• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@marci výtah téhle knížky jsem asi četla

@llllucka asi ti říkala, že je to i proti genitálním bradavicím
No, ještě máme na rozhodnutí 2-3 roky čas, tak třeba bude víc info nebo jiné vakcíny. Vzledem k naší rodinné dispozici bych zrovna tohle očkování brala.

@emma01 příští týden nemůžu, ve středu sedám s dětmi na vlak směr Praha a dále Most. Ségra má 6 týdnů před porodem, ráda bych ji ještě viděla pohromadě :slight_smile:
Tak až přijedeš přístě :wink:

holky, co prccí, už jsou zdraví?
Ondrášek má v půl roce 63,5cm a 6,5 kila. Už trošku předehnal Julinku :slight_smile:
11. lis 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marci:taky nechci diskutovat o výhodách a nevýhodách očkováná,tvoje stanovisko znám:wink:Jen jsem ti chtěla napsat,co jsem si zažila já a proto asi o očkování uvažuju jinak.

@sharon2 :tak to je Ondrášek pašák:slight_smile:
Asi to tak bylo,mě to zase tak tehdy nezajímalo.Měla jsem po šestinedělí jiný starosti a hlavně jsem tam dlouho čekala a spěchala domů za hladovým mimčem.Já budu naivně doufat,že se mě tohle téma netýká.Jsme s manželem svoji první a snad i poslední partneři:wink:
Adámek má výtěr pořád pozitivní,ale to asi bude běh na dlouhou trať a Matýsek pořád soplí a kašle.Hlavně jsem přišla na to,že on vlastně v noci neřvě hladem,ale jen tak mrčí,tak zkusím dělat,že ho neslyším:wink:
12. lis 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

koukám, že řešíte očkování. Mě teda vůbec nenapadlo Cervarixem očkovat kluky. Zatím to nechám být ,ale chápu, že to řešíte, co máte holčičky a navíc nějakou rodinnou dispozici. Já se k očku stavím hodně nedůvěřivě, nelíbí se mi to, hlavně MMR mě přijde děsný. Nechala jsem se očkovat proti klíšťové encefalitidě a můžu říct, že mě bolela strašně hlava a ruka tři dny, nemohla jsem s ní hýbat a když si představím, že podobně mohly bolet nožičky kluky po hexe... :cry: Pneumokoci a rotaviry, to je podle mě fakt mediální masáž farma firem, i když koky jsem nakonec klukům dala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenže to jsem měla z první ruky popis několik případů u ségry na JIPce :cry: Rotaviry jsou podle mě ale opravdu zbytečný a navíc tahání peněz z lidí. Ale taky se tu nechci bavit o očku, takových diskuzí je plno...

Šári, to má Ondrášek fakt pěkný míry :slight_smile: Filda měl v šesti měsících 6540g a 70cm :confused: Takže my máme doma štíhlého dlouhána :sweat_smile: . Čímž se vyvrátilo podezření, že se oblečení po Kubovi srazilo :grinning:
Jinak Luci, Filík tento týden v noci doslova žere. Budí se co 3 hodiny a když se napojí, tak fakt deset minut hodně hltavě pije, rozhodně nedělám dudel. Mám podezření že má teď růstovej spurt. Ta jeho délka by tomu asi odpovídala, hodně se za chvíli vytáhl. Ale štve mě to. Většinou se totiž nedá ignorovat, občas vezme na milost dudel, ale za půl hodiny je vzhůru a už se nedá ošidit. A já teď dospěla k tomu, že je to třeba naposledy tohle noční tulení, tak začínám být měkká a polevuju :sweat_smile: Už bude mít 7 měsíců, za chvíli kojit nebudu,tak si to asi začínám užívat nebo co... I když jsem pak jak praštěná klackem, hihi.
Jinak Kubík je u našich a my s mužem jsme úplně mimo. V autě na něj cosi dozadu mluvil a já jak šla od Filíka z ložnice, tak jsem šla zkontrolovat,jestli je Kuba přikrytý a až pak mě to došlo :dizzy_face: No jo, holt nám chybí a nejsme zvyklí na odloučení :slight_smile:
Jo a co se zdraví týká. Kuba pořád kašle a po ránu má rýmu. Takže v pondělí asi půjdeme na poslech k dr. Už týden bere Sinupret a nic moc zlepšení, tak raději na kontrolu. A Filda byl 3 dny v poho a už zase chrochtá. Nezní mi to jako rýma, ale spíš jakési zahlenění, tak nevím. Jestli třeba nemá alergii na lepek, co dostává. Ale to by měl asi i průjem. Ale já se konečně cítím celkem OK, hurá! Začala jsem brát nějaký vitamínový sirup, abych se taky srovnala, tak možná je to i tím. Akorát mám pocit, že Kuba do školky v úterý ještě nepůjde. Kdyby měl průhlednou rýmu, tak to neřeším,ale s kašlem je mi blbé ho posílat a navíc by mi ho asi stejně vrátili zpátky.

@llllucka Luci a jak často dělají Ádovi ty výtěry? Ach jo, tohle počasí je fakt jak dělané na virózy a co až začne nějaká chřipková vlna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky a fakt potřebuju zhubout, akorát nemám vůbec vůli večer nejíst sladký a nepřejídat se. Jenže to je jediná chvíle za den, kdy můžu jíst v klidu, bez křiku a neustálých požadavků ostatních za zády. Takže já každý večer po osmé teprve normálně "obědvám" a jím to sladké :frowning2: Přes den zvládám jen jídla "do ruky". A to se ještě blíží Vánoce. Jako tolik kolik mám teď, jsem nikdy neměla, ach jo :frowning2: Jak odoláváte vy?
12. lis 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava :já nevím,jak často se to bude dělat.Byl ve středu a jde zítra.Doktorka mi říkala,že nám to dá domů a budeme to dělat my (prý je manžel zdravotník,tak to je O.K.).
Jani,to s tím hubnutím znám.Někdy mám den,kdy nestíhám nic sníst a pak to další den pěkně doháním.A když dochází energie,tak to řeším sladkým.Letos jsem odhodlaná,že si od nikoho cukroví balit nenechám.S Adámkem chci dělat jen perníčky,protože rád vykrajuje a ty já nejím:slight_smile:Snažím se chodit cvičit,ale s věčným nachlazením kluků to vypadá tak,že 14 dní jo a pak zase 14 dní ne .... Od manžela chci k vánocům jako dárek lekce s osobním trenérem,aby mě naučil správně cvičit a věděla jsem,že když už se k cvičení dostanu,tak to dělám dobře.Jsem zvědavá,jak to dopadne.
13. lis 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava a na tom srazíku to jsme viděli někoho jiného? Neměla jsem pocit že bys potřebovala hubnout... Já spíš řeším obrácený problém - takže není čemu odolávat když přibrat chceš :grinning: Navíc Kló mě prohání i přes noc - takže klidný večery rozhodně neznám.
@llllucka ještě že máš teda toho zdravotníka.. :grinning:
13. lis 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka hihi, já myslela, že manžel je spíš odborník z "druhé strany"... :grinning: I když vlastně porod by taky zvládl :grinning:
Letos se taky chystám na perníčky, ale ještě nikdy jsem je nedělala, neposlaly byste mi prosím, kdo je pečete, vaše vyzkoušené recepty? Na netu je jich miliony, kdo z toho má vybírat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kubíka taky baví vykrajovat, tak bych to s ním chtěla provést. Rozhodla jsem se, že letos nic z cukroví nepeču, fakt to nemám za potřebí. Jsem teď tak daleko, že pokud doma není nic sladkýho, spasu i čkoládu na vaření :rolling_eyes:
A Luci, mám stejnej nápad s dárkem k Vánocům :sweat_smile: . Máme tu kousek Powerplate, tak jsem si říkala, že si Ježuchovi napíšu o lekce s trenérem. Hele a jak se ti powerplate jeví? Jako asi to chce pravidelnost, ale má to za ty peníze trochu cenu?

@lanka Díky, tos mě sice potěšila :wink: , ale já od té doby docela přibrala, asi zásoby na zimu bléééé :cry: Klidným večerem u nás myslím dobu od 20,00-23,00, kdy kluci zalehnou a spí, a než se vzbudí malej savec. Pak začíná kojící maraton každé tři hodiny. Dneska tu byl děda zubař, koukal Fildovi do pusy a prý má zuby hodně nahoře pod dásní, ale nechystají se proříznout. Takže jeho buzení nebude bolestí, ale opravdu hladem :sweat_smile:
A já právě na mobilu objevila od Kuby nastavený budík na 23:59,02:43 a 6,00. To by mě asi trefilo. Je ale hodný, co? Asi má pocit, že moc vyspávám :grinning:
13. lis 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:jo,taky mě pobavila:slight_smile:

@janulava:recept taky uvítám.Tchýně loni dělala dobrý,tak se jí zeptám.Já mám ráda ty,co se nemusí nechat odležet.Kdyby to nejedl ani Adam,tak koupím polotovar a je,ale on perníčky má rád,tak ho tám cpát nechci,když polotovary normálně nekupuju.
Jani,já jsem s powrem spokojená.Ale chtěla bych tohle a ještě něco.Manžel se pro to nadchnul,prý výborný dárek,tak uvidíme.
Koukám,že děti na nás zkouší to stejné.Mě taky Áda pořád nastavuje budík,ale naštěstí na 7 ráno a to už jsme dávno vzhůru.
14. lis 2011 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, tak se prosím tchýně zeptej. Ve středu snad dorazí kamarádky, tak si vyptám recepty i od nich a kdyžtak pošlu ty jejich. Ale já je nikdy nedělala, tak recept nemám, neporadím :unamused:

Jinak já mám k tomu Powru vyhlídlé tady v Řečkovicích cvičení na trampolínkách. Někdy v lednu chci začít chodit, to už snad budu kojit jen ráno a večer, nejlíp to večerní předspací kojo budem mít taky už nahrazené Sunarem. Abych nemusela chodit nikam moc pozdě a zas nebyla streslá, že musím stihnout nakojit... Protože chodit někam na osmou večer nedám, to by byl jasný zabiják mého předsevzetí :sweat_smile:

Jinak se zdá, že už konečně spějeme k uzdravení. Sice já i Kubík trochu kašleme, ale je to takový ten doběh kašle, při námaze a pohybu. Tak snad to už bude dobrý! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ve čtvrtek jsem chtěla dát Kubu do školky a on je svátek, tudíž zavřeno, no máme smůlu oba :rolling_eyes: Ale tak aspoň se pořádně doléčí a snad hned nic nelapne. A o víkendu nás čeká oslava narozenin. Je to šílené, jak to letí! :slight_smile:
14. lis 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Min. týden jsem po několika letech prkla podle tohohle receptu, nějak jsem měla pocit, že bývaly tvrdé, a byla jsem překvapená, že jsou měkkoučké :wink: ale zapomněla jsem na kakao, tak třeba to bylo tím.....ale spíš to vidím na to,že v té haldě receptů co mám, mám pěkný chaossss.

SLOVENSKÉ PERNÍČKY: 50 dkg hladké mouky, 12 dkg medu, 12 dkg pr.cukru (přesít), 3 vejce, 12 dkg másla, 1 pol. lžíce jedlé sody, kakaou libovolně, perníkové koření dle chuti a vůně /kdo m áte mlýnek na koření, tak v původním receptu je 1 lžička ml. skořice, 2ks badyánu a 3-5 hřebíčků/

Já se chystám tady k nám aspoň na zumbu. Ale je od 18hod a já mezi 18 - 18:30 ukládám Ondru :frowning2:

Ad jídlo....já jím teď teda hodně, ale od té mojí nemoci jsem shodila 2,5 kila....jenže žádné svaly, takže hrůza. A zůstává mi pupek :unamused: :angry: no bez cvičení to prostě nepůjde, ale kde na to brát energii....
14. lis 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 To nevim. Já cvičím jen doma na gym ball holky to milují a obvykle chtějí taky. Takže když se rodina ptala co pro Eli pod stromeček chtěli jsme gymball odpovídajícího průměru (bohužel se prý nevyrábí) tak dostane ušatý a bude se válet na ušatém.... Na břicho je to zlaté.

@janulava děláme tyhle
Medové perníčky
25 dkg hladké mouky
13 dkg cukru ml.
1 celé vejce
2 lžíce tekutého medu(polévkové)
2 dkg tuku(ne olej)
trochu hřebíček mletý
kávová lžíce prášku do pečiva
3 dkg ořechů(ale nemusí být)
Zpracovat v těsto(nejlépe udělat 1 den dopředu). Vyválet asi 3 mm silné těsto při válení trošku podmoučit vyrážet formičkou tvar a pečeme 175° jak zrůžový je to celkem brzy ale změknou a vydrží dlouho. Z dávky asi 2,5 plechu. Když už nelze vykrajovat – vrátit do lednice. A pokračovat později.
Recept spisovala tchýně pro mm do anglie ještě když jsme žili tam. :wink: Měkké jsou druhý den. Ale stejně je kolikrát chroupáme hned :grinning: Je to asi jediné cukroví co na vánoce děláme. Předloni jsme zkusili poprvé vanilkové rohlíčky a tím veškeré pečení drobného cukroví u nás končí. Tchýně to miluje takže obykle dostaneme víc než máme zájem... :unamused: Péct vlastní by byla sebevražda. Ale dohodli jsme se že každý rok řeknu jedno co nám chutná a dostanu recept - vyzkouším - abych si byla jistá že tam není nějaká skrytá bota a nemohla jsem to později zvrznout a že si to převezmem takhle....(holt jsem ostuda - ale specialitky se holt učím postupně od tchýně) moje mamka vaření moc nemusí a po pravdě netuším jak jsem na její stravě mohla vyrůst. Těžce mi tam nechutná poslední roky. I když je fakt že mě obecně zrovna moc nechutná - jídlo je pro mě prostě nutnost co musím jinak kolabuju. Ale že by to bylo potěšení a slast... to teda ne.
Ad spaní - Kló prý dle dr. lezou zuby (já tam teda nic nevidím) ale posledních 14 dnů je nerváček. Takže ji večer uložím , uspím ona spí třeba půl hodiny nebo deset minut a je řev a pokud neležím vedle ní tak nespí. V noci mě drží za paži objímá mě oběma rukama a jak se hnu tak se budí. mm se posledně díval že mám na té paži krvavé modřiny velikosti jejích prstíků..... tak nevim - jestli je to nějaká nová nechemická forma analgetika, budiž jí přáno... nějak to přežiju. Ale prostě klidné večery neznám. A že by byl klidný den.. :sweat_smile:
14. lis 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 @lanka holky díky! Ještě se rozhodnu, které zkusíme, chci právě nějaké měkké, osvědčené, aby to do Vánoc nemuselo měknout :grinning: Já právě peču jen rohlíčky a linecký. Nic jiného stejně nejíme a něco málo ještě dostáváme od mojí mamky. A letos chci zapojit Kubu, tak proto sháním recepis na perníky...

Lan, jseš lepší než brufáč :wink: Filda se chce taky pořád v noci tulit, když spí se mnou,tak ani nechce mlíko. Jenže já se tak nevyspím, máme úzkou postel, mám strach, že ho zalehnu. Tak je to jen občas, když už jsem fakt totálně mrtvá, tak si ho kolem druhé vezmu k nám.
Tak to je pak jasný, po kom má Eli asi vztah k jídlu, ne? :slight_smile:
15. lis 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nenašla by se tedy maminka z Lesné na kočárkování,pokec u kávy atd atd atd :slight_smile:
15. lis 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda tady to docela zamrzlo s tím státním svátkem.. :wink:

patypaty bohužel budeš muset počkat až se ozvou přímo brňandy. Kde přesně která bydlí netuším...
19. lis 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě to není ani tak svátkem jako chřipajznou,která me schvátila,takže jsem od středy musela ležet.Dneska je to konečně už lepší,tak snad zítra zvládnu už trochu poklidit:wink:A co vy?
20. lis 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, jak je? už jsi zdravá? Koukám, že snad u každého v mém okolí je listopad marodící měsíc :frowning2: my už jsme konečně zdraví, trochu se bojím, na jak dlouho...
Kubík byl dneska ve školce, po měsíci, tak snad to bude dobrý a žádný bacil hned nepřinese. Má za sebou 3letou prohlídku: 94cm, 12,5kg. Jen se poptala, jak mluví, jestli umí nějaké básničky, barvy. On jí sám poukazoval písmenka a čísla, co kde v ordinaci viděl. To bylo ale nad rámec vyšetření :grinning: Pak mu koukla na nožičky, jestli je nemá křivé a zkontrolovala páteř, akorát co mě překvapilo, že nezkoušela zrak. Ale tak asi se to ještě nedělá.

No a já moc nepsala, měli jsme několik kol oslav, takže rodinný masakr a pořád jsem někde lítala. Ale přežili jsme. Dort od paní z Chrlic byl vynikající a moc pěkný, u Kubíka měl úspěch. Jo a mám tip na dárek: dětská mikrovlnka a potom domácí dětské telefony. Máme je natažené mezi pokojema a Kuba si pořád s někým telefonuje. Mikrovlnka ale vede, byly v ní i nějaké "jako potraviny", tak tu pořád vaří. Ona má normálně otočný talíř, digitální displej a nakonec pípá. Jako kam se hrabe Duplo a popelářské auto :sweat_smile: A začal nám tu imitovat vaření, takže k Vánocům dostane nádobíčko. Manža se teda trochu ofrňoval, že je to pro holky. Ale podle mě to učí společenskému chování a stolování. Tak jsem se rozhodla a basta!
Jo a ségra mi ukazovala dárek, co má na Vánoce pro Kubíka, myslím, že je to docela dobrá didaktická pomůcka :grinning:
http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=15b82c4667cf4fdb86d3715acca33c42&dep=1077
21. lis 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patypaty Ahoj, já jsem až z Řečkovic, Lesná je pro mě, jakožto neřidiče, docela daleko :frowning2:
21. lis 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patypaty ahojky ja jsem z cernych poli takze lesnou mam zarohem, navic od 12.12. budem chodit na plavco na tr.gen.piky. tak se klido ozvi do IP
21. lis 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,dodatečně přejeme Kubíkovi vše nej k narozeninám.To je super,že se oslava povedla:slight_smile:Nás to čeká tento víkend.
Jani,děkuju za optání,ale nějak se mě to drží.Nemůžu se toho zbavit.Vlastně ani nevím,co to bylo,prostě totální únava spolu se zimnicí.Teď jsem teda ještě dostala kašel (asi od manžela) a krásně mě díky tomu přeskakuje hlas.
Mě dostali s dárkama pro Ádu naši,prý dopstane k narozeninám fotbalovou branku.Oni už opravdu neví,co by vymysleli za blbost.
O víkendu byl Adámek po delší době u tchánovců a s manželem jsem se shodli,že tam zase delší dobu nepojede.Je to hrůza.Absolutně vypustil ze slovníku prosím,už říká jen já chci a vzteká se víc než normálně.Když jsem se ho zeptala,co u babičky papal,tak mi oznámil že bonbónky a čokoládičky.Navíc nám tchýně s úsměvem v očích oznámila,jak si s Adámkem krásně hráli.Prý ji štípal,tak byla samá modřina (ale bylo to podlě ní z lásky) a pak je píchal spínacím špendlíkem,ale bavilo ho to,tak ho nechali ... Oni totiž neumí říct ne a já pak nestačím zírat.A hřebíček do rakve byl,když jsem se od syna dozvěděla,že se tam ani jednou nekoupal (oni na tu hygienu moc nejsou,tak jsme jim výslovně řekli,že se musí každý den koupat,protože má toho camphylobactera a hygiena je tam zvlášť důležitá - o výměně trenýrek se ani zmiňovat nebudu).No prostě hrůza.Už nevím,co s tím mám dělat.Manžel se jim snažil vysvětlil,že si od něj nesmí nechat všechno líbit a už vůbec ne nějaké fyzické ubližování,protože až to začně praktikovat třeba ve školce,tak by to nemuslo dobře dopadnout.Ale oni se prý stejně tvářili,že si o tom myslí svoje.Prý chtějí,aby se mu u nich líbilo.
Jani,mám pro tebe ten recept a jsou opravdu boží a hned měkké.

Perníčky

70dkg hladké mouky
35dkg cukr moučka
15dkg medu
5dkg srouhaných ořechů
3 celá vejce
2 lžičky jedlé sody
3 lžičky perníkového koření

Vypracujeme těsto,vyboucháme a necháme v igelitu do druhého dne odpočinout.Pečeme asi 10 minut na 150 stupňů.Teplé perníčky potřeme 2 žloutky.
22. lis 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, Kubík děkuje a přejem Ádovi taky všechno nej, hlavně zdravé! I když on je myslím až v prosinci? Ale tak ať nezapomeneme :slight_smile:
Díky za recept na perníčky, ukládám, kolem Mikuláše se do nich pustíme. Perníkové koření to je už hotová nějaká směs? Nebo je to víc jednotlivých druhů dohromady? :sweat_smile:

Jinak tchánovci jsou teda fakt šílení. Fakt čučím, co jsou schopni dítěti dovolit :unamused: To ubližování, nemám slov, na to se fakt snažím doma dohlížet, měla bych strach, aby to pak u vás nepraktikoval na Matýskovi :frowning2: Jako opravdu nechápu, jak se dospělí můžou chovat, jak bez rozumu. A s tou hygienou, když už je o něco výslovně poprosíš a navíc jde o Adámkovo zdraví... Jako co dodat. Jediná cesta asi fakt je, jim ho na chvíli nedávat... Kubík u našich taky dostává víc sladkostí než doma, ale naši by ho zase nenechali se přecpat tak, aby mu bylo špatně a dostává to až po klasických jídlech. A o co je poprosím, to dodrží. Ale jinak jsem moc ráda, že jsou rozumní a může se na ně spolehnout. Mamka fakt i poctivě dodržuje Kubův režim, jak jídelní, tak spací. Naštěstí to chápe tak, že když to dodrží, má pak i ona sama čas na odpočinek - hihi. A mám poicit, že Kubovi zrovna tohle vyhovuje, dodává mu to větší pocit jistoty, když ví, co bude zhruba následovat. No, ale chápu, že když někdo nechce poslouchat, tak si to vysvětlit bohužel nedá :angry:
22. lis 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nestíhám dočítat, opět, jak jinak já, že :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava Jani, Kubíkovi všechno nejlepší k narozeninám, at je zdravej a spokojenej :dizzy_face:

snad vás někdy dočtu,... :zipper_mouth:
22. lis 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:děkujeme za přání,vyřídím.Narozky máš až příští sobotu,ale slavit budeme hlavně tento víkend a pak si to oslavíme jen my čtyři.
Jani,nečekám,že ho prarodiče nebudou rozmazlovat,ale všechno musí mít své meze a musí se naučit,že mu nemůžou dovolit úplně všechno (o tom ubližování ani nemluvím,to by mělo být jasný).Ale oni mu třeba za každé braní medicíny dali kindervajíčko a to to bere 3x denně.I to mi příjde dost a je mi jasný,že jen u toho nezůstalo.
Už včera tchýně volala,že by si ho chtěli vzít na vánoce,tak to manžel důrazně zatrhl (ale to ho nechci stejně dávat nikam,vánoce jsou rodinné svátky ....jen noc před štěsrým dnem bude spát u našich,to už je tradice,abych stihla v klidu všechno nachystat a hlavně ozdobit stromeček)
My jsme včera pekli linecké a dobrý.Perníčky jsem dostala upečené od tchýně,tak jsme něco už zdobili,zbytek uděláme dneska,ale pak budeme stejně ještě péct naše,aby si to Adámek užil.Taky s ním chci vyrábět nějaké ozdoby,takže musím nakoupit materiál:slight_smile:Co budete chystat vy?

@jana.sun :jak se máte?
23. lis 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, moc děkujeme :dizzy_face: A jak se vlastně máte? Co Maty ve školce? A co Ráďa, už je to klidnější?

@llllucka Luci, jasně, já pořád říkám, že babičky jsou "mazličky", jsou od toho, aby prcky rozmazlovali, ale v určitých mezích přece. Přesně jak jsi psala. Kindrvajo 3x denně, tak to je teda strašný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ten klid na přípravu Štědrého dne závidím. Naši jsou na tohle daleko, takže všechno budu chystat s dětma za zadkem, navíc dělat to tak, aby Kuba na nic nepřišel... No vloni to byl strašný stres a záhul, ale asi i tím, že jsem byla těhu a pořád mě bylo zle. Akorát kolem 4 si manžel vezme kluky ven, pojedou se podívat na Betlém do Vranova a projít se a já mezitím dozdobím stromek a dodělám večeři. Manža totiž nechce, aby Kuba stromek viděl dřív, než večer, až rozsvícený a s dárkama. A protože ho máme v obýváku, tak by bylo těžký do něj celý den nechodit, tak to musím nachystat až těsně před večeří a je to teda dost stresující. Zatím se mi nepodařila vymyslet jiná varianta :frowning2: Ted jsem ještě vymyslela, že jak kluci budou venku, před příchodem domů na večeři zapálí venku prskavku a budou jako svítit Ježíškovi, aby k nám našel cestu :sweat_smile: Taky necháme přivřené okno, aby se k nám dostal. To by se mohlo Kubíkovi líbit, je to tajemný a zároveň on má rád světýlka a ohýnky, takový malý pyroman... :grinning:
Docela by mě zajímalo, jak to máte o Štědrém dnu vy? Co děláte s dětma, abyste je zabavily, jaké máte takové ty domácí rodinné zvyky? Hledám inspiraci, teprve začínáme, hihi. Jestli vám teda nevadí, to tady zveřejnit :wink: :slight_smile:

Jinak bych taky chtěla dělat ozoby, ale nějak moc nevím co. Asi budem dělat burákové skřítky a pak mě nic moc nenapadá. Ještě chci udělat s Kubíkem balící papír. Upečeme a ozdobíme perníčky, jestli budu papalat linecké a rohlíčky nevím. Moc se mi nechce a sladkýho mlsám i tak dost, bez nich... Co budete vyrábět vy?
23. lis 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě dotaz, nevíte jak se dají z diskuze odstranit fotky, co jsem sem přidala? Když už jste je viděly, tak bych j e chtěla odmazat a nevím jak...
23. lis 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka jo Luci, Dančo, ještě jsem se chtěla zeptat, přesnídávku jste začly dávat dopoledne nebo odpoledne? A na začátek zase jenom pár lžiček, co?

Filda teď jí strašně moc. A v noci to na mě zkouší po 2 hodinách :frowning2: A to večer sní 100ml kaše a před spaním se dokojí. Je to děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,ti skřítkové jsou super,asi taky zkusíme:wink:
Já zdobím stromeček večer před štědrým dnem.A dělala bych to i kdyby Adámek byla doma,jen bych to dělala,až by spal.Manžel taky přišel loni s tím,že stromeček nesmí Adámek vidět,tak jsem s tím souhlasila,ale taky jsem mu řekla,že si ho tím pádem ozdobí sám.Představ si,že už na tom netrval.
Jani,to perníkové koření je už udělaná směs,kterou koupíš skoro všude.
Já ovoce nedávám.Matýsek to nechce.Zkoušela jsem domácí i kupované a nic.Sní jednu lžičku,zašklebí se a pak už neotevře pusu.Kamarádka mi říkala,že mu tam mám dát piškot nebo glukopur,ale jen kvůli tomu,aby mi jedl ovoce mu ho sladit nechci.Budu asi muset počkat,až bude moci jíst jogurt,i když by se mi už další jídlo šiklo.
My si tradice začínáme vytvářet.Každej rok jedeme na oběd k našim (to jsme dělali už za svobodna),pak jedeme domu,Adámek se vyspí a jde se na chvilku ven,koukat an světýlka.A večer přijedou naši.Letos chci krájet jabko,pouštět lodičky a lít olovo.Jinak nevím.Taky si nechám ráda poradit.Hlavně bych si přála,aby to bylo bez stresu.
24. lis 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava my začali s odpolednem.. a co je nová surovina tak do dneška dávám preventivně jen ochutnat a větší množství až vím že není alergická reakce....
Mě Kló naopak začala jíst míň normálního jídla a víc si říká o mlíko.... Jsem zvědavá jek to dopadne. Já se tak těšila že mám dítě co mu chutná normální jídlo a né jak s Eli.
Skřítkové vypadají skvěle.
Co se tradic týče - tak akorát ty lodičky. Jinak se tu na štědrý den v kostele staví betlém a děti můžou jít okukovat a pomáhat a domů se donese betlémské světlo co přiváží skauti. To je půl dne pryč.
Jinak u nás se nic netají, Eli ví že vánoce a štědrej den jsou vlastně narozeniny Ježíše Krista a protože byl mimino tak se mu říkalo ježíšek (vysvětujem jí to tak že jí taky říkáme Elenko a né Eleno) A protože byl na lidi hodnej a už je dávno po smrti (tam má zas podklad z návštěv prababiček na hřbitovech) a byl by rád že může dárky rozdat. Tak nazdobíme stromeček, tam mu ty dárky dáme - a pak po večeři si je přinesem zpátky a rozdáme si je mezi sebe.
Takže jak teď dárky na vánoce nakupujem, tak ji klidně beru na nákupy, nebo nechám rozbalovat co pošťačka přinesla, když je doma. Spolu to uklidíme, plánuju že to spolu (krom vyloženě jejích dárku) zabalíme. Zdobit stromeček budem taky spolu tak jak vloni. Vaří taky ráda tudíž bude pomáhat i v kuchyni. A mám ne plánu že ji nastříhám papíry aby namalovala jmenovky na dárky.
Proč? vyrostla jsem mezi 7mi dětmi jako druhá nejstarší - měli jsme zakázáno mladší poučovat aby dlouho věřili a to zklamání - né že ježíšek není a dárky dávají rodiče, ale že je rodiče tak dlouho vodili za nos. Prostě je nechci učit že jim neříkám pravdu. Navíc je to sranda - žádný skrývání žádný trable. A vloni jásala nad ponožkama, když už nebylo co rozbalovat, tak si je znova zabalila a rozbalila se stejným jásotem ještě jednou - věřím že jí kouzlo vánoc nekazím a že si je užije i když zná skutečnost.
Toť můj názor.
Ozdoby nevyrábíme - stromek máme z bezpečnostních důvodu ve dvoře kam na něj vidíme prosklenými dveřmi z kuchyně - tudíž ozdoby musí přežít počasí a to by doma vyrobené asi nedaly.
Jinak nedávno vyšel časopis skládání hvězd - je tam spousta nápadů jak stvořit různě velké....třeba i takové
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2429
to teda nevím jestli jde smazat fotky z diskuze.... možná by to nebylo od věci.
@llllucka tos mě zas pobavila... to mm taky umí stanovovat podmínky které bych měla dodržet já, jak je má držet on tak už nejsou zas tak velká priorita, nebo po pár dnech přehodnotí názor. Připomíná mi to že mě v létě nutil, abych Eli aspoň prý v srpnu chodila budit aby si zvykla vstávat do školky, já to odmítla, protože celou noc vstávám ke Kló a byla jsem ráda za každou minutu spánku a jak je vzhůru jedna tak i druhá a kdyby byly navíc nevrlé.... no to určitě - tak mi řekl, že si teda vezme týden před začátkem školky dovolenou a bude ji budit on. Nakonec z týdne byly tři dny a vstával vždy z postele poslední - nějaké buzení v šest naprosto nehrozilo. Jsem ráda že jsem se nenechala zmanipulovat a nevyhověla mu i když tehdy to bylo hlavně vyčerpáním že jsem to neudělala. Od té doby o jeho požadavcích víc přemýšlím... :pensive:
24. lis 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:máte to krásně udělané,vážně:slight_smile:Mě taky naši nikdy nevtloukali do hlavy,že je ježíšek,takže zklamání u mě nepřišlo a asi to udělám stejně.Zatím jsme na tohle téma ani neměli debatu,protože se Adámek neptal,ale až se zeptá,tak mu asi taky řeknu,jak to je.Stejně jako mu nebudu tvrdit,že děti nosí čáp:wink:
Dančo,každej chlap má plno super nápadů,ale realizovat je má ženská.
25. lis 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se musím pochlubit,že mám doma mediální hvězdu.Kdo se chce mrknout a hlavně pro Šárku:slight_smile:: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/311292320130018/
26. lis 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:
Diky za odpovedi, konecne si dam trochu obrazek, jak to muze ruzne a krasne vypadat jinde :slight_smile:. A to my teda Kubikovi Jeziska zminujeme, me se to libi, ja ani muz ani nikdo v mem okoli rodicum nezazlival a nevycital nejake obelhavani, to me teda fakt nikdy nenapadlo :-O. Ani pro me nebyl nejaky sok se zjistenim, ze darky nenosi on, ale nasi. Jsem se proste pak proste tesila na Vanoce jako takovy a na darky a bylo me jedno, kdo je ve vysledku nosi.:slight_smile:
Luci, dik za odkaz, kouknu :D
26. lis 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak jste me pobavily, tohle je vsude stejny, u nas je taky hodne rad a napadu, ktere nastesti ztroskotaji na realizaci ze strany otce :D
Me to zdobeni stromku bavi, jen to letos udelam jinak, polivku a salat nachystam den predem, abych mela vic casu na zdobeni a pak uz jen osmazim ryby. Kuba a ja budem mit bud file na masle nebo lososa. Co mivate vy? Blby je, ze Kubista uz poo nespava, tak nebude vubec klid na pripravy. Ale po treti odpo si ho manza vezme, jdou se projit po okoli a jedou se podivat na Betlem do Vranova. Kolem pul 6 prijedou, prevlecou se, pujdem veceret a pi veci vyhlizet ven Jezucha, mezitim manza rozsviti stromek a z venku pujdem na to. Mno, takovy je plan... :sweat_smile:
Jo, jeste davame pod hluboky talir supinu a krajet jablka budeme taky.
Mam v planu udelat jako darek peceny caj a nalozit hermelin, ale abych nemela jen velke oci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenze treba pro me babicky a tchyni me jaksi nic nenapada...
A jeste musim doresit darky pro manzu, jinakuz mam vse poreseny. Proti lonsku se na Vanoce fakt tesim :slight_smile:
26. lis 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek