplený prďoly co tam jsou, tak prostě zcela zdravá být nemůže.......a doma furt zavřená taky ne.
No a Ondráškovi v sobotu vylezly obě dolní jedničky. Takže ten měsíc teplotování, rýmování atd. přinesl svoje "ovoce" Zrovna jsme byli na svatbě, chystali jsme se na obřad a on začal tááák strašně slintat, že byl během 5 min. totálně mokrý. Během hodiny promočil bryndák a plenu. V restauraci jsem mu pak sáhla do pusy a byly tam :grinning:
24. říj 2011 ve 23:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Jé Šári, tak to moc gratuluju!!! Tak už budeš mít doma malou zubatku :dizzy_face: Vzal to Ondrášek teda hopem, obě dvě jedničky zaráz! Fakt myslíš, že to celej měsíc bylo k tomu? U nás pořád nic, jako zuby se rýsují, ale venku nejsou, spaní hrůza a celkově je Filouš jakýsi nevrlý. To už tak 14 dní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale on i Kuba je jakýsi protivnější a nesvůj, možná i ta změna počasí....

Tak hlavně, ať jste v rámci možností zdraví, hlavně bez teplot. Já už rýmu nepovažuju za nemoc, asi to bude prostě sezónní standard :rolling_eyes:

No, jdu nás nachystat do poradny :sweat_smile: Se mi ven ani nechce, fuj je tam! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2:skoro nejmladší a zoubky má jako první:slight_smile:Gratuluju:slight_smile:Tak hlavně,aby se to Julínce ještě nezhoršilo.Já jsem taky zvědavá,jak dlouho vydrží Adámek zdravej.
My jsme byli včera na 6-ti měsíční prohlídce a kontrole.Poslechově čistej ještě není,tak pokračujeme v léčbě.
Holky nemáte tip na nějakej dárek pro Ádu a na nějakou dobrou pohádkovou knížku (nic se mi nelíbí a doma je už máme všechny přečtený).Včera mi volala mamka,že mu musím ještě něco vymslet.Měla mu dávat dětskej stolní fotbálek,ale prý je to moc levný,tak mu musejí ještě něco dát.Snažila jsem se jí vysvětlit,že je to jedno,že z toho bude mít radost a cena ho zajímat nebude,ale ona že ne.A to jsem byla spokojená,jak už mám všechny dárky vymyšlený a skoro nakoupený.
Jo a došla mi zebra ryan pro Matýska a je super.Myslím si,že si s ní vyhrají oba:slight_smile:
26. říj 2011 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak my máme za sebou taky 6 měsíční prohlídku, Filda za minulý měsíc nic nepřibral, váží pořád 6540g. ALe prý je to v pořádku, hubený není, vytáhl se do délky a hlava mu vyrostla o 2 cm. Včera dostal první příkrm, pastiňák od Alnatury a jelo mu to teda dost :slight_smile: Kdyby nebylo omezené množství, co se má dávat, tak by s klidem snědl celou sklinku. Takže teď pojedem tak v 10 lžičkách denně, o víkendu mu dám půlku sklinky a př. týden se dopracujem asi k celé. Uvidím. Ale včera ještě olízal lžičku a plakal, když mu spadla a nic na ní už nebylo :sweat_smile: Lepek mu můžu dávat, měl by se s ním prý potkat do konce 7. měsíce . Akorát teda nevím v čem, páč kaše dávat nechci. Nemáte nějaký nápad? Chtěla jsem místo ní dávat tekutou kaši s mlíčkem, dělá ji Nestlé, Sunar i Hami. Ale to ne dřív jak v tom 8. měsíci....

@llllucka Luci, máme pro Kubu stavebnici Meccano, akorát ji dostane až k narozkám, takže jak si s ní poradí, zatím nevím. Loni na Vánoce dostal tohle auto a je teda super, vyhrají si s ním doma oba, manža i Kubík: http://www.mall.cz/hracky-rozvoj-aktivita/chicco-auto-terenni?v=464099 Na Vánoce od nás dostane domek z kartonu, lego duplo, knížky a nějaký dárek, co vybere manža, nechávám na něm :grinning:
A z pohádek u nás jede už fakt dlouho Špalíček od Františka Hrubína. Zatím čteme kratší rýmované, ale Kuba je umí nazpaměť už všechny, pořád je během dne odříkává, ty se mu líbí :slight_smile: Nejoblíbenější je Karkulka. Pak máme hodně knížek od Eduarda Petišky s ilustracemi H. Zmatlíkové, ty taky dost čteme. Ale nejsou to tradiční pohádky, ale Kubovi se líbí. Taky by mě zajímaly tipy na nějaké knížky pro tak malé prcky.

A ještě mám prosbu, holky, necháváte někde v Brně dělat dorty? Já zatím vždycky sesmolila nějaký nezávadný doma, ale letos bych chtěla už nějaký klasický nezdravý, jen nevím, kam se obrátit... Za případné návrhy děkuji! :zipper_mouth:
Já nakonec Fildovi objednala tohle: http://www.babyshopcz.cz/babyshop/eshop/7-1-Hracky-pro-nejmensi/38-2-Hracky-od-1/5/336-Auticko-Chyt-me Chystám se na Vánoce vytáhnout hračky po Kubovi, tak bude mít naděleno. Zebra vypadá opravdu dobře, akorát u nás už by pro ni nebylo místo.
26. říj 2011 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:a už dáváš příkrmy?
To autíčko pro Fildu je dobrý,taky jsem ho na vánoce koupila.Dávala jsem ho kamarádce pro syna a vím,že si s ním dost vyhrál.Adámek na auta není.Loni jich dostal několik i na dálkový ovládání.To ho chvilku bavilo,ale žádné moc dlouho nevydrželo,hned se to rozbilo.Na kartónový domek jsem se taky dívala,ale on má ten stan nad postelí,takže je to zbytečný.
Petišku mám ráda,ty už právě máme skoro všechny přečtený.Já mu to čtu před spaním,takže potřebuju dlouhý pohádky.Říkadla ze špalíčku ho nebavily,ale pohádky už taky máme přečtený a mě se nechce číst to znovu.I pohádky 1000 a 1 noci jsme stihli přečíst.
Nad tou zebrou jsem dlouho přemýšlela,protože je fakt velká,ale nakonec se mi líbila.Co má taky pořád člověk vymýšlet,když musím kupovat i za prarodiče.
Zkusila jsem mamce navrhnout,ať koupí malou trampošku.Na zahradě mají velkou,ale na zimu je na nic,tak by mu ještě domů mohli koupit malou.Zatím se jí ten nápad líbil,tak uvidíme.
Jani,já budu letos asi objednávat tady: http://www.mimibazar.cz/recepty.php?id=32&user=213005
kamarádka od ní nechává dělat dorty a fakt vypadají dobře a i dobře chutnají.Já jsem předtím nechávala dělat u jiné paní,vypadal báječně,ale ten od kamarádky mi chutnal víc.
Já budu nechávat dělat asi tento:http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=63480&user=213005 protože Pepina je u nás hodně populární nebo mu nechám udělat dort s rybama (ten jsem vybrala jinde,ale paní udělá,co chceš).A Matýskovi jsem už taky vybrala:slight_smile:
26. říj 2011 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Jé, Pepinu mám teda ráda já :slight_smile: Díky moc za odkaz, asi se s paní zkusím nějak domluvit. Odkud prosím je? A na kolik cca asi přijde ten dort, co máš vybraný? Já bych chtěla něco se žížalákama nebo beránkem Timmym, Kuba moc jiné postavičky nemusí nebo něco ve tvaru domku s okny a dveřma. Páč jeho posedlost dveřma stále trvá... :rolling_eyes: . Snad by paní něco vymyslela. Ještě se zeptám u nás v cukrárně. Bylo by pro mě jednodušší to vyzvednout, když jsem bez auta. Ale zas vůbec nevím, jaké dělají, jestli jsou vůbec dobré a tak...
Jo a příkrm měl F. včera první. Asi sedm lžiček toho pastiňáku. Já chtěla začít o víkendu, ale když za celý měsíc nic nepřibral, nechtěla jsem ho trápit hlady :frowning2: navíc on se o jídlo dost zajímá, jak někdo z nás jedl, byl úplně konsternován, co si to jako dáváme do pusy místo prsa a normálně i polykal :sweat_smile: Akorát nevím, jak s tím lepkem. Nechci ho betonovat klasickou kaší, nejradši bych mu dala tohle, ale nevím, páč to vlastně obsahuje umělý mlíko http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vsechny-produkty/mlicko-s-kasi/prod-mlicko-s-kasi-ryzove/ http://www.detskavyziva.cz/produkty/multicerealni Kuba to míval až kolem 9.měsíce místo kaše. Měl to moc rád. Jenže když se má dávat lepek do 7. měsíce, tak jako nevím v čem, kromě těch klasiko nemléčných kaší :unamused: Taky nevím, proč nemléčné? Jako, že je v nich sušené kravské mlíko? Podle mě je v nich zase UM, nebo ne? Na to jsem se zapomněla zeptat. Navíc, všude na obalech od kaší, je lepek až od 8. měsíce. Tak nevím, jestli to Filip může už teď. Ale to je podle mě od toho 8. měsíce jenom kvůli tomu lepku, který se vlastně může už teď. Asi výrobci ještě nestihli zareagovat na novinky v pediatrii :grinning:
26. říj 2011 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
NO tak dneska Filda snědl čtvrt z malé skleničky a jak to snědl a došlo mu, že už nebude, spustil strašný řev, asi jako že chce ještě :confused: Nedostal, nechci mu nějak moc zatížit střeva, ale ani u prsa se neuklidnil... Jako a pak dávejte příkrm dítěti prvních 14 dní po pár lžičkách :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2011 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Já myslela že v nemléčných mlíko není (v jakokoli podobě) My jedem na kaších vyrobených z mouky ze zdravé výživy. Přijde mi to levnější a přesně vím co dávám. Rozvařím ve vodě - přes lis na česnek protáhnu jabko, nebo banán, nebo hrušku a je uvařeno. Mlíko Kló nepotřebuje to má ode mne. Vaření včetně loupání jabka cca 10 min. :wink:
janulava - máš to ale štěstí - já s Eli měla pocit že dávám ochutnat po pár lžičkách prvních pár let.... dneska už je to sní lepší. A Klo je na jídlo zlatá.
Teda vánoční dárky.... no nějak nestíhám.... ale u nás to budou jen tak 2 drobnosti. Jsem ráda že z toho nemaj rozum a nemusím dávat prachy zbytečně pryč. Sypem je do toho v čem žijem... :unamused:
Sharon tak to gratulujem k zubum... :slight_smile:
26. říj 2011 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka já to blbě napsala, myslela jsem nemléčné dávat kvůli tomu, že v těch mléčných je kravské mlíko. Ale koukala jsem na složení mléčných kaší a je v nich normální UM. Tak pak nechápu, proč musí být nemléčné. No, já právě ty kaše nechci dávat vůbec. Kuba z toho byl zabetonovaný, spaní mu to spíš zhoršilo. A vzhledem k Fildově zácpě a bolestem bříška na začátku... Ty tekuté Kuba trávil líp. Ale na ně to zas chce, aby F. zvládal pití z hrnku, na láhev ho už teď učit nechci. Stačí dudel.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: No prostě nevím a nechám to asi být, budu ráda, když bude hezky jíst tu zeleninu a po 14 dnech se dostanem na celou porci :dizzy_face: Pak asi začnu víc řešit tu kaši...
26. říj 2011 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Kaše jsme začali teď tak 14 dní zpátky.... Kló je jí lžičkou zároveň s Eli a tekuté je to celkem dost... (už na ni moc žárlila večer - když měla jídlo jen přes den) nevypadá že by ji to "betonovalo" Já s ní začínala první měsíc jen oběd, další oběd +svačina, pak jsme přidali přesnídávku po cca 14 dnech a teď jsme najeli i na večerní kaši. Ale to vyloženě kvůli té žárlivosti...
Akorát mě vzteká že jak do toho Kló začne prskat Eli se hned opičí.... můry jedny :sweat_smile:
26. říj 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka Dani a co máte za svačinu? Já právě myslela, že to je ta přesnídávka. Jinak to schéma vidím stejně i u nás :slight_smile:
No jo, u nás už to taky začalo, Kuba je "taky miminko" :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže když řve Filip, tak začne taky aspoň pištět atp... Jsou to opičáci!
26. říj 2011 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,já dávám sušenkovou a nezabetonuješ ho tím,protože ho tím nekrmíš.Mě doktorka řekla,že vlastně stačí,když to olízne.Já mu dávala tak 2 lžičky,ale lžička bohatě stačí.Ty jsi vlastně z řečkovic,tak já ti pošlu odkaz na paní,co mi to pekla 2 roky předtím a musím říct,že výtvarně jsou ty dorty nejhezčí.I chuťově jsou moc dobré,ale ta paní,co mi dávala kamarádka je měla trochu lepší,ale zase tam podle mě měla dost rumu.Já se ještě pořád rozhoduju,kde si to nechám upéct.Nakonec to tahle pepina nebude,protože ty figurky prostě jako Pepina nevypadají.A kdyžtak se mrkni na dorty od mámy a zadej si název té ovečky,vyjedou ti všechny dorty,stačí si vybrat a ty paní ti to podle toho upečou.
http://dorty.artmama.cz/user/786/images

@lanka:Dani,ty si koupíš ve zdravé výživě přímo tu kaši nebo jak to děláš.Příští středu se chystám do města a chci i do zdravé výživy,tak bych si to taky koupila.Adámkovi jsem zkoušela vařit rýžovou,ale on ty kaše nikdy nechtěl.

Tak nakonec prošla ta trampoška,tak nemusím vymýšlet kraviny.Ale tipy na knížky klidně piště,těch není nikdy dost:slight_smile:
Jo,holky,co byste nachystali na občerstvení na dětskou párty.Pořád nemůžu noc vymyslet.Normálně bych udělala minitousty,ale Adam tohle nejí.
27. říj 2011 v 07:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Díky Luci za radu. Ty dvě tři lžičky by byly v pohodě, jenže on je tak nějak nenajezenej, mám strach, aby nechtěl daleko víc. Dneska zas zblajzl 1/4 skleničky a brečel, že chce ještě. A dáváš nemléčnou sušenkovou?

S tím jídlem na párty taky moc nevím. U kámošky měli kluci udělané ovocné "jednohubky". Meloun, hrozen, jabko, hrušku na kostky a dali jsme jim k tomu napichovátka a zobali jak diví. Bavilo je to :slight_smile: A pak nějaké slané jednohubky třeba vykrojit z tousťáku vykrajovátkem nějaký tvar, na to plátek sýra a půlku cherry rajčátka. Nebo tyčinky z listového těsta, to jim taky chutnalo.
27. říj 2011 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:jé,ty jednohubky z tousťáku je super nápad.Jen on to jíst nebude.Leda bych tam nedala žádnej krém,ale to by bylo zase suchý pro ostatní.Chci děla minipizzy nebo šneky z listovýho těsta,ale ještě bych chtěla něco studenýho.My sladký máme vyřešený.Bude dort a hlavně čokoládová fontána (manžel jo hrozně chce koupit a já mu to nemůžu vymluvit):slight_smile:
Jani,já té kaše dávala fakt jen trošičku (dělala jsem to na jednu polívkovou lžíci té kaše a stejně všecko zbylo) a pak prostě hnedka k prsu.Dneska jsem mu poprvé dala plnou dávku jídla (brambory s mrkví),snědl toho fakt hodně.On i předtím po tom jídle hrozně jel.
Mě říkala naše Dr.,že teď už kaši dávat nemusím,ale stejně mu ji pomalu zkusím dát,protože se začal v noci budit,tak nevím,jestli už mu moje mlíko nestačí.Ta sušenková je nemléčná,od 6. měsíce.Ale ono tam mlíko je,jen je umělé a proto stačí přidat jen vodu.Ale mléčnou s lepkem jsem neviděla.
27. říj 2011 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci, trochu jsem gůglila:
Piškot, uprostřed kolečko banánu a zase piškot - napíchnout na párátko a namočit celé do čokolády, je to rychlá mňamka, piškot krásně čokoládou zvláční.

Tak u nás vedou cherry rajčátka s mozarellou - kupuju tu mini, takže půl rajčátka a půl třešinky mozarelly spíchnout párátkem, případně s kouskem bazalky (pokud děti snášejí).

Oblíbená je i mrkev a okurka nakrájená na "prsty" (špalíčky cca 0,5x0,5x10 cm) namáčená do lučiny rozmíchané s jogurtem a třeba pažitkou.

Minipizzy - z listového těsta nebo hotového těsta na pizzu vykrájet kolečka (skleničkou), potřít troškou rajčatového protlaku, posypat bylinkami, šunkou na kostičky, posypat strouhaným sýrem, upéct.

Veselé jednohubky - na toustový chleba máznout máslo, na to silnější plátek tvrdého sýra, salátové okurky a třeba silnější plátek šunky, vykrájet tvary formičkou na cukroví a spíchnout párátkem.
27. říj 2011 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka jinak mě Kuba mazaný začal jíst až teď, tak poslední měsíc. Má rád rohlík rozpečený v troubě a na to mazat máslo nebo tousty s máslem. Asi mu chutná kombinace teplé+studené máslo. Teď tak 14 dní jí i třeba domácí marmeládu nebo medoládu.
A fontánku závidím!!! Ježiš já bych si tak dala ovoce máčené v teplé čokoládě mňáááám. To bude mít beztak největší úspěch :grinning:

fakt mě baví, jak každá Dr. radí něco jiného. My s ní teď máme začít, aby se setkal s tím lepkem. Takže jit eda koupím a dám pár lžiček před usnutím, snad se pak nakojí. Páč po obědě mě prso plival, trval zarputile na další porci zeleniny. A na konci 7. měsíce začnu dávat ty tekuté mlíčka s kaší. Podle mě, jak je to tekuté, tak to líp tráví. Kubu po kaši bolívalo břicho. Zítra se chystám dát F. mrkev, bohužel jiný příkrm tady u nás neměli. Do DMka se nedostanu. Tak snad ho to moc nezacpe :unamused: . teď po pastiňáku kadil sám - hurááá! :slight_smile: :sweat_smile: Taky mě přijde, že už mu moje mlíko nestačí a to, že nepřibral ani deko za celý měsíc, je toho asi důkazem. Ale Dr. mě uklidňovala, že je hodně aktivní, tak je to tím, že všechno co vypil i strávil. Prý i pro to, tak málo kakal. tak uvidíme :slight_smile:

Jinak z průhledné rýmy už mají oba zelenisko, tak jsem koupila mořskou vodu a Nasivin a odsáváme. Filda nemůže ani moc pít, jak chrochtá chudák :confounded: Kuba nebyl ve školce a plavání taky ruším. Ach jo, počasí pitomé...
27. říj 2011 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek