Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

Holky ze Začínajícíh těhulek z Brna a okolí sem 😃
betinaautor
1. dub 2009
ahoj holky,

test jsem dělala, v současnosti naštěstí negativní.

zato jsem psychicky úplně v pr...marci, jsem ráda, že alespon tato kašina Davídkovi chutná. Veruš mi ted zase 3 dny nechce příkrmy (zeleninku)k obědu a má zvýšenou teplotu, tak jak jdeme zítra k rd.na kontrolu v půl roce, tak uvidíme a zeptám se jí. jinak s těma nocma, já už nemůžu a z toho pramení moje deprede, malá opět vstávla tak 10x a více a budto kojím anebo ji dám dudák, ale většinou plače ze spaní, tak se jí snažím uklidnit. dneska jsem plánovala, jak ji nakoupím dárky a udělám dort a jsem tak vyřízená, že jen od rána bulím 😞 snad to přejde, na tohle buzení se taky chci zeptat dr.protože dřív nebo později skončím v blázinci
jana.sun
1. dub 2009
Betinko, drž se. To je hrozný!!! nemůže si třeba vzít manžel dovču a trochu ti s malou pomoct, aby ses aspon přes den vyspala? Vždyť takhle to fakt dál nejde - jestli zkolabuješ, tak se stejně bude muset postarat on!!!
Je fajn, že aspon ten test je negativní!!! :-x

Marci, tož jsem si Dejvíka představila a taky mě to rozesmálo - je to takový neuvěřitelný filuta!!! FAkt se nedá nijak obalamutit 😃

Jadvi, zatím to kupuje mm - a donesl vždy jen jablečný nebo meruňkový Hamánek - jiné neslazené nedonesl, tak předpokládám, že jiné druhy nemají - ale úplně přehled nemám 😞 musím někam do obchodu vyrazit a prozkoumat to! Nevím, jestli jsi u Dr. dostala takovou tu brožurku od Hami, ale mají tam přehled výrobků a tam mají "první lžičky Hami" jablko a hrušku a pak kombinace jablko+mrkev, hrušku+banany, broskev a meruňku - tak jsem to vyčetla v te brožuře 🙂 - a Hami mi přijde kvalitní 😉 Já šla včera u nás do Alberta a tam měli mít v akci Hamánky - samozřejmě tam byly prázdné regály a u nich jen cedulky s cenami!!! ]-( takže jsem si opět přehled neudělala!!! Mě pěkně se.ou!!!! 8-(
misasvobodova
1. dub 2009
Beti, drž se. Je to hrozné. Jak píšou holky, nemůže pomoci manžel? Musíš si nějak odpočinout.
Marci, díky za radu, vyzkouším to.
marci
1. dub 2009
Beti tak to jsme na tom úplně stejně, já jsem v pr.... nejen psychicky, ale hlavně fyzicky - fakt děsný!!! Kdy tohle dospím???
misasvobodova
1. dub 2009
holky, držte se. je mi to moc líto, ale musí se to zlepšit.
jadviga
1. dub 2009
Holky, vydržte snad prckové dostanou rozum dřív než se z toho zblázníte 🙂 , kdyby to šlo poslala bych Vám pár hodin našeho noční spánku - ale jen na pár týdnů 😃 😃 😃 😃

Beti, snaž se být co nejvíc v pohodě (vím,že se mi to radí, když mi spíme od cca 18.00 - do 6.30 hodin, každý den a já si tohle vlastně neumím ani představit), ale verunka tu nervozitu z tebe vycítí a pak bude taky podrážděná, mám to vyzkoušený, zkus manžela 😞 na výpomoc.

jani,sun díky, já kupuju od Hippu, Hamé i Hami bio i nebio a všude je cukr, myslela jsem, že máš nějaký spešl 😉 Elli mooooc chutnají.
jana.sun
1. dub 2009
Jadvi, spešl mám jen vyrobené od mamky jablečno-broskvové domácí 😃 A ty neslazené jablečné nebo meruňkové od Hamé jsou s cukrem? To jsem něco přehlédla :-|

Marci, Beti, chjo, kéž bychom vám mohly nějak pomoct - ale asi je to fakt na vašich manželích, připadně jiných příbuzných. Marci - a Dejvík pije i přes den co 2 hodiny? Holky, hlavně se prosím vás ozvěte a nechte si pomoct od blízkých - přeci není v ničím zájmu, abyste zkolabovaly!!!! 😕

Míšo - zítra budu asi taky na Vaňkovce, tak se budu rozhlížet, jestli tě tam neuvidím 🙂 Mám tam sraz s holkama z práce - v PRAHu - ale už kolem 11 h.
petapi
1. dub 2009
jejda, Beti, drž se, určo se to musí někdy zlepšit :-|
Neslazený přesnídávky jsou Hami, Sunárek, Frutapura (to je sice dost drahý, ale je tam hodně vysoká dávka čerstvýho ovoce)...
misasvobodova
1. dub 2009
jééé Jani a nechceš se tam zdržet?
jana.sun
1. dub 2009
Míši, uvažuju nad tím - záleží, v kolik tam budete? A kde? že bych se s vámi třeba aspon pozdravila 😉
misasvobodova
1. dub 2009
jani, máme tam sraz ve tři hodiny. moc rádi bychom tě viděly
jana.sun
1. dub 2009
Míši a kam zamíříte? Já budu v PRAHu, ale nevím, do kolika se budou moci holky zdržet, takže pokud tam ještě v ty tři hodiny budu, tak vás taky ráda uvidím 😉 Ještě asi přesně nevíš, kam zamíříte, že?
misasvobodova
1. dub 2009
Jani, máme sraz u Tchiba a pak nevím. No kdybys mi mohla napsat do IP třeba mobil, tak bych ti napsala pak zrpávu, kde jsme. Doufám, že se tvé kámošky zdrží a uvidíme se s tebou a Matyáškem 🙂
jana.sun
1. dub 2009
Míši, tak před chvílí se vrátil mm z práce a připomněl mi, že má zítra volno, takže se tam zdržím jen chvíli, protože mi tam jedna kámoška něco donese, tak už to nechci rušit. Ale do tří tam určo nebudu - tak musíme na seznámení počkat do 9.4. 😉 Každopádně ti do IP napíšu svůj telefon, co kdyby někdy náhodnou.... 🙂
jana.sun
1. dub 2009
Míši, pěkné fotečky s Tomíkem - moc vám to tam sluší. Tomík je takové usměvavé zlatíčko 🙂
misasvobodova
1. dub 2009
Jani, tak to je jasné, za taťkou se musí spěchat. 🙂 Pošlu ti mobil také, jak říkáš, kdyby náhodou. A moc děkuji za pochvalu Tomíka - takový usměváček to tedy on je. 🙂
lanka
2. dub 2009
Marci - nedávám...
"rozkaz" Dr. zněl do konce šestého kojit a pak nasadit zeleninový příkrm..
tak já skoro do konce šestého kojila a pak nasadila v poledne rýžovou kaši s MM aby si malá zvykla že něco dostává ze lžičky a je to trochu jiné konzistence i když né tak moc jiné chuti. Chtěla jsem s tím vydržet cca 2-3týdny a pak jí dát nějakou zeleninu.
Jenže malá mi to první tři dny zdlábla naprosto v pohodě spokojená jak blecha a další dva dny jsem do ní nedostala vůbec nic, pusu mi neotevře už ani na kartáček na zuby.. mimochodem už má 4ři. A dokonce ani na jakkoli podanou vodu. Prostě jak se přiblížím k puse - má na zámek zamčeno a v náručí se mi protočí i kolem dokola jen aby uhnula. prostě když už jí k puse dostanu lžičku tak už na ní stejně nic není... :-N

Po pravdě nevim co s tím - jestli přestat zkoušet a pár dní vyčkat a nebo nutit... :-| zkusím si k tomu tady něco někde najít. .. x-)
katzi
2. dub 2009
Beti, Marci: vím o čem mluvíte :-p U nás přechodně noci lepší (ale tím lepší myslím, že se budí po 3 hoďkách, což je pro mě supr po předchozích zkušenostech). Držte se a fakt zkuste maxinálně zapojit chlapy, nebo rodinu třeba o víkendu.
Jo a Beti u vás to podle všech příznaků vypadá na zuby (zvýšená teplota, nechutenství, pobrekává v noci). Takže vyhlídky máš dobrý - jak se ty zuby vyklubou, tak se to snad zlepší! Taky teď bude víc sluníčka a to je taky dobrý doping.

Holky, a jak jsou na tom vaši prckové s pohybobou aktivitou jako lezení a tak? Já vím - nesrovnávat, ale stejně mě to zajímá 🙂 Naše Aduš se teď začala točit dokola kolem své osy a začíná se zvedat na kolínka, ale to jen na chvilku. Pořád se ale z bříška netočí zpátky na záda. Myslím, že tuhle fázi nějak vynechá =-)
llllucka
2. dub 2009
Nazdárek,tak jsem včerejší den byla u našich a musím konečně říct,že mi je trochu líp.

Beti,Marci:holky,je mi vás moc líto.Jak psaly holky,zkusit zapojit chlapy,rodinu a pokusit se,trochu si odpočnout.

Katzi:předpokládám,že naše pohybové aktivity ti asi moc neřeknou 😃 😃
betinaautor
2. dub 2009
katzi, tak to dělají naš eholky to stejný, malá se přetáčí na bříško, ale nazpět jen, když to nezkoordinuje a přepadne a to se samo sebou začne vztekat 😃 jinak se taky otáčí, ale na kolínka se jí ještě nechce, zvedá prcku do vzducu a vypadá, že bagruje čumákem 😃

lani, já četla, že nenutit, ale nějaký den klid a pak znova, u nás se 3 dny nejí taky a to mi dřív zhlla celou mrkev i bramboru.

jinak my dneska super noc, do půlnoci asi 8x a od půlnoci so půl 5 vzhůru a pláč nebo vztekání nebo povídání, takže jsem KO, jestli to nebudou ty zuby, tak se z toho zblázním. za chvilku jedeme k dr.na tu šestiměsíční kontrolu, tak jsem zvedavá. ale asi tam pojedu sama, veruš mi ted usnula po té noci v křesílku.

jinak musím dneska koupit bundičku a botičky, jaksi mi nedošlo, že když ji sundám kombonézu, tak asi v punčoškách a svetru chodit nebude, mně už asi fakt micne
misasvobodova
2. dub 2009
ahojky holky.
beti - myslím, že by to opravdu mohly být zoubky, uvidíš, zlepší se to.
jinak tomík se také otáčí na bříško a už mu to jde i zpátky, ale na bříšku je mu evidentně lépe, točí se kolem své osy a někdy s mu povede se i trošičku plazit vpřed někdy omylem i vzad 😃 😃 . už se snaží dostat se na všechny čtyři, tak uvidíme.
také vám holky vydávají spoustu různých zvuků?
llllucka
2. dub 2009
Beti:to s tím zadečkem znám.To dělá Adam taky.Říkáme tomu píďalky.Je ui toho hrozně srandovní.Snaží se plazit,ale samozřejmě mu to nejde.Na bříško se otáčí dobře,na zádíčka už míň.Super je,že si už dovede i na bříšku hrát s hračkama.Nejradši si čte 😃 😃
marci
2. dub 2009
Ahoj holky,
u nás to zuby určitě nejsou, Dejvík nepobrekává bolestí, u nás to je 100 % rozežranost, až přijedu domu odstěhuji se z ložnice ať si tam chlapi poradí jak chtějí (max. nachystám flašku s mlíkem - flašku moc rád nemá) nebo nevím jinak co...
Pohybová aktivita je u nás bezmezná - točí se na všechny strany, válí sudy, místnost zvládá s přehledem během chvilky, včera ležel na zemi, pověsil se prababičce za župan a vytáhl se do sedu!!! Na čtyři se snaží taky, akorát ho ruky ještě pořádně neudrží. Jinak ho hračky moc neberou, odpadkový koš, odkapávač na prádlo, počítač a jiné elektrospotřebiče jsou lepší, takže se s ním věčně tahám o nějaké kabely!!!
Jinak včera jsem vařila kaši z rýžových vloček - to je super, že se to nádherně rozvaří a nemusí se to mixovat ani přepasírovávat, takže z toho není žádné nádobí a bordel, zblajzl misku, dorazil se kojením a v noci si dal zase svoje dvouhodinovky ]-(
katzi
2. dub 2009
Marci, a ne spíš cucavost, než rozežranost? 🙂 Jako že o jídlo ani nejde, jako o to zacucat si? 🙂 U nás to tak aspon je - hlad určitě nemá, kdybych ji v tu noc nosila v náručí, tak je OK a bude mi v té náruči spát.Jak bych ji ale šupla zpátky do postýlky, tak řev. Jak si zacucá z flašky, tak se ale spí dál v pohodě i v postýlce. Stejně to máme i večer když nechce usnout a brečí v postýlce - chodím ji ukliňovat s flaškou s čajem. Zase - zacucá si, uklidní se a usne 😉
katzi
2. dub 2009
Jinak to teda prcci mají dost podobně s tím "pohybem". Akorát Dejvík je teda k nezadržení, to jsem koukala i na plavču jaký je šikula 🙂 Já se teď Aduš snažím různě motivovat k tomu lezení, že jí dávám hračky dál a tak. Ale ona na tu hračku, kterou chci ať si vezme hodí bobek když tam nedosáhne a začne si hrát třeba s lítkem u hrací dečky, který má u nosu 🙂
misasvobodova
2. dub 2009
marci, s tím posezením to se mi včera stalo s tomíkem, na cvíču jsem ho dala do autosedačky, že tam na mě počká a po chvilce, kdy jsem se na něj otočila, tak visel ze sedačky hlavou dolů, no prostě se posadil a předklonil a hrozně se mu líbila plína na zemi...no chytla jsem ho jen tak tak. 😃 😃
marci
2. dub 2009
Katzi u nás je to rozežranost s cucavostí dohromady 😃 On se fakt co ty 2 hodiny nalije jak žok a pak se svalí a spí (dávat ho říhat je zbytečný, protože mi chrápe na rameni).
llllucka
2. dub 2009
Marci:a kdy se vracíš od rodičů domů?
llllucka
2. dub 2009
Marci:jak je velkej Dejvík?Já dneska vydělávala fusak z kočáru a vyděsila jsem se,že Adámek má tak skoro akorát.Teda s nataženýma nohama.Myslím,že tak za měsíc ho budu muset dát do sporťáku.
katzi
2. dub 2009
Luci, my ve sporťáku vyjedem už každým dnem - jednak kvůli teplu a jednak mi v hlubokým kočárku Aduš začala dělat pěkný blbiny. Minule jsem jela po městě s kočárkem ze kterýho do vrchu trčely a vykopávaly se nožky, pak si je začala cpát do pusy, točila se tam a tak různě 🙂 Doufám, že premiéra ve sporťáku dopadne dobře. Napoprvé pojedem pro jistotu jen někde kolem baráku 😉

Začni psát odpověď...

Odešli