• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Beti: taky děkuju, zkusím. Moc se mi tady zas nechce k doktorce (jsme pořád ještě u mamky a bůhví jak dlouho tu ještě budem, tak nemáme svoji Dr. po ruce). A přeju ať dopadnete dobře u doktorky, pak napiš.
3. srp 2009 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jani, imazol jsme vždycky koupili v poho bez předpisu :confused: ale je dobrej a na úplně brutální neléčicí se opruzeniny nám zabere pityol, ale snažíme se ho nepoužívat, páč je opravdu silnej a v letáku je psaný, že je až pro starší děti, ale i tak ho některý doktory napíšou a na nás se používal běžně, ale to fakt jenom, když už teče do bot, barunka má opruzeniny dost často :unamused:
3. srp 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak možná mě zmátlo, že mně ten imazol doktorka předepsala, ale dá se koupit teda asi i bez předpisu. My už ho máme snad rok a pořád v něm je dost, mažu tím jen zřídka a stačí trošinka na prst, jinak vystačí v poho i ten sudocream nebo něco jinýho na prdýlku pokud není extra opruzená :grinning: .
3. srp 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsme byly na rok a půl leté prohlídce, vše ok, míry má prý jak tříleté dítě :sweat_smile: 14,6kg a 95 cm...no kus ženský po mně :grinning: a to mluvení je prý individuální, prý nás ještě budou za chvíli bolet uši,tak snad má pravdu :grinning:
3. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Imazol je k dostani i bez receptu, je dobry, Sudocream taky. mam oboji doma, kdybys byla Kati doma, mohla by ses stavit :slight_smile:
3. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak my se vrátili o víkendu z týdenní dovolené z Jeseníků. Byli jsem s babi i dědou a bylo to úžasný - Elli byla andílek-nejhodnější. Spala celý noci, stejně jako doma-měla jsem strach ,aby se to nějak nepokazilo :confounded: Já jsem se teda moc nezrelaxovala, ale to nevadí, bylo tam nádherně.

Jinak jsme byli na prohlídce v 10.m. a vážíme 9800g a měříme 75 cm.

takže všem (co ji mají před sebou) krásnou dovolenou :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
3. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, to je ženská :wink: kus pořádné baby :slight_smile:
a barunka taky nemluví, ani ťuk, ale ani ťuk, mluví si svou hatmatilkou, ale se těším, když jsem slyšela ostatní děti, jak volají mamiii :dizzy_face:
3. srp 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jadvi, tak to jsem ráda, že jste si dovču pěkně užily a gratuluju teda k mírám :grinning: , páč jsem dneska orientačně Veruš vážila a měla 7,5 kg. jinak dr.říkala, že si myslí, že to bude asi šestá nemoc. brala ji krev a bakteriální to není, spíš viroza. pokud nepřestanou teploty do středy a nebo pokud se neosype, tak zase máme dojít. ch jo, chuděrka malá :frowning2:
my máme mít dovču příští týden, ale pojedem asi ke tchánovců, nejsou ted penízky na nic jiného. :frowning2:

Januli, Simuš je teda obřík, ale máš pravdu, má být po kom vysoká!
3. srp 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, co ty děti musí pořád vytrpět co? a uvidíte teda, ale tu krev měl vzít už ten doktor :angry: takhle jsou ty atb fakt úplně na nic.
barunka teprve teď dolezla slavně k 9 kilům, ale pro mě je teď naopak fajn, že se nemusím bát ji nosit :slight_smile:
3. srp 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:a co ta atb,máš jí to dávat?

Katzi:sudocrem mám a mě prostě nejlíp zabere bepanthen.Stačí,když den poctivě mažu a je to pryč.Sudocrem všichni vychvalují,ale já z něho unešená nejsem.My zase pořád máme tu vyrážku nebo,co to je.Sice je to lepší,ale úplně to zmizet.Teď mažu zinkovou mastí,tak jsem zvědavá,ale on u těch dětí nikdy člověk neví,z čeho to je:frowning2:
3. srp 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koukám, že řešíte opruzeniny. Já Dejvíka mazala max. měsíc když byl malej, od té doby ho nemažu ničím a nikdy opruzeniny neměl. My teda látkujeme a je fakt, že prdelka mu zčervenala jenom jednou po jednorázovce. Hodně se snažíme bezplenkovat. Dělala jsem to už i dříve tak nějak intuitivně, teď jsem dočetla knížku Bez plenky a snažím se tomu víc věnovat. Docela se mi to daří hlavně u kadění, tam máme úspěšnost tak 90 % ve prospěch nočníku:slight_smile: To je jen tak tip kdybyste se nudily :grinning: :grinning:
My zítra míříme taky na severní Moravu do "mamá hotelu" na 14 dní. Tak doufám, že tam trochu vydechnu :slight_smile:
3. srp 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, my teda používáme normálně jednorázovky, ale bobana už 3 týdny pravidelně do nočníku, vždycky ráno po svačině. Už je naučená, sedne a kaká - mám z ní velikou radost, ale někde jsem četla, že je to spíš náhoda - což je podle mě kravina!!!!!!!!!!!!
3. srp 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi já si myslím, že náhoda to není. Prostě máš vysledováno kdy kadí a dáváš jí na nočník. Já to mám tak odsledováno taky - Dejvík teda chodí i 3x denně. Taky z toho mám velkou radost:slight_smile: Ještě teda s úspěchem chodí čůrat na nočník ráno po probuzení - tam je úspěšnost taky stoprocentn:slight_smile:í
3. srp 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to v té knize píšou, že po probuzení, ale my ještě děláme kraviny, takže do plíny.... :grinning: :grinning: chtěla jsem si tu knihu koupit, ale nakonec ji nemám.
dávám Elli i po obědě,ale to jen někdy, podle toho kolik toho vykaká ráno, takže někdy hodí bobek taky, ale za poslední 3 týdny nic do plíny i na dovolené :sunglasses:šikulky

Prostě někde psali, že na nočnk od roku a půl -že dřív je to zbytečný :angry: :angry: :angry: :angry:
3. srp 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme případ, kdy nočník ignorujem úplně, knížku mám taky, látkovky máme taky, ale opruzeniny velký i tak, prostě stačí, když je v plínce pokakané chvilku dýl a je to na světě a ona kaká téměř furt, takže když spí, tak nenadělám nic :unamused:
3. srp 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi, to jste teda fakt šikulky. My jsme taky úspěšní, ale úplné parádní skóre nám kazí delší cesta v autosedačce. Když Dejvík v autě nespí, tak tlačí o stošest :angry: :angry: A na dálnici jaksi nejde bezprostředně zareagovat, jinak už několikrát kadil do příkopy u cesty :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamušky a drobečkové :slight_smile:

tak opruzeniny se u nás vyskytují taky, když neodchytím kakání co nejdřív :pensive: převážně látkujeme, ale jednorázovku dávám občas taky - a obojí v pohodě - tedy na Matyho zadeček :wink: kadíme několikrát denně a hned jak se sám posadí, tak ho taky chci zkusit dávat na nočník - hlavně ráno po mlíčku - to většinou bývá :sweat_smile:
ale jestli na něm nebude chtít být, tak ho nutit nebudu. uvidíme, uvidíme :slight_smile:

Jinak obě Janči - holčinky mají pěkný míry, jen co je pravda :slight_smile:

Beti, co Verunka, je to lepší??? chuderka malá!!! :cry:

taky bych chtěla na nějakou dobu do hotelu "máma" - ale mm nás nepustí :frowning2: :frowning2: :frowning2: chce nás mít pěkně doma, bysme mu prej chyběli :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
3. srp 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri, než my se vrátíme do Brna tak ti Imazol i Sudocream vyschne :grinning: Strašně se to u nás protahuje - firma ještě nemá dodělaný nějaký věci a už na nás prdí, Peťa se tam v tom chudák plácá...

My a nočník - Áda má taky bobek pravidelně každý ráno po probuzení, byl by i do nočníku ovšem to by matka po ránu nesměla být zhnilá rychle vyskočit z postele a posadit ji na nočníka :grinning: Ale teda někdy se mi povede být aktivní a máme taky zásah :slight_smile: "Bezplenkovou" metodu praktikujem taky - Adel je teď večně s holou prckou a já pořád chodím s hadrem :grinning:
3. srp 2009 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak s hadrem jsem dneska lítala taky pořád, Dejvík vždycky udělal loužičku a pak za mnou dolezl a začal na ní ukazovat - jakože matko, dělej, ber hadru a jdi to uklidit :grinning: :grinning:
Jani kdybys měla doma takové noční zvíře jako je Dejvík, tak by tě manžel do "mamá hotelu" pustil velice rád :grinning: :grinning: :grinning: U nás to začíná být perný, Dejvík se během několika dnů naučil se sám posadit a teď furt stojí na svých vratkých nožkách, takže abychom měli oči i v ..... (no víte kde :grinning:
3. srp 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem mezi těma opruzeninama a kakáním zapomněla gratulovat Adámkovi k prvnímu zoubku :sweat_smile:
Llluci, našlas ho ty - budou šaty? :wink:

Tak my máme doma koberec - nevím, nevím, něco mi ale říká, že hadr by mi na to nestačil :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Katy - to jsou ale šmejdi!!! a mm to jako dodělává sám??? :confused:

Marci - :grinning: :grinning: :grinning: zas co slovo, to perla :grinning:

dobrou noc :slight_smile:
3. srp 2009 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak klobouk dolů.....
Do "mamá" hotelu bych nechtěla. Moje mamka vaří nerada a strašně... byla bych hladem. A malou by tam přetláskali tak že by byla na obou koncích po.... kdyby jim to byla ochotná zbufnout. A navíc by tam byla nešťastná protože doma to máme na ni uzpůsobeno, na návštěvě jsou knižky těsně nad zemí, kvítka po zemi a pod - neměla by tam žádnou "volnost".
Mamka slavila 50tku teď o víkendu, tak si nás tam přivezli ještě i včera, že si nás s tou hromadou hostů neužila, což celkem chápu.
Ale bydlí jich tam 9 (bráchové, švíca s děckama, moji rodiče a prarodiče) a všichni malé cpali co zbylo z padesátin, takže hned koláče, hned krémové trubičky, hned rolády atd... a každý když jsem mu řekla že to nechci se ohrazoval že on jí však dá jen malý kousek.. no jo jenže je jich 9 každý dá malý kousek a malá není kachna aby měla žaludek natahovací... :angry: A to přitom na tom stole byly k dispozici i ovoce a zelenina, ale to né... to každý musí tady ty hromady cukru a másla.
Zaplať pán bůh že nic nechce.... koláče dlachnila jen v ručkách, mačkala to a drobila ruku k puse ani nepřiblížila, krémový ji do pusy vrazili rovnou aby se neupatlala tak jim to rovnou vyplivla. Trubičky vyprskala.
Aspoň k něčemu se to její nejezení hodí...
Tak jsem si postěžovala a zas můžu mizet.

Jinak malé jsme koupili spoďáry, takže chodí, v kalhotkách a kalhotech a když už cvrne, tak to většinou stačí, loužičky tím pádem utírat nemusím :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Navíc teď co nás všude vodí, když se jí chce tak nás bafne za ruce, přivede do koupelny a to je už jasný že buď čůrat, nebo přebalit. Poslední dva dny ji mám bez plín tak cca od 11 dopoledne (po ránu to nemá cenu - to cvrká co 10 minut) až do koupání a byla mokrá dvakrát. Tak doufám že to nezakřiknu a nebude to dneska desetkrát :grinning: :sweat_smile:
4. srp 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, tak to by mě trefil šlak.... U našich si nedovolí dát Dejvíkovi bez mého souhlasu ani vodu. Respektive mamka už to okoukala a ví co mu dávám a kolik a tak a žádný experimenty si nedovolí. Dokonce mi u nich na malém městě udělala přehled kde se dá koupit co bio :grinning: :grinning: Uzpůsobené to tam taky máme. Pozvedali co se dalo, uklidilo že co se mi jen trochu nezdálo. Takže my se tam fakt těšíme:slight_smile: A vaří nám tam na přání :grinning: :grinning:
Ty spoďáry jsou super nápad, už jsem o tom taky přemýšlela asi taky nějaké mini slipy pořídím:slight_smile:
4. srp 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ránko holky! Moc vás s těma nočníkama obdivuju, fakt jste začly brzo :astonished: my začly až nedávno, protože Simča na nich za boha nechtěla sedět, okamžitě řev a vzpírání se, ale teď už jsme doma bez plínek, chodí na záchod, kde má dětský prkýnko a to nám vyhovuje mnohem víc. Jen je blbý že si ještě neříká, takže jedem metodou pokus omyl, čuránky jsou úspěšnost skoro stoprocentní,ale hovňajs brzo ráno ještě háže do plíny :rolling_eyes: :grinning: kalhotky jdeme koupit dneska :slight_smile: akorát teda odvahu jít s ní bez plínky ven to ještě nemám :unamused: No ty babičky, oslavy apod.to je fakt kapitola sama pro sebe... :rolling_eyes: :rolling_eyes: Simča taky není na buchty, zákusky a sladký,ale pokaždé když dojdem k tchyni tak ji prostě něco musí vrazit, už od sedmýho měsíce ji cpala brumíka a nějaký moje ne vůbec tam neberou v potaz :rolling_eyes: :rolling_eyes: ale teď už Simonka co nechce vyplivne nebo odmítne, takže o to je to lehčí :wink: dneska razíme do Brna k našim a asi někam do obchodňáku nakoupit, počasí vypadá nic moc, tak aspoň tam zabijem čas :rolling_eyes: hezký den všem!
4. srp 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

luci, gratulace k prvnímu zoubku, jak píše Janča, hned di vydupej něco hezkýho na sebe :grinning: jinak já jsem z toho jelen, dr.na pohotovosti řekl, že dám dává ATB Nizoral a včera moje doktorka říkala, že Nizoral nejsou ATB, hlavně, že v tom mají jasno.
jinka my jsme dneska první den bez teplot, zatím (tuk, tuk) a furt hledám vyrážku a ta nikde. jen jsme se ted naučili malou dávat k nám do postele a samozřejmě celý den noit a ona to ted vyžaduje pořád. takže dneska jsem zůstala pro jistotu doma, protože se bojím, jak by to s tatkou sami zvládali.
marci, opravdu ti závidím, že takhle jezdíte k vašim. je to fajn a alespon částečně si odpočinete. u mě tohle nehrozí, protože teda chodím do práce(ale i kdybych nechodila), tak představa, že jsem u svojí mamky nebo táty, tak to by bylo horší než doma, njn, co se dá dělat. Marci, tak si to užijte a napiš, jak se vám tam líbí.
jinak nočník teda u nás taky ještě není, ale přemýšlím o tom, že jej nasadím.
4. srp 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Luci: já taky zapomněla gratulovat k prvnímu zoubku.Budou šaty, nebo něco zlatýho? :wink:

Jani: jj, sehnat dobrou stavební firmu je umění. Jsme zrovna nadávali s kamarádkou - má v bytě něco podobnýho jak my. Peťa dělá jen to, co měl v plánu dělat sám i před tím - podlahy a malovat, ale ještě právě dořešuje s firmou ty jejich resty kdy to jako přijdou dodělat, musí je nahánět atd.

Lani: to by mě teda taky štvalo s tím jídlem. Mě se naštěstí předtím, než Adélce něco vrazí zeptají jestli můžou a když řeknu ne, tak to bez řečí respektují. Naopak moje mamka je taky taková "příroďácká" jakože zeleninka, ovoce a tak, takže mě v tom ještě podporuje.

Januli: já bych Ádu na nočníku taky jen tak neudržela, musím jí vždycky něco vrazit do ruky - mobil, křupku, vysavač,..cokoli :slight_smile: Pak je ochotná tam chvíli posedět.

Beti: nám se u té šesté nemoci taky ta vyrážka objevila až po nějaké době co klesly teploty. A začala na obličeji (i když všude se píše, že u šesté nemoci na obličeji není). Měla spojený obočí jak Brežněv:grinning: Až pak se jí to objevilo i na těle.
4. srp 2009 v 09:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak já musím taky někdy říct razantně NE s tím krmením - obzvlášt tchýni. ona by mu podstrojovala, ale já ji prostě říkám, že na buchty a nanukáč a .... má dost času a zatím ne! tak ona vždycky na Matyho..."až budeš moct" ...mi ho bude vykrmovat :confused: :confused: :confused:
ale hlídá strašně ráda a pevně doufám, že když tam nejsme, tak ho ničím jiným, než co tam já zanechám, nekrmí!

Katy, no s těma firmama je to fakt opruz - si toho domluvěj hodně a pak nestíhaj!!! :angry:

až začne Maty trochu chodit na ten nočník, tak tady pro něj mám nachystané takové ty učící kalhotky s všitým sacím jádrem - mylsím od Imse Vimse - jak jsem kupovala ten balík po tom jednom dítěti, tak tam ty kalhotky asi patery jsou - tak uvidíme, jestli se nám budou hodit :wink:

zatím teda jsme ve fázi zvedání se na kolena a rukama se opíráme o stolek, postýlku, ... uvidíme, kdy si stoupne - jsem zvědavá. snad si už taky konečně sám sedne.
jo a dnes v noci - přesně v 00:01 udělal konečně poprvé sám paci, paci :sweat_smile: bych teda byla raději, kdyby v tu dobu spal, ale byla asi nějaká divná noc - usnul až v jednu hodinu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: a ted dospává :dizzy_face:
4. srp 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slovo lékárnice: Nizoral není ATB, ale antimykotikum, to znamená, že nezabírá na bakteriální infekce, ale na plísňové onemocnění, což je např. i soor=moučnivka v puse ( způsobuje to kvasinka, tuším, že Candida albicans :slight_smile: no, ale jestli to brát máte, to musí rozhodnout doktor.
4. srp 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a kde kupujete takový malý spoďárky a aby byly celobavlněný, bez umělotin na prcku? jsme se o tom právě s holkama bavily a všude mají až veliký :confused:
4. srp 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, nemají to třeba v Tescu - v takovém tom vícebalení, jak se třeba prodávají bodyčka nebo overalky??? já teda nevím... jen typuju :dizzy_face:
4. srp 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek