• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Ahojky,tak tam hlavně zůstaňte dostatečně dlouho,aby ti pak pěkně spinkala i doma:wink:Prosím tě,na Lesné mají ještě volno,tak se kdyžtak přihlaš.Ta dobrá se jmenuje Aneta a my budeme chodit v neděli ve 12:00.Ta,co se nám nelíbila je Andrea.
Já jsem teď taky u našich.Jezdím sem každý pondělí a přespíme tu a malej tady taky neskutečně spinká.Dneska v noci jsem ho musela vzbudit,jak už jsem měla plno mlíka,jinak by asi prospal celou noc.Včera jsme taky koupali v bazénku a super.Prcek je prostě plavec.
16. čer 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc za info o plavču. My vidíme pokračování od září. Tak se pak přihlásíme. Základ pro dobrý spaní je asi prcky dostatečně utahat v bazénkách a tak, potom chrní jak novorozeňata :wink:
16. čer 2009 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak my se taky tento týden chystáme ke tchánovcům, bezénej vám závidím, MM s velkou parádou koupil bazének, ale je tak malinkej, že se tam tak tak vleze na sezení.... :angry: takže budu kupovat stejně novej, ach ti chlapi :grinning:

luci, v těch instruktorkách je opravdu obrovskej rozdíl, my se hlásíme od srpna s holkama na pokračování, tak vudíme, ale zatím jsme měly skoro na každou hodinu někoho jinýho, což mi připadá nějaký zvlásštní

káto, hezky si to s Adelkou užijte, má být tento týden snad teplo :grinning:
16. čer 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:vy taky chodíte do Filie?A nechodíte náhodou v neděli?My teďka byli na náhradě v neděli a říkali tam,že mají pokaždé někoho jinýho.To by mi vadilo.Já jsem se tentokrát nahlásila ke konkrétní "tetě",protože tu,ke které chodíme už nechci.Děláme už druhý cyklus úplně to samé a kdybych neměla tolik náhrad a nechodila jinam,tak bysme se ještě ani nepotápěli.Teď měla dovolenou a s malým byli zrovna plavat naši a říkali,že si tam na ni maminky hromadně stěžovaly,tak tam s tím snad konečně něco udělají.Jo,s tím bazénkem to znám.Taky jsme koupili a doma jsme zjistili,že má jen 69cm :grinning: :grinning:Tak mamča koupila jinej a ten už stačí.

Katzi:začíná se plavat první týden v září,ale hlásit se musíš už teď.
16. čer 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
katko, lucka má pravdu, i když budete až od září (to všichni), tak se musíte nahlásit teď, už včera bylo pozdě, stejně ti ty ženský i trošku vynadají, taky jsem si dala na čas a už bylo poslední místo v naší věkové kategorii a pozor, zaplatit, aspoň půlka se musí do konce června ....
16. čer 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Taky jsme se přihlásili na plavání do Filie. Luci můžeš mi říct jak se jmenuje ta instruktorka co s ní nejste spokojeni? Ať vím a můžu se případně připravit.
Může te mi prosím pomoct. Andrejka patrně chytla nějaký zlozvyk. Když byla mladší budila se jednou za noc a teď i 3-4x za noc. Po každé jen pocucne a zase usne. Mě už to docela nebaví :slight_smile: Zkoušela jsem jí dát na noc rýžovou kašičku aby líp spala, ale moc jí nejede nejraději se kojí a budí se čím dál častěji. Nevíte co s tím? Díky Ahoj
16. čer 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli, to není zlozvyk, to je u dětí v tomhle věku normál. Jen pro uklidnění - my se v noci budíme klidně i 10x. A to večer sežere kotel kaše. Do Fílie chodíme taky, teď nám doporučili od září jeden kurz přeskočit a chodit do pokročilejšího, nahrazovali jsme několik hodin s pokročilejší skupinou a Dejvík tam docela vynikal. Ale budeme muset trénovat přes prázdniny, aby to nezapomněl. Ty chaosy s instruktorkama tam teda začíná řešit hodně lidí, prý se to snad od září usadí. Manžel byl teď unesenej z instruktorky v pátek ráno na 8. hodinu (starší, krátkovlasá, melírovaná). Zato v neděli "teta Terka" zase plavala jak s novorozeňaty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak jsme nemocní (byli jsme i u dr., protože jedeme v sobotu na dovču a potřebujeme se co nejrychleji vykurýrova). Nejhorší je odsávání rýmu - Dejvík řve jenom vidí vyplej(!) vysavač. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. čer 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak jak píše Lucka "teta Aneta" se zase nejvíc líbí mě, ale neděle 12.00 hod je pro nás naprosto debilní čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak teda ani oni ještě nemají ty instruktorky přesně rozmístěné, nás teď přesouvali od září do pokročilejší skupiny a pořád neví kdo kterou skupinu přesně povede.
16. čer 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:
filia - tak tu "starší,krátkovlasou, melírovanou - světlovasou" -nosí neopren nebo jak se tomu nadává :grinning: - máme my a jsem spokojená. Je taková klidnější, pohodová. Máme ji už druhý kurz,ale netuším jak se jmenuje, zapoměla se nám představit. Anetu jsme měli jednou, taky se mi líbila. A ještě u nás "suplovala" taková kudrnatá dlouhovláska něco mezi hnědou a nazrzlou barvou, byla sympatická, ale na můj vkus nějak moc hrrrrr, rychle mluvila, občas jsme jí ani nerozuměli.

No a jinak co za ty 4 měsíce u nás nového - Julie je pořád prcek, v 8měs. měla 64cm a 6,4kg, od března má dole dva zuby, od té doby nic, plazí se celkem bleskovou rychlostí, staví se na čtyři, od soboty se snaží i lozit a začíná se posazovat - bohužel ale neudrží balanc, tak občas spadne. Spí jak kdy - někdy se budí 1 za noc, někdy kvílí co 2 hodiny. Hodně ji ovlivňuje počasí. Čím je hnusněji, tím hůř spí.
Příkrmy dávám cca 3 týdny, od té doby trpí chudina na opruzeniny. A to docela dost - týden byla celá rudá, měla boláky, děs. Teď se mi to konečně povedlo jakžtakž zklidnit, ale zůstávají jí na zadečku fleky jako exém, takže to vypadá, že je J.na něco alergická. Jenže zatím jsme jen "prvních lžičkách" nebo max. základní zelenina s masem, takže asi budu muset všechno vysadit a začít znovu :frowning2: :angry:
16. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zrovna tu neoprénovou jsem nemyslela - té se Dejvík bojí - ani nevím proč. Na všechny ostatní se směje, tuhle nemusí. Ale mě přijde docela v pohodě.
Sharon, Julinka je teda drobek - Dejvík má teď 80 cm, 8,6 kg - ale zase je to chlap:slight_smile: S těma opruzeninama - nemůže to být plenkama?? Jakože reakce příkrmů a toho sajrajtu co je v těch plenkách?
16. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
neoprénovou máme i my, já ji mám ráda, ona je hodná, aleje fakt, že vždycky když byl zástup, tak to fičelo jinak, na druhou stranu barunka není nějak extra potápěcí typ, tak mi to neva, že to nehrotí... každopádně buď takhle nebo ta druhá starší krátkovlasá je majitelka? nevíte náhodou?
16. čer 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi to by mě taky zajímalo jestli ta neoprénová nebo ta druhá (favoritka mýho MM). Původně jsem si myslela že ta neoprénová, ale jak nás teď přesouvaly do té vyšší skupiny, tak tam v tom víc úřadovala ta druhá, tak nevím :grinning: :grinning:
16. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nevím,která je majitelka, jak už jsem psala, tak já ani nevím, jak se ta naše "neoprénová" :grinning: jmenuje.

marci...možný to asi je, bohužel na pořízení látkové výbavy mi stále chybí finance, takže to asi nezjistím :frowning2:
no ale dokud jsem jí dávala příkrm jen nárazově - jenou za 3-4 dny pár lžiček, tak to bylo dobrý, problém přišel,když jsem začala dávat pravidelně každý den. A to J.kadí jednou za den a okamžitě přebaluju,takže to možná bude i nějakou tou složkou v těch příkrmech. Zatím jsem dávala kupované,protože mi to vaření přišlo zbytečné malou skleničku dokázala sníst tak na 3krát a ještě jsem vyhazovala. Teď začala jíst líp, tak asi začnu vařit - budu přesně vědět co tam je, tak na to snad přijdu. No a jsme objednaní na kožní, ale naše dr. má dovolenou, tak až za 14 dní.
A ještě mě napadla kaše - může na ní být alergie nebo je dělají hypoalergenní?
Holky, mě tohleto přijde děsné. Když byla malá Míša,tak se tohle vůbec neřešilo. Prostě se začlo dávat ovoce, pak zelenina, pak maso. Nikdo neřešil,jestli věci určené dětem jsou pro ně opravdu vhodné,prostě se s tím počítalo (a snad to tak i bylo), o biozelenině se nemluvilo - dávali jsme domácí. Někdy mám pocit, že se to v dnešní době přehání - stejně se na nás všechny valí sajraty ze všech stran a prostě to obyč.člověk neovlivní a někdy si zas říkám, že je to dobrý, že se to dnes tak hlídá.Takže tak. No teď to budu muset hlídat jak nikdy dřív :unamused:
16. čer 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi:ta v tom neoprénu není majitelka.Majitelka tam neplave.Ta,co plave je vedoucí a ta to taky není (to je ta,co se líbí MM Marci).

Aurelia:tu,co nechci,ta se jmenuje Andrea.

Marci:myslíš tetu Terezu s blond vlasy nebo s tmavýma vlasama?Mě nejvíc vyhovuje Anetka (z těch,co jsme měli).
16. čer 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aurelia:hele,tuhle fázi jsme měli taky.Trvalo to týden a nevím,co to mělo znamenat.Budil se asi 5x za noc.Možná to byl zub,nevím.Každopádně ho to naštěstí přešlo.Přesně,jak jsi psala,cucnout a spát.
16. čer 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, já si myslím, že kašema to může taky být - pokud používáš kupované typu sunarka atd. ..... já ji dala malýmu jen jednou a měl chudák takové bolesti břicha, že kaše letěla do popelnice a od té doby vařím kaše doma (max. občas dám kupované instatní ze zdravé výživy). A příkrmy typu první lžička to můžou možná taky způsobit - mě to všechno smrdí jak kečup. Já bych možná zkusila od začátku všechno s domácím vařením.
Lucko, tak teď jsem z toho tvého příspěvku nepochopila jestli ta favoritka mého MM je nebo není majitelka :grinning: :grinning:
Jinak "tetu Terku" jsem myslela takovou silnější tmavovlásku, ona je na ty děti neskutečně hodná, je to sympaťanda, ale je moc opatrná. Ale neříkám, že je špatná. To je tím, že se to tak často střídá:slight_smile:
Lllucko a ta Andrea nosí taky neoprén nebo ne?
16. čer 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci: od jakého věku je to plavání v té Fillii nemůžu to tam nikde najít díky Lucka :wink:
16. čer 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj jednou jsem tam viděla ještě jednu, která taky měla neoprén...
Luca, už můžete, ale přes prázdniny se neplave, takže od září :wink: obecně si myslím, ale jenom fakt můj názor, že mimčo by asi mělo udržet hlavičku a mělo by být naočkované...
16. čer 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:majitelka neplave.Ta,co plave to tam jen vede a není to majitelka.A ano,ta,co se líbí manželovi je ta vedoucí:wink:A tu Terezu jsme měli dneska.Jo,ta co nás měla první taky nosí neoprén a pak ještě Tereza (se světlýma vlasama).Ale my jsme ještě neplavali se všema tetama.

Luca:nazárek,plave se od 3 měsíců a zase se začíná až v září:slight_smile:Jak se máte?

Sharon:mě se malej po nasazení příkrmu taky osypal.Hnedka po prvním dnu,ale druhej den to bylo pryč a od té doby nic.Ono je to pro ten jejich organismus něco úplně jinýho.Zkus vynechat a začít zase od mrkvičky,ale třeba jen lžičku a jít víc pomalu.
16. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahok holky,

šári, Julinka je drobounká, ale bud v klidu, Verunka je taky mrnousek, v 8.měsícíh má 67,5 cm a 6,97 kilo. příkrmy ji teda dávám od 6.měsíce a s těma kašema je to asi individuální, Verunka má kaši Sunarku od 4.měsíce a musím říct, že žádný bolení bříška nemá a kaká 3x denně, ale....koupili jsme Sunarku na Dobrou noc a po té bolení má :angry: je to o zkoušení a zkoušení. jinak zítra budu Veruš vařit poprvé omáčku, koprovou :grinning:

s holkama jsme si domluvily koupání pokračovací ve Filie od září a máme to pondělky 13:30, sice blbej termín, ale nedá se nic dělat
16. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti:a není sunarka s cukrem?
16. čer 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

to jsem netušila, že je potřeba to plavčo na září registrovat už teď. Díky. Zkusím jestli se ještě dostanem. Tradičně vše na poslední chvíli.

Tak jsem to s tím spaním asi zakřikla - dnes byla Áda mezi 0.30 - 3.00 vzhůru mockrát :angry: Ale nejedlo se, stačil dudel. Ráno jsem zjistila jak jsem vyšla z pokoje a zas se tam vrátila, že jsme tam měly šílený dusno a vedro, tak možná to bylo tím. Adel je ten zimní spací typ :slight_smile: Jedla až ráno v 6h. Jinak v tom větším prostoru v baráku je náročnější ji uhlídat, nemám ji tu v ohrádce, snažím se být furt u ní. Jak je nějakou dobu ticho bez prdolení, už vím, že se něco děje :grinning: Před chvílí jsem jí vytáhla z pusy desetník, kterej našla někde zapadenej:confounded:
17. čer 2009 v 07:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi :grinning: dneska odjéždím taky k rodičům, tak jsem zvědavá teda.

luci, je sladká jako potvora, ale mně to nevadí, já bych ráda, kdyby aspon nějakej ten gram nabrala a tu kaši měnit nechci, jsme na ní už 4 měsíce, ale jinak je třeba Nutrilon kaš lepší, ta žádná sladidla nemá.
17. čer 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: tak si to s Verunkou taky užijte a přerozděl ukoly ohledně péče o malou na rodiče :grinning:
17. čer 2009 v 08:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:Adovi mu zatím snědl jen tu Sunarku a asi proto,že je taková sladká.Takže mu ji dávat nechci a zkusím ještě něco jiného.
17. čer 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon - existuje něco co by sis "nevyžrala?" :unamused:
S tím vařením - taky mi nestojí za to pro ni speciálně vařit a skleničky taky nezbodne, je toho neskutečně moc, takže jsem přizpůsobila to co si vařím sobě aby to mohla taky a jíme společně... dokonce už i manža přestal za těch pár měsíců reptat že má všechno bez koření, nesolený a pod... užívá si že u jídla může malou krmit :grinning:

Jinak - zpět k savičkám... po pár dnech zkoušení musím zkonstatovat naprostý neúspěch - jen jí to šupnu do pusy, už to má venku... takže jsem skončila tak že jsem kaši pořádně naředila a dostala ji z tommee tippee tou nejmenší savičkou co k tomu dělaj :sweat_smile: Stáhla celých 30 ml a šla spát :dizzy_face: Takže savičky ti Jani můžu vrátit. :pensive:
17. čer 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dámy... tady je ale mrtvo - všichni po návštěvách, a dovolených?

Co tak namyslet další sraz... mám i nápad.
Filia pořádá"plaváníčko" 29.6 - 3.7. volné bez vedení instruktora nutná rezervace cena 1 dítě a 1 dospělák 100 Kč za 45 minut. Co se sejít tam, zaplavat si a pak vyrazit do toho parku na lesné, je to kousek od filie, příjemnej stín..... mrňata by po plavču mohla vytuhnout. A park se dá přejít a na druhém konci je nějaký dětský klub s bazarem a kavárnou, má venku zahrádku, tak se tam můžem na chvíli vyplesknout....

Další plaváníčko je pak 10.8-14.8. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zkuste nahodit který den by se šikl...Osobně bych byla pro čtvrtek, ale je mi to jedno, klidně se přizpůsobím. :wink:
18. čer 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:zbyla mi doma jedna nenačatá sunarka,můžu ti ji věnovat?
18. čer 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko....no, vypadá to, že si to vyžeru :angry: ale já s tím tak trochu počítala, manžel je silný alergik a jeho matka taky - ale ne na jídlo, tak jsem doufala, že se jí to vyhne taky.
No zatím jsem vysadila veškeré příkrmy a opět "jen" plně kojím (haha doteď jsem plně kojila plus semtam něco co neskončilo na bryndáku, pohovce apod.)

s tím volným plaváním je to super nápad, my můžeme v pondělí a úterý, možná i čtvrtek, ale to je tak na 40%/. Ta babykavárna je fajn, nevím jak teď, ale loni dělalai výborný mléčný koktejly :wink:
18. čer 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to plavčo je super nápad, bohužel jsme ale v tu dobu zrovna v chorvatsku, tak bez nás, ale určo si to užijete :wink:
19. čer 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek