Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

Holky ze Začínajícíh těhulek z Brna a okolí sem 😃
katzi
3. čer 2009
Jani: Ok. Hezky má být myslím příští týden. Tak že by? 🙂 My potom budem vždycky na nějakou dobu bývat mimo Brno u mojí mamky. Chystá se u nás ta rekonstrukce a předběžně teď něco domlouváme v tom týdnu od 15. 6., takže to budem asi mimo.

Já budu mít taky otesánka - Adeli teď ujíždí na těch křupkách 🙂 A máme novinku co se týká pití - zkusila jsem jí jednou dát jen tak ze srady tu vodu, která se vyvařila, když jsem jí vařila jablka. A ona to pije a to i nepřislazený Glukopurem. Nechápu, je to totiž spíš do kysela, nebo když té vody dám na těch jablek hodně, tak je to skoro bez chuti.

A jinak noci - stále žádné pokroky - máme 2 mlíka a přes to nejede vlak. A samozřejmě teda i nějaký to dudlový vzbuzení mezi nima. Dnes v noci jsem si myslela, že jsem fakt už odhodlaná, že prostě nedám. Ale ona je schopná být vzhůru třeba až do rána ]-( Nijak zvlášť sice neřve, spíš občas zamrčí (mám ji u sebe v posteli při té udržovačce, v postýlce by asi řvala pořádně), ale nespí :-S Já ji to asi nikdy neodnaučím a budu vařit mlíka až do puberty 😃
marci
3. čer 2009
Katzi, tu vodu z jablek dávám Dejvíkovi už dlouho, mě teda přijde že je dobrá a i on to pije🙂 Já teda glukopurem nepřislazuji nic, takže na sladký zvyklý není... My dneska v noci 3 kojení.... u toho třetího jsem si řekla, že ho kašlu, ať si řve a on mě normálně začal vyslíkat!!!!! a to docela nasraně 😃 8-(
katzi
3. čer 2009
Marci: to je teda filuta, už ví jak se dostat ke zdroji 😃 No já měla taky ideu o tom jak budu krmit Adel jen přírodně, nebudu přislazovat apod. Ale když mi za několik dní po sobě nevypila téměř nic,u flašky řvala, tak jsem rezignovala a začala přislazovat. Něco pít musí :-| Ale jsem ráda, že jsem teď objevila ten odvar z jablek.
marci
3. čer 2009
No já ho kojím a mlíko je sladký 😉 - možná proto mi nechce moc jíst zeleninu, ovoce je sladké a do večerní kaše mu zase liju odstříkaný mlíko. A s pitím čisté vody se taky nepřetrhne 😃 😃
marci
3. čer 2009
Holky, akutně řeším jídelní židličku. David se začal předklánět v autosedačce a málem mi z ní včera hodil hubu.... Jenže ještě nesedí, takže nevím jakou..... Sice jsem chtěla koupit nějakou rostoucí dřevěnou, ale na tu ještě malý.... Jaké máte židličky?
katzi
3. čer 2009
Marci: neporadím. My zatím žádnou nemáme - Aduš krmím zatím v takovým tom dětským lehátku, je tam připoutaná, jinak u toho dělá blbiny a vyskakuje z něj. A potom doufám, že u mamky na půdě najdu takovou tu starou židličku co jsme měli my, když jsme byli malí. Je i se stolečkem, dřevěná. Ale nevím jestli tam ještě je, ani v jakým je kdyžtak stavu, tak to možná budu muset taky řešit.
barca1
3. čer 2009
ahoj holky kdy bude srazík?
petapi
3. čer 2009
Marci, tak drtivá většina lidí (včetně nás) má ikea židličku, je levná a hlavně vyšla nejlíp v testech, ale není polohovací :-| a z těch polohovacích, ale samozřejmě dražších jsem slyšela chválu na Babypoint Fábula. Já jsem krmila, když neseděla, v lehátku.
Avčera jsem našla při objednávce něčeho jinýho tohle a přišlo mi to boží na cestování, ale samozřejmě předpoklad je taky sedící dítě... http://www.outdoorbaby.cz/cz/product/p/product_...
petapi
3. čer 2009
a tu ikeu mají v drtivé většině restaurací :-N
misasvobodova
3. čer 2009
ahojky holky. koukám, domlouvá se nějaký srazík? můžeme se přidat?
barca1
3. čer 2009
misasvobodova-nevím jestli se domlouva jen jsem se ptala už dlouho jsem nebyla naposledy v únoru to letí ta bych šla 🙂
barca1
3. čer 2009
je holky už jsem vás trochu dočetla do Slavkova bych jela taky s cestováním nemáme problémy terka je hodná ve vlaku i v MHD 🙂 jinak mi jíme taky všechno bez problémů akorát pití čaje ani vody nám nejde prostě mlíčko je mlíčko 🙂
misasvobodova
3. čer 2009
jéé, tak my bychom se také přidali k cestě vlakem, platí to?
betinaautor
3. čer 2009
ahoj holky,

na srazík taky bysme došly určo 😃

jani.sun, prosím tě, nevím, jakt o vyřešit, psala jsem holkám o tom tymiánku, mám doma jen ten jeden a posílám jej petapi. ještě mi chybí ale poslat míše a vím, že chodíš na srazy pyloušků, tak nevím, jak to vymyslet. anebo jinak, že bych tě nahnala někde v brně co ty na to? 😃

jiank marci, s tou židličkou 😃 kamarádka pracovala u mcdonalds a tam mají takový ty dřevěný ždličky a tak, když končila, tak mi ji dala, tak si vždycky na tebe vzpomenu,protože Dejvík mcdonalds zná dobře 😃
betinaautor
3. čer 2009
jinak jsem zvědavá na zítřejší kontrolu u dr....holky, já už veruš dávám skoro všechno 😞 kojím, ale chce už jen večer a v noci, přes den chce prostě čaj, ale jinak už dávám ovoce všechno-dneska i jahody, zeleninu taky, masíčko taky, jogurty hollandi aa rohlíky taky,no tak uvidíme...
llllucka
3. čer 2009
Ahoj Holky,dlouho jsem tu nebyla a zatím jsem neměla čas to ani dočíst.Takže zatím jen napíšu,co je novýho u nás.Dneska jsme byli na 6. měsíční kontrole a máme 69cm a 8260g.Malej je už pěkně mobilní.Na bříšku se přesune,kam potřebuje a nebo jde přískokama vpřed (jde na všechny 4,rozhoupe se a jakoby skočí).Včera si taky zkusil sám ze čtyř sednout,ale povedlo se mu to asi jen na 2 sekundy a pak spadnul.Zkoušel to ještě několikrát,ale tohle byl nejlepší pokus.Taky jsem mu dneska dala poprvé příkrm a snědl asi 3 lžičky.CHůďa vůbec nevěděl,co s tím.Ale asi neměl ani moc hlad,protože si ode mě jen párkrát loknul.Večer ještě chceme dát kašičku,tak uvidíme.Jo a máme zub.Nebo zárodek zubu,Jde vidět a nahmatat na dásni,ale zatím to je jen taková tečka (jak mu rostl,tak blbě spal,ale jak se proklubal,tak jsme zpět na normálu).Takže jsem v pohotovosti a koukám,kde se jen o něco praští a pak utěšuju.Nejhorší je,jak se překuluje z břicha na záda a učí se držet hlavu,aby se nebouchnul o podlahu,ale ne vždycky se mu to podaří.
jana.sun
3. čer 2009
ahojky,

Marci, ještě pro tebe, máš to i na "depkách", tuto máme my - teda podobnou: http://www.moje-miminko.cz/graphics/products/10...

Beti, pošli ten tymíánek Petapi a já ten, co mám doma, tak dám Míše - snad se teda někdy domluvíme 😉 . ten druhej jsem musela rozdělat, neb jsem se kurýrovala, takže muselo to být x-)

holky, v kolik hodin bychom asi do toho Slavkova jely???? jako myslím, dopo nebo odpo?
příští týden mám totiž v út rehabku a na st nahlášenej oběd, kterej musím po 11 h vyzvednout, ve čt bude asi mm doma, tak nechci nikam jezdit - ale možná půjde do práce, páč od PO 15.6. má dovču a to budem celej týden na chatě 😉

jinak vítám "ztracené a nalezené" maminky 🙂

Beti, to je fajn, že Verunka jí všechno, ne??? My taky. jen s těma jahodama čekám do roka 😉

Luci, Adámek je holt šikula velikej 🙂
katzi
3. čer 2009
Nám by s Adel nejlíp vyhovovalo vyjet cca kolem 11h z Brna = na místě kolem 11.30. Ale kdyžtak se jakkoli pokusíme přizpůsobit. A kterej den teda? Hned ten příští týden někdy?
jana.sun
3. čer 2009
no ty jo, já u nás fakt nevím. zkusím dnes vydolovat z mm, jestli v ten ČT bude nebo nebude mít to volno a tak by to třeba případně šlo - to nemáte nikdo plavčo, ne??? a navíc čtvrtky může i Lllucka, ne?? jinak my můžeme PO a PÁ, ve St jednině vlakem tak někdy po 12 h.
kalerat
3. čer 2009
ahojte holky, tak hlásím , že jsme se o víkendu přestěhovali. Ted to tady dáváme do kupy, no je toho moc.

Jani ještě jednou moc díky za ty krabice, jsi zlatíčko 😉
jana.sun
3. čer 2009
jé, Marky, to se rádo stalo - bylo to dost narychlo, tak nebyly ty pevný od prášku na praní - teda mm říkal |-|
kalerat
3. čer 2009
Jani to vůbec nevadí, i od banánů posloužily velice dobře.
marci
3. čer 2009
Beti, hlásím že Dejvík nesnáší Ikeu - a to strašněěěěě!! - takovej cirkus v obchoďáku ještě nepředvedl. Dneska jsme byli na preventivce a MM se musel vrátit do práce a nás hodil do Ikei. Dejvulín to tam celý prořval až jsem s brekem volala MM ať to v té práci urychlí a přijede pro nás. Tak přijel, David se uklidnil a my teda že se půjdem do Ikei do restaurace navečeřet. To byl teda pěkně blbej nápad. Jenom jsme tam vlezli tak Dejvík zase spustil hysterák - kdyby uměl mluvit tak asi řve "Nesnáááášííím Ikeuuuuuu". Na to neměl MM nervy, tak jsme se sbalili a že teda jedem do mekáče. Naštěstí v autě usnul, takže jsme jeli do Slavkova na Hradby. Dejvíkovu zálibu v mekáči totiž nesdílím!!! 😃 😃
Teda vy teda s tím jídlem jedete. Já Dejvíkovi zatím nic moc nedávám a kojí se tak 8x denně. On je nemožnej závislák a doráží na mě tak, že by mě sežral. Příkrmy má 3x denně a jaksi to jako jídlo nepočítá a doráží se pokaždé mlíkem. Dneska mi doktorka řekla, že prý od 10 měsíců je MM už nedostatečné a mám ho zvykat na umělý mlíko. To mě teda přijde jako nějaký úlet, ne? Jako že je UM lepší než MM. Nebo vám to doktoři taky tvrdí??? 😕
jana.sun
3. čer 2009
Marci - tak to máte Dejvíka blbě naučenýho - Ikea neeee, Mekáč anoooo 😃 to mu tu stoličku z Ikea raději ani nepořizujte :-N ty jo a Dejvík je teda pěknej závislák - a kolik toho příkrmu sní? nemá pak MM jenom jako na žizeň???
o tom jsem neslyšela, že by se mělo přestat kojit a přejít na UM - v žádným věku - to je divný =-)
marci
3. čer 2009
Příkrmu zblajzne docela dost. Dneska ráno jabko+banán. Zeleninu v poledne jak kdy, to se nad tím ošívá a kontroluje jestli je to oranžové. Dnešní barva červené řepy ho ale tak šokovala, že nevěděl jak se zachovat, nakonec jí docela jedl, večer zblazne velkou misku kaše, pak vyždíme mě a to tak, že se před ním pak musím utéct schovat a uspává ho MM 😃 😃 Nejčastěji se kojí v noci - tak 4x - je to blbej zlozvyk, který se nám ale nedaří odnaučit :-p
Já dneska byla omrknout ty polovací židličky a mě přijdou všechny takový hnusný, mě přijde, že je to krám, který zabere půl místnosti a navíc se mi nelíbí. Asi bude muset Dejvík vydržet ještě chvíli v sedačce nebo lehátku než se naučí sedět a pak mu koupím nějakou tu dřevěnou rostoucí židličku (možná bude-li třeba i tu levnou ikeu, ale to pro ní nebude moct s námi jet, aby v ní pak vůbec seděl!!)
jana.sun
3. čer 2009
Marci, jen aby se to nějak nedomák, že je to Ikea!!! :-N a co nějaká polohovací dřevěná? - taková ta, co "roste" s dítětem a můžou na ní sedět i dospělí -myslím, že ji tu ukazovala Míša - nebo někdo určitě 😉
marci
3. čer 2009
no právě takovou nějakou chci koupit......ale ony jsou všechny až pro sedící děcka, tak to ještě chvíli bude muset vydržet v té autosedajdě.
marci
3. čer 2009
možná to s tou ikeou nebude úplně tak hrozný, do ikeáckého nočníku sice večer naštvaně kopal, ale se dřevěnýma kostkama si docela hrál a dokonce i zapomněl, že má řvací hodinku 😃 😃
jana.sun
3. čer 2009
Marci, ale určo jsou do toho vložky pro nesedící děti - si myslím 😉
katerinka.kr
3. čer 2009
Dobrý večer Brnandy,

přišla jsem pozdravit barcu --------> jsem te tady ted našla, to koukáš co, jakej jsem detektiv 😃 😃 😃