• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahoj holky,
v Čechách bylo super, ségra má pěkný pupík, ale na to, že má měsíc do porodu nevypadá, dokonce jí jde váha dolů. V plánu má porodit o 2 týdny dřív, na moje narozeniny, tak doufám, že si to Teuška vezme k srdci :grinning:

Kubíkovi i Adámkovi přejeme všechno nejlepší!!!

Ondra má zase tu zadní rýmu, takže co 3 hodiny odsáváme. Vždycky je to trápení na dlouhé minuty, tvoří se mu to kdesi hluboko v dutinách,ani tím vysavačem to pořádně nejde, ale jak leží, tak se mu vždcky kus uvolní a začne kašlat a dávit se :frowning2: no jak mě vidí s hadicí od vysavače, řve jak tur, chudák malej.

Já si šla ve čtvrtek po letech "zacvičit". S kamarádkou jsme se vydaly okouknout zumbu tady u nás. Byla to sranda, jen 5 ženských, takže pohoda. Ačkoliv jsme to zkoušely poprvé v životě, tak jsme na tom pohybově nebyly o moc hůř než ty, co chodí pravidelně. No nasmály jsme se, ještěže tam nejsou zrcadla. Vidět se při těch kreacích, tak se uřehtáme.
Ani ne hodinu po skončení mě smích přešel. Zalehly mi tam divně uši, myslela jsem, že je to špatnou akustikou, jak se tam divně nesl zvuk z kazeťáku....přišla jsem domů, sedla si a během 10 min jsem dostala takovou migrénu, že jsem málem nevylezla po schodech do ložnice. Holky, migrény máme v rodině, já je mám od 5 let, ale tu noc jsem myslela, že mi snad praskla nějaká céva. Paralen neměl šanci, manžel nebyl doma, já šílela bolestí a chvílema byla napůl v bezvědomí. Vím, že Ondra brečel, ale nevím jak moc ani jak dlouho nebo jestli to bylo jednou nebo víckrát. Když manžel po 2.hod. dorazil ze Slovenska, tak O. spal, tak to snad nebylo tak hrozné. Ráno jsem se doploužila k dr /naštěstí je 5 min. od baráku/. Dostala jsem injekci do žíly /zabrala částečně/, kázání o tom, že se mi moje tělo snaží něco říct, když podruhé během měsíce takhle vypoví službu /ale co dělat, když rodina je ochotna pomoct jen když kolabuju, a to jen proto, že jim nic jiného nezbyde/ a nařízení celý víkend nic nedělat. Vzhledem k tomu, že mi pořád není zrovna nejlíp jsem mileráda poslechla. Juli jsem nabalila babičce /je mi jasné, že budu celý příští týden litovat, rozmalování je u ní nadměrné/, Míša je u svého táty a my s Ondrou jsme celý den jen střídali postel za pohovku a deku:slight_smile:
26. lis 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jak se daří.venku je brrr zima..malej se ted probudil tak si budem hrát....
27. lis 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, děkujeme za přání! :slight_smile:
Jak je??? Šmarjá dávej na sebe pozor! Mysli na prťata, ty tě potřebují! Ach jo, ať jsi brzo v pořádku. Možná by nebylo špatné se začít dopovat nějakými prostředky. Možná něco na přírodní bázi, ne žádný kapslový sajrajty? Vypadá to, že máš fakt tělo totálně rozhozené :frowning2:

A co manžel, už se pochlapil? Tohle už jsou snad jasný signály a volání o pomoc? I když ne přímo Tebe třeba :sweat_smile: :wink: To už by se snad chytil i ten můj...

U nás zatím všichni zdraví. Klepu na dřevo! A zítra dopoledne vyrážíme omrknout trhy na Svoboďák.
29. lis 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak se sem dostávám jen sporadicky a nestíhám moc reagovat. Dočetla jsem posledních pár příspěvků. My na Vánoce jedzili k našim - objeli jsme rodiče a večer zakotvili u tchýně. Letos ale Martin dělá a bylo by hektické někam jezdit, tak budem doma a nabídnu tchýni (žije sama), jestli k nám nechce dojet. Tak uvidíme. Stromek mít nebudem, jen větvičky a nazdobíme je asi v momentě, kdy je dovezem z chalupy, takže o nich Maty bude vědět, tak to nějak "tajit" nebudem. Ježíšek nosí dárky, víc se o to zatím Maty nezajímal, ani nevím, co mu řeknu, nepamatuju si, co mi říkali naši a ani žádné sklamání, že žádný Ježuch není, popr. jsem nad tím moc nepřemýšlela, loni se ještě Maty neptal a letos zatím taky pořádně ne, jen ví, že mu nějaký Ježíšek přinese dárečky, ale že musí být hodnej. Už jsme mu psali a kreslili dopis :slight_smile: Dneska, když narážel autobuskem do skříně, tak jsem mu řekla, at to nedělá, že ho rozbije a on na to, že nevadí, že když hračky rozbije, tak mu Ježíšek donese jiné, tak jsem ho rychle vyvedla z omylu, že to teda NE! :astonished:
JInak je u nás klidněji, min.týden byl M.nachlazenej, tak jsem ho měla doma, tak to bylo náročnější, ale jak chodí do školky, tak to i jde. Jen na ten počítač nějak není ten čas a nebo není energie - Radeček chodí spát čím dál později a večer ožívá, když jde Maty spát, takže se kluci střídaj. M.ve školce stále nespí, takže to dopoledne nějak vždy rychle uteče a už jdu pro něj, pak jdem na prochajdu nebo na nákup, odpo jsme doma, to už bývám docela unavená. Ráda chodí spát ted tak kolem jedné hodiny a ráno se v šest vstává :stuck_out_tongue_closed_eyes: já jsem spavej člověk, takže mi pět -šest hodin spánku nějak moc nestačí. Dospávám jak kdy, někdy ráno s Radečkem, někdy pomůže manža, když není v práci, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: a někdy dojede mamka a je tu pár dní. Takže nárazově. no, to jen tak, jak je u nás :sweat_smile:
Šári, prosím tě, ty se fakt víc opatruj a zvolni tempo, dostáváš od těla opravdu velká varování!!! :pensive:

aaaa, R.ted chvíli spal a už řve, takže končím a snad se sem zas dostanu......pa, oml.se
2. pro 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem chtěla aspon popřát Adámkovi všechno nejlepší k třetímu ročku, at je zdravej a spokojenej :dizzy_face:
Jani, stran odstranění těch fotek bych kontaktovala admina, určo to nebude problém :wink: a ty buráčci vypadají skvěle :dizzy_face:
jo a líbí se mi moc, jak ježíška vysvětlila DAnča Elince, to je paráda, takové přirozené a žádná lež, tak se asi inspirujem :dizzy_face:
tak já padám, moc se tu opatrujte :wink:
2. pro 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári,když jsem si tady přečetla,jak na tom jsi,tak jsem ti chtěla "nadat" (no,spíš tvému manželovi),ale než jsem se k tomu časově dostala,tak jsem lehla taky.Jak jsem byla před 3 týdny nemocná a nevyležela to,tak mě to teď dostihlo v daleko větší míře.Vůbec jsem nebyla schopná postarat se o matýska,protože mě tak bolely ruce a nohy,že jsem ho nebyla schopná nést a vždycky mě to vyčrpalo natolik,že jsem po půl hodině usínala i ve stoje.Prostě klasika,zimnice,vysoký teploty a bolest celýho těla.Musela jsem zavolat mamku,protože manžel byl ten den dlouho v práci a já jsem zvládla Matýska akorát nakojit a přebalit,jinak byl pořád v postýlce,kde byl naprosto úžasnej,protože tam vydržel a neplakal,jen si pořád něco povídal.Manžel mi nasadil ATB a ta naštěstí po 2 dnech zabrala,takže jsem byla schopná nějask fungovat.
Takže se šári drž a snaž se odpočívat,až zkolabuješ úplně,tak manžel teprve uvidí,co je to mít rodinu.
U nás oslava dobrá.Dort se moc povedl,Adámek ani nechtěl,aby se jedl,prý si s ním bude hrát.Kinderpárty se taky moc povedla.Největší úspěch měla čokofontána,kterou si užili,jak děti,tak dospělí,jen já ještě pořád někde nacházím zbytky čokolády.
3. pro 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky, koukám, že chřipajna řádí! Tak ať jste brzy všechny fit a nechytnou to prckové! Jak je vám?
U nás zatím dobrý. každé ráno teda vstáváme všichni s kašlem a zahlenění až hrůza, ale přes den je to dobré. Přikládám to tomu hnusnému vzduchu, co nám tu teď všude vládne :angry: Manžel si teda včera stěžoval, že mu není dobře, tak jen doufám, že nás zas všechny nenakazí, jako před měsícem. Jsem myslela, že Kubík všechno donese ze školky a ono ne, ale je to manžova práce.
Luci, tak fajn, že se oslava povedla a za rok zas na novo, co? Kuba si taky myslel, že dort je na hraní. Dostal od tchánovců auto a vypadalo tak reálně, že s ním chtěl jezdit po stole :sweat_smile: Čokofontánu bych si dala, mňáááám!

Jinak u nás je výzdoba hotová, udělali jsme vánoční hvězdy a vločky do oken a ty burákové skřítky. Kuba pomáhal, lepil co šlo a skřítkům maloval čepice a obličejíky. Tento týden se chystám na perníky a pečený čaj.
@llllucka Luci, prosím tě, do toho perníkového těsta nepatří máslo nebo něco tekutého? Mě přijde, že tam není nic tehutého kromě vajec, jde to dobře uhňácat? To bude ještě porod :grinning: Ale spíš mám hrůzu ze zdobení, na to budu asi opravdu mimoň....

@jana.sun Jani ahoj :slight_smile:, teda to Ráďa chodí spát tak pozdě? To se nedivím, že jsi unavená... Filda teda spí blbě v noci, tak jsem taky dost KO. Ale aspoň zalehne kolem půl 8 a do půlnoci o něm nevím. Jenže taky nechodím spát dřív, páč se mi nechce v 11 zalehnout,abych za hodinu vstávala na kojo, takže tu čekám a pospávám u TV, než mladý pán procitne, nakojím a vytuhnem. Pak je další kolo ve tři a v šest a vstáváme kolem půl 8. Manža se pochlapil a bere si do obýváku Kubu, který začal vstávat po šesté :rolling_eyes:, aby nás s Filouškem nebudil. Snad mu ta ochota vydrží dlouho!
Jinak se Filda začal před 14 dny "plazit". Akorát vše táhne ručičkama, nohy vůbec nezapojuje, bude brzo pěkný svalouš, hihi. A co mě mírně začíná znepokojovat je, že tak jaksi pořád třepe rukama. Vypadá to jako by pořád mával nebo dělal "taktak všelijak". Nejdřív jsme se tomu smáli, ale už to dělá tři týdny a pořád. Tak nevím, jestli je to jen nějaká jeho zábava nebo něco svalového. Uvidím, 20. jdem do poradny, tak to kdyžtak předvedeme Dr. Jo a zubiska pořád nikde.
Kubík je přihlášený od ledna do školky i na středu dopo. Tak snad bude mít zase lepší trénink do klasiko školky. I když, tam ho zase beztak nevemou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Minulý čtvrtek brečel, že nechce jít ze školky domů. Chápete to??? Připadám si, jak macecha :confounded:
5. pro 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

llluci...taky si ty nemoci vybíráš :frowning2: to je dobře, že se oslava povedla.

My už začaly taky, Míša měla na neděli pozvané spolužáky, dělala jsem kulatý dort a nazdobila ho jako hlavu čerta,M. si v pokoji rozvěsila černo - červené papírové řetězy a několik čertů.
Další kolo nás čeká příští neděli a další neděli - pokaždé s jedním s manželových rodičů. Roztahané až do Vánoc :frowning2: ale už dort péct nebudu, koupím jen pár záusků. Holky, ale je to hrozné, jak to letí - už má 11!!! haha, si najednou připadám stará, když si uvědomím, že mám jedenáctiletou dceru. Přitom si pamatuju, jak já jsem se těšila zrovna na tyhle narozeniny. Nevím proč ale přišly mi významnější než 10. nebo 15.

Vánoce - stromeček pro malochy nosí Ježíšek ráno na Štědrý den - takže já 23. večer zdobím,poslední 2 roky už s Míšou. Dárky nosí Ježíšek malým dětem, později mu pomáhají rodiče. Míša ještě loni hru na Ježíška hrála s náma (hihi alibismus - co kdyby náááhodou byl) A bylo to lepší, protože si řekla, co si přeje. Letos z ní nemůžu nic vydolovat. Bohužel vnímá, že jsou tři a že posledních pár měsíců dost řeším finance /manžel má málo zakázek/, takže se nijak neprojevuje :frowning2:

Jinak k polepšení mého manžela - vidím to bledě, zvlášť proto, že od 1. prosince nastoupil do práce - a to až do Prahy.

Ondra se už cca 10 dní přetáčí a taky se nám zkazilo spaní :frowning2:

Už se ozývají všichni tři tak, valím. pa
5. pro 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 :To je pravda,ale na tebe nemám.Několik let jsem nebrala ATB za poslední půl rok už mám druhý.

Jani:já ten recept ještě nepoužila,ale je tam med a vejce,tak by to mělo stačit.Budu péct až příští týden.
6. pro 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky - dnes se uslo - tak to snad chvíli vydrží...
Máme za sebou další pokus o naočkování TBC - snad to tentokrát dotáhnem do úspěšného konce.
Vystěhovala jsem Kló vedle do pokojíku. Eli nastěhovala do naší ložnice kde je PC a tudíž jsem se k němu neměla jak dostat :wink: Dneska poprvé obě spí v pokojíku.
Je to sranda. Usínaj - Kló se samo v postýlce nelíbí tak ječí. A Eli ji uklidňuje... :grinning:
Horší noci - jak se probere Eli vzbudí i Kló. Ale když se vzbudí Kló tak Eli ze spaní nevytrhne.... aspoň tak. Lepší by bylo kdyby měli tvrdé spaní obě. Aby se budila vždycky jej jedna. :unamused:
@sharon2 Jo jo čas letí nehorázně. Má to svoje světlý stránky že si Míša neřekla ježuch může nadělit co chce. :wink: Eli se na návštěvě ptala babička. Tak prý ona chce ponožky, pro Kló má donést boty a pro Tátu rozinky.
No potěš - do Prahy a to je něco jako pět dní v týdnu na místě výkonu práce? Skoro bych uvažovala o stěhování. Sice je mi jasné že jste sotva postavili ale mít víkendového manžela bych asi nezvládla pokud by to mělo být na dlouhou dobu.
6. pro 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Ahoj Dani, ono je těch očkování víc? Jsem to nějak nepochopila :sweat_smile:
Tý jo, takže holky už bivakují spolu, jo? To je super, hlavně uklidňující Eli :grinning: My jsme vyzkoušeli spaní v jedné místnosti na dovolených a je fakt, že Kubu Filda taky nebudil, ale Kuba FIlipa jo. A ty už nekojíš? Mě se právě nechce Filda stěhovat z ložnice dokud kojím, nechce se mě běhat přes chodbu 3x za noc... Ale už se těším, až bude zase ložnice jenom naše, hihi. tak ať se holky pěkně sžijí a pokojík nezboří :grinning:

@sharon2 Tý jo Šári, to jsem nevěděla, že má Míša už 11, na takhle velkou dceru nevypadáš :slight_smile: Tý jo, to už je fakt slečna.
Takže fakt bude manža jen na víkendy? Ach jo, ti chlapi fakt blázní. Jakoby v poslední době neviděl, že toho máš moc.Ten můj má taky takové "jítdoprahy" tendence. Jenže to on by nás bral sebou, nechtěl by být prý bez nás a kluky vídat jen na víkend. Jenže to zas nechci já, bych se tam sama zbláznila. Taky bych nezvládla mít chlapa jen na víkendy, jak psala Lanka. Jenže u vás by bylo stěhování komplikovaný, co? Míša by musela měnit školu a tak...
Jinak jsem to zakřikla, Kuba má od rána zvýšenou teplotu a chrchlá. Takže jsme opět tam, kde jsme byli, a to v pytli :angry: Jako loni dvě rýmy za celou zimu a letos teda jede ve velkém. Ach jo :frowning2: jestli top chytí Filoušek, tak mě už asi odvezou k Chocholouškovi :rolling_eyes:
6. pro 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava no je to manta a 72 hodin na to očkováni. Pojem manta nedokážu vysvětlit, ale píchnou jí cosi a čekají na reakci na kůži a dle toho se očkuje (nějaká zkouška jestli má protilátky nebo tak něco) Já si to pamatuju jak nám to dělali ve škole taky tak na etapy. Třeba to tu někdo osvětlí líp. Jsem se neptala vím že to tak je a víc mě nezajímalo.
Ke Kló vstávám od začátku co se narodila tak 7-10x za noc. Už jsem toho měla právě dost a to je nejlepší čas přestat. Takže jsem ji i s mm vystěhovala vedle a vzala si Eli. No a teď je mm na služebce a Kló jak mě slyší tak se ne mě sápe. Takže já jsem vedle postýlky tak aby mě neviděla a Eli uklidňuje a já hladím po zádech tak jak jí to dělal mm aby usla. Zkoušeli jsme ji nechat vyřvat. Ale vydrží to dýl než hodinu a když pak po tom řevu zabere, tak se co půl hodiny znovu kontrolně budí a znovu začíná víc než hodinový řev než zas usne a to prostě nevydržíme my. Takže jsme se rozhodli že bude spát v postýlce a že ji holt večer budem uspávat (pak už se kontrolně nebudí), alespoň pro zatím. V noci se budí, ale většinou zapláče chvilku a pak je ticho tak tam nelezu dokud to není delší pláč.
Je to škoda - Eli jsme nechali vyřvat a za dva dny uměla usínat bez pomoci.
Vydrží jí to tak od večera cca do 5ti do rána pak už chce jíst. takže se stěhuje ke mně a buď ještě vytuhne nebo se vstává.
No a přes den se kojí když má zájem. Snažím se aby jedla normální jídlo ale někdy chce holt mlíko... Mám asi komplex z Eli a jejího jídla a kojení. Snad to s Kló bude lepší. A nebudu muset kvůli ukončení kojení zmizet do Irska.... Hlavně už bych neměla za kým :grinning: Kamarádka u které jsem byla si pořídila před měsícem mrně a je na moravě :pensive:
Nebude to školka? ty rýmy? U nás to taky jede furt dokola. Až je mi Kló líto že dostává tak zabrat.
6. pro 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj....jojo, manžel bude jen na víkendy. No, ona to pro mě zas až taková změna není. Páč když byl tady, tak byl stejně většinou nepoužitelný, hlavně odpoledne a večer . Bohužel díky "krizi" se v jeho oboru dooost blbě podniká a k tomu musí pokrýt i můj plat. Takže místo KAM nastoupit do práce se vybírá dost blbě, pokud teda nevezme nabídku za pár tisíc. Což díky hypotéce nemůže. Do Prahy se mu nechtělo.
O stěhování se uvažuje,ale zatím se neví kdy ani kam. My nestavěli, koupili jsme starý, částečně zrekonstruovaný barák. Nechce se mi odtud, ale manžel kolem domu nic neudělal ani když byl tu, natož když bude pryč a já to s děckama nestíhám (a v tomhle ani nemíním suplovat chlapa), navíc platit hypošku a ještě jeho přebývání v Praze......no je to naprd.
Ale já myslím, že ta Praha nebude konečná. Zas tak velký plat mu nenabídli....uvidíme, co přinese zkušebka, a pak je v jednání ještě jiná firma o něco blíž, kde by snad mohl dělat i externě.
Uvidíme co přinesou nejbižší měsíce.....

U nás se taky pořád soplí, už ztrácím přehled kdo to odkud nosí :grinning: co ale jsme už dlooouho neměli, tak Míša si ze školy donesla origoš narozeninový dárek - vši :frowning2: naštěstí jsme teda chytli hned první fázi, jak ji začala včera svědit hlava,mazala jsem pro šampon a hned vyčesala, dnes už tam skoro nic neměla. No, ale vzhledem k tomu, že je zavšivená půlka třídy, tak nás budu šamponovat všechny ještě pár týdnů.

Holky, co Mikuláši a čerti, jak se dětem líbilo?
6. pro 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tady se zas válčí s bacilama, tak hodně sil!! :pensive: U nás zatím v tomto ohledu dobrý, tuk, tuk, tuk!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, to je fajn, že se oslava tak povedla a čoko fontána!! no paráda! to muselo mít úspěch :wink: mně přijde, že pak musí být čokoláda úúúplně všude, ne? :sweat_smile:
a hlavně, že ti atb zabraly a že měl kdo pomoct :wink:

Jani, bud ráda, že se Kubovi ve školce líbí a je jasný, že nechce domů, tam se ty děti holt zabaví líp, než doma s miminkem, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: Matymu to taky prospívá a jak jsem ho měla týden doma, tak jsem byla ráda, když už šupal zas do školky!!! :zipper_mouth:
je fajn, že ti manža takto pomáhá, to ráda slyším :wink: jen tak dál!!! :wink:

Šári, to je síla u vás, ale víkendový manžel, to bude asi náročné, ne? a kam ty vůbec jezdíš za tou svou segrou? neměla bys to k ní blíž z té Prahy? :wink:
Míša je šikulka a letí to teda hodně!!! Tak snad dostane od Ježucha nějkej krásnej dáreček, at má radost :wink: Určitě má hodně přání, i když si o nic neřekla :dizzy_face:
Radeček se od včerejška taky přetáčí, zatím jen nalevo a ještě si neumí z podsebe vydělat tu ručičku, tak se mu to nelíbí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dani, to jsem netušila, že jsou u vás noci tak náročné! no to bude tím, že tu nestíhám dočítat. Tak snad ten společný pokojík bude v pohodě a hlavně se vám to spaní upraví, držím pěsti :wink:
at vám to očko konečně vyjde :wink:

jinak R.před chvílí usnul, dnes má nějaký "jiný" režim než obvykle, tak jsem zvědavá, jestli už je to jako na noc nebo jestli ještě bude buzení? Za chvíli má dorazit manža z práce, tak bych ráda zalehla, snad to vyjde :zipper_mouth:
mně dnes celý den bolí hlava a nic na to nezabírá, takže už uvažuju, že si vezmu prášek, chtěla jsem až po posledním koju a ten teda nevím, jestli toto bylo poslední nebo ne :rolling_eyes: no ještě chvíli počkám, co je to proti Šárčiné migréně, že? nějakej hloupej bolehlav :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky, brala bych nějaký srazík, ráda bych vás viděla a taky se potřebuju "družit", jsem tu pořád tak nějak sama, jen s dětma...ale je mi jasné, že kvůli nemocem to ted asi jen tak nedopadne :pensive:
6. pro 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka :Koukám,že si taky doma "užíváš",tak držím palce,abyste to s Klo brzo překonaly:slight_smile:

@sharon2:šári,vidím,že u vás je to jedna změna za druhou.Je jasný,že hned se tam stěhovat,pokud to nemá manžel jistý,je blbost,ale asi to pak stejně budete muset řešit.A co Míša dostala k narozeninám?
U nás Mikuláš dobrej.Adámek mi sice seděl na klíně,ale bylo vidět,že je zvědavej.Moc toho nedostak,protože ho zazásobily moje babičky,takže sladký jsme už nedávali.Jen nějakou omalovánku,ovoce a pak perníkovou chaloupku,ze které měl největší radost.
Matýsek se už plazí pěkně rychle,nemá problém prohlídnout celej byt.Nevím,jak to dělá,ale je schopnej si něco vzít i z kraje konferenčního stolu.Při činu jsme ho ještě nechytli,vždycky jen zíráme,když to má dole.Co se zubu týká,tak je strašně srandovní s tím jednám zubem (nějak si na to u Adámka nepamatuju).Naštěstí o něm při kojení ještě nevím.
Áda je zatím zdravej.Konečně nám vyšel negativní výtěr na toho camphylobactera,takže může začít chodit plavat.Chtěla bych,aby šel v pátek,tak uvidíme.Ale rýma je u nás na denním pořádku,takže to ani neřeším.
7. pro 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,nějak to tady vázne.Včera jsme byli na Svoboďáku a dobrý.Lídí plno,ale dalo se to a Áda si to užil.Matýsek asi moc ne,ale byl hodnej.A co vy,jak se máte?
12. pro 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

lani....tak co očkování,jak jste zvládli?

u nás opět před Vánocemi veselo, ve středu večer Míša nalítla čelem na dveře, v noci jí bylo zle, bolela ji hlava, ale pospávala, ani ve čtvrtek dopol. se to nelepšilo, takže nás dr poslala na chirurgii, to nás sice vzali v Tišnově, ale stejně nás poslali na neurologii do dětské. Takže já sháněla někoho, kdo vyzvedne Juli ze školky (Míšina kamarádka) a s Ondrou a Míšou jela vlakem do Brna. Hodina čekání na neurol.,hodina na rtg, a další půl hodiny na chirurgii. Potrvdili co jsem si myslela - slabý otřes mozku a po celodenním lítání po doktorech naordinovali klid na lůžku :slight_smile: mít v garáží auto, začnínám v pátek řídit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Víkend byl pohodový - pekla jsem nějaké cukroví, v neděli jsme ještě trošku oslavili Míšiny a moje narozky.
Míša dostala k narozkám oblečení, lyžařské kalhoty, voňavku, puzzle, knížku a fotbalový míč ( část jejího přání :slight_smile: od ježíška dostane druhou půlku - volejbalový)
12. pro 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
u nás se pořád marodí. Aspoň už je to bez teplot. Rýmy se asi nezbavíme až do jara, to vypadá.
Začal soplit Filda. Takže to vypadá na další měsíc o samotě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sharon2 Sharon vy si fakt umíte užívat... Už je Míša v pořádku? Tak opožděně všechno nej Tobě i Míši :slight_smile:

Mám napečený akurát perníčky (/Luci, musela jsem tam přidat máslo, jinak mě to nedrželo pohromadě, ale pekla jsem poprvé, tak to možná bylo rukama a šlo by to i bez něj). Jsou úplně vynikající, měkkoučké a už je pomalu dojídáme. Kuba se po nich může utlouct.) Ještě udělám rohlíčky a nějaké nepečené a tím končím. Dárky už mám, jenom je musím zabalit a do toho se mi nechce. Jo a dělala jsem pečený čaj, je to vynikající, doporučuju! Budu dávat i jako dárek.
Na Svoboďák bych chtěla vyrazit někdy dopoledne v týdnu. Jestli se Kuba ještě trochu zlepší. Filda teploty nemá, ven normálně můžem, když si lebedí v kočárku. Ale to počasí je děs, co? Kéž by aspoň trochu mrzlo a bylo jasno :angry:
12. pro 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, v rychlosti...všechno nejlepší k svátkům Lucce, dodateč.Danči a Julince :slight_smile:

zkusím dočíst...
13. pro 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, to je fajn, že už je Ada zdravej :wink:
U nás čerti nebyli, nikoho jsem nezvala, Maty je dost citlivka, tak jsem si říkala, ež to letos stačí jen ve školce a tam to bylo v poho. Jen se divil, že u babiček mu něco Mikuláš nechal a doma ne, tka jsem ještě narchlo vymýšlela, když byl ve školce - doma na něj čekalo malé překvápko a řekla jsem mu, že tu asi čerti byli v noci a když tak hezky spal a byl hodnej, tak ho nechali být :sweat_smile:

@sharon2 Šári, no to jste si teda zase užili!!! Hlavně, že je už Míša v pohodě. Dodatečně tobě i jí přejeme všchno nejlepší, hlavně to zdraví!!! :wink: a taky trochu toho klidu :dizzy_face:

@janulava Jani, at jsou kluci brzo fit :wink:
ten pečenej čaj zní zajímavě, máš recept? :wink:

my máme taky napečeno, byla tu mamka a tchýně, tak se činily - no my s Matym taky trochu :wink: Perníčky už jsou taky spapaný, ale máme slíbené další, takže o víkendu si je dovezem a snad ten týden vydrží :sweat_smile: Maty už zůstane u našich, má to slíbený - jen nevím, jak vymyslím štědrý den, manža dělá, tak že by mi mamka Matyho 23. dovezla, ale přijde mi to naprd, když 25.tam všichni zas pojedem, tak nevím, jestli si letos ježíška o den neposunem :zipper_mouth: musím to probrat s manžou, co by na to řekl :astonished:
13. pro 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani ahoj! :slight_smile: :slight_smile:
U nás to bylo s Mikulášem jako u vás, žádný nebyl, teda jako jo, nechal za oknem adventní kalendář, ale nikoho jsem taky nezvala. A ten "volný" týden před Vánoci teda fakt zááávidím :sweat_smile: Taky by se mi to šiklo. Ale já jsem ráda, když si Kubu naši vezmou aspoň na víkend jednou za měsíc... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A je zajímavý, jak se mi to posunulo, teď když mám u sebe jen jedno dítě a navíc nemluvící pohodové mimino, tak to chápu jako relax, odpočinek a prázdniny :grinning: Kdyby mi to řekl někdo před rokem.... :rolling_eyes: Tak si to užij!

Pečený čaj třeba tady: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=99289
Je to fakt moc dobrý, teď budu dělat druhou várku ze zahradního ovoce, první byla z citrusových plodů. Je to rychlý a když se to svátečně zabalí, tak i dobrý dárek :slight_smile: Dneska budu nakládat směs ořechů do medu a přidám to k nakládanému hermelínu a tomu čaji jako "potravinový" dárek pro tchýni :sweat_smile: Jinak nevím, co by...

Jo a od nás další skvělá zpráva, přišla mi ze školky sms, že se tam vyskytly neštovice. S malým miminem doma fakt labůžo. Tak čekám, jestli je Kubajs lapl ne. Bohužel je inkubační doba 14-21 dní :angry: Jako u něj by mi to ani nevadilo, ale u malých mimin to prý může být komplikované. Jako já už se asi letos zblázním :rolling_eyes:
14. pro 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani a nechcete k vašim jet všichni už 24.Matymu to vysvětlíš,ten je ještě malej,aby ho mrzelo,že oslavíte štědrej den později,ale aby to nemrzelo vás.

@janulava:a tys neštovice s manželem měla?Myslím,že Filípek už není tak malej a zvládnul by to.Já jsem zase slyšela,že čím mladší to chytnou (samozřejmě ne úplná mimina),tak je lepší průběh.Nejhorší to je,pokud vy jste je neměli.Já nevím,jestli jsem je měla,tak se po dokojení nechám nejspíš očkovat,protože jinak nevím,kdo by se o nás staral,kdybysme lehli všichni tři.

Šári:hlavně,že to není nic vážnýho.Taky vám dodatečně přeju vše nejlepší.
14. pro 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Já jsem neštovice měla, ale manža nevím. Má za úkol to zjistit. Spíš by mě zajímalo, jestli může nějak ohrozit babičky s dědou. Pochybuju, že ti budou vědět, jestli je měli nebo ne. U dospělých je to blbý, tam fakt hrozí vážné komplikace. Tak na manžu tlačím, ať si to urychleně zjistí. I kdyby je teď Kuba nechytl, tak se jim určitě dlouho vyhýbat nebudeme. Kor ve školkovém provozu... Mě to právě ani neva, kdyby je Kuba měl, lepší, ať je prodělá teď, než ho pak muset zas nechat očkovat. Ale u Fildy bych radši později... Je malej a basta! :sweat_smile: :grinning:
14. pro 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 máme to za sebou.... minulý čtvrtek bodnuto... hned v pátek došla Eli s kašlem, tento týden to Kló chytila, ale zatím to vypadá že neskončí na ATB. jak minule... Akorát jsme Eli vzali opět do ložnice takže na PC téměř nic - přes den nestíhám a večer nechci rušit... :confounded:
Takže šťastné a veselé.... a nový rok ještě lepší než ten letošní (hádám to ještě chvíli lepší nebude)
16. pro 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak jsme byli včera na Výstavišti mrknout ny vystoupení Michala z Kouzelné školky a mohu jen doporučit.Skvěle jsme se bavili i my s manželem.Původně jsme chtěli jít ještě na Moravák,ale bylo tak hnusně,že jsme jeli domů.
Matýsek má už dva zuby (jeden dole a nahoře) a snaží se lozit.Moc mu to nejde,jak nemáme nikde koberec,tak se mu párkrát podaří pohnout kolínkama a pak se mu to rozjede.Ale vytáhne se už do kleku (tak si teda vydrží poměrně dlouho hrát) a snaží se posadit,ale to vždycky skončí tak,že spadne na záda,bouchne se do hlavy a brečí.
18. pro 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, pěkný předvánoční čas :slight_smile:

díky za přání. Míšu bolela do úterka hlava, jinak dobrý. Prý se jí nerozsvítilo :grinning:
Ve škole jim řádí nějaký bacil :frowning2: od pátku samozřejmě chodí, že ji bolí v krku, dnes začala kašlat. Teplotu ale nemá a mají poslední dva dny školy, besídku apod., takže jde. Já teď o víkendu rychle dopekla a doplnila cukroví a od odpoledne už taky cítím, škrábání v krku a na průduškách :frowning2: tak snad do Vánoc všichni nelehneme....
Ondra taky dává pod sebe kolínka, ale moc dlouho na nich zatím nevydrží. přetáčí se tam i zpět a couvá.
A začíná se vztekat večer, když má jít spát.......někdy usne hned po kojo,nechá se položit do postýlky, chíli povídá a v klídku usne, ale stejně se za 20 min. probere a spustí hodinový a delší hysterák. A je úplně jedno jestlin přijdu nebo nepřijdu, chovám nebo nechovám, nosím apod.. Chce prso. To se zklidní, už už usíná, spí....ale jak vstanu (už ústupek, že je u mě v posteli :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) tak spustí nanovo..... a pak jakoby naznal, že dnes večer už stačilo, přestane řvát, chvíli povídá a vytuhne..... no, moje psychika dostává zabrat.....vyděrač jeden..... jinak je přes ale zlatej :wink:
18. pro 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 :tak to je Ondrášek šikovnej.My jsme včera u kámošky na koberci udělali tři posuny.Nějak mu nejde zkoordinovat ruce a nohy.Ale na čtyřech se udrří krásně.I na třech.

@janulava:jani,dělala jsem to těsto na perníčky a nemusela jsem přidávat nic.Dělat je budeme až dneska,tak uvidím.Včera jsem udělala šneky s ořechama,ještě upeču 23. perník a kašlu na to.
20. pro 2011 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
tak my se hlásíme konečně v plném zdraví. Doufám, že na dlouho a že nám to nepřekazí neštovice :angry:

Výsledek včerejší poradny: Filda má 7 kilo :sweat_smile: a máme žádanku na rehabku. Protože se pořád neotáčí na záda :frowning2: Na kolínka taky moc nejde, i když to občas zkusí. Podle mě má slabý zádový svaly, protože má slabé ruce. Na nich se moc nevzpírá. Ale to je prý v pořádku, Dr. řkala, že by se mělo řešit to přetáčení. No, tak mám radost. Asi nás čeká cvičení. Tak jsem z toho včera byla mírně zdrblá...

Jinak my už perníčky nemáme, o víkendu je Kuba dojedl (a to je fakt jedl sám). No, jsem ráda, že mu chutnaly :slight_smile: Já už nic jiného nepekla. Všude kam přijdeme toho budou mraky a s mými kily navíc, to nechci mít doma po ruce. Co oči nevidí, to mě neláká :grinning: udělám už jen švestky s mandlí v čokoládě.

@llllucka Luci, i na třech, jo??? :grinning: To je dobrý, je šikovnej!

@sharon2 Filda taky umí pěkně vydírat. Teď začíná mít období, že dokud mě nevidí, tak je v klidu sám, hraje si, jakmile uvidí moje papuče, tak spustí a chce se chovat. noční kojení u nás pořád stejné, kojím 3x za noc. Ale aspoň, že hned usne a sám v postýlce. Jen nad ránem si ho beru k sobě, pak spí dýl. A to usíná přilepený na mě a drží mě za nos. Takže mě tak trochu dusí, jak mi ho zacpává. Ale jinak neusne :sweat_smile: Jinak je fakt strašně hodný. Občas jsme s manžou v šoku. V sobotu jsme byli na obědě v restauraci a on vydržel celou dobu koukat a hrát si v pololeže v kočárku, ještě si u toho spokojeně povídal. To Kuba jako mimčo zvládl tak deset minut, pak ječel a musel ven hopsat po nás....

Zítra jdeme na divadelní představení. Ehm, jsem zvědavá, jak to kluci vydrží.

Jo a psala jsem adminům ohledně těch fotek, tak prý je mažou na požádání a musí být nějaký důvod. Tak jsem požádala a jako důvod uvedla, že jsou osobní a ti kteří je vidět měli, už je viděli. Pro mě důvod dostačující, ale fotky tu pořád jsou, tak nevím a dost se mi to nelíbí. Myslím, že by to mělo být na uživatelích, aby fotky mohli přidávat i mazat podle jejich uvážení, jak je to i jinde... Ale co nadělám, že jo. :angry: Akorát už sem teda žádný dávat nebudu, jsem poučená...

Tak zatím se mějte famfárově!
21. pro 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, jsem se chtěla jenom zeptat, jestli jste se nakonec byli fotit u toho kolegy nebo ne?
21. pro 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky - opět na minutu - tak Kló za tu rýmičku vylezly dva zuby..... :unamused: Třeba už si konečně odpočnem....
Od zítřka má mm dovolenou takže budem všichni doma a uděláme se čas na vánoční pečení - perníky jsou v plánu na zítra. :slight_smile:
Včera se jedna malá co šla kolem našeho ptala co tam dělám - tak jsem jí odpovídala že vánoční výzdobu se smetákem.... zametu a je hotovo.. :wink: A dneska jsem ráno zjistila že mám po výzdobě..... napadl sníh a vyjeli sypači - tady se sype štěrk a písek aby auta serpentiny vyjely. No co vrásky si z toho nedělám...zdobit barák mi přijde ujetý když z venku vypadá že je neobyvatelnej...
21. pro 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek