• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Jani: Ok. Hezky má být myslím příští týden. Tak že by? :slight_smile: My potom budem vždycky na nějakou dobu bývat mimo Brno u mojí mamky. Chystá se u nás ta rekonstrukce a předběžně teď něco domlouváme v tom týdnu od 15. 6., takže to budem asi mimo.

Já budu mít taky otesánka - Adeli teď ujíždí na těch křupkách :slight_smile: A máme novinku co se týká pití - zkusila jsem jí jednou dát jen tak ze srady tu vodu, která se vyvařila, když jsem jí vařila jablka. A ona to pije a to i nepřislazený Glukopurem. Nechápu, je to totiž spíš do kysela, nebo když té vody dám na těch jablek hodně, tak je to skoro bez chuti.

A jinak noci - stále žádné pokroky - máme 2 mlíka a přes to nejede vlak. A samozřejmě teda i nějaký to dudlový vzbuzení mezi nima. Dnes v noci jsem si myslela, že jsem fakt už odhodlaná, že prostě nedám. Ale ona je schopná být vzhůru třeba až do rána :angry: Nijak zvlášť sice neřve, spíš občas zamrčí (mám ji u sebe v posteli při té udržovačce, v postýlce by asi řvala pořádně), ale nespí :confounded: Já ji to asi nikdy neodnaučím a budu vařit mlíka až do puberty :grinning:
3. čer 2009 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, tu vodu z jablek dávám Dejvíkovi už dlouho, mě teda přijde že je dobrá a i on to pije:slight_smile: Já teda glukopurem nepřislazuji nic, takže na sladký zvyklý není... My dneska v noci 3 kojení.... u toho třetího jsem si řekla, že ho kašlu, ať si řve a on mě normálně začal vyslíkat!!!!! a to docela nasraně :grinning: :rolling_eyes:
3. čer 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci: to je teda filuta, už ví jak se dostat ke zdroji :grinning: No já měla taky ideu o tom jak budu krmit Adel jen přírodně, nebudu přislazovat apod. Ale když mi za několik dní po sobě nevypila téměř nic,u flašky řvala, tak jsem rezignovala a začala přislazovat. Něco pít musí :unamused: Ale jsem ráda, že jsem teď objevila ten odvar z jablek.
3. čer 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já ho kojím a mlíko je sladký :wink: - možná proto mi nechce moc jíst zeleninu, ovoce je sladké a do večerní kaše mu zase liju odstříkaný mlíko. A s pitím čisté vody se taky nepřetrhne :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, akutně řeším jídelní židličku. David se začal předklánět v autosedačce a málem mi z ní včera hodil hubu.... Jenže ještě nesedí, takže nevím jakou..... Sice jsem chtěla koupit nějakou rostoucí dřevěnou, ale na tu ještě malý.... Jaké máte židličky?
3. čer 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci: neporadím. My zatím žádnou nemáme - Aduš krmím zatím v takovým tom dětským lehátku, je tam připoutaná, jinak u toho dělá blbiny a vyskakuje z něj. A potom doufám, že u mamky na půdě najdu takovou tu starou židličku co jsme měli my, když jsme byli malí. Je i se stolečkem, dřevěná. Ale nevím jestli tam ještě je, ani v jakým je kdyžtak stavu, tak to možná budu muset taky řešit.
3. čer 2009 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky kdy bude srazík?
3. čer 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak drtivá většina lidí (včetně nás) má ikea židličku, je levná a hlavně vyšla nejlíp v testech, ale není polohovací :unamused: a z těch polohovacích, ale samozřejmě dražších jsem slyšela chválu na Babypoint Fábula. Já jsem krmila, když neseděla, v lehátku.
Avčera jsem našla při objednávce něčeho jinýho tohle a přišlo mi to boží na cestování, ale samozřejmě předpoklad je taky sedící dítě... http://www.outdoorbaby.cz/cz/product/p/product_name/kapsa-na-sezeni/product_ident/3429/category_ident/30/index/0
3. čer 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tu ikeu mají v drtivé většině restaurací :sweat_smile:
3. čer 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky. koukám, domlouvá se nějaký srazík? můžeme se přidat?
3. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
misasvobodova-nevím jestli se domlouva jen jsem se ptala už dlouho jsem nebyla naposledy v únoru to letí ta bych šla :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
je holky už jsem vás trochu dočetla do Slavkova bych jela taky s cestováním nemáme problémy terka je hodná ve vlaku i v MHD :slight_smile: jinak mi jíme taky všechno bez problémů akorát pití čaje ani vody nám nejde prostě mlíčko je mlíčko :slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, tak my bychom se také přidali k cestě vlakem, platí to?
3. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

na srazík taky bysme došly určo :grinning:

jani.sun, prosím tě, nevím, jakt o vyřešit, psala jsem holkám o tom tymiánku, mám doma jen ten jeden a posílám jej petapi. ještě mi chybí ale poslat míše a vím, že chodíš na srazy pyloušků, tak nevím, jak to vymyslet. anebo jinak, že bych tě nahnala někde v brně co ty na to? :grinning:

jiank marci, s tou židličkou :grinning: kamarádka pracovala u mcdonalds a tam mají takový ty dřevěný ždličky a tak, když končila, tak mi ji dala, tak si vždycky na tebe vzpomenu,protože Dejvík mcdonalds zná dobře :grinning:
3. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak jsem zvědavá na zítřejší kontrolu u dr....holky, já už veruš dávám skoro všechno :frowning2: kojím, ale chce už jen večer a v noci, přes den chce prostě čaj, ale jinak už dávám ovoce všechno-dneska i jahody, zeleninu taky, masíčko taky, jogurty hollandi aa rohlíky taky,no tak uvidíme...
3. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,dlouho jsem tu nebyla a zatím jsem neměla čas to ani dočíst.Takže zatím jen napíšu,co je novýho u nás.Dneska jsme byli na 6. měsíční kontrole a máme 69cm a 8260g.Malej je už pěkně mobilní.Na bříšku se přesune,kam potřebuje a nebo jde přískokama vpřed (jde na všechny 4,rozhoupe se a jakoby skočí).Včera si taky zkusil sám ze čtyř sednout,ale povedlo se mu to asi jen na 2 sekundy a pak spadnul.Zkoušel to ještě několikrát,ale tohle byl nejlepší pokus.Taky jsem mu dneska dala poprvé příkrm a snědl asi 3 lžičky.CHůďa vůbec nevěděl,co s tím.Ale asi neměl ani moc hlad,protože si ode mě jen párkrát loknul.Večer ještě chceme dát kašičku,tak uvidíme.Jo a máme zub.Nebo zárodek zubu,Jde vidět a nahmatat na dásni,ale zatím to je jen taková tečka (jak mu rostl,tak blbě spal,ale jak se proklubal,tak jsme zpět na normálu).Takže jsem v pohotovosti a koukám,kde se jen o něco praští a pak utěšuju.Nejhorší je,jak se překuluje z břicha na záda a učí se držet hlavu,aby se nebouchnul o podlahu,ale ne vždycky se mu to podaří.
3. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Marci, ještě pro tebe, máš to i na "depkách", tuto máme my - teda podobnou: http://www.moje-miminko.cz/graphics/products/10502/3263/3910_orig.jpg

Beti, pošli ten tymíánek Petapi a já ten, co mám doma, tak dám Míše - snad se teda někdy domluvíme :wink: . ten druhej jsem musela rozdělat, neb jsem se kurýrovala, takže muselo to být :dizzy_face:

holky, v kolik hodin bychom asi do toho Slavkova jely???? jako myslím, dopo nebo odpo?
příští týden mám totiž v út rehabku a na st nahlášenej oběd, kterej musím po 11 h vyzvednout, ve čt bude asi mm doma, tak nechci nikam jezdit - ale možná půjde do práce, páč od PO 15.6. má dovču a to budem celej týden na chatě :wink:

jinak vítám "ztracené a nalezené" maminky :slight_smile:

Beti, to je fajn, že Verunka jí všechno, ne??? My taky. jen s těma jahodama čekám do roka :wink:

Luci, Adámek je holt šikula velikej :slight_smile:
3. čer 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám by s Adel nejlíp vyhovovalo vyjet cca kolem 11h z Brna = na místě kolem 11.30. Ale kdyžtak se jakkoli pokusíme přizpůsobit. A kterej den teda? Hned ten příští týden někdy?
3. čer 2009 v 17:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ty jo, já u nás fakt nevím. zkusím dnes vydolovat z mm, jestli v ten ČT bude nebo nebude mít to volno a tak by to třeba případně šlo - to nemáte nikdo plavčo, ne??? a navíc čtvrtky může i Lllucka, ne?? jinak my můžeme PO a PÁ, ve St jednině vlakem tak někdy po 12 h.
3. čer 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, tak hlásím , že jsme se o víkendu přestěhovali. Ted to tady dáváme do kupy, no je toho moc.

Jani ještě jednou moc díky za ty krabice, jsi zlatíčko :wink:
3. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, Marky, to se rádo stalo - bylo to dost narychlo, tak nebyly ty pevný od prášku na praní - teda mm říkal :pensive:
3. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to vůbec nevadí, i od banánů posloužily velice dobře.
3. čer 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, hlásím že Dejvík nesnáší Ikeu - a to strašněěěěě!! - takovej cirkus v obchoďáku ještě nepředvedl. Dneska jsme byli na preventivce a MM se musel vrátit do práce a nás hodil do Ikei. Dejvulín to tam celý prořval až jsem s brekem volala MM ať to v té práci urychlí a přijede pro nás. Tak přijel, David se uklidnil a my teda že se půjdem do Ikei do restaurace navečeřet. To byl teda pěkně blbej nápad. Jenom jsme tam vlezli tak Dejvík zase spustil hysterák - kdyby uměl mluvit tak asi řve "Nesnáááášííím Ikeuuuuuu". Na to neměl MM nervy, tak jsme se sbalili a že teda jedem do mekáče. Naštěstí v autě usnul, takže jsme jeli do Slavkova na Hradby. Dejvíkovu zálibu v mekáči totiž nesdílím!!! :grinning: :grinning:
Teda vy teda s tím jídlem jedete. Já Dejvíkovi zatím nic moc nedávám a kojí se tak 8x denně. On je nemožnej závislák a doráží na mě tak, že by mě sežral. Příkrmy má 3x denně a jaksi to jako jídlo nepočítá a doráží se pokaždé mlíkem. Dneska mi doktorka řekla, že prý od 10 měsíců je MM už nedostatečné a mám ho zvykat na umělý mlíko. To mě teda přijde jako nějaký úlet, ne? Jako že je UM lepší než MM. Nebo vám to doktoři taky tvrdí??? :fearful:
3. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - tak to máte Dejvíka blbě naučenýho - Ikea neeee, Mekáč anoooo :grinning: to mu tu stoličku z Ikea raději ani nepořizujte :sweat_smile: ty jo a Dejvík je teda pěknej závislák - a kolik toho příkrmu sní? nemá pak MM jenom jako na žizeň???
o tom jsem neslyšela, že by se mělo přestat kojit a přejít na UM - v žádným věku - to je divný :confused:
3. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příkrmu zblajzne docela dost. Dneska ráno jabko+banán. Zeleninu v poledne jak kdy, to se nad tím ošívá a kontroluje jestli je to oranžové. Dnešní barva červené řepy ho ale tak šokovala, že nevěděl jak se zachovat, nakonec jí docela jedl, večer zblazne velkou misku kaše, pak vyždíme mě a to tak, že se před ním pak musím utéct schovat a uspává ho MM :grinning: :grinning: Nejčastěji se kojí v noci - tak 4x - je to blbej zlozvyk, který se nám ale nedaří odnaučit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já dneska byla omrknout ty polovací židličky a mě přijdou všechny takový hnusný, mě přijde, že je to krám, který zabere půl místnosti a navíc se mi nelíbí. Asi bude muset Dejvík vydržet ještě chvíli v sedačce nebo lehátku než se naučí sedět a pak mu koupím nějakou tu dřevěnou rostoucí židličku (možná bude-li třeba i tu levnou ikeu, ale to pro ní nebude moct s námi jet, aby v ní pak vůbec seděl!!)
3. čer 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, jen aby se to nějak nedomák, že je to Ikea!!! :sweat_smile: a co nějaká polohovací dřevěná? - taková ta, co "roste" s dítětem a můžou na ní sedět i dospělí -myslím, že ji tu ukazovala Míša - nebo někdo určitě :wink:
3. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě takovou nějakou chci koupit......ale ony jsou všechny až pro sedící děcka, tak to ještě chvíli bude muset vydržet v té autosedajdě.
3. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
možná to s tou ikeou nebude úplně tak hrozný, do ikeáckého nočníku sice večer naštvaně kopal, ale se dřevěnýma kostkama si docela hrál a dokonce i zapomněl, že má řvací hodinku :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, ale určo jsou do toho vložky pro nesedící děti - si myslím :wink:
3. čer 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer Brnandy,

přišla jsem pozdravit barcu --------> jsem te tady ted našla, to koukáš co, jakej jsem detektiv :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 22:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek