• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@sharon2 A holky mají streptokoka? Nebo doléčujete nějakou bronchitidu? Aspoň, že Ondra je v pohodě :slight_smile:
A zhubnutí závidím! To se pak lehko zpevní, to máš v pohodě :wink: Já od ledna zhubla 4 kila, ale chybí mi ještě nejmíň 3 na svou porodní váhu s Kubou (s Fildou jsem měla ještě míň,ale to už nedoufám) a nějak to nejde a nejde... :angry: Ale břišní pneu mám teda hroznou, no jo, vytahaná kůže a o stavu mého poprsí po ukončení kojení netřeba asi mluvit... :frowning2:

Gratulace k nočnímu nekojení! A přeju pevné nervy, ať to vydrží. Od nás to pak do měsíce vedlo k odstavení. A s tím lehkým spánkem. Třeba Filda spí s námi celkem v pohodě. Ale Kuba měl taky strašně lehké spaní, v 15. měsících nás vystěhoval z ložnice (měli jsme jen 2+1) a my spali v obýváku. Jak tam byl sám, spal líp, ale stejně až do narození Fildy v noci min. 2x vstával s brekem. Napil se a spal dál. Fakt tvrdě spí až poslední půl rok. takže jsme ho sice rušili a jak byl v ložnici sám spal mnohem líp,ale úplně ideál to nebyl. No a Fildu asi nerušíme a spí jak kdy. Teď poslední dny spal parádně, dnes v noci opět hrůza a noční mejdan od jedné do tří. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale včera prostě usnul 2x přes den a pak je asi moc přespaný. Musím mu v kočáře bránit dopolednímu spaní.... Co teda nechat Ondu v ložnici třeba půl roku, než se to spaní celkově zlepší věkem? Nebo nemáte kde jinde s manželem spát?
Já bych chtěla Fildu přesunout ke Kubovi, jenže ten s posunem času vyvádí ještě po deváté večer a Filda usíná po sedmé, tak taky nevím, co s tím,aby ho Kuba nebudil. Ale mít zas ložnici jen pro sebe by se mi fááákt líbilo :grinning:
Ach jo, jsem dneska úplně KO, a ten binec tady :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. dub 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:Nevím,jestli to Áda chytnul od me nebo já od něho nebo třeba to chytnul úplně jinde.Má to hodně lidí,jen o tom nevím,dokud jim to nezpůsobuje problémy.Dcera od kamarádky ho má,protože jí na to sice Dr. nasadila ATB,ale ta nezabrala,tak se dohodly,že na to kašlou.U jiné kamarádky to mají obě děti,ale Dr. to nepeléčuje,protože braly už předtím jiná ATB,aby to na ně nebylo moc.Všechno to jsou Adámkovi kamarádky,takže kdo ví.Dneska tam jdu s Maty,tak se jí zeptám,jak to s tím přenosem je.Podle všeho může i do kolektivu.Já jsem teď celkem hotová z jiné věci.V sobotu jsme byli na oslavě narozenin a neteř dostala v neděli neštovice.Googlila jsem a otázka není ani tak,zda to Adam dostane (hodně si s ní hrál),ale kdy.Což se mi moc nehodí.U Matýska by ten průběh neměl být nijak strašnej,ale v tomhle věku si nemusí vybudovat dostatečné protilátky,aby byl do konce života imunní (takže na prdlačku).U mě nikdo neví,jestli jsem je měla a na infekční jsem se nezávisle na neteři objednala až na konec dubna,aby zjistili,jestli mám protilátky a případně mě naočkovali.No a v poslední řadě máme teď 2 dovolené,které jsou už zaplacené a obě ještě vychází v době,kdy by to mohl dostat.

Šári,gratuluju k odbourání nočního kojení.U nás to mělo za následek,že pije víc přes den.A k tomu spaní,my to máme podobně.Adámka nic nevzbudí,ale Matýsek má lehké spaní,takže ho ani nechodím kontrolovat,protože se vždycky vzbudil.
4. dub 2012 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulava.....přeléčovaly jsme streptokoka
ad Ondra sám v ložnici.....jsem asi sobecká, ale nechce se mi půl roku každý den roztahovat pohovka, přenášet peřiny....navíc naše pohovka už má nejlepší léta za sebou, spalo na ní pár těžkotonážních kamarádů, takže není na dennodenní spaní nejvhodnější. Bude si muset zvyknout na holky :wink: nebo budeme muset začít řešit druhý pokoj.
Dnes prospal celou noc!!! Jen teda čím líp spí v noci, tím hůř ve dne :stuck_out_tongue_closed_eyes: poslední dva dny spal dvakrát půl hodiny a než zabral, to bylo něco :stuck_out_tongue_closed_eyes:

llluci.....myslím, že neštovice jsou nejvíc infekční až když se dítko osype, takže jestli ta holčička neměla ještě vyrážku, tak třeba to ani nechytnete (i když mohla mít jeden dva pupínky a ještě si toho rodiče nevšimli.....). Snad vám to nezkazí dovču!! Kam se chystáte? Já bych taky někam vyrazila! Nejraději někam za sluníčkem :wink:
4. dub 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj - koukám že jaro nikde nic nevyřešilo. Eli měla horečku v sobotu, já s Kló v pondělí a teprve to nějak rozcházíme.... takže u nás žádná změna.
@sharon2 Kló má taky děsně lehký spaní. Spí v pokojíku s Eli protože my ji rušili moc. Eli je tišší. Ale i tak se dost často probere. chodí k ní výhradně mm a tomu stačí říct hají (pokud má zvednutou jen hlavu položí se a spí dál) a když sedí nebo stojí tak ji prostě položí a spí.... jak se ukážu já - několika hodinový řev, dožadování se mlíka apod....
@llllucka na jednu stranu by to aspoň měli za sebou (ono vhodný čas nebude stejně nikdy) na druhou stranu je to nejspíš pořádná čára přes rozpočet..... no nic. Držím palce ať to nedopadne...
@janulava no potěš - všude se něco děje.... tak ať jsi rychle fit. Obdivuju že si najdeš čas na cvičení.... obvykle jsem večer ráda že to uslo a hotovo....
4. dub 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:fearful: @llllucka tý jo, Luci, vy si to zase vybíráte! Ale jak psala Lanka, zas byste to měli za sebou! Akorát teda neštovice jsou plně infekční jeden den před výsevem pupenců, takže to Áďa asi fakt bude mít. Třeba to nějak vyjde, že dovolené zvládnete. Ale taky bych byla naštvaná. A fakt ti mladší, když je teď prodělají nejsou dostatečně chránění napořád? Takže pak jako nechat očkovat? Nebo se mi to motá a pro kluky jsou nebezopečné příušnice a neeštovice pro holku v dospělosti?

Mě to letos připadá fakt divný, takhle nemocní, jako letošní zimu, jsme fakt ještě nebyli. A v mém okolí taky pořád nějaká choroba...

@sharon2 Jo, to chápu, Vůbec nemyslím, že bys byla sobecká! My spali na hozené matraci na zemi a abych pravdu řekla, fakt se těším, až bude ložnice jenom naše a budem ji moct nově zařídit a konečně se pořádně vyspím. Máme teď jen 140 postel na šířku a je to málo. Větší mít nemůžem, dokud je v ložnici postýlka. Já si zas připadala jako sobec, páč jsem se odstěhovala kvůli sobě, chtěla jsem se v klidu vyspat, bez věčně kňourajícího mimina u hlavy :zipper_mouth: Né, že by to teda nějak moc pomohlo :grinning: A celé prospané noci, to gratuluju!!! Toho jsem se ještě jaksi nedočkala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lanka šmarjá, už zase :frowning2: To je mi teda líto. Snad už vás ty pitomý bacily taky brzo opustí. Když ony se tak blbě střídají teploty, se nedivím, že je všude neustále tolik viróz . Jako dnešních 22 stupňů, po 6, co bylo o víkendu... :confused: :confused:
A Kló Eli nebudí, když se v noci malá vzbudí? I když oni teď už asi mají ty staršáci to spaní fakt tvrdší.
Jo a ke cvičení jsem se ještě nedokopala, byla jsem celou zimu taky pořád nemocná, ale hlavně jsem fakt neměla energii na to, chodit někam na osmou a jezdit domů v deset večer. Minulý týden jsem se k tomu fakt odhodlala, našla pilates asi 10 minut pěšo od baráku a takhle to dopadlo. Že by podvědomý bojkot??? Hihi! :sweat_smile: Já už se sebou něco dělat musím. ALe jak píšeš, pořád se mi taky moc nechce měnit večerní klídek s knížkou, za courání po večerech po tělocvičnách. Každopádně teď to nejde. Bolí to jak prase a špatně se to hojí. Jak ke klukům čupám a klekám, tak mi to pořád praská :pensive: A na sukni to teda taky v létě nebude. Budu mít asi jizvy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za podporu.Jak psala Janča,infekční je to už dokonce 2 dny před výsevem.Dovolenou vem čert,to mě zase tolik nepálí (a nakonec se to vyřešilo samo,včera nám psali z hotelu,že tam mají nějaký problém,jestli si to nemůžeme přesunout a ta druhá by měla vyjít,pokud by to nemělo nějak extra dlouhej průběh).ale štve mě,že ten Matýsek by to teď třeba prodělal a vlastně nic z toho a taky hodně doufám,že to nechytnu já,protože by si musel třeba vzít dovču manžel a to se nám moc nehodí (komu jo).
Jani,je to tak,malé děti si nemusí vybudovat dostatečné množství protilátek,takže nemusí být odolné proti dalšímu onemocnění.
Neštovice nejsou nebezpečné,pro ně jsou nebezpečné příušnice.Neštovice a zarděnky jsou nebezpečné pro holky.

@janulava:brzo se uzdrav,ať můžeš začít cvičit.Na jizvy kašli,každej nějakou máme.

@lanka :u vás se to taky pořád mele.Snad bude s jarem líp:wink:
5. dub 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak si musím ulevit.Jak jsem psala,tak z toho hotelu v Praze,jak jsme měli příští víkend jet,nám včera napsali,jestli bychom si nepřesunuli termín,že ten pokoj pro někoho potřebují a nabídli nám za to jiný termín a lepší pokoj.Vzhledem k tomu,že mám strach z těch neštovic,tak jsme jim napsali,že to přesunujeme (jinak bychom to nechali,protože na ten termín máme domluvené v Praze i jiné věci a ty jsem včera všechny rušila).Dneska nám z hotelu napsali,že už to nepotřebují,protože obeslali více klientů a někdo jim odpověděl dřív než my,takže máme přijet ten příští víkend.Jsem pěkně naštvaná.Opravdu se mi nechce zase všechno obvolávat a jako blbec říkat,že potvrzuji již zrušené.Do hotelu jsem napsala,tak čekám,jak se zachovají a doufám,že si tu dovču nakonec užijem bez trpké pachuti.
5. dub 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
zdravím zas všechny a doufám, že jste všichni v pořádku a užijete si pohodové Velikonoce :wink:

@janulava Jani, to už tak ke školce patří, že ty bacily donese, ale určo se po pár týdnech otrká a zvykne si :wink:
Jinak pád a odřené koleno - auuu, ale hlavně, že se nestalo nic horšího, když už teda něco bylo :zipper_mouth:
a k ukončení kojení ti gratuluju, snad se i u nás brzy zadaří, i když R.se prsa asi jen tak nevzdá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už jsme zkusili nasadit sunar, ale jak je asi od koja zvyklý vypít málo, tak ho taky moc nevypije - jako nemluvě o tom, jaký je to boj, aby si to z té lahve vzal - a pak se stejně v noci budí :unamused:

@sharon2 taky bych chtěla stopnout noční kojo, ale R.nechce :grinning: no, možná je dobrý nápad nechat ho spát samotného, jen s tím vyřváním to u nás v paneláku asi dost dobře nepůjde :unamused: tak přeju, at si ondra na holky zvykne a máte klid :wink: R. má taky lehké spaní :frowning2:

@lanka Dani, at jste brzy fit a manža je teda dobrej, že jde k malé :wink:

@llllucka Luci, tak moc držím pěsti, at vás neštovice minou a at se to s tou Prahou nějak dobře vyřeší :pensive:
5. dub 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jestli koukáte na Prostřeno, tak je tam dnes Bludov, vesnice, odkud pocházím a kam jezdíme za babi a dědou :wink:
10. dub 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
si tady vždycky jednou za 14 dní povídám sama se sebou a když jste tu všechny ostatní, tak se sem nedostanu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: a když se sem zas dostanu, tak už nic není aktuální :astonished:
10. dub 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Ahoj Jani, já nakukuju a pořád se nic neděje. Pak na pár dní zapomenu, nahlídnu a je tu nová stránka! :sweat_smile:
Normálně na Prostřeno koukám, jenže dneska zrovna se hraje finále Komety, tak jaksi nemůžu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: TV ovladač zabral manža. Ale asi si to pustím na netu :slight_smile: Bludov znám, jezdíme přes něj k vám na sever na ty naše dovolené :slight_smile:

Jinak u nás nic nového, kluci mají opět sopel :angry: a mě se koleno velice pomalu hojí a pořád bolí :frowning2: Velikonoce byly v pohodě. Odjeli jsme k našim, tak jsme to měli bez stresu. Co u vás?
Doufám, že už je u všech nemocných líp!

@llllucka Luci, tak co neštovky?
10. dub 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, tak hlavně, že se koleno hojí, bolet to ještě asi chvíli bude, tak posíláme pofoukání :wink:
Velikonoce nic, manža v práci, Maty mě zapomněl vymrskat, ale tatínkovi řekl, že vymrskal :grinning: Nikdo u nás nezazvonil, což jsem ráda, ptže jsem nic nechystala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak soplení je i u nás :unamused: to je ale v pohodě, když člověk uváží to šílený počasí, chvíli tak a chvíli jinak :angry:

dneska chci zalehnout brzo, jestli se zas R.bude co dvě hodiny budit na kojo, tak at se trochu prospím, jinak jsem vždy ráno jak spráskanej pes :astonished:
10. dub 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Jani, děkuju! :slight_smile: a koukám, že Maty je taky pěkný kecka :grinning: Jako Kubík, třeba schválně tvrdí, že byl ve školce (i když nebyl), dokonce si vymyslí, co dělali. Vymýšlí si teďka hodně. Asi je to k věku :slight_smile: Já právě taky nic nechystala, Velikonoce fakt nemusím, tak jsem utekla k našim, teda i s rodinou, hihi...

Jo, to počasí je děsný, taky se nedivím, že jsme z něj pořád nahromadě. A už jsem přišla na to, proč se to koleno blbě hojí. Protože se má zahojit, než se vdám :grinning: A když už vdaná jsem, nemá se to dokdy zahojit..... :grinning:

Tak přeji klidnou noc!! Filíkovi rostou horní jedničky, tak je u nás v noci taky zábava :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako opravdu nemůžu říct, že by nekojení zlepšilo noci. Oni asi prostě špatně spí v tomhle věku....
10. dub 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak u nás to probíhá tak,že jsme dneska byli u Dr.,protože se Adam osypal,tak jsme si všichni mysleli,že dostal ty nešotvice a nakonec se z toho vyklubala alergie na ampicilin.Matýskovi taky výtěry dopadly blbě,má toho v nose tolik,že si to ani nepamatuju.Ale doktorka říkala,že pokud nemá problémy,tak přeléčovat nebudeme.Ádovi vzali opět výtěr,ale pokud to nebude dobré,tak přeléčovat taky nebudeme.Rýmu má pořád,takže problém se nám nevyřešil.Dostala jsem doporučenku na alergologii,tak snad to bude ta alergie.Jako nevím,chápu,že se do Adámka nemůžou rvát pořád ATB,ale přece není normální,aby měl pořád rýmu a kašlal.
Matýsek je fázi odstavování od prsa.Zatím se celkem daří.Ráno musí vstávat manžel a krmit.Dneska poprvé se podařilo nakrmit z láhve.Přes den z ní trochu pije,ale ráno nechtěl.Stejně se mi pak rve k prsům.Jinak mlíko odmítá,tak se snažíme nahradit jinýma mléčnýma výrobkama.Holky,chci se zeptat,jak jste na tom s máslem.Do mě Dr, pořád hustí,že mám dávat floru,prý máslo je dneska nekvalitní.Já tohle celkem sleduju a máslo kupuju kvalitní (jak vyšlo v testech) a celkem si stojím za tím,že je to lepší než rostlinné,snad dělám dobře.
Jo a došla jsem k závěru,že Adámek maluje už líp než já.
PS.Nestihla jsem si přečíst,co jste napsaly,jak bude čas,tak to napravím:slight_smile:
11. dub 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava Jani, Maty v tomto věku a vlastně od 5.m spal celou noc v poho :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si to vyžírám u Radečka :astonished: ten se poctivě budí co dvě hodiny a chce jen prso a teda poctivě pije, nemá to na ududlání :unamused: chjo, prospaná noc v nedohlednu :rolling_eyes: tak at jedničky brzo vyrostou, jsem zvědavá, kdy to dorazí k nám, máme zatím ty dvě dolní :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak aby se ti to koleno vůbec zahojilo!!! aby ses kvůli tomu nemusela rozvést a znovu vdát :grinning:

jo Maty si taky pořád dost vymýšlí a chytl ve školce různé móresy a taky už se stihl "oženit" a "uzavřít registrovné partnerství" a to obojí v jeden den - najednou :grinning:

@llllucka Luci, držte se, nemůže to mít Adámek prostě z toho blbýho počasí??? I když alergie by tomu asi odpovídala :pensive: taky stále držíme pěsti, aby ty neštovice nedopadly, nebo už je to zažehnáno? :wink:
tak dál informuj o ukončování koja, u nás to bude taky složitější, děláš něco, abys omezila tvorbu mlíka?
my kupujem normální máslo, ale dětem ho nedávám, rostlinné si dám občas já, moc to nepoužívám, mám raději přírodní sýry, Lučinu atak :wink:
jak jsi došla k závěru, že Adámek maluje líp než ty??? :grinning: ukaž něco!!! :wink: Maty na tom je stějně "špatně" jako já, výtvarka není náš obor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. dub 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:to víš,kluci zkoušej,co vydržíme.Přeci nám to nedají zadarmo:slight_smile:
Já na Prostřeno koukám,ale ze záznamu.Když to dávají v telce,tak to nestíhám,takže si to pouštím ve chvílích volna,kdy třeba u toho vařím nebo cvičím.Takže určitě mrknu:wink:
Dala jsem jeho obrázky do alby,tak mrkni:http://www.modrykonik.cz/fotoblog/llllucka/album/adova-tvorba/
Dneska jsem to začala fotit,protože jeho 2 obrázky,které jsem si schovala,našel Matýsek a roztrhal je.Zrovna se mu krásně povedla helikoptéra a žralok.Já nevím,jak děti v jeho věku malují,ale já tohle prostě neumím,tak mě fascinuje,že on jo.Hlavně ho to strašně baví.
Jani,beru homeopatika a piju šaj z šlavěje.První den to bylo hrozný,teď už to jde.

@janulava:asi bys s tím vdáváním měla něco udělat:slight_smile:
11. dub 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, Maty určo takto nemaluje!!! Ada má fakt něco v sobě!!! Určo to v něm rozvíjejte!!! :wink: :wink: :wink:
tak k tomu odkojování držíme pěsti :wink: na ten čaj se jednou taky netěším, jestli k němu teda bude muset dojít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. dub 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak Maty dnes ve školce podruhé spí a R.zrovna spí taky (a teda docela už dlouho - to kdybych tušila, tak zalehnu taky!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak si aspon užívám trochu volna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. dub 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,on tam jinak nespává?
Díky,taky si myslím,že k jeho věku je to dobrej výkon:slight_smile:
11. dub 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, kreslí fakt moc pěkně! To je až neskutečný, úplně čučím! :slight_smile: Kubu to taky nebaví, jenom čmárá, v tomto se zasekl někde na úrovni dvouletých dětí. Nedávno se mu asi 2x povedl hlavonožec, ale to byla asi spíš náhoda. takže Adámek je fakt dobrej, rozhodně bych ho v tom podporovala :slight_smile:

Jinak u nás šlo kojení fakt úplně v pohodě. Začla jsem v 10. měsících a zrušila noční. Týden na to pak měli tu nějakou virozu, tak ani nevím, jestli v noci brečel po prsu nebo spíš ucpaným nosem. Takže ta viroza nám paradoxně v nočním odstavu pomohla. Na konci 10. měsíce jsem zrušila kojení před večerním spaním a pak za 14 dní kojení kolem 5 ráno. Filda Sunar úplně miluje, fakt se mu vůbec nebránil a začal rovnou na 120 ml :confused: Ale myslím, že v tomto nám fakt pomohlo to dávání mlíčka s kaší místo klasické kaše. Takže byl zvyklý pít z hrnku už od 7 měsíců toto a protože mu to chutnalo, tak pak na ten Sunar přešel úplně v klidu. Prsa to zvládla úplně v pohodě, měla jsem je ráno dost nalité, ale žádné bolesti nebo zatvrdliny se nekonaly. Ale já přes den nekojila snad od začátku 9. měsíce. Tak jsem to asi měla jednodušší. tak přeju ať je to co nejmíň bolestivé pro všechny strany!
Luci a nemůže to Áda mít třeba od Matýska, jestli ten má taky nějaké brebery v krku? Třeba kdyby se mu to přeléčilo, tak by to pomohlo i Adámkovi. Ale já nevím, jsem opravdu laik...

Jo a máslo kupujeme Olešnické nebo Dr. Halíř. Dopadlo v testech myslím nejlíp. Jen hlídám, aby bylo vyrobené v Čr a ne dělané z mraženého belgického nebo polského másla. Pořád si myslím, žeje to lepší než ty rostlinné. A on je Kuba ani nechce, má to divnou pachuť. Ale Filípkovi dávám hlavně žervé. Ten je v jídle úplně neuvěřitelnej. Sní toho fakt strašně moc. Po každém hlavním jídle se ještě dojídá kouskem rohlíku, chleba nebo tousťáku. Teď měl u našich poprvé domácí drobenkovou buchtu a mohl se fakt "užrat"!. Je to tak posledních 14 dní, co jí úplně neurvale. Jak zjistí, že někdo z nás něco přežvykuje, okamžitě zaujme sledovací pozici alá Surikata a začne vztekle máchat pěstičkama a u toho hulaká "Dá dá dá", dokud fakt kousek suchého nedostane. Jsem zvědavá, kolik přibere za 14 dní do poradny. Vypadá to, že bychom mohli překlenout hranici 8 kilo :grinning:
11. dub 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Luci, nespává, bylo mi naznačeno, že když jsem na mateřské, že si ho mám brávat po obědě, pak dlouho chyběla jejich učitelka, která stále chybí, děti se stěhovaly na spaní do jiné třídy, ale mají tam ted nějakou "náhradní" uč. tak jsme to 2x zkusili. Nic moc teda, není zvyklej a dnes prý plakal po mamince, tak jsem se ho ptala a on, že tam nebyla tma a že ho děti rušily :unamused:

@janulava to jste měli super s tím odkojením, takové přirozené :wink: máš štěstí, že Fildovi sunar chutná, u nás dnes 30 ml :stuck_out_tongue_closed_eyes: naprd :astonished: dávám mu do toho taky rýžovou kaši s banánovou příchutí (páč co smrdí banánem, to on může), ale nepomáhá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Leju HA sunar do dřezu :angry:
vy ještě nemáte 8 kg? tak po tom, co píšeš, jak ted Filda jí, tak je mít určo budete :wink:

já valím do sprchy a spát, at jsem trochu fit na ten noční maraton :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: (+chcíplej smajlík, kterej tu žádnej není)
11. dub 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulava:s popisem surikaty jsi mě pobavila.Úplně v tom vidím Matýska.Jen s tím rozdílem,že on křičí a ukazuje dej,dej.Říct to ještě neumí.
Taky závidím klidný odstav.Já ještě pořád mlíko mám a ještě asi mít budu,ale už je to o hodně lepší.První den byl katastrofa.Ani jsem si nemohla kluky pochovat,jak to bolelo a Adámek mi nosil obklady a hrál si na pana doktora.
U nás momentálně probíhá snaha o jedení lžičkou.Straká to tam různýma stranama,občas to vypadá,že si plete lžičku s brčkem.Samozřejmě je jako prase,ale alespoň se tím na chvilku zabaví a je sranda ho pozorovat (jen ten úklid potom...)
Jani,jeho to malování hrozně baví.Já s ním vůbec nemaluju,protože to opravdu neumím.Maluje s ním můj taťka nebo občas manžel.Posílala jsem mamce ty výtvory a ona je hned vytiskla a že je veme jejich výtvarnici na posouzení.Jsem zvědavá,jestli nedostane ledovou sprchu :grinning:

@jana.sun:o tom spaní ve školce,pokud je matka na mateřské jsem už slyšela a příjde mi to pěkná blbost.Učitelky si tím podle mě jen usnadňují práci.A budeš ho tam zkoušet nechávat?
Banán taky můžem.Nejdřív ho nechtěl a teď si ho veme do ruky a sní ho na posezení.
12. dub 2012 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám že se to tu trochu vzbudilo....
U nás teda ne. Holky v pohodě - teď si to vybírám já - minulý týden horečky, tento zánět středního ucha. Včera jsem se klepala večer jak ratlík.... bomba...
Ad. máslo - Kló ho nedostává. Máme ho jen na vaření občas na chleba/rohlík pod med. Kupujem obyč - myslím že z vysočiny - ani se nemůžu podívát. Teď ho doma nemáme, páč když slevní smetanu na šlehání bez stabilizátoru tak si ho uděláme........
12. dub 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka Páni malue fakt suprově. U nás valí jen čmáranice....
12. dub 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosim.. chystame se do Brna a resime jake je tam pocasi, jestli tam uz prsi?
Pripadne nevite nejake restauraci pobliz vlakacu, kde maji i detsky koutek?

Dekuji moc za rychle odpovedi :slight_smile: mame sraz s holkama a vsem nam jedou vlaky kolem 9h.. takze to bude rychle rozhodnuti :slight_smile:
12. dub 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
tak se hlásíme k marodům :frowning2: Maty má zvýšenou teplotu, od rána si stěžuje, že ho bolí ouško (i na dotek uhne), tak nevím, jestli ho může mít jen nějak přeležený (mně se to občas stává), ale zítra jdem asi k dr. :unamused:

@janulava Jani, Surikata mě taky pobavila, jsem to sem zapomněla napsat :grinning: taky jak u nás :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

@llllucka Luci, nechávat ho tam budu občas, jeho dobrý kamarád taky chodí po o, tak chodíme s nima ještě ven, jen nevím, jak to bude, až budou horka, přes to poledne někde venku a s mou alergií na slunko - no uvidíme. Máš pravdu, že si to ty učitelky takto usnadnují, kor u nás, kdy je ta naše furt marod. Ale já nerada něco řeším "násilím", jsem vděčná, že mi ho do té školky vůbec vzali, př.rok to asi bude taky jinak. Doufám :wink:

@lanka Dani, at jsi brzo fit :pensive:
12. dub 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katunka82 omlouváme se, že jsme nopomohly, já se sem dostala až ted :pensive:
12. dub 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
katunka....nějak jsme nikdo nenakoukli, snad vám výlet vyšel :slight_smile:

lanko.....chudino, odolávala jsi dlouho.....

llluci.....nechápu, když má pořád rýmu, že v případě špatného výtěru nebude dr přeléčovat....
Adámek maluje fakt dobře. U nás vede beruška, sluníčko a my.

Máslo kupuju jen obyčené, rostlinná nám nechutnají. Má je ráda jen Míša, tak si ho občas dává u babičky. Juli má teď období, kdy chce vše suché. Odmítá máslo, žervé, pomazánky....prostě jen pečivo šunku, sýr a haldu zeleniny. Ondra ten je úplně na suchu, jak na šunku ještě nepochopil, honí to v puse ze strany na stranu až to vyplivne, sýr navíc ještě rozpatlá kde se dá. On teda rozpatlá i to pečivo a piškoty :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď se naučil, že když je v lehátku, tak to co dostane totálně rozcupuje, rozdrobí a rozháže, pak se vyplazí, otočí se, klekne, loktama se opře o lehátko a všecko to vyjí.....jak vysavač. Jako že by jedl vojáčky (a dokonce snad sám) nebo lžičkou....to nehrozí, to je hudba daleké budoucnosti.
12. dub 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
odpol. spaní ve školce.....u nás je taky jen u zaměstnaných maminek, ale je to proto, že chtěli vyjít vstříc všem, tak vzali i čerstvé tříleťáky /Juli nastoupila dokonce měsíc před 3. narozkama/ a prostě tam tolik postýlek /a prostoru na ně/ nemají. Dvě třídy jsou dokonce ve škole, kde byla dřív družina. No teď nám staví novou školku,fungovat má od září, tak jsem zvědavá.

Jo a Ondra spí celé noci, od půl 7 do 6. Ale nesmíme být v ložnici. Zkusili jsme se vrátit, první noc se probral jak jsme vlezli do ložnice, ale jen chvilku kníkal, pak vcelku spal, ale já se nemohla pohnout, v 5 ráno spustil hysterák, dokonce se poprvé v postýlce postavil i přes spací pytel. Druhou noc spustil o půlnoci a řval a řval, nacpaný na šprušlích, nechtěl se nechat položit.Tak jsem se po půl hodině sbalila a odešla do obýváku, manžel přišel chvíli po mě - za necelých pět mint přestal jako když utne a spal až do rána. Takže spíme zase na pohovce :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:pokud to udědljí tak,že vemou víc dětí,tak to beru.Adam zase lidi nemaluje vůbec:wink:
Koukám,že starý dobrý gauč je opět v akci.A nemůžete si dát na zem matrace?
Mě Matýsek spí celou noc,ale v pět má budíčka.A jak je ted bez mlíka a ráno lahvičku nechce,tak je vždycky hrozně protivnej,takže u nás jsou rána za trest.Dneska jsem ho nechala v postýlce dýl,protože neplakal a povídal si.Jak jsme ho vzali,zase se začal vztekat.
Šári,výsledky ještě nemám a až budou,tak uvidím,jak se domluvíme.Teď mi příjde,že se to zlepšilo,ale nevím,jestli to není jen můj dojem.A Matýskovo přeléčení,podle doktorky to není nutné (prý se v tom nose vždycky něco najde),ale jak tady někdo psal,nerada bych,aby si to kluci předávali.Hlavně dostal zase rýmu,takže si myslím,že k tomu asi dojde,protože on má rýmu taky pořád a vždycky to trvá dlouho.Navíc je pokaždé hlenová.
13. dub 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek