• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahojte,

Jani: jj, není nad to mít prcka komu na chvíli dát, doporučuju :wink: Musím teda ale říct, že jsem se na to těšila a za chvíli mi už po tom našem zlobidle bylo stejně smutno. Bylo dobrý, že jsme tu tak dlouho, tak měla mamka čas se vše naučit a teď už má na naše dítě taky "řidičák" :grinning: Jinak jsem zjistila, že ta její nemoc nebyla od zubů, ale že to byla šestá nemoc. Ani bych moc nevěděla co to je, ale jak klesly teploty tak se osypala. Psala jsem to Peti (Petapi) a ta mě přávě naťukla, že to bylo asi tohle.

Beti: s tím vyřváním a spaním v noci - u nás se teď až na vyjímky spí taky už vcelku Ok (většinou 1x dudel a pak až kolem 5h ráno mlíko, po kterým spí tak ještě do 7h). Já ji nenechala vyřvat, ale základ byl, že jsem jí nedala jídlo v noci a ona se postupně přestala budit. Aby neřvala, tak jsem ji pacifikovala různě jinak, ale flašku nedostala. Takže já si myslím, že na 100% zabere když jí v noci nedáš prso. Držím palec ať to brzo vybojujete a taky se konečně vyspíš!

Januli: to jsou super vyhlídky, že i z malých dráčat se můžou stát spáči a lenoši :slight_smile:

Teda holky vy už začínáte mít chutě na druhý mimčo? :slight_smile: Já nějak zatím tyhle chutě nemám :slight_smile:
28. črc 2009 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Káti,

no dneska ji budeme stěhovat, tak uvidíme, s jakým úspěchem se setkáme. Takovkou babičku bych is taky přála, ale moje mamka si s malou rady neví, to druhá babička by věděla, ale ještě se jaksi nezadařilo, ale vypadá to nadějně na příští týden...MM jede na koncert U2 a já mám jet na jednání, tak jestli se to sejde, chuděrka babička bude muset nastoupit :grinning:

holky, prosím vás, u nás vyvstal další problém :grinning: Verča mě u kojení kouše, ale už to není srnadam jak má těch 5 zubů a ona kouše zákeřně a já nevím, co s tím, protože to fakt bolí jak prase a ona se tomu řechtá, když vyjeknu bolestí. normálně už mám trauma z toho jí kojit:(
28. črc 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, beti, co tak holky říkají, ale já zkušenost svou nemám tak... tak že prý hodně nahlas zařvat, vycenit zuby a jí zatahat za tváře nebo tak něco, aby ji to taky zabolelo a pochopila, že to dělat nemá, ale toť teorie :unamused:
28. črc 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, tak myslím, že u tchýně by problém nebyl nechat jí ho tam delší dobu, přes noc jsme to zatím nezkoušeli, ale i s tím by si určo poradila - nemůže se už dočkat, až tam za ní Maty bude jezdit :sweat_smile: u našich si taky myslím v poho, ale nevím, nevím, jestli by na to měli nervy :sweat_smile: choděj snad spát dřív než Maty :grinning: ale vím, že v nouzi by to určo problém nebyl :wink: jen mi s ním nikdo nebude cvičit Vojtovku, takže zatím moc nehrozí, abych ho někam "odložila" :unamused:

Beti, chudinko, to musí booooooooolet!!! jak píše Petapi, taky jsem slyšela, že se má dítě chytit za škraně tak, aby ho (ji) to zabolelo, at ví, co ti způsobuje - je to drastický, ale jiná možnost asi není. :frowning2:

No já mám "problém", že mě Maty neustále tahá za vlasy, pořád je mám sepnutý, ale on si dokáže najít i těch pár nejkratších dorůstajících vlásků a pořádně zabere - zabolí to vždycky jak kráva (asi je to nic proti těm bradavkám, ale taky to není nic příjemnýho), když ho klepnu po ruce, tak se tomu směje, když ho klepnu víc a zasyčím na něj, tak se rozbrečí, ale za chvíli mi jde po vlasech znovu :unamused: taky nevím, co s tím, jestli ho mám zatahat za těch jeho pár vlásků, nebo prostě čekat, až ho to přejde a modlit se, abych do té doby nebyla plešatá :sweat_smile: :rolling_eyes:
28. črc 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - tak to bylo i u nás (už jsem nemohla a padala z toho vstávání a neustálého kojení na hubu) ... mm si ji vzal dva dny s ní spal vedle - první noc trochu vyváděla, druhou už byla v pohodě. Pak se nastěhoval zpátky do ložnice, a chodil za ní cca měsíc jednou v noci - poslední tři noci už nechodí ani to. Malá v osm sama v postýlce usne, a vstává kolem páté na mlíko a znovu vytuhne, vstáváme většinou všichni v šest.... A kojím ji jen před spaním a pak až ráno, akorát je po ránu víc hladovější.. :wink:
Držím palce aby to tak bylo i u vás.
28. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás jsme se za rok a půl taky nedostali s hlídáním babiček snad dýl jak dvě hoďky, obě prý Simču nezvládají a hlídat nechtějí :frowning2: kámoška má maminu a tchýni, že roční malou rozhodí párkrát do měsíce každé po 3 dnech a má veget, tomu říkám teda hlídací babičky :pensive: Beti, taky bych malou zatahala za škraně, je už dost velká a rychle pochopí, že se to nedělá. :wink: Katzi, chutě na druhý mimčo mě zatím obchází obloukem a myslím, že i ještě minimálně několik let obcházet budou, stejně jako taťku...jsme dost často vycucaní jak citroni i jen se Simčou:grinning:
28. črc 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

Lani, tak gratulace, jak jste to perfektně zvládli - ty noce :wink: a co jídlo - stále bojujete?

Januli, tvoji a Lukyho rodiče ještě asi chodí do práce, že? to je asi pro ně pak větší záhul :confused: třeba až Simonka ještě víc povyroste, tak si ji budou brát víc :wink:
my na druhé mimi choutky máme, ale až příští rok - chci, aby už měl Maty trochu rozum :slight_smile:
29. črc 2009 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak choutky na druhé má mm od chvíle kdy nás předčasně "vyhodili" ze sálů (byl frmol - takže hned po porodu placenty na chodbu) a ještě furt ho nepřešly. V mým případě je to tak že na mě teda ještě nepřišly ani omylem a začínám si myslet že už ani nepřijdou - že jsem prostě s jedním naprosto spokojená. Ono teda mít druhé musel by se asi stát zas nějakej zázrak, páč jsme se nechytaly ani na UO s dárkyní a pak prásk z čistého nebe a bez doktorů.... ale jeden nikdy neví. :grinning:

s jídlem je to furt stejné..možná spíš ještě horší. Dřív se na mě malá aspoň nervala aby dostala, ale teď mi leze do výstřihu, nadzvedává tričko a pod když chce dostat. Včera za celý den snědla 4 lžičky polívky, 5x z vidličky brambor, ožižlala nektarinku, 3 křupky, a večer 100ml kaše z flašky a hotovo. Zbytek mlíko ode mne... přijde mi to dost málo na to abych ji nějak od kojení odřízla, ale jestli se to nezlepší asi budu muset. :unamused:

Hlídání babiček? No ta jedna je pracující a bydlí kousek dál a když už si vezme dovolenou tak se snaží dohat si vlastní domácnost, neboť se stará ještě o mé bráchy a bydlí v podstatě se svojí matkou a otcem. Takže ta když přijdem na návštěvu, si pohraje 10 minut - ale nehlídá ani tam. Když chci od malé odejít třeba na záchod, tak musím říct aby si ji vzali, páč pustit ji tam na zem nehrozí - sežrala by jim všechny kvítka a knížky co se při zemi vyskytují.
No a druhá je v důchodě, ale "hyperaktivní" a než by hlídala radši zmizne na pole. Takže hlídání babiček ano - tak na dvě hodiny než si stihnu nakoupit abych malou nemusela vláčet sebou do obchodu, neboť z toho sedátka v koši neustále vyskakuje za jízdy, nebo si stoupá a natahuje na vše kolem. Toť vše....
29. črc 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tada Lani, to byl minulý rok fakt nějakej zázračnej, páč otěhotnělo opravdu několik mých známých v okolí, které dlooooooooouho nemohly, i přes různá UO atd. a taky mají zdravé děti!!! pak že zázraky se nedějí, že? :wink:

a s tím jídlem - ach jo!!! :fearful: co na to říká dr???
29. črc 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani, jídla je sice málo, ale na druhou stranu v pohodě, barunka tak jí taky a to nemá mlíko, takže bych byla v klidu, prostě nemám moc potřebu :wink:
29. črc 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jako já to druhý mimčo zatím nee, ale jednou ještě určitě jo. Zas nějakej velkej odstup bych nechtěla, no uvidíme, uvidíme :slight_smile:

Lani: tak jestli malá nějak přibírá, tak bych to taky neřešila. Aspoň že sní vůbec něco. I když já moc radit nemůžu, my na poli jídla problém nemáme - mě Áda futrovala o 106 i když měla 39 teploty :grinning:
29. črc 2009 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak to zase já teda musím na katku prásknout, že je rozpolcená osoba, že jí hormóny často zahaprují a další mimčo by si říct dala :grinning: :sweat_smile: :wink:
29. črc 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dr. neříká nic, neptala se, měla po dovolené frmol. Takže jsem v ordinaci strávila čtvrthodinku tím že brala telefony a lidi co přicházeli a klepali na boční dveře, čiže jsem byla ráda že jsem dostala nutné věci... :sweat_smile:
Dovolenou holt potřebujem všichni a za některé tu práci nikdo neudělá a čeká až přijde zpět.. :unamused: :wink:

Petapi a jak ty jsi s mlíkem končila? Já už bych s tím švihla ale prostě mám pořád obavu že jí normální jídlo nevystačí a do UM se mi nechce.... :sweat_smile: Takže pořád tak nějak furt kojím a to celkem dost.
Večeři má odemne před spaním po kaši (tomu obvykle moc nedá - takže tam by to šlo zrušit v pohodě) V noci teda nic. A pak když se vzbudí někdy ve 4 někdy až v šest tak dostane v podstatě snídani a obvykle za hodinu chce znovu a to teda jede všechno co je. Pro změnu do ní k snídani nedostanu žádný normální jídlo, pak si obvykle řekne v průběhu dopoledne před spaním (páč kolem šesté nejpozději vstává tak kolem desáté má dvacet) budí se před obědem chvíli si hraje dostane ty čtyři lžičky polívky a pokud má dobrou náladu a moc se neschovává za opěradlo židle tak třeba i trochu druhýho jídla. Pak si obvykle zas řekne o mlíko. Poté má svačinu tak ve dvě půl třetí a zas mlíko, znovu usíná tak na hoďku. A pak už má večerní kaši a po koupání jsme znova na začátku odstavce.
Takže je to vlastně 6 kojení denně. (uf to už jsem ji před měsícem ukrotila na 4 a zas se to nějak navýšilo. :confounded: ..)
No já nevim - na začátku jsem chtěla kojit do roka a dost.... teď to ale vidím dost bledě.... a přemýšlím o tom že bych ji odstavila natvrdo - prostě bez ní vyrazila někam na dovolenou - ale zas ... no prostě jsem dost na vážkach.. takže každá rada dobrá.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a s přibíráním.. za poslední tři měsíce to bylo půl kila.. takže má teď 8,4 kg.
29. črc 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ty jsi ale práskačka :grinning: :grinning: :grinning: a hele už sis vybrala nějakou tu čepku pro mimi nebo Barunku??? dej echo, jo???

Katy, však až to na tebe přijde, tak do toho prásknete, ještě je času dost, ne? :wink: teda pokud máš rodičovskou na 3 roky :slight_smile:

Lani, tak to vážíte v pohodě - my máme taky tak nějak :wink: a to mlíko od tebe ji fakt stačí. pokud ji odstavíš, těžko říct, jestli začne víc jíst jiné jídlo, když ji moc nejede :zipper_mouth: a UM nechceš, tož nevím :confused:
a už máš vymyšleno, kdo se obětuje na hlídání, až ty vyrazíš na tu dovču bez Elenky??? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: určo se hlásí hafo dobrovolníků, že? :wink:
29. črc 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, jsme dnes byli v solné jeskyni a bylo to supeeeeeeeeeeer :dizzy_face:
29. črc 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, no já jsem moc nekojila, barunka se nechtěla přisávat, tak jsem jí mlíko půl roku odsávala a dávala flaškou, takže v tomhle neporadím, ale jestli nechceš dát UM, tak koj, co nejdýl, prtž mlíko ať takový nebo makový stejně potřebuje dítě ještě dlouho, já mám v plánu dávat večer a ráno klidně do tří let, pokud bude z barunčiné strany zájem :wink:
29. črc 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, čepičky jsem ještě neřešila :sweat_smile:
29. črc 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, já je řeším pořád - nemůžu si vybrat :sweat_smile:
29. črc 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevíš, kterou z těch krasavic vzít raději coo? :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti :grinning: ale už jsem i uvažovala, že bych si vzala zimní pro sebe, ale pro Matyho se mi tam jedna zimní líbí taky a dvě zimní vzít nemůžu, takže tak :sweat_smile: samo vezmu tu pro Matyho - šak si to oddřel, že! :grinning: a něco z těch podzimních snad vyberu :wink:
29. črc 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pet, taky jedem ráno a večer na UM a mám v plánu taky tak do tří let,pokud bude chtít. Jani, jo moje máti pracuje, Lukyho bydlí taky tady v Židlách a je doma v polovičním invalidním :unamused: .No co už, bábiny jedny, si poradíme i bez nich :sweat_smile: . Holky, budu za blbku,ale co je to UO??? :confused: Já jsem taky otěhotněla náhodou, zrovna když Lukymu po přiušnicích doktoři říkali, že vyšetření vycházej na houby,tak jsem se vyprdla na prášky a na první pokus buch...Simča :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jdu nás trochu sbalit, zítra vyrážíme směr dovča Zlín, má byt celkem hezky tak jsem ráda,že snad budem pořád s malou venku.
29. črc 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
už se mi rozsvítilo s tím UO (umělý oplodnění že :wink: )...
29. črc 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli, jj, šikulka, přišlas na to sama :wink:
tak si to tam moooooooooc užijte :dizzy_face:
29. črc 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, ale mě tady to UO od holek taky hrozně mátlo, všude jinde na koňovi používají IVF, IUI a tak, tak mě mátly, mršky jedny :sweat_smile: :grinning:
29. črc 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

Lani, s tím jídlem..ani nevíš, jak ti rozumím, někdy už jsem opravdu zoufalá, ona Verunka jí, ale naprosto odmítáoběd-jako maso a zeleninu. takže...ráno vstává-kojím, pak je svačinka-přesnídávka, pak jde spát, pak druhá půlka přesnídávky, pak oběd-4 lžičky, plátek okurky a trochu chleba, pak jde spát, po probuzení jogurt, kousek rohlíku, kojím, večer kaše a kojení a v noci kojení tak 4x :angry: Verunka nepřibírá moc, má ted asi 7,5kg.

Januli, užijte si dovču!
29. črc 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
UO je to česky, IVF latinsky (tuším) :slight_smile:
mystifikaceeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
aspon si holčiny procvičíte mozek, jak tu přemýšlíte nad zkratkama :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
29. črc 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyyyyyyyy, Maty se před chvílí poprvé málem postavil - zapřel se o stolek oběma rukama, ale pak mu jedna ujela, tak pod ten stolek sjel, začal bulit, tak jsme udělali stolku baci, baci a řehtal se :grinning:
- jsem zvědavá kdy a kde to zkusí znovu :wink:
29. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za pár dní.. nedá mu to a ty už pak budeš mít službu pořád... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
IVF - in vintro fertilization, IUI přesně nepřeložím ale je to pouze pomoc namísto může prostě místo sexu to vstřiknou doktoři přímo na místo.
29. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, stejně jako většina z vás tady, že???? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. črc 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek