• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahojky vespolek :slight_smile:

Lani, IP - doufám, že to stíháš přečíst, než pojedete plavat :pensive:

jinak ty vaše dětičky jsou pěkný zlobidla, bud nepapají nebo nespinkají!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: někdo by jim měl domluvit :dizzy_face:
nebo je budete muset poslat na převýchovu k nám - Maty papá moc hezky a všechno a spí celou noc v kuse - teda samo se budí a cestuje teda šíleně, ale to jen vždy dám dudlík, případně poupravím jeho polohu a případně přikdreju peřinkou a je to. krmení ani čaj žádný :wink:
teda kdby to šlo, tak vám z fleku pošlu aspon 6 kg - já zas furt přibírám - jsem strašnej nenažranec :confused: :confused: :confused:
tož se asi po tomto příspěvku se mnou nebudete bavit :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Katy a kolik toho mlíčka Ady vypije v noci? nemá to taky jen tak "na ukolíbání" jak kojené děti prso?
29. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: ona právě na ty mlíka jakoby nárok má, protože to první mlíko je jako šestý jídlo za den. A pak to druhý mlíko je jakoby první denní jídlo. Jen bych chtěla upravit ty časy - to první mlíko má cca kolem půlnoci, tak to bych chtěla posunout na dobu než jde spát. To druhý mlíko má mezi 3-4hodinou. A to bych chtěla posunout tak na 5h:slight_smile: Dávám jí 120ml vody, i s práškem je to tak těch 130 ml.
29. kvě 2009 v 11:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, Katy, tak to jo. no v tomhle jsem měla s Matym taky štěstí - on si tak nějak zvykl na větší dávku - takže měl 4x denně 220-250 ml mlíka a bylo. Pak jak jsme zaváděli příkrmy a místo jednoho mlíka dali zeleninu, tak to ještě bylo dobrý, ale další mlíko jsem mu kvůli tekutinám nechtěla brát, tak jsem tam odpoledne "napasovala" ovocný příkrm a jakž tak je to v pohodě :wink:
a večer před tím prvním nočním mlíkem papáte kdy a kolik??? nešlo by zvětšit dávku, třeba vydrží dýl :wink: se mi to radí, že??? :sweat_smile:
29. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: večer má takový hustčí mlíko v 18.30 (cca 1 vrchovatá lžíce kaše do mlíka, úplnou kaši zatím nechtěla), pak jde mezi 19.00 - 19.30 spát a budí se na mlíko kolem té půlnoci. Tak bych chtěla třeba kolem 18h dát už normální kaši a pak před spaním třeba ještě v těch 19h mlíko a aby šla spát třeba v 20h. No a ideálně spát od těch 20h do těch 5h v kuse do dalšího mlíka. Tolik moje vysněná představa :grinning:
29. kvě 2009 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, hmmmmmmmmm, moc pěkná představa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a kaši ze lžičky vůbec nechce? Příkrmy jinak papká hezky, ne?
29. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě k těm větším dávkám- Adu by to vypila, což o to. Jenže ona to pak hrozně blbě tráví - ve dne to pak dlouho blinká, v noci se budí a buď potřebuje brknout, nebo škytá, nebo heká :grinning:
29. kvě 2009 ve 14:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak to je blbý, to holt potřebuje po těch menších -ale snad se vám to upraví - zkus to postupně - třeba po 20 minutách posouvat :dizzy_face:
Náš Maty je holt pažravej po mamince :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Aduška má dobrý základ do budoucna - jest pravidelně po menších dávkách - holt ženská :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

já jen ve zkratce. ve středu v noci jsme dostala střevní chřipku, včera jsem myslela, že jemůj konec, zvracení a průjem, přes 39 teplota :angry: nějaká mrcha mě napadla,ale dnes je to lepší, snad už to za chvilku bude OK.

jinak Katzi, s tím jídlůem, my máme období, kdy jí víc a někdy zase mín a s tím pitím? u nás pomohl až hrníček. veruš mi vypila jen 10ml za den čaje a co jsem pořídila hrnek, tak vypije těch 100 - 200ml. jenže už nechce tolik kojit a už taky cítím, že mlíka nemám tolik. uvidíme, co dál

mějte holky hezký víkend a bez nemocí :angry:
29. kvě 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, drž se. už jsem ti psala do "depek"

my konečně snad taky pijem z hrníčku - Maty má z toho jundu a dělá s tím kraviny, ale pije z toho!!!! hurááááá!!! a vypije toho tooooolik - z flašky mi taky za den vypil tak 10-20 ml, ale z hrnku pije hafooooooo :slight_smile:
29. kvě 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:ty jsi na ty nemoci smolař :frowning2: Drž se a ať líp!

holky a jaký jste koupily hrneček? My máme NUK a Adel vůbec nechápe co po ní chci, že by jako měla sát :grinning: Bere ho jen jako hračku.
29. kvě 2009 v 17:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme babylove z DM - nekapající za 109 Kč :slight_smile: Maty taky ze začátku nechápal, že má sát a když si omylem nasál, tak se lekl, asi toho je víc než z flašky, tak to odhodil. Tak jsem mu pomáhala, vždycky jsem si ho posadila na klín a po trošce mu dávala - měl z toho jundu - ale vypadá to ted fakt nadějně - snad mu to vydrží :dizzy_face: začínali jsme totiž na několikrát - vždy z toho chvíli pil a pak to najednou vůbec nechtěl :confused:
29. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme nekapající Avent za 400,- i ten DMkovej za 109,- a Dejvík nejlíp pije z obyčejný sklinky :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě napadly dvě věci...
1) až bude krásně vylákat Brňandy vlakem do Slavkovského zámeckého parku na prochajdu...nějakou deku by jsme taky mohli vzít ať se dětičky prolezou

2) uspořádat srázek místo v jogurtárně na výstavě v Olympii pro ty co na to maj žaludek (bodies revealed). Sice je tam nehorázné vstupné (Po-Pa 300 za dospělého) ale já ji ještě neviděla a jsem na to celkem zvědavá... má tam být od 2.6. do 31.7.

tak jen sonduju jestli to vůbec bude mít ohlas.A když ne - tak si to uspořádáme s malou soukromě :stuck_out_tongue_closed_eyes: případně si přizvem manžela :grinning:
29. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani:

já bych něco podnikla. Ale nevím jestli bych s Adu uměla cestovat vlakem a navíc ona není moc kočárkovací typ :angry:
No a ta výstava - mě je asi líto dát ty 300, já se teď potřebuju na léto trochu oblíct, tak šetřím :slight_smile:

Ale mě zas napadlo, až bude pařák, co třeba zkusit jít s děckama někam na bazén?
30. kvě 2009 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak s tím slavkovem to moc nevidím - páč si taky asi netroufnu cestovat vlakmo - nevím, nevím. ale napadlo mě, že mimobrněnský mamky jsou většinou "pojízdný" tak bychom mohy na prochajdu třeba do Mariánek - nebo někam, kam my se dostanem MHD - co vy na to? :sweat_smile:

tu výstavu bych taky chtěla vidět, ale nevim - brát na to Matyho, tak si to asi moc neužiju - nevím, nevím. a to vstupný je teda dost ,ale vidět bych to chtěla - chjooo, udělám poradu s mm, co on na to - jako že by někdy hlídal :grinning: :grinning: :grinning:

Katy, není na bazén pro ty naše prcky ještě brzoooo?
co čelo, už je zahojený??? :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je to za výstavu ty těla? takový ty čínský vězni, jak jsou na nich vidět orgány?
A s pitím jsem neměla trvalej úspěch s žádným zázračným hrnečkem, ani Avent, ani Nuby, ani naprosto žáááádnej jinej, ale s obyč jupíkem a picím nástavcem z Rájce, jelikož nekape jako původní jupíkovej.....
30. kvě 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já bych si do Slavkova troufla dojet spíš než do Brna :grinning: :grinning: Jinak já teda ani nevěděla, že do Slavkova jezdí vlak. Holt jsem naplavenina co nemá přehled :grinning:
Třeba vás Brňandy v létě přesvědčíme aspoň na návštěvu slavkovského koupaliště!!!
Výstavu v Olympii ale nějak zvlášť vidět netoužím :slight_smile:
30. kvě 2009 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi - všechno musí být jednou poprvé... . A s tím oblíkáním to asi tři stovky nevytrhnou - to bude nejspíš víc.. :sweat_smile: takže šetři, šetři.
Mimobrněnský jsou pojizdný páč jim nic jiného nezbývá. Mám to i do Slavkova půl hoďky autobusem páč se courá. Jenže o auto si musím vždy manžela uprosit, jezdí do práce tak je mi to celkem blbý často ho otravovat.
Jé... to bych chtěla takovýho manžu, né že by ten můj nepohlídal, ale do Brna, zpátky a výstava to už je moc hodin to by malá s tím jídlem nedala.Nemluvě o tom že by to musel být víkend a to je to vstupný ještě dražší.
Petapi - jo přesně ta to je. Chce to asi dobrý žaludek, ale zase si říkám že si tak aspoň budu pamatovat víc než za celý to školní vyučování
Marci. Jezdí má zastávku kousek od autobusáku. Některý spoje to maj jako vůbec první zastávku od rozjezdu z Brna, proto jsem si říkala že by to bylo pro brňandy snaží (takouvou jednu zastávku šalinoooo by nemudrovali :grinning: )
Slavklovské koupaliště? třeba jo ještě jsem tam nikdy nebyla.
Nic za zkoušku se nic nedá... takže si to holt uděláme sami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. kvě 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

mně je to s tím dojezdem jedno, dojedu, kam bude třeba :grinning: jen minule, jak jsme byly s holkama v jogušce, tak byl zrovna veletrh a po 40 minutovém snažení zaparkovat, jsme byla nucena si za parkování připlatit 120 kč :angry:

u nás víkend celekm dobrý, v sobotu jsem ještě ležela a včera už jsme byli v ikea, protože venku bylo hnusně a nějak jsem tu cácorku musela zabavit a bohužel se jí v obchodácích líbí, křičí tam na všechny :grinning: kouká, má radost, když se někdo u ní zastaví, takhle hodný miminko v lese nemám :grinning:
1. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti chodí do Ikei, my do mekáče - to jsme to dopracovaly :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning: :grinning: no jo, taky jsem si říkala, jak svoje dítě povedu k přírodě apod :grinning: , ne, dělám si srandu,s amo, že ano, ale oni ted prostě jsou raději ve společnosti :grinning:
1. čer 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Lani: no jo no, je fakt , že na obměnu mého dosluhujícího šatníku bych potřebovala vyhrát ve Sportce :slight_smile:

Jani: já právě nevím ten bazén. Jen tak jsem nad tím přemýšlela se tam někde cákat v dětským koupališti, ale asi by to chtělo dávat bacha ať tam někdo neskočí špuntům na hlavu :sweat_smile: No nevím. A čelo- když to zamaskuju tak by si asi nezasvěcenej člověk už nevšiml :wink: Ale památka tam asi zůstane :unamused:

Beti: já mám zas nejhodnější dítě v MHD: kouká z okna, culí se na lidi, prostě spokojenost :grinning:
1. čer 2009 ve 14:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojkyyyyy :slight_smile:

hele a kolik takovej vlak pobere kočárků???? :slight_smile: teda je mi jasný, že když na to přijde, tak hoooodně - ale myslím, na nějakém tom místě, kde kočárky můžou být :grinning:

já se s Matym ještě na bazén necítím - dokud nějak stabilně nechodí - nevím. navíc ty moje exémy - nemůžu do chlorované vody :cry: :cry: :cry: chjooooo, jsem k ničemuuuuuuuuuuu :rolling_eyes:

Beti, to je mi líto, s tím parkovným - to fakt nas..e! vy máte plavčo zítra, že? přemýšlím, že bych ti tam dovalila ty hračky, ale ještě ve 14 h. tu mám sraz na Vinohradech s jednou paní kvůli inzerátu a nevím, kde to plavčo máte a v kolik budete končit, abych to stihla :wink:

Lani, to ještě vůbec není jistý, že mm pohlídá, taky poslední dobou s tím hlídáním nim moc teda mezni nama :pensive:
1. čer 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, ještě mě napadlo, že bychom se mohly domluvit a zajet do toho Slavkova tím vlakem spolu - bude nás víc, nebudem se bát vagónu nic :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
jen aby tam nakonec dorazily i holky - aby to nedopadlo jak s tou joguškou :grinning: :grinning: :grinning:
a maskovat čelo budeš muset už pořád? nebo to bude časem lepší a lepší???

taky mám nejhodnější dítě v MHD - hypnotizje lidi, co stojí/sedí v dohledu - kolikrát ani nereaguje, když na něj promluvím :sweat_smile: se pak i omlouvám - je vidět, že to některé uvádí do rozpaků :sweat_smile:
1. čer 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak s tebou bych do toho cestování vlakem šla :slight_smile: Jen já bohužel nemám nejhodnější dítě na těch delších procházkách, blbě mi v kočáru usíná - je zvyklá spát doma. Takže z toho může být výlet za trest. Ale možná bych to riskla :slight_smile:
A čelo: doufám, že to časem bude dobrý. Asi tam zůstane jen pidi malinkatá čárečka, která zesvětlá a nebude vidět.
2. čer 2009 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Procházky s Dejvíkem jsou poslední dobou taky za trest. Já už na žádné skoro ani nechodím. On je zvyklej spát v kočáře venku na dvoře. Jak vyjedem ven, tak teda nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když už jedem ven, tak s sebou tahám i manducu a často pak vezu prázdný kočár :unamused:
2. čer 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci: přesně : Adeli spí taky v kočáře, jen ve stojícím doma u otevřenýho okna. Já s ní poslední dobou jezdím taky jen účelově - do města, nakoupit, něco vyřídit apod. Nebo jen na kratší, koukací, nespací prochajdu, tak na max. hoďku. Dýl ji to v kočáru neba :unamused: Co teda relativně funguje jsou ty kukuřičný křupky - jak už jsem psala, tím ji na těch prochajdách zacpávám pusenku když je potřeba :grinning:
2. čer 2009 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mám asi divný dítě - obchody moc nemusí a je šťastná i v lese. :grinning:
Jani - to závisí na typu vagonů co přijedou - to se takhle těžko hádá. V některých vlacích klidně 4 jinde jeden, dva.
Ale stejně se to praktikuje tak že kočár necháš kočárem a jdeš si normálně s mrnětem sednout (sice né daleko ale deš). Ono i když by to byla ta jedna zastávka tak je to půl hodiny a u okna toho ty děcka viděj víc než z kočáru.
No a do parku můžem vzít nějakou tu deku. Tím pádem by mohli být zas mimo kočár... tak by to snad prošlo.

Jo - jo - jizvy.. hádám těm se nikdo nevyhne.

Katzi jak pokračujete s ne/jezením v noci?
2. čer 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani: blbě :angry: Jsem měkkoň a po hodině udržovačky, kdy tak jako střídavě pospává a pobrekává, jdu a udělám mlíko, který je zárukou spánku na obou stranách :slight_smile:
2. čer 2009 v 09:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak výborně - Slavkov téměř domluvenej - ted už jen, kdy bude tak hezky, aby se to zrealizovalo :sweat_smile:
Katy, myslím, že jízda vlakem bude zážitek pro nás pro všechny! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tou dekou je to dobrý nápad - aspon se děti "vylozí" a nebudou se muset krčit furt v kočíku :wink:

Maty právě dojedl veeelikej banán a já si dala krajíc chleba, odlomila jsem kousek kůrky a ukazuju mu to a mu se rozzářily očka a MNAM MNAM - a už si to valil ke mně - a futruje to :grinning: asi budu mít Otesánka :pensive:
Lani, to by měla vidět Elenka - třeba by se nakazila :grinning: nebo by jí to ještě víc znechutilo -kůrka je tu rozglabošená po koberci, Maty sbírá ty "drobečky" a cpe se tím, případně to patlá dál :rolling_eyes:
2. čer 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek