• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@llllucka pisneš mii teda do ip ten jiný kontakt včera jsem zkoušela dr. na masaryčce ale nebere nové pacienty :frowning2:
7. únor 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane:máš to v IP.Já začala krmit lžičkou hned,jak jsme dávali příkrmy.Dřív to nemělo smysl,protože synové byli plně kojeni 6 měsíců.
7. únor 2012 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka ja sem to asi špatně napsala kdy se sami děti zkoušely krmit lžičkou, náš tygr jen otvírá pusu mámo honem honem ,ale že by se natahoval po lžičce to ne :slight_smile:
7. únor 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane:a kolik mu je?
7. únor 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka 11měsíců
7. únor 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nevím, jestli se chodí ke stejnému, ale myslím, že jo. Syn tam byl jen jednou, na 3leté prohlídce. Jinak mu preventivně na zuby kouká děda. Na dveřích je napsáno jen jedno nebo dvě jména, takže podle mě, tam mají stálou ordinaci nebo mají svoje ordinační hodiny. A já si teda stěžovat na nic nemůžu, syn byl ve věku, kdy se doktorů bál a zubařka byla milá, na něj příjemná. Povozila ho na křesle, ukázala mu nástroje a mohla jsem ho mít na klíně. Takže to nakonec bylo bez řevu. A nevím, jaký má osobní zkušenosti se Sv. Annou Lucka. Ale my tam chodíme všichni, celá moje blízká rodina, dohazujeme tam i kolegy z práce, svoje kamarády a nikdo si nikdy na péči o chrup nestěžoval. Naopak naši jsou velice spokojení. A to dojíždí až z Mikulova, i když tam zubaři samozřejmě jsou...Já a moje ségra jako jediné chodíme přímo ke tchánovi, zbytek vždycky k někomu jinému, ale taky bez problémů.
7. únor 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane Jo, tak s tím krmením moc neporadím. Kuba kolem 15 měsíců jedl dětskou plastovou vidličkou. Napichoval si ovoce. Lžičkou se naučil pořádně až kolem 2,5 let. Ale abych to uvedla na pravou míru, nejí sám doteď. Po vzoru mladšího bráchy se nechá krmit :stuck_out_tongue_closed_eyes:. I když to umí, tak to prostě nedělá. Dokonce si nechává pomoct i ve školičce. Je to ostuda, ale zatím na něj nic nezabírá....Nad netknutým jídlem sedí klidně i 30 minut, i když je hladovej jak vlk.
7. únor 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane:Já si to moc nepamatuju.Vím,že jsme s tím neměli problém.Adam se sám normálně nají.Používá nůž i vidličku,ale jsem radši,když jí jen vidličkou nebo lžící.Zkoušej mu ji dávat a uvidiš.Ze začátku to bude stejně o tom,že budeš krmit ty.Já myslím,že si dítě tak nějak samo řekne,že už chce jíst samo.
7. únor 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám se marodí všude.
Děkujem za gratulace - opět jak jinak nestíhám. Eli mě minulý týden denně po obědě lehala se čtyřicítkama. Přitom dopoledne jí nic nebylo. V krvi a moči se nic nenašlo.... Sice smrká a kašle ale co to je zas za nemoc.... :unamused:
Klaudy nejspíš lezou zuby - páč co není tekuté to nejí plive i když ji propašuju do pusy rozvařenou bramboru v polívce a pod....
S kojením to máme přesně opačně než Sharon - to je fakt..... teda janulava - tu už takhle funguješ že poznáš i přicházející ms? Tak daleko jsem se ještě nedostala.... moje tělo se asi nechce nechat ohrozit dalším těhotenstvím, takže v tomhle ohledu nefunguju.
Ad zubař - můj taky děti nebere. Takže chodíme v Komárově (což teda není střed města, ale je to čistě dětská zubařka) posoudit ji nejsem schopna protože krom prohlídky jsme nikdy nic nepotřebovali.
Se lžičkou klid - Kló se taky nechá krmit. lžíce ji nezajímá ať je plná nebo prázdná. Jak to bude netuším, protože starší jídlo bojkotovala až do školky. Ve školce ji krmili. A po pravdě ani netuším jestli ji krmí stále a nebo jestli jí sama. Doma je krmena - vynutí si to. Jinak se prostě nejí...... :unamused: Sice to teda umí (když jí něco chutná, ona to ví a já nemám čas - tak to dokáže i naklonit a vybrat naprosto celé, ale to se stává tak jednou do měsíce) ale je mi to platný. Včera jsme seděli u oběda - krmila jsem je obě, a vždycky ta co neměla lžíci u pusy poskakovala jak kdyby se nemohla dočkat a ta co ji u pusy měla, pusu zamčela na dva západy. děsná légra, aspoň teda podle jejich řechtání. Dneska se bavili tak že Kló házela Eli plastovou lžičky z vysoké židle na zem a Eli jí to sbírala. Kló se mohla smíchy potrhat. Co na tom tak směšný bylo doteď netuším.
7. únor 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava děkuji za info o zubařích , no uvidíme kde my skončíme , pak dám vědět. S tím krmením mě teda strašíš, ja už se těším, až se sám nají a předpokládala jsem že tak v roce a půl by to mohl zvladnout s pomocí, no uvidíme, už sem si zvakla že člověk míní a děti mění :grinning:
8. únor 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka děvčátka mají teda dobrou zábavu, ja se děsím toho jaký bude okolo nepořádek když dám malému lžičku do ruky, co jsem viděla některé fotky po samokrmění tak většina jídla byla jinde než v bříšku :unamused: no ale hlavně že to ty prcky baví :grinning:
8. únor 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka zkusím zkusím, pořídím igelit na zem a nebo se přesunem s jídlem do kuchyně na lino :grinning:
8. únor 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
poradíte my co jste dávali k 1. narozkám máme v plánu tatrovku , možná hopsadlo, ale nevím jestli není ještě brzo, cd s písničkam, knížky, vkladačku se zvířátkama, rodina se ptá tak je musíme nějak nasměrovat
8. únor 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane s tím jídlem neboj, mám pocit, že je Kuba trochu extrém. I když jak čtu, u Lanky je to hodně podobné :grinning:
Jinak Kuba třeba Tatrovku k 1. roku dostal, ale vůbec ho nebavila, začal s ní jezdit až kolem dvou let. Do té doby ji měl jako knihovnu na leporela. Bavily ho hrající hračky, takže dostal tohle http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-pro-nejmensi/vkladacka-aktivity-box-simba-4011126 A to byl fakt super kup, jede nám to s přestávkama doteď :grinning: a začíná to zajímat i mladšího (teď 9 měsíců) a pak ještě hrající vláček od FP. Ale ten už se myslím nedělá. A pak si ještě dost vyhrál s tímto. Prcka to už taky celkem zajímá http://www.maxikovy-hracky.cz/katalog/hracky-pro-nejmensi/aktivni-kostky-fisher-price-74121
Všechny hračky fungují dodnes, takže moc nevím, co k těm 1. narozkám vybrat.
8. únor 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Lani, to je fakt děs. Samá nemoc :frowning2:. Kamošky syn měl podobné příznaky jako Eli a byla to hnisavá angína :unamused: Snad už je malá v pořádku!
A jo, bohužel už se u mě MS nadobro zabydlela, takže ji poznám i dopředu. Teda hlavně podle Fildy, že se vzteká u kojení a mám míň plný prsa :angry:
Koukám, že s jídlem to máte doma stejný. Taky krmím v tandemu. Už to mám celkem zmáklý, krmit oba zaráz :sweat_smile: . Ale Kubina mě tou pohodlností děsně štve. Jenže nemám nervy ho nechat nad netknutým jídlem sedět hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás si kluci hráli v komoře, Kubík jako vysával Fildu vysavačem :sweat_smile: . A ten držel a ještě ho podporoval chechtáním. Já nechápu, kam na to chodí! :confused:
8. únor 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane Jejda - oni k tomu házení lžíce žádný jídlo nedostali, takže nepořádek se nekonal... to zvládají jinak.... přebaluju Kló v kuchyni na zemi na dece, Kló pokakčenou plínu - tak ji nesu umýt a v patách mi jde Eli - a nese všechno ostatní krom té pokakčené plíny a hlásí mi mami, ale v kuchyni je pokakčená i ta deka. Se ptám jak to - a najednou mi dojde že z pod té plíny vytáhla i ty svrchní kalhotky, takže plínu otočila nejspíš na deku a pak se to snažila napravit a proto ví že pokakčená je i ta deka...... :grinning: A to jsem po ní jen chtěla ať na nic nesahá.....
S narozkama neporadím - Kló dostala leporelo od nás, od babiček kalhotky když už celkem chodí na nočník tak jak se oteplí zkusíme dávat místo plíny jen kalhotky - teď by mě s tím praním hader asi škráblo - netuším kde by to stíhalo schnout.... takže z pohledu dítka žádná sláva. Ale ji stejně nejvíc zajímala krabice od bot....
Eli skončila s tím že jí bolí ucho u Dr. Píchat se to nemuselo - přišli jsme včas - jen má nějaké kapky a je jí líp... To akorát já u toho trpěla.... Eli se po obědě prospala při horečce a pak tady strašila klidně do jedenácti.
Tatrovku dostala Eli k prvním narozeninám - využíváme ji dodnes, je na ní provázek, sednu si na jeden konec kuchyně, naložím je obě a vozím - od sebe, k sobě. Když je mm doma a má náladu tak si je posíláme.. :wink:
S tím krmením - já teď začala ignoraci - jako že krmím Kló a nestíhám dávat Eli - světe div se dneska polívku snědla sama (ale byla to teda její oblíbená) druhýho se ani nedotkla, prý "mamko to nevadí já počkám, největší hlad už mě snědla ta polívka"
8. únor 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak MS nedorazila, zato jsem se zas celá osypala jak puberťák :angry: do pondělka jsem trpěla, pak se mi rapidně snížila tvorba mlíka. Něco málo jsem odsávala a v úterý mláďě milostivě začalo sosat z lahve - ale jen to moje mlíko. V noci jsme pak po 5denní přestávce kojili. No, ale asi to už byla dlouhá doba, nevím nevím, jestli se ta laktace ještě nějak výrazně rozjede, přes den chce prso jen vyjímečně, když má fakt hlad.
janulava...já bych ty tekutiny nijak moc neřešila, ale v neděli nám přestával čůrat, klidně by mu stačila jedna plena na 24 a více hodin. A to málo co načůral bylo silně agresivní /dle zápachu i barvy/. On byl předtím hodně na kojení, zeleninové příkrmy mi odmítá skoro pořád, takže je teď víceméně na ovoci nebo ovocné přesnídávce,kaši a sem tam dostane kousek rohlíku, křupku......takže nicmoc s tekutinama.

lani....Ondra měl obdobu jako Eli, jen ty čtyřicítky měl pořád a byl bez kašle, rýmy. Moč i krev taky v pořádku. Dr nakonec naznala, že opět nějaká viroza.....ale nikdo jiný jsme ji nechytli.
Včera mi horečkovala Julie. Den předtím si každou chvíli stěžovala, že ji něco bolí a včera měla přes 39. Dnes ráno už jen 37 a bolehlav. Uvidíme co bude dál.

u nás Juli jí sama /většinou/, ale příšerným způsobem, co začala chodit do školky, tak se její úroveň stolování zhoršuje :unamused: vždycky je celá umatlaná, pokypaná, stůl špinavý, pod stolem a jak se pořád točí, tak židle.....no hrozný. Snad už nemá jediné tričko bez fleků.....
No a Ondra, to bude asi ještě horší. Stále jí s vyplazeným jazykem a mixujeme. Ale poslední týden se naučil žužlat ten rohlík a dokonce ukousnout sušenku a neudávit se s ní :grinning: tak snad už se dopracujeme ke kouskům :slight_smile:
8. únor 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji za reakce na samokrmení , raději počkám a lžičku dostane max na hraní :slight_smile: on umí udělt nepořádek i bez jídla

a co plastová odrážedla baví to děti nebo je to jen chvilková zábava
9. únor 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane měli jsme tu nejklasičtější motorku - a využívali ji cca od roku místo kočárku na vycházky kde jsme nespěchali a pak časem když jsme se někam potřebovali dostat rychleji než - "jé mamí ... mravenci" a čtvrt hodiny s ní nebylo k hnutí. Poté to jistila trojkolka cca od 2 let (stará klasika na šlapáni) a pak jsme chtěli přejít na kolo ale to se nepovedlo - vzhledem k tomu že chodníky se tu nevedou a chodíme serpentinama ji to není zrovna moc kde učit....Ale u nás se teda vyplatilo..
@sharon2 no vypadá to tak...teď už je jí celkem dobře.... akorát je dost umazlená. S tím jídlem jsem ráda že něco sní co je upatlaný moc neřeším.
Kló mi teď vše co neteče začala plivat. Od brambory z polívky, přes piškoty i křupky... věčně otevřenou pusu sliny jí tečou po triku..... - asi fakt ty zuby.
@llllucka neprozradíš ve zkratce co tam bylo o tom TBC? Nejsem stavu se k tomu dohrabat a vyposlechnout si to (i když pravda už naočkováno máme a co jsem slyšela tak většina místních doktorů se k tomu staví jako že je hloupost to přestat očkovat) každý názor možná něco do sebe mít bude.
9. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wiwiane taky máme doma klasické plastové odrážedlo - motorku. Kubu začla zajímat až ve dvou letech. Doma ho vůbec nebavila. Pak na ní venku drandil celý loňský jaro a v létě přešel na koloodrážedlo. To ho baví hodně, jezdí na něm i teď, každý den chvíli za barákem. Máme ho, i kočár, v garáži a jak jdem z procházky, tak se na něm chce pokaždé projet, mráz nemráz.

@lanka To budou u Kló asi fakt zuby. Kolik jich už máte? My pořád nic :confused: Teda Filoušek :grinning: . Má to dole v místě jedniček hodně ostré a citlivé, ale zuby nikde. Začíná mi to připadat divný, v 9,5 měsících :sweat_smile:
Ani žádné příznaky růstu, jako slintání nebo nechuť k jídlu. Naopak, jí strašně moc.
@sharon2 Šári, tak to je jasný, v tomhle případě bych to řešila taky. Hlavně, že už mu zas mlíko jede :slight_smile: A dáváš už jogurty? To by mohl, ne? Filda je jí od 8,5 měsíce. Chutnají mu víc, než ovoce.
Tý jo, co to je za horečkový období?? V mém okolí je těch horeček fakt moc. Snad se nám to vyhne a vás už taky nic dalšího nepotká. Co Juli, co se z toho vyklubalo? V neděli frčíme do Jeseníků, snad nás tam nic nepostihne. Mrazy by měly skončit, tak si to snad i užijem na vzduchu :slight_smile: Akorát to balení zase, bléééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@llllucka Luci, s tou TBC by mě to taky zajímalo. Nenapsala bys něco víc, prosím? Já furt nevím, no... Aby nakonec nebylo pozdě, než se rozhoupu...
9. únor 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,byla tam paní,co pracuje v nějakém centru a řeší přímo TBC a ta řekla,že očkovat dítě které není v rizikové skupině,což se zjišťovalo už v porodnici je zbytečné.Ono je tam těch nežádoucích účinků hodně a pravděpodobnost,že to dítě dostane je hrozně malá.Navíc ta vakcína nebrání proti TBC,ale proti jejím nejhorším účinkům.TBC se nepřenese nahodilým stykem,ale musel bys být s postiženým v dlouhodobém kontaktu.Na základě toho,co tam řekla,jsem se rozhodla neočkovat.
Pokud budete mít čas,doporučuji se podívat.Je to tak 5 minut a stojí to za to.

@wiwiane:u nás mělo největší úspěch odrážedlo autíčko s medvídkem pů.Vlastně ho to baví ještě dneska a mladší si s ním už taky nějakou dobu hraje.Pak je ještě dobrý hrací stoleček,ten je u nás taky in pořád.

Šári:koukám,že zase válčíte.Asi to není to stejné,ale Maty měl taky období,ky mlíko moc nemusel.Chtěl ho jen v noci,jinak si vždycky cucnul,aby se neřeklo.Snad se to u vác brzo vyřeší.A co bylo tobě?

lanka:takže nakonec ucho.Snad bude mít Eli pokoj a nebude se to opakovat.
10. únor 2012 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka Ahá, takže ucho, jsem to nějak přehlídla. Nebo si spíš nic nepamatuju. Tak snad to bylo ojedinělé...

@llllucka Luci, podívat se na co? A co máte prosím tě za ten hrací stolek? Přemýšlela jsem nad ním pro F., že řeknu babičkám. Než nakoupí zas nějaké hlouposti :stuck_out_tongue_closed_eyes: Protože jinak nevím, co vymýšlet.
10. únor 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka aha - tak to my byly v porodce vyhodnoceni jako rizikovka. Jenže pod 2,5kg se neočkuje nic. A pak ta operace......
10. únor 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava_myslela jsem tím ti relaci sama doma.Mají to dobře udělaný,že můžeš mrknout jen na to očkování (já to taky celý neviděla).
Hrací stolek máme tuším od FP.

@lanka:však vy jste už naočkovaní,pro vás je to zbytečné.Já jsem momentálně proti,manžel pro,tak uvidíme.
10. únor 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka aha, díky kouknu! Četla jsem nějaké diskuze a taky začínám být na vážkách. Manža tohle většinou nechává na mě. Nebo vyslechne si moje argumenty a většinou stojí při mě :angry:

Nevím, co je jako ve vzduchu. Ale Filda teď usnul po hodine šíleného jekotu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celý týden odmítá usínat sám a vyžaduje mou přítomnost, nejlíp držení za ruku. Nechápu jak na to přišel, normálně byl položen do postýlky, chvílu brblal a do 15 minut sám usnul. Teď je to strašný. Doufám, že je to jen dočasný stav. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli to souvisí s nějakým vývojovým skokem nebo zubama třeba?
10. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lllluci...mě nic nebylo /haha, "už" měsíc/, jen jak jsme ze dne na den přestali kojit, tak jsem měla pořád příšerně nalitá a bolavá prsa, zatvrdlo mi to. Bolelo mě mít i podprsenku. Odsávačku nemám a odstříkat zadní mlíko moc nešlo.
janulava....Juli se z toho nic nevyklubalo, jen je trošku ubrečená.
Jogurty se malému snažím dávat. Ze začátku je jedl, teď odmítá. On je s tím jídlem furt na štíru. Chvíli něco jí, pak to do něj nedostanu, Kaši třeba dlouho nechtěl, musela jsem mu do ní přimíchávat rozmixované ovoce, pak teda byl ochoten ji jíst řídkou bez ovoce, ale v malém množství a před 14 dny to začalo být jediné jídlo, které jí bez cavyků, sám otvírá pusu a sní jí plný talíř. Ale zas přestává jíst rozmix. ovoce a dnes odmítl přesnídávku, kterou dodeť jedl celkem v pohodě.

Janulava....to mi začala dělat Juli když se naučila stoupat a Ondra, když pochopil, že položení do postýlky znamená můj odchod. Bohužel, když jsem zůstala, vždycky se začala prodlužovat doba kdy jsem musela zůstat než usli a začali se pak víc budit, takže pokaždé končíme u vyřvání.....
10. únor 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Jak psala Šárka,u nás to taky vždycky souviselo s nějakým posunem.Nejhorší to bylo,když začal stoupat.Brečí skorto pokaždé,ale naštěstí jen chvilku.Dovede bulet i dlouho,ale to jen tehdy,když spát nechce,to pak klidně tu hoďku vydrží řvát.
11. únor 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme teď ve fázi,že Matýsek si o jídl sám říká.Když má někdo něco,co chce,tak se před něj podstaví a začně se vztekat.Rohlík a šunka,to už je normální,ale klidně si řekne i o jogurt nebo ovoce.
11. únor 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zase nestíhám, občas se zkouším připojit z mobilu, ale ještě s tím pořádně neumím, tak sem vždy pracně najedu, trvá mi to čtvrt hodiny :rolling_eyes: :sweat_smile: a pak si omylem na něco kliknu (mám novej mobil a je hrozně citlivej na každej dotek :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a zas mě to hodí kamsi jinam a nebo znovu na úvodní stránku a já pracně zas hledám, no jsem prostě antitalent, no :zipper_mouth: ale manža už mi tam nainstaloval nějakej lepší prohlížeč, tak snad už mi to půjde a přijdu sem častěji. a taky vás někdy snad dočtu :pensive: vůbec netuším, co se tu děje, snad jste i dětima v pořádku, my ano - tuk, tuk, tuk
12. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem vás dočetla, ale nebudu asi moc schopná reagovat, je toho hodně :sweat_smile:

takže jídlo je u nás v pohodě - tuk, tuk, Maty jí sám a hodně (asi roste? ) sní oběd ve školce a ještě si doma vyžádá jogurt. Ze začátku, jak se narodil R., tak se chtěl nechat krmit, že je miminko, ale už ho to celkem přešlo, jen sem tam jako takový úlet - ale jinak jí sám jak lžičkou, tak vidličkou.
R.taky celkem hezky jí zeleninu, tak snad mu to vydrží. Zatím ještě většinu dne kojím a taky cca 2x v noci.

Šári, to je síla, jak se Ondrášek ze dne na den rozohodl přestat kojit, já nevím, co bych s tím mlíkem dělala, nalívají se mi ted prsa docela dost :zipper_mouth: ale mám tu ještě schovanou odsávačku od narození R., tak bych ji musela zas začít využívat - no snad se to u vás ještě nějak poddá :wink:

odrážedlo u nás taky "jede" stále plastová motorka a plastové odrážecí autíčko - to má jen na doma, ale furt si s ním bud hraje, nebo na něm jezdí, ho možná ani nebude chtít předat Radečkovi :sweat_smile:
ke 3. narozkám M.dostal to "kolo-odrážedlo", ale moc mu to s ním nejde a nebaví ho to - tak asi časem, snad ho ta motorka přestane bavit, je už na ní dost velký :stuck_out_tongue_closed_eyes:

systém přihlašování do školek je divný, na nástěnce visí nějaký bodový systém, podle kterého se to bude dělat a moc tomu nerozumím a jsem ráda, že už Maty ve školce je :sweat_smile: Jani, držím pěsti!!!! :dizzy_face:

jinak doufám, že marodi brzy vyzdraví!!§

a omlouvám se Klaudince a velice opožděně ji přejeme všechno nejlepší, hlavně, at je zdravá a spokojená.. :dizzy_face:

tak R.už si žádá své, takže musím padat, pa pa :dizzy_face:
13. únor 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek