• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahoj Holky,to je zase počasí.Měli jsme jít zítra s klukama plavat,ale radši jsem to zrušila.Mám nějak pocit,že bych nemusela vyjet.
Já školku neřeším.Letos by poprvé měl být bodový systém pro všechny školky stejný.Je tady tuším nějaká diskuse,kde se to probíralo.Snad se to přijímání díky tomu zlepší.
Manželovi včera volal náš obvoďák ohledně mých výsledků stěrů.Výsledky byly minulý týden,ale měl dovču,tak za něj zaskakovala jiná doktorka a ta manželovi řekla,že tam něco bylo,ale je to v pořádku.A ono ne.Prý mám v nose nějakýho hnusa,na kterýho ATB,co mi dal nejspíš nezabraly (měla jsem i něco v krku a na to to zabralo).Takže nový stěr a vypadá to na další ATB.Každopádně se díky tomu vysvětlilo,proč se mi neustále vrací ta samá nemoc.Stejně jsem se rozhodla,že pokud by tam něco zase bylo,tak si ATB vemu až dokojím.Ten měsíc a půl to ještě vydržím a další ATB při kojení brát nechci,pokud to nebude nezbytný.Předstat kojit chci na začátku dubna,kdy jsem se už domluvila s mamkou,že si vezme kluky k sobě a naučí Matýska na láhev.My máme objednaný hotel v Praze.
15. únor 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, to je síla, tak snad další atb zaberou..a to vydrží do dubna? máte to pěkně vymyšlený s tím kojenim a jak to udeláš s nalityma prsama? já si vůbec nedovedu představit, jak kojo ukončím, prsa se mi pořád dost nalivaji:stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
llluci a nemůžou toho bacila chytit děti nebo manžel? Není potřeba jim udělat kontrolní stěry? Kamarádčin malý měl nějakého toho streptoka a šli pak všichni na kontrolu.

K našemu kojení - Ondrovi se povedlo mě rozkojit, takže zase jedem ráno, 2krát přes den, před večerním spaním a v noci 1-5krát dle nálady mého zlatého syna. Teď mu během víkendu vylezly 2 zuby, takže jsme v noci kojili snad co hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a pití tvrdošíjně odmítá,jakékoliv.

A nevím, v čem se to motáme, ale v neděli jsem měla horečku já, v pondělí mě bolely klouby a svaly a dnes večer zase vylítla horečka Juli a to docela dost, nad 39.
To máme jet v sobotu na hory. No jsem zvědavá, jestli vyrazíme.
15. únor 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:koukám,že je Ondra šikulka:slight_smile:Asi mu to mlíčko moc chutná:slight_smile:
Šári,chytit to asi můžou,proto to chce doktor přeléčit,hlavně kvůli klukům.Nebudu tvrdošíjně trvat na tom,že ATB brát nebudu.Počkám na výsledky a poradím se i s naší dětskou.Mám v nose hemofila a to může mít spousta lidí a ani o tom nevědět,protože jim to nezpůsobuje problémy.Jsou prý dva druhy,jeden se ani nemusí léčit a na ten druhý se ATB berou.Já nevím,co mám,ale mě bohužel problémy dělá.Normálně nejsem skoro nemocná a od listopadu jsem byla už 3x.Adámek by to snad mít neměl.Ta ATB,co bral na spálu by to nejpíš taky zabila a Matýsek vypadá úplně v pohodě,snad jsou v pořádku.

@jana.sun:jo,tak o prsa mám taky strach.Ještě jsem neodstavovala,tak uvidím.Beru si odsávačku a homeopatika.Jen si už nepamatuju dávkování.Myslím,že mi je tenkrát radila lanka,tak kdyby věděla to dávkování,sem s ním:slight_smile:
16. únor 2012 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka No krása to se máte.... mě se mm ptal kam letos pojedu až budem končit kojení. (to jako že si vezme Kló zůstane s ní doma a já si nejspíš mám spakovat Eli. :grinning: ) Takže hotel pro dva k odnaučení kojení - to je krásná představa..... :wink:
@jana.sun jestli chceš aby se nalívali míň začni popíjet čaj s šalvěje. Sníží výrobu mlíka i při kojení (někdo tak částečně odstavuje - málo mlíka dítko víc jí - prý... :pensive: )
@sharon2 Je vidět kdo doma velí :grinning: Kojíte ovšem opačně než my. My jedem hlavně přes den, v noci ani moc netřeba, ale přes den je děsná..... klidně i 10x Přitom se cpe celý den něčím. :zipper_mouth: Bych měla být ráda že mi jí...Ale jako konec kojení to teda ještě asi nevypadá.
@llllucka tak dávkování bohužel nevim. Horko těžko jsem vzpomínala jak jsem to měla vlastně já když jsem s tím sekla.... První den a noc celkem dobrý, pak nalítý, takže jsem nebyla sto spát. Takže do sprchy a studenou vodou zchladit - něco vyteklo samo a šalvějový čaj to zastavil. Za 10 dnů nebylo noc.... z celkem plnýho kojení páč Eli tehdy jedla jen mlíko.
@janulava @llllucka koukám že chcete obě končit k roku - co vás vede za důvody? Já to s Eli končila k 15měsícům, protože mě to neskutečně štvalo, prostě děsně mě to obtěžovalo, váhově jsem na tom byla bledě, a doufala jsem že se rozjí, když nebude mlíko ode mne (v tom jsem se teda těžce spletla) Mlíko vyžadovala dokud neprokousla dudlíka. A ještě i teď si občas vzpomene - že by si pujčila flašku od panenky a že tam chce mlíko. Z hrnku jí zrovna moc nejede. Takže mám strach že kdyby zjistila že Kló má mlíko ve flašce, tak Kló bude hladem a krmit se bude Eli..... :pensive:
17. únor 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:rok mi příjde jako akorát.Nemám pocit,že by bylo potřeba kojit delší dobu a hlavně si pak nedovedu představit to odstavování.Matýsek si už teď dovede říct,že chce mlíko a ví,jak se k němu dostat.A abych řekla pravdu,mě kojení,kdy sedím na zemi a čekám,kdy si můj syn příjde cucnout,moc nebaví.On je hroznej neposeda,příkrmy nedáváme v sedě natož mlíko.V nejlepším případě stojí,většinou chodí okolo stolu,já sedím na místě a on si pro jídlo chodí.Takže u kojení buď klečí nebo stojí.V leže to praktikujeme jen ráno po probuzení.A sedět s prsem venku není nic moc.Rok jsem si určila,když se narodil.
Já jsem se rozhodla,že končím s nočním kojením a zatím jsme 2 noci bez toho,snad to vydrží.
20. únor 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsme zpět z Jeseníků. Brutálně jsme zapadali sněhem, napadlo přes metr sněhu za dva dny, jak jsme odjížděli, tak už to teda hodně tálo. Janisun, tohle vám teda nezávidím, jestli je to tam u vás na severu běžné... Jinak nám to hezky vyšlo, Kuba se suprově vyřádil a užil si našich :dizzy_face: Akorát zas ta kupa prádla mě asi zabije :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@llllucka Tak co, už máš výsledky? A jak teda, bereš naklonec ty ATB? Třeba ségra má v krku nějakýho strepotokoka už od puberty a nedá se to přeléčit ničím. Gratuluju k nekojícím nocem, to je paráda!!!!
Téda to je luxus, sami dva a hotel v Praze, to je super! To si užijete :dizzy_face: Hlavně, aby z toho pak nebylo třetí :sweat_smile: Odivuju Tvou mamku, že do toho jde. Ale oni asi prcci tak nebrečí, když nemají prso pod nosem...
Já to plánuju taky tak nějak na duben. Teď se odhodlávám utnout noční kojení a pak pomalu dospět jenom k rannímu/večernímu a pak už to odstavení jde samo... Luci, jak se ti to povedlo, zrušit to noční? Kolikrát jsi v noci kojila? TO jsi utla naráz? Já kojím 2-3x. Tak nevím, jestli to začít rušit nějak postupně třeba to první půlnoční nebo prostě natvrdo naráz. Ale u nás to teda bude asi s šíleným řevem :rolling_eyes: Jinak ohledně ostavení najdeš fost info na www.kojeni.net Mě se to podařilo u Kuby zvládnout celkem bez úhony. Jenže jeho jsem pak už kojila jen ráno, takže to prsa ustála v pohodě. Já chci teď dávat Fildovi Sunar místo kojení v 9 ráno jako k snídani. Mám pocit, že už si ode mě moc nevypije. Pořádně pije jen před usnutím večer. V noci mě jen tak ožužlává, tak aby měl dost mlíka. a taky proto chci zrušit to noční kojení. Ale bude to děs. Filda je usměvavý sluníčko, pláče fakt málo, jenže když začne, tak je pak úplně hysterickej :unamused:

@lanka Lanko, já to mám jak Lucka. Taky si myslím, že kojení po roce nemá smysl. Když už děti normálně jí vesměs všechno, takže vitamíny mají z potravin. A taky jsou podle mě daleko vyčůranější a hůř se odnaučuje, nechají se hůř ošálit :sweat_smile: Navíc mě třeba tohle kojení totálně fyzicky oddělává. Zas jsem nějaká nachlazená, střevní chřipku před 14 dny jsem léčila týden, zatímco ostatní byli fit během 2 dnů. Takže mě to asi fakt imunitně oslabuje. Chci se dát do pořádku. Takže denní dávku mlíka nahradím Sunarem. Kubík se mi sám odstavil koncem 10. měsíce, už v těhotenství jsem si íkala, že to chci i s dalším mimčem podobně, nejdýl do roka. A mě teda občas přijde až nechutné, když vidím 1,5-2 letý děti, jak se někde na veřejnosti cpou mamce do výstřihu, to prso si normálně vykřičí srozumitelnou řečí ... Když vidím, jak běhají, mluví, bobky mají jak dospělý lidi :sweat_smile: a tak a pak se kojí jak mimina .. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě za mě mám pocit, že jsem mu kojením dala maximum, dýl už to za mě není nutné. Ale je to každého věc. Tohle je jen můj pohled...
Já vůbec nevím, jak jsi odstavovala Eli. Jsi někam odcestovala? Jako daleko? :grinning:
20. únor 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,mě mamka odnaučovala už Ádu,takže je zkušená (i když tam to bylo neplánovaně a naštěstí to šlo bez problémů).Ona mi to navrhuje už dlouho,protože stejně jako tobě,ani mě tentokrát to kojení nějak „nesedlo“.Myslím si,že je jenom na ženě,jak dlouho chce kojit a nikoho za to neodsuzuju.Ono i na to kojení už je víc názorů a momentálně má prý kojení smysl do roka,tak si vyber.Já prostě cítím,že víc než ten rok to nemá smysl.Potřebuju se dát zdravotně dokupy a i když nehubnu jako lanka,tak jsem pořád nahromadě,hrozně dlouho mi trvá než se vyléčím a navíc pořád bojuju s afty a opary.
Výtěry ještě nemám,ale jak říkáš,na tohle ATB sice jsou,ale nikdo mi nezaručí,že zaberou.Musím jen doufat,že až dokojím tak se to nějak srovná.
Noční kojení bylo různé.Většinou 1-2x,ale taky jsem třeba kojila po 2 hodinách.Začala jsem v úterý,s tím,že vynechám první kojení,protože se Matýsek budil po 2 hodinách a to prostě nemohl mít hlad.Dala jsem si půl hoďky.Vzbudil se ve 22:15,brečel přesně 7 minut a pak spal až do 1:30,nakojila jsem a spal až do 6:30 (což je u nás úspěch vzhledem k tomu,jak normálně vstává).Ve středu to bylo stejné,jen už brečel 15 minut.Ve čtvrtek spal celou noc,vzbudil se v pět a pak spal ještě do 7.V pátek jsme se dohodli s manželem,že pokud se vzbudí v noci,tak ho necháme.Vzbudil se v 3:15,moc neplakal,jen tak pobrekoval,ve 4 jsem to vzdala s tím,že má asi opravdu hlad a nedaří se mu usnout,pak spal až do 7:30.V sobotu jsem si říkala,že to musím vydržet.Vzbudil se 2x,ale vždycky jen breknul,ani bych tam nestačila dojít a včera už spal celou noc.Budí se sice zase brzo,ale alespoň spí.Netvrdím,že už bude trvale spát celou noc,ale chci to vydržet.Taky jsem se bála,protože Maty je opravdu papkáč a o jídlo si dovede pořádně říct i přes den.
20. únor 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava jo - odjela jsem na 10 dnů ke kamarádce do Irska a po návratu mě Eli nepoznala až po několika hodinách v mé přítomnosti přestala ječet jak kdybych byla naprosto cizí a to jí bylo 15 měsíců.....kamarádka má ale mrně tak cca půl roční a žije teď v ČR. U Eli to bylo v podstatě z plného kojení, protože normálně se nestravovala a až skoro do tří let jehla hlavně mlíko a normální jídlo měla jen jako doplněk. Holt na to jsme potřebovali školku, aby viděla že děti opravdu jedí.... a vyšlo to.
Klaudy jí normální jídlo, (hádám v rámci věku - ještě by to asi nestačilo) kojená je taky, ale není to zdaleka v takovém rozsahu jak Eli. A jak a kdy to budu zastavovat zatím netuším. Obvykle to u nás tak nějak vyplyne samospádem nebo nutností takže jsme o takových věcech předem nějak nerozhodovali.
Teď o víkendu byla hodně hladová - tak jsem vytáhla umělí mlíko a flašku a neprošlo to. Vůbec netuší co s tím. Vodu nebo čaj pije z hrnku, ale mlíka tolik aby se najedla z hrnku nevypije....
Já tak nějak doufala že se odstaví sama až přijde její čas.... ale do dvou let čekat nebudu :wink:

Teď řeším snídaně - nebo možná spíš brzké dopolední svačiny.... co dáváte? Aby neměla pořád jen jogurt, ovoce,
Přes den má polévku, večer kaši, ovoce nebo jogurt je k odpolední svačině. Zeleninu celkem poslední dobou odmítá. Co k snídani aby to nebylo to samý?

ad kojení v noci. většinou kolem paté, šesté ráno a pak třeba ještě spí a nebo vstáváme (takže to považuju spíš za snídani) Ostatně usíná kolem osmé večerní, doba je to dlouhá dost. Občas když řve tak i třeba ve dvě v noci. Takže u nás noční kojení už skoro není. Přes den ale jo. Zvlášť když jí není dobře a nebo si nedám pozor na hodiny a má už hlad, pak není ochotná krmit se lžičkou a chce mlíko(teda pokud jsem přítomna)

@llllucka no já spíš opravdu jen hubnu, ale to u Eli taky než že bych byla nějak nemocná.... Tak mě to možná tolik netlačí. A navíc - sice jo - poznám kdy by chtěla jíst, ale klidně ji člověk ukecá že si s ní začnu hrát s kostkama. Nebo když nejsem v dosahu, tak vezme za vděk i normálním jídlem.
20. únor 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:já přes den právě moc nekojím.On nepovažuje mlíko za plnohodnotné jídlo,takže jen přikojuju.A kolikrát jíme třeba oběd tak,že dám 3 lžičky příkrmu a jde se napít z prsa a takhle je to celou dobu.Pokud prso schovám,tak ho začne hledat a vztekat se.Vůbec nevím,kde tohle pochytil,Adam to nedělal,ten jedl předpisově v židličce.
Ty nedáváš pečivo?U nás je oblíbený chleba s máslem.Nakrájím na vojáčky,dám na talířek a on si to sám bere a baští.Zkoušela jsem dát jednou i šunku a ta mu taky jela,ale tu nechci zatím moc dávat.Ani maso nedávám denně.
Nebo dávám třeba ovoce s jáhlama,kombinuju s jogurtem a tak,takže někdy má ovoce nebo jogurt v nějaké kombinaci víckrát denně.Dobrá je i kombinace ovoce a dýně nebo mrkev a ovoce.
20. únor 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Ona má dlouhodobě nalitý dásně a nic pevnýho nechce jíst. Začala mi plivat i rozvařený těstovniny a rýži z polívky. Takže jsem jí to opět začala pasírovat přes lis na česnek. Na tak malé kousky neprostestuje. Ale na rýži jo. Pečivo tím pádem nedostává. I když dřív si i kousla. Akorát než to rozžmoulala s těma 4ma zubama tak by bylo poledne a hlad by asi nezahnala. Sama si nic nebere. Zkoušeli jsme jí třeba dát kousek jabka na ožužlání - máme to jak divadlo - natáhne ruku, dotkne se a cukne jak kdyby to pálilo. A tak jede třeba půl hodiny. Pak ji to omrzí a to se ani nedostane k tomu aby to zvedla do ruky nebo strčila do pusy. Zato když jí dám časopis nebo noviny - to má v puse hned. :pensive:
20. únor 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka:tak to mě mrzí a neporadím.Mě Maty sní ten chleba během chvilky a jabko už taky jí sám.Asi budeš muset zatím zůstat u těch jogurtů a ovoce.
21. únor 2012 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, tak to je fajn, že už mamka zkušená a jde do toho. Tohle fakt hodně pomáhá :slight_smile: Ty noci Matýsek zvládá fakt dobře. Filda sice bez pláče vynechal kojení kolem té půlnoci, ale pak se stejně kolem půl třetí vzbudil. Tak jsem ho nakojila. Byla jsem nějaká pomotaná :grinning: Asi by bylo lepší mu to prso vůbec nedat? Nebo v tomhle ještě vyhovět a zrušit ho třeba zas další týden? Uvidím, co dneska. Luci a jak prsa přestála tu noční přestávku? Ta u nás bude asi nejhorší, předpokládám. Kojila jsem fakt dost..

@lanka Tý jo, tak to by se mi taky líbilo, odjet si na dovolenou do Irska, akorát teda ten návrat. To tě jako malá nepoznala? Tý jo, tak to pak musel být mazec. Já jsem myslela, že v tom věku už si děti lidi pamatují. Nebo na Tebe byla tak anštvaná, žes ji opustila a navíc ještě vzala prso?? :sweat_smile:

Jinak Filda se o jídlo umí taky pěkně přihlásit, hlavně, když vidí v dohledu banán nebo jak jde o večerní mlíkokaši, to se nezná!!!! A snídá suchej chleba. Respektive kůrku, vždycky do sebe tak polovinu nacpe. úplně to zbožňuje a to nemá ještě ani jeden zub a v pohodě to nějak rozdásní :grinning: Já nevěděla, že se jim už může dávat máslo, tak to jí takhle. Ale rozhodně je s kůrkou navýsost spokojen! Dávala jsem i rohlík, ale jak to ožužlá, je z toho dovná hmota a tou se mě párkrát dávil tak, že se pak brutálně poblinkal. Takže ten teď nedostává. Pak taky snídá ty kukuřičné křupky. Takže já asi taky moc neporadím, co k snídani...
Jo a s tím jídlem do ruky. Třeba Kuba to nemá rád, nechce taky jíst rukama ani rohlík s máslem, nesnese ušpiněné, ulepené ruce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže buď napichuje vidličkou, nebo si chodí kousat :angry: . Je ale fakt, že ve školce vidí, že dětí jí samy, tak se to postupně zlepšuje. Tak třeba je to Kló taky nepříjemný na to sahat.
Jinak já přes den nekojím už vůbec. Fakt jen v těch devět ráno ( a to chci teď nahradit trochou Sunaru) a pak až večer kolem sedmé, než jde spát. Filípek normálně pije vodu z hrnku. Těch 150ml přes den vypije. Blbý je, že jak se napije po jídle, tak zvrací. Takže si to musím hlídat a dávat mu pak až třeba půl hodinu po něm. Na což občas zapomenu :unamused:
Dneska jsem byla poprvé s Fildou na cvičení v Kenny klubu u nás a bylo to super. Líbí se mi lektorka, nevím, jestli je přímo fyzioterapeut, ale ukázala mě plno věcí, jak Filouše motivovat k dalšímu pohybu :sweat_smile: Už je sice na všech 4, houpe se na kolínkách a snaží se popolézt. Ale pořád má hodně slabé záda a ručky, takže to bude ještě dlouho trvat, než opustí svého meresjeva :grinning: Ani se moc nechce natahovat do výšky pro věci. No, aspoň nějaká výhoda - nekramuje. Zítra jdem do poradny, jsem zvědavá na váhu a ve čtvrtek nás čeká klasikcká rehabka. To zase bude řevu :rolling_eyes:
21. únor 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak Filouš si k desetiměsíčninám nadělil první zub! Hurá! :grinning:
Davate detem piskoty nebo nejake susenky? Ja si vubec nepamatuju, od kdy to K.jedl...
21. únor 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava obávám se že na to by ses musela zeptat Eli a ta by ti nespíš řekla že si to nepamatuje :grinning:
Křupky klo nechce - ale piškoty měla ráda - začali jsme s bezlepkovýma - ty se snadněji v puse rozpustlili poté už jela na normálních, ale od kdy to fakt netuším.
Jak to tak čtu tak je Kló kojena ještě asi celkem dost. V podstatě tak cca 5x denně i když někdy mě přijde že ani nejí.
@llllucka obdivuju tu trpělivost že sedíš a čekaš až přijde.... u nás to kojení probíhá tak že sice je zvědavá tak se otočí když se něco šustne, ale jinak mi leží v náruči jak přikovaná.
21. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava tak to gratulujem k zubu :grinning:
21. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:gratuluju k zubu:slight_smile:
Mě doktorka říkala už na 8.měsíční kontrole,že můžu dávat máslo,ale rostlinné.To doma nemáme a osobně si nemyslím,že je v tom něco dobrého,takže dávám klasické.Ale opravdu jen zaklepím dírky,aby to neměl suché.On mi suchej chleba nejedl.Za Adámka se trocha másla mohla od 9.měsíce.
Jani,jak budeš postupovat v noci,záleží jen na tobě.Já mám pocit,že jde spíš o to,co vydrží rodiče než děti:wink:
Kupodivu prsa dobrý.Jen jednou večer jsem cítila,že jsou nalitý,naštěstí se Maty před spaním napil a ráno už byly dost plný,že mi z nich trochu vytékalo mlíko,ale nebyly bolestivý.Oproti tomu,když jsem plně kojila se to nedalo srovnat.
Do Prahy jedeme až za 2 měsíce,tak předpokládám,že se to do té doby ještě víc srovná a pak to odstavení nebude takovej problém.

@lanka:já taky vždycky nevydržím,ale on se pak začně vztekat.Naštětí mi začal pít z hrníčku,takže to jeho upíjení řeším teď tím.A včera dokonce vydržel při kojení i ležet,jsem čuměla.
Já kojím ráno a pak ještě jednou přes den.Občas se napije večer před spaním.
22. únor 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky! Mám z toho radost :grinning:

@llllucka Luci, to je zajímavý s tím máslem. Rostliný se obecně moc nedoporučují ani dospělým a takhle malým dětem jo?? My ho teda doma taky nemáme, míváme klasický, on ani Kuba to rostlinné nechce. Koukala jsem, co píšou o příkrmech na kojeni.net a mezi 9-12. měsícem píšou, že je možné dávat žervé a lučinu. O másle nic. Ale schválně se dneska zeptám v poradně. TO je fakt, že žervé jsem Kubovi občas přimíchala do zeleniny a moc mu to chutnalo. Fildovi občas přidám zbytek bílýho jogurtu, taky mu to jede :slight_smile:

Jinak u nás se teda dneska v noci nekojilo. Sice se o půlnoci vzbudil a asi hodinu kňoural, chudáček. Ale nebyl to nijaký drásající jekot, muchlal mě ruku a občas procitnul a poplakal. Pak se vzbudil kolem třetí a to jsem si ho vzala k sobě a spal bez koja až do šesti. Tak doufám, že do konce týdne mu to dojde a po probuzení hned usne. Zatím naštěstí akceptuje hrnek s vodou, takže se asi opravdu budí žízní. Prsa taky celkem dobrý. Ale asi fakt budu muset dát ten Sunar. Jak se odstaví v noci, aby měl pokrytou svou denní dávku mlíka.
A manža mě samozřejmě sprdnul, že mu teda ten růst zubů, chudáčkovi, ještě zpříjemňuju. To je zas podpora, toto!
Luci, třeba si malej začal kojení vážit, když ho má už tak málo :grinning: :sweat_smile:

@lanka Jo, Filda taky křupkama opovrhuje od té doby, co poznal chuť chleba :sweat_smile: Piškoty dostal včera normální a teda pomlaskával... Málem si pro ně vyskočil z křesílka. Už bych chtěla začít krmit v židličce, aby si drobky sbíral sám. Jenže nemáme naklápěcí,ale obyč z Ikea a nevím, jestli ho tam dávat, když ještě sám nesedí. Ale asi ho na tu chvíli vypodložím polštářkem. Zas ať není úplně zaostalej, určitě by ho bavilo jíst samotného. Po podlahách sbírá každej pidi drobek a nit, co najde...
A měly bychom domluvit nějakou slezinu, abych se mohla Eli zeptat, jak to bylo s tím Irskem a odstavením :wink:
22. únor 2012 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Já mám něco ztažené z kojeni.net ještě z doby Adámka a tam máslo je,ale možná to myslí jen dávat do vaření jako tuk,ale tam dávám slun. nebo oliv. olej.Každopádně toho dávám opravdu jen trošičku.Žervé mě nenapadlo,dneska koupím:wink:Já piškoty dávám,ale jen občas.On je miluje,ale dávám je,když si potřebuju něco nutně udělat a on zrovna vyžaduje moji pozornost.
Koukám,že vám to odnaučování jde hezky:slight_smile:
No,mamka včera koukala,když viděla,jak při kojení stojí.Mě už to příjde naprosto normální,tak to neřeším.
Holky,koukali jsme s manželem o víkendu na lyžování a byly tam i závody dětí a úplně jsem čuměla,když tam jel tatínek s dvouletým prckem.Prý to zkusili a neprotestoval.Fakt mě to rozčílilo,co to dítě z toho má.
22. únor 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava :grinning: by mě samotnou zajímalo co by ses vlastně dozvěděla... :confused: :dizzy_face:
I když po pravdě - jak se Kló bojí cizích lidí, tak Eli začala být taky tak nějak nesdílná k otázkám lidí co nezná na ulici.
23. únor 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: Ahojte,
tak u nás opět nějaká viróza. Ve středu začal mít Filda šílenou rýmu, ve čtvrtek měl 38 a zvracel. Takže jsem skoro tři noci nespala, páč se opravdu chvílema až dusil, chudák malej. Spali jsme spolu a já neustále hlídala, jestli dýchá. Ale v pátek už celkem dobrý, dneska rýma trochu polevila a konečně se pořádně přes den vyspal. Ovšem aby toho nebylo málo, zvracela jsem včera večer já a v noci se přidal i Kuba, kterej má navíc dneska celý den horečky, kolem 39 :frowning2: Mě už to tak nebavíííí!!! Manža sice pomáhá, péči o kluky jsme si rozdělili, ale stejně padám na hubu únavou :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, pozitivní je, že od pondělka v noci nekojíme. Jak měl Filípek totálně ucpanej nos rýmou, že nemohl dýchat, tak se nemohl vlastně ani kojit. Mám pocit, že si na prso ani nevzpomněl, až včera. Takže když už vlastně noci stály naprd kvůli nemoci, tak se tam to nespaní a kňourání kvůli prsu ztratilo...

@lanka Lani, Kuba je taky dost nesdílný na jakoukoliv otázku a to i na moje nebo ostatních příbuzných. Cizí lidi od malinka prostě ignoruje :sweat_smile: Ale tak třeba by mi něco řekla... :slight_smile:
@llllucka Jo, to taky nechápu. Stejně jako nechápu ježdění na kolech s vozíkem nebo miminem zhrouceným v tom křesílku. Z toho má to dítě taky pěkný kulový. Od kámošky holčička stála teď ve dvou letech na bruslích :confused: :confused: Taky nevím, k čemu to je... Kuba ve dvou letech ještě neměl pořádně zkoordinované pohyby v normální chůzi/běhu. Proč se ty rodiče takhle někam ženou a honí si triko, nerozumím...
25. únor 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky....dneska byl paradni den...krásne počasíčko....

25. únor 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je to taky na prdlačku.Matýsek má od čtvrtka horečky.Dneska jsme volali na pohotovost a samozřejmě nám řekly,co jsem čekala,že to může být šestá nemoc a dneska jsou ještě teploty v normě.Včera v noci měl 40,ale alespoň se nám dařilo srážet,ale dneska v noci se mu to pořád drží přes 39.Dali jsem zase panadol a pokud to nezabere,tak prostě jedem.Prý udělají CRP,tak jsem zvědavá (když jsme tam byli poprvé a naposledy s Áďou,tak mu neudělali nic s tím,že je to asi šestá nemoc).
26. únor 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky jdu vas pozdravit a podpořit, koukám že všude řádí nemoci, u nás jsem zatím nachlazená jen já a doufám že to tak zůstane, tak at se brzo všichni dáte dokupy :wink:
26. únor 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka super že to CRP udělají aspoň se nedávají ATB naslepo, ocenila bych to i u nás dospěláku ale moje dr. to zatím v ordinaci nemá pediatrička jo
26. únor 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, tak jak u vás? Horečky od čtvrtka, to je už docela dlouho. Chudák Matýsek :frowning2: Podařilo se tu horečku srazit? Doufám, že nakonec pohotovost nebyla nutná!
Kuba měl dneska taky ještě horečku. Ale snad to už bude zítra dobrý. Asi zavolám doktorce a poradím se s ní po telefonu. jak mu dám paralen nebo nurofen, tak mu otrne a lumpačí. Ale jak to přestane působit, tak zas hodně polehává a moc nechce jíst. Za dnešek snědl akorát jeden a půl rohlíku. Ach jo, ty nemocné děti, to je děs :frowning2:

@wiwiane u nás třeba nemá CRP ani pediatr, natož můj obvoďák. Ani nevím, jestli je to tak úplně nutný. Ale v nemocnici bych to už čekala :sweat_smile: , to je fakt. Taky kde jinde, že jo... Naše doktorka je super, nikdy nedává ATB zbytečně a na každou pitomost. Kuba je měl za ty tři roky jen jednou. Fakt jsem ráda, že chodíme zrovna k ní :slight_smile:
26. únor 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:horečka se naštěstí srazila,Přes den to bylo dobrý,teď k večeru mu zase trochu stoupla.Naše doktorka CRP naštěstí má.
Jani,doktorka v dětské sice tvrdila,že CRP udělají,ale bohužel to v dětské není běžné.My byli na pohotovosti naštěstí jen jednou,když měl Áda šestou nemoc a tehdy mu CRP dělali,ale doktorka nám sama řekla,že normálně to nedělá,ale protože ten den poslala jednu holčičku domů s tím,že to bude šestá nemoc (na to svádí u malých dětí s teplotama vše) a za pár hodin ji dovezla záchranka,protože nakonec měla zápal mozkových blan,tak mu to radši udělala,aby měla jistotu.CRP měl nízké,tak říkala,že to asi bude šestá nemoc,ale že ta se pozná jen podle toho,že se dítě osype.Tehdy se hned po nás měnila služba a maminka s chlapečkem se stejnýma příznakama šla už k jiné doktorce a ta ji vyhodila,proč lezou s děckem s teplotama na pohotovost,že mají být doma a srážet.Chůďa tam tehdy na chodbě plakala.Proto se na pohotovost moc nehrnu.
Matýsek v pořádku není,je hodně uplakanej a spavej.Přes den se nám daří horečku srazit,ale v noci má vždycky vysokou.Možná i proto přes den hodně spí,protože v noci dáme tak 3 hoďky,jinak chladíme,krmíme a chováme.Zítra jdu k naš doktorce,tak uvidím.Radši vemu i moč.
26. únor 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vidím, že se všude marodí........
My jsme zpátky z hor. Kupodivu jsme vydrželi celý ten týden bez horeček, kašle a dokonce i rýmy!! Asi proto, že jsem táhla tašku všemožných léků :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no, ale dnes už začíná být Ondra nějaký zahleněný, tak počítám, že nám to dlouho nevydrží.......vzhledem k počasí se není co divit. Čtvrtek a pátek jsme tam měli příšernou mlhu a mžení, tady včera sluníčko a dnes aprílové počasí - v jednom okně slunilo, ve druhém chumelenice.

lllluci......ty vysoké horečky jsou strašné, Ondrášek i Juli je tuhle zimu měli několikrát a teda pokaždé se to strašně špatně sráží. Tohle si u Míši vůbec nepamatuju - ta pokud měla jako malá virozu,horečky šly vždycky srazit. Teď mám pocit, že jsou viry tak agresivní, že sirupy nemají moc šanci. Ondrovi skoro nezabírají, takže jsem střídala po 4 hodinách nurofen a paralenové čípky, ty mu zabírají líp. Julie zas líp reaguje na nurofen. A jak říkáš, pohotovost nemá moc velký smysl,bývají dost nepříjemní.

U nás má CRP dětská i moje obvoďačka - ale asi jsou tu vyjímka :slight_smile:

noční kojení - na horách to byl děs, ta naše malá potvora jako by cítila, že ho nemůžu nechat brečet (byli jsme 3 rodiny v chatě a my se všema dětma v jednom pokoji). Během týdne se začal budit co 1,5 hod. a jak dřív spal aspoň od 18:30 do 2hod., tak ve čtvrtek v deset večer naznal, že je vyspaný, do půlnoci pokvikaval u mě v posteli až jsem to vzdala a vstala jsem s ním, do 2 jsme byli vzhůru, po 6. vstávačka.Samo pátek dopol. prospal. A večer to na mě zkusil znovu, už o půl 10, ale žádný pláč, vztekal se až v něm bublalo (on když je nespokojený tak různě bručí a prská). Tak jsem ho nechala přes hodinu - dospělí a puboši byli vzhůru a Juli u toho kupodivu spala :stuck_out_tongue_closed_eyes: bohužel to nepomohlo, vztekal se víc a víc a vzhledem k nočním hodinám jsem musela ustoupit :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže spal část noci zase se mnou. No měli jsme tam úzkou postel, za ten týden mám v háji záda.
Na dnešek jsem byla připravená nekojit dřív jak v 1hod. Haha, byla jsem tak zničená, že vůbec nevím kolikrát ani v kolik jsem kojila......ale určo minimálně 3krát :frowning2: ale už toho nočního vstávání mám fakt dost, když se k tomu připočítá co chvíli nějaké Julinčino vstávání, Míšino kecání ze spaní /někdy tak hlasité, že ji je slyšet přes zeď/.....tak už si nepamatuju, kdy jsem naposledy spala 3 hodiny v kuse. Takže to u nás vypadá na moje brzké stěhování z ložnice do obýváku.
26. únor 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a 2.den na horách jsem zcela nečekaně dostala MS, takže ten Ondrův bojkot kojení asi souvisel s ovulací - bylo to přesně před 14 dny. Jsem zvědavá, jestli si to za týden zopákne.
26. únor 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zase se tu marodi , tak ať jsou nemocní brzy fit myslím na vás všechny! večer jsem vás s Radeckem na rukách dočetla teď píšu z postele x mobilu a bolí mě z toho ruka a nechce se mi vytukavat, tak vás jen takto zdravím
26. únor 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek