• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@donia:dinopark je dobrej.Na přehradě je taky minigolf,takže si ho můžete zahrát i tam.Přehrada je celá pěkná.Pěkné jsou Novomlýnské nádrže a vůbec celá Pálava,pokud chcete vysloveně výlet.
Pokud by bylo teplo,tak doporučuju koupaliště Dobrák,mají tam taky super atrakce pro děti (ty jedou i když není počasí na koupání).
4. čer 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zase se ozývám :slight_smile: co u vás nového?

Juli má neštovice zdárně za sebou, po dvou dnech ve školce jí /jak jinak/ začíná rýma.
Ondra se nám zatím neopupínkoval, je to přes 3 týdny, tak ještě prý tak týden můžeme čekat.
Hezky se nám rozchodil, kolem nábytku, zdí a za obě ruce už v pohodě, za jednu ruku je vachrlatej, ale líbí se mu to :slight_smile: Dokonce když má náladu tak leze po čtyřech, ale pořád upřednostňuje Meresijeva :grinning: a konečně objevil, že si může sám sednout.
Večer mi začal odmítat kaše a vůbec jídlo /k něčemu jako vojáčci z chleba se šunkou apod. se asi nikdy nedopracujeme/, Nevím, jestli to s tím souvisí, ale zkazily se nám zase noci. Večer usne v pohodě, za hodinu začne řvát a vztekat se, a pak ještě 2-3 krát za noc :frowning2: tak řeším, jestli nakojit - pak většinou usne, ale zase se budí častěji, nebo nechat vyřvat - což je minimálně půlhodina, ale spí pak dýl..... včera jsem zkusila dát mu sunar (večer do něj dostanu max 100ml). Moc se mu to nelíbilo, ale pak začal sosat a za chvíli byl v limbu a spal dokonce 3 hodiny. Tak uvidím, fungovalo to i dnes večer, jsem zvědavá na noc.

No jinak vyhlížím už zoufale prázdniny, Míša místo aby po těch promeškaných týdnech zabrala, tak nám začala bojkotovat učení. A jak tam má málo známek, tak ze samých jedniček bude pěkné zhoršení. Takže teď každý večer po uložení malých nutím ji, aby zapojila mozek :angry:
12. čer 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, omlouvám se, že vám vpadám do diskuze, ale jen se chci zeptat, zda nemáte nějaký tipy na výlety v okolí Brna, jedeme na týden na dovču k Brněnské přehradě, něco už mám sepsané, ale určitě víte i o něčem co na netu nenajdu :wink:. Předem moc moc děkuji
13. čer 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
@sharon2 my neštovice očekáváme každým dnem... :wink: Na školce už nějakou dobu visí upozornění že je tam maj... :unamused: Zatím ale nic.... tak nevim jestli být ráda a nebo ne....
No pání - tak to gratulujem k "rozchození". Kló už je pěkně jistá na nohách - ale odvahu k samostatnýmu pochodu nesebrala - vždycky radši šupne na kolena a jede.....Zato když jí člověk dá něco do ruky tak chodí i s tím.Posledně dostala do ruky knížku a ani si nevšimla že ji nikdo jinej nedrží - spokojeně přešla kuchyň. Ale jak si všimne - hned jde k zemi... strašpytel.. :sweat_smile:
Míša se teda na večery moc netěší co?
13. čer 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
verusinek....koukni na stránku zpět :slight_smile:
a jako prochajda mě ještě napadá v Brně obora v Bystrci, Mariánské údolí v Líšni. A pak dál od Brna, kousek za Tišnovem je Ranč u Bizona (ale ještě jsem nebyla, tak nevím), pak známý Šiklův mlýn /ten je už dál/, Pernštejn...atd. Trošku jiný směr je Dinopark ve Vyškově, pěkná zámek je ve Slavkově....dá se toho určitě najít víc :slight_smile:

lani....no já moc ráda nebyla..... fakt doufám, že už se Ondra neopupínkuje. Těch 6 týdnů, co byla Juli skoro pořád zavřená doma bylo na palici a to nemluvím o tom, jaká je teď co nastoupila do školky....ráno vstáváme s pláčem a vztekem, a večer tak jdeme spát. Důvodem je jakákoliv banalita, snad už i to, že se vzbudila :angry:

Míša se na včery netěší, ale vzhledem k tomu, že už jsem vyhrožovala fackama (na mé dotazy jestli chce něco vysvětlit, pomoct s učením kroutila neustále hlavou a pak najednou samá trojka, čtyřka dokonce i pětka) , tak je ráda, že nepadly. V pondělí po další 5 a 3 už je čekala....asi jśem ji dostala prohlášením, že je mi trapné fackovat někoho, kdo je skoro tak velký jako já a že mě svým přístupem zklamala. A když není schopna dodržet naši dohodu, budu s ní jednat opět jako s malým děckem - kontrola, společné učení, ale taky večerka v 8 hodin a žádný dotykový mobil za vysvědčení, co jí slíbili tatínci......
13. čer 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,nestíhám dočítat,snad později.U nás nic moc novýho.Kluci mají oba rýmu z toho blbýho počasí.S Matýskem jsem vyrazila na procházku bez kočáru,protože jinak jde stejně sám a já jen tlačím kočár a honím ho,aby nechodil,kam nemá a samozřejmě se mladý pán rozhodl,že chodit nebude.Dneska s manželem,kdy ho mohl klidně kdyžtak nosit,opět chodil a nosit se vůbec nechtěl.Mám pocit,že ujde víc než Áda:slight_smile:.Jo a byli jsme s Matym zkusit montessori centrum,že bysme tam od září chodili na cviko,ale moc mě to nenadchlo,tak nevím......
Mějte se a všem přeju pěkný víkend.
PS.:doufám,že je u vás všechno potomstvo zdrávo:slight_smile:
14. čer 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka tak u nás je to co se zdraví týče jako u vás.... :unamused:
Matýsek už tak chodí? Kló nesebrala odvahu. Sem tam se stane a ujde 1-2 kroky ale pak zas šup na kolena... :grinning: asi je to jistější....
@sharon2 A nerostou jí nějaké další zuby? Eli byla poslední dobou takovej protivánek , věčně unavená a ejhle - vypadá to že se jí klubou spodní pětky.
Se ti ani nedivím že ji nadále nechceš fackovat - by ji mohlo napadnout to v afektu vrátit....... :pensive:
14. čer 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc vás všechny zdravím, píšu aspoň narychlo přes mobil, PC teď moc nestíhám. Radecek má dnes rok, to to uteklo :slight_smile: Slavit budem až příští víkend, teď máme tatku v práci :frowning2:
dočetla jsem tu jen kousek, tak doufám, ze se nestovice vyhly těm, kdo je nechteli.
Dani, Klaudince se nechce chodit? a Eli ještě nemá všechny mlicnaky?
Sari, snad šla Míša do sebe a vizo si nepokazila, Juli je, koukám, to samé, co Maty:frowning2: on vše neguje, už mi dál za pravdu i mm, myslel, že přeháním, ale taky si toho všiml, nevím, co to s tím Matesem je:frowning2: a jak se Juli chová k Ondrovi? mmch gratulace k chození, R.obchází nábytek skoro dva měsíce, ale pustit se pořád bojí :-P

tak a teď nevím, co jsem ještě chtěla, tak se loučím, opatrujte se :slight_smile:
22. čer 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Tak to mu k tomu ročku gratulujem.
Klaudy chodí, ale jen za ruku. Nemá odvahu pustit se sama, ač mi přijde stabilní dost....
Mlíčňáky jsou pokam? Elu rostou stoličky - pětky.
26. čer 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
taky trošku nestíhám :slight_smile:¨ Juli chodí UŽ třetí týden do školky. Po třech dnech si sice dotáhla rýmu a víceméně soplí pořád, ale "dál" to nezašlo, takže chodí.
Míša trochu zabrala, nakonec bude mít jen tři dvojky, ale stejně jsem dotykáč zakázala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lanko....mléčných zubů je dvacet, takže byste měli končit :slight_smile:

jani sun...... velikánská gratulace k 1. narozeninám!
Ondra taky pochoduje jen za ruce. Teď o víkendu se začal pouštět ve stoji, ale má srandu z toho jak padá, takž e padá schválně. Je jasný, že jak se jednou blbě praští, tak se pouštět přestane.
Juli se k němu chová jak kdy....někdy si s ním krásně hraje, někdy když má" svůj" den, tak je na něj až zlá. VNic mu nepůjčí, vytrhává mu hračky, žduchne do něj.....nějak hodně agresivní vůči němu není, ona spíš opravdu pořád brečí nebo se vzteká. Agresivnější je spíš vůči Míše. Tam uplatňuje to co vidí ve školce - kopání, nadávky i pěstí jde proti ní. Teď po tom posledním návratu do školky je to hodně zlé. U Míši jsem takovýhle nárůst agresivity, rozjívenosti, vulgárního chování apod. v souvislosti se školkou nezažila. Nebo jak zase začala jíst! :angry: Pořád přemýšlím, jestli je to její povahou, tím, že jsou děti dnes agresivnější /přece jen je mezi nima 8 let/, tím že není.....nebo spíš školkou....

Holky, doufám, že v červenci zvládneme ten srazík!! Já teda teď v pátek sedám s dětmi na vlak směr Praha - Most, další týden mám tábor, ale pak na tom budu s časem trošku líp. Takže bychom mohly dát konečně to Mraveniště :wink:
27. čer 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem z Pozořic (za Brnem, směr Vyškov) a ptám, jestli tady není nějaká šikovná nehtařka k mojího okolí nebo jestli neznáte někoho, koho mi můžete doporučit...kvůli prckovi se mi nechce do Brna. Díky :slight_smile:
30. čer 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
moc děkuji za RAdečka za přáníčka :slight_smile:

Trdlo Maty nechtěl zůstat u babičky, tak se tu pečeme ve městě všichni a moje solární alergie šílí!!! :astonished: :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
původně jsme měli tento týden u našich "odkojovat" Radečka, ale tatka má zdravotní potíže - obrnu očního a lícního nervu - asi z průvanu, či co - tak bude léčba nadýl a nehodí se, abychom tam ted "obtěžovali" :frowning2: :frowning2: :frowning2: Takže odkojení se odkládá na neurčito :stuck_out_tongue_closed_eyes: chjo :zipper_mouth:
Doufám, že vy ty vedra zvládáte někde v pohodě v bazénu nebo na zahradě ve stínu - jak já vám to závidím!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@lanka právě jsem se divila, já teda myslela, že mlíčnáky dorůstají do dvou let, ale jak vidno, tak ne :wink: Tak at to Eli zvládne a má to "za sebou" :pensive:
Klaudy nechce chodit třeba ani jako za Elinkou, že byste si ji "pouštěly" mezi sebou :wink: NO, každopádně brzo už se určo pustí, tak at se to obejde bez velkých pádů :wink:
Radeček se taky pořád nechce pustit a za ruku taky nechce, přitom nábytek obchází zručně už víc jak dva měsíce, ale holt vše má svůj čas :dizzy_face:
Mmch jsem mu našla sandálky po Matym, které on měl ve dvou letech a R.je má ted v roce - má dost velkou nohu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sharon2 Šári a bude Juli chodit do školky o prázdninách? Jestli ne, tak ji to třeba přejde :pensive: Maty už se trošku zlepšil, už si s R.i hraje a blbne, tak snad je to u nás na lepší cestě a nezakřiknu to ted!!! :pensive: :pensive: :pensive: Nám teda ted školka bude dost chybět, Maty se nemá jak vyřádit, ale jestli to bude zas ku dobru tomu, že si bude zkoušet hrát s Ráďou, tak jen dobře.
Pro srazík jsem, jen teda v těch vedrech asi nebudu schopná dojet tak daleko s oběma klukama, máme mraveniště dost z ruky :unamused: Přemýšlím, co vymyslet bližšího, ale asi to bude složitější, když jsme každá z jiného konce Brna a okolí :astonished:
každopádně se na vás už těším, neviděly jsme se už teda hooodně dlouho!!! :wink:

@steffi23 ahoj, POzořice znám, ale nehtařku ne, ale mám tam známé, tak se ti poptám :wink:
3. črc 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

všechny moc zdravím a omlouvám se, dlouho jsem tu nebyla. Nějak jsem nestíhala nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Předem gratuluju Radečkovi k jednomu ročku, ať dál krásně roste a dělá vám jen radost a je spokojenej a šťastnej!!! :slight_smile:

Teprve budu dočítat, tak nereaguju na už napsané a ještě jednou se omlouvám, hihi. U nás nic nového není. Vrátili jsme se v neděli z dovolené, byli jsme autem v HR a bylo to naprosto super. Užili jsme si to všichni moc, počasí nám vyšlo a kluci jsou neuvěřitelní cachtani. Hlavně F. byl pořád naloženej ve vodě. Cestu tam i zpět zvládli suprově, tak jsem ráda. Akorát návrat do těchto veder byl dost šok!
Kuba příští týden začne chodit do příměstského tábora do školky, kam chodil přes rok. Jinak se s dětma v létě moc nepotkáme a tohle taky bude dobrý způsob, j ak si zkusí denní režim z klasické školky. Tak snad to v září pak bude menší šok. Další týden se chystáme jet k vám na sever, Jani, :slight_smile: Jedem zase do Vernířovic na koníky, tak si na vás vzpomenu :grinning:
Jinak Filouš stále nechodí, ale obchází jak ďas, za jednu ruku by chtěl chodit pořád, ale to já nechci, aby nezlenivěl, takže to má jen za odměnu :sweat_smile: . A tento týden se začal pouštět a vydrží stát sám, tak se možná za chvíli pustí a rozejde. I když on je prostě pomalejší, jak je hypotonickej. V neděli jsme kluky sestěhovali do jednoho pokoje, jsou z toho nadšení a podle toho taky vypadá usínání. Řádí strašně, dokud jeden z nich neodpadne únavou, pořád se vzájemně rozesmívají a povykují na sebe :grinning:

Jo jinak na sraz jsem objevila novou kavárnu, ale nevím jestli teď na léto se vám bude chtít www.kouzelnakavarna.cz

Utíkám srovnat kluky, než zboří pokoj. Tak se ještě jednou omlouvám, že jsem nereagovala na diskuzi!
4. črc 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jsem tu nová, mám 4 letého syna Martínka. Můžu se přidat?
6. črc 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Díky moc, že se mi zeptáš :slight_smile:
7. črc 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,

@janulava díky moc za přání :slight_smile:
fajn, že dovča byla super a užijte si koníky a "sever" :wink:
a teda sestěhování kluků závidím, já furt nemám odvahu, ale dokud v noci kojím, tak to asi ani nemá smysl :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@ivetka81 ahoj, vítej mezi námi, ted v létě to tu trochu vázne, ale ono se to zas rozjede :wink:

@steffi23 napsala jsem kamošce, co tam bydlí, tak uvidíme, co napíše :wink:
8. črc 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj JANI,děkuji za přivítání :slight_smile: Potěšilo mě to :wink:
9. črc 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík holky, Jak jste zvládly horka? Manža říkal, že u nás skoro nepršelo a byla pěkná vedra. Na mostecku byly skoro celý týden bouřky, tak bylo i chladněji. Ale užili jsme si to i tak :slight_smile: Byli jsme i v pražské ZOO a je to fakt na celý den. Já teda tenhle výlet zakončila příšernou migrénou, ale i tak to bylo fajn.
A abychom se náhodou nenudili, tak nám Míša skončila na 3 dny v nemocnici s podezřením na slepák. Včera jsem přesvědčila dr, ať ji propustí, protože jí to břicho zklidnili, a pak ji jen pozorovali.
Jo a během toho týdne se nám Ondra začal pouštět, hrozně se mu to líbí, nejvíc běhat mezi náma :wink: zvládá přijít celý pokoj, jen otočky a vyhýbání předmětům mu dělá problémy.

@jana.sun Juli o prázdninách do školky chodit nebude. Ona si s Ondrou hrát umí, ale musí mít naladu.
Jani, možná kdyby byl Radeček v jiném pokoji, tak by se líp odnaučovalo noční kojení. U nás i když Ondra v noci vříská /já už skoro nekojím, hlavně ne v noci, ale dělám mlíko a než ho umíchám, ryčí jak tur/, tak Juli spí jak zabitá :slight_smile: a to mívala lehké spaní.

@janulava to je fajn, že se dovča povedla :slight_smile: Kouzelná kavárna vypadá super, a je to blízko Lužánek, můžem spojit s procházkou.

@ivetka81 ....vítám tě, budeme rádi, když nás tu bude víc :slight_smile: Jak psala Janča, přes léto to trošku vázne, ale snad se nám povede dlouho plánovaný srazík, tak se můžeš přidat :slight_smile:
10. črc 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 Děkuji,určitě bych se ráda přidala :slight_smile:
10. črc 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
jen na skok - Elu má jakousi virózu ze školky kdy se osypala jak štípanci od ováda co po třech dnech začnou pouštět hnis.... dostala na to Fenistil v kapkách (gel je prý slabota) nesmí na slunce, do vody a Kló má deset dní na to aby se ukázalo jestli je chytla taky..... takže my máme na nějakou dobu vystaráno...
A to Eli ještě v ordinaci vzdychala že to nejsou ty neštovice tak ji Dr. uklidňovala že ty ještě klidně může třeba do tří dnů dostat.... :grinning: :unamused: :wink:
10. črc 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani....... zavřít a vydesinfikovat školky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: my jak se tam ukážem, taky hned něco máme. Ale o takovéhle viroze jsem ještě neslyšela....a doufám,že se s ní nesetkáme.
My ty fenistilové kapky měli při neštovicích a stejně Juli řvala, že ji to bolí. Jo a co zuby? já koukala Juli do pusy a pětky už má velké, takže asi vylezly hoooodně dávno :grinning:
11. črc 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,asi nestihnu reagovat,takže jen za nás.Máme se dobře.Adámek je teď 14 dní doma a pak jde na týden do školky.Začal teď dost zlobit.Začal Matýska tahat za vlasy a mě už 2x kousnul a kopnul.Dřív to nedělal,tak nevím.Jeden den je hodnej a druhej den bych ho zabila.Matýsek není poslední dny ve své kůži,takže je u nás veselo.O prodlouženém víkendu jsme byli v Krkonoších a ještě jsem se nikdy tolik netěšila z dovolené.Maty tam totiž strašně špatně spal,2 dny vstával před 4 hodinou.Ale jinak dobrý,Liberecká ZOO nás trochu zklamala,Brněnská už je určitě lepší a pražský dinopark byly vyhozené peníze.O víkendu má jet manžel a Ádou na čundr s přespáním pod širákem,ale hlásí déšť,tak to asi padá.Co ten srazík,jak jste na tom.

@jana.sun:Radečkovi přeju dodatečně vše nejlepší,snad jste si oslavu užili:slight_smile:
12. črc 2012 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 jo tak nějak... :grinning: Zuby nevim - má teď jiné "problémy"
14. črc 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jen v rychlosti stran toho srazíku - asi to bude reálnější v srpnu, my jsme tady v Brně tento týden a pak 14 dní na chalupě.
Ta kavárnička, co tu dávala Janča odkaz, vypadá moc dobře :wink:
V tom srpnu budem převážně tady v Brně, případně možná někdy Maty u babičky, ale to by se nějak zvládlo, tak se klidně můžem začít domlouvat, at je nějaký časík :wink: :wink: :wink: než se nám to povede :sweat_smile:
16. črc 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak u nás je srazík reálný tak 2. nebo poslední prázdninový týden a ten je asi nejjistější :slight_smile: Mezitím se nám to tak naskládalo, že se nám to i překrývá a nevíme co dřív....
17. črc 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zdravím z chalupy a hlásím druhý den bez kojení, R.spí s manželem a celou noc bez krmení, akorát teda nevydrží v postýlce až do rána, během noci si ho musí brát k sobě do postele, ale to má i doma v Brně. snad se i toho brzy zbavíme. jinak je to tu s R.náročné, všude vleze a na takové malé dítko to tu nemáme moc uzpůsobené. naštěstí ještě stále sám nechodí, tak nehrozí velké pády, ale strašně ho baví lézt do schodů, co nám vedou k chalupě, tak mu jsme furt za zadeckem :slight_smile: a to tu má hafo místa, kde může lozit po trávě, ale on ne, furt ty blbý schody!! :-P
tak se zatím mějte, ťukám to z mobilu a už mě to jaksi neba, kluci usnuli, tak si jdem dát s manžou panáka :wink: pa pa
26. črc 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 ahoj Sari, tou dvojkou myslíš druhý týden v srpnu? to my kdyztak můžeme taky
26. črc 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,druhý týden v srpnu můžeme,na konci frčíme na dovolenou,tak nebudeme v Brně.

@jana.sun:gratuluju k odkojení:slight_smile:
28. črc 2012 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky -
prázdniny - dostat se sem fakt potíž...
Kló konečně "dostala" odvahu a začala chodit sama. Teda spíš ji manžel několik dnů doma trénoval. Měl dovolenou - tak já zmizela a on se o ni staral... tudíž jsme taky ukončili kojení....

TAk když je tolik lidí s tím že může - co domyslet přesný den....
Druhý srpnový týden to je mezi 6-10.8. když začnu vylučovací metodou tak nám je to fuk :grinning: :wink:
Na tu kavárnu budem teda muset znova mrknout na adresu.... mimochodem - nebylo by lepší sejít se jen tak v parku a sednout do trávy - ať se vylítají? než je krotit v kavárně? Teda pokud bude hezky?
30. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Osobně je mi jedno,kde se sejdeme,jen pojedeme autem,tak aby se dalo zaparkovat.Domluvme si kdyžtak obě varianty.My můžeme kdykoli dopoledne.Maty chodí spát tak okolo 11.
31. črc 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek