• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Dočítám pomalu jak to vyjde..
Surikaty můžu jen závidět. K jídlu musíme motivovat, přemlouvat a někdy i nutit. Kló se teda občas přijde podívat když jíme, ale pokud jí nabídnem hned odvarcí hlavu a mizí. I s jídlem které dělám pro ni je to nahouby. Obvykle první lžičku musáím vnutit aby vůbec zjistila že jí to fakt bude chutnat a pak třeba i chvíli jí. Ve srovnání k Eli jejího věku je to úspěch. Ale surikata teda můj sen :grinning:
13. dub 2012 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
Maty měl včera večer zvýšenou teplotu a bolelo ho ucho, tak jsme dnes byli raději u dr., i když už byl ráno docela v pohodě a ta nás obratem pro sichr poslala na ORL, naštěstí vše v pořádku a dr.nám doporučil žvýkat žvýkačky :slight_smile: Prý jak se to tam nehýbe, tak se to tam dětem usazuje, takže několikrát denně čvrthodinku žvýkat - jsem si říkala, jaká pohoda, taková super léčba, tak jsme koupili žvýkačky a Maty je chvíli požvýká a spolkne :rolling_eyes: tak s takovou asi brzy přijdeme na mizinu! Zkusila jsem mu dát větší kus, tak ho to žvýkání brzy přestalo bavit a chtěl to vyplivnout - takže taková super léčba a ono se mu to nelíbí!!! :grinning:

@sharon2 já bych klidně spala jinde, kdyby mi R.prospal noci :wink: on si časem Ondra zvykne, měl by se jim postupně ten spánek prohlubovat, ne? Jako že bude spát tvrději a jen tak něco ho nevzbudí - snad to píšu srozumitelně :sweat_smile:
JInak Ondra - vysavač je úžasnej :grinning: :grinning: :grinning: aspon se trochu zabaví a máš klid, no ne? :wink: :sweat_smile:

@llllucka ty jo, budíček v pět!! a v kolik chodí M.spát? a jak vůbec spí přes den?
snad s váma ta doktorka něco udělá, to přeci nejde, aby se to pořád vracelo a nic s tím!!! Už at máte klid :pensive:

@lanka ty holky jsou nějaké cimprlich na to jídlo!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale Radeček třeba taky jí hůř než Maty, ten byl taky "k závidění", otvíral pusu dokořán a snědl vše, co jsem mu dala, fakt paráda! To si můžu u R.nechat zdát!!! :zipper_mouth: co "nesmrdí" banánem a nebo bramborem s mrkví, tak moc nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky, pořídila jsem Radečkovi tu ochrannou helmičku no shock, jestli ji znáte? On mi tu předvádí takové pády a to si ještě nestoupá, o chůzi není ani řeč, ale jak se sanží narovnávat u pohovky, ona je taková asi vyšší, tak padá - no hnusně a já už na to neměla nervy, tak jsme ji pořídili :zipper_mouth:

tak si užijte víkend. Chtělo by to naplánovat nějaký srazík, co??? Teda až všichni vyzdraví, samo :wink:
13. dub 2012 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun.tak to je dobře,že to nebyl zánět.Jani,já bych ho stejně nenechala 1/4 hodiny kousat i kdyby to uměl (podle mě to neumí žádné dítě),aby si neodrovnal čelist.Takže radši častěji a kratší dobu.A přece,když jí,tak taky kouše.
Jani,chodí spát v osm.On vždycky vstával brzo,jen poslední 2 týdny mám hroznej problém vstát.
Helmu znám,v akci jsem ji ještě neviděla.Dej pak fotku:slight_smile:
13. dub 2012 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
"žokej" :sweat_smile:
13. dub 2012 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka pravda, žvýká i u jídla a já jsem si říkala, že mu třeba 1x denně tu žvýkačku dám. Ted teda častěji, když měl to bolavé ucho, ale jinak ne, ani si to nedovedu představit, on to moc nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak to spí moc hezky, to fakt závidím!!! Jak dlouho trvalo, než jste ho odnaučili pít v noci? Vím, že jste to tu probíraly, ale jak toho čtu víc najednou vždycky, tak mi to nějak splývá :pensive:
Helmu jsem koupila z druhé ruky, za polovinu :astonished:
13. dub 2012 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:super helma:slight_smile:Na obrázku vypadá spíš jako čepice.A chce to nosit?
To odnaučování bylo v pohodě.Asi 2 dny pobrekával a pak spal celou noc,Podle mě to bylo tím,že na to byl připravenej,Prostě nepil,že by měl hlad,ale ze zvyku.Naštěstí neprobíhalo nějaké dramatické vyřvávání.
Už jsem viděla to prostřeno od vás:slight_smile:Kraj pěknej,paní už tolik ne.
14. dub 2012 v 06:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tady toho přibylo :confused: :confused: :slight_smile:

Asi nebudu reagovat na vše. Můj vykojený mozek má dost omezenou kapacitu, tak se předem omluvuju ...

@lanka Jo, surikata je fajn,jako nestěžuju si :grinning: U nás teď prudí s jídlem Kuba. Taky je to boj, než do něj narvu první lžičku, pak už si i přidá. Ale nejdřív dopředu řve, že to jíst nebude, aniž by ochutnal :angry:
@jana.sun To je fakt zajímavý řešení, s těmi žvýkačkami. Docela koukám, taky mě hned napadlo, že přece žvýká, když jí. Třeba Kuba nikdy žvejku neměl, vůbec netuším, co by s ní jako vyváděl :grinning: Ale hlavně, že Maty nemá zánět střucha!
Helmičku moc dobře znám :slight_smile:. Máme tu samou. Nosil ji Kubík a teď už i Filda. Staví se a má hodně slabé ty noženy, takže furt házel záda. Nějak nemám nervy na pády na dlažbu a tak. Už si sice umí slézt na kolena, ale dost často se převáží jaksi do boku a pak spadne na záda. Já na tu helmu fakt nedám dopustit!!
Odnaučení pití v noci nevím, jak trvalo. my to měli v rámci virozy, tak nevím, jestli brečel kvůli prsu nebo že mu bylo špatně. Ale noci stálo za hovénko :sweat_smile: asi tak týden. Jak zmizela rýma, tak byl klid.
Holky, jak se Filda staví, vtáčí špatně pravou nožičku, nevím, co s tím mám dělat :frowning2: Nemáte zkušenost u vašich prcků? Nemůže mu to nějak zůstat? Na RHB jdeme až za 14 dní. A ona ho určo nepochválí, kladla mě na srdce, ať ho v tom nepodporuju, což nedělám, když jsem u něj, dávám ho na kolena. Ale zabránit už se tomu prostě nedá. Nejsem mu pořád za zadkem, takže nemám pod kontrolou, kde stojí a kde a ne....

Jo a jsem pro sraz!!! :slight_smile:
15. dub 2012 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Tak to spaní teda závidím! Klidně bych spala v koupelně, jen kdybych spala aspoň 5-6 hodin v kuse :grinning: Filda má své noční mejdany, už mě z toho asi fakt klepne. Jsem se od Tebe inspirovala a v pátek jsme spali v obýváku (na zemi, nemáme rozkládací gauč) a bylo to k ničemu. Od půl 3 do půl 5 řval. Kdybych byla u něj, tak aspoň neřve, ale prostě kecá a mózuje. Takže jsem k němu co deset minut běhala, pokládala, jak jsem odešla, tak spustil. Jenže mu do rána vylezl zub, takže mám pocit, že jsem to špatně načasovala a momentálně nemám na spaní separé sílu :frowning2: Jak mu lezou zuby, tak má prostě dvě hodiny v noci totální čilosti. Děsný! Je fakt, že u Kuby jsme stěhování udělali až v 15. měsících. Tak asi zkusím ještě vydržet. On je Filoušák úplně jiný, je hrozně kontaktní, mazlivý. Kubík takový nebyl. Filda nejlíp spí, když mě mačká kloub na ruce. Jak se ho dotkne, tak je fakt tuhej. :sweat_smile: Taky rád spí nad ránem u mě, je na mě přilepený a drží mě za ruku. Kubík to nikdy neměl rád, nevydrží s námi spát dodnes. A Kuba se opravdu hodně budil kvůli nám. Fildovi je úplně jedno, že manža chrápe jak pažez. Když mu nelezou zuby, tak spí docela dobře. Stači přisunout kloub :sweat_smile: a je klid. Ale jak leze zub... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to má teprv tři!!!
Takže Šári, ty prospané noci za to určitě stojí :wink:
15. dub 2012 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě jeden dotaz: Hodíte prosím tip, co budete v týdnu dětem vařit. Já nějak vůbec nevím. Chtěla bych u mě najet na očistnou kúru, takže bych měla vařit jen pro Kubu, popř. by zbytky dojedl manža. Ale to je mlsná huba :angry: Vaření pro jednoho mi fakt nejde....
15. dub 2012 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,a co by dělal kdybys ho nechala brečet a nechodila k němu.Dej si třeba čas 1/2 hoďky a pokud nepřestane,tak bych teprve pak vstala.10 minut pro ně v tomhle věku už nic není.A nebo na to kašli,pokud mu stačí kloub,tak bych se na to vyprdla.Matýsek s náma spát neumí.V jedné místnosti ani v pokoji.Má lehký spaní.My to máme opačně,Adámkovi můžeš vrtat u ucha a nevzbudí se.K Matýskovi jdu jen na kontrolu a už je vzhůru.
A ty chceš vědět jídlo pro mrňata nebo pro velký děti?S nohopu neporadím,nechceš zavolat dětské nebo na tu rehabku?Jim se to hezky řekne,nepodporovat je v tom,ale jak zjistí,že mají rozhled a dosáhnou někam,tak je to v kýblu.U nás jsou největším hitem schody (resp. u našich).Jak je vidí,tak po nich lozí.Nahoru je vyleze v pohodě,ale dolů už to taková sranda není.
Pro sraz jsem taky a mám dobrou zprávu,Adámek už v nose nic nemá.Doktorka se sama divila,když jsme ani nedovybírali ta ATB.
16. dub 2012 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a víkend jsem strávila pečením.Začala jsem dělat domácí rohlíčky a jen to mizlo pod rukama,takže jsem místo 1 dávky,dělala nakonec 4.Super je,že to chutná i Matýskovi,takže mám o sváču postaráno.V sobotu mám oslavu narozenin,alespoň vím,co budu dělat za pochutiny.Ještě mě manžel překecává na domácí chleba,že on udělá paštiku,tak asi nebudu celý dopoledne dělat nic jinýho než hníst těsto a stát u trouby (domácí pekárnu totiž nevlastníme).
16. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka
@janulava
holky, vy nebydlíte v paneláku, jako že necháte děti v noci vyřvat - já si to teda nedovedu představit, když teda pominu sousedy pod nama - chudáky, tak bych se bála, že mi R.vzbudí Matyho a to by bylo horší, ten by pak jen tak nezabral :astonished: Nehledě na to, že bych z toho asi zešílela já :sweat_smile:
Jani, jestli Fildovi stačí tvá ruka, tak bych to neřešila, co bych za to dala, já zkouším taky R.chytit za ručičku, jako že ten kontakt, ale akorát ho tak nas.ru :grinning: nedej bože, že mu chci dát dudlík nebo jsem i zkoušela hrníček s vodou!!! (jako že přes den už s něho tu vodu hezky pije) :rolling_eyes: bych mu potřebovala vnutit nějaké to UM, když on žádný nechce, nanejvýš tak 30 ml :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tou nožičkou neporadím, ale přijde mi, že to počká do rehabky, já si myslím, že toto děti dělají a jak jim nohy posílí, tak se to srovná. A taky si myslím, že stačí, když ho "napravíš", když ho vidíš, je jasné, že mu nemůžeš být stále za patama a nepodporovat ho ve stání. Ono to zas tak hrozné nebude :wink: Na rehabkách dost straší a zveličují, nám to dělali taky :dizzy_face: Ještě pořád cvičíte?
Vařit budu jen pro Radečka, Maty má ve školce, za což jsem fakt ráda :dizzy_face: R. měl dnes brambory se špenátem a krůtou a zítra mu místo masa chci po pauze dát žloutek - doted ho nechtěl, tak to zas vyzkouším. Dál plánuju na dva dny brambor s květákem a nějakým masem (mám v mrazáku "balíčky" jednoporcí masa) a pak asi hrášek :slight_smile:

Luci, helma je taková skoro čepice a R.už si asi zvykl, má ji na sobě zatím v pohodě. Jak píše Janča, taky R.padá do boku a na záda, navíc tu nemáme moc místa, tak se najde vždy něco, na co se dá padnout a praštit se, i když to není roh stolu nebo tak :astonished:
Doufám, že tě to pečení aspon baví!!! :wink:

užijte si oslavy holky!!! Předpokl. že u Janči se bude taky slavit
Luci, hod recept na rohlíčky, psím :wink:
16. dub 2012 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Super, že je Adámek "čistý"! Jojo Luci, asi to chce větší výdrž. Ale on když už začne brečet, tak fakt hystericky ječí, až se z toho pak úplně klepe. Což nakonec možná i překousnu, ale mám spíš strach, že vzbudí tím jekotem Kubu. Má pokoj jen přes metrovou chodbu hned naproti naší ložnice. Ale zatím to nechám být a počkám, až bdue Kubík u babiček. Kloub mu opravdu stačí :grinning: . Asi před 14 dny začal i usínat tak, že si sám drží klouby na hřbetě svojí ručičky :sweat_smile:
Právě, jak se jednou postavil, nechal to asi týden týden uležet a teď už šplhá všude, tak se to nedá ohlídat. Ale tu nožičku vtáčí hodně, mám strach, aby si nezničil kotník :frowning2: V pondělí jdem do poradny, tak to tam proberu s dětskou. A na RHB jdem až za 14 dní, tak jí možná zavolám, to je dobrý nápad!

Luci jsi fakt dobrá! Pro mě je dokonalej každej,kdo peče jen v domácí pekárně a pokud to hňácáš ručně, tak nemám slov!!!! Možná by ta pekárna stála za to, pokud se to tak ujalo :slight_smile: Musí to brát dost času,ne? Ae takový doma pečený rohlíček bych si dala. Mňááám!!!

Luci, co bude mít Matýsek za dort? Oni přinesou nějaký Vaňkovi,ale já mu nechci dávat nic kupovaného a zas nechci péct druhý. Tak mě napadlo udělat mu jen "bábovičku" do formičky na muffiny, kterou by si rozpatlal a snědl, ale nějak vůbec nevím, jak na to, jaký těsto pro takového prcka... Nemáte tip? A na jídlo jsem myslela něco spíš pro Kubíka :sweat_smile: . Až teď mi došlo, že vlastně klucí jí ve školce, takže to asi neřešíte...
@jana.sun Jani, my bydlíme v cihlovém 3patrovém činžáku nebo jak to správně napsat. Ale taky občas slyším brečet klučíka od sousedů přes zeď. Není to ale tak silně, jak v paneláku....
Jani, dokud měl Filouš prso v noci, tak taky chytal hysterák z hrnku. teď se napije velice rád :slight_smile: A dudlík teda akceptoval vždycky...A Kuba taky začínal s UM na 30 ml a postupně zvyšoval. u něj mi zabralo dát mu to ráno k snídani, to to přijímal nejlíp a pak jsem mu to postupně vnutila před spaním.

A ano oslavy budou, bohužel celovíkendové :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Manža nesnese setkávání mých a jeho rodičů (respektive jak se chová jeho mamka v příomnosti našich, je strašně soutěživý typ), tak trvá na oslavě separé. Což je pro mě samo náročnější. Musím chystat i na sobotu, i na neděli. Ale je fakt, že si to tak kluci asi i víc užijou. Jinak by tu bylo strašně lidí :rolling_eyes:
16. dub 2012 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava tak si ty oslavy pořádně užijte.... Jinak s tou nožkou - Eli rupaly kolena v roce děsně a ortoped doporučitl co nejvíc nosit a vozit na kočárů aby co nejmíň chodila .........samože jsme to vzorně držely :grinning: :wink:
S jídlem - Eli miluje palačinky, rajskou polívku s těstovinama, rizoto (ve smyslu hrášek a lučina do rýže uvažené jako rizota), jakýkoli masový vývar - hlavně když ji necháme jíst to maso, těstoviny (úplně samotné nejlépe nevařené), bramborové půlky (pečené v troubě) s mlíkem...... asi by se ještě našlo.....
Ono z pekárny asi rohlík nevyklepneš....
@llllucka klobouk dolů - že jsi to zvládla kdo hlídal kluky - my jak se doma začnem plácat s těstem tak Eli potřebuje nutně vypomáhat - čiže jedem stylem bordel v bytě šťastné dítě a Klaudii k tomu radši zatím nepouštíme....Takže 4-ři dávky a delší stání u válu by ji asi pořádně provětralo hlasivky.
@jana.sun taky bojujem s UM - zatím nedá víc jak 60ml a to tak 30 z lahvičky s kousátkem, a zbytek tradičně přelívám do Eliné lahvičky od jakéhosi pitíčka do dostala u babičky se simpsnama - díra jak do vesmíru, pomalu se tím topí, ale děsně se jí to líbí.... :angry: Ze své lahvičky to pít nebude a z hrnku to do ní taky nedostanu. Tohle si asi zastavuje jazykem nebo netuším jak to dělá - ale jsem ráda že aspoň něco vypije.
Helma je super.
16. dub 2012 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka Lani, jasně, že rohlíky z pekárny nevyklepneš :grinning: , ale to hnětení čas ukrátí, ne? Ale zas je to dobrý cvíčo na svaly na rukou, to zase jako jó :grinning: :grinning:
A co Eli a kolena dnes??
Tak zkus načmárat na hrnek Simpsny, hihi...
16. dub 2012 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun:recept dodám:slight_smile:
Jani,mě Maty taky odmítal láhev,dokud byl kojenej.Teď vypije lahvičku čaje nebo ovocné šťávy.S UM se to postupně lepší.Dneska pil dokonce i ráno.Snažím se to nahrazovat jinýma mléčnýma výrobkama,o víkendu jsem dělala pudink z UM,už jsem mu koupila i tvaroh.

@lanka:abych si nehonila triko,první 2 dávky byly z list. těsta,pak už jsem dělala kynuté.Máš pravdu,že to chce hodně nervů a pak uklidit celou kuchyň.Včera manžel dělal bramboráky.Když už měl hotové těsto,tak to chtěl Áda osolit a dopadlo to tak,že tam nasypal skoro celou dózu se solí,takže těsto skončilo v koši,protože bylo nepoživatelný.Že měl manžel "radost",nemusím psát.

@janulava:já Adamovi nevařím speciální jídlo.Jí to,co my nebo to,co Matýsek.Není moc masovej.Miluje polívky na všechny způsoby a třeba rajčatovou omáčku s těstovinama.Má rád i lososa.Když udělám k jídlu okurkový salát,tak sní nejdřív ten a pak milostivě sní něco z jídla.Ve školce jí naštěstí pěkně.
Pekárnu nechci,přemýšlím o robotovi.Asi napíšu ježíškovi:wink:
Já to s tím dortem udělám stejně.Bude jeden kupovanej a pak udělám nějaký pidi jen pro něj.Určitě by šlo něco z piškotového těsta,ale udělám klasicky piškoty s jogurtem a ovocem nebo piškoty s pudinkem a jablky.Už můžou i tvaroh a ani zakysané smetany bych se nebála:wink:
17. dub 2012 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Eli a kolena dnes už naprosto v pohodě. Bylo to jen nevyrovnaným růst jejich částí v dané době. Prostě se prý občas stane a je lepší nezatěžovat a hlídat kdyby to bylo něco jinýho... dneska už nic není ani slyšet ani poznat.....
Třeba to s tou nožkou bude taky tak nějak podobně...
No jo - načmárat simpsny - to už tam můžu namalovat slona - asi by to vyšlo s mým malířským uměním nastejno. :grinning:
@llllucka Jo tak teď s tím popisem už mi to připomíná naše kuchařské boje... :confused: :pensive:
Jsem zvědavá na robota (jako ve smyslu kterého vybereš a na uživatelské postřehy). My si chleba pečem doma co 14 dní (teda my abych byla specifická tak peče trouba, zadělávání obstarává mm alespoň co se mýchání týče, kvásek a začátek je moje parketa). O pekárně jsme chvíli uvažovali, ale když jsme si zjistili fakta tak jsme naznali že to není nic pro nás. Robotem bych prima vyšachovala mm a mohla se o to postarat komplet kdykoli potřebuju a chci......akorát ta cena těch co chlebový těsto zvládnou je celkem mazec takže nějakou dobu nejspíš nehrozí.
17. dub 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

jani.sun.....u nás se spojilo ukončení nočního kojení s vyřváním na celonoční spaní :grinning: trvalo to 3 dny, ale jak jsem psala, museli jsme se odstěhovat z ložnice. Ale už jsme zpátky a máme ji JEN pro sebe. Haha, je to nezvyk moct si rozsvítit a netápat ve tmě :grinning:
Mám tu od pátku ségru s miminkem, aby měly kde spát, donutilo nás to zkoušet další řešení - holky jsem poslala na víkend ke tchýni (stálo mě to u obou rozhozené trávení s průjmem :stuck_out_tongue_closed_eyes:) a Ondru jsem přestěhovala k nim do pokoje, aby si zvykl nejdřív bez nich. To vcelku šlo. V neděli už tam spaly s ním, kupodivu bez problémů usnul, vzbudilo se až o půl 3. A to se teda postavil, zavěsil se na postýlku, aby vydržel stát a řvááál....... Chodila jsem ho pokládat, nepomohlo, chvíli přestal, když jsem položila ruku záda, ale pak začal dělat blbiny a chtěl si hrát, to jsem odešla, takže zase spustil a řval do 5hodin - až už nemohl, tak sám přišel na to, jak si lehnout a usnul.Míša přešla k nám do ložnice a zabrala mi postel, Juli celý ten hysterák kupodivu prospala (a to má taky vcelku lehké spaní, Ondrův řev ji ale asi nevadí :grinning:) .Na dnešek už spal celou noc, jen před usnutím půl hoďky kvílel. A teda vstával o půl 6 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem zvědavá na dnešní noc.
janulava, pokud mu stačí ruka,tak bych to v tomto věku taky neřešila :wink: ale jinak ze zkušenosti, to běhání a pokládání po 10 minutách moc smysl nemá. Až se unaví, lehne si sám :wink: a myslím, že dvě tři noci to sousedi vydrží. Bydlí v paneláku, kde jsou děti, tak s tím musí počítat.

llluci......super, že je nos čistý :slight_smile:
domácí rohlíčky a chleba je u nás taky oblíbený. Právě kvůli míchání těsta máme pekáru. Jak píše lanka, cena kvalitních robotů je dost velká a já teda musím říct, že co se týká umíchání, jsem s pekárnou spokojená. Občas, když je chuť na domácí chleba a mě se nechce čekat na vykynutí a upečení v troubě /nebo spíš nestíhám/, tak nahážu suroviny a chleba v ní i upečeme. Moje kamarádka napsala kuchařku přímo pro domácí pekárny, takže recepty máme vyzkoušené :slight_smile:

jani sun .....hlemičku máme už od Juli, jen ta ji vůbec nenosila, ač jsme nastavili nejmenší velikost, tak jí byla pořád velká, padala jí do očí a nechtěla ji. U Ondry na ní asi ale dojde, lozit už asi nebude,stále se plazí, poslední týden se ale začal vytahovat na kolena a stoupat na nohy. Neumí ale vůbec padat, jak neválel sudy, tak si absolutně nechrání hlavu, takže všechny pády odnáší ta jeho šešulka.
17. dub 2012 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak když peču, tak u nás taky platí heslo "bordel v bytě, šťasné dítě", protože Juli samozřejmě taky musí pomáhat. :slight_smile: takže zapíná a vypíná váhu, mixery, pekárnu, podává misky, suroviny, sype mouku, cukr, podává vajíčka /sbírat ze země rozbitá je teda fuuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: /, dává rozinky, oříšky.... a samozřejmě vylizuje misky od těsta :wink: No a Ondra nám šmejdí pod nohama, do trička vytírá co se rozsype a do pusy sbírá co upadne :grinning: spokojenost na všech stranách :grinning: :grinning:

janulava.....Juli jí to co my, zvykla jsem si méně solit a kořenit, popřípadě jí odeberu než dochutím.

janulava, lllucka.....užijte si oslavy, nás to čeká za 3 týdny . :wink:
17. dub 2012 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:všechno nejlepší Filípkovi k narozeninám:slight_smile:
22. dub 2012 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci děkuji! :slight_smile: Je to hrozný jak to letí (fňuk), loni touhle dobou už jsme si to mňavé miminko přes hodinu oňuchávali a dneska už nám tu zkouší obcházet stůl.
Matýskovi k zítřejšímu ročku taky všechno nejlepší!!! nevím, jestli se zítra dostanu na MK :slight_smile:

@sharon2 No Sharon, to je úplně nejlepší řešení! Ať to vydrží! Jak to máte s usínáním? Chodí všichni spát stejně (teda asi spíš prťata)? Myslím jako, jestli se vzájemně nebudí u usínání...
U nás Kuba taky strašně rád "važí" :grinning: Dneska pomáhal dělat chlebíčky, včera se mnou dělal muffiny. On je hrozně pečlivý, takže se snaží nic nevysypat a tak. Ale samo, že je ještě neohrabaný :sweat_smile: . Nicméně až na jednu vylitou formičku, to zvládal fakt hezky :slight_smile:
A Kuba jí taky to, co my. Jenže já začínám ten detox, jí se jenom dušená zelenina a tak, to by mi nejedl, tak právě hledám inspiračku, co jednoduchého vařit spešl pro něj. Jinak jíme s Kubou docela zdravě, manža se pak cuká jíst to, co my máme k obědu. Takže přes týden vařím nám s Kubou separé, občas ještě něco spešl manžovi, ale většinou má smůlu. Když má navíc teplý obědy v práci... A teď teda tři jídla vařit nehodlám :rolling_eyes: Vy každý den vaříte večeře pro manžu?
22. dub 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem konečně měla čas přešíst šárku:slight_smile:Moc gratuluju k celonočnímu spaní a k ložnici jen pro sebe:slight_smile:
Já nepořádek u vaření nebo pečení neřeším.Nadělám i sama a když vím,že budu mít pomocníka,tak prostě luxuju až potom.Jen mi vadí jeho přisolování,přidávání mouky .... protože se to pak občas nedá jíst a je to zbytečná práce.
My teď trochu "bojujeme s Ádou".Jak byl 14 dní doma,tak první týden byl v pohodě a druhý týden začal zlobit.Myslím,hodně zlobit (normální zlobení neřečím,je to dítě,ale i tak jsem tomu nepřikládala větší váhu).No a teď byl týden ve školce a paní učitelka si stěžovala,že nechce nic jíst,nechce uklízet hračky a vůbec je neposlouchá a při všem se odvolává na maminku a když není po jeho tak brečí.To vím teda od mamky,protože ho vyzvedávala ona.Pravda je,že je momentálně na mě víc fixovanej,s manželem nechce nic dělat,všechno s maminkou,ale třeba ani s dědou ne,kdyžtak s babičkou.Když jsem mu říkala,že pojedeme na dovolenou,tak chce jet jen se mnou ......Tak nevím,co si o tom myslet a hlavně,co pro něj udělat,aby se dal zase do psych.pohody.

@janulava:večeře vařívám,ale ne denně.U nás by vařená zelenina prošla všema 10 u manžela i syna:slight_smile:
23. dub 2012 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, zase trochu nestíhám, ale hlavně chci popřát Filípkovi a Matýskovi k prvnímu ročku všechno jen to nejlepší, hlavně, at jsou kluci zdraví a spokojení a dělají rodičům jen radost :slight_smile: a at je starší bráchové moc netrápí :wink:
23. dub 2012 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky
taky přejeme Matýskovi a Filípkovi všechno nejlepší k prvním narozeninám :slight_smile:

@janulava večerní usínání zatím vychytáváme, hlavně dle toho, jestli Juli odpoledne spala nebo ne. Protože když jo, tak o půl 7 neusne, pořád vylézá z postele, hraje si a tím Ondru budí. Takže někdy jde Juli až s Míšou. No a Ondra některé večery pár minut kvílí, jindy lehne a do minuty spí. Občas se teda vzbudí, když si jde lehnout Míša, a to pak teda chvilku pobrekává. Jinak spí celou noc, ale vstává v 5 hodin :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teplé večeře vařím jen když vím, že někdo z nás neměl teplý oběd /což bývám většinou já, nechce se mi vařit jen pro sebe/. A to se mi pak stává, že to polovina rodiny nechce, takže dle mě zbytečná práce. Dušená zelenina u nás taky moc nejede, zato čerstvou milují všichni.

@llllucka .....snad bude Adámek zase brzo v pohodě.

Nám se návrat do školky (po 5 týdnech) projevil v nárůstu pláče a dupání jako reakce na všechno co se jí nelíbí, taky další nárůst fixace na mě (nikdo jiný nesmí pomoct s oblékáním, podáním jogurtu....) ....je to náročné.

A já mám opět antibiotika :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
24. dub 2012 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 :Šári,nechtělo by to nějaký komplexnější vyšetření,když máš zase ATB? Na co je bereš?

Včera jsme byli s Matym u fotografky.Jsem zvědavá,co z toho bude.Samozřejmě,že jinak věčně vysmáté dítě se nechtělo smát.Roční prohlídka dopadla dobře-9,8kg,79cm.Matýsek mi teď bojkotuje jogurty a jídlo celkově.Jí jen pribiňák ráno,oběd a pak něco malého během odpoledne.
A třešnička na dortu,moje mamka se rozhodla v něděli posekat trávu a nenapadlo jí nic lepšího než sahat na sekačku zespodu,takže přišla u dvou prstů o první článek.
26. dub 2012 v 06:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám,že je tu nějak mrtvo.Jak se všechny máte?My naštěstí dobře:slight_smile:
3. kvě 2012 v 07:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, zdravím všechny, klasika nestíhám :sweat_smile: tak snad jste tu všechny v pořádku a užíváte krásné dny venku :wink:

Klaudince přejeme všechno nejlepší k svátku :dizzy_face:
5. kvě 2012 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvam se, ze Vam takto lezu do "rozjete" diskuse :slight_smile:, rada bych ale ziskala nejake informace o Brne a okoli, tak me napadlo zavitat na Vase stranky.
V lete se chystame na Macochu, tak jsem chtela poradit nejake i jine pozoruhodnosti co stoji za to v okoli, event. doporucit nejake pekne ubytovani (nejlepe s bazenem, kdyz snad pocasi zrovna vyjde) a tak.
Muzete mi prosim nektera poradit?
Predloni jsem to takto zkousela s okolim Zlina a opravdu se rady a tipy hodily.

tak predem moc dekuji
donia
6. kvě 2012 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@donia:ubytování ti asi neporadím,ale Macocha je fajn,bude se vám tam líbit.My rádi chodíme do brněnské ZOO, na přehradu a tam se projet parníkem.Pokud budete na přehradě,určitě s dětma navštivte dětské mraveniště.A pokud by vám nevyšlo počasí,tak bongo.Pěkný je i hrad Veveří.Snad ti to takhle bude stačit.Kdyby něco,ptej se:wink:
9. kvě 2012 v 06:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
llluci, jak dopadly fotečky? A co mamka?
Můj synovec strkal do sekačky klacek a taky mu to vzalo 2 prsty.Bylo mu tehdy 14, nějak mu to sešili, ale první články má taky zdeformované. Prosvištěli jsme tehdy trasu Bučovice - Brno úrazovka snad stošedesátkou.

My si hezké počasí moc neužíváme. První ATB mi nezabrala, ačkoliv jsem měla CRP i sedlivost v pořádku, tak jsem se dusila jak tuberák, dr už přemýšlela nad černým kašlem. Po dalším týdnu čekání na zlepšení jsem dostala další atb, nějaká třídenní. Ta konečně zabrala, začíná mi být líp. Mezitím to bohužel chytly všechny děti - Ondrášek má atb už týden, holky od středy :frowning2:
Doufám, že se z toho brzo vyhrabeme.
No, ale i tak jsme teď o víkendu zvládly oslavu Ondrových narozenin. Termín byl domluvený už několik měsíců, takže jsme to už nerušili. Bylo to super, po několika letech se sešla velká část naší rodiny.

Donia.....ubytování neporadím, netuším, Brno ti napsala lllucka :slight_smile:
10. kvě 2012 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek