• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Katzi:já doufala,že taky vydržíme do půl roku,ale velikostně asi ne a taky malímu začíná vadit,že z kočáru nevidí,takže někdy celou prochajdu prořve.Ale zatím ho do sporťáku dávat nechci.POkusíme se to vydržet,dokud to půjde.Teď mu už budu moct dávat dolů boudičku,tak se to snad zlepší.
2. dub 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím řvaním v hluboké korbě to u nás začalo taky. My sice máme polohovací to dno, takže ji tam můžu zvednout ať vidí. Jenže ona nemůže usnout, když mě vidí před sebou. Potřebuje soukromí :grinning: Takže tam za chvíli brečí únavou, že chce spát a nejde jí usnout. Doufám, že když bude ve sporťáku koukat dopředu, že to tam dokáže po nějaké době zalomit :slight_smile:
2. dub 2009 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky máme polohování,ale jak byl v tom fusaku,tak do něj nějak zajel a viděl na mě ještě míň.Tak uvidím,co se bude dít,když jsem ho vyndala.
Co mám zkušenosti od kamarádek,tak v tom případě,co řešíš ty,přechod na sporťák vždycky pomohl,tak uvidíš.Držím palce:wink:
2. dub 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za držení palců. Tak snad. Já poslední dobou ve městě záviděla maminám ty krásně spící děti :slight_smile:
2. dub 2009 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě spát nemusí,hlavně nesmí bulet.Když jdu se řvoucím miminem a neposlušným psem,tak to pak stojí za to :grinning: :grinning:
2. dub 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lluci vracíme se v sobotu ráno, abychom stihli plavčo. Dejvík má tak 74 cm a do kočáru se pořád vleze - my ale neměli fusák, ale fleecovou zavinovačku. Dejvík zatím v kočáru neřádí, ale hned tam spí (to je taky jediné místo kde dokáže dýl spát - v kočáru venku), takže já se do sporťáku zatím nějak nehrnu.
2. dub 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak to že z něho nevidí, řeším tím polohováním, vytočím ho tak aby viděl, on chvíli čučí a pak usne, tak ho zase zatočím do lehu:slight_smile:
2. dub 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to polohování je fakt super, to vám zpětně závidím, že jsme to neměli, ale už je to fuk :sweat_smile:
Lani, tak když nechcete papat a kojení jí stačí, tak chvilku dej pauzu a uvidíš, a pak třeba zkus dát ne přímo zeleninu jako jídlo, ale třeba zatím jenom mrkvovou šťávičku, aby si zvykla postupně. :wink:
To otáčení se dětí kolem osy se jmenuje pivotování a je to fakt regulérní předstupeň plazení se a důležitej vývojovej stupeň, takže nespěchejte, oni začnou...
2. dub 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:tak super,to by nám mohlo vydržet až do půl roku:wink:Teď už budu dávat dolů boudičku.MM to řeší tak,že jezdí po zadních kolech,ale to je cesta do pekel.Jak si na to zvykne,tak nebude chtít jezdit jinak.
2. dub 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
pet, tak díky za odborný výraz :slight_smile: na jednu stranu se těším až tomík poleze, ale zase, kdo ho má potom hlídat, co? :slight_smile:
2. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak dnes je konečně náááádherně - huráááá. Byli jsme venku a Maty skoro nespal, ale byl klidný a všechno tak nějak vnímal, co se kolem děje - ty zvuky, většinou v kočárku hned usínal, tak to moc nezná. Ted tu chrní v postýlce :slight_smile:
Jinak my teda od konce 4.měsíce se otáčíme z bříška na záda - neboť na bříšku se mu nelíbilo, tak se rychle naučil přetočit - prostě nadzvedne zadeček a švihne sebou :slight_smile: ze zad na bříško to umíme tak měsíc. Tak se tu točí furt dokola a občas ho sbírám z koberce a občas z pod stolu :sweat_smile: Ale plazení jsem nezaznamenala - aspon zatím ne. A lezení u nás asi nehrozí jen tak - nemá ty ruce vůbec silné a nemá ani tendenci se víc zvidhat na koníky, nebo na kolínka - to už vůbec ne!!! no jo, náš línej lenoch :pensive:
Marci, musím bohužel konstatovat, že Dejvík je opravdu rozežranej - asi to bude třeba vyřešit radikálně! :confused:
Beti, jestli jsou to ty zoubky, tak už snad brzo vylezou a bude klídek :wink:
Katy, uspávání s flaškou čaje - má to své výhody - pitný režim :wink: víš jak já těžko do Matyho čaj dostávám???!!! :grinning:
2. dub 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nemohla jsem vás najít :wink: Betinko, vydrž, my taky měly krizovej 5-6měs. ale do 8měs.malé vylezlo 8 zubů, tak to bylo asi tím. A taky nám pomohl ten přesun Simči do pokojíku. Za to teď lezou 4 stoličky zaráz, takže paráda,ale noci zatím v poho.Dneska mě to krásný počasí úplně dobilo energii, snad ještě chvíli vydrží.Chci se zeptat, na tu jogurtárnu ve čt. je rezervajda? Dočetla jsem se, že to mají ve stejný den v plánu i pyloušci :confused: :grinning:
2. dub 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

takže kontrola 6,5kg a 66cm, je to drobek. jinak jsem se divila, že mi malou naočkovali i když měla od pondělka teplotu, no asi novinka. jinak jsem se ptala na to spaní...prý děti mají od 6 měsíců sny a tak vstřebávají dojmy ze dne v noci, no nevím, malá má teda sny asi 3 měsíce :grinning: prý mi má pomoct rodina :grinning: tk to byl další vtip, no nic, ale bylo zase krááááásně :wink:
2. dub 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo beti, to je ale pravda, už jsem to slyšela, teď jsi mi to akorát připomněla, prý fakt některý děti to tak mají, že se budí těma vjemama novýma přes den, bohužel tě ale teda nepotěší to, že z tohohle důvodu to většinou končívá až tím, jak začnou definitivně chodit... :confounded: :frowning2:
2. dub 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.
beti, tak verunka je skoro stejná jako tomík, ten v půl roce má 67 cm a 6,8 kg.
holky, tak srazík 9. platí?
2. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak jsem vás našla jdu vás pozdravit jsem ted na 3 týdny u našich v Teplicích vracím se 14.4.tak už se těším zas na nějaký srazík nebo prochajdu.zítra hodím fotky z vítání občánku zatím nebyl čas :slight_smile:
2. dub 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi máme ve čměsících 6280 a 66CM ale to už je 14 dní tak ted to bude asi víc :slight_smile:
2. dub 2009 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,tak u nás byla krušná noc.Malýmu se to nachlazení dost zhoršilo.Dostal rýmu a z kašle se stal pěknej chrčák.kašlal celou noc.Vlatně pomohlo,až si lehnul na břicho,to byl celkově klidnější,tak jsem ho nechala.Teplotu naštěstí nemá.Ale je zlatíčko,byl v noci strašně hodnej.Jen je mni ho líto.Večer byl dost protivnej,ale nakonec to byly jen prdíky,ne ten nos.
3. dub 2009 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.
luci, držíme palce, aby bylo Adámkovi lépe!!
3. dub 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti na těch snech něco bude, David sebou v noci mlátí jako "mokrý tele" - furt na záda, na břicho, z jednoho boku na druhý. Dneska jsme kojili "jen 3x". Jednou jsem ho uplatila tím, že jsem ho místo kojení drbala na zádech :grinning: :grinning: U toho aspoň nemusím sedět a škrabkám ho v polospánku :grinning: :grinning:
3. dub 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak jsem přidala nové fotečky :slight_smile:
luci držím palce at jste ok :wink:
3. dub 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barca:vám to ale slušelo.Všem:slight_smile:

Marci:že by posun k lepšímu:wink:
3. dub 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se vrátili od doktorky.Malej je naštěstí jen nachlazenej.V krku nic nemá a na průduškách taky ne.Dostali jsme plno kapiček a má spát na bříšku,tak bude šťastnej.Očkování je přesunuto na neurčito.Jak jsem včera sondovala na netu,co na to nachlazení,tak jsem doplnila zásoby a v lékárně jsem nechala tisícovku.Navíc mě "potěšila" Dr.,když mi zapomněla orazit recept.Naštěstí mi to udělá manžel,tak tam nemusím znova.
Jo a zrovna dneska jsou nám 4 měsíce.Máme 7,6kg a 66cm.
3. dub 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru, sluší vám to :wink:
Luci, však už jsou adámkovi přece jenom 4 měsíce, tak bych ho klidně nechávala na bříšku, když se mu tam líbí ne? Já jsem měla zase opačnej problém s malou barunkou, že ležela pořád jenom na zádech, bok nehrozil, bříško nehrozilo a pak z toho měla lehce placatou hlavu, taky jsem to svýho času hoodně řešila, že Katko? Zkoušle ajsem ji "nutit" spát jinak, ale nechtěla a pak začala sama spát různě (asi tak jak dejvík od marci) a od té doby klid, i hlava se spravila a hlavně zarostla vlasama :grinning:
3. dub 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi:já ho přes den nechávám,ale v noci jsem ho podkládala kojícím polštářem,aby se nemohl přetočit.Bála jsem se SIDS a taky to na tom břichu ještě tolik neuměl,tak se dost vrtěl.Teď je to už lepší a vlastně chce ležet jen na břichu.Jen v kočáru je na boku nebo už i na bříšku:wink:
3. dub 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
a joo takhle, tak to zas chápu a fakt lehce závidím, že se mu na bříšku líbí :wink:
3. dub 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky supermamči!!!
to je dneska zase náááádherně :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: byli jsme s Matym dvakrát procházkovat - tedy obojí jsme spojili s drobným nákupem - budu zas vařit a zavařovat příkrmy, tak jsem musela pokoupit suroviny :wink:
Sedla jsem si v parčíku na lavičku a četla časopis, Maty spinkal - paráda :slight_smile:
Takhle by to ted mohlo dloooouho vydržet, že?

Luci, to je dobře, že má Adámek "jen" nachlazení - snad to brzo zvládne a vyléčí se, at můžete ven na sluníčko :slight_smile:
Maty taky od 4.měsíce spal na bříšku - byl tak klidnější a vydržel celou noc, na zádech se budil. Ted se ale taky přetáčí, tak jak popisuje Marci - asi se mu začaly zdát ty sny, protože procestuje přes noc půl postýlky a vždy ho ráno najdu napříč a odkopanýho :slight_smile:

Marci, tak drbáníčko se Dejvíkovi líbí, jo? No, snad to bude zabírat a bude lépe :slight_smile:

Barči, jsem si říkala, že se dlouho neozýváš a ty si užíváš v Čechách :slight_smile: Tak se tam mějte hezky, holky. Fotečky jsou moooc hezký - pěkná rodinka :slight_smile:

Holky, zamluvíme tu jogurtárnu? To ani neva, když se tam potkáme s Pylouškama - aspon to Petapi a Janula budou mít "při jednom" :wink: :grinning:
3. dub 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nejdu, jsme celý příští týden pryč :wink:
3. dub 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, ta vaše Dr. je nějaká divná, ne? Co to je jako za rady od doktora??? a píchnout hexu, když má malá teploty? No nevím. To je ta dr. jak jsi ji chtěla změnit? Byla jsi to ty, ne? Nebo se mi to plete? :confused:
3. dub 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek