• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahojky - koukám jak to tu spí.... my nestíháme....a krásné počasí - ještě že už skončilo - holky jsou na ATB se zápalem plic....
12. kvě 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani.....taky naprd, co?
Prosím tě, tobě holky špatně jí. Stalo se ti, že odmítaly jídlo úplně? Co s tím? Nejdou váhově dolů?

Začínám mít strach, že nás s Ondrou nemine nemocnice. Po ATB přestal jíst, od pátku je nebere a vůbec se to nelepší, v pátek sice něco snědl, ale v noci to všechno vyhodil a celou noc i v sobotu měl bolení a buď plakal nebo spal. Ještěže pořád kojím, sice mlíka už není tak moc, ale nic jiného už nechce.
Zítra jdeme k dr, jsem zvědavá, co mi řekne tentokrát /byla jsem tam už v pátek/.
13. kvě 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka,@sharon2 :holky,držte se.Šári,jak to vypadá s Ondráškem?
14. kvě 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Jo - běžná věc. A Dr. se tím u Eli ani moc netrápila - prý žádný dítě ještě dobrovolně hladem neumřelo. Dokud byla kojena tak vůbec a ani poté.
Moja babička vzpomíná na moju mamku, která byla taky mizernej jedlík..... její Dr. v té době radila ať každý den dostane trošku hrozinek. Že prý je tam všechno co potřebuje.
Takže holky maj hrozinky sem tam (ty totiž milují) samo sebou spařené a znova usušené (i když po pravdě občas mi je smetou ještě než je stihnu usušit) aby jsme smyly ty sajrajty co na nich jsou.
A taky jsme pořídili už dřív domů sušičku - takže u nich dál vedou sušený švestky a banány.
Zpátky k dotazu - jasně že jdou váhou dolů, ale stále podle tabulek vyhovují, takže pohoda.... Eli měla před touhle nemocí konečně kýžených 15kilo (čekáme kvůli výměně sedačky - Kló se ve vajíčku moc nelíbí) No už je zas na 14ti.... :sweat_smile:
Držím palce vás aby nemocnice minula .....
14. kvě 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,¨koukám, že je tu zas plno marodů :frowning2: U nás jsou kluci opět po viroze. Teď je to druhý týden, co jsou zdraví. Už mě to fakt deptá. Ale zas je fakt, že zatím se to zvládá bez ATB.

@lanka Šmarjá, zápal plic??? To je teda děs, doufám, že už jsou na tom holky líp a Ty to taky zvládáš ve zdraví.

@sharon2 Šári, tak co Ondra? Zlepšilo se to? Už něco jí? Já bohužel s nejezením neporadím, kluci jí dobře. I když jsou v tabulkách hodně dole. To má tak rozhašený žaludek po těch ATB? Chudák malej a ty z toho asi taky musíš šílet :unamused: Myslím na vás, ať to zvládnete doma!!

Takže u nás nic nového není. Zatím jsme nevypadli z toho bacilového kolotoče, jedem v režimu 14 dní nemocní-14 dní zdraví :angry: Oslavy proběhly v rámci možností v klidu, kluci si hlavně užili přítomnosti příbuzných a o to šlo. Jinak Kuba už taky jezdí ve velké sedačce. Má cca 13,5 kila. Pročetla jsem diskuze, váha tam není tak moc důležitá a hlavně se bere váha i s oblečením a botama :grinning: , takže se těm 15kg i blíží :grinning:. Koupili jsme Römera, Kuba do něj krásně zapadl, i když je to prcek, tak má pásy akurát, nikde ho nic neškrtí. Je v ní spokojenej. Ale Filouš jezdí nadále ve vaju, nevadí mu. V červnu chcem jet autem k moři a to ho nechci nechat tak dlouho sedět, což by v té větší musel. Páč sám sedí asi tak měsíc. Tak jsem ráda, že ve vaju je v pohodě a sedačku mu vyměníme až v létě. naštěstí se zarazil v růstu, má pořád 75cm, co měl už v 10 měsících. Jo a váží 8,5 kila. takže fakt štíhloun. :sweat_smile:

Tak se mějte všichni dobře, hlavně zdravě! Ať jste brzo fit!!!
15. kvě 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak nemocnice nás minula, Ondra udělal mamince radost a v pondělí ráno, na své 1.narozeniny, začal jíst piškoty a přesnídávku. No jenže po přesnídávce šel spát a když se cca za hodinu vzbudil tak měl na tváři červený flek a měl to nateklé. Spal venku, tak jsem si řekla, že ho něco štíplo nebo se zase praštil hračkou. A ejhle.....dnes ráno si dal banán. Šla jsem s holkama k dr na kontrolu a než jsme se oblíkli a vybatolili, malý měl nateklé a flekaté obě tváře i nos plus sem tam flíček na krku.....jako málem mě omylo. Dr víceméně asi neví co s tím, takže nemáme týden až dva dávat žádné ovoce, mléčné výrobky, atd. a opět fenistil kapky a pak se uvidí. Já pořád doufám, že to všechno souvisí s těma antibiotikama, že je to ještě nějaká opožděná alergická reakce......
A Ondra váží 7,1kg (za ten týden shodil skoro půl kila). Kolik měří nevím, ale před měsícem měl 69cm
15. kvě 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Šári, to je hrůza, co se vás furt drží :frowning2: Aspon, že se rozjedl a nemocnice vás minula. Ovšem jak to pokračuje... Snad to je fakt jen těmi ATB a malej nebude alergik. To ho nemáš ani kojit? Nebo co teda jí? A za 14 dní začneš zavádět ovoce a sledovat reakce?

Jinak gratulace Ondrovi k prvnímu jubileu :slight_smile: Ondrášek je teda drobek :slight_smile: Držím pěsti, ať se to spraví, malý se rozjí a obejde se to bez reakcí a máte už konečně od nemocí klid!
15. kvě 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 : šári,přeju Ondráškovi k narozeniním vše nej,ať se mu všechny nemoci vyhnou.
On krom toho fleku nic nemá?A není to třeba alergická reakce na ATB než na jídlo.Mě u Adámka taky trvalo než se alergie na ampicilín projevila.Nebylo to hned po jejich užití.
U nás naštěstí pořád dobrý.Byli jsme jeden z prodloužených víkendů v Bešeňové a super.Kluci si to užili a já kupodivu taky.Adámek se po 2 letech opět začal potápět a Matýsek tam začal chodit (v brouzdališti bylo 40 cm vody,tak mu nic jinýho nezbylo),tak mám o zábavu postaráno.Maty už delší bodu chce jíst sám lžičkou,když ho chci zabavit,tak mu dám jídlo a je.Jen pak další 1/2 hoďku musím všechno utřít a vysát:slight_smile:Jen mi úplně přestal jíst bílé jogurty,tak jsem najela na ovocnou hollandii a tu naštěstí jí.
Fotky dopadly výborně:slight_smile:
Mamka je celkem v pohodě.Hojí se to relativně dobře a psychicky je už taky lepší.Pořád se jí o tom zdá,ale to se dalo čekat.A pak je blbý,že ji do toho občas jeden z kluků omylem praští.
Holky,psaly jste tady,že pečete chleba.Můžete mi hodit nějakej osvědčenej recept.Chleba,co peču je výbornej,ale s pivem a já bych radši něco bez piva,když to jí i děti.
16. kvě 2012 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
lllluci....on nemá ty fleky pořád. Naskočili mu po ovocné přesnídávce a po banánu, během hodiny - hodiny a půl mu to zase zmizlo. Proto si asi dr myslí, že to bude potravinové. Ale už víc lidí mi říkalo, že se jim alergie na atb projevila třeba i několik dní po dobrání, takže já doufám, že to je i náš případ. Počkám ty dva týdny a pak začnu zkoušet.
jani.....jí piškoty, rohlíky /lepek nám nezakázala/, křehké chleby, zeleninu a maso. Kojit můžu. Dr prohodila něco v tom smyslu, že kojit kojit kojit, dokud nebude mít aspoň15 kilo. Tak jsem se zasmála, že to by v našem případě mohlo být taky do 6 let a to teda nemíním :grinning:

llluci, u nás mají všichni nejraději chleba pana Františka:
350 ml podmáslí
1 lžička drceného kmínu
2 lžičky soli
1 lžíce octa
1-2 lžíce oleje
500 hladké mouky
1/4 čerstvého nebo 1 lžička sušeného droždí
slunečnicové semínko a lněné semínko- podle chuti

Když nemám podmáslí dávám zakysanou smetanu nebo jogurt , doplněné vodou do požadovaného množství a nedávám jen hladkou mouku, té dávám 250 - 300g a zbytek míchám tmavou chlebovou a třeba žitnou celozrnou nebo vícezrnné....co zrovna mám :wink:
A jinak semtam zkouším recepty od kamarádky, její stránky jsou tady: http://www.primapekarna.estranky.cz/.
16. kvě 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Super že vás nemocnice minula - aspoň jedna dobrá zpráva... :confounded:
@llllucka vidíš a já se zrovna mínila zeptat jak je to s Adámkem a vodou... Kló začala vodu nesnášet - i večerní krátké osprchování je horor, netuším proč, nic se jí nestalo nikam nespadla..... tak mě zajímalo jak jste to řešili u vás, co se pamatuju tak to zapřičinil pád a pomohl na to jen čas - nebo i něco jinak?
Jo a jak to vůbec dopadlo s tím malováním? Psala jsi tu o tom že se tvoje mamka někoho pozeptá.... :wink:
@janulava tak to má Filda to samý co kló s tou délkou a váhou :grinning:
ad. chleba - my jedem pořád jeden a ten samej http://conovehonakopci.cz/?p=3150 , větší výběr je pak tady http://conovehonakopci.cz/?page_id=1430 akorát bude asi problém kvásek.... :pensive:
16. kvě 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já tradičně nestíhám, respektive přes den moc na PC nejdu, s klukama to je clekem obtížné a večer už mám celkem dost :frowning2:
u nás stále noční kojení a do toho se budívá Maty :pensive:

jen chci opožděně popřát Ondráškovi všechno nejlepší k prvnímu ročku, hlavně at je zdravej - letmo jsem tu četla, že má zrovna potíže, tak at je brzy fit, Šári :wink:

víc nezvládnu, tak někdy příště, moc vás všechny zdravím. pa pa
16. kvě 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,moc děkuju:slight_smile:
Šári:a mám dát kdyžtak jen jogurt místo podmáslí nebo 1 jojurt + voda?

@lanka:u nás to bylo opravdu tím potopením a pomohl jen čas.Hodně dětem se ale nemusí nic stát.Adam po roce vzal na milost vodu,ale nesměla se mu dostat na obličej,pak mu vadili jen oči.Sice z něho pořád není takový potápěč jako jsou třebaa jiné děti,ale to nevadí,jsem ráda za to co je.
A vana jí nevadí?Áda do teď sprchování moc nemusí a po tom potopení to byla úplná hrůza.Držím palce,aby se to brzo zlepšilo a byl to jen nějaký momentální rozmar.
Malování bylo pochváleno,prý by bylo fajn,kdyby začal chodit do nějakého kroužku,kde by pomohlo to rozvíjet.Takže příští školní rok asi začneme někam chodit.Jen musím něco vybrat.

Holky,co nějakej sraz?
17. kvě 2012 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci.....dávám malý jogurt nebo cca půlku velkého,doplním vodou a promíchám. To samé se zakyskou. U nás mají všichni rádi, že má po upečení křupavou kůrku :wink: většinou se po něm zapráší ještě než stihne úplně vychladnout.

Pro sraz jsem všema deseti, jen to musíme stihnout co nejdřív, než zas lehneme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: můžem teda úterky a pátky.
17. kvě 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:určitě ho zkusím.Možná už dnes.Musím upéct 2 chleby na oslavu,tak prubnu možná i ten tvůj.Jen nevím,jak se peče,tak budu muset tipnout.Koukala jsem na stránky té tvé kamarádky a určitě se pustím i do jiného.Alespoň už mám recept i na kvásek,tak můžu zkusit i od Lanky.

Klidně můžu úterý i pátek.Máme sice cviko,ale to zruším.Jenom určitě nemůžu ve čtvrtek,to jdeme plavat a nerada bych to rušila.
18. kvě 2012 v 06:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci...myslíš jaký program v pekárně? klasický chleba, střední velikost, střední propečení. Já tenhle v troubě nepeču, většinou to všechno nahážu večer do pečky, nastavím a ráno máme teplý chleba.
Na chleba do trouby mám tenhle recept, je taky dobrý, ale nějak nestíhám to čekání na vykynutí atd.....
CHLEBA DO TROUBY:
200ml kefíru,120mlvody
2- 3lž drceného kmínu
2lž cukru
2lž soli a
2lž oleje
120gstrouhaných vař.brambor
150g žitné chlebové mouky, 200g pšeničné celozrn.mouky a 250 hladké
21g droždí
Umíchat v pekárně, dát kynout do mísy, po vykynutí prohněteš a vytvoříš bochník, dát nakynout,potřít vajíčkem a péct prvních 10min na 200 pak asi 40min tak na 170

Když potřebuju kvásek, tak dělám takový ten obyč - teplé mléko, cukr, kvasnice, trochu mouky. K tomu "dokrmovacímu" (vím že to není správný výraz :slight_smile: ) jsem se neodhodlala, zas tak často ho nepotřebuju.

Co takhle Mraveniště? Vzali bychom i tříleťáky, ne?
18. kvě 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka no my ju sprchujem ve vaně.... takže je fuk jesli ji tam beru jako že ji napustím vodu a nebo ji tam sprchuju - místo je stále stejný... :unamused:
Sraz by byl fajn. úterky a pátky - pohoda... akorát teď když maj ATB tak nesmí na sluníčko a ani velkou námahu a vůbec je mám doléčit.... takže hned v první možný úterý určitě nepřijedem.
V mraveništi už je otevřeno?
@sharon2 dobrej výraz - dokrmovací kvásek... :slight_smile: my jedem chleba většinou tak že vytáhnem kvásek ráno z lednice, dokrmíme, až spadne tak cca ve 3 odpoledne, smíchám první základ, až vykyne tak cca 8 večer odděláme kvásek na příště a domícháme druhou část, a v zapékací misce strčíme přes noc do lednice tam pěkně nakyne a ráno ho vytáhnem, necháme ohřít na pokojovou teplotu a pečem normálka v troubě. Takže my míváme chleba tak kolem oběda :grinning:
18. kvě 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsem vás konečně dočetla a koukám, že nemoce tu řádí pořád víc, samá atb, tak doufám, že budete všichni brzy fit a nemoce se vám budou už jen vyhýbat :pensive:
Na mě nakonec taky "došlo", manža měl tento týden honičku v práci, mají inventury, tak tam byl ještě víc než obvykle, do toho Radečkovi rostou obě horní jedničky naráz a Maty se v noci budívá (R.samo stále co dvě hodiny taky), tak už se to na mě podepsalo, jak se nevyspím, navíc to střídání počasí, holt mě přepadl taky nějaký vir nebo co a včera jsem myslela, že už nevstanu. :frowning2: Ani nevím, jak jsem zvládla děti, nákup a jídlo, večer mě manža našel ve stavu ležící a třepající se zimou, tam mi pomohl uložit děti (měl odjet s Matym na chalupu, ale to nehrozilo), navalil do mě ibalgin a šel si lehnout k Matymu, abych měla aspon od jednoho "klid". Tak jsem to trochu vyspala, no ráno jsem je na tu chalupu poslala, Maty zůstane do UT u babiček, abych si trochu odpočinula, manžel má z neděle na pondělí v noci hlavní inventuru na obchodě, tak abych je tu neměla v noci oba sama. Ale dnes už mi bylo líp, sice jsem ještě slabší a trochu mi hapruje žaludek, ale včerejšek byl fakt příšernej :pensive: :pensive: Takto zle mi fakt dlouho nebylo :zipper_mouth:

Koukám, že i oslavy narozenin se mezi nemocemi (nebo navzdory nemocem) zvládly, co dětičky nakonec dostaly???

Holky, jak tu máte všechny úspěch s tím odkojením a případným celonočním spaním, jak to děláte s večeří??? Co vám prckové večeří a kolik toho sní?

A ještě mám teda jeden dotaz, jak se chovají starší děti k těm mladším? U nás je to ted hrozný, Maty má druhou (a mnohem větší) vlnu žárlivosti, co začal R.stoupat a všude dosáhne, tak M.ztratil své "teritorium" v obýváku a je na R. fakt zlej, strká do něj, kopne ho, zalehne,...no děs. Pořád říká, at ho dám do postýlky nebo někam pryč a jsem s ním sama, no jsem z toho fakt nešťastná a dost mě to taky vysiluje, pořád Radečka hlídat, aby za M.moc nešel, jenže on je po bráchovi jak divej, tak si určo dovedete představit, jaké psycho to u nás je :cry: Když řeknu Matymu, at si jde teda hrát do pokojíku, že tam bude mít klid, tak on tam nechce být sám, pořád chce být se mnou a bez RAdečka, chjo, kdy toto skončí??? :unamused: Já už začínám uvažovat, že s ním navštívím nějakého psychologa, nejsem schopná mu to vysvětlit ani po dobrém, ani po zlém, že RAdeček je jeho bráška a že ho má rád. Chce to asi čas, jen teda nevím, jak dlouho toto ještě vydržím, fakt mě to už nebaví a moc mě to mrzí :astonished:

jo a ten srazík je super nápad, jen teda netuším, jak mraveniště zvládnu, máme to dost daleko, tak uvidím, jestli se dostavíme :pensive:

tak se tu mějte a opatrujte se :dizzy_face:
19. kvě 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak my můžeme na dalších pár týdnů srazík odpískat :frowning2: nevím jak to Juli zvládla, když jsme poslední týdny pořád doma, ale povedlo se jí chytit neštovice. Ve školce (kde byla za poslední 4 týdny dvakrát) ani nikde v našem okolí nejsou, jediné co mě napadá, tak při jedné z našich pravidelných návštěv dětské dr jsme se v čekárně minuli (ale opravdu jen minuli!) s holčičku, ketrá je měla. Takže musí mít ten imunitní systém fakt v háji, když to hned lapla :unamused: Od soboty má vysoké horečky, včera sem tam pupínek, dnes je chudina slitá, hlavně hlava, kolem uší a ve vlasech, takže celý den proplakala, jak ji to bolí. Navíc si stěžuje na bolení břicha a levé nohy. Takže zítra jsme měli jít na preventivku s Ondráškem, tak budu bolat, jestli mám vzít i malou.... a jsem zvědavá, za jak dlouho se osype malý.... fakt jsme za posledních 5 let nebyli tak na hromadě, jak letos.
21. kvě 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, malý má po 5.hodině talíř kaše, spát chodí po šesté, to ho nakojím. Spí do půl 5, max do 5. Občas se mi to večerní spaní povede posunout o hodinu, ranní vstávání ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak po posledních maroděních jsme zase byli na 4 nočních kojeních a prořvaných nocech. Tenhle víkend proběhlo stěhování holek do provizorního spaní a kupodivu stačila jediná noc a malému to hned došlo a už zase spí celou noc. Jen teda má hrozně lehké spaní, stačí otevřít dveře a je vzhůru :unamused:

K žárlivosti - co Ondra stoupá, taky je to horší, Juli mu teda neubližuje, ale opět víc pláče a vzteká se,nechce mu půjčovat hračky, občas udělá nějaký naschvál. Ale když má náladu, tak si s ním i dokáže pěkně hrát. U nás zabírá nejvíc společná hra všech tří....
21. kvě 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2:Ty jo,jen jste se minuli a hned takový průběh:slight_smile:Snad ji to brzo přejde do hojící fáze,ale to zase svědí:frowning2:Ondrášek to vůbec nemusí dostat.
Pekla jsem ten podmáslový chleba a dobrý:slight_smile:Jen strašně dlouho kynul.

@jana.sun:u nás se to taky se stoupáním zhoršilo,protože mu mohl i do teritoria,kam předtím ne a Adam si tam dával svoje hračky,jídlo .... a najednouo dosáhnul všude.Nebil ho nebo tak,ale schálně do něj žduchal a jak měl Maty ještě slabé nohy,tak to byl jeden pád za druhým.Jak si na to Áda zvyknul,tak se to zase zlepšilo.Teď se naopak nadšenej,že Maty chodí a pořád by ho vodil za ruce nebo ho různě tahal.Nejhorší je vana,tam mu klidně strčí hlavu pod vodu.
Jani,já teď večeře neřeším.Malej baští něco celej den a protože na večeři dělám dost často něco pro mne a manžela,tak si Maty bere od nás.Jinak je to podle toho,co jedl a kdy.Vždycky mu dávám mlíko,protože toho přes den moc nevypije a pokud předtím nejedl,tak i kaši.
Už mi to s tím jídlem příjde takový fajn.Sice mu pořád vařím,ale pokud jsme někde venku,tak si vezme jídlo od nás.V hospodě vždycky objednám polívku pro Ádu a vetší díl ji sní Matýsek.
22. kvě 2012 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
tak pro změnu patří pátek Matymu - před hodinou si doblil celou postel, takže opět chytl "blicí" vir, vyblinkal i oběd ze školky :unamused: Narychlo jsem vše utřela, ale smrdí nám tu celej byt, to bude mít tatka radost, až se za chvíli vrátí z práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Ještěže dnes večer dojela tchýně, tak s ním bude přes noc, abych nemusela já (Martin dělá), ale vypadá to, že už vyblinkal všechno a bude klid - tuk,tuk, tuk.
Ty pátky jsou u nás poslední dobou nějaký "marodný" :zipper_mouth:

@sharon2 tak Julince přejeme, at je co nejdřív fit a hlavně, at už se jí spraví imunita, aby furt něco nechytala!!! :pensive: Ondra, když je kojenej, tak by to chytit nemusel, ne?
a ještě jedna velká gratulace k tomu spaní, fakt závidím!!! :wink:
Držte se, at už je u vás klid a nemoci obloukem pryč :zipper_mouth:

@llllucka LUci a Matýsek spí taky celou noc bez buzení jo? To je paráda, tak už jsme jen my ostudy stále se budící a po prsu toužící :rolling_eyes: chjo! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to je Ada docela drsej, že strčí Matymu hlavu pod vodu - sám se potápět nechce, že? :astonished: Co ty děcka nevymyslej, by mě fakt zajimalo, co se jim honí hlavou!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

stran žárlení - ted dost pomáhá, že jsme furt venku, doma je to nanic, ale bude si holt muset Maty opět zvyknout. snad to nepotrvá dlouho a snad už nás nic podobného nečeká :zipper_mouth:
25. kvě 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:Jani,jak je Matýskovi?
Neboj,to žárlení se časem zlepší.Je logický,že na sebe žárlej.U nás se spíš řeší,že jakmile se Adam rozjede,tak nezná míru.Nechápe,že když skáče tátovi na záda tak je to něco jinýho než to udělat Matýskovi.A takhle je to pořád.
Jo a Maty spí celou noc.Teď jsme zkoušeli mu na noc zatemnit,jestli ho třeba nebudí brzo ráno světlo a vstával už o půl páté,takže tím to asi opravdu nebude.
29. kvě 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

llluci...to, že jsme se v čekárně "jen minuli" jsem zdůrazňovala proto,že si pamatuju, jak jsme s Míšou chodili ke známým na infekční návštěvy, jen aby to chytla a nic, ve školce prošla bez úhony 3 roky. Měla je až jako předškolák :slight_smile:

No, Juli už má na neštovicích krusty, pomalu odpadávají, horečky měla 5 dní, koleno se /vzhledem k infekčnosti/ neřešilo, naštěstí to po týdnu taky přešlo. Na bříško si stále stěžuje, některé dny víc, některé dny míň. Opět máme probiotika a čekáme, jestli se to po nemoci srovná.
Taky čekáme, jestli se nám opupínkuje Ondra :wink: v pátek jsme byli na roční prohlídce, tak má 70cm a povedlo se mu přibrat na 7,7kg. Dr počítala zuby (haha, máme se "někdy" pokusit stihnout zubaře...../, bylo jich 6, v pondělí jsem našla další dva :wink:
A náš nový ranní vstávací rekord je 4:10 Je to na pěst :angry: ještě není probraný a už stoupá. Kdyby zůstal chvilinku ležet, tak ještě usne, ale on hned začne šplhat a vyřvávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jani....jak jste na tom?
30. kvě 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj

@llllucka @sharon2
holky, díky za optání. :slight_smile: Už druhý den byl v poho - bylo to zas jen takové jednodenní - resp. jednovečerní - už to párkrát měl, asi na toto trpí a když to někde je, tak to chytí - nemoný moc nebývá, tak máme toto no :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, Maty taky nezná míru, občas se pokouší s RAdečkem blbnout, ale taky to vždy přežene, takže zářné chvilky, kdy josu bráchové a "hrají si" spolu moc dobře nedopadají - u nás toto bude holt na delší lokte. :astonished: Snažím se ted s nima být co nejvíc venku, aspon nemusím řešit pořád nějaké to odstrkování, atd.. :zipper_mouth:
váš Maty je teda taky šikulka s tím nočním spaním a to buzení mají ty prťata asi zakódované, R.se taky budí v šest a většinou kaká :angry: když už zadaří, že Maty spí (do školky nám stačí vstávat v sedm), tak R.je stejně vzhůru, takže mě "okrádá" o spánek i ráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Šári, to jsem ani netušila, že Julinka měla více "neduhů", tak hlavně, že se jí vše spravuje a hojí a už bude určitě klid!! Má to aspon za sebou, nás to ještě čeká a já se teda asi nechám očkovat, protože se toho fakt dost bojím, každý straší, jak to v dospělosti má hrozný průběh :confused:
gratulujem k "přibrání", ale i tak je Ondra teda drobek - i když on asi nemá po kom být velký, ne? Juli je taky malá, co si tak pamatuju, že? :wink: Ráďa měl v 10.m přesně 9 kg, takže za ten měsíc bude už mít určo 10 kg, je to náš habán :sweat_smile: a má strašně dlouhé chodidlo, všechny polodupky, co mu jsou na délku, tak má krátká ty chodidla, za chvíli bude nosit stejnou velikost ponožek jak Matyáš :astonished: A řekla bych, že co jsem schovávala první botičky po Matym, tak RAdečkovi nebudou, i když ten začíná chodit ted- (myslím, že za ten měsic, až mu bude rok, tak už chodit bude) a Maty začal chodit až v roce a třičtvrtě :sweat_smile: Musím to jeden den probrat a připadně se toho zbavit, další dítko opravdu neplánuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak, pokud se sem nedostanu, tak v pátek přeju dětičkám krásný DD, at si ho pěkně užijí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. kvě 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun:hlavně,že je už líp:slight_smile:
Matýsek spí hezky,sice vstává brzo,ale celou noc.Adámek spal dýl,ale v noci vstával.Ani nevím,co je lepší.
Mě příjde nejhorší,když se Áda začne předvádět.Všichni vždycky jihnou,jak se k sobě mají a já jen trnu,kdy ho někde upustí.Teď už chce chodil Maty i venku,takže samozřejmě šnečí rychlost a Áda chce,aby chodil s ním za ruku.Takže ho pořád usměrňuju,že musí pomalu a on pak zakřičí "Maty běžíme" a je to všechno v ..... Naštěstí teda malej nebrečí,už je chůďa vycepovanej.

@sharon2:šári,nedrží se to Jůlince nějak dlouho (myslím ty neštovice).A co ty,jak se daří tobě?
Mě holky pořád tvrdily,že se budí malje proto,že ho ruší světlo,takže jsme zatemnili dekou a vstával před půl pátou.Některý děti to tak prostě mají,takže si musíme zvyknout.
Manžel mi už říkal,že sis asi našla jinýho zubaře,tak jsem mu to vysvětlila:wink:
Mě čeká nejspíš trhání osmičky.Že se nětěším,nemusím vysvětlovat.

Matýsek je teď nachlazenej.Myslím,že z klimatizace v autě.Vždycky upozorňuju manžela,že musí změnit směr foukání,aby to nefoukalo na kluky a tentokrát jsem zapomněla.
31. kvě 2012 v 05:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
jani.sun......my tak nějak plynule přecházíme z jednoho neduhu do druhého :grinning: a některé nám přetrvávají - na bolení břicha si stěžuje od března :unamused: spojovaly jsme to s mudrou s antibiotikama, ty ale už 3 týdny nemá. Tak uvidíme.

llluci.....osmičky, au au, ještěže už je nemám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
je mi líto tvého manžela, ale stále se mě nezbavil. Sice jsem se doslechla tady poblíž o nějaké šikovné zubařce, ale nebere. A obávám se, že až otevřu u něj na křesle pusu, radost ze mě mít nebude..... vím, že jsem u něj měla být už na podzim, ale fakt to nedávám. A to moje marodění a ATB, asi stavu zbytku mých zubů moc neprospívají.....
Vlastně co manžel začal dělat v Praze a pak Novém Městě, tak se do Brna skoro vůbec nedostanu. Vždycky když už to začnu plánovat vlakem /s tím, že už jsou děcka zdravé, tak to risknem/, tak někdo lehne. Ale tchýně je už týden uschopněná a může hlídat, takže jak se vylížem z neštovic, začnu okamžitě objednávat :grinning: teda ještě si užiju první týden prázdnin u ségry :wink:

Juli měla první pupínek minulou neděli, takže v neděli to bude 14 dnů, to je vcelku normální průběh. Myslela jsem teda, že se jí budou zaschlé neštovice vylupovat rychleji, ale potvory drží, asi proto, že je má fakt velké. Naštěstí si to nedrápe, tak snad nebude mít jizvy. Ale na školku v pondělí to nevypadá..... Hihi, teď se všechni baví pozorováním Ondry. Něco jako "kdo objeví první" vyhrává :grinning:

Já jsem krom pobolívání v krku v pohodě. Už jsem si na to pravidelné natečení mandlí a problémy s polykáním zvykla. Pořád se utěšuju, že s létem se dáme dokupy.
31. kvě 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
diky za info. Bohuzel jsem se sem drive nedostala, tak to ctu az ted. Ja prave byla na Macose jako dite a leta uz se tam chci podivat znovu. Tesime se, ubytovani uz mame zajisteno, ted jeste naplanovat ty vylety..

@llllucka prosim te, co to je to detske mraveniste a bongo? :wink:
31. kvě 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia:
jsou to vlastně zábavní parky pro děti.Mraveniště je venku,menší a levné,bongo je velké,v kryté halé a poměrně drahé.Ale syn to miluje,takže tam 2x do roka zajdeme.
http://www.detske-hriste.eu/
www.bongobrno.cz

@sharon2:já myslela,že už ty pupínky má přes 3 týdny,tak to jo.Chůďa malá.Snad jí brzo bude líp.A držím palce,aby to bylo těma ATB.Dáváte jí jen probiotika nebo i něco jiného.
V pohodě,manžel to neřeší,ani nevím,jak jsme se k tobě dostali.Včera jsme byli domlouvat nábytek do nové ordinace,vůbec z toho nic nevím,protože kluci byli v ráži.Hlavně tam byly schody,což je pro Matýska jedno z největších lákadel.A Adámek se špatně vyspal,takže bulel kvůli každé hlouposti.O převrženým květináči a rozbité pásce na světlo ani nemluvím.
1. čer 2012 v 05:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka diky za vysvetleni, uz mam poznaceno :slight_smile:

holky, kdybyste mely jeste nejake tipy na vylety, budu moc rada. Ja nasla pobliz co budeme minigolf a take jsme zvazovali Dinopark ve Vyskove. Mala nedavno byla se skolkou v Praze a byla nadsena.
4. čer 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@donia Tak jestli muzu doporucit, tak v Blansku westernove mestecko. Je tam i malej dino park. Ten ve Vyskove je dobrej, je vetsi. Navic pro mladsi bude dobre i krmeni zviratek.
Pak na Prigl treba pranikem na hrad Veveri (ale pro nas 3,5roku je to dlouhe) takze preferejume jet na osadu, tam vystoupit. Je tam dobra restaurace, ji se venku a jsou tam piskoviste a prulezky a zpatky dojit, jde se pres hraz. Nebo pak nastoupit na Sokolaku a dojet zase parnikem.
4. čer 2012 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek