• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
u nás to tak bylo taky, na kolenou se houpala přes 3 měsíce než zkusila první "lezecí krůček" a i pak udělala dva,tři, pak sebou plácla na břicho a valila po loktech. Lezení začíná víc používat až teď poslední 3-4 dny,co začala stoupat.
20. črc 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
jani a petapi mám už doma katalog s čepičkami rockino maty i barunka jsou tam :slight_smile: hezky :grinning:
20. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a byli jsme na 8měsíční kontrole terka má 75cm a 7560g :grinning:
20. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak my dnes byli na té kontrole na neonatologii a Dr. mi vyvětlila, proč je důležité, aby Maty lezl.
Tedy ne jen on, ale všechny děti. Lezení je jedinná činnost, kdy si posiluje záda (ještě pak plavání),
pak když už dítě sedí a stojí, tak už je jen zatěžuje. no a plazení je takové "špatné lezení", je to znak,
že ty záda dítě nemá v pořádku, že je má slabé a když přeskočí lezení, tak už je nijak neposílí a už
je jen zatěžuje a jsou z toho větší či menší problémy. ještě horší, když se je naučí zatěžovat jen
na jednu stranu - z toho jsou pak skoliozy.
takže já po dnešku jdu do sebe, omezím s Matym výlety a návštěvy "mimo" a budem cvičit co nejvíc
to jde, at ty záda posílíme. Dr. mi říkala, že pokud necvičíme, tak jen "oddaluju" problém a pokud budu
dál chodit na rehabky a na kontroly, tak jejich cílem je to lezení - tedy to posílení zad - takže bychom
tam asi museli chodit "donekonečna". a přestat tam chodit a vykašlat se na to nechci, to si prostě
na triko nevezmu, to Matymu neudělám
chjooooooo, kdy už tomuto bude konec????!!!

Maty se taky houpe na kolínkách, ale jak pohne rukou dopředu a chce začít lézt, tak sebou mrskne na břicho a plazí se :pensive:

Barči, musím juknout do schránky, jestli už tam taky něco máme. Petapi psala na Pyloušky, že už taky má - ale že se jí tam žádné čepičky nelíbí :sweat_smile: :sweat_smile:
já su táááááááááááák zvědavááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :wink:
20. črc 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je bordel - nám žádnej katalog nepřišel!!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: :cry: :cry: :cry:
20. črc 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, ale ty katalogy jsou v jogurtárně na vyzvednutí, tak...
20. črc 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ale po mně chtěli jen normál adresu, tak nevím. Uvidím zítra a pokud nic nepřijde, třeba aspon lístek, že si ho tam mám jít vyzvednout, tak si zajdu do jogušky sama :dizzy_face:

Barči, tobě ten katalog poslali? mi řekli, že ho pošlou, tak fakt nevím...... :confused:
20. črc 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Marky - Kubík je teda fakt šikula - jak pěkně chodí!!! :slight_smile:
20. črc 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani musíš si ho jít vyzvednout do jugošky mě psali na mobilaposílali email je pravda že čepky se mi tam líbí max dvě :unamused: ale děti tam jsou hezky :slight_smile:
20. črc 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

tak jsem zvědavá na modely/modelky v čepičkách :slight_smile:

Jani díky, teď už chodí skoro pořád, jen málokdy ještě leze. Tak jsem zase o něco chytřejší, díky Jani. To jsem nevěděla, že plazení je jakoby špatné.
Kubík teda lezl po 6 měsíci a lezl tak vlastně skoro půl roku, takže myslím, že ty záda má posílený dost.
Jani já jsem Kubu učila lézt tak, že jsem před něj dávala oblíbené hračky, ze začátku na něj zabral mobil ve kterém jsem pustila písničku. Počkej, zkusím pohledat video, kde se poprvé tak trochu rozlezl.
21. črc 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal, to video je super.
Dejvík je ale naprostej atyp. Stojí na kolenách, péruje o stošest, ale jen spatří něco co ho zajímá padne k zemi a jede po břichu jak motorová myš. O víkendu tu byla kámoška se stejně starým chlapečkem co už víc než měsíc leze a tomu David s velkým náskokem utekl. Myslím, že ten nepoleze nikdy :unamused: na břichu zvládá přelízt i docela vysoké překážky. Na rehabce už jsem řekla, že si nepřeji neustále opakovat jak je důležité lézt, protože to moc dobře vím, ale s tvrdohlavým Davidem bohužel asi nic neudělám. :unamused:
21. črc 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci jako to je jasný, těžko naučíš dítě, že se nemá plazit, ale má lézt. Já jsem si teda myslela, že je to fuk jak se dítě pohybuje, hlavně, že se pohybuje.
21. črc 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

jj, jak chceš to mimino donutit, aby dělalo co chceš ty nebo lpe řečeno na rehabce, že? každý miminko má svůj vývoj, tempo a postup :grinning:
Veruš leze a stpoupá si a samo že padá, jenže my zase máme jinej problém, že je furt prcek. je takový hrozně hubenounká, kosti ji skoro lezou a to jí celkem hodně. tak jsem si půjčila od kamošky el.váhu a na ní má 7300 g, což je, podle mě málo. takže každá bojujeme s něčím jiným :angry:
21. črc 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

marci - kamošky kluk nikdy nelezl, ale jen se v sedu odrážel jednou nohou a tak se pohyboval :grinning: :grinning: a teď je mu rok a půl pryč a normálně chodí a je všechno v pořádku, (ani nechodili na žádnou rehabku), takže bych byla v klidu :wink: s tím lezením

beti - a další kámoška má holčičku-stejně starou jako naše mimi, a taky jí váží "jen" 7500 g a taky pohoda.

takže jak píšeš každá bojujeme s něčím

a chtěla jsem se vás zeptat, těm co si mimi stoupají, padají vám???? Elli mi sem tam spadne :frowning2: :frowning2:neudrží rovnováhu spadne na zadek a pak na hlavu :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
mám strach,aby se jí něco nestalo, ale fakt se to nedá uhlídat.
už máme i namontovanou zábranu na schody, protože leze i po schodech (jistím) je to drak :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvigo já jsem na toto období, než se Kuba naučil padat, koupila helmu no shock. Jako fakt mi to stálo za to, protože máme doma plovoučky a tak to dost bolí. A hlavně mi říkala tchýně dr. ,že každá rána do hlavy je špatná a může způsobit epilepsii :pensive: ale samo nemusí....
21. črc 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kal, no právě máme taky všude plovoučky.....
že bych zkusila taky helmu??????? :dizzy_face:
21. črc 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kal a Kubík ji nosil a myslíš, že to pomohlo???? Elli na hlavně nic moc nesnese, ale objednala jsem ji :wink: :wink: :wink: díky
21. črc 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, pěkný den všem :slight_smile:

tak že se ještě vracím k tomu lezení/ plazení. To, jak popisuje Jadviga, že dítě "leze" v sedu, tak to mi včera ta dr.říkala, že je nejhorší - pak má dítě tendenci se opírat o jednu stranu víc a může z toho vzniknout skolioza. :frowning2: ale vím, že hooodně dětí neleze a nikdo to neřeší, takže tak. je samozřejmé, že každé dítě se dřív nebo později naučí sedět i chodit - ale jde o to, že už může mít zaděláno na problémy se zády - a ty se většinou projeví až v dospělosti.
na druhou stranu, je mi jasné, že je dost těžké to dítě něco odnaučit a nebo ho to naučit správně - mají potvůrky svou hlavu :sweat_smile: prostě my jsme víc hlídaný, tak já s Matym cvičit budu a pokusím se toho lezení dosáhnout. prý mu máme dávat před sebe překážky, aby se na ně snažil dosáhnout a ty záda posílil - ale si to nedovedu představit, si myslím, že není "blbej" a obplazí si to :grinning: uvidíme, musím vyzkoušet :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A Beti, Verunka je fakt šikulka - moje neteř taky byla vždy menší a dr. z toho dělali vědu a ted oslavila 10.narozky, je pořád menší a nikdo už to neřeší :wink: jen, když chodila do 1.třídy, tak jí musel někdo pomáhat s aktovkou, páč ji nunesla :sweat_smile:

Kal, Kubík je prostě od začátku šikulka a záda má asi tady nejlépe posílené - zkrátka výbava do budoucna v pohodě :wink: a to video je fakt super - takové "dojemné". jsem se úplně rozplývala :grinning: a trochu záviděla :sweat_smile:

ta helma je dobrý nápad, my teda máme koberec, ale asi ji taky pořídím - zatím teda není důvod :grinning:
21. črc 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já bych taky šla do jogušky, ale ne na katalog, ale na koktejl :slight_smile:
21. črc 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi nosil a fakt mu to tolikrát zachránilo hlavu, že jsem byla ráda, že ji měl. Nosil ji necelý měsíc, než se naučil padat.
21. črc 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ono se to řekne dávejte překážky, že :slight_smile: A video nezáviď, uvidíš, že i matýsek začne lézt
21. črc 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, Marky, taky se to naučí, jen už aby to bylo :sweat_smile:

Eri, ahojky, jak je? si můžem dát v jogušce sraz - chci tam jít pro ten katalog a mám taky chuť na shake :wink:
tak kdy můžeš? a klido se můžete holky taky přidat :wink:
21. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak hlááááááááááásííííííííííííííííííííím že mi volala poradkyně ze stavebka že nám dneska schválili úvěr :grinning: akorát budeme muset počkat než dořeší pozemky na katastru šli do nějaky digitalizace či co tak doufam že to nebude trvat a budeme bydlet :slight_smile: jáááá mám táááááááááááááááááááááááááákovou radost :dizzy_face:
21. črc 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči supeeeeeeeeeeer :wink:
21. črc 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
barci, gratuluju, vím, že to není sranda to dneska dostat, taky sme trnuli do poslední chvilky, jestli dostaneme úvěr a naštěstí taky. takže gratuluju k pocitu úlevy!
21. črc 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak nad helmou už pár dní taky vážně uvažuju, chtěla jsem se vás zrovna zeptat, jestli s ní někdo máte zkušenosti. Julie totiž nepadá ani na zadek, ale rovnou na záda a hlavu - a taky máme plovoučku :frowning2:

rockino - tak my od nich máme klobouček, byl jediný, který Juli na té její šešulce seděl. Ale teda když nám v obchodě ukazovali barvičky, tak nic moc, všechno strašně světloučké, nevýrazné, na jedno brdo.

beti....my byli naposledy na vážení v 8mi měsících a to J. neměla ještě ani 6,5 kilo, takže počítám, že teď máme sotva 7kg Ale hlavu si z toho nějak nedělám. Ona teda není hubeňoučká, ale to jen proto, že je maličká (krátká) i na délku.

Holky, u nás je posledních 14 dní čím dál horší usínání :angry: poslední 3 dny už to došlo tak daleko, že padá únavou, ale stejně před usínáním hodinu a více neustále stoupá, vříská atd. od postýlky se nesmím vzdálit na krok, jinak se vrhá do rohu postýlky a hystericky řve. Je to na palici. A neusne ani u mě v posteli, ani na rukách (už jsem byla tak hotová, že jsem byla ochotná začít skoro 10měs. mimino uspávat v náručí)!!!. Včera večer takhle kvílela 2 hodiny, usla až v 10, o půl 6 vstávala, takže samozřejmě byla už v 8 unavená, ale když jsem ji dala spát, tak začla zase vřískat, tak jsem ji vytáhla, dala o hodinu pozděj a zase - a vydržela 2 a čtvrt hodiny!!! já to po hodině sezení u ní vzdala a šla jsem pryč a jen ji chodila po chvílích položit a aspoň trochu zklidnit. Výsledek byl, že sice nakonec usla - na 20 min., ale celý zbytek dne na mě visela, nehla se ode mě na krok a když jsem se náhodou vzdálila z dohledu, tak začala opět hystericky řvát a valila za mnou. Dokonce i v kočáru řvala, pokud na mě neviděla. No a večer opět hodina a půl kvlílení než usla. vzhledem k tomu, že to nikdy nědělala, tak jsem z toho docela hotová, navíc absolutně nic neudělám - buď uspávám, nebo je natolik unavená, že je stejně uřvaná, takže musím sedět u ní, no a dnešní odpol jsem ji musela mít skoro pořád i na rukách. A to jsem dostala meruňky na marmeládu a zavařování. Dnes už na to ale faaakt nemám :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u nás proběhla průlomová noc. Odstěhovala jsem se z ložnice a Dejvík se kojil v 19 hodin a pak až ráno v 6!!!!!!!!!!!!!! To je nevídané, neslýchané!!!!!!!!!!!!!! Po předchozím každonočním kojení co 1-2 hodiny, několikrát se prý vzbudil a pil vodu, ale žádná velká hysterie se nekonala. :grinning: :grinning: :grinning: Ale nechci to zakřiknout............
22. črc 2009 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

teda Sharon, co to s tou Julinkou je?? že by až taková separační krize??? ale to nevysvětluje to spaní. :confused: resp.nespaní :frowning2: snad je to jen přechodné období a bude zas líp - moc držíme pěsti :dizzy_face:

Marci, teda!!!! pěkný úspěch, jen tak dál :wink:
22. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, se zase hlásíme :slight_smile:
marci, to ti skoro praskly prsa po takové dlouhé nezvyklé nečinnosti ne? :sweat_smile:
šári a co šátek, že by sis ji lupla na záda, lehunká je a to bys zvládla udělat marmošu i ona se vyspat, než přejde to období?
barči, gratulujem ke stavebku :slight_smile:
helmu jsme neměli, ale ani si nějak nevybavuju, že by padala na hlavu, ale kdyby jo, tak bych asi do ní šla na to období.
22. črc 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek