• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
No dobře, přiznávám - v hypotetické rovině bych druhý mimčo brala, v praktické rovině už zatím míň :grinning:

Jani: Maty je šikula! Už ti to taky začne :slight_smile:
30. črc 2009 v 10:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy :grinning: :grinning: :grinning: ach ty roviny :sweat_smile:

tak jsem zjistila, že ho hlavně na tom stolku něco musí zaujmout a jak se pro to natáhne, tak tam dá i tu druhou ručku a je to. ale vzhledem k tomu, že mi na kontr.na neonatologii dr.říkala, že ho ve stání zatím nemám podporovat, tak mu na ten stolek nic lákavého dávat nebudu. jen když to udělá sám od sebe jen tak, tak samo tomu nezabráním - ale žádná podpora!!! :grinning:
30. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, Kati, je to asi stejný, prostě člověk někdy chce (třeba převážnou většinu), ale pak si řekne, co ho čeká a ještě s jedním malým mimi...atd..
jinak jsem teda pěkně zdrblá. včera jsem byla u jednoho pána, co diagnostikuje stav jednotlivých orgánmů, celého těla atd...no dopadla jsem celkem bídně, víc než bídně. pán na mě koukal a nevěřil vlastním očím. mám prý totálně vyčerpaný organismus, fyzicky i psychicky a musím se zamyslet nad tím, co dál a jak pokračovat :angry: bylo mi to jasný, páč se necítím dvakrát fit..ale musím změnit jídleníček a opravdu si na sebe vyčlenit tu hodinku za den, kterou budu věnovat sama sebe. mám z toho ale blbej pocit, prostě mi všechno šrituje hlavou, postoj MM atd...no uvidíme :frowning2:
30. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím po delší době. Byli jsme na dovolené na Pálavě a dneska jsme se vrátili. Musím zkonstatovat, že Dejvíkovi cestování vyloženě svědčí, čím větší vzrůšo, tím lepší. Takže jsme s ním zvládli několikrát výlet na in linech, degustaci vína ve Valtickém podzemí (tam se mu vyloženě líbilo, protože tam byl středem pozornosti), vylezli jsme s ním na několik zřízenin a kopců (MM si s manducou docela mákl), několikrát byli na koupáku.
Akorát teda ty noci jsou o.k. jenom když spím jinde. Teď jsme spali v jedné místnosti a Dejvík měl zase kojo hody. Jinak teda myslím, že s tím kojením vedeme my. Dejvík se kojí furt jak divý - před jídlem, po jídle, mezi jídlem - no prostě furt. Včera jsme byli na koupališti a Dejvík buď seděl v brouzdališti nebo se kojil, normálně ze mě servával plavky :grinning: :grinning:
30. črc 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi tak to už jsi dál - já to naroviny nedělím... :grinning:

Jani - u nás už to nějakou dobu valí... a krom toho se začíná i pouštět a stojí jen tak bez jakékoli opory.To že obchází nábytek a přechází i tak že se jednoho drží prstem a na druhý tak, tak a nakonec se odrazí aby se dalšího kusu zas chytla to už mi přijde normál.
Naučila se slízat z naší postele a z gauče, takže 50cm dolů pro ni není problém.... No co dodat - holt za chvíli to máš doma taky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taková řešička, tak se různým rovinám nevyhnu :grinning:

Beti: jj, měla by sis vyčlenit nějaký čas denně pro sebe a nejlíp ho celý prospat :slight_smile:

Marci: to muselo být fajn taková dovča

No naše Áďa už taky stoupá a to pořád a o všechno, nějakej ten krůček u nábytku už taky udělá, ale spíš je to jen takovej přešlap na místě :slight_smile: Jinak já jedu zítra po dlouhé době do Brna, na revizi našeho bytu a taky se zapojit do pracovního procesu, budu malovat, možná lakovat parkety, prostě co stihnu. Neuškodí mi to - v hotelu "Máma" začínám docela kynout :grinning:
30. črc 2009 ve 20:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,tak jsme zpátky z dovči.Bylo to super.Ada cestu zvládnul skvěle a i tam to bylo celkem v pohodě.

Beti:jak tu píšeš o těch problémech s kojením,já to mám taky,i když ne s kousáním,protože nemáme zuby.Mě si malej začal poslední dobou hrát s bradavkou a hlavně mi strašně škrábe prsa.Už jsem je měla i úplně do krve.Takže MM zavelel,že přejdeme na láhev a případně na UM.Dneska jsme začali,ale malej láhev odmítá.On se prostě nenapije,pokud nemá úplnej hlad.Dneska naposledy pil v půl šesté,kdy dostal prso.Jsem zvědavá,kdo z nás tří to vydrží dýl,ale sázela bych na Adulu,protože jak je hladovej,tak je samozřejmě protivnej.Říkám si,že to kdyžtak ještě měsíc vydržím a pak se zase o jednu dávku snižuje kojení,tak by se to pak třeba mohlo zlepšit,protože v noci mě neškrábe.Ale zase bysme chtěli snížit jednu dávku kojení v noci,aby vydržel celou noc,tak uvidíme,co z toho klapne.
31. črc 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky :slight_smile:

teda to jsou radosti a starosti!!! ufff :frowning2:

Marci, tak fajn, že se dovča vydařila a dospíš se doma, až budeš zas spát jinde než Dejvík :wink:

Llluci, taky fajn, že jste si dovču užili a co ti známí - dojeli nakonec za vama nebo se jim mimi ještě neuzdravilo?

Katy - hotel "Máma" :grinning: :grinning: :grinning: jj, člověk si rychle zvykne na "komfort" že? :wink: tak at se ti doma na bytečku dobře pracuje :wink: mamka zas bude hlídat?

Betinko, to je mi moc líto, jak jsi dopadla. já už mám nachystanou z východní medicíny očistnou a regenerační kůru, která je teda zaměřená na alergie a neplodnost - je na 4 měsíce, takže s ní s nejbližším úplnkem začnu, abych byla na to snažení příští rok připravená, očištěná a regenerovaná. je to teda docela drahá záležitost, ale hoodně lidem to pomohlo a zabývá se tím sestřenka, byla jsem na pár přednáškách a prostě pro mě to má smysl. jsou to samé přírodní produkty, vůbec žádná chemie - se kterou si naše tělo neumí poradit a kolikrát ji neumí ani vyloučit, tak se v nás usazuje :frowning2:
jen jsem ti chtěla říct, že jestli si budeš pořizovat nějké vitaminy, atd, tak se zaměř hlavně na přírodní, chemie ti nepomůže. přeju ti, at je to brzo lepší :dizzy_face:

Lani, je mi jasné, že Elenka už chodí kolem nábytku, všechny holčičky tady - jsou holt rychlejší a šikovnější :slight_smile:
Maty je takový náš lenoch - takže mě každý pokrok v pohybu velice nadchcne :sweat_smile:
31. črc 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

všechno to je přírodní, ted, dokud kojím, tak můžu brát jen čaje a nějaký vitamíny, ale hlavně je to o tom, že musíím začít jinak jíst a ted jím dost špatně a nezdravě a pak si najít čas pro sebe, což nebudeme si nalhávat, je asi největší problém:(
31. črc 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hodím vám sem níž kopii z jinýho téma,ať to nemusím psát znova ju. :wink: Jinak nad nějakou detoxikaccí organismu taky přemýšlím, asi bych to potřebovala jak sůl a moje strava je taky bídná :confounded: Katzi, hotel ,,máma " to je super :grinning: :grinning: a teď ta kopie : Ahoj holky,zdravíme kousek od Zlína z dovči. Je tu krásně, penzion rodinný, supr ubytovčo, teráska, gril, pískoviště, vnitřní bazén, vřele všem doporučuju. V neděli až dojedu, nahážu nějaká fota. Cesta taky sem ušla,jeli jsme tak dvě hoďky, z toho jednu Simča prořvala,ale s tím se počítalo .Okolí samé lesy,čistej vzduch...líbí se mi tu snad víc jak u moře Jsou tu taky rodinky s dětma,takže pokud Simča spustí,hezky se to tu ztratí,ale nezlobí, i noc byla v poho a teď spí utahaná ze zoo, byli jsme v ní celé dopo,ta Lešná je fakt krásná.Doufám Jani, určitě se pak do té solné s Vámi připojím, jen nevím jestli tam Simuš vydrží,ona potřebuje pořád někde poletovat a aby se něco dělo, ani na písku dlouho nevydrží
31. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, držím pěsti, at ti mm pomůže a nějak to vyřešíte, aby sis ten čas na sebe našla - fakt to pořebuješ jak sůl :pensive:

Januli - tak super, jak se hezky máte :slight_smile: tak si to dál pěkně užívejte :slight_smile:
31. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti a Janča má pravdu, tvýho muže neznám, soudím jen podle toho,co tu občas píšeš,ale myslím,že dítě máte oba a měl by ti dopřát trochu i času jen pro sebe, jinak se odrovnáš :unamused: zvlášť když taky ještě pracuješ a malá je ďáblík jako Simča :wink: teď jsou tu jedni ubytováni s dvojčátkama a to je občas hustý stereo, smekám před maminkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:přijeli o den později.Malej už byl bez teplot,ale bylo vidět,že ještě není úplně o.k.

Beti:holky mají pravdu,musíte se prostě s manželem to nějak zařídit,abys ten čas na sebe měla.

Janula:a kde trávíte dovču?
31. črc 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já se taky cítím jako porouchaný stroj, MM má teď dovču, tak se ale snaží co to jde. Dneska jsem si zašla dopoledne zarelaxovat ke kosmetičce, příští týden pojedem na 14 dní do "mamá hotelu" k našim. Taky už mám pocit, že mi dochází baterky. Mě hlavně štve, že prostě tady nemáme nikoho, kdo by třeba na chvíli vzal Dejvíka s kočárkem ven nebo tak. Když chcem trochu vydechnout musíme jet k našim - oni sem teď nemůžou :unamused:
Jinak dneska se zase stěhuji z ložnice, ten vyrvál co se konal dneska v noci rozhodl, že to Dejvík ještě nemá zažitý!!
Jinak mě kousl zatím jenom jednou, to jsem zařvala, pleskla ho po pusině a rychle si to rozmyslel, na to je to velkej kozomil, aby to opakoval a riskoval, že bude mít útrum :grinning: :grinning:
31. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoh holky,

tak jak trávíte parný víkend? my jsme chtěli být po dlouhé době sami s MM a malou a chodit vena všechno je jinak. Verunka dostala v noci horečky a přes den se ji vyšplhaly až na 39,6, tak jsme se ted vrátili z pohotovosti. vypadá to na virózu, ale to se ukáže do 3 dnů, jinak nám doktor našel v pusince moučnivku Soor, tak máme antibiotika. ach jo taky mě doktor nazval hysterkou, když jsem se ho ptala, jestli je pravda, že děti by neměly, pokud mají nad 39 horečku, ležet v posteli, aby si nenaležely plíce. takže jsem blbka a už nebudu poslouchat babičky, protože to bylo první, co mi dneska radily.
holky jdu spát, dneska nebude asi dobrá noc, tak dobrou a opatrujte se!!!!
1. srp 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj beti, a nebude to šestá nemoc? ve vašem věku jsme ji taky měli, u malýho začaly horečky samozřejme v patek večer, abych nemohla jit za naši mudr...., říkala jsem si, je to asi šestá nemoc,nebudu nikam jezdit, ale v nedeli hicoval tak, ze jsem nevydržela a jela na pohotovost, no měla jsem vydržet, hned ho začali rvat antibiotikama a v utery se osypal, takže šestá nemoc a penicilin jsme museli hned vysadit.

A doktor, když te nazve hysterkou, tak je magor, myslím, že psychologie se bere všude, na každé škole-medicíně, a jestli není připraven i na pro něho hloupý otázky, tak to pro mě není dobrej, citlivej doktor. Takže si z toho nic nedělej a at to není nic vážného :wink:
1. srp 2009 ve 22:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katerin, děkuju, asi to tak bude, jelikož i přes všechno, teploty moc neklesají a dneska se jí na tělíčku klube nějaká vyrážka, takže zítra valím k dr. a uvidím. do toho ještě ta moučnivka, ach jo :frowning2:
2. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holčiny, tak my jsme vyvenčený z chaty :slight_smile: prcek pojedl trávu, jak jen mohl - se nám švagrovci smáli, že chcem ušetšit, tak ho regulérně pasem :grinning: :grinning: :grinning:

Beti, to je mi moc líto, že má Verunka horečku :frowning2: a ten doktror je fakt debil - ale já su na to připravená - když jsme tenkrát byli na pohotovsti my - jak měl pak Maty tu operaci - tak nějaký docent - velká kapacita - nám ho prohlídl, jen řekl "tumor" a nic víc - my šok!!! nakonec jsme zjistili, že se tomu zbytnění žaludku tak říká -ale jako "psycho" jak sviňa!!!! :angry:
2. srp 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
beti, taky mě napadla ta šestá, určo to bude, uvidíte, a doktor je pěknej ....... ale popravdě, na moučnivku antibiotika? proč?
2. srp 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pet, absolutně netuším,on nám ani neřekl, co to je, načetla jsem to až doma. ale zítra jedu k dr.tak uvidím, zatím jsem ji dala ATB 1x a zítra ráno ji nedám, až kdyžtak u oběda. každopádně doufám, že to bude šestá nemoc, se člověk bojí. verunka pořád hoří jak kamínka :frowning2:
2. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já nechci být teda doktor,ale tak vysoký horečky bývají k té šesté nemoci, no však zítra uvidíš. Jak jsem psala, na pohotovost jsem nechtěla,ale jela, protože malej byl jak kamínka. Av noci ze soboty na neděli jsem byla takovej srab, ze jsem ho ani neměřila, jakej jsem měla strach, co tam uvidím za teplotu, by to se mnou šlahlo :sweat_smile:

Beti, mě říkala moje mudr. že se šestá nemoc špatně diagnustikuje (nás posílali i na kožní, jestli to není reakce na penicilin),ale že hlavním znakem je, 3 dny vysoké horečka, a pak se dítě osype, hlavně trup, nožičky,ale ne obličej, a hlavne, že je to až po horečkách, nesmí být horečka a osypané díte, to pak není asi šestá nemoc.
2. srp 2009 ve 23:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,máme první zub:slight_smile:

Beti:nechci kecat,MM není doma,tak se nemůžu zeptat,ale co si od něj pamatuju,tak je větší hloupost ATB nedobrat než je dobrat.Jakmile je začneš brát,tak ti v těle nastartujou proces a pokud bys je nedobrala,tak ti už příště nezaberou.Přestože je bereš zbytečně.Zeptej se dětské,ale MM na tohle strašně nadává,že dneska každej napíše ATB aniž by udělal testy a zjistil,že jsou opravdu potřeba a pak je z toho začarovanej kruh.
3. srp 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Beti jak je Verunce? To je mi líto, že si měla o víkendu takový starosti :pensive: my už jsme zpět zas doma a taťka má ještě do neděle dovču,takže si ho budem užívat. Dneska půjdem na rok a půl letou prohlídku,tak jsem zvědavá jak pochodíme, přijde mi,že Simča je šikovná,ale s mluvením je to bída, řekla bych,že i roční dítě umí víc slov jak ona teď :confused: včera jsem měla šokec, byli jsme u tchyně a hrozně se narazila hlavou o roh stolu, šílená řacha, boule jak mandarinka zrovna u spánku,ale za chvíli se oklepala,tak snad to bude v poho,ale stejně na to radši naši dr. upozorním :unamused: .Nemoci se nám teda vyhýbaj obloukem,ale úrazů máme do týdne vždycky požehnaně jak je divoká :cry:
3. srp 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
A gratulujem k zubu Luci :wink:
3. srp 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Beti, doufám, že už je Verunce líp? My teď tu šestou nemoc měli taky, ty vysoký teploty vystraší, zvlášť když to člověk do této doby nezažil a neví co z toho bude. Na doktora se vyprdni, ale zase chápu - já taky často z nějaké pohotovosti odcházím s brekem.

My se teď zas nemůžem zbavit nějaké protivné opruzeniny na prcce. Mažu jí to Bepanthenem, dělala jsem to heřmánkem, větrám ji bez plíny a furt to tam má :unamused: Nemáte někdo nějakej tip co ještě pomáhá?
3. srp 2009 v 08:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejlepší je na to mast na předpis Katzi, opruzeninu jsme měly jednou a od té doby,co jsem ji pro Simču dostala tak vůbec, jmenuje se Imazol. Bepanthen jí to naopak zhoršoval.
3. srp 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli, díky za tip. Mě taky přijde, že ten Bepanthen teď nic moc. Předtím jí vyhovoval, ale teď nemá žádnej efekt.
3. srp 2009 v 09:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, za chvilku jedeme k dr., takže jen rychle. Káti, určitě si kup Sudocrem, neznám nic lepšího, poradila mi jej sousedka lékárnice, jakmile se něco objeví, namažu a do další výměny plínky tam nic není.

pak napíšu, zatím papa
3. srp 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sudocream taky máme,ale ten imazol je podle mě ještě silnější (proto je asi na předpis).
3. srp 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek