• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
@janulava my dělali změnu v lednu takže jsme formulář vyplňovali, ale absolutně to nebylo nachystané na rodičák, ale spíš pro cizince :o(
4. říj 2012 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava moc pěkné. netušila jsem - děkuji.... že jsou to ale...

@sharon2 tchýni chytli záda, takže jsem sklízela pole (mrkev, petržel, cukety..... atd - zimní zásoby pro nás a pro ně...) pole sice za rohem, ale vzhledem k tomu že Kló nechce sedět na kolečkách a jiný vozík nevlastním, tak dojít tam a zpět je cca hodina čistého času a převozit to do sklepa bylo naprosto nutné. Takže já měla strach z práce na poli a nejhorší byla doprava.... Tak proto nestíhačka - ještě chybí jabka, ořechy, hrušky.... no ještě asi stíhat chvíli nebudu. :unamused: :wink:
4. říj 2012 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava dočetla jsem se toto -
http://portal.mpsv.cz/upcr/gr/aktuality/2012/2012_08_31_tz_upresneni_prohlaseni_bydliste_rodicak_zjednodus.pdf
podle toho by bylo nejlepší dělat mrtvého brouka.... ale možná je lepší to zrovna udělat.... :unamused:
4. říj 2012 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka Lani, já nevím, já to taky četla a proto jsem si tam předem volala, jestli to jako platí. A ta paní mi prostě řekla, ano, je to nutný podepsat do konce října, můžete počkat na výzvu nebo to přijít podepsat kdykoliv v úředních hodinách. Vůbec nějak nezkoumala, jestli jsem zrovna ten případ, který podmínky splňuje nebo ne. Tak jsem tam prostě včera zajela, jakože je to pro mě taky pěknej opruz, tahat sebou mrňouse. Ale říkala jsem si, že radši podepíšu jeden papír a pojedu tam jednou, než pak řešit zpětné doplácení rodičáku. No a přímo na tom úřadě ženská za přepážkou taky vůbec nezkoumala, jestli je nějaké podezření o tom, že bydlím v cizině nebo ne. Načetla si mě v komplu, dala jednu A4, já vyplnila asi tři řádky, podepsala a bylo hotovo. Ale opruz to je.

@wiwiane NO, teď už je prý přímo ve formuláři na rodičák kolonka, kde se jen zaškrtne prohlášení o tom trvalém bydlišti. Ten dotazník jsme viděla a byl teda dost drsnej. Až bych řekla, že snad trochu mimo zákon o ochraně osobních údajů, co tam všechno zjišťovali :astonished:

No a za čas si dáme asi repete kvůl Skartě. To je taky neuvěřitelná pitomost! :angry:
5. říj 2012 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava no měla jsem chut jim to tam omlatit ohlavu, ještě jsme to žádali v 2011 a oni že už to nestihnou a kdesi cosi a dali nám to podle 2012, aspoň tam nemusíme teď. S karta je ale jen na výplatu mateřské nebo i rodičovské ? :astonished:
5. říj 2012 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@wiwiane Skarta je právě jen na výplatu rodičáku, je to karta vydaná úřadem práce pro ty, co berou podporu+další příspěvky. Mateřskou platí sociálka. No, jsem zvědavá, jak to s ní dopadne, když je Drábek odvolaný a je to celé jeho výmysl.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak my se máme dobře. Kluci rostou a jsou z nich dohromady pěkní raubíři. Jeden druhého provokují k různým blbinám. Mají se rádi a zatím spolu vychází dobře :slight_smile:
Kubík školku zvládá úplně parádně, učitelkami je hodně oblíbený. Dokonce nechce chodit po obědě, ale chce tam odpočívat,t akže ho přemlouvám, aby aspoň jednou týdně chodil odpočívat domů :grinning: Taky se nám tam asi zaláskoval
5. říj 2012 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Se mi to omylem odeslalo dřív :sweat_smile:
Takže se zaláskoval a sympatie jsou oboustranné. O holčičce mluví jako o JEHO Nikolce, protože mají ve třídě Nikolky dvě, tak aby bylo jasno :grinning: No a před necelými 14 dny dotáhl nemoc ruce-nohy-ústa (HFMD), byl to docela masakr, nejdřív horečky a pak se nechutně osypal. Filda hned 3 dny po něm. Dost ho to svědilo, i když Dr. tvrdila, že to nic nedělá a jak se ty pupence změnily na puchýřky a ty posléze praskly, tak se mu dost loupou dlaně, prsty a šlapičky. Filík to měl míň, ale neměl tu vyrážku soustředěnou na dlaně a šlapky, ale měl menší pupence po celém těle a navíc afty. A vrchol byl, když se na dlaních osypal manžel a ten teda tvrdil, že to dost bolí :sweat_smile: No, tak aspoň jeden hnus máme úspěšně za sebou. Dost se děsím, jaká bude zima. Asi hódně dlouhá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak nic nového není...
5. říj 2012 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava díky za info budu se na to muset podívat jestli se dá té s kartě nějak vyhnout , ale snad s Drábkem zmízi i s karta :grinning:
nemoc nezávidím, ve školce se asi opravdu točí hodně bacilů :sweat_smile: hlavně že jste to úspěšně zvládli

zima bude asi náročná, doufám že to byt přežije a nebu z něj kulnička na dříví :o)) už u nás byly první pokusy malování na zeď :sweat_smile: :grinning:
8. říj 2012 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, taky se hlásím, konečně, je to u nás těžký, jak se zapne počítač, tak na něj každej hned chce, Maty hraje hry, pouští si klipy s Bleskem atd, Radeček si vynucuje písničky od Míši Růžičkové, no a manžel je závislák :grinning: No a kolikrát se mi ani nechce k Pc sedat, že jsem unavená, nebo cokoli jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My se máme jakž takž, čekala jsem až skončí vedra, že se zbavím exémů a je to ještě horší, asi to bude psychikou, každopádně budu muset najít alternativní řešení, klasická medicína je na mě krátká :zipper_mouth: mám pár tipů, tak uvidíme, co s tím uděláme.
kluci jsou klasika zlobivci, vymýšlej kraviny a občas jsou na zabití :grinning: Ale jde to, zvládáme to, jak se dá, nedávno jsme je dali na spaní dohromady, no pravda, od té doby jsem se pořádně nevyspala (jestli před tím ano :sweat_smile: ) , ale musí si zvykat. je to teda složitější, že ted je R.nachlazenej a má kašel, Maty měl taky, tak se rušej tímto, jinak by to i šlo. Radečkovi se tam v pokojíku asi moc nelíbí, špatně tam usíná a budí se, holt to chce čas.
Maty ve školce v poho, spává tam pondělky a zatím dobrý. A já jsem z toho vždy "nesvá", ptže najednou je od rána do těch tří hodin tolik času!!! :grinning: ne že bych stíhala něco doma zvláštního udělat, to s Radečkem moc nejde, skoro bych řekla, že je lepší, když je Maty doma, ne že by si vyloženě spolu hráli, ale občas se spolu i zabaví a bez Matyho mi přijde Ráda takovej "smutnej" a uknouranej, ale to může být i zubama a nebo čímkoli, že :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Omlouvám se, že nestihnu reagovat na jednotlivé příspěvky, hlavně, at se děti drží a ty nemoce se raději vyhýbají, i když to ted bude složitější :rolling_eyes:
jo a o tom podpisu na úřadu mi řekla kamarádka, takže jsem se tam vydala už v září a stejně jsem narazila na frontu, prostě jsem si vybrala špatnej den :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
tak se tu mějte, snad se sem dostanu častěji :dizzy_face:
9. říj 2012 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky,u nás je to celkem na pohodu.Kluci se buď milujou,žárlej na sebe nebo se perou.Nic mezi tím.
Na ÚP jsem byla a podepsala,takže Jani díky.Už jsem to dala vědět i kámoškám.Fronta byla,ale šlo to rychle.Paní mi říkala,že je lepší,že jsem přišla,ale jak by to dělali,kdybych sama nepřišla,se nevyjádřila.
Adámek začal chodit na malování a chtěla jsem s ním chodit do sokola,ale to se mu nelíbí.Je tam na něj moc cizích dětí.Taky nám školka nabídla lyžařský výcvik,tak jsme ho přihlásili.Jen doufám,že tam bude chtít chodit a nebudou to vyhozené peníze.
Myslíte,že se nám podaří se zase sejít:wink:

Jani,tahle nemoc u nás řádila ve školce loni a naštěstí ji Adam neměl.A to psali na nástěnce,že je to taková pohodová nemoc.
10. říj 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mám taky "splněno" ještě že jste to tu práskli.... :unamused:
Zato mě na soc. nepotěšili, páč mě paní upozornila že se do konce roku ještě uvidíme, protože těm co mají rodičák do konce roku mají vydat Skarty.... co dodat. Zas darmo cesta....
Taky máme jednu nemoc za druhou... ale to už asi ani jiný nebude.
11. říj 2012 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
kamošce dnes došla výzva na Skartu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže pokud už ji doma nemáte, tak ji asi v brzké době taky čekejte :rolling_eyes:

Jani, o té nemoci jsem nikdy neslyšela :confused: :confused: :confused: tak hlavně, ež to máte za sebou a snad už budete v pohodě a další nemoce vás minou :astonished:
to je krásný, že jste zaláskovaní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

LUci, tak snad bude Adámek lyžovat rád a malování ho dál baví? Vím, že jsi ukazovala, že mu to dost jde :wink: no my jsme pravý opak :sweat_smile:

Lani, tak vše sklizeno? :wink:
Držte se, dáváš holkám něco na imunitu?

užijte si víkend, holky :slight_smile:
12. říj 2012 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!

Luci, to je super, snad se Adámkovi budou lyže líbit. Kuba byl loni nadšeneja letos už se zase těší, pořád o tom vykládá. Docela mě štve, že u nás ve školce kurz nenabízejí, určitě by chtěl :sweat_smile: Kubík maluje krásný hlavonožce, ale jen když se mu chce a to je opravdu zřídka. Zato zná hodiny, celou abecedu a počítá do sta :confused: A to ho jako nikdo nedriloval. Učí se to sám pouze tím, že na co se ptá, to odpovíme a ho to prostě zajímá. Strašně ho zajímá doprava a značky a Filík se už pobratřil. Jakmile jede něco na 4 kolech, pořád povykuje, ukazuje, huláká a může si hlavu ukroutit :grinning:

No Skarta mě dost sejří. Pořád doufám, že mezi Svyvolené hned tak patřit nebudu a že ji zruší, když odvolali Drábka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale takové štěstí mít určitě nebudu. Jinak jsem ráda, že jsem vám mohla aspoň trochu pomoct :slight_smile: . Očividně se pouze na úřad spoléhat nedá. Ted co tam byla kámoška, tak jí řekli, že čekají, kdo do konce října sám od sebe přijde a pak teprv budou rozesílat výzvy ( a do té doby samo stopnou rodičák), jako to je neuvěřitelný!! :unamused:
CO se nemocí týče, teď je nemocnej manžel, přitáhl nechutný kašel, měl i ATB a čekáme na výsledky stěrů z krku. Já už kašlu taky a zdá se mi, že Kuba právě začíná. Ach jo. Tentokrát je v tom školka nevinně :angry:

@jana.sun Jani, nebrali jste vloni Osccilo? Mohla bys mi prosím Tě poradit, jak jsi dávkovala? A osvědčilo se Ti i na dětech? Já o něm zatím pořád přemýšlím. Kluci berou Imunoglukan, Kuba navíc i Preventan junior. ALe teď ho doberou, tak si říkám, jestli nezačít s něčím jiným. To se bere i dlouhodobě, preventivně, ne?
Nebo teď nevím, jestli se nepletu, ale někdo ho tu vloni bral? :sweat_smile:
12. říj 2012 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Na imunitu nedávám nic - loni jsme dávali, vysledek asi jako letos... :grinning:
A s tím sklízením - no snad jo - teď už jen orání a rytí.... snad.

@janulava O oscilo jsme se vloni zajímaly ale to je na preventivní braní trochu mimo finanční hranice.... Asi je začnu radši víc otužovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teda ty vaše děti jsou šikovný....
13. říj 2012 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:jani,to je Kuba šikovnej:slight_smile:Adámka loni lyžování nezajímalo,tak uvidíme.Jemu vadí cizí děti,takže doufám,že když to budou děti ze školky,tak to dá.Maluje pořád a rád.I ve školce ho chválí.Jen je naštvanej,protože pořád vystavují jeho obrázky a on by si je chtěl brát domů.Ještě ho teda hodně zajímají dinosauři.Umí je všechny nazpaměť a mě tím rozčiluje,protože mě pořád zkouší,který je který a já si to samozřejmě nepamatuju.
Matýsek zase zbožňuje odrážedlo.Taháme ho všude,i když jdeme jen do auta.Manžel mu už chtěl dát odrážedlo kolo.Naštěstí ještě nedosáhne na sedátko,jinak bych už byla nejspíš bez syna,s jeho pudem sebezáchovy.....
Na imunitu nic nedávám.Stejně jako Lanka,nepřišlo mi,že by to loni mělo nějaký efekt.
17. říj 2012 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
22. říj 2012 ve 12:26 • lentilka28
ahoj všem :slight_smile:

@janulava Jani, oscilo jsem brala a beru já, jednu tu lahvičku 1x týdně, tak mi to radilo více lidí, koupila jsem to rodinné balení, takže to nebylo až tak drahé. Klukům jsem to teda nedávala. Maty měl loni imunoglukan, ale to mi vadilo, že musí být furt v lednici, což je u nás s ježděním na chalupu naprd, tak jsem letos dala s Finclubu žraločí olej, či co to je :sweat_smile: Ten imunoglukan se má brát opravdu dlouhodobě, jinak nemá účinek, tak nevím, jestli už jste začali, tak bych to neměnila. Radečkovi teda nedávám nic, ale příští rok asi začnu, ještě teda nevím, co.
a teda klobouk dolů před Kubou, co už umí!!! To je prostě tak, že co ty děti zajímá, tak se naučej hrozně rychle, ale Kubík je teda eso, umí toho fakt doooost :wink:

@lanka DAni, tak to si orání a rytí užijte, teda pokud už to nemáte za sebou :grinning: to je pořád něco, že? co vás čeká potom???

@llllucka no Luci, máte taky veselo - a odrážedlo kolo, ty jo!!! jste fakt rychlíci, na to mají ti naši mrňousové fakt ještě chvíli čas - chtělo by to k tomu trochu rozumu a jak píšeš, taky pudu sebezáchovy :confused:
Kde se jako Adámek naučil všechny dinosaury???
Maty zas umí vyjmenovat všechny lokomotivy, které jsou na kvartetu (kartách), co nám dovezla mamka (holt bývalá celoživotní nádražačka), svého času jsem je skoro všechny uměla taky, protože mě Maty furt "zkoušel" :grinning:
23. říj 2012 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Já pořád tak nějak doufám že už to bude všechno, ale vždycky se něco vyvrbí. Pole zoráno, v pátek jsem z zahradě rušila rajčata a mochyně a celer - tak jsme dnes měli ze zbytku poslední pizzu z vlastního zdroje.
Zrýt zahradu už jsem teda nestihla - kdy taky že.... :wink: No a včera ten déšť, dneska sníh, do toho bláta rýt nepůjdu... No co už teď už ne?
Kló se nastěhovala do velké postele.
Eli je opět ze školky doma. A opět nachlazená. byla tam cca týden. Předtím měla pro změnu zánět středního ucha.....
Takže se rozhodně nenudíme i když jsme tu zahrabané jak v noře - věčně doma....
28. říj 2012 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka holky, držte se!!! TY nemoce jsou fakt naprd :unamused:
Prosím tě, co je to mochyně a jak to chutná??? teda už jsem to slyšela, to slovo, ale nedovedu si představit, jak to vypadá - a to jsem holka z vesnice!!! :grinning:
Radeček taky nocuje převážně se mnou v posteli, ráda bych napsala ve velké, ale v pokojíku máme polovinu ze staré manželské, takže se tam s ním pěkně tlačím, teda občas dost vytlačuje on mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
29. říj 2012 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky můžu mezi vás? bydlím v Brně - Kohoutovice a mám skoro 3měsíční holčičku :slight_smile:
30. říj 2012 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@dedezka ahoj - no zkusit to můžeš, ale vzhledem k tomu že máme každá po dvou dětech tak už toho času tady nijak moc netrávíme.... jak je vidět z diskuze výše... :wink:
Třeba se to teď přes zimu zlepší....

@jana.sun odpovím takto: http://ekozahrada.blog.cz/1008/mochyne-peruanska-jedle-lampionky
mimochodem, ono se to tam asi ani dřív nepěstovalo. Nejspíš to bude jak s hokkaido, ty jsou teď tak v kurzu, že nám nějaký nenechavec nechal na poli jen 8 kousků.... :unamused: drzost nebere mezí.... :grinning:
Kló se nastěhovala do své velké postele. Se mnou teda nenocuje - bych měla zlomený záda. Je to citlivka na pohyb, jak se něco šustne je vzhůru. Spaní vedle ní znamená tedy nehýbat se a to se hodně špatně spí. Jen s ní musím chvíli lehnout, aby neutíkala a jinak je tam sama. Zatím je to teda novinka, cca 5ti dnů, ale třeba se ujme.
Ještě vyřešit odpolední spaní v kočáru - už se mi moc nechce ven. Včera v té sněžné plískanici s Eli v závěsu a kňourající že už chce dom.... děs.
Ještě jsme honem vytahovali jiřiny aby nezmrzli a už to teda snad bude opravdu vše... teda zapomínám na česnek ten budem sázet...
30. říj 2012 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@dedezka Ahojky :slight_smile: Je mi 21, mimčo ještě nemám, plánujeme během následujících 2 let... hledám nějakou kamarádku maminku, děti mám moc ráda, procházky, návštěvy, kavárny, cokoliv :slight_smile: Kdybys chtěla, můžeme se domluvit :slight_smile:
2. lis 2012 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po delší době.
U nás nic moc nového, září a začátek října jsme opět promarodili - Juli byla vždycky týden ve školce a něco dotáhla, k tomu Míša zánět očí, zabraly až druhé atb kapky a mastička. Ale začala jsem Juli cpát preventanem akut a oba imunoglukanem. Tak Ondra měl průdušky, ale Julinka se už pár týdnů drží / ťuk, ťuk na dřevo :wink: / občas zakašle, ale jinak už je ve školce snad 4. týden.

Jinak koukám, jaké máte šikovné děti - větší počítače, dinosaury, lokomotivy...... menží odrážedla......u nás je teda počítačů několik, ale Juli na něj vůbec nepouštím, takže dětské hry jdou mimo mně, Míša má svůj PC, ale během týdne nemá vůbec čas si k němu sednout, max když dělá úkol do školy nebo si pouští písničky - takže ani v této věkové kategorii netuším, jaké hry jsou in :stuck_out_tongue_closed_eyes: chudáci moje děti :grinning:
U nás jedou spíše výtvarné věci - Juli má teď období omalovánek, malování štětcem podle čísel a různé doplňovací a domalovávací sešitky, hodně skládá puzzle, hříbkovou mozaiku, modeluje z plastelíny. A Ondra chce samozřejmě to samé co ségra. Aut si tudíž moc nevšímá :slight_smile:
2. lis 2012 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

@dedezka
@lliijjoonn ahoj holky, vítejte mezi nás :slight_smile: I když, jak psala Lanka, moc to tu nejede :sweat_smile:

@lanka ty jo, tak Kló má už vlastní postel, to je paráda!!! Tak at jí to vydrží a už se jí "nevzdá" :wink: R.taky odpo spí v kočárku, ale naštěstí i doma, tak ven nemusím, když teda zrovna nejedu pro M.do školky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mochyně vypadá zajímavě, bylo to dobrý, jak píšou???
ty lidi jsou hnusný, že vám ukradli hokaida!!! :angry: :angry: :angry: naši taky pěstují, upřímně u nás to ale moc velký úspěch nemá :grinning:

@sharon2 no tak aspon, že jste se z těch nemocí snad už vyhrabali!!! :wink:
A jak je to u vás, když si Julinka modeluje, nebo skládá puzzle - u nás to vůbec nejde, Ráďa to Matymu bere a případně i kouše, ten je z toho na nervy, takže to u nás vůbec nejde :frowning2: Teda ne že by Maty tyto činnosti neměl rád, to jo, ale zatím to u nás nějak není moc proveditelné, pokud R.nespí. Takže u nás jedou ty auta, sem tam kostky, no a počítač je fakt největší zábava, Maty je normální závislák, musíme mu to omezovat, jak se dá, protože kdyby bylo po jeho, tak u toho sedí pořád, hraje karty, šachy, puzzle, domino, hodiny, pouští si písničky, klipy s Bleskem mc qeenem a já nevím co všechno, je toho fakt moc, co ho baví. jo ještě tu máme pexeso a továrnu na dorty, atd, atd :grinning: :grinning: :grinning:
tu hříbkovou mozaiku máš ještě po sobě nebo jsi ji kupovala??? to mě jako malou taky bavilo :wink:
jinak u nás zas teda nehrozí malování a štětcem už vůbec ne! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak se tu mějte, snad se brzy ozvou i Janča a Lucka :wink:
2. lis 2012 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Díky za přivítání :slight_smile: Já dětičky ještě nemám, ale hledám kamarádku, co je má a chtěla by si občas někam zajít, pokecat, napsat si, nebo třeba i pohlídat. K dětem teď bohužel nemám přístup a na vlastní ještě musím čekat... Hanka
2. lis 2012 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun ta mozaika je normálně k sehnání - kupovala jsem ji loni pro Eli - jedna z jejích nejoblíbenějších aktivit když Kló spí. Dokonce jsem ji teď viděla i v dřevěné variantě (ač mi teda máme plast) sháněla jsem k letošním vánocům dřevěné blechy.
Jinak u nás teď jede ve velkým pexeso. Holt Kló obrací a tak pak snadněji vyhráváme. :slight_smile:
Ad. Mochyně - no je to takové nezvyklé....mě to jede holkám moc ne.
Ad. Postel - asi už se jí nevzdá, přišla na to že z velké může ven kdy se jí zachce. Takže už se mi stalo, že mě v prostřed noci plácla po peřině, jak se snažila vlézt ke mně do postele. O tom že bych ji slyšela přijít vůbec nemluvím. Třeba dneska ráno se mi nad uchem ozvalo "mam?" a sotva se zavrtala tak hlásím "ham"..... pět ráno....

@sharon2 já bych byla s komplem v klidu. Eli má povoleno denně max 3 pohádky délky a typu křemílek a vochomůrka (berem to po koupání jako zklidňovací rituál - Tv stále nevedem takže večerníček pustit nemůžem, aspoň nemusíme koukat na ty příšený co se teď prý pouští) a to je veškerý celý styk s PC...... :wink: Myslím že si toho ještě v životě užije dost a dost.
3. lis 2012 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky zdravím. Jmenuji se Magda a jsem z Brna, mám 7měsíčního kluka Sašu.
3. lis 2012 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
vítám lliijjoonn a maudn :slight_smile:

@lliijjoonn my moc hromadné scházení nestíháme, spíš si tu povíme co nového a kteréže nemoci u nás zrovna vyhrávají :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale třeba jednotlivě se s brňandama sejít zvládnete :slight_smile:

@maudn jaké to je být jednomatkou :grinning: nějak si nemůůůůžu vzpomenout :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@jana.sun hříbkovou mozaiku máme tak v plastu, koupili jsme Juli teď k narozeninám. Po mě moc hraček nezůstalo, páč jsem je předávala dětem mojí ségry - narodily se, když mi bylo 8 a 11, takže jako mladší sourozenci :slight_smile:
Donedávna to bylo tak, že Juli seděla u velkého stolu, tam na ni brácha nemohl :slight_smile: teď je to horší, Ondra sice stále na židličku sám nevyleze - teda většinou - ale tvrdě se dožaduje pomoci. Když ta nepřijde, tak vříská, mlátí ji, tahá atd. Takže buď odpoutám pozornoust jinou hračkou - to se zadaří málokdy, nebo prostě vysadím a dám mu to taky. Překvapivě dává do pusy hračky míň, než Julie, takže jsme mu půjčili už i ty malé hříbky - vydrží si s nima hrát i půl hodiny! Stejně tak maluje štětcem, puzzle mu dám do ruky jiné než J. skládá, pexeso stejně jako u lanky, plastelínou mi polepí celý kuchyňský stůl.....ale za ten klid mi to stojí :grinning: :grinning: jinak řešíme neustále boj o hračky. Holky u nás je pořád takový řev a kvílení, že bydlet v paneláku, tak na mě pošlou asi sociálku. Oni táááák strašně bojují o hračky. To co vezme do ruky jeden, chce najednou ten druhý a hned začne řev.....Juli hned vříská, jen se vydá Ondra jejím směrem a ten je zas hned nachystaný se k ní vrhnout a praštit ji nebo zatahat za vlasy. Někdy jsem za ty 3 hodiny po příchodu Juli ze školky než jdou spát totálně grogy.

@lanka taky se u nás vstává mezi pátou a půl šestou ranní :frowning2: naštěstí teda večer po 6. odpadá. Snažím se to posunout na sedmou - půl osmou, s tím, že třeba začne dýl spávat, ale moc se nedaří.....
3. lis 2012 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 ahoj, no pro mě těžké:slight_smile: ale někdy si představuji jak těžké a náročné musí být více matkou...? malej se budí v noci na kojení po hodině, takže než se ráno vzpamatuji..
4. lis 2012 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharon2 Tak mě by stačila i ta jedna mamča :grinning: ale zatím mě překvapuje, že docela často čtu, že mamči nemají moc kamarádek, atd, a když se sama nabídnu, ikdyž teda zatím nemám taky dítko, tak nikdo nemá zájem. No, já jsem trpělivá :slight_smile: No a jak to tedy u vás momentálnně vypadá? :slight_smile: Období chřipek jste přechodili v pohodě, nebo vás to neminulo? :wink:
4. lis 2012 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek