• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Já taky kojila do 6 měsíce a první papu měl Miky skelničku ....s kaší jsem začínala a ž o něco později

Joa ty kaše s tou koj. vodou jsou už od 4 měsíců
31. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jí dlouho dělám ti neřeknu, hlavně podle množství, ale dlouho :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a zkoušela jsem obilno-mléčnou od Hami a ta nám chutná - ale nám teda chutná všechno
31. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím žádné příkrmy nedávám a kaši jsem včera zkoušela poprvé proto, že malý v noci zkracuje intervaly mezi kojením na 1,5 - 2 hodiny!!!! Ale že by to kaše vyřešila si taky moc iluze nedělám :grinning:
31. bře 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už kojím je 4x za den a v noci jsem nekojila vlastně skoro nikdy. :sunglasses:
31. bře 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci a kdy chceš začít - s příkrmama?????
31. bře 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:já bych to nemixovala,ale rozvařila.A pokud se ti to nebude zdát,tak to rozmixuj,ale až nakonec.A uvařila bych to ve vodě,pak dala mlíko nebo UM a pak ještě povaříš,ale jen trošku.
31. bře 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, tady se to rozjelo!!! Dobrýýý!!!
31. bře 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, Marci, já myslím, že to možná trochu rozmixovat bude potřeba - aby tam Dejvík neměl "kousky" - mohl by je pak plivat. Já teda mám koupenou biorýži z Alberta a ta se sama o sobě má vařit 50 min a 10 min nechat dojít - vařila jsem ji dýl, ale úplně rozvařit se mi jí nepodařilo - mixovala jsem (já teda na příkrmy, ne na kašičku) :slight_smile: Kaši taky kupuju - měla jsem od Nutrilonu - obilnou s probiotikama - bylo v ní obsaženo i UM, na které je Maty zvyklý, takže no problem. Ted tam máme z akce nakoupenou banánovou Humanu, tak jsem zvědavá, jaká bude. doma se zatím kaši vařit nechystám - stačí mi ty příkrmy :dizzy_face:
31. bře 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no s kouskama by mi to asi určitě neprošlo:slight_smile: Bio rýži tady nemám a ani neseženu. To až doma. Ale snad ho i normální neotrávím :grinning: :grinning:
Jadvi s příkrmama jsem teda právě začala - tou kaší včera:slight_smile:
31. bře 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jaký dáváte čajíčky???? Mám bylinkový dětský a jahodový,ale malá je nechce, sem tam se mi do ní podaří vpravit převařenou kojo vodu,ale jen ze lžičky jinak nechce.

Nevím jeslti ty granulovaný mám zkusit????
31. bře 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám taky normální rýži a zatím Elli žije :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvigo čaj nedávám žádný. Tenhle týden Dejvík dostal teprve kojeneckou vodu do flašky, ale pít jí stejně moc nechce, spíš flašku olizuje zvenčí nebo jí po mě hází:slight_smile: Já kojím co 2,5 - 3 hodiny, takže jiný tekutiny nepotřebuje. Tou vodou jsem ho chtěla oblafnout v noci - nenechal se :grinning:
31. bře 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
mě se naučila Elli pít odsátý mlíko z flašky už před měsícem, protože v noci nekojím a ráno jsem mívala prsa jak balony.Takže před spaním pěkně odsát..... :wink:
31. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé ahoj tak to já za váma taky sem tam hupsnu. Hlavně pro radu. Ahoooooj
31. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci :grinning: :grinning: :grinning: - Dejvík není žádný hlupáček :grinning: :grinning: :grinning:

Jadvi, jsme rádi, že ses po dlouhé době ozvala. :wink: Po kom má malá ty kudrlinky? :slight_smile: Moc jí to sluší :slight_smile:
Já dávám granulovaný čajík od malinka (nekojila jsem) - ale mám jen fenyklový a nějak poslední dobou Matymu nechutná, tak uvažuju o koupi nějakého ovocného, aby mu to víc šmakovalo, protože do něj potřebuju dostat tekutiny, když ted má denně o 1-2 dávky mlíka mín (1x příkrm a 1x bud ovocnou neslazenou přesnídávku nebo kašičku). Myslím si, že ty granulované od Hami nebo Hipp jsou dobré, určo je vyzkoušej :wink:
31. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun, díky za tip.
Elli má kudrlinky po manželovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:, ale má je jen po koupání, pak se jí vlásky narovnají :slight_smile: díky, však Maty už je taky pořádnej fešák a kus chlapáka :sunglasses:
31. bře 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci ..k tomu kojení v noci ..Miky měl taky takové období ..ale jen chvilku ..takře jsem vůbec nezačala příkrmi dávat.
31. bře 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mic...David má takový období už hodně dlouho, já si myslím že to není hlad, ale zlozvyk. Prostě se v noci probudí a neumí usnout jinak než že se naleje jak žok :confounded: Ale už má půl roku, takže s příkrmama bych začínala tak jako tak. Takže jenom nezačnu zeleninou v poledne, ale bezlepkovýma obilnýma kašema večer.
31. bře 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi, však nám ti prckové rostou jak z vody (mlíka) :slight_smile: Není to zas tak dávno, co jsme tu všechny rodily :grinning:
A dojdeš 9.4. na srazík? Některé mamči by tam potřebovaly "vzorové" dítko, jako je Ellinka, aby se ty jejich ratolesti zkusily "nakazit" - že Marci, Beti, Katzi,... :wink: :grinning:
Marci a jak Dejvík spinká? možná je to "hloupost", ale když se Maty moc budil a spinkal na zádech, tak jsem ho přetočila na bříško a spal dál klidně další dvě-tři hodiny :wink:
31. bře 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, jak jsi dopadla - dělala sis ten test?????????? :dizzy_face:
31. bře 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - tak rýži zkoušíme od soboty
Mám koupenou bio broušenou (páč kulatou neměli) ale stačila by i obyč kulatá (rychle se rozvařuje) a v případě nouze jakákoli akorát prostě vaříš dýl...
Vařím to s vodou - asi hrnek vody, polévkovou lžici rýže (voda prostě vždycky vyvře, páč to je v dost širokým kastrólu na tu trochu tak má spoustu prostoru na únik)
Až už je fakt rozvařená - tak sleju vodu, pokud tam vůbec nějaká zbyla. A protože je toho do mixeru moc málo, tak to beru přes cedník. prostě propasíruju, něco se mi rozmamolí na sítku, tvrdší kousíčky hned neprolezou.
dávám asi půl lžičky do cca 5ti násobku MM (vyčteno od Fořta)
Někdy mi to malá dlabe, někdy na to dlabe a nedostanu do ní nic.... prostě dle nálady :sweat_smile:
Čajík jsme taky zkusili teď nově - fenyklový... světe div se první den toho do ní padlo trojnásobek toho co vypije za den vody.
31. bře 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se k vám přidala na tu novou diskuzi..snad vám to nebude vadit :sweat_smile:

Beti, na ten spinning by jsme se domluvit určo měli a můžete dojít konečně i na tu návštěvu, už by mělo být nádherně, tak můžem být i na zahrádce.. v létě se může přijít i malá k nám vykoupat do bazénku :grinning: minulí rok jsme se tam koupali všichni (je to větší bazén, byla sranda).
Jinak já tě už dloooouho neviděla a kují za kompliment, že mám hubenou postavu..sice to tak nevypadá, ale jsem se docela zakulatila, akorát nohy mám pořád jak záchodový pavouk :grinning: :grinning: :grinning: a prsiska větší a větší :angry:
31. bře 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
super, nová diskuze :wink:
naštěstí se mi podařilo přejít na vodu, ale předtím jsme měli čaj Babio-fenyklovej a sladili glukopurem, no jinak to nechtěla, ale už si dala říct :wink:
s kaší moc neporadím, barunka to nikdy nechtěla :frowning2:
31. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk to já vařím fenykl - normálně z pytlíku s kořením - nic spešl nemám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,jak je?

Beti:už sis dělala test?
Marci:jak dopadla domácí kaše?

Mě dneska veze manžel k našim,abych si odpočinula a mohla se kurýrovat,tak nevím,jak budu dneska na netu.
My bio nekupujeme a kupovat nebudeme,ale to je na jinou diskusi.
1. dub 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Dejvík včera zdlábl půl misky kaše, zapil to kojením a v noci zase řádil - kojení co 2 hodiny!!! Je to malý zvíře!!!
Jani spí na zádech, na boku, na břichu, on je strašně pohyblivej - ho nějak instalovat nemá cenu, on si dělá co chce!!
Kaši jsem včera uvařila z obyč rýže - Dejvíkovi sedla očividně víc než ten instantní sajrajt od Sunarky, ten už letěl do popelnice. Dneska mi mamka sehnala bio rýžové vločky, rýžovou krupičku a bio kukuřičnou krupici. Viděla, že jsem měla trochu jiné představy jak začnu přikrmovat, tak mi jela sehnat co jsem chtěla:slight_smile: Takže budem pokračovat v přikrmování, ale asi i v nočním kojení - Dejvík je nezmar - fakt nevím jak ho to odnaučit :frowning2:
Lanko, už přikrmuješ i zeleninou? - jste sice o měsíc starší, ale tys jenom kojila dýl než do 6 měsíců, že?
1. dub 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Marci, jak jsi prosím tě dělala teda tu kaši? Jen si dala vařit rýži a uvařenou smíchala s mlíkem?
1. dub 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

Marci, moje kámoška má 9 měsíčního klučíka, a říkala, že ho noční kojení nemůže odnaučit - prostě ho nechává vyřvat :frowning2: , teď jsem s ní delší dobu nemluvila,tak nevím jestli to pomohlo, ale to mi přijde drastický :cry: , ale asi to jinak nejde

jani.sun jaký dáváš ovocný přesnídávky - dívala jsem se a všechny jsou s cukrem :confounded:
1. dub 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, rýži jsem předem namočila, pak jí dala vařit v kojenecké vodě až byla rozvařená, vodu slila, rozmixovala tyčovým mixérem a dolila MM. Trochu mi tam kousky zůstaly, ale Davidovi to kupodivu vůbec nevadilo. Dneska budu vařit z rýžových vloček, dala jsem je namočit už teď, tak už to možná nebude třeba ani mixovat.
Jadvi, ono asi jiná metoda než vyřvání neexistuje, ale nechat ho řvát celou noc je blbost, to bych se nevyspala už vůbec, takhle mám vždycky aspoň tu 1,5 - 2 hodiny mezi kojením. Vyřvávání jsme zkoušeli (teda ne žádné dlouhé), ale Dejvík stejně tu pusu nezavře a bude otravovat dokud nedostane. Dneska spal se mnou v posteli a ve 3 hodiny se ke mně doplížil a brblal a jak jsem dělala že neslyším, tak mi upřeně zíral do obličeje tak na 2 cm. To jsem už nevydržela a vybuchla smíchy. Je to takový vyčůraný loupežník!!!!!
1. dub 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek