• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahoj holky,
nevím, jak se sem dostanu, Maty byl u našich, měl tam být až do pátku, ale je nachcípanej, tak mi ho zítra mamka doveze, takže bude "veselo" ach jo!! :zipper_mouth: Do toho mm furt v práci, má službu i v sobotu, no vánoce u nás budou asi dost hektické, snad to nějak zvládnu! :astonished:
Nestíhám moc dočítat, tak se omlouvám.

Hlavně jsem vám všem chtěla popřát krásné Vánoce, pohodové a klidné, at si je užijete ve zdraví :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. pro 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani a zůstane mamka s tebou u vás nebo ho jen doveze?

@janulava:nebyla.necháváme to až po vánocích.Teď toho bylo hodně a nebyl čas.Manžel tradičně před vánoci v práci nestíhá,tak chodí domů pozdě a je rád,že je rád.
My jsme včera vyli na preventivce.Matýsek má 9kg a 74cm.Doktorka mě moc nepotěšila,protože slyšela jeho šelest.V lednu jdeme na kontrolu na kardio a tak nějak jsem doufala,že bude naše poslední.Vůbec se tam netěším,protože si nedovedu představit,jak jim tam bude bez hnutí půl hodiny ležet.A dobrá zpráva je,že se Matýsek včera sám posadil a vydržel sedět.Posazovat se zkouší už delší dobu,ale vždycky to skončilo padákem na záda.Dneska mi Adámek říkal,že už je Matýsek velkej,tak s ním může chodit do školky.Prý už sedí a jí rohlík,tak může:slight_smile:
22. pro 2011 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky můžu se k vám přidat.Jinak přeji krásné Vánoce.
22. pro 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
s Radečkem na rukách jsem dočetla, ted jsem ho chvíli odložila, tak než začne hodně řvát, tak píšu.

stran neštovic - taky jsem je neměla a dost mě to děsí - tedy se po kojení taky asi nechám očkovat. Dospělí mají prý vždy takový průběh, že musí na kapačky do nemocnice :frowning2: Tomu bych se ráda vyhla :stuck_out_tongue_closed_eyes: a taky doufám, že je Maty domů "donese" až někdy později, až bude R.větší :wink: Ted se jim ve školce taky vyskytly a to u holčičky, se kterou M.dost kamarádí, ale naštěstí ten týden ve školce nebyl, tak nás to minulo. Zatím :zipper_mouth:

Jani, moc děkuju za ten recept na čaj, mrknu na to, až bude víc klid :wink:
Filda má "jen" 7 kg? Neuklepla ses? Já jen, že my máme v necelém půl roce (byli jsme na ko už min.týden) přes 7 kg :sweat_smile: S tou rehabkou to bude určo v poho, chvíli budete cvičit a pomůže to - my s Maty cvičili Vojtovku přes rok :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, snad bude Matýsek v pořádku, s tím šelestem, moc na vás myslím!!! a je moc šikovnej, co už všechno umí!!!
Radeček se přetočí do levé strany ze zad na bříško. Z bříška se překulí na obě strany, ale asi je to spíš překulení než přetočení - nevím, jestli je to správně, jak to dělá. NOžičky zatím nepodsunuje, jen trochu začíná, takže to možná brzo bude - uvidíme, nikam nespěcháme :sunglasses: ale z toho houpacího křesílka mi asi už brzo "vyskočí", nemá to popruhy přes ramínka a on se v tom dost kroutí :confused:

jo, Matyho mamka dovezla a odjela, bude doma na svátky s tatkem, ten by přes noc nikam nejel a mají to sem daleko. Maty kašle a soplí, ale teploty nemá, tak snad bude v pořádku. :pensive: a zítra než bychom dojeli do Šumperka, tak by bylo dost pozdě, navíc M.dnes dojede ve 23h a zítra už tam za před šestou musí být, takže se moc nevyspí a ještě aby po práci (končej ve 4) někam řídil, to by bylo možná i nebezpečné. A tím, že je Maty marod, tak nepojedem nikam a budem na svátky doma, holt bez babiček a dědů, ale to se zvládne :wink:

tak a už nevím, na co jsem chtěla reagovat a R.se začíná rozčilovat, tak at mi nevzbudí Matyho.
loučím se a užijte si ten zítřek moc a moc!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. pro 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jdu jen popřát šťastně a veselé a vše nejlepší do Nového roku! :slight_smile: Ať se vám všem ten dnešní den vydaří a líbí. Užijte si to!
24. pro 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tady to teda pěkně zamrzlo přes ty svátky - pěknej novej rok... ať je samý hezký překvapení.:slight_smile:
30. pro 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak u nás překvapivě byly vánoce v pohodě, Maty měl radost z dárečků, dostal autodráhu, tak s ním musíme pořád jezdit :grinning: svátky byl manža doma, tak byl klídek a i mezi svátky, když už byl v práci a já s klukama doma, tak to bylo celkem v pohodě, tak jsem ráda, že jsme to zvládli bez úhony :dizzy_face: asi to bude tím, že jsem nic moc neočekávala :wink:

tak krásný nový rok všem tady :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. led 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme krásný rok 2012 plný zdravíčka a pohody:slight_smile:
U nás byly vánoce super.Adámek rozbaloval dárečky všem a my si to užívali.Matýsek nám nadělil svůj dáreček už 23,kdy se poprvé sám postavil o stůl a teď nedělá nic jinýho než se staví o všechno možné.Díky tomu mi příjde,že dost fláká lození.V podstatě lozí jen na krátké vzdálenosti,jinak se plazí.Už umí sám sedět,tak v tomhle je to trochu snažší,ale musím ho pořád hlídat,protože se když je unavenej,tak není tolik stabilní a padá (ze stoje si už umí sám sednout).
4. led 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hezké Vánoce jsem Vám popřát nestihla, tak aspoň hezký tenhle nový rok, málo marodění a ať nám ty děti dělají samou radost :slight_smile:

U nás byl předvánoční čas dost hektický. Manžel v Praze, já neřidič, děti postupně lehaly (nejdřív Míša, pak Juli, nakonec Ondra), takže nedokoupené dárky, o jídle ani nemluvím, došly i běžné zásoby, kupovala jsem jen to nejnutnější naproti v obchodě (samo vysokohorská přirážka).....no zvládli jsme to všechno dořešit v pátek večer, ale byla jsem totáně KO. Obchodňák narvaný lidma, ale jídlo skoro žádné, vše vykoupené, jako by mělo být zavřeno minimálně měsíc.....
Juli se ke kašli a rýmě přidal 25. prosince zánět spojivek. Oko jí během hodiny nateklo tak, že nebylo ani vidět. Naštěstí jsem měla doma z podzimu neotevřené balení kapek, tak jsme nemuseli na pohotovost. A mě se ucpaly dutiny 26. Takže celý zbytek týdne mě bolela hlava, soplila jsem jak malé děcko, no děs.
A náš zlatý Ondrášek se rozhodl, že nám konec roku taky zpříjemní, Jeho večerní křik se zhoršoval až se protáhl do noci a rána. Začal v 7 večer, po 2 hod. si dal 20 min. spánek a takhle pak pokračoval dál do 5 do rána. pak celé dopoledne prospal. Když jsem ho chtěla chovat, přitulit, tak se se mnou normálně rval, kousal mě, štípal....chtěl jen abych si s ním lehla do postela a dala mu prso. Jak jsem mu ho vzala nebo naznačila vstávání, byl okamžitě vzhůru a ječel nanovo. Vzhledem k tomu, že nemůžu od půl 7 večer trávit svůj čas v posteli a moje záda navíc dost protestují proti spaní s děckem na prsu /navíc nemocná, nemohla jsem dýchat/, tak měl smůlu. 28. jsem se zatla, nakojila v 7 večera pak až ve 2 ráno. To byla noc!! Obdivovala jsem jeho výdrž. Druhá noc to samé, řval v kuse od 7 do 10 a od půl 11 do 2. Ale pak už se nevzbudil. Další večer si to zkrátil a na Silvesta, když všude bouchaly petardy milej zlatej lehl,chvíli povídal a pak spal až do 4, po kojo vzorně usl a spal do 9. Ťukám na všechno kolem, od té doby zase spí mnohem líp. Já fakt neumím spát s děckem nalepeným na sobě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, tak to je fajn, že jste měli tak krásné vánoce. a Maty je teda megašikula! S tím lezením je to škoda, je to prý nejlepší, aby lozily děti co nejdýl, ale co naděláš, zakázat stoupat mu prostě nemůžeš :sweat_smile: Tak at se to u vás obejde bez úrazů :wink:

@sharon2 Šári, no co dodat, prostě u vás stále stejně - nadoraz :zipper_mouth:
a ta výdrž se ti dobře vyplatila, snad to Ondráškovi vydrží a bude vzorně spát :wink:
opatrujte se, marodi :dizzy_face:
4. led 2012 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka tak to gratulace - to už předběhl Kló - ta se ještě nepostavila... :grinning:
@sharon2 tak to ty vánoce u nás vypadali v bledě modrém to samé - všichni marodi... ale už je líp... doufám že u vás taky.... akorát teda nemám tu výdrž co ty a tak Kló spí tak nějak všelijak .... :unamused:
4. led 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,já bych moc negratulovala.Nadšená z toho nejsem.Byla bych radši,kdyby začal pořádně lézt.V úterý jdu s Ádou na 3 letou prohlídku,tak se zeptám,jestli se s tím dá něco dělat.On už si totiž obejde stůl,tak mám strach,aby to lezení opravdu nepřeskočil (prý to není dobré ani na centrální nervovou soustavu).

@sharon2:nebylas před vánocema u zubaře.Já jen,že manžela už týden před vánocema bolely dutiny,tak si vánoce trochu odtrpěl a teď leží se zánětem dutin doma.
Gratuluju ke spaní a snad mu to vydrží.
5. led 2012 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Super, že je zase co číst :slight_smile: . Koukám, že se máte všichni jdobře, až na marody. U nás Vánoce taky dobrý, užili jsme si to, celkem v klidu. A hlavně jsme konečně zdraví, snad to vydrží...

Gratuluju Matymu od Lucky k postavení. Je teda šikovnej! Filda ani nejde na kolena, ale víme proč, má ochablé svaly, je to lenoch. Dnes jsme byli na RHB a máme dva cviky na posílení svalů na rukách, páč se na nich odmítá zvedat a tím pádem ani nepodsouvá kolínka a nepřetáčí se na záda. Máme super fyzioterapeutku, akorát mám strach, že to nedělám dobře, v ordinaci Filouš ječel, doma se tomu směje :sweat_smile: . Uvidíme, další máme za 14 dní...
Sharon, Tobě gratuluju ke klidnějším nocem, držím pěsti, ať to vydrží! A obdivuju sílu, kterou jsi měla a vydržela ten několikadenní jekot. U nás by se to taky šiklo, Filda začíná prudit co dvě hodiny a samo nechce nic jiného než prso. A vzhledem k jeho věku už mě to dost nebaví. Ale nějak nemám na to, ho nechat vyřvat :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Navíc mě ještě znervózňuje manžel s řečma, co jsem za matku, když ho takhle nechám trpět a brečet, takže nakonec vyměknu a to prso dám. Vydržím do konce ledna a po návratu z hor u nás asi taky nastane pořádné rodeo. Protože dýl jak do roka kojit opravdu nechci (ano v tomhle jsem nechutný sobec :sweat_smile: ) a je načase začít pomalu odstavovat. Přes den už nekojím vůbec (jen ráno a pak až před spaním) a je to fajn. Potřebuju se dát fyzicky dohromady já a mám pocit, že prostě s tím kojením to nejde... A mám pocit, že si ty vynechané denní kojení Filip nahání v noci :rolling_eyes:
Jinak kluci dobrý. začínají si spolu hrát a blbnout. Když jsou spolu v pokojíku, nahlas se oba řehtají. Kuba dělá Fildovi pitominy a pak se spolu smějou. Je to hezký a těší mě to :slight_smile:

To počasí je děs, co? Asi vytáhnu pláštěnku a kombinézu schovám hluboko do skříně...
5. led 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka
@janulava holky, co dáváte menším klukům přes den jíst? Můžete mi sem, prosím, napsat nějaký váš režim? díky moc :wink:
jinak Luci, jedině mít Matýska někde daleko od opory, aby se nemohl postavit a nebo aby aspon k ní měl daleko a dolezl k ní. My jak jsme s Matym cvičili, tak mi taky pořád říkali, jak je lezení důležité :pensive:

Jani, fajn, že je u vás klid :wink: a ty noce, no R.se taky budí na kojení, říkám si, že je to tím, že je větší a má větší potřebu. Přes den mu dáváš něco pít z hrnečku nebo tak? To je dobrý, tvůj manžel, ten můj naopak říká, že je R.rozmazlenej a že ho mám nechat vyřvat, ale to jde spíš o den, kdy chce být furt se mnou, v noci ted usíná kolem 23.h, pak se vzbudí mezi 2-3 a pak mezi 5-6, někdy vydrží i dýl, ale ty dvě buzení se jen napije, já ani nerozsvěcím, ani nepřebaluju, mám jen "pohotovostní světlo" a on hned zas usne, tak doufám, že aspon tak to vydrží a "nezhorší" se to :zipper_mouth: Jinak vám přeju pevné nervy, až budete Fildu nechávat vyřvat, ale věřím, že to zabere, jak u Šárky :wink:
s kojením jsem na tom podobně, jsem dost unavená, ted si vyloženě užívám, že je Maty u babičky a já prospím dopoledne, nejsem schopná vstát ráno a i tak jsem furt unavená, hrůza! Nevím, jak zvládnu zas vstávat ráno a vodit M.do školky :zipper_mouth:
5. led 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,já už mám ten režim s kojením volnější.Už dávám vlastně 4 jídla.Jogurt,oběd,ovoce a kaši.kojím podle potřeby,ale nejvíc toho vypije ráno a v noci.Přes den mám pocit,že už kojit moc nechce.Radši křupky nebo rohlík (to by mohl jíst pořád).
Jani,já ho nedávám rovnou ke stolu nebo tak,ale pokud je to dál,tak se doplazí.Leze tak na 2 kroky.Ale kamarádka mi říkala,že její syn si taky brzo stoupnul a pak začal víc lozit,tak budu doufat.U nás je přes den veselo.Adámek se pořád ptá,jestli už Matýsek chodí (asi si myslí,že pak si s ním bude víc hrát).Od té doby,co Maty sedí,tak je koupeme spolu.Jinak ho taky dost šikanuje.Když Maty stojí u stolu,tak ho Adam schválně shazuje,takže ze začátku to bylo hlavou zepředu o stůl a ze zadu o zem.Chvilkama jsem myslela,že ho zabiju.Teď už jdem Maty víc do sedu,tak je to lepší.Nebo ho vysadil na konferenční stolek .... prostě vymýšlí blbosti.Včera se mi zase Maty zavřel v komoře.Vlezl tam a začal tam vytahovat věci,který házel ke dveřím,až se zavřely.Nakonec na něj popadala i košťata,takže se začal vztekat.
6. led 2012 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky porodni asistentka mi poradila pri prenaseni pupalku dvouletou mate s tim zkusenost??dekuji za odpoved
6. led 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani u nás to má Filda takhle: kolem 9 ráno kojím jako k snídani, mezi 10,30-11,00 má jogurt, 12,30-13,00 oběd, kolem 15,30 ovoce, kolem 17,30 trochu kaše (jí fakt max 100ml) a po 19,00 ho kojím na noc. Vydrží do cca půlnoci, pak kolem 2 a v pět. Tohle je ten lepší noční scénář :grinning: Ten horší je od půlnoci buzení co 90 minut až do pěti do rána :angry: . Po každém jídle dostává vodu z hrnku, nabízím ji i přes den. Aby si zvykl a je fakt, že narozdíl od Kuby od těch 7 měsíců hezky pije. Když se zadaří, dá si přes den i 100m. Kuba ten nepil ptakticky vůbec, jen po locích. Fakt se divím, že nebyl dehydrovaný. Očividně mu to ale stačilo, přežil a pije málo dodnes :sweat_smile:
Taky jsem teď šíleně unavená. Ráno se odcházím dospat ke Kubovi do postele a kluky má manža v obýváku. Budí mě, jak vychází do práce. Jsem fakt ráda, že mi tohle dopřeje. Jinak bych asi ryla hubou v zemi, fakt, že jo.
A mě už fakt hrabe, ráno jsem nás vypravovala a až po chvíli, kdy jsem se naštvala, proč Kuba nespolupracuje při oblíkání, jsem si uvědomila, že ty Kubovy rifle navlíkám Filipovi :rolling_eyes: ten chudák čubrněl, do čeho mu cpu nohy :grinning:

@llllucka Tý jo Luci. To je Adámek teda tvrdej :unamused: Chudák Matýsek.Myslíš, že fakt takhle žárlí? Kubu naštěstí období zalehávání přešlo. Teď si spolu/teda vedle sebe vyhrají. Kuba vždycky přijde, ať mu dám Filouše do pokojíku. Ukazuje mu v knížkách a nosí mu hračky. A Filda fakt spolupracuje. Jediný co Kubík nesnese, když Filda brečí (teda spíš ječí), tak si začne zacpávat uši a začne pištět. Čehož se lekne Filouš a ječí víc. Pak je to tu jak v blázinci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo holky a Filoušek je pořád bezzubka :slight_smile:

@elizabeth00 Ahoj, zkušenost nemám, já nikdy nepřenášela. Naštěstí. Ale tak říká se, že na vyhánění pomáhají vana, dlouhé procházky, kořeněné jídla, alkohol a sex :grinning: . V podstatě to, co se nemělo, aby se neporodilo předčasně :sweat_smile:
6. led 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:jani,on si podle mě tak s ním hraje.Prostě v tom vidí zábavu.On si s ním hraje rád,čte mu,nosí mu hračky,dělá na něj baf a tak.Jen mu vadí,když mu Maty bere hračky,se kterýma si hraje.
Ty ji,koukám,že to máte pěkně rozvržené.U nás s ejídlo odvíjí od toho,jak vstane a spí přes den,takže bych časy asi dohromady nedala.
6. led 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka A jo, zábava pro tvrdé chlapy :sweat_smile: Asi ze školky, co? Chodíte ještě?
Jojo, on je Filda totiž režimovej, Kuba byl úplně stejnej. Spávat chodí právě taky pravidelně, takže teď těch 14 dní, nám to jídlo fakt vychází takto. Spí 2x denně zhruba dvě hodiny. Když spí kratší dobu, spí 3x denně. Prostě si tam hodí jeden spánek ještě vpodvečer. Ale většinou vydrží od těch 3 do sedmi do večera vzhůru, pak i líp spí v noci, se mi zdá.

Jo a Kuba odmítá jíst sám. A to jeho krmení mě fakt nebaví. Jenže je schopnej sedět i půl hodiny u nedotčeného talíře a čekat, než ho nakrmím. Na což teda vzhledem k druhému dítěti nemám čas, ani nervy. A to krmení mě taky zdržuje. Snad ho to za chvíli pustí. Přitom to normálně umí :angry:
6. led 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, jsem se chtěla zeptat ohledně cvičení. Ty jsi s Matym taky cvičila Vojtovku? Jak jsi byla schopná si zapamatovat ty cviky? Já odcházela s pocitem, že vím a mám jasno. Nicnémě doma jsem zjistila, že si pamatuju asi jenom tak tři a to nevím, jestli dobře :confused: Doufám, že nedostanu zprda na příští rehabce. :confounded: Cvičila jsi vždycky všechno, co ti ukázali?
6. led 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka ty jo, Luci, vy máte taky veselo a to si Ada takto dovolí na Matýska? :fearful: ASi moc nepomáhá říct, že to nesmí, že? To se mám asi na co těšit, že :astonished: a v noci ted máte kolik kojení, myslíš, že se to se zavedením příkrmů "zhoršilo", jako že se víc budí na kojo? a pije ti něco Maty přes den a z čeho?

@elizabeth00 ahoj, taky jsem nepřenášela, ale kamoškám pomohla plechovka ananasu, nejlíp se skořicí :wink: tak hodně štěstí :dizzy_face:

@janulava Jani a to v těch pět jako vstáváte??? :confused: teda samo ty se jdeš dospat, když si manža vezme kluky, ale oni jsou oba vzhůru??? ty jo!! to by mě asi zabilo :zipper_mouth: a od pěti do devíti nemá Filda nic, ani kojo? a jaký hrníček máte, z čeho ti pije? díky moc - jsem zvědavá :sweat_smile:
my jsme taky stále bezzubka, Maty měl první zub až v 11.m -tak jsem zvědavá, jestli to bude mít R.taky tak :wink:
Tu vojtovku jsme cvičili od porodky, tak nám ty cviky přibývaly postupně, tak se to i dalo. Občas se taky stalo, že jsem si něco nepamatovala, tak jsem to necvičila a na příští ko se na to zeptala - záleží jak často máte kontroly, my chodili docela často, ten první rok určitě :pensive: snažila jsem se cvičit poctivě, i když na 100% ne, to jsem nezvládala. Ale kamoška cvičila cca ve 3-4 měsících s malým fakt poctivě 4x denně (a to měla dvojčata) a za měsíc měl malej po problému :wink: a ještě pak byl napřed :sweat_smile:
7. led 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jani,já bych to nehrotila.Adam taky říká,že není velkej kluk a hraje si na miminko.A já to hraju s ním,Občas je to dost náročný,ale nechci,aby se cítil odstčenej,že jeden může a druhej ne.Pro mě třeba pomoc,když ráno Áda vstane.To se můžu v klidu nasnídat,protože Matýska zabaví.Jen musím hlídat.

@jana.sun:mě Maty spával celou noc a trvalo to do 5. měsíce.Pak mu asi začaly růst zuby a budí se 1-2x za noc.Jak nedám na spaní kaši,tak se to zhorší (on kaše miluje).Přes den mi pije jen ze lžičky,za lahvičky ne,s tou si hraje a kolikrát nechce ani tu lžičku.Takže se snažím nabízet na pití prso.
Mě příkrmy pomohly přes den,to už mu prostě mlíko nestačilo a byl schopen pít každou hodinu.
My už máme 5 zubů a podle mě se mu klube další,protože zase hůř spí a je i přes den protivnější.Poslední dobou vůbec hůř přes den spí.
Adámkovi vysvětluju,že to nesmí,ale fakt se musí hlídat.Krásně si hrajou a najednou ho začne shazovat.Jednou to udělal a to viděl,že se na něj koukám a ještě se na mě usmál (to bylo ze začátku).Matýsek se tenkrát opravdu hodně uhodil a dlouho brečel.Tehdy jsem na sekundu cítila,že člověk může dítě i nenávidět (bylo to tím úšklebkem,co měl).Pak jsem za ním šla do pokojíku a snažila jsem se mu to vysvětlit na tom,jak Matýsek dlouho pláče a že přece nechce,aby plakal a on mi řekl,že chce,tak to jsem se naštvala a řekla mu,že může přijít,až si uvědomí,že takhle ne.Pak přišel a omluvil se.Ale vůbec nevím,co to v něm vždycky hrkne,že udělá takovou blbost.
7. led 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, to máme podobné s těma klukama, Maty se občas taky na R.tak hnusně podívá, že si říkám, že mu něco udělá a z toho si s ním hraje a zpívá mu - asi se to v těch starších dětech dost bije - ta láska a žárlivost :astonished: holt musíme hlídat a hlídat!! Kamarádka tady na diskuzi zas přistihla syna (podobný věk obou dětí jako my), jak chce malou vzít do náručí a jak kamošku uviděl, tak ji pustil - no malá se uhodila do hlavičky, naštěstí to bylo blízko k zemi :pensive:
Radeček to samé - do pátého měsíce spal celou noc - šel sice spát až po půlnoci, ale spal až do sedmi. Ted teda má jedno buzení, doufám, že jich nebude víc :astonished: Zubama to u nás není, asi to bude fakt hlad :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, neeee, chraň bůh! V pět si beru Fildu k sobě do postele a spí tak do půl 7/7.Jenže Kuba teď zas vstává brzo, takže nám v šest vlítne do ložnice a Fildu zbytečně budil. Takže teď jak vstane Kuba, vstává manža a jdou do obýváku a já s Fildou spíme v ložnici. Kolem té sedmé donesu Fildu do obýváku a ještě zalehávám a vstanu jak manžel odchází. Takže se kojí v těch pět, pak v sedm a v devět ráno a pak už má celý den příkrmy. Právě se kojí dost často, to mlíko už ho fakt nezasytí. Jsem za příkrmy vděčná, jinak by mě snědl :grinning: . Filda pije vodu z Avent hrnku a fakt pije dobře. Tak jsem ráda. Já mu do něj dělala ze začátku večer hodně tekutou kaši, aby ho to nalákalo a naučil se z toho pít, páč po kaši šel, na vodu ze začátku prděl :sweat_smile: jak to pochopil, dávám řídkou kaši klasicky lžičkou a teď sosá vodu.
Jinak co si pamatuju, taky cvičíme poctivě, fakt tak 5x denně, při přebalování, máme to teď už jako hru. Akorát mám výčitky, že si nepamatuju všechno, abych něco nezanedbala. Ale tak snad ne. Hodně kámošek mě třeba říkalo, že by tam kvůli přetáčení ani nešlo. Tak si říkám, že i tak mu to pomůže.

Jo a k tomu žárlení a tak. Jak jsem psala, měl Kubík období, kdy Fildu zalehával a dělal mu naschvály. A mám pocit, že to přešlo v době, kdy jsem si k němu před usnutím přilehla do postele, a tak deset minut jsem tam byla jenom s ním, tulili jsme se a povídali si, co se dělo přes den a co budeme dělat druhý den. Je to taková opravdu naše chvilka na závěr dne. A žárlení fakt přestalo. Nevím jestli to může být tím, ale určitě to tomu pomohlo. Jinak se taky snažím neupřednostňovat ani jednoho. Jednou čeká Filda, než se nají Kuba, jindy naopak, to samé s oblíkáním. Taky jsem Kubu párkrát nechala v pokoji, dokud se F. neomluvil. A on to fakt nemá rád, takže to zabralo a teď když mu náhodou něco udělá, tak už přijde, pofouká a pohladí ho sám :slight_smile:
7. led 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nestíhám :slight_smile:

spaní nám vydrželo asi 5 dní :-/ já těsně před Silvestrem začala mít nějaké problémy s trávením - dva dny mi bylo špatně, pak jsem měla asi týden hrozné křeče ve střevech. Myslela jsem, že to bylo tím,že jsem přes Vánoce přece víc plácala páté přes deváté a větší množství jídla než jsem zvyklá. No, jenže teď už týden Ondra kadí tak 5-6krát denně, kolikrát co mu dám na jídlo vykadí po 3 hodinách. A začalo mu to taky tím, že ho 2 dny bolelo břicho (to se nám zase zkazilo to spaní). Tak nevím, jestli jsem já měla nějakého bacila a chytil to on...... Je to nezvyk, dřív kadil jednou za 2- 3 dny, teď fakt 6krát denně! Krom toho, že je co chvíli opruzený, tak nám pěkně narostla spotřeba plín ....Ještě si říkám, že by to mohly být zuby. 2 mu narozstly v těch 5ti měsících a od té doby nic. V pátek jdeme na preventivku, tak se zeptám dr.

Jo a ještě mám problém s jídlem. Ondra jí s vyplazeným jazykem!! Jak vytáhnu lžičku, vyplázne jazyk (jako když ho dává při kojení pod bradavku, jenže víc). Je jak ještěrka. Nechápu, jak tak může polykat. Samozřejmě není schopný jíst nic nepomixovaného. To se začne dávit. I kaše ze zdravé výživy, která je hrubší než ty hami, sunarka apod. ho hrozně natahuje. Když jsem mu dala dětskou sušenku - naivně jsem si říkala, že to sladké ho naláká, aby to zkoušel nějak zpracovat, tak se nám málem udusil.
Setkali jste se s tím někde? Já to u žádného děcka neviděla. Přece mu nebudu mixovat jídlo do 3 let :grinning:
10. led 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, kolem Vánoc bylo v mém okolí hodně střevních chřipek. Třeba jsi ty měla takovou lehčí formu a Ondra to taky chytil. JInak to každého teda semlelo na dva tři dny a bylo po všem. Ale k zubům by to být mohlo, Kuba vždycky kadil víc a navíc tu stolici míval hodně agresivní v té době zubů a taky býval opruzený. U Fildy nevím, ten je stále bezzubý a kadí stále 1-2xdenně.
Jinak já mívala několik dní v týdnu křeče v břiše a střevní potíže, než jsem měla ovulaci. A nebyly to klasické menstr. bolesti. Normálně mě bylo zle od žaludku, křeče, nestíhala jsem na záchod. Až časem jsem vypozorovala, že se mi tak fakt hlásí ovulace :confused:
A s tím jídlem jsem se teda nesetkala. Teda s tím vyplazeným jazykem u jídla. Možná bych se zeptala doktorky. Třeba mu něco vadí. To dělá od začátku, co přikrmujete? Jak dlouho vlastně jí příkrmy? Třeba se to teprv naučí.... Filda jí krásně, dostává i hrubší konzistenci a v pohodě, nedáví se. Z tvrdších jen kukuřičné křupky, jak je bezzubý, nevím, jestli by si rohlík nebo sušenku nějak zpracoval...
10. led 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:šári,pokud ho bolelo bříško,tak je to nejpíš nějaká ta střevní chřipka.Kdyby ho nebolelo,tak to klidně můžou být zuby.Mě Matýsek taky vždycky kadí víc a navíc je ta stolice agresivnější,tak je hnedka zapruzenej.
Ohledně toho jídla,možná ještě neumí správně jíst.O mixování bych neměla starost,stejně mixovat musíš,na hrudky je ještě malej.Ale zeptej se dokltorky,určitě ti poradí.

@janulava:rohlík může i jako bezzubej.Děcka mají ty dásně dost vyvinutí,takže to zpracuje dásní.

My jsme dneska byli s Adámkem na čištění uší a 3 leté prohlídce.Doktor na ušním mě moc nepotěšil.Byli jsme u manžela v práci a minule mu to v Bílým domě čistila Dr. výplachem a tady vzal dlouhou kovovou špejli a tahal to tím.Myslela jsem,že mě omyjou.Kdyby se Adam trochu pohnul,tak je bez bubínku.On je teda naštěstí zvyklej a uši si nechává rád čistit,ale dost jsem se divila,že si to ten doktor lajznul,když výplachem se prý čistí uši i u dospělých lidí.Takže jdeme příště zase do Bílýho domu.A na preventivce mě taky nepotěšila.Má sklon k plochým nohám a navíc vůbec nespolupracoval (samozřejmě neřekla žádnou barvu a při kontrole sluchu taky nic).Barvy vím,že umí,takže to je v pohodě,ale uši jsme pak zkoušeli doma a nedopadlo to dobře.Na poprvé to nikdy neslyšel,až napodruhé,kdy jsem zvýšila hlas.Ještě budeme zkoušet,ale moc dobrej pocit z toho nemám.Ale předkožka mu už jde úplně stáhnout,takže alespoň nějaká dobrá zpráva.
Matýskovi zase nemůžu sehnat zateplený capáčky na ven.Dneska jsem konečně jedny koupila a ony jsou mu malý,takže je musím vrátit a poohlídnout se jinde (už moc nevím,kde).Dr. mi říkala,že nevadí,že víc stojí než leze,prý má na lezení ještě čas a ani z hlediska neurologie prý neva,když to přeskočil.
10. led 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak nestíhám..... Kló mi přestala totálně cokoli jíst, takže jsme na plném kojení.....
Eli je doma s nachlazením....
Snad jediná novinka že jsem Kló vzala do bazénu. Skočilo to pořádným ječákem kvůli teplotě vody. nesnáší cestování autem tak jsem ji nechtěla trápit ježděním do Brna a ty bazény tadu kolem maj holt vodu studenější než co bylo ve filii. Na druhou stranu už je skoro roční, takže by snad mohla studenější snést... Začali jsme otužovat a uvidíme jestli to vyjde.
@llllucka Doktor má dobrý nervy nejspíš když si tak troufne.. :unamused:
10. led 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, díky moc za všechny odpovědi :wink: hrneček máte s tím měkkým pítkem nebo už s tím tvrdým? My ten s měkkým máme zatím nerozbalený, tak že bych ho případně nechala jako dárek někomu a přeskočila rovnou na tvrdé? :sweat_smile: (to mám po Matym, který ho teda mmch odmítal), ale na to je asi R.ještě malej, že :zipper_mouth:
jinak to vaše spaní je docela detektivka :grinning: ale je fajn, že manža ráno s Kubou vstane :wink: :wink: to jsi dobrá s tím cvičením, určo se Filda brzo zlepší a bude tím ještě napřed, když cvičíte tak poctivě :wink: Určitě Kubovi pomohlo, že tu dobu před spaní jsi jen s ním - někde jsem i četla, že toto pomáhá, věnovat se výdradně jen tomu staršímu určitou část dne - nejlíp před tím spaním :slight_smile:

my dnes měli "divadlo" ve školce, do naší třídy chodí i děti od mé gynekoložky, tak jak se občas v šatně potkáme, tak trochu pokecáme - a Maty se "předváděl", ptže R.nespal, tak jsem ho měla ven z kočárku a Maty ho táááák šíleně mazlil a pusinkoval před tou doktorkou - no kdyby na něj byl takhle hodnej i doma :sweat_smile: Ael bylo to krásný :dizzy_face:

@sharon2 Šári, tak to jste si prodělali pěknou virozu, snad už je to za váma :pensive: škoda, že vám to rozhodilo to spaní,ale třeba se to vrátí :wink:
Já za mám opačný "problém". R.kakal hodně a ted s příkrmama kadí jednou za dva dny a docela málo - teda na můj vkus, tak jsem z toho taková nesvá. Ale bolení nemá, tak je to asi v pořádku :astonished:
Já teda Radečkovi vše mixuju nahladko, zatím nic hrubšího nesní, ale přijde mi, že je brzo. Nemá zatím zuby, což teda možná není tím, ale myslím, že na ty kousky jsou ještě naši kluci malí :wink: to přijde :wink: Koukám, že budu muset mixovat i kaši nakonec, ne? S tím jazykem to neznám, ale určo ho to přejde, jak si víc zvykne na lžičku - no uidíš, co ti řekne doktorka - pak nám dej vědět :wink:

@llllucka Luci, myslíš, jako že Adámek hůř slyší? Proto chodíte i na ty výplachy? To jsem nějak nepostřehla, jestli jsi to tu už psala. Ale nedělej si nic z toho, že nic neřekl, ty děti jsou tam "zaseklé" všechny - a dr.jsou na to zvyklí :wink:
s capáčkama nepomůžu - my máme, ale jsou poděděný, jedny jsme dostali - ty jsou myslím G-mini a na jedněch nemůžu najít značku :frowning2:

@lanka Dani, tak jsi na tom s Kló stejně jak byla Eli, co? Ta taky bojkotovala jídlo, co si pamatuju, ne? Tak hodně zdaru, at se to zlepší a taky, at si zvykne na tu vodu :wink:
11. led 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ještě mám jeden dotaz - v jaké vodě vaříte dětem příkrmy - používáte kojeneckou???
11. led 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek