• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Je to hrůza jak má člověk miminko a nebo děti zastaví se až večer :D Ale je to krásný i když vyčerpávající... my spávaly celou noc a najednou baštíme po 3 hodinách a to jsme na sunaru :( jestli už jí to nestačí nebo já nevím... setkaly jste se s tím některá? 9 nám budou 4 měsíce :slight_smile: a zítra jdeme poprvé na cvičení tak se těším! Konečně mezi lidi. Jinak nám byla doporučena dobrá stránka když děti pláčou a zlobí a nechtějí spinkat! na nás to platí kdo nezná tak zkuste www.uspavac.cz :slight_smile: třeba to pomůže i vám mě to každej večer pomůže ;)
3. pro 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,
našla jsem tto diskuzi.Můžu se přidat?
Pokusím se pročíst pár sran zpět.
3. pro 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,jak vaše děti prožily Mikuláše?My jsme ho měli tradičně ve školce-odpoledne příjdou rodiče,sedí se,zpívá se a příjde Mikuláš.Příjde mi to pro děti lepší než když příjde domů.A Adámek se sám přihlásil,že řekne básničku.Ještě se tam našel jeden odvážný chlapeček,jinak nikdo.Musím vám říct,že takhle hrdá jsem ještě asi nebyla.Strašně mi v tu chvíli bylo líto,že to nestihl manžel,není tam babička,.....
Matýsek má angínu a zánět nosohltanu.teď už je to dobrý,ale minulej týden byl opravdu šťavnatej.Jinak já se už pomalu chystám balit dárky,ať toho pak nemám moc.Nechali jsem udělat rodičům a nám fotku dětí na fotoplátno,tak se moooc těším.Mělo by to dneska nebo v pondělí dojít.

@dedezka :v tomlhle věku může klidně jíst po 3 hodinách,to bych asi nějak neřešila.Časem by se to mělo upravit:wink:

@harleyd :určitě se přidej,bueme rády:wink:Máš chlapečka zhruba ve věku našich druhých dětí.
7. pro 2012 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka ahoj, u nás proběhl mikuláš ve školce (u toho jsme nebyli jako rodičové - nás čeká až příští týden vánoční besídka) a odpoledne se zastavil mikuláš doma, schovával se prcek za nás, držel se nás jako klíště, ale byl statečný. čerta jsme poslali na chodbu a byl klid :slight_smile:
7. pro 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka já vím že baští normálně po 3 hodinách :slight_smile: ale je nářez spát měsíc celou noc a najednou zase vstávat uplně jsem s odvykla ://
7. pro 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llllucka mi prvního mikuláše potkali nečekaně společně v úterý ráno po rorátech. Došel, povykládal, dětem rozdal po igelitce a pak pozval na buchtu a čaj. Celej kostel když odcházel tak štěkal, neb v těch igelitkách měli všichni plyšovýho psa od kleenexu a perník. Doma jsme nakonec psy museli označit aby se holky pořád nepřetahovali.
Dalšího mikuláše měli ve školce, taky něco málo dostali a Eli údajně zpívala (bývá dopoledne v rámci školky tj. bez rodičů) No a já myslím že je toho už dost, takže jsme dál už nemikulášovali. Jinak by jsme se z toho nevyhrabali do vánoc :grinning:
Taky začínám uvažovat o balení dárku. Nějak nevim kdy bych to stíhala jak dřív den předem.. :wink:

@harleyd klidně se přidej, jestli jsi přečetla pár stran zpět už asi víš že zrovna moc času tu netrávíme. :wink:

@dedezka A netostou jí zuby? Holky se mi víc budili že je to bolelo a mlíkem se uspávali.... :unamused:
7. pro 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanka no rostou ale zatím nejdou vidět. Máme hrbolky průjem ale tím to končí :/
8. pro 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, brňačky :slight_smile: nevíte kam jít v Brně krmit kačenky? chtěli bysme jim házet zbytky rohlíků, co malej nechává :wink: a bydlím v centru a zatím jsem na žádný zvířectvo nenarazila :angry: díky :slight_smile:
10. pro 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk konečná šaliny č.4 Obřany, tam chodíme krmit.
10. pro 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv díky, mám to sice trochu daleko, ale zkusíme to :slight_smile:
10. pro 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Holky,přeju všem pěkné a pokud možno klidné prožití vánočních svátků:slight_smile:
23. pro 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
konečně se sem zas po delší době dostávám a tak vám trochu už se zpožděním přeju kráné svátky, pohodu a klídek a snad ten dnešní den proběhl hlavně pro dětičky radostně. :dizzy_face:

Ještě se vrátám k tomu Mikulášovi, Maty dost poslední dobou zlobí a tak už jsem nevěděla, jak ho potrestat, pořád jen něčím vyhrožujeme a pak nic, jako že čerti, atd., nechtěla jsem to moc hrotit a zvát někoho domů, aby neměl šok, on je přeci jen citlilvka, ale asi jsem měla někoho domluvit. Po tom, co v kroužku a ve školce dostal od Mikuláše balíčky, tak jsem se rozhodla, že mu u nás doma čert "nechá" jen bramboru - a tak i bylo. Radeček dostal malé autíčko a Maty jen tu bramboru - polepšil se fakt jen na chvíli, ale běda, jak jsem se zmínila, že bych to řekla ve školce!!! Tam je totiž hodnej a nechce si "kazit reputaci", takže jakmile někde řeknu, že mu čerti donesli jen bramboru, tak se mračí a zlobí a je mu to nepříjemné, ale jinak to prostě nešlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
JO a taky byl dost naštvanej, že ani v kroužku, ani ve školce nemohl sám Mikulášovi zazpívat, měl připravenou písničku, tak možná i proto příští rok někoho pozvu - no uvidíme.

no a dnešek byl fajn, Maty dostal (RAdeček taky) dřevěné vláčky (každý jednu sadu) a to si už od léta moc přál, takže ji má a večer si s tím hrál až do půl desáté a nechtěl se od toho odtrhnout :grinning: Jsem zvědavá, jak dlouho bude ráno spát, doufám, že když šel tak pozdě spát, tak se jen kvůli vláčkům nevzbudí moc brzo :rolling_eyes: Dostali oba ještě neplánovaně tu velkou tabuli, z jedné strany je na křídy a z druhé na fixy - manžel ji vyhrál na večírku v tombole, tak ji dostali kluci pod stromek. no a původně hlavní dárek pro Matyho bylo kolo a to se teda s úspěchem nesetkalo!!! "KOlo? Proč kolo??? Já nechtěl kolo!!! Musím na něm jezdit??? Já se bojím!!!" :sweat_smile: No pravda, my ho prostě sehnali za super cenu a už tak nám tu leželo dva, tři měsíce, já věděla, že on ho zatím nechce, ale zas čekat až do srpna do 5.tých narozenin, nebo do dalších vánoc - to asi ne, tak ho dostal ted, naštěstí jsme měli ty vláčky, což jsem věděla, že bude nejdůležitější dárek, protože si o ně napsal (popravdě chtěl o ně psát ježíškovi už někdy v létě) :wink:
No další tu vypisovat nebudu, dost dárků ještě dostanou u našich, tchýně a švagrovců, tak toho u nás už o moc víc nebylo, nechtěla jsem to přehánět.
Tak jsem zvědavá, jak ten dnešní večer dopadl u vás ostatních, snad byly dětičky spokojené :wink:
24. pro 2012 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi leda bychom přáli zpětně.... :slight_smile:
Nějak to prostě neyšlo. Před svátky blázinec, a teď mi obě holky leží s horečkami. Takže zítra to Dr. jistí....

@jana.sun Tedy s tím Mikulášem máte odvahu. Jinak štědrý večer u nás dopadl díky Kló tak nějak očekávaně. Rozbalili se dárky. Poté požádala o jejich zabalení, naskládala je zpět do koše v kterém jsme je přinesli a začalo se zase rozbalovat. Takže co se nás týče tak rozbalování, papíry a mašličky to vyhrály. No a Eli se samosebou přidala aby nezůstala pozadu. :slight_smile:
1. led 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak se tu pořád máte, co děláte??

snad jste všichni v pořádku a bez nemocí a úrazů?! :wink:

Dani, doufám, že i u vás už je líp a holky jsou bez horeček :pensive:
9. led 2013 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun :Ahoj Jani:slight_smile:My se máme dobře.Vánoce proběhly v pohodě.Dárků hafo,Matýskovi to bylo jedno a Adámkovi po chvíli taky.Ale pak si teda poctivě každá dárek prohlídnul a hrál si s ním.
V úterý byl Áda se školkou lyžovat a zatím dobrý.Snad mu to vydrží.
11. led 2013 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu". Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
13. led 2013 v 11:31 • princess69
@dedezka Ahojky. ja mam 3 mesicniho chlapecka. je to maly nespavec. pres dne spinkame tak po 30-40 minutach asi 2-3x. v noci se budi tak 2-3x.taky sme na UM.cekam kdy bude spinkat celou noc :slight_smile:)))))ale jinak je to krasne usmevave miminko.btw na na "uspavac" nefunguje.
15. led 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na nás už taky ne :DDDDDDD spí mi v ruce a jak položím je vzůru :D
15. led 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hledám maminky z Brna, které by byly se mnou ochotny udělat rozhovor do mé diplomové práce o mateřství. Zabralo by to asi půl hodinky. Pozvala bych Vás na kafe do města, případně bych vám co nejvíce vyšla vstříc místem a časem rozhovoru. Moc by mi to pomohlo. Předem děkuji všem maminkám, které by mi pomohly.
4. únor 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
17. únor 2013 ve 21:06 • rendulka007
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
17. únor 2013 ve 21:15 • rendulka007
ahoooj, jak se vede ??? my dobrý - tuk, tuk, tuk :wink:
Maty jede zítra poprvé se školkou na plavání, tak jsem na něj zvědavá!!! :grinning:
19. únor 2013 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana.sun Ahoj Jani!
To je super, že u vás všechno dobrý :grinning: U nás taky, kluci jsou střídavě nemocní a zdraví, zlatíčka a na zabití :grinning: Klasika...
Koukám, že nám diskuze trochen uvadla....
Takže Maty bude jezdit plavat se školkou, jo? A jak je na tom se vztahem k vodě? U nás to taky nabízí, ale mě se Kuba zdál ještě malej na to, abych na něj spolíhala, že se po plavču dobře obleče, usuší a tak. Ale možná jen moje zbytečná obava :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak pak napiš, jak to proběhlo. Ony se ty děcka nezdají, ale nakonec všechno zvládají víc v pohodě, než my (teda píšu za mě). Asi všechno moc řeším.

My byli teď 2x na horách. Pokaždý nám Filip onemocněl, takže paráda. V Rakousku byl s horečkama od neděle do středy, takže venku byl jen jednou. Ale my si výborně zalyžovali, střídali jsme se při hlídání s manželem. Kubu lyžování baví jen do té doby, než začne řízená výuka :sweat_smile: . Jinak si hraje na žužu a absolutně nespolupracuje. Jezdil by jen šusem. Ale př. rok už půjde do lyž. školy v Němčičkách. Snad už bude víc spolupracovat. A teď do Jeseníků jel Filip skoro se zánětem průdušek,a le Dr. nám hory doporučila. Páč jsme byli v soukromé chalupě sami, bez jiných dětí. A jak spával přes den na tom horském vduchu, tak v pátek odjížděl bez kašle a rýmy. Byla jsem příjemně překvapená. Fakt mu to prospělo :slight_smile: .

A jak se jinak máte? Co kluci? Nevím, jestli to máte jak my. Ale nepřijdou vám ty mladší děti větší kamikadzové a kazisvěti? Filip pořád něco rozmontovává, hračky, co Kubovi vydržely doteď, on ničí. Pořád něčím háže, bouchá.. No o mé nervy. Kuba takovej nebyl :rolling_eyes: Nějaké ne, nesmíš, nesahej na něj neplatí. Minulý týden si sáhl na rožlou lampičku, takže si popálil prsty. A že by se nějak poučil? Když řeknu, nesahej an to, pálí to. Tak si to jde ověřit!! :confused:

Jinak se pomalu začínám děsit toho, že už mám víc jak půlku rodičáku za sebou a začínám přemýšlet, co asi jako za rok nastane. Řeší to teď aktuálně kamarádky v okolí, tak mě to nutí se nad tím zamýšlet :angry: Myšlenky na třetí dítko nás ještě pořád neopustili, ale rozhodně ne dřív jak za 4 roky. Když už. takže práce bude za chvíli aktuální. Ono místo bych asi mít měla, ale s provozní dobou školky, nevím, jak bych se na něj mohla vrátit. Nějaký zkrácený úvazek asi nepůjde... No uvidím, vím, že předbíhám, ale když ono to uteče jak voda...
A strašně se těším na jarooooo!

Tak se mějte a občas nakoukněte! :slight_smile:
20. únor 2013 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po dloooouhatánské době :wink: byla jsem bez internetu.

U nás se toho událo docela hodně. Udělala jsem jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě.....ačkoli mám svého muže pořád moc ráda, odešla jsem od něj. A odstěhovala se s dětmi na opačný konec republiky - ne že bych chtěla být od něj až tak daleko, ale moc možností na výběr jsem neměla.
Stěhovali jsme se v půlce prosince, taktak jsem zvládla vybalit a nachystat dětem Vánoce. Ale myslím, že byly spokojené. Bohužel nemáme školku pro Julinku, takže ta už je 3 měsíce doma a začíná jí pěkná ponorka :unamused:
Plus byl v tom, že děti nebyly od prosince nemocné - až do půlky února. Teď jsme si to vybrali za celé tři měsíce. Míša nejdřív měla nějaký zánět zad nebo co, nemohla se týden hnout. Pak Juli prozvracela noc a den, dostala vysoké horečky a bolesti břicha. Postupně přestala jíst, pak i pít. Den na to dostal čtyřicítky Ondra, opět nešly srazit :angry: 3 dny a noci jsem je střídavě nosila, spala s oběma v náručí. Horčky přešly, Ondra začal kašlat a soplit, Julinka pořád plakala, že ji bolí bříško, odmítala i pít...... 4. den.skončila v nemocnici na kapačkách. "Naštěstí" chytla Ondrovu virozu Míša, takže se chudina starala o Ondru, abych já mohla aspoň část dne trávit s Juli v nemocnici. Do toho jsem onemocněla, takže zimnice, horečky, průdušky....a s tím jsem lítala po Mostě mezi bytem a nemocnicí.....naštěstí byla Juli na izolaci, 2. den se tam vykadila (poprvé od začátku nemoci) a zjistili, že má rotavira. S hrůzou jsem čekala, jestli to bude mít někdo další.........naštěstí ne, Míša měla jeden den křeče a jednorázový průjem. Ondra si stěžoval,že ho něco bolí, s jeho chronickou zácpou to však nic neudělalo...... teď se dáváme pomalu dohromady, Ondra začíná pomalu jíst, Juli se vrátila z nemocnice hladová jako vlk, jí dvoj až trojnásobné porce. Já pořád kašlu, nemůžu se toho zbavit :frowning2:

Co jinak? haha, úklid bytu je proti baráku brnkačka. A jak tu schne prádlo! :grinning: Děti jsou tu spokojené, jsou v pokojíčku a přitom mě mají nadosah, takže jsou ochotné si tam hrát.
@janulava Ondra je teda na sebe celkem opatrný, ale něco jako nesmíš, nedělej to, neubližuj....absolutní ignorace. Začal kousat - nejdřív jako obrana, teď tak útočí. Samozřejmě hlavně na Juli, ale když je vzteklý, zkouší to i na mě.
Je hrozně tvrdý co se týká prosím a dík - prostě když nemá náladu, ani za nic to neřekne /neukáže/, pohlazení nebo jinou omluvu když někomu ublíží, to z něj dostat je nadlidský výkon. Prostě se zapře, kouká mimo nás......jsou to u nás souboje kdo z koho - matka nebo syn :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ještě - Ondra je přes den bez plín :slight_smile: z neustále pročůraných plen to přes patero počůráných kalhot za hodinu trvalo 2 dny. Není to stoprocentní, protože nesnáší nočník i záchod, takže si odmítá říkat a když ho chci posadit, tak bojuje, a řve, že nechce, ale jak si sedne, je během 5 sekund vyčůraný a hlásí "otoo" :grinning: s odbouraním plíny na noc to bude asi horší....
26. únor 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharon2 teda ty jsi nám zmizela pěkně daleko, ale hádám tam budeš mít alespoň zdání zázemí ve zbytku rodiny. Takže ti můžeme gratulovat? K samostatnému životu? Hlavně že už je ti líp. Tedy předpokládám že je ti líp. Jinak by do toho asi člověk nešel....
Ondra toho toilk namluví? Kló má svých pět slov a s tím si vystačí.... naopak nebojujem se záchodem - má to na háku. Plíny fungují jen přes noc a to ještě kolikrát v noci volá, že potřebuje a ráno je plína suchá.

@janulava radši ani nemluvit - mám z toho noční můry už teď co bude až bude.....
27. únor 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já ted aspon trochu funguju na Facebooku, tak jestli jste tam některá, tak si vás ráda přidám, pisněte mi kdyžtak do zpráv, jak se tam najdem, ju :wink:
Už jsme se tam hezky náhodou potkaly s Jančou, že? :wink: @janulava

@sharon2 teda Šári, to jsi mi vyrazila dech, vůbec jsem netušila, že to u vás bylo až tak "zlé"!!! Tak doufám, že je ti líp a že děti nějak "netrpí". TY jsi žena činu a zvládlas to teda perfektně, stěhování a ještě i Vánoce, no klobouk dolů před tebou. Jak dlouho jsi to plánovala? A co na to manžel? Věděl o tom, že od něj odejdeš? Nebo to bylo "překvápko"?
Škoda té školky pro Juli, dovedu si představit, jak by byl bez školky Maty, ted byl taky 3 týdny doma a já už z toho lezla po zdi :grinning: Ondrášek teda umí být pěkný tvrďák, po kom to má? :slight_smile: A jak si Míša zvykla na novou školu, je v pohodě?
Koukám, že i nemoci se u vás přihlásily opět ve velkém, jako vždy - tak hlavně, že jste z nejhoršího venku a bude snad líp - držte se všichni, hlavně ty, teda, jak to zvládáš!!! Jsi fakt dobrá!!!
jo a taky gratulace k odplenění, v tom je Ondra teda dobrej. Radeček si na nočník sedá rád, ale jen oblečenej, to bych si troufla tvrdit, že v tu chvíli i do té plíny něco pustí, ale jak ho vysleču a posadím, tak řve a zdrhá - lump. Mám doma po Matym schované látkovky - u Rádi jsem se k nim nějak nedostala :sweat_smile: - ale doufám, že ted zaberou na odplenění, snad se Ráďovi v mokrém nebude líbit! Maty na to byl zvyklý, tak mu to bylo jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@janulava
@lanka taky se už ted děsím, co bude za ten rok a něco - budu potřebovat zkrácený úvazek a účtárnu nám rušej a převáděj do Indie - no pravda, už se tak děje rok a půl a ještě to nepřevedli, tak třeba tam ještě nějaký "flek" na mě počká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak Radeček je taky větší "kamikadze", ale možná je to i tím, že Maty je celkově hodně opatrnej :dizzy_face:
3. bře 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky:slight_smile:
Předem chci pogratulovat @sharon2 k odplenkování a k důležitému životnímu kroku (manžel mi už něco říkal).Doufám,že se vám to brzo vyřeší ke spokojenosti všech zúčastněných.Přeju brzké uzdravení a snad se brzo namane i nějaká ta školka.
Taky jsem teď měla Adámka 3 týdny doma,dneska šel poprvé do školky a byla jsem ráda.Na neustálé praní svých dětí nemám nervy.Nevím,jak u vás,ale mě se kluci dost navzájem bijou.Dovedou si krásně hrát,mazlit se a pak se tlučou hlava nehlava.

@janulava :taky se těším na jaro.Hory jsou za náma,tak už sníh nepotřebuju.Dneska jsem vyrazili s klukama ven s kolama (teda Áda na kole a Maty na motorce),ale ještě bylo dost chladno.Adámek jezdil do lyžařské školky se školkou,ale hlavní pokrok udělal až s náma.Do školky nechtěl,ale příští rok ho už určitě dáme,Potřebuje doladit.Zkusíme vzít i Matýska.
kamikadze je určitě Maty větší.Hlavně je to opička a vše dělá po Ádovi.Ale díky tomu už třeba předpisově udělá kotoul vpřed,takže to k něčemu je:wink:
4. bře 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! budeme se cca za měsíc stěhovat vaším směrem, k Bučovicím. Mámé kluka ve věku vašich druhých dětí. NIkoho tam u Vás neznáme. Nejste některá od Bučovic? Jo a ještě se chci zeptat, budeme potřebovat asi někoho na hlídání. Nemáte nějaký tip? Předem dík za reakce a krásné jaro všem :wink:
18. bře 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Ahoj :slight_smile: Bydlím v Křenovicích, je to kousek od Bučovic, takže se klidně můžeme potkat. Dívala jsem se do tvého profilu, a máme společný názor na to, co jíst a co rozhodně ne :slight_smile: O zdravé jídlo se zajímám cca rok a dopracovala jsem se až k tomu, že teď jím jenom ovoce, zeleninu a ořechy :grinning: Nevím, kolik je tvému synovi, Evča bude mít za měsíc rok. Teď jsem si uvědomila, jak to strašně letí, vždyť jsem si ji nedávno přinesla z porodnice :grinning: A kdy se stěhujete?
25. bře 2013 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek