• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahoj Holky,
u nás se děti naštěstí zdravotně drží.Jinak řev a pláč jsou na denním pořádku.Nejdřív ječí jeden,pak druhej,nakonec se začnou bouchat a je hotovo.Ale dovedou si spolu i hezky hrát.
Adámek má PC dovolený,ale kouká jen na youtube,kde si pouští pohádky nebo písničky.Hry atd. jsme mu neukázali a ani to nemám v úmyslu.Adámka puzzle bavilo loni,teď už ho to nebere.Pořád ho baví malovat a stříhat,plastelína.Hodně si hraje s plyšákama a staví bunkry.Matýsek už barvičky do ruky dostal,ale moc ho to nebere.Spíš plastelína,to ho baví.Jinak pak rád staví z lega a hraje si s vláčkama.Knížky ho berou pořád.
Včera jsme byli s klukama v aquaparku v Kuřimi a klukům se tam moc líbilo.Bohužel tam Matýsek nešťastně spadnul a rozsekl si bradu.nebylo to hluboký,ale má dlouhý.Bylo na mě,jestli risknu mašličky nebo nechám sešít a protože jsem si nedovedla představit,jak mu to budou šít,tak jsme zkusili náplast,což nevyšlo,protože si ji okamžitě sundal.Takže jizvu má jasnou.

@maudn:mě příde náročnější mít jedno dítě.Se dvěma už hodně věcí znáš a tolik toho neřešíš.

@lliijjoonn: podle mě hodně matek upřednotňuje kamarádky s dětma,což je logický.A odkud vlastně jsi?Četla jsem si,že chcete s manželem pejska.Sama psa mám a osobně bych do toho už znova nešla.Mít 2 děti a psa v bytě je mazec.
5. lis 2012 v 07:45  • Odpověz  • To se mi líbí
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Ahojte!

Tady se toho nakecalo! To je super, akurát nezvládám reagovat jednotlivě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Já hlásím, že se právě hromadně doléčujem z jakési virózy, já jsem po měsíci konečně fit :stuck_out_tongue_closed_eyes: , loupežníci měli kašel a rýmu a zdá se, že je to za námi.
My se vezem ve 3+2 schématu. 3 týdny Kuba ve školce, pak 2 týdny doma. Mezitím si to vystřídáme. Děs. Ale lepší to asi nebude, už se smiřuju s tím, že to k tomuhle věku holt patří.
Jinak si kluci občas hrají spolu, fungje to ale jenom, když jsou spolu v pokoji a každý si hraje s něčím jiným. Jinak se rvou samozřejmě o tu věc, kterou má zrovna ten druhej v ruce. Takže se u nás taky neustále piští a huláká. Kuba je straně ufňukanej, šíleně mě tím vytáčí, brečí kvůli každé blbině a vzteká se. A Filíkovi asi začíná období vzdoru nebo co, dneska se celej den šíleně vztekal :confused: , tak jsem z toho v šoku. Kuba tohle vůbec nedělal, byl takovej opožděnej, období vzdoru mu začlo fakt až po třetím roce. Jinak je ale hrozně hodnej, umazlenej....
U nás se moc nevýtvarničí, já na to moc nejsem a popravdě mě ani moc nebaví pořád dokola malovat semafory a značky :rolling_eyes: Naštěstí se Kubík v tomto směru vybije ve školce. Hodně si prohlížíme a čteme a taky zpíváme a jinak jsme s Fildou pořád někde venku, aby nám dopoledne utíkala. Chodíme do Yamahy a dost ho to tam baví.

Máme za sebou taky první bezdětný víkend, oba kluci byli u našich a zvládli to perfektně. Naši taky! :sweat_smile: Akorát se teď nemůžu od Filipa vzdálit ani na pět minut. Je větší mamánek než býval Kubík, u našich je teda hodně spokojenej, miluje dědu, ale očividně si pamatuje, že jsem na chvíli zmizela. Tak doufám, že to zanedlouho zopakujeme. Byli jsme v kině, užili si jídlo ve dvou v restauraci. Úplně jsem zapomněla, jaké to je krmit jenom sama sebe :grinning:

Takže tolik od nás. Holky, hoďte nějaké tipy na dárky. Já mám pro kluky zatím hafo knih, pro Kubu dřevěnou garáž, ale vůbec nevím, co Filíkovi. Máme plno věcí doma. On je hodně autíčkový. Pořád jezdí doma s kloubovým autobusem nebo nějakým angličákem :slight_smile: Hmm, tak že by auto??? :grinning: Od našich dostanou duplo a věci k vláčkodráze.
tak se držte zdraví!
7. lis 2012 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:Jani,já mám dárky v albu: http://www.modrykonik.cz/fotoblog/llllucka/album/vanoce-2012/
nejsou tam jen lyže,knížky,sada na malování a pár drobností.Manžel ještě koupil Adámkovi pravej rybářskej prut.
9. lis 2012 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Ahoj - schéma je fajn - aspoň víš co čekat... :slight_smile:
U nás to budou taky knížky. Pro Eli máme ještě nachystány hodiny http://www.bambinomarket.cz/bambinomarket/eshop/36-1-Drevene-vyukove-hracky/0/5/1568-Drevene-detske-hodiny-s-magnetickymi-cislicemi nějak se začala zajíma o to jak plyne čas. Tak se to třeba naučí z vlastního zájmu. Kló dostane k velké posteli velké povlečení.
A bude vymalováno.
Ještě zvažuju krasohled a rozšíření staré hry co tu zůstala po nás - byly to kostky s magnety co se skládaly na tabulku a vytvářeli se z toho obrázky. Moc těch kostek už tu nezůstalo, ale zase by to pěkně rozšířilo koupenou hru....
9. lis 2012 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,
já se hlásím s nekonečnou virozou, pořád se mě to nechce pustit :confounded: :confounded: :confounded: no, aspon kluci jsou zdraví, tuk, tuk, tuk!!! :astonished:

@lanka to míváš opravdu krásné probuzení :grinning: No, Radeček, jak lehává se mnou, tak do mě bouchá a kope pořád, tak už jsem si nějak zvykla, teda dost mi vadí, když mi strká prstíčky do nosu a pusy, to jako fakt ne!!! Ale to dělá, když mu ráno, jak před šestou vstane, udělám mlíko, on ho vypije a pak už nechce spát (jó, zlaté časy, když ještě nedávno po tom mlíku ještě usnul, ted už ne) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ty děti jsou šílený, proč ráno nespěj, když můžou???? Jako Maty je v pohodě, ten spí dlouho, ale R. je ranní ptáče :stuck_out_tongue_closed_eyes: a já jsem teda ranní "chcípáče! :rolling_eyes:
jinak obdivuji, že dokážete být bez televize! Já ji tu mám kolikrát jako kulisu, ale to je ten velkej panelák, no, tady to jinak nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lliijjoonn a okud z Brna vůbec jsi?
a proč musíš na dítko čekat? Teda jestli to není tajné :wink:

@maudn ahoj, vítej meiz námi. A teda v noci co hodinu kojo, to by mě zabilo - klobouk dolů před tebou! Pro mě bylo náročný i co dvě hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sharon2 no , u nás taky řev a hádky o hračky a do toho na ně ječím já, sousedy fakt lituju!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to je Ondra dobrej, že nedává do pusinky puzzle a ty "hříbky", v tom bych teda RAdečkovi zatím nevěřila a nějak nemám ted sílu to zkoušet, ale ono k tomu taky dojde :astonished:
Juli ve školce spí každý den???

@llllucka páni, chudák Matýsek :pensive: Naštěstí jizvy u kluků nejsou tak hrozný, u holčičky by to bylo horší :sunglasses:

@janulava Jani, Maty je taky strašně uječenej, už mi kolikrát s tím leze na nervy, je horší než holka! Nevím, co ale s tím :frowning2:
Jinak doufám, že se vám schéma změní a to druhé číslo postupně odpadne :wink:
jé, víkend pro sebe - závist největší!!! :wink:
taky musíme vyzkoušet nechat RAdečka u našich přes noc, Maty je v pohodě, ale nevím, nevím, co na to bude R. říkat, je na mně taky dooost závislej, i když u našich je vždy v poho a hodně na mojí mamce visí, tak snad to někdy klapne, tak už bych si od něj trochu ráda odpočinula :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

musím juknout na ty odkazy, co jste tu daly..
u nás Maty dostane kolo, to už máme doma, oba společně dostanou dřevěný vláčky, ale co dát RAdečkovi, to nevím :pensive: máme vše po Matym a krámů všude plno, už to není kam dávat :unamused: Musím něco vymyslet :zipper_mouth:

tak se tu mějte, pa pa
13. lis 2012 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun Jsem ze Žabin, ale půl týdne trávím v KrPoli :slight_smile: No tajné to rozhodně není, máme oba poslední rok ve škole a pak si ještě musíme pořídit bydlení a pak na to hupnem :grinning:
13. lis 2012 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lliijjoonn

Jasně budu moc ráda :slight_smile:)) já nemám nikoho s miminkem v okolí ani nikoho kdy by plánoval :slight_smile: takže budu za každý nákup či procházku štastná :slight_smile:
15. lis 2012 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@dedezka Jeee to mě těší :slight_smile: Jestli chceš, můžeme třeba dneska odpoledne :slight_smile: jestli máte čas :slight_smile:
15. lis 2012 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak děkuji za přivítání... teprve se tu rozkoukávám tak moc nevím co a jak :slight_smile: jinak máme za sebou první očkování takže 4 dny hrůzy a jekotu. Navíc nám nechce jíst tak jsme měnili mlíčko ale hysterie u jídla stále pokračují někdy máně a zrovna teď více :unamused:
15. lis 2012 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky,tak hlásím,že už mám objednány všechny dárky.Ještě musím dodělat fotoknihy a kalendáře,ale tam čekám na fotky z oslavy narozenin.

Já mám momentálně oba kluky doma,ale jsou jen nachlazení.Psali ze školky,že se tam vyskytl černý kašel a Adámek začal kašlat,tak jsem valila k doktorce a pak mi ředitelka napsala,že to nemají ještě na 100% potvrzené.Fakt nechápu,proč pak teda straší rodiče (normálně bych tam s obyčejným kašlem nelezla).

@lliijjoonn :no jo,ty jsi ještě mladinká,ale je hezký,že už plánujete:slight_smile:

@dedezka:u těch miminek je to nejhorší.Neumí si říct,co jim je a hlavně člověk nemá tolik zkušeností.Občas mají děti období,že nechtějí jíst.A vy byste teď nějak měli mít rlstový spurt,ne?
16. lis 2012 v 07:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Až teď jsem četla tvůj předchozí příspěvek... No popravdě proto jsme se ptala na toho pejska, protože začínám váhat... A že jsem mladá něčemu vadí? Moje matka měla v mém věku už dvě děti.
16. lis 2012 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky,

díky za tipy na dárky. Docela mě zaujaly Smart Games a ty hodiny jsou taky super nápad. Kubíka dost zajímají, to by byl asi nadšenej :sweat_smile: Filda dostane kromě auta malej golfovej kočárek. Pořád chce tlačit náš sporťák a když mu sousedka půjčila golfáček jejího syna, tak s ním tady nadšeně lítal :grinning: Pro Kubíka máme dřevěnou garáž a pak pro oba nějaký knížky a drobnosti. Snažím se to omezovat, páč od příbuzných toho dostanou kvanta, abychom se ještě vlezli do bytu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky budu dělat kalendář, byli jsme se fotit, tak čekám, až kámoška pošle fotky, abych mohla ten kalendář zase objednat. Zatím měli každej rok úspěch a speciálně moje babičky se na ně strašně těší :slight_smile: Letos chci nechat udělat i magnetku na ledničku s fotkou kluků.

@llllucka Luci, černý kašel? To je děsný, v dnešní době? Kde se to jako bere? Myslela jsem, že jsme u nás proočkovaní. Má pak to očkování smysl? Kuba taky kašle, už třetí týden, nemůže se toho zbavit. Mě to přešlo až po měsíci. Tak tipuju, že je to prostě nějaký dlouhodobější bacil i u něj. Ale včera jsem pro něj musela do školky dřív, měl teplotu. V noci měl až 40. Celý den nic, jen mírně zvýšená teplota, kašel, rýma pořád stejná, jako na začátku týdne, tak čekám, co se z toho vyklube. A to jsem měla v plánu jet za kámoškou, co mají doma neštovice, že by je kluci dostali takhle řízeně, dokud nejsou v plánu dovolené nebo není léto. Tak s tím budu muset počkat a doufat, že je Kubík nedonese v nejblbější dobu. Taky je prý ve školkách hodně spála. Když už píšu, co dáváte starším dětem na suchý dráždivý kašel? My zkoušeli Stoptussin a Robitussin sirup a bez nějakého výsledku :unamused: A FIlipovi už vůbec nevím, co dát. Tam je nabídka asi dost omezená...

Zítra a v neděli nás čeká slavící maraton. Zase to máme takhle na etapy, nejdřív mou stranu a v neděli pak manželova. Ale tak zas si kluci užijou příbuzných a pozornosti :slight_smile:

Tak všem přeji krásný víkend!
16. lis 2012 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky za chvíli valíme na chalupu, já teda s R.k našim - snad se konečně doléčit...jen rychle pisnu Janči na ten kašel...a později napíšu víc...
@janulava Jani, zkus nakrájet cibuli na kolečka, proložit je cukrem, zatížit a tu štávu pak dávat po lžičkách, u nás to zabírá na všechny :wink: a Maty to miluje!!! :grinning:
kluci se rvou, tak jdu zasáhnout, zatím pa pa
16. lis 2012 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava jo a Kubíkovi všechno nejlepší!!! :slight_smile: at si hezky oslavu užije :wink:
16. lis 2012 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava Tak u nás jede černý čaj na 250ml lžíce másla a lžíce medu (menší hrnek menší množství). Ale chce to několikrát za den. Zas s tou dávkou medu s tím Eli nemá potíž. Do Kló to samosebou nedostanu. :unamused:
16. lis 2012 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:taky přeju všechno nejlepší:slight_smile:Užijte si oslavu.

My se doma nenudíme.Včera mi Matásek sáhnul na plotnu,takže jsme valili do nemocnice.Naše doktorka nás poslala do dětské,kde nám slušně řekli,že naše doktorka je k...,protože tam se už 10 let popáleniny neřeší a museli jsme jet do popáleninového centra do Bohunic.Byli tam strašně příjemní a snažili se nás uklidnit,že se děti naštěstí ryhle hojí.Má na ruce popáleninu II. stupně,dali mu na to chladící polštářek a musíme počkat do neděle na převaz,kde mu budou strhávat puchýř (udělal se mu jeden velikej) a podle toho,jak to bude hluboký se uvidí dál.Matýsek byl z pláče tak vyčerpanej,že nám nakonec usnul při cestě z dětské a i ošetření v Bohunicích prospal.Teď vypadá,že je v pohodě,jen ta "rukavička" na ruce mu vadí.Za to já si ten dvouhodinovej pláč budu pamatovat ještě hodně dlouho.O to víc,že vím,že je to moje chyba,že jsem ho neuhlídala.
17. lis 2012 v 06:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky

tak u nás se taky marodí, Míša má zánět horních cest, po týdnu nahřívání, braní sinupretu apod. stejně skončila na ATB, měla to někde v dutinách, pořád ji bolela hlava a dostalo se jí to i do očí.
Juli kašle a soplí, tak jsem je nechala doma obě.
Ondra byl konečně schopen absolvovat 4. hexu, takže za sebou máme 3 dny čtyřicítek.....marně přemýšlím, v čem že je ta hexa šetrnější než bylo očkování dřív? Nepamatuju si, že by Míša měla po každém očko takové reakce jako dva mladší :angry: a to máme jít do měsíce na prevenar. A v 18 měsících dosáhl úctyhodných 76 cm a 9 kilo :wink:

jana.sun....Juli spí ve školce každý den, jen občas jde po O a to má teda radost velikou.

lllluci.....chudák Matýsek!! Tohle neuhlídáš, děti jsou v tomhle hrozně rychlé. Mě Ondra takhle sáhl na jaře na dvířka kachlových kamen. Naštěstí nebyly až tak rozpálená,ale měl 3 puchýře na polštářcích dlaně, stačilo namazat a ovázat. Tehdy lozil, takže plakal 3 dny.
ad dárky - některé máme stejné :slight_smile: nad domečkem jsem taky uvažovala, děcka pořád dělají z dek a pak je všude čurbes :confounded: kde jsi ho objednávala?

janulava.....Kubíkovi vše nejlepší k narozeninám, snad si to užil :slight_smile:

cibule u nás tak funguje, jen s medem
18. lis 2012 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci! To je mi strašně líto. Ať je Matýsek brzo v pořádku, brouček malej! A prosím Tě, fakt si nedávej vinu, jak psala Šárka, jsou neuhlídatelní. Bohužel. A s tím hojením mají v nemocnici určitě pravdu. Kamarádky holčička spadla při táboráku oběma dlaněma do ohně a má to zahojené krásně a bez jizviček. Ale rozumím Ti, ten pláč musel být strašný :frowning2: Ještě mám v živé paměti ten Kubův, když jsem mu v 15. měsících skřípla prsty do dveří tak, že měl naštíplý malíček :frowning2: A tohle moje vina byla. Připletl se mě za záda, když jsem zavírala a nevšimla jsem si ho. Tohle jsem ovlivnit mohla.
Už máte asi po převazu. Jak to dopadlo? Doufám, že to Matýsek zvládl v rámci možností bez pláče a ta rána není tak hrozná.

Holky, díky za přání k narozkám :slight_smile:. Je to děs, jak to letí. Oslavy byly v pohodě :slight_smile:
Cibuli na kašel jsem nezkoušela, prubnu to. Díky!
Nevíte, kde by se daly v kamenném obchodě koupit ty hry od Mindoku (Noc a den, Zámecké schody)? Příbuzní nekupují přes net, tak bych je chtěla poslat na jisto :slight_smile:
A domeček je skvělej, Kuba ho dostal vloni, byl to jeho áááááách dárek! Běhal nadšením kolem něj a pištěl štěstím :grinning: Na to, co v něm všechny děti, které k nám přišly prováděly, tak i dlouho vydžel . :sweat_smile: Likvidovali jsme ho až na začátku září. Ten jako dárek fakticky doporučuju :slight_smile: My kupovali tady: http://bramburka.cz/cz-detail-229728-chaloupka-velky-detsky-domecek-z-kartonu.html

@sharon2 Ať je Ondra brzo OK, očkování pitomý. U nás naštěstí očko bez reakce. Jsem ráda, že máme hexu za sebou a Filík nedostal ani jednu z té stahované šarže. Kdybych měla třetí dítko, tak si vážně rozmýšlím, jestli mu vůbec milou hexu dám :angry: Teď se snažím vyhnout očkování proti MMR. Odkládám co nejdál na jaro, nejlíp, až bude mít F. dva roky. To je snad ještě větší humus. Dr. mě zatím nějak extra neuhání, v poradně v 18. měsících ho chtěla teda naočkovat (spodní hranice je 15. měs.), ale naštěstí mu začínala nějaká viróza. Tak nám to prominula. Já se totiž děsím reakce, pořád vidím, jak měl Filda loni na jaře těch 41st. horečku. Nechtěla bych to zažít kvůli očku. Navíc teď je období, kdy pořád bude někdo z rodiny nachlazený a i kdyby se zdál být v době očkování F. v pohodě, může být v té době už trochu nakažený a reakce jsou až za týden. Takže v té době může začít být nemocnej, že jo... Prostě mě to teď nepřijde vhodný období. Jen se bojím, aby nás Dr. nezačla uhánět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2012 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka To teda muselo být... pevné nervy.

@sharon2 marodí se všude stejně. já jsem Kló nedokázala od začátku září vyhrabat z kašle a rýmy. Sotva se jí trochu uleví, už zas Eli něco dotáhne ze školky.... děs.

ad. domeček - jeden taky máme - Eli ho dostala k druhým narozeninám. Stojí jí v pokoji dodnes. Hrají si v něm docela často obě. Krabici je od staré televize a v pohodě se dovnitř vsouká i děda. Nemalovala jsem to fixami, ale zbyly mi tu barvy jak jsme líčili. A detaily jsem dorazila vodovkami. Pravda sice nemáme komín (což o to holky ho ani nepostrádají) a střechu co by přesahovala kraje domu) ale i tak má úspěch dlouhodobý. Eli dostala (ačkoli jsem hlásila co jí budeme dávat) ze dvou stran ještě i takové ty stany z hračkárny. Jeden jsme rozdaly, druhý dodnes leží pod postelí. Občas si na něj vzpomene, ale Kló z něho má strach takže ho vytáhne tak jednou do měsíce na hodinu a hotovka.... prostě domeček do není. Jako hračka super - ale spíš bych se šla ptát do obchodů na obrovskou krabici.

@janulava u nás reakce po MMR u Eli žádná. Co se Klo týče tam je s očkováním skluz, takže MMR ji teprve někde na jaře čeká, dřív to ani nejde. A popravdě Dr. se neboj - klidně jí vysyp oč ti jde. Mě tak začali uhánět s Eli kvůli jednomu očkování, ačkoli já jsem se nijak nebránila, jen byla Eli tou dobou pořád marod a Dr. už začala být pěkně protivná, tak jsme si to vyříkali v ordinaci, že proti očkování nebrojí a že přijdem až bude skutečně delší doby v pohodě a Dr. nás nechala dál v klidu.
19. lis 2012 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka:tak jsem Adámkovi vyrobila domeček z krabice,ale tam se už oba nevejdou.

@janulava:jizvu tam mít nebude.Do nemocnice nás už nezvou.Pochopili,že když to musím stejně každý den převazovat sama,protože si Matěj buď obvaz sundá nebo si namočí ruku,tak se o to můžu už starat sama.A doktorka ho pochválila,že je to moc hezký.Ještě pár dní a může to mít odkryté.

Taky bych to na tvém místě řekla doktorce,určitě to pochopí,obzvláště v tomto období.U nás reakce na očkování nebyla žádná.Jen jednou měl Adámek reakci na druhou dávku MMR,ale to mu rostly i zuby,takže to nemuselo být tím.Já jsem za hexu ráda,alespoň se nemusím tolik bát,že se černý kašel prokáže a hlavně i ta pravděpodobnost je malá.Hexa se měnila kvůli očkování TBC,které děti špatně snášely a v podstatě je zbytečné.

@sharon2 :chůďa Ondrášek a snad se Míša brzo vyléčí.A co dětské centrum,jak to jde?

Holky,jaký jsou vaše děti,co se týče pudu sebezáchovy?Adámek byl v pohodě,sice pořád něco vymýšlel,ale byl opatrnej.Někdy jsem si říkala,že až moc.Teď bych byla ráda,kdyby Maty byl taky trochu "posera".Vůbec nevím,co mám dělat.Pořád z něčeho skáče a je mu jedno,jak vysoko nad zemí to je.Ze schodů se odmítá něčeho držet,takže buď jdu před ním a chytám ho nebo ho vemu do náruče.O víkendu nám 2x vylezl z postýlky a vůbec nevíme jak,včera jezdil venku na motorce pozadu,vždycky nejel na obrubník,protože ho neviděl a převrátil se na záda i s motorkou.Musela jsem mu tu motorku vzít,jinak by to dělal pořád.Ze chodů na motorce sjel už něolikrát,vždycky si natluče,ale příště to udělá znova....Jsem z toho už unavená,pořád se bojím,co bude příště.
21. lis 2012 v 07:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka Luci, tak to je super, že se to dobře hojí a nebude mít jizvu! Matýsek je teda pěknej kamikadze :confused: . Naši kluci mají oba pud sebezáchovy tak akorát. Ale Filip mě taky přijde trochu míň opatrnej. Jako, že vyleze na konferenční stolek, spadne z něj a za pět minut na něm už zas stojí a hopsá. Ale pořád tak nějak normálně. Připadá mi, že vidí, že Kuba něco udělá a prostě to ustojí, tak to zkusí taky a neuvědomuje si, že na to fyzicky prostě nemá. Kubovi stačilo říct párkrát, ať an něco nešahá nebo něco nedělá a byl pokoj. Filip neustále prudí a provokuje. Podle mě se prostě veze s Kubou. Ale jak s tím pomoct, fakt netuším. Snad ho to brzo přejde :frowning2:

Jinak s tím očkováním, já vím, že se Hexa měnila kvůli TBC. Ale to jsem nemyslela. Jsou jiné vakcíny, které černej kašel pokrývají a jsou šetrnější. U případného třetího bych možná trvala na nich, i když bych je musela hradit. Já měla na mysli tu aféru o vadných šaržích Hexy, která se u nás dost zametla pod koberec :( Všude jinde v Evropě se to dost řešilo, jen u nás nic. Naštěstí ji Filip nedostal ani jednou. Ale prostě už Hexe (speciálně firmě, která ji vyrábí) nevěřím :angry:

Doktorce to řeknu, pokud k ní někdy půjdem a bude mi to připomínat, ale nevím, jak se k tomu postaví. Některý doktorky jsou v tomto dost neoblomný. Naše se mi zdá v pohodě, ale já nikdy očkování odkládat nechtěla, tak nevím :sweat_smile:
To je hrozný, za chvíli je fakt už prosinec a Vánoce. Šíleně to letí!
21. lis 2012 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janulava:u nás nebude asi nikdy klid.Teď řešíme,jak zamezit,aby Matěj nevylézal z dětské postýlky.Bohužel přišel,jak na to.Zatím zabral spací pytel,snad mu to vydrží.

Máš pravdu,že se to s těma vakcínama nedořešilo.Klasicky.Povyk a pak nic.Divím se,že třeba novináři se tu kauzu nesnažili dotáhnout do konce.
Víš,ona to spousta matek neřeší.Teď jsme se s kamarádkou bavily,že se chce dohodnout s doktorkou,jestli by do konce roku nemohla ještě syna naočkovat,kvůli příspěvku od pojišťovny.Tak jsem jí říkala,že bych ani kvůli příspěvku dítě v tomhle počasí očkovat nedala (obzvláště,když jim může dát jen MMR) a ona vůbec nechápala proč.Podotýkám,že ona vůbec finance řešit nemusí.Nevím,mám pocit,že když jim doktorka nepíchne tohle,tak mu nechá píchnout něco jinýho,jen aby ten příspěvek vyčerpali:frowning2:
23. lis 2012 v 07:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka u nás jak Kló přelezla, představili jsme ji velkou postel....a je po problému. Z té si sleze kdy chce. Dneska v noci jsem měla návštěvu cca v jednu. Už se ode mne opica nehnula. A ještě mě pro jistotu několikrát za noc probudila jak kontrolovala jsetli tam su.
Doufám že toho nechá až se jí ty zuby prořežou. Stoličky má, ale řežou se jí špičáky.... tak si to užíváme.
Jinak Eli byla takovej průměr v opatrnosti. Kló je naprosto nepříčetná, když náhodou někde nečo. Babička s dědečkem ji dokonce překřtili na paní opatrnou. Dokonce se zdá že kvůli domu odmítala tak dlouho sama chodit. A i teď než by šla sama raději se chytí kočáru. Odrážedlo jsme jí sice nabídli ale nic....

Mimochodem - už mi dorazila výzva abych si vyzvedla sKartu. Máte - nemáte? Mě do toho moc nechce. Jasně že pokud nebude vyhnutí vyzvednu ji. Těch sedm tisíc by nám do rozpočtu chybělo. Že si stát zřídí účet odkud to chce posílat je mi jedno ale nelíbí se mi že bych měla mít odpovědnost i finanční za kartu kterou nechci, používat ji nebudu. Tady po okolí stejně kartou nikde nic nezaplatím. V podstatě si to budu nechávat posílat na účet jako dosud. Jen mi přibude v domě papíru a pitomá karta. (nedej bože ji ztratit a pak zas platit...) Plus další instituce která žádá osobní údaje a nejspíš hodlá otravovat v budoucnu.... :unamused: :unamused:
23. lis 2012 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanka máme , papír o převzetí prý manžel nepodepisoval, a o trvalý příkaz si musel říct :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera sem zahlídla, že můžeš odmítnou a dávku by ti měli posílat stále, ale kdo ví :sweat_smile:
26. lis 2012 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@llllucka teda Matýsek je pěkný živel :wink: ale třeba ho to časem přestane bavit a nebo z něj bude kaskadér
26. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás se stěhovalo do nového pokojíčku a já sem strášně spokojená že máme ložnici sami pro sebe :grinning:

dáváte dětem ráno mlíčko nebo čaj ? malý se mi budí kolem 5 hod a dožaduje se mlíčka, dřív ho dostával až kolem 7hod
26. lis 2012 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tradičně nestíhám, trochu jsem dočetla, ale reakce asi bude nic moc, za chvíli vyleze mm z vany a "požene" mě od PC pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Všichni marodi, at brzo vyzdraví, řádí to všude kolem, u nás letos kluci celkem dobrý (tuk, tuk) zato já a mm - děs, hrabeme se ze všecho 14 dní - to bude asi věkěm :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsem ráda, že se Matýskovi dobře hojí ručička a teda, co provádí, je síla!!! U nás je Ráďa taky "horší" než byl Maty, ale je fakt, že Maty je celkově hodně hodně opatrnej - takže Radeček je asi jako "normální" dítě - prostě dělá kraviny, občas spadne nebo se praští, samo se nepoučí, ale je to zatím celkem v normě - ted jsem to snad nezakřikla!!!
Do očkování MMR se mi taky nechce, máme jít na rok a půl kontrolu a vím, že mě do toho bude dr. "nutit", tak uvidím, jestli se z toho vykroutím, snad ještě jo :zipper_mouth:
DOmeček z papundeklu vypadá úžasně, asi taky něco vyrobíme, jen nevím, jak dlouho to u nás vydrží - ale mm dělá v obchodě, tak by snad velikánské krabice neměly být problém :wink:

@lliijjoonn
@dedezka holky, tak co, sešly jste se? :slight_smile:
já jsem z Vinohrad, takže to k sobě máme trochu z ruky :pensive:

@wiwiane a jak to u vás probíhá, to sestěhování - v pohodě??? u nás si kluci dost dlouho zvykali, řekla bych, že až ted po dvou měsících je to dobrý - jakž takž :confounded:

tak já musím letět, držte se všichni moc a moc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. pro 2012 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun no nakonec zatim ne, ja jsem ted dostala praci na castecny uvazek v ostrave tak uz mi nezbyva ani chvilka casu na randeni:frowning2:
2. pro 2012 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@jana.sun nakonec ne :( já toho mám teď tolik že nevím kam dřív... blíží se vánoce a doma nic hotovýho navíc jdeme zase na očkování 10.12 takže se děsně těším už teď :/ holky do kolik stupnů v minusu se muže chodit s dětmi ven?
2. pro 2012 ve 23:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@dedezka já mám pocit že s nejmenšími do -5.
3. pro 2012 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek