• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka tý jo Luci, tak to je teda na prd :frowning2: Chudák Áda :frowning2: no a ty taky samozřejmě. Jak dlouho to asi bude mít? Hlavně, že to není infekční. Takže to je v syrovém kuřecím masu? Kuba s vařením teda nepomáhá, tak to nehrozí. Ale maso má moc rád.
Jinak u nás na prdlačku. Filda už je celkem OK, pořád je teda zahleněný,ale rýmu už nemá. Je po očku, tak snad to zvládne bez reakcí, když je trochu oslabený. A Kuba má šílený kašel a pořád rýmu. V sobotu ráno vstal totálně sesypaný. TAk dávám Sinupret, pije čaj a kouká z pelíšku na krtka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sice nelží, ale sedí, ale aspoň nelítá... A jestli se to do pátku domaléčbou nezlepší, pomašírujem k Dr. na poslech. Naši ho chtěli na víkend, ale nevím, je mi to blbé jim dávat nachlazený dítě. Teploty teda nemá a jinak je v poho. A je teda fakt, že jsme doma už 3. týden a mě z toho hrabe. Takže bych separačku ocenila :sweat_smile: No a dneska ráno jsem se zas s kašlem a rýmou probudila taky já. A to jsem už od čtvrtka byla fit :angry: Debilní počasí a hnusná inverze. Pak se nám má dobře dýchat..
8. lis 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka No a teď si vyber :sweat_smile: : Já rodila dvakrát na Obilňáku a maximální spokojenost. Šla bych zas rodit jen tam, kdyby byl důvod :grinning: Na porodním mě teda vyhovovalo WC na pokoji. To jsem fakt ocenila, páč já jsem 1. dobu porodní strávila hlavně na něm a představa poletovat někde po chodbě a čekat v kontrakcích na chodbě... Myslím, že v Bohunicích je jen na nadstandardu jinak společná na chodbě. Ale nevím, třeba se to změnilo.

Já jsem byla prostě spokojená jak s porodním, tak s novorozeneckým, sestry dost pomáhaly s kojením a byly v pohodě. Ale jak psala Lucka, každý je spokojený jinde, záleží na personálu, na koho zrovna narazíš...
Tak ať ti to dobře dopadne a přeju dobrý výběr!
8. lis 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
@llllucka Luci, toho se taky obávám, že by byl Maty nemocnej a já nemohla být s ním :pensive: Jak to zvládáte, teda hlavně Adámek? A teda to je síla, co se může při obalování kuřete chytnout!!! Já teda Matyho k syrovému masu nepouštím, kór k drůbeži, sama to nemám ráda a vždy si jdu hned umýt ruce - pokud je to možné, tak na obalování používám vidličku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně, at je Ada brzo fit :zipper_mouth:

@sharon2 koukám, že Juli se dokáže taky pěkně šprajcnout :astonished: To jsou fakt radosti, toto a nejlíp, že si člověk před ostatníma (krom ost. "zasvěcených" maminek) přijde jak fůrie, když ty děti okřikuje, případně jim plácne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava Jani, držte se, at je co nejdřív líp a at Kuba může do školičky - to bude úleva,co? :wink: U nás platí zatím - většinou - že se nepůjdem podívat na trolejbusy, případně hrozba zákazu televize - je ted "závislej" na mašince Tomášovi, jeden díl, kde se hádají a poštuchují dieslaci a parnáci musí vidět pořád dokola :sweat_smile:

@lanka Dani, držím pěsti, at je Klo brzo lepší, chuděrka :pensive: a čím že to prosím tě házíš??? potřebuju taky tip, jak ten vztek ze sebe dostala :sweat_smile:

@carrynka ahoj, já rodila v Bohunicích - tedy před třemi roky a teda když tam mají hodně dětí, tak se ti nemůžou tak věnovat - což je asi často, ale jsou tam milí a ochotní, jak to jen jde. A profíci! Podruhé se mi podařilo rodit při návštěvě rodičů, tedy v Šumperku a tam jsem byla moc spokojená :grinning:
8. lis 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun @janulava @llllucka
Holky moc děkuji za názory...já nakonec zvažuju jet rodit do Prostějova, slyšela jsem samou chválu a navíc by tam byla dost velká protekce...což je asi velká výhoda...
8. lis 2011 v 18:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

laní...jak je Klaudince? Chudák malá. Ať jste rychle v pořádku!!!!
Doma taky něčím hodím nebo jdu na chvíli pryč, ale na té ulici, když jelo auto a ona se odmítala hnout, to už mi ruply nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
llluci....taky obalujeme.....a hlídat musím jak ostříž, protože Julie chce všechno ochutnávat - klidně si strčí do pusy hladkou mouku, sůl....takže i to syrové maso by byla schopna :unamused: ať je Adámek brzo fit!!
janulava....já mám pocit, že někdy to držení doma a ležení nepomůže. My se v tom plácali přes měsíc, než to slezlo na ty průdušky.
Teď už jsou u nás cca 3 dny všichni v pořádku /klepu, klepu na hlavu/, v pátek jde Ondra na očkování, tak doufám, že nás nečeká zase měsíc teplotování a rýmy....

jo a holky, jak jsme mluvili o očkování TBC.....a mě u Juli řekli, že když ne v porodce, tak až po 2.roce a teď Vám říkají, kdykoliv......tak ségra o tom mluvila s nějakou známou, co dělá na hygieně /nebo něco takového, co souvisí s vakcinací obyvatelstva/ a ta řekla, že TBC určitě (že si myslí, že se to stejně po nějaké době vrátí, protože jak nebude proočkování, tak se zase objeví , navíc prý jako všechno i tyhle viry mutují, takže starší generace snad ani proti těm novým typům není imunní, jenže díky proočkovanosti mladší gen. se to u nás zatím nevyskytuje - nebo ne moc). Ale říkala, že tohle očkování určitě až po 1. roce, protože během prvního roku je očkování dost, děcka toho mají v těle hodně - zvlášť když krom povinných se dají ještě další. A neví se pořádně, jak se s tím tělíčko vyrovnává, co se v tom organismu děje a když se do toho píchne TBC, které je asi dost agresivní, tak to s těma dalšíma očkovacíma látkama může nadělat pěknou neplechu......asi to nepopisuju úplně správně, prostě se neví, co kombinace všech těch očkovacích látek můžou udělat.

carrynka...já byla 3krát na Obilňáku - a spokojenost :slight_smile:
8. lis 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ono to infekční je,ale dá se to dostat jen orofekální cestou,takže ta pravděpodobnost přenosu je hrozně malá.Jen ho musíme hlídat,aby si po stolici pořádně umyl ruce (což jsem dělala i předtím) a častěji desinfikovat záchod a vanu.Jediné,co nesmí,je koupat se s někým.Naštěstí to u něj mělo lehčí průběh,takže průjmy trvaly jen 2 dny,ale ten hnus v sobě má pořád a může travt i několik měsíců než se toho zbaví.Volali mi kvůli tomu dokonce i z hygieny a ujistili mě,že by to mělo být v pohodě.Může s tím chodit i do školky,jen ho musí hlídat,kdyby tam šel na velkou (ale to on nechodí,vždycky si to nechává na doma).Akorát nevím,jestli to chytnul u toho obalování řízků (i když manžel,který to s ním dělal si je vědom,že si prsty olizoval),protože nějaký chlapeček u nich ve školce taky měl průjem a teď mi došel nějakej divnej mail.Manžel se tam půjde v pátek zeptat,jestli ho tam můžeme dát a při té příležitosti zjistí,jestli jich tam opravdu nekadí víc (i když ono je to stejně jedno).
S Matýskem jsem byla po dlouhé době plavat (kurz začal v září a my byli jen 3x) a zase je nachlazenej (musela jsem totiž spěchat domů za Ádou,tak jsem mu asi neposkytla potřebnou dobu na aklimatizaci).

Šári:hlavně,že už je vám líp:slight_smile:Díky za info k TBC.Já jsem si taky říkala,že počkám,až toho nebude tolik:wink:
9. lis 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Díky za info o TBC. Já se o tom zrovna v pondělí bavila se ségrou dětskou zdravotní sestrou. Se mě ptala, jestli to kluci mají, že zrovna nedávno tam měli dvě děcka s TBC. Já se na tohle očko ještě neptala, teď toho měl F. dost. Ale určitě ho dám. Myslím si totiž to stejné, jak jsi psala. Navíc všude okolo fakt slyším ruštinu nebo ukrajinský přízvuk, samej Vietnamec nebo Mongolec... Fakt mě na***, že už se to neočkuje rovnou v nemocnici. Já si zas myslím, že taková zatéž to není, i kdyby je naočkovali teď. Když jim to píchli po narození, tak taky chvíli po tom byli očkovaní na další věci. A nevím, ale mám pocit, že taková Hexa (díky 6 různým očko látkám v jednom) je daleko větší srágora, než TBC. Ale jak říkám, začnu řešit na 8 měsíční kontrole.
Filda je po očku dobrý, tak jsem ráda!!!
Jinak Šári, já to špatně napsala. My nejsme zavření doma, že bysme jako nevytáhli paty z domu. ALe neochodíme do kolektivu, mezi děti a za kámoškama a to je děsný. Ale i když jsme šli na prochajdu nebo nakoupit, tak Kuba strašně při námaze kašlala. Dneska poprvé to bylo v pohodě. Asi taky jak je jasno a čerstvější vzduch, proti té inverzi, co byla minulý týden :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak snad bude brzo dobrý úplně a přidáme se k vám, mezi zdravé :slight_smile:!

@llllucka Ty jo Luci, to by mě fakt zajímalo, kde to chudák chytil. Zas kdyby to chytil ve školce, tak by pak mohl být infekční i Adámek, ne?
My teď nebyli plavat už 2x a Kuba teď nepůjde zas. Jako nevím,kdy to budem nahrazovat :frowning2: S Fildou asi pojedem, ten je zdravý. Loni v zimě Kuba plavat pořád, chyběl snad jenom dvakrát, zato letos teda... A to se ani nebude dát jít do solné. Protože mimina tam nemůžou a nemám kam Fildu odložit. Ale jinak je to oba baví, Kubišta začal po měsíci konečně spolupracovat a plnit úkoly :grinning: a Filípek je celkově ve vodě spokojený.

Holky, otáčí se vám kluci z bříška na zády? Filík to nedělá, zdá se mi, že by už měl. Mytýsek to myslím zvládá dlouho, ale jestli i třeba mladší kluci? Hihi, nebo mě už možná nebaví ho pořád přetáčet, když ho nebaví být na břiše :sweat_smile: Tak to s velkou netrpělivostí očekávám a ono nic...

Jo a tady je pár fotek z našeho podzimního focení :slight_smile:
9. lis 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:jde o to,že tam není možnost,jak to chytnout než ze špatně upraveného kuřecího masa nebo orofekálně,tzn. stolice-ústa a Adámek ve školce nekaká a zadek si naštěstí taky nedrbe.Inkubační doba je 3-5 dnů,takže i kdyby tam kakal,tak to časově nesedí.
Jani,mě už se Matýsek pohybuje po celém pokoji,takže jsme už museli dát vrátka.Zatím se plazí a pokouší se lézet,ale to mu nejde.Jak říká manžel,leze na raka:slight_smile:A jestli tě to utěší,náš kamarád,který je o trošku starší než my,tak se taky nepřetáčí z bříška na záda a moc se mu nechce ani na to bříško.
Já už další plavčo platit nebudu a budu jen vybírat náhrady.Máme toho tolik a Adámek se teď klidně několik měsíců nemusí ani do bazénu dostat.
Fotky jsou parádní,kdo vás fotil?
9. lis 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 ATB zdá se zabrali takže je jí líp. Jen se po nich osypala tak jsme snižovaly dávku. Zítra se jde na ko.
S tím očkováním - vzhledem k destinacím služebek mm by měla být naočkována do šeseti týdnů po porodu... ale.... tam bylo několik ale. Takže Dr. řekla že nejlépe co nejdřív a mezi Hexou a dalším očkování v roce (netuším na co) je půl roku klid. Takže prý vhodná doba. Tudíž jsem nic nevymýšlela a začala jednat... zatím bezúspěšně. Ale chápu že když tě nic takového netlačí tak není důvod to nějak uspěchat.
@jana.sun co je nejbližší nerozbitné po ruce... :grinning: že bych měla něco spešl pro co si dojdu to teda nemám a asi bych neměla trpělivost si pro to dojít... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když se vzteknu tak hned. :grinning:
@llllucka tak to teda držím palce ať se toho brzo splejete. :wink:
@janulava Koukám že jsme s tím plaváním o nic nepřišli... pěkný fotky - kdo fotil?
Jinak za tu nemoc - se Kló naučila lézt pěkně způsobně po čtyřech a sedla si. Takže mě opět čeká stěhování krámů do vyšších úrovní.
9. lis 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Ty jo, tak to by mě teda zajímalo, jestli má fakt chudák z toho kuřecího masa. To je děs. Já teda práci se syrovým masem nesnáším, bléééé Ale co mi doma zbývá. Začínám mít ke kuřecímu maso čím dál větší odpor. To je pořád něco :angry:

Luci, tak to je malej teda fakt šikovnej :slight_smile: , to čučím :-O Filda právě ani nepodstrkává ty kolínka, tak nevím :frowning2: Jako snahu o plaz má, ale nehne se ani o kousek. Snaží se, jak si odšprtne nějakou hračku, aby si ji podal, ale jak mu to chvíli nejde, začne vzteky brečet a musím mu ji podat a je po pokusu. Ale je fakt, že na kolínkách nepéruje a to je asi základ. Ona je to pro mě spíš otrava, jak je nervózní na tom jednom místě, než že bych na něj chtěla spěchat :slight_smile:
A jak jste na tom s příkrmem? Filda se po 14 dnech dopracoval k celé malé skleničce (ca 120g). Nechápu, kam to do něj padá. Páč mi po tom vypije ještě obě prsa, fakt nerozumím... Zítra už mu to druhý nedám a časem odbourám i to první. Však ta zelenina má při plné dávce nahradit to kojení, ne? Zatím měl postupně pastiňák, dýni, mrkev a brokolici. Všechno mu chutnalo. Zítra mu dám asi mrkev s rýží. Když byl malej Kuba, dělali i První lžičku květák, ale už jsem to nikde neviděla. A ten v obchodech už moc jedle nevypadá. Chtěla jsem něco, čím nahradit tu mrkev. Maso dám asi až příští týden. Ale je mi jasný, že Filík s ním mít rozhodně problém nebude, hihi. Kdy se chystáš začít s přesnídavkou? Já nevím, nechci si to kojení zrušit takhle najednou, ale když on se fakt na to jídlo úplně třese :sweat_smile: .
A Kuba pojede v sobotu do neděle k našim, tak si oba snad užijeme prázdniny. Potřebuji nějakou zimní bundu a s jedním dítětem spokojeným v kočárku je to opravdu pohodlnější...

Jo a fotili jsme tady: http://www.michalaxmann.cz/ Je to kolega z práce, fotí opravdu dobře a stojí to o půlku míň, než v Babyphotu. Navíc mě se víc líbí ty děti takhle přirozené, ty stylizace se mi už moc nelíbí a pak ke komukoliv přijdu, má stejné nebo hodně podobné fotky. NO, jsem s výsledkem hodně spokojená. Už máme objednané i kalendáře pro prababičky a babičky :slight_smile:
9. lis 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Tak fajn, že je Kló líp :slight_smile: Hihi, a předtím lezla Kló nezpůsobně? :sweat_smile: Šikula je, tak pěkně pokliď. Stejně se blíží Vánoce, tak to vezmeš v jednom :wink:

S tím očkováním máš pravdu, teď byla Hexa v 6. měsících a další je až po roce (myslím 4. Prevenar), takže je tam 6.měsíců volno. To by podle mě, mělona TBC v pohodě stačit. Kolem 15. měsíců se pak očkuje MMR (spalničky,zarděnky,přiušnice), to je pěknej hnus, živá vakcína, takže tam bych se spíš bála nějakých společných komplikací. A do 18. měs. má být naočkovaná 4.hexa. Já doufám, že se mi MMR podaří odsunovat díky rýmám až ke 2. roku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak mě přijde, že po tom roce je tam toho teda dost a daleko náročnějších vakcín. Ale sama nevím, začnu řešit až v další poradně v prosinci.
9. lis 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
super, že je Kló i Adámkovi líp :slight_smile:

Já si fakt nepamatuju, kdy je jaké očkování, ani kolik je hexavakcín /ta půlroční mezera je fakt dobrá :wink: /. Mě se do toho pořád motá systém Míšina očkování, který byl úplně jiný než dnes. Takže naše dr mi to vždycky pěkně řekne, já si zapamatuju datum kolem kterého se máme dostavit a pak čekám, jestli bude v příslušnou dobu příslušné dítě schopno ho podstoupit :grinning:
A vzhledem k tomu, že Ondra jde teď v půl roce teprve na 2.hexu a nebudeme s ní tentokrát dávat současně Prevenar, necháme tam pár týdnů mezeru, tak než my se k tomu TBC dostaneme, aby neměl i ty 2 roky.... :grinning:

Haha, už přemýšlím, že bych měla začít pomalu odkládat Míše na očko proti rakovině děl. čípku, protože než tuhle částku naskládám, to jí těch 13, 14 let bude.

janulava.....Ondra má vždycky jednou za čas den, kdy zjistí jak se z bříška přetočit na záda a to pak dělá pořád. A pak to klidně zase 10-14 dní neudělá. Na břicho se nepřetočí. Ale začal cestovat po zádech, takže ho máme každou chvíli mimo deku.
Ale buď v klidu, na cvičení mám skupinu prcků 8-10 měsíců a většina klučinů se nepřetáčí ani nedává kolínka pod sebe, a naopak jedna holčička tam už stojí a dělá první krůčky, ale neleze,

S příkrmama začneme příští týden, takže si zase pročtu stránky zpětně, co a jak jste začínaly vy :slight_smile:
9. lis 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:já doufám,že s očkováním proti rakovine děl.čípku udělají za chvilku to,co s prevenarem,bude plně hrazené:wink:Už jako nevím,co jiného by to mělo být.
J8 to TBC budu očkovat na jaře,To bysme se měli vejít před priorix,ale je fakt,že mě nenapadlo,že s tím termínem bude takovej problém,jak psala lanka.A u nás je to taky pořád nějaká rýma nebo kašel,tak abysme to vůbec byli schopni dát.

@lanka:takže už je líp?

@janulava :fotky jsou bomba,přesně to,co hledám,takže se s ním asi domluvím.Já jsem nás chtěla nechat vyfotit do vánoc,ale byla jsem u holiče a stím,co mi paní vykouzlila na hlavě se fotit nenechám.Ne,že bych si tak zakládala na svým vzhledu,ale mám každou půlku hlavy jinou (neúmyslně) a dost bojuju s tím jen se podívat do zrcadla (naštěstí an to není čas) a nechci se na to ještě dívat na fotkách.Jak to půjde,tak se jdu nechat přebarvit.
Jani,já dávám celou skleničku normálně a stejně tak za 0,5-1hod krmíme z prsa.Vůbec poslední dobou strašně jí.Jak mi krásně spal celou noc,tak teď je schopen se budit 2-3 hodiny.O víkendu chci zkusit maso a tak za 14 dní pak dám ovoce.Kaši večer už dáváme a pěkně to do něj padá.Koupila jsem si ve zdravé výživě rýžové vločky a zkusím pak i klasické vločky,tak by se mi do toho to ovoce šiklo.
Jani on neleze:slight_smile:jen se plazí a snaží se podsekávat kolínka a tím se posunuje dozadu,tak proto mu manžel říká,že leze na raka (i když ještě neleze a doufám,že ještě dlouho nebude).

Já jsem se u obou kluků bála,že přeskočí nějakou tu vývojovou fázi,protože vím,že se to pak někde ukáže,až budou větší.Teď mi říkala známá,že mají problémy s 13 letým klukem a teprve teď zjistili,že je to tím,že nelezl,ale rovnou chodit,tak nemá dovyvinuté svalstvo a teď se mu bortí páteř.
10. lis 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:ještě s tou nákazou ve školce,já si myslím,že ty průjmy se sebou nejspíš nebudou souviset.U nás je opravdu velká pravděpodobnost,že to má z toho kuřecího masa,dost bych se divila,kdyby to bylo jinak.Ale minulý týden byl ve školce ten halloween a bylo tam hodně jídla,hromadně se zdobily perníčky,tak si myslím,že tam něco chytnout nebyl průblém,takže ten druhý chlapec může mít prostě klasickej průjem.Pochybuju,že při tom zdobení perníčků měli všichni umyté ruce (a myslím tím dospělé ne děti).
10. lis 2011 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 @llllucka jo - jo už je líp.... a tentokrát jsem měla dokonce doma "k ruce" i mm - lehl rovněž :confounded: Takže jsem tu v tom lazaretu zůstala jako obsluha sama. Jen nevim jestli tu obsluhu teď pro změnu neodmarodím já.... :slight_smile:
Ad. očkování - je třeba počítat že min. 2 měsíce - lépe tři po TBC se nemá očkovat nic. (doporučení sestry z plicního jak jsme tam byly na mantě)
@janulava jo - lezla nezpůsobně - a to "po vojensku" tzn. že tahala celé tělo jen jednou ohnutou rukou vpředu. nohy jak u ochrnutého, druhou rukou dělala jen stabilitu..... :wink:
úklid před vánoci? proč když mi všechno rozhážou. Podle mě ten úklid má smysl až po svátcích.
@sharon2 o téhle vakcině toho teda zrovna moc nevim. ale co jsem zaslechla tak prý nejrozumnější by bylo naočkovat plošně všechny mužský a pak by to nemohli tahat od jedné ženské k druhé..... a prý očkování devčat není až tak účinné jako spíš výdělečné..... no nevim - mám "výhodu" že nás to přemýšlení čeká o několik let později. :unamused:
10. lis 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka...abys nebyla pak jak já - ležela jsem jak lazar, kolem mě jen děti, manžel skoro pořád v čudu. No naštěstí čaj i rohlík mi dokázala podat Míša :confounded:
ad očko rak. děl.číp. - jo, bylo by to nejlepší proočkovat chlapy, ale bohužel to asi ze zákona povinné nebude a podle toho, co jsem četla, tak ačkoliv na to pojišťovny myslím přispívají ve větším věkovém rozahu než u holek, tak o to moc velký zájem zatím není.
Já zatím balancuju mezi rozhodnutím očkovat a neočkovat. Na jedné straně se to doporučuje, na druhé jsem četla, že je i dost případů vedlejších účinků nebo následných zdravotních problémů.....tak si pak vyber, kterým názorům a studiím věřit. tak máme ještě ty 2-3 roky, tak uvidíme jak se to vyvrbí.....
10. lis 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava...fotečky super, taky chci vzít před Vánocema děti vyfotit, v Tišnově je prý šikovná fotografka, vyzkoušíme. Doufám, že dopadneme stejně dobře jako vy :slight_smile:
10. lis 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dáda bych se k vám přidala na pokec. Zatím teda nebydlím v okolí Brna, ale do cca 9 měsíců bychom se konečně měli přestěhovat do Tišnova. Pokud to tam nějaká znáte, můžete mi poradit dobrého pediatra, zubaře a gynekologa. Vůbec nevím, ke komu bych se tam měla přihlásit. Jinak jsme tam u tchánovců již každý druhý víkend, tak bych si ráda touto cestou našla nějako kamarádku.....teda pokud bude mít někdo zájem :wink:
10. lis 2011 v 19:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:šári,tím se dá naočkovat i mužská populace?
Mě to nabízela moje gynekoložka taky,ale moc v tomhle věku nevidím smysl.
10. lis 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jestli váháš nad očkováním proti rakovině děložního čípku moc ti doporučuji přečíst si knížku Doba jedová od prof. Strunecké (není to tedy od žádného alternativního fanatika:slight_smile: Fakt moc doporučuji všem co řeší různá očkování, hodně to otevře oči....
10. lis 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
lluci....právěže se propaguje, že by se měli očkovat i kluci - jednak aby to nepřenášeli, druhak u nich prý ty viry způsobují rakovinu krku apod. (orální sex...). A na druhou stranu jsou názory proč očkovat kluky proti něčemu, co nemůžou mít /když tuto část těla nevlastní/ a že je toto očkování nějaký hnus, který způsobuje spoustu problémů, jen se o tom u nás nemluví, protože je to pro farmaceutické firmy výnosný obchod.... takže si pak vyber, která strana má pravdu....
a k očkování tebe - min. rok jsme se na to ptali na fakultě a tam nám říkali, že sice to hradí poj. do nějakých 26let, ale že by to doporučili ženám v jakémkoliv věku. Nevím, jestli si to pamatuju přesně, ale údajně to očkování má smysl i když ten vir máš, prostě dokud ta nemoc nepropukne.
Ale zas kamoška má známou, ti nechali holku naočkovat (nevím teda v kolika letech a jestli před 1.pohl. stykem) a teď v 18 byla na zákroku, při prohlídce jí přišli na předrakovinové stadium.......fakt si vyber k čemu se přiklonit :unamused:
10. lis 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci...najdu ji v knihovně? :slight_smile:
10. lis 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
abych pak neměla špatné sny......
10. lis 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emma01 já jsem skoro z Tišnova :slight_smile: a taky přistěhovaná .....
Nejlepší pediatr tady je paní doktorka Gregušová od nás z Louček. Když jsme se registrovali, tak jsem to nevěděla, ale teď jsem víc v kontaktu s tišnovskýma maminkama a zjistila jsem, že k ní jezdí s dětma z celého okolí. Tišnovské jsou prý hrozné. Gynekologa a zubaře ti neporadím, mám v Brně. Ale až to bude aktuální, můžu se poptat.
A některý víkend můžeme klíďo zajít do Diany na zákusek :slight_smile:
10. lis 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo marci...od té dr Strunecké jsem myslím nějaké ty články četla....
10. lis 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Šári,mě sestřička vysvětlovala,že to nepomůže přímo proti té rakovině,ale proti něčemu jinému.Už nevím,bylo to po porodu Adámka a tehdy jsem na to neměla myšlenky.Ptala jsem se sehdy známého gynekologa a on říkal,že to nemá smysl,takže babo raď.
Kdybych věděla,že to k něčemu je,tak bych klidně kluky nechala očkovat,až budou starší.Třeba se toho do té doby dozvíme víc.
11. lis 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Ahoj, tak to je super, že jsi z okolí Tišnova. Švagrová také chodí ke Gregušové a říkala, že je dobrá ale to víš, potřebuji slyšet víc názorů. To by bylo super, mohly bychom se klidně sejít příští týden, budeme tam od středy od večera, tak to nechám na tobě, kdy se ti to hodí. Dobrý nápad zajít na zákusek, já je naprosto miluju a v Tišnově mají jedny z nejlepších, co jsem kdy jedla. Koukám, že máš 3 děti??? Jakt o zvládáš? Já mám jen jedno a mám toho plnou hlavu, někdy si říkám, jestli vůbec zvládnu dvě!!! Takový maminy jako ty obdivuji, já jsem také vždycky chtěla velkou rodinu, ale mám nějak pocit, že bych to asi nezvládla...i když, když musíš, tak musíš.....každopádně klobouk dolů :grinning:
11. lis 2011 v 08:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jestli jí najdeš v knihovně to nevím (tam nechodím), ale v knihkupectví určitě jo - fakt skvělá knížka. Tohle očkování v ní vychází jako opravdový hnus, navíc s diskutabilní účinností (chrání jen proti 2 typům HPV - Cervarix; navíc se dle výsledků provedených studií stávají ostatní viry, proti kterým nechrání agresivnějšími, proto se vůbec nedivím, že někomu očkovanému zjistí předrakovinné stádium). Jsou tam popsány případy úmrtí nebo trvalého poškození zdraví v souvislostí s touto vakcínou (epilepsie, apod.). Já osobně bych dítě touhle vakcínou nikdy naočkovat nedala, takže se jen modlím, aby někoho nenapadlo tohle prosadit jako povinné. Ať si na ní klidně přispívají (stejně jako na prevenar - u kterého mám stejný názor a neočkovala jsem jím), ale hlavně ať do toho nikoho nenutí.
11. lis 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci:jakékoli očkování může být diskutabilní.Určitě se najde hodně názorů,které zase řeknou,že je to dobré.Samozřejmě,že každé očkování sebou přináší nějaké vedlejší účinky.Nebudu mluvit o očkování proti rakovině děl. čípku,o tom toho moc nevím,ale Adámek pneumokoka měl a můžu ti říct,že ten strach bych nikomu nepřála a tehdy jsem hodně litovala,že očkovaný není.Jasně,že strach z pneumokoka je hodně nafouklý,protože těch typů je hodně a ne každý sebou přináší fatální následky.My s manželem u očkování zvažujem,jestli neočkovat může znamenat travlé postižení nebo úmrtí,pokud se neprovede nebo pouze nepříjemnost v případěě prodělané nemoci (např. neštovice),protože proti všemu se očkovat nedá.
11. lis 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka já tu nechtěla vzbudit debatu o výhodách/nevýhodách očkování, protože na tohle má každý svůj názor a já své názory nerada vnucuji jiným :slight_smile: Já jen že jsem sem po dlouhé době nakoukla a zaujala mě Šárka se svou zmínkou zvažování Cervarixu. A zareagovala jsem proto, že jsem to zrovna dočetla a hodně to na mě zapůsobilo.
11. lis 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek